GEMENGD NIEUWS Blaas- en Nierziekte. LAATSTE BERICHTEN Mew-York, gedagtèekend 30 Decem- beni. Communist" van Chicago drukt '.'^taling af uit de „Pravda van Moskau, hier te lande over Warschau 0nDeangrevolutionaire rechtbank onder voorzitterschap van kameraad Matve icf beëindigde heden na een tweedaag se behandeling het gedtng tegende moordenaars van den ex-Tsaar N"™ pas Romanof, van zijn echtgenoote Alexandra (geboren prinses van Hesse) van hun dochters Olga Manae{] tasia, en van verscheidene bi] hen De hoorende personen. Er werden in he geheel elf menschen gedood. Er waren 23 beschuldigden. Drie hunner Grazinof, Jakho"falnei^: iutin waren leden van den arbeiders raad te Jekaterinenburg twee vrouwen Maria Apiaxina en Elizaveta Mironova de overigen wa ren officieren van de garde. Na een langdurig verhoor van„ue~ klaagden en getuigen werd het volle- d ge°beeld vastgesteld van den moord. De ex-Tsaar en de anderen zijn dood geschoten geworden Jakhontof, de voornaamste beklaagde, erkende dat de moord van het voormalige keizerlij ke gezin door hem was georganiseerd ten einde den naam van het radenstel sel in diskrediet te brengen ten gunste van de linksche sociaal-revolutionai ren Volgens de verklaringen van Jak hontof werd de moord van Nikolaas Romanof beproefd toen hij te Tobolsk verbleef, maar de bewakers verhinder den de uitvoering van het plan. Te Jekaterinenburg, toen er verwarring heerschte onder de sovjetleiders we gens de nadering der kontra-revoluti- onaire Tsjecho-Slowaksche troepen, gaf hij als voorzitter van de buitenge wone commissie bevel tot het dood schieten van de keizerlijke familie en haar omgeving. Jakhkontof verklaarde dat hij bij de uitvoering tegenwoordig was en in ieder geval er de verantwoordelijkheid voor op zich nam, maar dat hij niet schuldig was aan de diefstallen, die er op volgden. In zijn mededeelingen deed hij met nadruk de laatste woor den uitkomen van Nikolaas Romonaf „voor mijn dood zal mijn volk de bol sjewisten vervloeken". Na de betoogen van den aanklager en den verdediger, bevond de recht bank alleen Jakhontof schuldig aan den moord en veroordeelde hem ter dood door den kogel. Grazinof, Malputin, Apraxina, Mironova en negen leden van de roode garde werden schuldig bevonden aan het berooven van de slachtoffers en eveneens ter dood ver oordeeld. De overigen werden vrijge sproken. Den volgenden dag werden de von nissen uitgevoerd. De beslissing van de rechtbank is het beste bewijs dat de radenregeering de noodige maatregelen heeft genomen om de schuldigen aan deze zinlooze moorden te ontdekken en te bestraffen. Nu het water van de Maas zoo sterk gevallen is, dat de rivier weer binnen hare oevers is teruggetreden en de on gelukkige bewoners van Heugem, die door de goede zorgen van het gemeen tebestuur te Maastricht waren onderge bracht, naar hun haardsteden zijn te ruggekeerd, hebben we weer eens den tocht naar 't overstroomde gebied aan vaard. Maar wat is het daar treurig.ge- steld. Eerst nu kan men zich rekenschap geven van de verwoesting, door het water aangericht. Hoe hebben de men schen hun woningen teruggevonden. De benedenverdiepingen met stallingen vies en vuil, vochtig, bedekt met een laag slib, kwalijkriekend, kortom nog ongeschikt voor huisvesting. En wat hebben de arine menschen verloren, 't Zijn meest kleine boeren, die den oogst van hun land naar de markt of de veiling brengen hun voorraad aard appelen en de te velde staande gewas sen zijn nu totaal vernield. Het water kwam zoo spoedig opzetten, dat er aan berging niet te denken viel. Trouwens in de allereerste plaats moest er voor menschen en dieren gezorgd worden. En zoo vertelde ons een boer, dat hij zijn 5 varkens naar boven op zolder gesjouwd had in een hokje. En daar naast huisden 12 personen. Is het won- i' j na zu'k een hoogen water stand ziekten uitbreken. Een hond had men naar boven gehaald, voordat het water tot aan zijn hok stond. Enkele uien later was hij verdwenen en men vond hem terug in zijn hok, dat thans vol water stond. Met groote moeite heett men hem voor verdrinken gered maar het beest was nog ziek en wei gerde alle eten. De koeien en paarden had mgn bijtijds in de stad onder dak gebracht. Er zijn echter varkens ver- dronken. („Hbld." K-n ®"iar'g knaapje uit Rotter- vArhii-f kZ1)? 8ro°tvader te Steenwijk i»n,i ll,oudende. kwam Vrijdag spe- ™et aen deel van een rijwiel te vallen en bleef bewusteloos liggen. N°het0ti H bewust2'in fe zijn gekomen, F L n .na eenige uren overleden. ter i^Ja!F man te Pe Wilp is te wa- er geraakt en verdronken. In het het vpn'[,0n,y;gaS,thuis te Groningen is vrouw 'ik van een 73-jarige kleeren vJ° a Waarschiin>ijk zijn de ten nn pl ?c Vrouw' terw'i' zij de voe- st0°i had, in brand geraakt. terdagavond £eraakte een man INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Moeilijke, pijnlijke en gedurige Urineloozing worden spoedig genezen door de SANTALPILLEN van Dr. RO BERT. Prijs per flacon 1.20. Ver krijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels. Te Vlissingen ver krijgbaar bij ij A. C. BENIEST. aan de Prinsessegracht te 's-Gravenha- ge te water. Pogingen om hem te red den werden door de duisternis zeer be moeilijkt. Iemand die zich daartoe te water begaf geraakte zelf in gevaar en werd door een voorbijganger gered. De drenkeling werd later door de politie levenloos opgehaald. Een werkman, die in de lift van het ministerie van landbouw te 's-Gravenhage, staande op een ladder een koperen wiel zou aan brengen, had het ongeluk dat door het uitglijden van de ladder dat wiel op zijn lichaam viel, tengevolge waarvan hij inwendige kneuzingen aan de borstkas bekwam en eenigen tijd later overleed. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de woning van den heer V. op den Rotterdamschen straatweg te Delft. De dieven hebben zich met een groote hoeveelheid tafel zilver en drie rijwielen uit de voeten ge maakt. De moord op korpo raal Vos. Toen door den inspec teur van politie te Ede met een vriend dezer dagen nogmaals een bezoek aan liet hol in het bosch en de omgeving al daar werd gebracht, vonden zij op een plaats in dat bosch diep onder mos en dennenaaiden verborgen, een pakje in houdende een Engelsch boek, en twee reglementen der infanterie met aantee- keningen, waartusschen een door kor poraal Vos eigenhandig geschreven briefkaart, gedagteekend 31. 8. '19 met bestemming voor Breda. Men herinnert zich uit de verhalen van den verdachte Smit, dat korporaal Vos den 31sten Augustus '!9 des avonds werd ver moord. Ook vonden zij op een andere plaats eveneens een sponsenzakje, in houdende een tandenborstel, spons, pasta en zeep, welke voorwerpen ook zeer waarschijnlijk aan den vermoorde hebben toebehoord. Het gevondene lag in de onmiddellijke nabijheid van een plaats, waar verdachte Smit gewoon was een vuur te stoken. Zooals bekend, is destijds ook met politiehonden gewerkt, doch zeer waar schijnlijk zijn deze voorwerpen kort na den moord in den grond gestopt, zoo dat dit, toen de honden er waren, reeds ongeveer twee maanden oud was. Naar de gevangenis te Maastricht is overgebracht een uit acht personen bestaande dievenbende, aangehouden in de stationsmijnwerkerskolonie te Hoensbroek. De gestolen goederen, meestal manufacturen, een groote waarde vertegenwoordigend, werden in verschillende gemeenten als Hoens broek, Schinnen en Munstergeleen op gespoord, verborgen onder de dakpan nen of onder den vloer. De burgemeester van Oosterhout heeft in de zitting van den gemeente raad meegedeeld, dat hij van zijn be voegdheid als hoofd derpolitie gebruik zal maken om met carnaval het mas- keeren en het houden van dansmuziek te verbieden. De burgemeester beloofde later een paar dagen aan te wijzen, waarop muziek gemaakt en gedanst mag worden. Te Hoofddorp is gearresteerd de boekhouder van den deurwaarder al daar, verdacht zijn patroon binnen een betrekkelijk korten tijd voor ongeveer 1000 te hebben bestolen. Nadat de verdachte door de rijkspo litie was verhoord en een volledige be kentenis had afgelegd, werd hij weer op vrije voeten gesteld. De man moet verre boven zijn stand hebben geleefd en nogal grove verterin gen hebben gemaakt. Bij verschillende firma's te Leiden is een staking onder de transportarbei ders uitgebroken zij omvat 50 man. Gisterenmorgen hebben de stakers eenige werkwilligen gemolesteerd. La ter hebben zij op de Haarlemmerstraat de strengen van een met paarden be spannen wagen van den brandstoffen- handelaar De Roode doorgesneden en getracht den voerman van den bok te trekken. De'politie trad krachtig op en heeft tegen de daders procesverbaal op gemaakt. De politie te Culemborg heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de al daar wonende weduwe V., die haar bij haar inwonenden schoonzoon bij het uit een café komen op straat opwachtte en hem onverwacht een hand vol peper in het gelaat en op zijn kleeren wierp. Zij heeft een volledige bekentenis afgelegd. De politie te Zwolle heeft in een hotel twee jongens van 15 en 17 jaar aangehouden, uit Nijmegen afkomstig, die in het bezit waren van een revolver, een boksbeugel, een zaag en een lange priem. Zij hadden het plan op de heide een hut te bouwen. Wat ze daar wil den uitvoeren werd niet verteld, wel zeiden zij dat het zien van films hen er toe had gebracht. Zij zijn naar Nijmegen teruggebracht, nadat tegen hen proces verbaal is opgemaakt wegens het dra gen van vuurwapenen. Te Birmingham was men Vrijdag bezig een garage te bouwen, toen op eens een der betonnen vloeren inzakte, waardoor een aantal er onder staande werklieden onder het puin begraven werden. Vier van hen waren op slag dood, een vijfde werd naar een zieken huis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. Een der werklieden, die onder den vloer stond, vertelt, dat hij juist een emmer aan een zijner mak kers gegeven had, toen hij opeens een geweldig gekraak hoorde. Hij snelde naar beneden en kreeg ook een hoe veelheid neervallend puin op zijn li chaam, waar hij een kwartier lang- on der bedolven was. Eerst hoorde men een rommelend geluid en kort daarna bezweken de muren. Een der werklieden was gespaard, doordat twee stukken beton, die naar beneden vielen, schuin tegen elkander kwamen te staan en zoo doende een soort dak boven zijn hoofd vormden. De Spaansche griep, welke weder epidemisch optreedt, maakt in geheel Japan schrikwekkende vorderingen. In Tokio alleen, met een bevolking van twee en een kwart millioen zielen, zijn gedurende Januari reeds meer dan 200.000 gevallen voorgekomen. Op één dag telde men er 1700 dooden. De ge- neesheeren verklaren, dat de ziekte minder slachtoffers eisclit dan het vo rig jaar, echter is zij veel besmettelijker. Bijna iedereen gebruikt serums en vele menschen loopen met maskers rond. De tweede zoon van den keizer, prins Yasuhilo, is door een ernstigen influ- enza-aanval aangetast. In Neuwied is de oogarts dr. Her mann door een Belgische ambtenaar, die van Amerikaansche soldaten verge zeld was, in zijn woning gearresteerd, zonder dat hem de reden werd medege deeld. Hij is per auto naar Coblenz ge bracht. Hem werd alleen tijd gegeven, om de noodzakelijkste kleedingstukken mee te nemen, maar het treffen van maatregelen tehuis is hem niet toege staan. Naar alle waarschijnlijkheid staat de arrestatie in verband met de militaire dienstverrichtingen van dr. Hermann als onbezoldigd arts in het oorlogsjaar 1917 te Doornik. Uit Coblenz wordt verder bericht, dat de rijkscommissaris voor het bezette gebied zich met de zaak bezig houdt. Men houdt de inhechtenisneming voor hoogst onwettig in strijd zoowel met de overeenkomst betreffende het Rijnland als met de verordeningen, welke de hooge intergeallieerde Rijnlandcommis sie heeft uitgevaardigd. In den nacht van 23 Januari zijn uit het Kunsthistorisch Museum te Wee- nen gestolen de gouden, met brillanten gezette maarschalksstaven van keizer Franz en hertog Karl Alexander van Lotharingen, verder een groot aantal gesneden steenen uit de 18de eeuw, ivoorsnijwerk en waaiers, alles bij el kaar voor ettelijke millioenen kronen. Naar de „Kreuz. Ztg." verneemt, zal het verminderde broodrantsoen in Duitschland op 1 Februari ingaan. Dit feit, zegt het blad, bewijst de misluk king van het stelsel van voedselvoor ziening van het ministerie. De voor naamste fout van den Rijksminister voor de voedselvoorziening is, dat hij geen voldoende dwangmiddelen heeft gebruikt en te veel vertrouwen op de premies voor inlevering der gewassen. Dit heeft in den tijd van een hajf jaar tot een geheele desorganisatie van de voedselvoorziening geleid. Een romantisch hu welijk. Te New-York is een huwe lijk op zeer romantische wijze tot stand gekomen. Een violist, W. H. Storey, werd verliefd op een juffrouw, Cooke geheeten, van wie hij een portret gezien had. In werkelijkheid had hij de uitver korene zijns harten nooit gezien of ge sproken. Per brief verklaarde hij haar zijn liefde en het gevolg is geweest, dat zij, zonder elkaar gezien of gesproken te hebben, dezer dagen in den echt ver bonden zijn. In „Bookman's Journal" wordt melding gemaakt over het vinden van een schat. Iemand kocht een oud hee renhuis in Hertfordshire en eenige we ken later doorsnuffelde hij zorgvuldig alle vertrekken, ook de zolderkamers, fn een daarvan vond hij verborgen een aantal verwaarloosde oude boeken. Een er van opende hij uit nieuwsgierigheid en op een der bladzijden vond hij een aanteekening omtrent in het huis ver stopte kostbaarheden, die verborgen waren in de dagen der revolutie van 1745. In verband daarmede liet hij den vloer opbreken onder een oude kast en vond toen in een holte duizend gouden guinjes, een hoeveelheid zeldzaam por- celein en zilver en de eerste uitgaven van Congreve, Wycherly, Dryden en eenige andere schrijvers uit den Eliza- beth-tijd, allen volgens gewoonte van dien tijd zorgvuldig in zijden omslagen gewikkeld. Men vreest, dat het koftjalkschip „Zwerver", den 7en November van En geland naar Denemarken vertrokken en waarvan men sedert niets vernam, is verongelukt. De bemanning bestond uit vier man, allen van Delfzijl (Gr.) én wel kapitein H. Oosterhuis, gehuwd en va der van 3 kinderen Dekker, stuurman, Van Koomen, matroos en De Vries, kok, allen ongehuwd. --De oliebron, welke 27 Mei 1919 te Hardstoft in Derbyshire (Engeland) is aangeboord, heeft sindsdien onafge broken gespoten. Tot einde van het jaar zijn 1900 vaten (een vat ad 35 gallons) ruwe olie verkregen. Er zijn 11 boortorens gebouwd, 7 in Derbyshi re, 2 in Steffordshire en 2 in Schot land. De tot dusver te Hardstoft verkre gen resultaten zijn bevredigend. Op een diepte van ongeveer 3000 voet bedraagt de gemiddelde productie van olie per dag 35 vaten, in eenige andere boor gaten schijnt olie aanwezig. Het zou een te vlugge conclusie zijn om zich voor te stellen dat Groot Brittannië een groot olieproduceerend .land zal wor den, maar er is gerechte hoop voor een beperkte eigen olieproductie op een commercieele basis. HET VERZOEK OM UITLEVERING VAN DEN EX-KEIZER. Het afwijzende antwoord van Ne derland in de uitleveringskwestie wordt in de Zweedsche bladen toege juicht. Zoo schrijft „Ailehanda" Ne- derland's antwoord zal in de heele be schaafde wereld opgevat worden als een bewijs, dat het werkelijk begint te dagen. Na de orgiën van geweld en overmoed is het verheffend te verne men, dat eindelijk een kleine, hoog staande beschaafde natie de machtigen antwoordt met de boodschap, dat hij, omdat een sterkere het wil, niet van den weg van het recht kan of wil af wijken. De liberale „Stockholms Tid- ningen" zegt, dat men Neerlands be sluit niet slechts moet opvatten als de uitdrukking van een formalistische, ju ridische opvatting, maar als een moedig vasthouden aan de eischen van een gezond rechtsgevoel. „Svenska Dagbiadet" zegt Niet al leen Nederland's eer en recht zijn hier verdedigd, want in dit geval had ten gevolge van den loop der gebeurtenis sen Nederland een taak te vervullen, die gemakkelijk op andere schouders had kunnen komen te rusten. Het be treft hier de zaak van de zelfstandig heid van alle onzijdigen en van het volkenrecht en daarom golft er uit ieder onzijdig land een warme, sterke stroom van dankbaarheid aan dat volk en dien staat, die in een waardig hoog houden van een schitterende rechtsoverlevering moedig het juiste woord hebben uitgesproken. DE EX-KEIZER JARIG. ZEIST. Heden is de ex-keizer jarig, j Buitengewone festiviteiten zullen niet I plaats hebben. Reeds gisteren kwam I een groot aanta! telegrammen aan. Op i het kantoor zijn dan ook gedurende énkele dagen extra werkkrachten aan wezig. OP EEN MIJN GELOOPEN. ROTTERDAM. Het zeilschip „Espe- rance" van de maatschappij „Piet Hein" te Rotterdam, is vermoedelijk 24 Januari op een mijn geloopen en ge- gezonken. De bemanning is gered. Het schip was op weg van Linham naar Gothenburg. DE ACTIE IN HET HAVENBEDRIJF. AMSTERDAM. In het gebouw „Ca sino", aan het Waterloopiein, werd gisteren door de afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen bond van Christelijke fabriëks- en transportar beiders een spoedvergadering gehou den, die zeer druk bezocht was. Als sprekers traden op de heeren W. Strij- bis, bondsvoorzitter en de heer A. Sta pelkamp, bondssecretaris. Beide spre kers lieten uitkomen, dat de havenar beiders een rechtvaardigen looneisch 'gesteld hebben, doch merkten verder op, dat men zich goed bedenken moet alvorens tot staking over te gaan, daar een eventueele strijd van grooten om vang en langen duur kan zijn. Tenslotte werd besloten den leden van den bond gelegenheid te geven door stemming hun meening kenbaar te maken inzake dit belangrijke en moeilij ke punt. DUITSCHE GIJZELAARS. BRUSSEL. De regeering heeft beslo ten 20 Duitsche gijzelaars vast te hou den, die eerst zullen worden losgela ten als de laatste Belgen, die door de Duitschers zijn gedeporteerd, in hun haardsteden zullen zijn teruggekeerd. Deze gijzelaars zijn te Diest onder be waking van de militaire autoriteiten en genieten een bevoorrechte behandeling. VERKIEZINGEN IN HONGARIJE. WEENEN. (V. D.) In Hongarije heb ben de monarchisten bij de verkiezin gen groote overwinningen behaald. EEN REDE VAN EEN DUITSCHEN MINISTER. De Duitsche rijksminister van bin- nenlandsche zaken, heeft Zondag in een democratische vergadering te Bremen gesproken over den politieken en eco- nomischen toestand. Hij wees op het herstel van de orde en op het feit, dat nagenoeg het heele volk toont mee te willen werken aan het herstel van het land en van verdere onrust afkeerig te zijn. De minister verklaarde zich een tegenstander van te ver doorgevoerde centralisatie. Nu reeds oefent de ver getrokken centralisatie op de ministe ries vaak een ongunstigen invloed. Bij het overwegen van een doeltreffende decentralisatie mag men echter niet uit het oog verliezen dat Pruisen en de ver schillende dwergstaatjes niet over een kam geschoren mogen worden, in eco nomisch opzicht is de regeering ér in geslaagd den werklust op te wekken. Alle beroepen moeten zich bereid too- nen om meer te werken. De minister heeft den indruk ontvangen, dat de ambtenaren bereid zijn om langer te werken en daarmee het voorbeeld te ge ven. Men zal trachten door een doel treffende scheidsrechtspraak in de toe komst stakingen te voorkomen. Ten aanzien van de buitenlandsche politiek moet het gansche volk eens van zin zijn, men moet geen onverzettelijke koppige politiek voeren, maar evenmin te toegevend zijn, een zekere mate van rekbaarheid is wenschelijk. Ten slotte betoogde Koch, dat de coalitie in stand gehouden moet worden en sprak hij zijn vertrouwen uit in de veerkracht van het Duitsche volk. DE TYPHUS-EPIDEMIE IN OOST- GALICIE. De „Lokal Anzeiger" verneemt uit Weenen.dat de Gallicische afgevaardig den in den Poolschen Landdag te War schau hebben geïnpelleerd naar aanlei ding van de typhus-epidemie, die in Oost-Gailicië woedt. Eén der redenaars beweerde, dat de bevolking van Oost- Gallicië uitsterft en dat er dorpen zijn, waar niet één levenb wezen meer is. De Poolsche regeering blijft echter volkomen passief tegenover deze treu rige toestanden. De hospitalen krijgen geen brandstoffen. De ontsmettings diensten staan stil bij gebrek aan kolen en alle middelen ontbreken om de epi demie te bestrijden, in Stanislau liggen de zieken in de hotels. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". ..Rembrandt" (uitreis) 21 Jan. van Sabang. „Nias" van Amsterdam naar Java, 21 Jan. van Padang. „Boeton" van Amsterdam naar Java, pass. 20 Jan. Perim. „Bali" van Batavia naar Amsterdam, pass. 22 Jan. Kaap Bon. „Karimoen" van Java naar New-York, 23 Jan. van Kaapstad. „Java" 22 Jan. van Buenos-Ayres naar Rotterdam. „Prinses Juliana" van Java naar Amster dam, pass. 25 Jan. Gibraltar. Kon. Holiandsche Lloyd. „Hollandia" (thuisreis) 19 Jan. van Santos. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Adonis" 24 Jan. van Ceuta naar Malaga. „Agamemnon" 18 Jan. van Amsterdam te Salonica. „Ariadne" van Valencia naar Londen, pass. 24 Jan. Ouessant. „Castor" 24 Jan. van Valencia te Cartha- gena. „Ciio" 18 Jan. van Rosario naar Las Pai- mas. „Deucalion" 22 Jan. van Malta n. Piraeus. „Wanna" 24 Jan. van Messina te Bona. „Hebe" van Amsterdam naar Cadix, pass. 23 Jan. Dungeness. „Helena" 25 Jan. van Kopenhagen naar Amsterdam. „Iris" 23 Jan. van Amsterdam te Havre. „Medea" van Lissabon naar Piraeus, pass. 23 Jan. Gibraltar. „Tellus" 23 Jan. van Napels naar Catania. „Titan" 22 Jan. van Bordeaux naar Am sterdam „Triton" 24 Jan. van Malaga te Huelva. „Uranus" van Lissabon naar Algiers, pass. 23 Jan. Gibraltar. „Vulcanus" 22 van Smyrna naar Volo. „Zeno" 25 Jan. van Amsterdam te Kopen hagen. Kon. West-Ind. Maildienst. „Achilles" van Antwerpen naar Paramaribo, 22 Jan. van Funchal (Madeira). MARKTBERICHTEN. Vlissingen. 27 Januari 1920. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen be steed Kleiperen 2 a 8 ct. gieser wildeman 4 a 8 ct. pondsperen 8 ct. winterlouwtje 6 ct. campagne 8 ct. goudreinetten 5a 11 ct. grauwzoet 7 a 8 ct. zoete bellefleur 7 a 8 ct. bloinzoet 7 ct. tuinzoet 10 ct. zure bellefleur 4 a 8 ct. ermgaard II ct. reine d'or 11 ct. court pendu 6 ct. huis man 8 ct. hondsmuil 8 ct. pompreinetten 7 ct. spruiten 15'/, a 28'/2 ct. peen 1(4 a 3Va ct- koolrapen 2(4 a 3(4 ct. poters 7>/2 a 8 ct. uien 6(4 a 7(4 ct. kroten 2 a 4(4 ct. witlof 46 a 56 ct. rapen 1(4 ct. ramenas 1 (4 ct„ alles per K.G. eieren 11 (4 ct. boerekool 1 (4 a 2 (4 ct. savoye kool 1 a 7(4 ct. roode kool 4 a 8'/2 ct. witte kool I ct.. alles per stuk selderie 2(4 a 4(4 ct. prei 2 a 7(4 ct. rapen 5(4 ct., alies per bos spruitkoppen 15 a 21 ct.; zuring 14 ct. andijvie 21 a 22 ct. veldsla 32 ct„ alles per mand. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 27 Januari 1920. Op de gisteren gehouden veiling werdert de volgende prijzen besteed Bismarck 7 ct. goudreinetten 6 a 10 ct. zure bellefleur 7 a 8 ct. kleiperen 6 ct. gieser wildeman 6 a 8 ct. bergamotten 6 a 7 ct. spruiten 15 a 34 ct. wortelen 1(4 a 3(4 ct. kroten 2(4 a 3(4 ct. rapen 1 ct. koolrapen 2(4 a 5 ct. uien 9 ct. kleiné uien 6 ct.. alles per K.G. andijvie 1 a 3 ct. witte kool 1 ct. roode kool 3 a 8(4 ct. savoye kool 1 a 8 ct. boerenkool 2 a 3 ct., alles per stuk veldsla 29 a 32 ct. per ben prei 4 a 9 ct. rapen 1 a 4(4 ct. selderie (4 a 4 ct., alles per bos. WISSELKOERSEN. 26 Januari. Londen ƒ9.31 Berlijn ƒ2.60;" Parijs ƒ20.30; Weenen 0.70; New-York 2.62 WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 770.8 te Memel. Laagste barometerstand 732.8 te Valencia Verwachting tot den avond van 28 Ja nuari Toenemende tot krachtige of storm achtige, later tijdelijk afnemende Zuidelijke wind. Betrokken tot regen. Tijdelijk opkla rend. Zelfde temperatuur. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Januari v.m. n.m. Woensdag 28 E.K. 5.45 6.21

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3