llEK IAAN0 ZATERDAG 24 JANUARI 58e Jaargang I920 sval- ng OEMEENTEBESTUUR Opkomend Geslacht NO 30 r „DUO. igelsche |n als ieling Itte en dataüe 1 verdwenen is. Iidag weer aan Taan (n lieb nu er last van. In J he ff Uw zalf Ikc wijs op mijn It De maand is |i èn de ..Duo- mula" èn de In is weg. Mijn |sten dank 3eze gevallen n horderden an- lre gelijk, bewij- |n dat de.Duo- Irmula" be'nan- Iting een abso- Ijt oprechte en lilige genees poor alle Rheu- behardeiina T M Si. Richards, die iDiio-Formu'a"- Intdtk etn haar lurend to- haar Tn volmaakten r/d heelt, z<gt: ieder d e aar. ]ich lijnt, een voonaad (c lech's ei n mon I Werkelijk baat- loriaad een ledige Behande- |t U ook moge pduiig of hard- geval, hoevele pu'S'eilirgen in iaat deze 10- [handeling U nü-innx liot p voor auija vrij pelt wenscht te Zer.dUw naam Icenis briefkaart Irihur R chards, Hazlilt House, Buddings, High ben WC 2 pven is '2% ct. laapkamer or ongeh. Heer. 532 N.V. ,v/h DE .-1 GH. HHOUWERI.I H ei ij brcchtg 5 Tei. 2» M EN vanaf 0.95 pon'd. JES vanaf 1.— H pond. VLISSIINGSCHE COURANT Bij dsza Goaianl behaort een Bijvoegsel. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1-4. regels: ƒ1.-; voor iedere regel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen cn dienstaanvragen van 1-5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling- Familieberichten van 1—6 regels 1.33, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.— per drie maanden. Franco door hét gebeele rijk: 2 30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers <1 cent. m OPENBARE VERGADERING VAN DEN op Vrijdag 30 Januari 1920. des namiddags 2 uur. A. Mededeelingen. B. Over te leggen stukken. C. Benoemingen van een tijdelijken leeraar in het hand- teekenen aan de Burgeavondschool en Avondschool voor Handwerkslieden. Aan beveling H. A. Enkelaar. D. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot on- derhandsche verhuring van de voormalige ambtswoning van den gemeente-bouw meester, Groote Markt no. 24, aan de marine. 2. Idem tot aanneming in eigendom, be heer en onderhoud van 'grond, gelegen bui ten de Noordelijke rooilijn van den Vrij- domsweg, toebehoorende aan C. Bode, A. Clarisse, Al Kuzee en C. Meerman. 3. Idem naar aanleiding van een adres van de afdeeling Vlissingen van den R. K. Volksbond, betreffende het nemen van maatregelen tegen het verkleinen van het gedeelte publiek terrein van het strand. 4. Idem tot den bouw van een galerij (4 winkels en 6 cabines) op het strand. 5. Idem tot verkoop der beerstoffen over het tijdvak 1 Februari 1920—1 Februari 1921 aan A. Heemskerk te Katwijk a/d. Rijn c.s. 6. Idem tot overneming van het grond bedrijf van obligaties van de Ned. Maat schappij van Zekerheidsstelling voor Amb tenaren en Beambten, tot een bedrag van ƒ4000 nominaal. 7. Idem om aan den eervol ontslagen stucadoor bij de gemeentewerken, J. C. van de Grijp, een vergoeding te, verleenen van ƒ860 voor het bij zijn in diensttreding ter beschikking van de gemeente gestelde ma terieel. 8. Idem naar aanleiding van een tweetal verzoekschriften van het St. joseph-zieken- hnis, betreffende verhooging van de ver- pleegkosten van armlastige R. K. patiënten en de betaling van de verpleegkosten voor enkele personen. 9. Idem om niet gevolg te geven aan het verzoek van het gemeentebestuur van Smallingerland om adhaes ie te betuigen a an een motie, teneinde een verhooging te ver krijgen van de rijksuitkeering "in de jaar wedden van den Burgemeester en van den secretaris, daar zulks de geheeel herziening der financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente in den weg staat. 10. Idem tot herziening van het Raads besluit dd. 26 April 1918 no. 21 tot het toekennen van bijslagen op pensioenen enz. aan oud-gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen. 11. Idem tot handhaving der bestaande verordening regelende het plaatselijk toe zicht op het lager onderwijs totdat de nieu we wet tot stand zal zijn gekomen. 12. Idem tot wijziging van art. 204 der algemeene verordening van politie ten aan zien van de oprichting van vleeschwinkels. 13. Idem tot vaststelling van een staat van oninbare posten wegens plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1917, tot een bedrag van ƒ536.90. 14. Idem tot vaststelling van het kohier van het schoolgeld aan de Handelsschool. 15. Idem tot vaststelling van het voorloo- pig kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1920/1921 en van het 3e suppletoir kohier dier belasting. 16. Behandeling reclames der plaatselijke directe belasting naar het inkomen. HERZIENING PLAN VAN UITBREIDING VAN VLISSINGEN. Het hoofd van het bestuur der gemeente vlissingen brengt ter algemeene kennis, dat door Burgemeester en Wethouders is ont worpen een plan tot herziening van het plan van uitbreiding dier gemeente, voor zoo veel betreft een gedeelte gelegen ten Noor den van den Singelweg en ten Oosten van den Boschweg, in verband met de ombui ging Oostwaarts van den 25 nieter breeden hoofdverkeersweg, gelegen tusschen de tuindorpen van de „Vereeniging tot Verbe tering der Volkshuisvesting voor Vlissingen en omstreken" en de vereeniging „Gemeen schappelijk Belang" en in verband daarme de de verplaatsing Oostwaarts van de 20 meter breede doortrekking van dien ver keersweg dat gemeld, plan met uitvoerige kaarten en grondteelceningen op de gemeente-secre tarie, 3e afdeeling, voor een ieder ter inzage is nedergelegd van 26 Januari tot en met 22 Februari 1920. Vlissingen, 24 Januari 1920. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, VAN WOELDEREN. durende de week van 26 Januari tot en met 1 Februari 1920 verkrijgbaar is op bon no. 388 2 ons KAL1ZEEP, a ƒ0.14 per 2 ons. op suikerbon no. 17 y2 pond WITTE SUIKER, a ƒ0.15 per /2 pond. Vlissingen, 24 Januari 1920. Burg. enWeth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris. F. BISSCHOP. REGEERINGSGOEDEREN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis, dat ingevolge hunne Kennisgeving van 28 Februari 1917, behoo- rende bij de voor hunne gemeente geldende distributieregeling van regeeringsgoederen da. 12 en 19 Februari 1917 A no. 213, ge- BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Maandag 16 Februari a.s., als leerlingen tot de scholen A (Coosje Buskenstraat), B (Hendrikstraat), en F (Joost de Moor straat) kunnen worden toegelaten kinde ren van on- en minvermogenden, die op het tijdstip der toelating zes jaren oud zijn. De aangifte der nieuwe leerlingen kan geschieden van Maandag 26 Januari tot en met Maandag 2 Februari e.k., des voorm. van 912 uren, ter gemeente-secretarie (griffie). Bij de aangifte wordt men verzocht een trouwboekje mede te brengen. Vlissingen, 24 Januari 3920. Burg, en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het valt niet te ontkennen, dat in de laatste jaren op allerlei gebied van ons maatschappelijk leven diepgaande wij zigingen zijn ingetreden. Zoowei de snelheid waarmede die veranderingen zich hebben voltrokken, als de omvang der wijzigingen zijn een kenmerkend feit van deze bewogen tijden. Bewogen niet alleen ten opzichte van materieele dingen, maar ook niet minder van on stoffelijke zaken, van den geest en van het gemoed. Ons denken, ons gevoelen, ons inzicht en begrip wijzen duidelijk de sporen aan van het feit, dat de we reld in de laatste jaren gebeurtenissen beleefd, en ondervindingen opgedaan heeft, die men niet wel voor mogelijk had gehouden. Wij zijn nu gelukkig over den tijd der verbijstering heen, en indien niet alle teekenen bedriegen, dan zal geleidelijk en o zoo langzaam, maar toch wel degelijk merkbaar, een meer normaal verloop zijn rechten komen hernemen. Die nieuwe tijd, hoe zal hij de menschen en de dingen vinden Zijn de volken thans gereed daarvoor? Zal de met zooveel bloed en tranen verworven levenswijsheid door de maatschappij in haar geheel worden aangewend, om langs het doornig pad naar een beter oord te komen Ziedaar vragen, welker beantwoording niet aan het geslacht, dat thans in zijn bloeitijd perk verkeert, gegeven is, maar waarop de jongeren van nu, de jeugd van he den, eenmaal het juiste bescheid zal moeten en zal kunnen geven. Dat jonge, opkomende geslacht za! zich voor de grootsche taak geplaatst zien, om op de bouwvallen eener ineen gestorte samenleving de fundamenten op te trekken, ten einde er de nieuwe maatschappij, den nieuwen volkeren- staat, het nieuwe wereldleven op te kunnen stichten. Een taak ongetwijfeld groofscli van strekking, maar ook ont zaggelijk zwaar van rvsteloozen arbeid en een gansch gegeven overgave vra gend. Indien we de jeugd van thans be schouwen gelijk zij zich onder de ver schillende volken in haar meest ken merkende eigenschappen vertoont, dan ontwaren wij al aanstonds een groot onderscheid naarmate het opkomende geslacht behoort tot dat der overwon nen hebbende of overwonnen zijnde volken. Bij gene een alle perken te bui ten gaande zelfoverschatting, bij deze een in zich gekeerd overmachtig gevoel van wrok. en wrevel, van zoekende ver gelding en herwinning van het verlo rene. Bij zooveel onderscheid zal hef dan ook uiterst moeilijk vallen, de eens gezindheid te verkrijgen, die toch noo- dig en onontbeerlijk is, om de wereld aan ziclizelve terug te kunnen geven, in de neutrale landen ontwaren we dezelf de inzichten maar getemperd, en bo vendien meer onderling verdeeld. Uit den aard der zaak heeft het neutrale jonge geslacht bij al de onstuimigheid en voortvarendheid, der jeugd eigen, toch een milder oordeel, daar het de j felle hartstochten der strijdenden niet van nabij, niet ais het ware aan den lijve gezien en gevoeld heeft. Van haar dan ook bij voorkeur, zoo niet uitsluitend moet en kan de groote verzoeningsgeest uitgaan, die als grondslag dienen zal om, eenmaal, de klove die de huidige generatie niet ver mag te overbruggen, te dempen en de volken uit een tijdperk van verguizing en verdelging te voeren naar een tijd van onderlinge waardeering, van sa menwerking en van eendrachtig arbei den aan de hooge taak der menschheid. inmiddels is het opvallend, hoe de verhouding van de tegenwoordige jeugd tot de ouderen, onder toedoen der oorlogsverwildering is gewijzigd, en dat deze verandering niet in hef voor deel der jongere generatie is. Overal ontwaren we een vroegrijpheid van in zicht en oordeel, die ongunstig afsteekt bij wat eigenlijk aan de jeugd past. Bij het zich op den yo&.'grond dringen van allerlei maatschappelijke groepeeringen, is het inzonderheid de jeugd, die zich thans op overdreven wijze wil laten gelden. Ouders va«i bet met den dag moeilijker om zich als leiders en voor gangers te doen gelden. De jonge men schen, die nog nauwelijks de kinder schoenen ontwasseri-zijn, zij weten alles zooveel beter, zij doen alles zooveel logischer, zij denken en gevoelen zoo veel ruimer en juister (naar zij mee- nen) dan de ouderen. Eerbied voor het woord en inzicht dér boven hen in ja ren, vorming en ervaring gesfelden, treft men ter nauwernood nog slechts sporadisch aan, en een hand over hand toenemende waanwijsheid moet dienen om de welmeenende raadgevingen van de rijpere menschen te gemakkelijker over het hoofd te zien. De huidige jeugd is reeds zoo spoedig oud in manieren, in oordeel, in haar denken, doen en la ten, maar aan dat alles ontbreekt de eenige grond, die vastheid en betrouw baarheid geeft de ervaring, die alleen het leven ons geven kan. Wanneer we de vergaderingen, de clubs, de organi saties, kortom het gansche vereeni- gingsieven der jeugd, nationaal en in ternationaal aanschouwen, dan valt het dikwijls moeilijk te' bedenken, dat het toch inderdaad nog zeer jonge en on ervaren menschen zijn. die al zoo ge wichtig en belangrijk doen. Er ligt dan ook een grond van waarheid in het ge zegde, dat de wereld van na den oorlog eigenlijk jonge menschen meer kent, wel een maar al te vroegwijze jonge lingschap. En moeten dan aan deze de oplossingen wordere toevertrouwd der groote maatschappelijke vraagstukken, die thans gaan opkomen en over luttel jaren om afdoening komen Zeer zeker, en wat meer zegt met vast vertrouwen in het gelukkig resul taat. Immers ondanks alles bergt het opkomende geslacht de kiemen in zich van den voortbouw aan het werk der maatschappelijke samenleving. Laat haar de onberedeneerde onstuimigheid, die nu eenmaal aan alle jeugd eigen is wanneer de groote levensstroom dat al les binnen zijn steile rotsvaste beddin gen voert, dan ontspringt aan die zelf de onstuimigheid van eertijds, de zekere en breede en vaste kracht, die staat en maatschappij tot stut en zege strekken za!. Dan zal het opkomend en zich reeds gelden latenu jonge geslacht tot den leeftijd der kennis gekomen, zich met rustig betrouwen geplaatst zien voor problemen, waarvan we thans nog maar de vage omtrekken gewaar worden, maar die zijn voorbeschikt, der uit dui zend wonden bloedende menschheid, tot mijlpalen te dienen op den steilen en moeilijk begaanbaren weg naar voorspoed, orde en geluk. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en 'Weth. zijn -de voe gende 'voorstellen aan den gemeente raad, 'gedaan Ons voorste(l' om de verordening regelende het .plaatselijk toezicht op hét lager onderwijs zooidaniig te wijzi- 'gen, 'dat het aantal leiden der commis sie met één kan wioircten, uitgebreid, item einde de gelegenheid te openen een lid, .in die. commissie te benoemen die de .politieke richting der sociaal democratische arbeiderspartij verte genwoordigt, werd in uwe vergade ring van 28 November jl. van de agerida afgevoerd, nadat ibij de be- IhankWiirtg daarvan de wensoh geuit 'werd om de commissie nog :mat eenige leden uit te breiden, opdat ook een vertegen'wooirüifger van ide isoioiaiisfci- ®ch,e, partij, alsmede een vrouwelijk lid uit de werfcmansklasse, daarin zitting zou fou raten nomen. Tevens drongen enkele lieden aan gevolg te-geven aan 'het verzwek, ver vat in het hierbij, weder overgelegd, adres van ;die afdeeling Vlissingen van den -Bon, van iNediertlantósclhe Onder wijzers- .Dit verzoek behelst de benoe ming van een drietal onderwijzers tot adviseerende leden en, ide vergaderin gen in het openbaar t,e doen geschie- rl-n. Aangezien ons voorstel voortspruitté uit een desbetreffend verzoek van de Commissie van Toezicht, hebben wij ook omltrent de verdere voorgestelde «wijizïgingem der verordening het oor deel, der Commissie gevraagd. Zij 'geeft in den hierbij, gevoegden brief !den raadr in ovenweging de be staande regeling 'geheel onveranderd te laten en zulks op grond van (het feit, (dat in ih-et door de regeering aangebo den (ontwerp der gewijzigde Wet tot regeling van iliet algemeen vormend lager onderwijs de samenstelling der commissie geheel veranderd wordt. Tevens achit ide Commissie, Ihet ab soluut onnoodig o-m onderwijzers tot adv,ise,erende leden, te benoemen, daar zii, zoo vaak zij zulks nobd'ig oor deelt, in de gelegenheid is, zoowel hoofden alls 'personeel, der scholen te raadplegen. Bij nadere besohou'wïng komt het oris, bij den tegerawoordigen, stand van zaken, thans onnoodig wor verder op deze aangelegenheid in te gaan. immers, de behandeling van het .nieuwe wetsontwerp is aanstaande de uhgentie van deze zaak blijkt ge noegzaam. uit ihet slotartikel 208, 'het- i»vdik d.e ontbinding va,n de plaatselijke commission van toezicht reedis o,p 1 Januari 1920 uiiitspfaik. De commissie zal volgens de nieuwe Hvettelijike regeling uit ten minste 5 fcden bestaan. Van eflike 5 lede.n be hoort één tot de ouders der in de gemeente op een openbare lagere ischooJ ingeschreven leerlingen, een tot de ouders dier op een bijzondere lagere school ingeschreven, leerlingen, een tot die .meerderjarige londefwijzers der ■openbare lagere scholen en een tot de overige -meerderjarige infwonefs. Wij .hebben derhalve de eer uw vergadering voor te stellen, de be staande verordening te 'handhaven tot dat de .nieuwe wet tot stand, zal zijn. gekomen. Door (het gemeentebestuur van Simaflingerianidi wordt aan deraden der (gemeenten in Nederland het verzoek 'gericht om adhaesie te betuigen aan een (motie, (welke (bij de negeening en ide Tlweed Kamer der Staten-Generaal is ingediend. Deze motie, welke in den hierbij gt-voegden brief is vermeld, beoogt een wijziging van art. 10 der we* van, 24 Mei 1897 (Stbilid. no. 156), weflike de fimanitieele verhouding, tusschen hef tijk en de .gemeenten regelt Genoemd, artikel bepaalt de uiitlkée- ring van het rijk ten aanzien van Üe jaarwedden van den burgemeester en den secretaris op Lj van de som dier jaarwedden tot tien hoogste 600. Deze subsidie maakt echter een zeer ondergeschikt deel uit van de eigen lijke rijksuitkeering, welke op de zoo- even aangehaalde wet is gebaseerd. Deze uilkee-ring bedraagt voor Vlis singen 3.24'/2 per inwoner en is voor dit jaar geraamd op 72.619.851/2. De grondslagen -voor deze rijksbij drage zijn geheel verouderd en eischen zeer dringend', 'herziening. Alilefwege is men van oordeel, dat de linancieele verhouding op imeer billijke wijze moet wóirdiem 'geregeld, hetgeen tenge volge zal hebben dat het verbroken evenwicht tusschen, inkomsten en uit gaven vain zeer vele gemeenten wordt hersteld. Niet alleen de toesturen der ge meenten maar ook de regeering be zitten de overtuiging, dat de 'huidige regelnnig niet meer «gehandhaafd kan blijven. Laatstgenoemde aarzelt echter fiet bij uitstek 'moeilijke probleem o,p te lo.ssen en wenscht eerst nog af te wachten de uitwerking van de verrui ming van hat belastinggebied der ge meenten, waarvan ihet wetsontwerp 'binnenkort door de Staten-Generaal in Ibahandetimg zat, worden genomen. Nu komt Ihet ons voor, dat de door den raad van SmaHiiogerland beoogde weinig (belangrijke partieele herziening van de 'weit van 1807 verder van 'het ho'oüdldoeil' laflleidii en de zoo, dirinngend moodiige allgaheele wijziging, waarop de gemeenten reeds ztoo langen ,tijd, 'wachten, op den achtergrond, zou kunnen schuiven. Wij moeten u dan ook ontraden aan hef verzoek van de gemeente Smallin gerland gevolg te geven. s» Naar aanleiding van ihet aan C. van de Grijp, met ingang van I Janu ari jl. verleende ontslag als 'Stukadoor ibij de gemeentewerken, werd, door ons 'die toezegging gedaan om hem een vergoeding uit te keeren voor het bij zijn indiensttreding door hem ter toe- soliilltlcirtg van de gemeente gestelde materiaal. Iin verband hiermede is d'oo,r clen directeur van geim'eenfewerken een onderzoek ingesteld en is 'het materi- j eel waarvan een staat hierbij wordt overgelegd getaxeerd op 860, met we,ilk toedirag door van de Grijp genoe gen wfcwdlt genomen- 'Daar wij ons 'met deze taxatie hu runen: vereenigen, hetofcen wij de eer u voor te stellen, aan Van de Grijp genoemd bedrag te doen uitkeeren. De Gezondheidscommissie deeüt in haar hierbij overgelegd schrijven ons college mede, dat het haar aandacht heeft getrokken, dat isomlmige lokalen welke tijdelijk in gebruik zijn qeno- men voor den verkoop van vteesch, ze.er onhygiënisch, .zij.n ingericht. Zij stelt idaaTom voor, ihet artikel 204 der Algemeene Verordening van Politie, dat omtrent deze aangelegenheid eenig voorschrift bevat, aan te vullen en te wijzigen. Ari'kel 204 Itoidt thans „Het is verboden een vleeschWinkel te -openen of (handel in vteesdh te drij ven zonder voorafgaande schriftelijke kennisgeving aan Burg. en Weth., «net aanwijzing van het perceel, waarin die winkel of handel zall gevestigd, zijn." Op deze onvoldoende regeling werd reeds eerder door den keurmeester van slachtvee en vleesch, büi-kens den hie— bij gevoegden brief, de aandacht ge vestigd en werd&n, daarin tevens eeni ge aanvullende bepalingen voorgesteld. Ons college was toentertijd' van oordeel, dat deze materie bij die voor genomen (herziening van, de Algemeene Politieverordening onder dit oogen kon «wórden gezien, doch, nu weder de aan dacht voor deze 'zaak door 'die Gezond heidscommissie worUt gevraagdk ,komt het ons igewemschlt voor deze wijziging reeds nu tot stand te doen komen, immers, het 'ligt voor de hand, dat de voorbereiding van zoovele «net elkan der verschillende ver- en gebodsbepa- lingen, welke een algemeene verorde ning van politie bevat, waaromtrent met het oog o,p de toetpassirig het oor deel van verschillende colleges en ambtenaren moet worden gekend, nog 'wel eenjgen tiid zal eischen. Ofschoon wij ons met de grondge dachte van- de door den keurmeester en de Gezondheidscommissie voor'ge- sfeilde redactie van ihet te wijzigen artikel 'wel kunnen vereenigen, 'zijrn wij van meeninlg, dat dit op de volgende iwijze zou kunnen worden geredigeerd, roet toekenning van toeroep ten aanzien ivan onze beslissing in voorkomende gevafflen op uwen naad- „Het is verboden, zonder schriftelijke vergunning van Burg. en Weth. vleesch te verknopen of ten verkoop te bewa ren dn een perceel of een perceels- De beslissing iwordt binnen 30 da'gen ma de ontvangst van het verzoekschrift aan den verzoeker schriftelijk -medege deeld; Van een 'weigering der vergunning, iweike met redenen omkleed imoet zijn, staat voor den verzoeker beroep open ton den gemeenteraad binnen 14 dagen ,na uitreiking der bschikiking." Ten slotte voegen wij hieraan toe, dat ingevolge aft. 19 van die nog niet in werking getreden wet van 25 Juli 1919 (Staatsblad no. 524), houdende bepalingen tot 'wering van vleesch en V'leeschiwaren, die voor de volksge zondheid schadelijk zijm, bij -alfgemee- nen maatregel van bestuur eischen zullen worden gesteld, waaraan o. m. vleeschiwirikels en bewaarplaatsen vam .vleesch zuilen moeten -voldoen. Ofschoon deze voorschriften 'rvog niet door de regeering zijn gegeven, kun nen, op grond van artikel 150 der ge meentewet, aan vergurcninlgen in deze van ons college, of c- q. van ulwen raad. eenige dezer nadere eischen ■worden verbonden. KAMER VAN KOOPHANDEL. Zitting van Vrijdag 23 Januari, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer Jos. van Raalte. Tegenwoordig alle leden. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. DE „ZEELAND". De voorzifter zeide, dat het item ge noegen deed dat deze vergadering eeni ge dagen is uitgesteld, want nu kunnen wij de blijde mededeeling doen, die wij allen in de courant hebben gelezen, be treffende de „Zeeland", die onze wak kere burgemeester, die er dadelijk in Den Haag op uit is gegaan, aan den heer Laernoes heeft gezonden. Dat er iets gebroeid heeft staat vast. Wat er waar is van de geruchten weten wij natuurlijk niet, want noch de „Zee land" noch de Staatsspoor geven inlich tingen te dezer zake. Wij moeten natuurlijk waakzaam blij ven en zoo noodig zal hij dadelijk een vergadering uitschrijven als het noo dig is. Op het oogenblik moeten wij berus ten in het antwoord van den minister. De lieer Van Niftrik meende dat wij toch iets moeten doen. De spoorwegen maken een statistiek op en deze za! zeer ongunstig zijn voor de maatschappij „Zeeland". Het komt hem doeltreffend voor een schrijven te richten tot de regeering, betreffende deze eventueel bekend te maken statistiek. Hij wees op den ongunstigen treinen loop, op de biljetten voor de lijn Hoek van Holland zelfs aan de Zeeuwsche stations en het is dus duidelijk, dat de spoorwegen alles nalaten wat in het voordeel van de „Zeeland" kan zijn.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1