flKiipÉ Ion! EVELIJ N. BIJVOEGSEL latentag II januari 1920. - k. 14. Brieven uit de Hofstad FEUILLETON Gemengd VAN DE VAN 1919 Een relletje Een verbetering. De nieuwjaarsrede van den Burge meester, die een jaarverslag over den toestand der gemeente in beknopten vorm pleegt te wezen, heeft als grond toon natuurlijk den somberen finan- cieelen toestand. Gelukkig echter kan worden geconstateerd, dat er een aan zienlijke verbetering valt waar te ne men, vergeleken bij 1918. Zoo kon de burgemeester wijzen op een enorme op leving van de bouwnijverheid. Na een tijdperk van stilstand, dat zelfs ongun stig afstak bij de slechte maanden in den aanvang van 1918, heeft de trouwe rij thans een vlucht genomen, zooals nog nimmer het geval is geweest. Het aantal in aanbouw zijnde woningen tegen het einde van 1919 was viermaal zoo groot als in Januari 1912 en twee maal hooger dan het hoogste aantal in 1914. De bouw van middenstandswo ningen met gemeentelijke hypotheek en bijdragen van het Kon. Nat. Steun comité nam een zeer groote vlucht er worden op die wijze niet mindar dan 1700 woningen gebouwd. Terwijl in de jaren 19121919 gemiddeld slechts 6 H.A. grond in erfpacht werd gegeven, bedroeg dat getal voor 1919 alleen reeds 18. In het geheel is een bedrag van tien millioen aan gekapitaliseerde waarde uitgegeven. indien op deze wijze wordt voortge- werkt, lijdt het geen twijfel of in een paar jaar tijd is de woningnood geheel opgeheven. Voor Den Haag is dit vraagstuk een levenskwestie van de grootste orde. Immers onze stad moet liet in de eerste plaats hebben van hen, die zich hier komen vestigen. Juist nu elders de woningnood zoozeer nijpt, is het vóór alles zaak dat Den Haag de gelegenheid biedt tot het vinden van een onderdak. Gelukt dit, dan zal de trek naar de residentie weer heel krach tig worden. Op het oogenblik werken hier reeds tal van Oostenrijksche en Hongaarsche arbeiders, speciaal in de bouwvakken. Zij verdienen goede loonen en wanneer zij die grootendeels in kronen omzetten, kunnen zij enorme sommen naar hun familie in de voormalige Donau-Mo- narchie zenden. Op deze wijze wordt zeer gemakkelijk flinke steun verleend, waarbij én de betrokkenen én Neder land zelf profijt heeft. Ook in andere bedrijven heerscht „bedrijvigheid". Voor 1920 zijn de ver wachtingen ook gunstig, aangezien ihans de hoop gesterkt wordt door de omstandigheid, dat de vrede thans de finitief gesloten is. Het bekende ver schijnsel, dat na een oorlog altijd een periode van algemeenen opbloei is te wachten, zal wel niet in die mate aan den dag komen als misschien jarenlang is gehoopt, maar de invloed zal zich ongetwijfeld laten gevoelen. Het dub belzinnige jaar 1919, waarin er geen oorlog maar ook geen vrede was, heeft reeds doen zien, dat er spoedig belang rijke verbetering zal komen. De toeneming der bevolking is in 1919 geringer geweest dan in vorige ja ren het geval placht te zijn. Gewoonlijk wisselde dit cijfer tusschen de negen en elf duizend zielen. Dit jaar is het 7521 geweest, waarvan 2283 door meer geboorten dan sterfgevallen en 5238 door grooter getal vestigingen dan ver- r-rr—nrr Oorspronkelijke roman. Zij waagde ihet niet, de deur verder te openen. Hef was haar ais gebeurde daar iets heiligs, dat geen mensch mocht verstoren. .Misschien dacht Magics, die op slechts weinige passen van haar af in diep duister stond en eveneens ont roerd, luisterde, hetzelfde, want 'hij verroerde zich niet. ■Dan werd het binnen opeens stil. Het gereutel had opgehouden. Een stem, die Moderta niet kende, riep jammerend IHij is dood O, Paul, Pgul iioe kon je je moeder dat aandoen. In dezen jammerkreet der moeder mengde zich een luid gekrijsch. Zij 1 Zij Zij heeft ham gedood. Zij is zijn moordenares Maar zij zal, haar loon helbben. Met een schreeuw rukte Moderta de deur open, oip het moment, dat juf frouw Webster de revolver aan Eve- lijn's slaap zette en losbrandde. Evelijn lag op de knieën voor de sofa, waarop Gottorb's lijk rustte. Zij had haar hoofd' op zijn kille handen gedrukt en voer eerst op het laatste oogenblik ontzet in de hoogte, toen het koude staal, baar slaap beroerde. In haar knielende houding kon zij ech- trek. De gemeente telde op 31 December 359.600 zielen. Dit cijfer kunnen we in verband brengen met den aanwas van het getal woningen. Gemiddeld be draagt een gezin vijf personen. Er is dus alleen voor liet laatste aantal een hoeveelheid van ruim 1000 woningen noodig. Men ziet wel, dat de toeneming van het aantal woningen stellig grooter is dan voor den aanwas der bevolking noodig is, zoodat inderdaad de nood die er bestond, wordt ingehaald. Hef is gewenscht, dat eens een uitvoerige sta tistiek werd opgemaakt, die nu niet eens op de oude conservatieve wijze ge schiedt, maar op een veel vlottere manier, door een algemeenen oproep om mededeeling van hetgeen men ver langt. Deed men dit, dan zou men in een tweetal weken precies weten, wat er tekort is en in welk genre van wo ningen. Het relletje in het Hofstad-theater is natuurlijk in de afgeloopen week het onderwerp van vele gesprekken ge weest. In de deftige residentie in het vóórname theater van Verkade een rel letje Het is ook voor velen om van te griezelen. We zullen ons geen partij stellen in deze staking maar wel moch ten wij verwachten, dat liet publiek zich evenmin partij stelde. En dat is ge schied. Het is liet goed recht van den heer Van der Lugt Melsert, om te trach ten zijn gezelschap op de been te hou den en zijn voorstellingen voort te zet ten, maar het gaat niet aan om dwars tegen dezen economischen strijd in te gaan met machtsmiddelen. Men heeft te bedenken, dat het hier nu eens niet een onoordeelkundige massa is, die opge zweept door een paar leiders, tracht de boel in den war te sturen. Indien er één positie is, die ellendig is, dan is het wel die Van den tooneelspeler. Vrijwel ieder jaar staat hij weer op straat, om dat zijn contract afgeloopen is. Het is dus te begrijpen, dat deze menschen vóór alles te zorgen hebben voor hun ouden dag. in dit opzicht hadden de directeuren toeschietelijker moeten zijn. Hef relletje zal zich wel niet herha len, maar liet zal toch niet aangenaam zijn te weten, dat de houding der direc tie van het Hofstad-theater ook veel wordt afgekeurd. Ten slotte even een rectificatie op één onzer vorige brieven. Wij deelden toen mede, dat het wetsontwerp tot wijzi ging van den postcheque en girodienst was ingetrokken. Dat bericht is geble ken voorbarig te zijn geweest, hoewel op liet moment dat liet ons gewerd, de leans op intrekking zeer groot was. Het wetsontwerp is gehandhaafd het komt spoedig in de Tweede Kamer aan de orde, waar liet heel veel kans heeft om verworpen te worden. Van enkele zijden werdtn ons nog uitvoerige inlichtingen verstrekt over dezen dienst, waarbij in stemming werd betuigd met de door ons geleverde kritiek. Daaruit blijkt ook dat zij, die betrok ken zijn bij dezen dienst, alle tegen de verandering zijn. Het stelsel is veel te bureaucratisch, erkent men algemeen en verbeteringen daarin stuiten af op den onwil van de leiders. Hetgeen is bekend en hetgeen wii herhaaldelijk hebben beiSogd. Het is te hopen dat de Kamerleden hun licht eens zullen opsteken bij hen, die den dage- lijkschen dienst van nabij kennen. Zij zullen dan ervaren, wat in werkelijkheid de grond-font van den dienst is. EIBER. DE DEUTSCHE DUIKBOOTEN. Het Duitsche militaire tijdschrift „Scbuss und Waffe" beeft onlangs interessante cijfers medegedeeld over den aanbouw van 'duikbooten in Duitschland tijdens den oorlog. Tot November 1918 zijn er in het geheel 372 duikbooten voor de marine gebouwd. Wanneer mem dat cijfer ver mindert met de 28 vaartuigen, die vóór 1 Augustus 1914 waren voltooid, ter niet voldoende uitwijiken. Het schot kraakte en zonder een enkel ge luid zonik zij voorover op Gottorb's lijik. De oude Webster lachte triunvfee- rend. Uit haar oogen flikkerde de waanton. Het noodlot der familie had zich ook aan haar voltrokken. Zelfs haar zuster, mevrouw Gottonb, zag dat en week ontsteld terug. Daar zag de waanzinnige Moderta, die ails een doodr in de deuropening stond. Bliksemsnel richtte zij het wapen op haar. Nog een, nog een, juichte zij. Dat is de andere, die hem de boodschap heeft gébracht. Die roede schuldig is aan zijn dood Moderta dreigde flauw te vallen. Niet in staat, zich te bewegen, staarde zij rech't tiaar de op haar gerichte revolver. Een sterke hand scheurde haar ter- ziida-. Als in een droom zag zij Magnus zich op de waanzinnige werpen en met haar worstelen. Een schot ging af, doch deed °een .schade. Dan via! het wapen kletterend op den grond en Magnus riep kuchend van inspanning Roep menschen mevrouw Gof- torb vlug ik' kan haar niet langer vasthouden Mevrouw Gottorb snelde Moderta voorbij, luidkeels om hulp roepend. Wat er later gebeurde, bleef steeds duister in Moderta's herinnerings vermogen. Toen zij weer tot bezinning kwam, komt men tot een getal van 344 duik booten, die in d,en .loop vaa de 4>/2 jaar dat de oorlog geduurd, ibe eft in Duitsch land zijn gebouwd. Van die 344 duikbooten zijn er 174 aan de Entente uitgeleverd: Gedurende den oorlog zijn er i99 verloren gegaan, ml. 82 d'ie in de Noordzee en in den Atlantisc'hen oceaan zijn vergaan, 3 in de Oostzee, 72 oip de Vlaamische kust, 16 in de Middellandsche zee en 5 in de Zwarte zee. Er zijn voorts 14 duiklboo- ten door hun bemanningen vernield eni 7 zijn er in neutrale havens geïn terneerd. Deze cijfers komen vrijwel overeen met die welke de Entente en vooral d' Britsche admiraliteit hebben gege ven en ze bevestigen de mededeeling, dat de Diuitsabe duikbooten zware ver liezen hebben geleden, ill. 56 van die welke aan den oorlóg deelnamen. Geen arrder wapen te land of ter zee heeft tijdens den oorlog zulke z'ware verliezen ereleden. En toch heeft tot op het allerlaatste oogenblik Duitschland den dhiiklboot-oorlog willen voortzet ten. Volgens „Sdhuss und: Waffe" wa ren er op het oogenblik dat de wapen stilstand gesloten werd. 437 duikboo- ten ip aanbouw, maar die bouw moest worden gestaakt. Het cijfer lijkt over dreven, maar hoe groot het aantal' ook zij, men heeft die ie aanbouw zijnde doikbooiten moeten sfoopen. De Duitsche duikbooten waren in verschillende klassen verdeeld. De eerste klasse omvatte kruisers voor de open zee, ten getale van 109 daartoe .béhoorden zoowel die primitieve kleine duikbooten van 236 ton, afe. die van het imeest geperfectionneerde mode), de „U 142", die een waterverplaatainig had van 2785 ton, een snelheid van 18 knoopen en bewapend was met twee .kanonnen va.n 15 cM. en niet zes tor pedo lanceeribuizen. Een andere klasse was die van de duikbooten voor de kustvaart, waarvan er 136 waren. Zij waren aanvankelijk bestemd om binnen de territoriale wa teren te blijven, maar ze werden ook gezonden naar de Mïdldellaridische zee en naar de westkust van Engeland. Ze waren bewapend met een kanon van 10 cM. en met vijf torpedo ,lan,ceer- buiizen. De Duitsche admiraliteit bestemde de duikbooten niet alleen, om er den vijand mee aan te vallen, maar ook om mijnen .te leggen. Een klasse van deze ondierzeesohe mijnen,leggers telde 19 schepen. Behalve een sterke bewa pening met torpedo's ('de „U 122" en de ,,U 126" hadden elk een kanon van 15 cM. en bovendien 4 torpedlobuizen met een voorraad! van 20 torpedo's) en bovendien konden deze duikbooten 42 mijnen bergen, dlie door een buis van een meter middellijn konden wor den neergelaten. Ben andere klasse duikbooten kan 12 tot 18 mijnen vervoeren. Voorts was er nog-een categorie van 13 duik booten. die in het buitenland waren besteld. Alle duikbooten werden gedreven door een Dieselmotor zoedra het schip aan de oppervlakte voer en door elec- tirieiteit bij de vaart onder water. De grootste snelheid is nooit meer ge weest dan 18 knoopen, de moderne duikbooten konden 25000 zeemijlen afleggen, alvorens rraar hun basis te rug te keeren. De „U 142" had' een voorraad van 451 ton aan. brandstof aan boord en kon 70 .mijlen onder wa ter varen. Bijna alle duikbooten waren voorzien van een dubbele scheeps wand. waardoor ze sterk genoeg waren om tot 75 meter diepte te dalen. Op he.t oogenblik, dat de wapenstil stand intrad, had Duitschland elf wer ven. waar duikbooten werden gebouwd en de bouw duurde gemiddeld t'waalf tot vijftien maanden. De .Temps" zegt, naar aanleiding van deze cijfers en medddeölingen, dat zooalls men ziet Duitschland. al zijn krachten inspande om den duiikboot- lag haar arm in dien van Magnus en liepen zij door het woud. Het was zoo stil om hen. heen. Hij liep naast haar haar band in de zijne hoe behoedzaam ais een kostbaar kleinood Hoe heerlijk, dit wandelen met zijn beiden, door den zoelen zomeravond. Wellk een heer- liike droom. Mocht ik nooit ontwaken, dacht Moderta. Plotseling zeidc Magnus teer Moderta, louh je mij vergeven Ja, aritlwoordde zij ewenzoo en dacht verwonderd Wat kan iik hem te vergeven hebben Hij zcide verder niets, doch drukte haar hand waroi aan zijn borst. Hij, voelde, dat de vreeselijike scènes taar in een droomtoestand hadden gebracht die haar geest nog niet kon afschud den. Voor dit oogenblik had zij- verge ten, wat er gebeurd was Zwijgend liepen zij verder. Daar verschenen de lichten van Ret- tenegg menschen met falkikels kwa men ,h,en tegemoet. Men ihoorde de stem der gravin, die bevelen, gaf. Moderta bleef plotseling slaan. Wat is dat hier zijn zooveel menschen Men zoekt ons, antwoordde Mag nus voorzichtig. Wij zijn heel lang weg geweest. Daar is je moeder. Kom, Moderta. Zaclit trok hij haar met zich mee. Moderta volgde willoos alls een kind. Een paar pas voor haar .moeder en de gravin, d.ie hen angstig tegemoet snelde, bleef zij weer als vastgewor- oorJog met kracht te voeren. Het bouwde steeds beter ingerichte duik booten de techniek werd' voortdurend verbeterd ui de productie steeds meer opgevoerd' en toch was de Entente door haar krachtige en vernuftig 'be dachte afweermiddelen er in geslaagd den duiiklhootooróg te bedwingen reeds verscheidene maanden voordat Duitschland om. wapenstilstand vroeg. Een vierdubbele moord Te Rivière, in die buurt van Fontaine (Oost-Frankrijk) is een vierdubbele móórd gepleegd op vier leden van een zelfde gezin. Aan den weg van Angest maar Rivière staat een molen, die in een boerderij herschapen is. Woens dagavond bevondi de eigenaar van de ze boerderij1 zich op den hooizolder bo ven, de stallen, toen hij opeens aan gevallen werdi d,oor iemand, die hem met een bijl het hoofd in tweeën spleet. In den stal er naast was het koemeisje bezig de koeien* te melken: De moor denaar wierp zich op haar en bracht haar eveneens een aantal bijlslagen toe. Niettegenstaande ze ondraaglijke pijn leed, sleepte ze zich naar de stal deur, waar twintig minuten later voor bijgangers haar zieltogende vonden. De moordenaar had echter nog niet genoeg zijn moordlust botgevierd. 'Hij ging naar de keuken en. viel de vrouw des huizes aan en een zich eveneens daar bevindend, familielid. Een' neefje vam den boer, een jongen van twaalf jaar,, klauterde uit. een venster en sprong- in den hof. De moordenaar, vree-zend dat de jongen hulp zou ha len uit het dor.p, liet zijn slachtoffers even in den steek, liep den knaap na en, slaagde erin hem in te 'halen. De jongen was zoo handig net te doen alsof hij. flauw viel en de boef sleepte hem toen n,aar het huis. waar hij hem in een kamer opsloot. Toen ging hij naar zijn slachtoffers in de keuken en vroeg onder bedrei ging haar te zullen dooden, aan de vrouw des huizes waar het geld ver borgen was. Deze had, echter de te genwoordigheid van geest gehad om de bijl weg te stoppen, terwij! de kerel den jongen achterna zat en antwoord de, dat er heelemiaal geen geld, in huis was. Toen de moordenaar de vastbe raden houding der vrouw zag en 'bang werd, dat er menschen uit ,hej d,onp ter plaatse zouden verschijnen, nam hij de vlucht. Het staiimeisje bezweek enkele uren na den aanslag aan haar wnheien. De anderen, die ook gewond waren, wer den in 'het ziekenhuis opgenomen. Zaterdag is men er in geslaagd den moordenaar te vatten. Het was een 26-jarig .veedrijver. Hij, werd te Beifort gearresteerd en, zijn .kleeren, vertoon den nog overal bloedvlekken. De man heeft een .volledige bekentenis afge- legd. Een daine bezocht dezer dagen te Parijs een der bekende schouwburgen in een costuuni, dat haar rug zoo goed als geheel bloot liet. Het lijfje van 'naar japon bestond siechis uit twee smalle linten, versierd met twee strikjes. De andere bezoekers van den schouwburg protesteerden heftig tegen dit buiten gewoon onzedelijk toilet. Een der sup poosten gelastte de vrouw te vertrek ken, aan welk bevel zij onder groote hilariteit van het publiek voldeed. De scheepsbouw. Groot-Britannië komt opnieuw aan het hoofd van de lijst der groote scheeps bouwers. Uit Lloyd's register voor 1919 blijkt, dat er in 't Vereenigd Koninkrijk in dat jaar 757 koopvaardijschepen met een inhoud van 2.994.247 ton zijn ge bouwd. Op de overige scheepswerven over de geheele wereld zijn koopvaardijschepen gebouwd met een inhoud van 1.649.119 ton. Nederland staat vooraan met AMOHMMaisimxMaKa amMMMmiMMnma&MnmmRi teid staan. De gravin vroeg haar zoon - in 's hemels naam, Magnus, waar zijn jullie toch geweest? En waar is Evelijn? Daar werd' de sluier verbroken, die Moderta's herinnering rotnutoe welda dig had omhuld. Evelijn riep zij gillend. Bvelijn Zij is dood. Magnus voelde, hoe de teere gestalte aan zijn arm levenloos in elkaar zakle. Verschrikt nam hij haar in de anmen als een, kind en droeg haar, door de ontstelde vrouwen gevolgd, in huis. In het voorbijgaan beval hij, een bediende direct een dokter te gaan 'halen. Bonen sloot hij de deur en legde Moderta op een sofa. Toen juffrouw Losenstein haar een kouden doek op het voorhoofd, wilde leggen, opdat ze weer tot bezinning zou komen, hield hij haar zacht tegen. Laatihaar. lik .geloof, dat het beter is, dat zij, niet hoort, wat ik te vertel len heb en eerst .later orewaakt. Anders zou zij het ontzettende nog eenmaal beleven. Dan vertélde hij, wat gebeurd was. Niemand behalve de direct betrok kenen vernamen de ware toedracht der zaak. Men had in alle stilte nóg 's avonds Evelijn's lijk naar Rettenegg gebracht. Juffrouw Webster werd in een sa natorium geplaatst en haar zuster had' Buchegg te koop gesteld. Zij reisde direct rra de begrafenis van haar zoon, die in alle stilte en eenvoud plaats had, naar Weenen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Moeder, neemt u in acht. Zoovee! hangt van u af. Hei is voor vrouwen niet verstandig om, Ihaar eigen pijnen te verwiaarloo- zen, ofschoon velen zoo onzelfzuchtig zijn. Zenuwachtigheid,, pijn in de lende nen en zijden, rugpijn, duizelingen en urine-sitoornissen wijzen op gevaar voor nieruitputtinp en verschijnselen als graveel, rhetumatiek, nier-water zucht en blaasontsteking.Vrouwen die nen beslist niet zulke kwade kansen te loopen. Ai was het alleen voor anderen vrouwen moeten de noodzakelijkheid v,an zich acht te namen begrijpen. Zor gen en overwerking, ongeregelde maaltijden, gebrek aan frissche lucht en andere zelfopofferende gewoonten kunnen niet blijven duren. Zij leiden tot ophooping van urinezuur en dit ver oorzaakt nierkwalen. Tracht uw huiselijk werk te vermin deren, de maaltijden op bepaalde uren te houden, ietteren dag een, flinke wan deling te maken en 's nachts aclht uren te slapen. De resultaten zulten u'w ver wachting overtreffen. Tot versterking der nieren en gene zing der nierverschij-nselen worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen aanbe volen. Dit speciale niergeneesmiddel bevordert de werking der nieren,, be werkt vrije vloeiing der urinewegen en heeft een. vezaohtenide antiseptische werking o,p de blaas. Zelfs 'bij lang durige ,n,ier- en, blaasziakten hebben Fosters' Pillen suoces. Zij, werken niet op de lever of inge wanden. Haar totale genezende kracht is oip de nieren, de urinewegen en blaas ge.ridhit. Hieraan kan nog worden toege voegd. dat vrouwen groote baat vin den bij dit geneesmiddel in> aan haar geslacht eigen zijnde beproevende tijd perken. Lelt er op, dat gij, de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Iedere echte doos draagt de handiteekening van James Foster. Te VJiissingen ver krijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstraat 13! 1.75 p. doos of 10.— p. zes doozen. 55 328.338 ton. in Groot-Britannië zijn dit jaar 1.014.000 ton scheepsruimte meer gebouwd dan verleden jaar. Er werden 55 schepen gebouwd met een inhoud van 10.000 ton of daarboven. He' nadeel y an te koude of te warme s p ij - zen. ijskoude en gloeiend beete spijzen, of dranken zijn zeer slecht voor de tanden en de maag. Echter kan men ook aan koude dranken wennen en op ciéze wijze de maag 'harden. Heete spij zen zijn, altijd slecht. Koude onttrekt warmte aan maag em bloed, ter ver vanging is vegl stofwisseling noodig. Hitte daarentegen geeft meer w.alnmte, vermindert de stofwisseling en evens kracht en gezondheid: Men moet zoo eten en dirirtken, dat de lippen de tem peratuur gemakkelijk 'kunnen verdra gen. Door te veel iheefe spijizen. krijgt men 'maagkramp, te groote bloedtoe- voer en verzweringen. Tegen wi n t e r h a n d, e n en -voeten. Veilen, hebben ge durende liet 'koude seizoen last van winterhanden en -tvoeten. Er zijn ech ter enkele eenvoudig middelen, bijv. het inwrijven 'met citroen. Een probaat middel is eiken avond, een Iheet voet bad van, 4 liter 'water op 1 pond aluin. Dit moet men .gedurende 4 a 5 dagen volhouden en steeds hetzelfde water gebruiken. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 18 Januari is de apotheek geopend, van den heer A. J. VAN OCKEN'BURG, Groenewoud. I I I III "III, II Evelijn werd in de grafkapel op Rettenegg bijgezet. Magnus had dit zoo gewild. Hij wilde niet, dat ook maar een schaduw op het aandenken der doode rust,te, en had daarom laten uitstrooien, dat juffrouw Webster in vervolgingswaanzin haar neef en later Evelijji bad dood geschoten. Deze meening werd door mevrouw Gottorb ondersteund, daar zij, op deze manier aan alle moeilijkheden ontkwam, die men anders gemaakt zou hebben. Naar ieders fantasie werd de zaaik uitgelegd. Eenigen meenden, dat juf frouw Webster Eve,lij,n toevallig had ontmoet en imet geweld in huis had gesleept, anderen, dat zij met de sluw- heid. soms waanzinnigen eigen, haar onder een of ander voorwendsel bin nen Had gelokt, w,aar zij haar neef all eerder overvallen en gedood had en dat een gelijk lot mevouw Gottorb beschoren was geweest, als deze zich niet verborgen had Op een regenachtigen Junidag werd Evelijn in tegenwoordigheid der ge heele buurtschap ten grave gedragen. De kist was onder een schat van bloe men bedolven, wat bewees, hoe alge meen de deelneming was. Juffrouw Losenstein en Moderta ont braken bij de begrafenis. De laatste worstelde, zooals de gravin met tranen in de oogen vertelde, in zware zenuw koorts ine: don dood en haar moeder verpleegde haar. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5