SPORT INGEZONDEN STUKKEN Tentoonstelling van de vereniging van Slechthoorenden. In de bovenzaal van de sociëteit „St-> Joris" te Middelburg had gisterenmid dag de opening plaats van bovenge noemde tentoonstelling in tegenwoor digheid van een zeer groot aantal be langstellenden, onder wie wij opmerk ten dc Commissaris der Koningin met zijn echtgenoote en de echtgenoote van den burgemeester van Middelburg, me vrouw Dumon Tak, De aanwezigen werden welkom ge- heeten door den heer Herman Snijders, voorzitter van het comité, dat zich hier met de inrichting der tentoonstelling heeft belast, waarna de heer P. de Jong, oorarts, een populaire verhandeling hield over het organisme van het oor, zulks aan de hand van enkele afbeel dingen, terwijl spr. wees welke storin gen in het gehoor kunnen ontstaan en welke ziekten daarvan liet gevolg kun nen zijn, terwijl hij ook betoogde welke ziekten voor genezing vatbaar zijn. Het applaus der aanwezigen en dc woorden van dank van den heer Snijders waren de ververdiende hulde voor de door den heer de Jong genomen moeite. Hierna verzocht de heer Snijders al len zich naar de voorzalen te begeven, waar de tentoonstelling is ingericht en waar o.a. mejuffrouw Tine Marcus, de „moeder der slechthoorenden", die zeil zeer doof is en in 14 jaar haar eigen stem niet hoorde, inlichtingen gaf over hetgeen is geëxposeerd. Wij noemen daarvan in de eerste plaats de talrijke apparaten, die dc slechthoorenden helpen hun mede- mensch te verstaan en zij die zelfs met deze apparaten nog niet het gewensch- te resultaat bereiken, kunnen trachten dit te doen door een apparaat, dat aan de tanden wordt gezet en dat langs dien weg de gehoorzenuw in werking brengt. Ook zagen wij tal van artikelen, die onder kwakzalverij worden gerang schikt en die wei de goegemeente geld uit den zak kloppen, maar haar geen baat brengen. Hiertegen te waarschu wen is zeker een der belangrijkste dce- lcn van het werk der vereeniging, die verder op haar landhuis te Lunteren dooven bijeen brengt, waardoor deze uit hun isolement worden verlost, die door lectuur, door eigen courant, door het verstrekken van steun aan minder goed bedeelde lotgenooten hulp brengt. Verder werd ons o.a. getoond een practisch toestel, dat dooven waar schuwt als er aan de voordeur gebeld wordt, een handschoen voor hen die doof en blind zijn en die door drukken op de plaatsen, waar op die hand schoen letters staan, kunnen worden toegesproken. In de groote zaal zijn verder tal van voorwerpen, geschenken voor de verlo ting uitgestald, terwijl een gezellig theehoekje is ingericht en Zaterdag zal gezorgd worden voor afwisseling voor kinderen, o.a. door lichtbeelden en een grabbelton. Een amateursstrijkje vroolijkt het sa menzijn op. In de Ideine zaai kan inen kennis maken met de apparaten van twee fir ma's, waaronder electrische gehoortoe- stellen en met de leermiddelen en de resultaten van de Haagsche gemeente lijke school voor slechthoorenden en met een aantal door dooven vervaardig de handwerken of door hen ten ver koop ingezonden artikelen. Natuurlijk is dit alles slechts een kort overzicht van hetgeen te zien is, wij kunnen dan ook een ieder aanraden een kijkje te gaan nemen, men zal zicli dan ei' van kunnen overtuigen, wat op dit gebied reeds bereikt is. Zij, die apparaten willen probeeren doen het best in de morgenuren te gaan. Des avonds had in dc Concertzaal een muziekavond plaats ten bate van het doel der vereeniging, waaraan me dewerkten de dames Vos-Krijger, alt, D. en L. van Teylingen, viool en piano en A. M. E, van Adrichem Boogaert, Betsy Dhont en I. M. Guyot, die een trio voor piano, viool en alt ten gehoore brachten. De heer A. van Os gaf een nummer op het orgel, terwijl ook de heer dr. H. van der Kamp de aanwezi gen op een drietal liederen van Beet hoven vergastte. Deze namen noemen is tevens zeggen, dat de aanwezigen hebben kunnen genieten van waar kunstgenot. Dat liet de uitvoerenden niet aan waardeeling ontbrak spreekt vanzelf. De avond was geopend door den lieer Herman Snijders, die dank bracht aan de opgekomenen, die toonen be lang te stellen in het werk der vereeni ging, en niet minder aan den heer J. Cleaver, die liet muzikaal gedeelle van den avond leidde en haar en hen, die zich onder zijne leiding plaatsten. Spr. wees er op dat ook de slechthoorenden begrepen hebben zich te moetep organi- seeren, maar zij hebben, om hulp te kunnen verleenen aan hun arme lotge nooten, steun noodig van de goedhoo- rede. Zoowel voor de pauze als daarna heeft mejuffrouw Tine Marcus de aan wezigen toegesproken. Vóór de pauze wees 'zij op de eenzaamheid waarin de doove leeft. Daarbij is hij een voorwerp van spot. Dit krenkt spreekster niet, maar tocli wil zij de gelegenheid aan grijpen om het onbegrensde medelijden der goedhoorenden in te roepen, 0111 een beroep te doen op hun gevoel voor so ciale rechtvaardigheid. Vele dooven lij den meer dan blinden, de dooven voe len nog beter wat zij missen. Toch zijn de dooven thans opgeruimd van ge moed omdat zij thans elkaar hebben gevonden, nu zij vrijmoediger gebruik maken van hun instrumenten, nu zij het handenalphabet leeren, nu zij zich oefenen in het aflezen van de lippen van hen, met wie zij zich onderhouden, nu zij veelal de valsche schaamte heb ben afgelegd. Na de pauze heeft spreekster haar beroep om steun voor haar lotgenooten herhaald, met de herinnering, dat ook Beethoven doof was, maar dit niet wil de weten en het voorlezen van Beet hoven's testament, waarin deze juist zoo treffend het ongelukkige leven van den doove schetst. Het gesprokene van de „moeder der slechthoorenden" werd met aandacht gevolgd en zal zeker een goede propa ganda geweest zijn voor de zaak, die haar zoo na aan het hart ligt. A! mogen wij in onze provincie be waard zijn gebleven voor overstroomin gen zooals aan de oevers der groote rivieren in ons land hebben plaats ge had, toeli hebben de hevige regens der laatste weken ook op Walcheren de lage landen weer geheel ondergezet, nu de Westenwind het spuien tegenhoudt en wij nog steeds hoeveel jaren reeds wachten op het oprichten van een stoomgemaal, dat ook in tijden als dezen het polderwater op peil houdt. Vooral in de buurt van Hooge- lande en van den Seisweg is liet weer treurig gesteld. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Nod. Herv. Kerk. Drietal te Rotter dam ds. M. van Grieken te Delft, ds. K. van As te Dirksland en ds. Gos- tinga te Utrecht. - - Ds. D. Miiller, predikant bij de Ned. Henv. gemeente te Seroos'kerke (W.) zal het predikambt neerleggen. Hij1 «al zich voortaan alleen wijden aan zijn arbeid voor de Ned. Spaarkas, waarvan hij' sedert erikete jaren hoofd vertegenwoordiger voor Zeeland is. Sedert 18 Maart 1905 stond ds. Mul ler te Serooskerke. RECHTSZAKEN. Moord op haai- echtgenoot. Het gerechtshof te 's-Gravenhage vernietigde wegens vormgebrek het vonnis van de Haagsche" rechtbank, waarbij mevr. Van B.S., ter zake van moord, gepleegd op haar man op 28 Januari 1919 in de echtelijke woning aan de Jan-van-Nassaustraat te 's-Gra venhage, werd veroordeeld tot iO jaar gevangenisstraf. Opnieuw rechtdoende, verklaarde het Hof beklaagde schuldig aan moord en veroordeelde haar tot een gevangenis straf voor den tijd van 10 jaar. Zoowel het openbaar ministerie bij de rechtbank, als bij het gerechtshof had een veroordeeling gevorderd van 16 jaar gevangenisstraf. Het oproer in de Harskamp. Het hoog militair gerechtshof heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de strafzaak tegen een 23-jarig mili cien-soldaat bij het ie regiment infan terie, die in eersten aanleg door den krijgsraad te Arnhem was veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, met ont zegging van liet recht om bij de gewa pende macht of als militair geëm ployeerde te dienen voor den tijd van vijf jaren, ter zake dat hij in dc leger plaats bij Harskamp op 26 üuober 1918 met vereenigde krachten met an deren geweld heeft gepleegd tegen goe deren, door gewelddadig te slaan cn met voorwerpen te gooien naar de ra men van de onderofficierskamer van dc ic compagnie 11e bataljon c rag. infanterie en der soldaten-eantine. Het hof oordeelde de aan beklaagde opgelegde straf te zwaar en hein ten onrechte voor zekeren tijd liet recht ont zegd om bij de gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen rust tenietdoening dezer ontzegging werd beklaagde thans veroordeeld tot zes maanden militaire gevangenisstraf. Biljarten. Bij den gehouden wed strijd, uitgeschreven door den Waichcr- schen Biljartbond, werd in de 3e klasse de ie prijs, verguld zilveren medaille, gewonnen door de vereeniging „Van Ongenoegen Vrij" te Souburg met 590 punten. MARINE EN LEGER. Hr. Ms, schoener „Zeehond" wordt 3 Februari in dienst gesteld voor poli tietoezicht op de visscherij in de Noordzee. De officier-machinist le klasse J. van Eek' wordt 16 dezer aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier geplaatst. Het ligt in het voornemen eerlang eenige schepen van het Nederlandsch- Indischc eskader, vermoedelijk de „Tromp" en de „Hertog Hendrik", een reis te laten ondernemen naar indo- China, de Straits Settlements, China, Japan en de Philipijnen. Inlijving der lichting !920 en uitstel van eerste oefening. Met afwijking van het terzake mee gedeelde in de kennisgeving van 18 Oc tober 1919, opgenomen in de Staats courant van 20 October 1919 no. 223, geschiedt de inlijving van dé lotelin- gen der lichting 1920, toegewezen aan de 1. Pantserjort-artillerie, in twee ge deelten en wel het eerste gedeelte in het tijdvak van 15 Maart 1920 en het tweede gedeelte in dat van 1620 Augustus d.a.v. 2. torpedistcn in twee gedeelten, en wei het eerste gedeelte in het tijdvak van 15 Maart 1920 en het tweede ge deelte in dat van 1620 Augustus d.a.v. 3. pontonniers en bestemd voor het tweede in ie lijven gedeelte, in het tijd vak van 37 Augustus 1920, in stede van 1620 Juni 1920 4. veld-artilterie, in liet tijdvak van 3—7 Augustus 1920 in stede van 1 5 October 1920 5. rijdende artillerie, in liet tijdvak van 37 Augustus 1920 in stede van 15 October 1920. Ten aanzie» van de categorieën, hiervoren genoemd, onder 1 cn 2, zal door de burgemeesters nader worden bekend gemaakt, wie van de lotelingen zullen worden bestemd voor liet eer ste, en wie voor liet tweede in te lijven gedeelte. De tijdvakken van inlijving, reeds be paald voor de overige categoriën van dienstplichtigen der lichtingen 1920 on dergaan, behoudens onvoorziene om standigheden, geen verandering. Voor zooveel betreft de dienstplich tigen van vorige lichtingen, die uitstel of verlenging van uitstel van eerste oefening hebben tot liet tijdvak van in lijving der dienstplichtigen van de lich ting 1920, toegewezen aan een der hier voren onder 1 en en met 5 genoemde korpsen, wordt dit uitstel of deze ver lenging van uitstel geacht te zijn ver leend Voor de groepen 1 en 2 tot 1 Maart 1920 voor de groepen 3, 4 en 5 tot 3 Augustus 1920. Aan de betrokken dienstplichtigen zal zooveel noodig zoo spoedig moge lijk een nieuwe verlofpas worden'toe gezonden, waarbij hun tot den voor hen hiervoren bepaalden datum verlof wordt verleend. Bulten veranlwo rdelljkheld der redactie i»e conti* M't dt niet terntfgeiSe»"'* TRAM WEE. Mijnheer de Redacteur, Wat den heeren S. en B. overkomen is bij hun tram-exploraties wordt over troffen door mijn ervaringen op Woensdagmorgen jk, toen de tram, die om 7.50 vm. van het Badhuis pleegt te vertrekken, eerst ten 8.15 zijn puilt van afgang verliet," met gevolg, dat de geheeie wisselwerking hopeloos in de war was, .hetgeen zich verder wreekte in den regelmatigen gang der volgen de trams. He,t ergst Ihad hieronder te lilden de „zondebok"-bram van 8.20, die nu eerst om 8.42 vertrok, om ver volgens meer dan een half uur uit te blazen op „wissel Souburg", terwijl de voor passeeren aangewezen tram op „wissel Singel" eveneens een half uur 'n afwachtende houding aannam. Deze fraaie, regeling was oorzaak, dat de „Singel"'-tram-condlU'Cteur het eerst het door den heer B. gememoreerde „heldere oogerfbliilc" kreeg en op hoop van zegen liet doorrijden. Vrouwe For- tuna was met lienv. want zijn collega in Souburg bleef van alle helderheid verschoond, zoodat. om 9.30 onder hoerageroep der braimslachtofférs, waarvan enkelen, vreezende, Middel burg niet ,meer te zullen bereiken, hun hvaalf-uunkje begonnen te nuttigen, de school/tram van 8.20 vertrek Vlissuigen „wissel Souburg" vertiet en circa 9.45 in Middelburg arriveerde. Commentaar overbodig Naar ilk verneem, zijn bij de „acht- twintigers" plannen in bewerking, ont Ide afgedankte .Pennyiboot" af te hu ren teneinde hen tijdig de plaats hun ner bestemming te doen bereiken. Ten zij de tratndienst uit gewoonte of be leefdheid ook voor de „Penny,boot" laat „wisselen", kan ,m.i. zoodanig plan •wel gunstig resultaat opleveren. Met dank voor de plaatsruimte. P. (De inzender heeft, alvorens te schrijven, biet behoorlijk onderzocht wat de reden is geweest, drat de tram gisterenmorgen meer dan een half uur 'heeft staan u.it te blazen op het wissel 'Souburg. Dat had hij tocli moeten doen. De oorzaak van het lange wach ten op 'het wissel Souburg was hierin gelegen dat de conducteur die den 'trein begeleidde, welke 0111 8.30 uit 'Middelburg moest vertrekken, heelt laten wachtten tot 9.10, terwijl de con ducteur van, de uit VJissingen vertrek kende tram, deze zoo, spoedig mogelijk lief aifrijden. De tram ,is dus niet op hoop van. zegen doorgereden, doch de conducteur van de uit Middelburg ver trekkende tram 'vond het beter nog wat te wachten, zoodat daardoor oan 9.10 de dienst weer geregeld was en de passagiers voor de provinciale boot van 10 uur niet gedupeerd zouden worden. Red.) GEMEENTERAAD VAN SOUBURG. Vergadering van Woensdag 14 Januari des middags ten 3 ure. Voorzitter de iheer P. S. Buteux. Aanwezig alle leden- Deze eerste vergadering in dit jaar •werd door den voorzitter geopend met gebed, w-aana hij de.n leden, met hun MTS gezinnen een- voorspoedig jaar toe- •wensdiit. Spreker hoopt dat het nieuw Ingetreden jaar eert. gelukkig jaar voor onze gemeente moge- zijn. Hierna wenden de notulen der voor gaande vergadering gelezen- en goed gekeurd. Ingekomen zijn dankbetuigingen der secretarie-ambtenaren voor de-hun toegekende -vergoeding voor het ver richten van overwerk. Aangenomen voor kennisgeving. in behandeling kwam thans het adres der Soubiurgsche bouwtvereeni- ging om voorschot voor te bouwen 'woningen: De voorzitter zeide, dat wat deze zaak betreft er niet veel over te pra ten zal vallen, In de eerste plaats -is de grond veel te duur. Er wordt maar eventjes 30.000 per H.A. gevraagd. Alles bij ellkaar genomen is alles veel te kostbaar opgezet. De teer Jobse nam hierna het woord en deelde mede, dat hij bij' de bevoegde autoriteiten in Den Haag om advies is geweest. Dit advies luidde dat voor het plan zooails het thans gedaan wordt, door de re,geering geen voorschot kan worden gegeven. Het geheeie plan is veel te -grootsch opgeeat. De inspecteur van cle volksgezondheid zeide o.,m. dat ■zulk een plan misschien uitvoerbaar zou zijn in de heide, waar de grond een paar cent lier meter kost. Verder deelcle de heer Jobse mede thans van een warm voorstander in een tegenstander veranderd te zijn, en zulks omdat de kosten die dezen bouw de gemeente zou kosten, zoo groot zijn, dat er 'bijna geen betaling aan zou zijn. De eenige weg zou zijn de extradkos- ten op den hoofdei-ijken omslag te brengen en hierin zit het onbillijke, dat alle inwoners, dus ooik zij die een wo ning hebben, hieraan zouden moeten betalen. De heer Holtihuii'Zen bracht hulde aan de leden der bouwcommissie voor de moeite die zij zich getroost hebben o,m -dit plan te ontwerpen. Het speet spr. dat liet plan zooals 't thans is voorge steld schipbreuk zal lijden, terwijl er woningnood heerschit. Spr. stelt voor oim zoo mogelijk door Burg, en Weth. te doen onderzoeken in hoever of het mogelijk' is op dezen grond beslag te doen leggen, daar bet algemeen belang zulks medebrengt. Verder gaf spr. in overweging om -me* de bouwvereeniginjg in onderhan deling te treden en te zien of bijv. met een ander en goedikooper plan niet kan worden volstaan. Spr. acht een .gulden per vierkanten Meter -voldoende be taald. De Iheer Suunmond vroeg of Burg. en Wctlh. een berekening hebben ge maakt wat de onkosten voor de ge meente zijin zonder rijlksihulp, wanneer het voorgestelde plan -wend uitge voerd. De heer Jobse zeide dat Burg. en Wetih. 'liet recht hebben- om grond te onteigenen dit heeft echter nog al wat voeten in de aarde, en gaat maar zoo niet. Sjpr. is er voor onn -met de bouw- vereenigirrg in -contest te blijven. De heer Melis zeide dat hij' geen felle tegenstander is geworden. Spr. lieeit bet plan -eerst- toegejuicht, het plan is echter zoo goed- als onuitvoer baar, to-ch is spr. daarom nog geen tegenstander. Wat de kosten voor de gemeente zouden -zijn, is nog niet pre cies uitgewerkt, maar gerust kan aan genomen worden dat deze o-p f 5000 komen te staan per jaar. De heer -Etaie-ndo-rp zeide dat het misschien maar het beste zal zijn den heer Loeff links -t-e laten liggen, Bin nenkort .zal vermoedelijk de grondprijs dalen. Spr. acht 4000 per H.A. ruim betaald. Op voorstel van den lieer Holühuij- zen zu-llen Burg. en Wetlh. met de bouw-vereeniging in overleg treden, en deze vereeniging /met liet gevoelen van den raad in- kennis stellen. Dit werd aangenomen met alge- mee ne stemmen. 'Door eten ophaler van vuilnis is om toeslag gevraagd mie-t Ihet oog op de tijdsomstandigheden. Burg. en Wetih. stellen nu voor om hem de drie dagen, die hij- niet noodig heeft voor het ophalen van vuilnis, in vasten dienst 'te neiihen en hiervoor 600 toe te kennen. De heer iDe Visser is er voor. echter onder voorwaarde, dal hij aangenomen wordt -voor. zoolang zijn contract loopt voor de wuilnis. De heer Arendse achtte liet li-oog noodig, dat een werkman voor alle d-aigen wordt aangenomen. Er is meer werk aan den winkelt, d-an misschien één iman af zal kunnen. -De iheer De Pagter was -tegen een va>st werkman omdat hij- niet geloofde dat er voldoende wenk voor item te vinden zal zijn. -De .lieer De Visser stelt voor f oOU te geven voor de drie bijkomende da gen. De heer Holtihuijzen stelde voor om dif punt aan te houden tot een vol gende vergadering. Dir voorstel- werd verworpen met 6 ttgen 5 stemmen. Thans kwam in stemming het voor stel van Burg. en Weth. Dit werd ver worpen imet 8 tegen 3 stemmen. Hei voorstel van den, lieer De Visser werd aangenomen met 7 stemmen. Tegen stamden -de heeren jobse, Da- niëlse, Ho-lthuijeen en Elmendorp. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van Burg. en Weitlh. o-m een twee-den- ambtenaar aan te stellen. De heer Cijsouw gaf als zijn vaste meenin-g te kennen dat een tweede ambten-aar hoogst noodig is, gezien de vele werkzaamheden ter secretarie. De voorzitter noemde verschillende kleinere gemeenten, waar meer amb tenaren -d-an hier op de - secretarie werkzaam zijn. De lieer Job-se zeide dat de opsom ming als zou hier maar één ambtenaar zij-n nu niet juist is, -daar immers door den diistrib-uticaniLtlberiaar, den heer Anittiaunisse, geregeld buiten de distri- butiewerkzaamiheden ook secreta-rie- vv-erk worclt verricht. Sjpr. is er voor het salaris van dezen ambtenaar -t-e verhoogen, maar acht een vaste aanstelling niet noodig. Is het salaris verbeterd, d.an -kan cléze amb tenaar verschillende bijbaantjes, die hij thans waar -moet nemen, laten varen. De voorzitter antwoordde desge vraagd aan d-eni heer Daniëlse, dat de bedoeling van Burg. en Weth. is óm Antheunisse aan tp stellen. De beide Wethouders stelden zich od het standpunt, dat thans niet, de persoon in aanmerking komt, dit is een zaak van Ihet Dag. Bestuur. Op de agenda staat aanstellen van een 2en ambtenaar, (hier moet over gestemd worden. Na -nog eenige discussie werd tot stammen overgegaan en het voorsfei verworpen met 6 stemmen. V-oor stem den de heeren Melis, Arendse, Cijsouw, Kodde en Suunmond. De voorzitter zei-de, dat fh.it, gehoord d-e verschil te n-d-e gevoelens die allen blijken voor het be/houd- van- den be trokken ambtenaar t-e zij-n, thans aan den raad v-oor wil stellen dat hij- de wenischelijkheid uitspreekt dat Burg, en Wetlh. den ambtenaar bij de distribu tie, d-en Ih^er Antheunisse, als vast ambtenaar ter secretarie aanstellen. Dit 'werd -met algemeene stemmen aangenomenn. Rondvraag. De -heer Melis zeide dat hij gehoord heeft dat aan de dankbetuiging van-, den ambtenaar ter secretarie, den héér Gabriëise, iets is toegevoegd, n,l. een- verzoek oim salarisherziening. Spreker gaf den raad in overweging het salaris te venlioogen. Oip andere .plaatsen van eenige beteekenis -zijn de salarissen hooger dan luier. De kan-s is groot .dat deze ambtenaar, dif -uitstekend voor zi'n weiik -is, ons zal verlaten voor een betere betrekking -eiders, en wie krij gen wij dan in cle -plaats Nog onlangs stond -in de courant dat in Axel voor 1800 geen ambten-aar te krijgen was. S-pr. hoopt in een voigemde vergade- rin een voorstel tot veriliioogi-n-g te hiooren. De heer Arendse vroeg hoe of de afloop naar het onderzoek der aard appelen is -geweest, wat in voorgaande vergadering is -toegezegd. Het resultaat was d-at van slechte aardappelen niets is gebleken. Aangenomen is dat ten einde oneer lijke concurrentie .te voorkomen, niet beneden den maximumprijs verkocht mag worden. Dit ziet a-lteen op ge meente-aardappelen. De heer De Visser vroeg of do nieuw benoemde onderwijzer bedankt heeft. De voorzitter antwoordde -dat dit zoo is, waarop de heer De Visser in overweging geeft, wanneer een nieuwe oproeping .plaats v-ind.t, acte Franscli verplichtend te stallen, waaraan ge volg zal worden gegeven. De lieer HoWhuijzen vestigde de aandacht o,p den totaal onlhoudlbaren toestand- in den Cev-aalsw-eg. Wan neer de bewoners niet geneigd zijn de stiraat aan cle gemeente over te dra gen, -vroeg spr. of onteigening hier geen gebiedende noodzakelijkheid wordt. De iheer Melis zeide dat spoedig in grijpen Ihier o-ebiedend-noodzakelijk is eveneens is dit -het g-eval met -de rio- leerirrg in de Scho-u-tstraat. Een en an der moet spoedig verbeterd worden en in behoorlijken toestand gebracht. Later -kan d-an uitgemaakt worden, wie de kosten -moet betalen. De -heer Elmcrt-dorp vroeg hoe of het staat met de 'burgemeesterskamer. De ze is bijna klaar, zegt d-e voorzitter. Verd-er vroeg de heer Etmend/orp, waar ihet vloerkleed uit deze kamer ge bleven is. Dit is reeds eenige -maanden geleden verd'wenen, antwoordde de voorzitter. Er is onderzoek naar gedaan, maar zonder resultaat. -De heer Elmendorp gaf in overwe ging voortaan voor betere sluiting "van verschillende deuren te zorgen. V-erder vroeg spr. of de belofte in vorige vergadering gedaan reeds is nagekomen met betrekking tot het lier- zien van de-verordening op heffing van den Hoofd-elijken omslag. Deze zaak zal zoo spoedig mogelijk ■ter hand worden genomen. Spreker vroeg voorts inlichtingen naar Ihet ophalen der faecatiën in het Tuindorp- De voorzitter antwoordde dat een 60-fa-i tonnetjes ontbreken, waarvoor de eigen-aars der woningen -moeten zorgen, waarover geschreven zal wor den. Voorts vroeg d-e -lieer Etmcn-d-onp of liet niet -mogelijk is de boeren en allen die -met wagens en auto's de wegen stukrijden, een zekere -belasting op te leggen. Na een-ig-e discussie werd op deze z-aak niet ingegaan.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2