i brieven Il EVELIJ N. (BIU KIM de NAAISTERS DIEHST300E s-EravBiifiage. Bediende DIKSDAG 13 JANUARI binnenla.no SSe «lacurgcuxg 8ITIE ld-^gsnt(e) tou^er-Correrpondent CIEN ÏMÊÏSÏË" TMEISjE Maatschappij van OEMEENTÊBÊSTUUR f ElilLLETON IQ «hmhwi iwnw—imwiiiMWwunwwnii1 i lossing P. J. SIEGERS Zn ^aanbiériirsgisr istaarwratie» angar dar Diracte Ba sil Accijezan t« VLIS- [ewer 16 jaar. ta zenden naar het 'markt no. 8 )NGE MAN (G. G Dubbel-Boekhouden 1i tiervetsch. jaren Uiig. bediijf zoekt MU in. 11. voojuitzicb- ref. Butven no. 19, ss. Courant." TROPISCHE 1NR1CH- leela'd legen provisie net vol edige opgave ;au „Viisi. Cour." rn direct in dienst te lographie gewenscht 5. IUG DE MEIJER <S r Neuzen ]r werkzaamheden Ireau „Vliss. Crt.- m Idrcs: C J PAUL at 5 Irlingen Ires: MAJSON CHIC, f Imiddellijk gevraagd 2. in Duitsch gezin •ren Goed loon en ihandeiing. B O. aan NIjGK ITMAR'S Adv.-Bur 7RAAGD. huisstraat 93 7RAAGD levard de Ruijter 48. :ag.1 flink !e Station 10. n fSJE kor halve dagen, 'r.elaarstr. 44 (ben.) tMiddelburg t t e rd a nt. -'trek in Januari Ij'. TllS5.lt. Kidi.lr. ts; |r.«. nr .tit I en wordt des me karen. It'-' bekomen: N v Transport eit .v.h Erven G VOS; B EENHOORN; NOOS rERHOUT; Gebrs. BUITEN,- VLISSINGSCHE COURANT I ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels: I.voor iedere regel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling.. Familieberichten van 16 régels 1-55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. KAMERS VAN ARBEID. Burg. en Weth. van Vlissingen herinne ren bij deze belanghebbenden nogmaals aan hunne verplichting tot inzending vóór 15 Januari a.s. van de lijsten, bedoeld in artikel 1, van het kiesreglement voor de Kamers van Arbeid. Niet nakotning van deze verplichting wordt ingevolge art. 52 van de wet op de Kamers van Arbeid gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste vijf en zeventig gul den. Vlissingen, 12 Januari 1920. "Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burg. en Weth. der gemeente Vlisshigen, gelet op het verzoek onder dag:oekeiüng van 28 November 1919, ingediend d r G. DEMM1NK, aannemer, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot inrich ting van eene tijdelijke werkplaats voor het bewerken van hout, waarin zal wor den geplaatst een electro-motor van 7>/2 P.K., op een perceel aan den Prins liendrik- weg, kadastraal bekend sectie C no. 1 ;89, alhier. Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwit, op grond dat door het hoofd van het 10e District der Arbeidsinspectie te Dordrecht, nog niet kan worden afgege ven de mededeeling overeenkomstig' art. 7bis der Hinderwet Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinder wet, besluiten De beslissing op voormeld verzoek te verdragen. Vlissingen, 12 Januari 1920. Burg. en' Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Seccetaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoet-; om vergunning. Burg. en Weth. der gemeente Vlissingen, gelet op het verzoek onder daglvekcnin x van 25 November 1919 ingediend door de N.V. ANDRé KL1JBERG ZOON's Schoen fabriek, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot uitbreiding van de bestaande fabriek, door het plaatsen van een zuig- gas-motor van 35 P.K., ter vervanging van 5 electro-motoren, in perceel Sectie B no. 1313, aan de Van Dishoeckstraat, alhier. Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat door het hoofd van het 10e District der Arbeids inspectie te Dordrecht, nog niet kan wor den afgegeven de mededeeling overeen- kocstig art. 7bis der Hinderwet Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinder wet Besluiten De beslissing op voor meld verzoek te verdagen. Vlissingen, 12 Januari 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Oorspronkelijke Roman. Neen Moderta tiad beslist en daarbij zou liet blijven. Geen aarzelen meer. Er was zooveel troost, als men in de toekomst keek. Evelijn verdiepte zich' lail meer in deze gedachte, schil derde zich 't leven af, dat haar wacht te. .Dat izij Magnus' liefde niet gelh.eel verspeeld loon hebben. Als Moderta weg was, dan zou alles wel -weer in orde komen. lik was ook vreeselijk onverstan dig en grillig, erkende Evelijn. ,Nu zal ik weer moeite doen, hem terug te winnen. 'En Moderta O, die zal hem vergeten, zoo troostte zij zich- Toen de nnorgen grauwde, voelde zij zich geheel gerustgesteld. Zij stond op en opende het raam. Gp den gewonen tijd werd er aan de deur geiklopt. Het was het kamermeisje, dat haar bij het toilet placht te helpen. Zij bra c-b een .prachtig bouquet ro zen, dat zij Evelijn .glimlachend toe reikte. In Eivelijn's oogen schitterde he.t triumfeerend. Ah Ihij bad iberouw en zocht verzoening. Het was haar plotseling heel licht te moe. Geen verdere verontschuldigingen of uiteenzettingen 'meer, alles zou ver- De Volkenbond. Het .ministerie van buitenlarrdsche zaken deelt het volgende mede De besprekingen te Parijs, die ten doel hebben voor den Volkenbond een voorstel .uit te werken in zalke een al- gemeene internationale regeling, be trekking 'liebbende oplhet verkeer langs waterwegen, spoorwegen -en havens, zijn hervat. In verband hiermede zijn de Nederlandsche .gedelegeerden, de hee-ren prof. jhr. m-r. W. J. M. van Eysirega en A. G. Krölilcr, rtaar Parijs teruggekeerd, ten einde -met jhr. dr. Lo-udon, gezant te Palijs, aan de be sprekingen verder deel te nemen. Eerlang zullen .bovendien te Parijs ondeithandelingen met Nederland aan hangen .betreffende de artikelen 345 tot en -met 362 van h.et Verdrag van Versailles, 'welke bepalingen inhouden nopens den Rijn, waarvan er eenige wijziging brengen in de Rij-nva-araete, wtaaribij Nederland partij is. Deze be palingen zijn uit den aard der zaak voor Nederland niet bindend, en zoo sch.rijft dan ook het laatste .lid van art. 354 van dit verdrag ter zake nader overleg met Nederland -voo-r. Tot dit overleg is Nederland' thans door de geassocieerde en geallieerde mogend heden uitgenoodigd,. De Nederlamdsche regeerin'g heeft deze uitnoodiging aanvaard en de hee- ren jlhir. Lo-udon, jhr. 'van .Eysinga en A. G. iKröller tot het voeren der onder handelingen aangewezen. .De eigenlijke 'herziening der Rijn- ivaartacte, welke 'bij het derde lid van artikel 354 van het verdrag van Ver sailles is voorzien, komt eerst aan de orde, nadat bovenbedoeld overleg met Npderland is afgeloopen. Wat de onderhandelingen over de irivisie van de verdragen van 1839 -be treft, heeft gedurende het reces te 's Hage nader overleg plaats gehad met -leden deir Belgische delegatie in- zatkike de uitwerking der economische regelingen waaromtrent reeds in be ginsel overeenstemming was verkre gen. De Nederlandsche ge-delegeerden zijn thans naar Parijs vertrokken, waar de onderhandelingen dezer dagen wor den hervat in -verband niet de defini tieve vaststelling der formules cn de ■regeling van de -punten, die nog niet afgedaan waren. Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" te ■Brussel seint In de „Nation .Beige" schrijft Charles Bernard een artikel over het rapport betreffende den steun verleend aan Belgische vluchtelingen .in Nederland. Na enkele cijfers te 'hebben gegeven en gewezen te hebben op het karakter der Nederlanders, die door de Belgen niet begrepen, werden, die 'minder uit be rekening dan wel uit temperament neuraal bleven en met wien geen over eenstemming mogelijk is dan alleen op zaken-gebied, .brengt Bernard hulde aan de .menschiljevendheid, waarmee 't groobe deel der Nederlanders de Bel gen heeft geholpen. 'Er waren er, die ons, Belgen, vroegen: 'waarom hebt gij- ze (de Duitschers) niet doorgelaten, maar vele andere leefden .mee -met ons lilden. Gp het oogeniblik, dat onze r-egeering de toewijding der .philantropisohe Ne derlanders gaat beloonen, is het vooral aan de 'iaatsten dat wij: onze darakibaar- geten zijn Zij haastte zich, en zo-oa-lis zij in stil te gehoopt had, was de gravin nog niet beneden. Magnius lie.p reeds op het letras. Bij het sluiten der glazen deur wendde hij zich om en kwa.ni, toen hij haar bemerkte, verlegen op haar toe. Hij -zag er moe en slaperig uit. Goeden morgen, Magnus. Goed geslapen Wel bedankt voor de mooie rozen, zei Evelijn met haar liefeten glimlach en reikte hem de hand. Hij drukte er vluchtig een kus op. In stilte was hij haar dankbaar voor den .tact, waarmee -zij elke toespeling op gisteren vermeed. Alleen zoo .ging het. Alleen zoo konden zij langzamerhand- weer toe nadering tot elkaar vinden. Wat hij- anders .als onnatuurlijk, dikwijls pijn lijk had gevoeld.de oppervlakkige .con versatietoon, die in -zijn kringen voor correct doorging, om alle gevoelsuitin gen in zich op -te sluiten, scheen hem nu een ware uitkomst, Evelijn scheen hetzelfde te denken. Zij praatte -veel, doch zoo, alsof zij met een vreemde sprak. Zij stelde voor, dezen dag eenige visites te maken, hetgeen hij' goed vond. Dan .kwamen de anderen. Bei-de moeders herademden, toen zij het ver loofde paar zoo vredig bii elkaar za gen- Gelukkig, de .kleine twist is bij gelegd, diaebten beiden. Moderta dronik stil haar thee en waagde het nauwelijks op te zien, uit heid te betooneni Wij zi|'n gelukkig hen te kunnen danken. Het is de eerste maal dat dergelijke woorden in de „Nation Beige" worden geschreven. Het verkeer mef oorlogsschepen over de Schelde. Betreffende de voorschriften waar aan het verkeer -met oorlogsschepen op de Schelde zal worden onderwor pen, verneemt de „Gazette", dat, vol gen-s inlichtingen, verstrekt door het Engelscbe gezantschap ,de Schelde in oorlogstijd voor oorlogsschepen geslo ten izal zijn. Daar echter België een aantal oorlogsschepen zal verkrijgen, zullen de Belgische oorlogsschepen de bevoegdheid erlangen, naar Antwerpen op te .varen, of die 'haven te verlaten binnen 24 of 48 uur na het ontvangen van de aankondiging der sluiting der Schelde. In vredestijd zullen de Belgische oorlogsschepen geen toestemming aan Nederland behoeven te vragen om het Nedcrlamisch grondgebied te bevaren. Buitengewoon Afiddejistandscoiigres. Op 21 Januari wordt te Amsterdam een buitengewoon Middenstandscon gres gehouden. Besproken wordt o. im. Jiet- euvel der opzettelijke, wanbetaling en de middelen ter bestrijding daarvan." Hieromtrent zijn prae-adviezen uit gebracht door de -heeren R. J. Koop- mei ners te Rotterdam. P- W. Wils te Amsterdam en mr. J. G. Schiurmarrn te Rotterdam. Ingekomen ,is een voorstel van de vereeniging van den Handeldrijvenden Midden-stand te Olrt, betreffende stichting van een Centraal Bureau voor Inkoop. Voors komt het „Coöperatie-vraag stuk" aan de orde. Prea-adviseur is de heer O. R. Barertds te Arnhem, terwijl m.r. M. W. F. Treub, oudsminister van financiën, de volgende stellingen zal verdedigen 1Zoowel (distributie als productie zijn er voor het verbruik niet omge keerd. 2. Bij de goederen-distributie -kan de prikk-el van het eigen-belang evenmin worden gemist ais bij de goederen- productie. 3. Bij de zoo-genaamde verbruiks coöperatie ontbreekt die iprikkel even min als in den handelhij werkt alleen anders. 4. De gebruikelijke term -verbruiks coöperatie .kweekt misverstand die coöperatie is niet een organisatie van het verbruik, maar-van d-en aankoop en de distributie der door .hen .beniood-igde zaken d-o-o-r de -verbruikers. 5. Economisch staat de verbruiks coöperatie op één lijn met de cred-iet- coöpera-tie en den coöperatieven aan koop van grond- en 'hulpstoffen of handelswaren door landbouwers, fabri kanten of .handelaren. 6. Al die vormen van coöperatie hebben tot hoofddoel, dat de bij haar aangeslotenen zich het door hen be- noodigde -aanschaffen in goede kwali teit en met de-minste .moeite en kosten. 7. Zij .hebben alle ihe.t nadeel dat zij gedreven worden -m-et gesalarieerde ambten-aren. W-aar individueel inzicht' en -de .mogelijkheid v.an snel. ingrijpen van overwegende bet-eekenis zijn. is er voor coöperatie dan ook geen plaats. Waar die factoren, daarentegen slechts in uitzonderingsgevallen op den voor grond {-reden, is het voordeel van het vrees, Magnus' blik te ontlmoeten. Hij zag ihaar echter in 't geheel niet aan. Het -was hem, of al-Ie besluiten die hij in den slapeloozen nacht had geno men, dan weer aan het wbn-kelen zouden k-omen. Tot zijn opluchting .stond zij spoe dig op en verdween in het .park. Tegen drie uur reden Magnus en Evelijn weg. Moderta tiet zich niet zien. En-kele oogentolikken later verliet zij' o-nfoemeflkt .het .kasteel en sloeg een eenzaam pad in, dat zonder over Berdstetten te gaan, -direct naar hef Ke-izerpad leidde. Evelijn ihad haar het punt. waar zij. Gottorb .moest treffen, precies aangeduid: XX1I1. Toen Magnus met Evelijn terug kwam, was de zon juist onder gegaan. De gravin had bezoek. De geestelijke van Berdstetten met zijn zuster was ge komen. - Het is het beste, dat je maar wacht met je mededeeling. tot zij weg zijn, meende Evelijn. ja, antwoordde Magnus. Zij waren toch overeengekomen op den terugweg naar huis, reeds over veertien dagen te trouwen. Zooals de zaken staan, zal ik eerst rustig zijn, wanneer ik zijn vrouw ben, had zij gedacht. En Magnus philoso- pheerde Alles zal veel gemakkelij ker zijn, wanneer er geen terug meer is Ik ga me even omkleeden, zei ze. Het was haar er om te doen, Moderta georganiseerd optreden grooter d:an het aangewezen, nadeel: 8. 'In het voor ons-liggende tijdperk van toenemende organisatie zijn ook dc .middenstanders gedwongen, tot sa menwerking. Zoodra de .middenstander dit inziet, houdt hij op een iprincipieele tegenstander van coöperatie te zijn en is strijd zijnerzijds tegen de verbruiks coöperatie .alleen nog mogelijk, zoo tang hij niet beseft wat hij voor zich- zetoen wil. 9 Blijf: de handeldrijvende m'dd- n stand zich principieel tegen de coöpe ratie kantan, dan loo.pt .hij gevaar uit dé -maatschappelijke organisatie va-n de naaste toekomst te worden wegge drongen niet door de verbruikscoöpe ratie maar door de gev-ol-gen van. de zich sterk ontwikkelende bed-ijfscon- centratie De geconcentreerde groot bedrijven zullen, tenzij er een maat schappelijk nuttige samenwerking tus- schen hen, die de sociale functie ver- vulfien van te zorgen voor de distributie der goederen, tot stand kome, voor zich en voor de maatschappij die func tie beter .kunnen opdragen aan eigen agenten en verkoopkantoren. 10. De middenstander die zich ver beeldt zelfstandig te zijn, begrijpt noch zijn .plaats dn de maatschappij, noch de aischen, die deze in het tegenwoordige stadium harer ontwikkeling stelt. Alt- leen door een deel van de zelfstandig heid. welke ihij tot nu toe gevoelde, vrijwillig prijs te geven, kan hij het overige deel ervan redden. 11. Indien de middenstanders zich aaneensluiten, d.w.z. indien z,ii doel bewust de coöperatie in toepassing brengen, hebben zijl op 'de verbruiks coöperatie hun bedrijfs- en warenken nis voor. Zoowel tegenover dien vorm van coöperatie ais tegenover de distri butie door agenten en kantoren van geconcentreerd-e bedrijven heeft de georganiseerde .middenstand het voor dcel. dat bij hem de .prikkel van het eigenbelang zich in hooge mate Maat voelen. 12. Afgezien nog v:an haar overige maatschappelijke voordeden werkt de verbruiks-coöpeTalie ais een stimulans voor den handeldrijvenden 'midden stand om uit zelfbehoud die coöpera tie met haar eigen wafpenen. te .bestrij den en zoodoende zijn m-aaschappelijke functie beter te venvulien- 13. De vijandschap tiussöben midden stand en verbruikscoöperatie is vooral historisch, gemakkelijk genoeg te ver klaren dit neemt niet weg, dat zij voor een zeer groot deel voortspruit uit misverstanden van beide zijden en uit een slechts zeer ten dee-Ie gerecht vaardigd wederzij,d-sch wantrouwen. Een stakende wethouder. De communistische wethouder .f. de Boer heeft in den raad van Wormer- veer gemeld dat hij g-aiat staken. Hij eischt -meer „loon", ofschoon op de begrooting; voor den- loopenden dien-st 2/2 maal zooveel is uitgetrokken voor jaarwedde aan wethouders als op die van tiet vorig jaar. KAMER VAN KOOPHANDEL. Zitting van Maandag 12 Januari, des avonds 8 .uur. Tegenwoordig 7 leden. Afwezig 'de heeren Polderman en Dommisse, bei den met kennisgeving. De heer Jos van Raalte opende de vergadering en wensehte de leden ge|uk bij de intrede van het nieuwe jaar en hoopte dat het hun allen met hun familie goed zal gaan. In dit jaar zal waar schijnlijk de Kamer van Koophandel verdwijnen en de Kamers in anderen vorm worden gereorganiseerd en hij hoopte dat ook in de nieuwe Kamer enkele van de tegenwoordige leden zit ting zullen nemen. Nu de vrede geteekend is sprak hij den wensch uit, dat de normale tijden voor handel en nijverheid mogen terug- keeren. Alvorens een terugblik op het afge loopen jaar te werpen, stelde de heer Van Raalte het eerst aan de orde de verkiezing van een voorzitter en vice- voorzitter. Als zoodanig werden herkozen de heeren Van Raalte en Van Niftrik, die zich bereid verklaarden deze functie opnieuw te aanvaarden. Hierna werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, i De voorzitter wierp vervolgens een terugblik op het afgeloopen jaar en hoopte dat de Vlissingsche nijverheid, j handel en industrie in 1920 mogen j bloeien. 1 Hij wees op de pogingen welke wer- den aangewend om hier een provinciale Zeeuwsche Jaarbeurs te houden, waar- toe ten commissie werd benoemd, die i de zaak ernstig heeft onderzocht, doch 1 in verband met de tijdsomstandigheden I besloot, niet tot de oprichting over te gaan. De commissie blijft echter dili gent. In verband met de plannen tot ver plaatsing van de maatschappij „Zee land" naar Hoek van Holland, werden door de Kamer pogingen aangewend om deze ramp voor onze gemeente af te wenden en werd een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin er op werd gewezen dat deze verplaatsing ge heel in strijd zou zijn met de belangen niet alleen van Vlissingen, doch van geheel Zeeland. Verder werden gememoreerd de stap pen door de Kamer gedaan om een be tere treinverbinding voor Zeeland te verkrijgen, zulks ook in verband met 't toenemend personenvervoer, te ver wachten met de wederopening van den dienst der mailbooten. Aan den minister van arbeid werd een verzoek gericht om Vlissingen aan te willen wijzen als zetel van den Raad van Arbeid. Hoewel Vlissingen daar voor de aangewezen plaats, aldus merkte de voorzitter op, is dit verzoek niet ingewilligd en is de Raad te Mid delburg gevestigd. Mededeeling werd gedaan van een schrijven van den minister van water- slaaf, -dat dé vertraigiinigen ,in -bet tele graaf- en telefoonverkeer van en -met Zeeuwsdh-Vlaanderen ihoo-fdzakelijk 'n gevolg z-ifni van een tekort aan gefei- d-inge-m. Eenige veirlbete-rmg in de afwikke ling van ihet telefoonverkeer van Zeeu-wsch-VIaanderen zal binnenkort intreden, doordat verschillende jnili- ta-rie geleidingen in Zeeland door den rijiks+elefoonid'ienst ziul-len worden over genomen. Hiermede zal het onderling verkeer tusschen de verschillende plaatsen .in .Zeeuws-ch-Vlaianderen ge baat word-en. De lieer Laernoes vroeg of in ver band hiermede geen adres was ingeko men van de Kamer te Sas van Gent. Dit bleek niet het geval te zijn. De handel wordt zeer belemmerd door de slechte telefoon- en telegraaf verbindingen. tc spreken. Evelijn snelde de trap op en vond Moderta in haar kamer voor een ge opend handtasehje, waarin zij, pein zend, de noodzakelijkste kleinigheden deed, om mee te nemen. Nu hoe is het gegaan vroeg Evelijn ademloos. Alles is in orde, antwoordde Moderta met klanklooze stem. Hij zal je niet meer lastig vallen. - Werkelijk Dan heb je een won der verriclrt, riep Evelijn aangenaam verrast. Ik? Neen. Hoogstens zijn liefde. Want hij heeft je oprecht lief hij is misschien een ruwe, maar toch ook een edele man. Je hebt een zeer zware ver antwoordelijkheid op je geladen, Eve lijn, door met zijn diepste gevoelens te spelen. Ik ben bang, dat hij het nooit te boven zal komen. Evelijn was bleek geworden en staar de zwijgend voor zich uit. Dan wierp zij het hoofd in den nek en zei, als om zichzelve gerust te stellen Bah een man als Gottorb sterft niet aan een mislukte liefde. Zijn philo sophic zal hem daarover heen helpen. Laten wij het hopen. Hoewel alle philosophic der wereld slechts een arm- zalig beetje is in vergelijking met echte, waarachtige liefde. In zulke dingen zijn alle menschen gelijk arm en zwak. Hij niet De kracht van zijn wil len zal hem oprichten. .Moderta zag haaf treurig aan. De kracht van zijn willen heeft gezegevierd ja. Zij was zoo sterk, j dat zij zijn liefde bedwong, doch zijn verdriet heeft zij niet bedwongen. Ik vertel je, dat hij toen niet sterker was dan ik - wij hebben beiden geweend. Daarop zijn wij van elkaar gegaan. Hij heeft geweend 1 riep Eve lijn, en toen Moderta bevestigend knik te, wendde zij zich verstoord af. Haar hart sloeg wild. Geweend De ze harde egoïst Wien totaal alles, zelfs het heiligste, maar een spotlach had kunnen ontlokken had Zóó had liij haar lief gehad. Er verliep een lange pauze, vóór Eve lijn zich weer tot haar zuster wendde. Haar gelaat was bleek, doch vol ijzeren kalmte. - En jij Ga jij werkelijk weg? - Ja, vandaag na het eten. Dan valt 't het minste op. ik zeg, dat ik moe ben en slapen ga. Maar je kunt toch niet alleen in donker naar den trein gaan Het is meer dan een half uur daarheen en je hebt een reistasch nice te nemen. Die zal heel licht zijn. je kunt mij immers alles nasturen. Een brief voor moeder laat ik achter, opdat deze niet verschrikt. Voor het donker ben ik niet bang., ik ben gewend alleen te gaan. Zij had met eentonige onverschillig heid gesproken. In haar donkere oogen stond echter zooveel jammer te lezen, dat Evelijn, trots haar zelfzucht, zich geroerd voelde. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1