^ads- en Provinciemeuws INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND Herhaaldelijk iklwam Ihet voor dat door de regeering grondstoffen werden ver strekt van een .zoo slechte kwaliteit, dat ihet te verwonderen: valt, dat dank zij zeer veel zorg en ernstige bedacht zaamheid .van het personeel .nog iets kon worden .vervaardigd, dat den rtaaim brood .kon wegdragen. Gedu rende de warmte-.p.eriode kwam 'her haaldelijk leng in .het .brood voor. Geen middel is onbeproefd gelaten out zoo goed .mógelijke kwaliteit af .te leveren. Het gaat nu eenmaal niet om goed brood te vervaardigen uit slechte grondstoffen. Het behoeft voor een ieder geen na dere toelichting dat de afdeeling win kel met vele moeilijkheden heeft te kam pen gehad. De verschillende wijzigin gen, in dit boekjaar ondervonden, wa ren oorzaak dat noga! eens ontevreden heid onder de leden ontstond. Bij het einde van het boekjaar is de omzet re gelmatig en kan de bediening evenals voor den oorlog vrij normaal plaats vinden. Met volle aandacht wordt er aan gewerkt om artikelen van goede kwaliteit af te leveren. Herhaaldelijk laten wij artikelen scheikundig onder zoeken en doen dan steeds de onder vinding op dat de artikelen van de Handelskanier aan de hoogste eischen voldoen. Wij geven een ieder in over weging vraagt deze artikelen, dan ontvangt u kwaliteit en de prijzen zijn. niet kunstmatig opgedreven. Dit zelfde geldt' ook voor het filiaal, waarvan wij de overtuiging hebben op gedaan dat het in een groote behoefte voorziet voor onze leden te Souburg. Het bewijs wordt hierdoor geleverd, dat na het openen de omzet nog aanmerke lijk is gestegen. Aan hiet-leden wordt er voor een flink bedrag omgezet. in eigen beheer is gevormd een zie kenfonds voor uitkeering bij ziekte, vol gens dezelfde bepalingen yan liet reeds bestaande ziekenfonds. Hierin moet het personeel I van het loon bijdragen. Als gevolg van de beslissing, neerge legd in de aangenomen motie en de na dere beslissing van de vergadering van 12 September is uit het bestaande zie ken- en pensioenfonds aan de weduwe Post 1000 gulden uitgekeerd, hetwelk met de reeds toegekende 500 gylden een gelijk bedrag vormt, als waarvoor het thans in dienst zijnde personeel is verzekerd. Tot de fondsen komende, kan wor den vermeld, dat op de jaarvergade ring de uitkeeringuit het ziekenfonds bakkerij werd vastgesteld op 3 weken en voor den winkel op 2 weken. in dit boekjaar werd uit bet zieken fonds bakkerij aan 111 leden met een totaal van 1503 dagen gratis brood verstrekt tot een bedrag van ƒ420.75. Het saldo van dit fonds was op 31 Oc tober ƒ521.68. Uit het ziekenfonds winkel werd aan 104 leden tot een totaal van 1045 dagen gratis ziekenwaren verstrekt tot een be drag van 557.98. Het saldo van het fonds was op 31 October ƒ645.61. Uit het overlijdensfonds bakkerij werd aan nabestaanden van 13 leden uitkeering verstrekt tot een gezamenlijk bedrag van 239.92. Het saldo van dit fonds was op 31 October 3.385.27. Uit het overlijdensfonds winkel werd aan nabestaanden van 13 leden uitkee ring verstrekt tot een bedrag van ƒ284.08. Het saldo op 31 October 2.134.62'/2. Het zieken- en pensioenfonds perso neel was 5200.30 sterk. Er werd uit betaald aan ziekte ƒ445.28 voor het personeel en 1000 gulden voor de we duwe Post, wat samen een uitgave vor derde van 1445.28. Er werd aan pre mie bijgestort 1291.83, aan rente 189.01, alzoo was de bezitting van het nieuwe ziekenfonds op 31 October 5235.86, waarvan een bedrag van 5106.64 als eerste hypotheek op het filiaal te Souburg is geleend en het restant ad ƒ129.22 op de Nutsspaar- bank geplaatst. In het nieuwe pensioenfonds perso neel was op 31 October ƒ268.21 ge stort op de Nutsspaarbank. Uit de balans en exploitatiekosten blijkt dat aan de jaarvergadering kan worden voorgesteld aan de leden 6 ,7 uit te keeren. VLISSINGEN, 12 JANUARI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF DINSDAG 13 JANUARI Te verwachten beschikkingen. Naar .men ons mededeelt is weldra een verlaging der .maximumprijzen woor footer en versche Ikaas te verwach ten. Aangaande geschonden suiker- bonnen lean vrijwel als zeker worden aangenomen dat Ihet .rijkskantoor voor suiker zal .verklaren ook geschonden bonnen in ontvangst te nemen indien slechts ihet grootste deel van de bon wordt ingeleverd, zoodat de zekerheid bestaat dat niet ook op ihet kleinste deel van de bon geld kan worden uit- Ibeaald. Waar de .minister van land bouw, .nijverheid en handel aan de .N. iU. M. verklaarde geen bezwaar te hebben tegen uitvoer van pronkiboo- nemmeel van den oogst 1919 en ouder wordt de desbetreffende beschikking tegemoet gezien. Regeeringsfoloem voor .beschuit tegen 37.25 af fabriek zal binnen een paar dagen arriveeren en zal waarschijnlijk evenals de gewone .hoeveelheid' .regeerinigsbiloein en .regee- ■ringsimee.! te leveren o,p 13 dezer, ge zonden worden door de N. V. Meel fabrieken der Nederian'dsdhe Bakkerij te Middelburg, zoodat leveringen in gedeelten thans wel buitengesloten zullen zijn. De o.p 8 dezer in de agenda genoem de IkiunstwoHendekens a 3, .molton dekens ia 1 en onderkleederen a f 0.60 .per stuik, zullen vermoedelijk eenige dagen na onze telegrafische .bestelling op 14 dezer uit de magazijnen te Woerden worden toegezonden. Onze nog voorradige kalizeep wordt zoo mogelijk vóór de .beëindiging der dis tributie aan winkeliers tegen concur- reerende .priizen van de .hand gedaan. Bestellingen daarop worden dagelijks ingewacht tusschen 9 en 12 uur. De kleinhandelsprijs .blijft op 14.cent per 2 ons Ibepaald. iHet door de regeeriag .aangeboden spek tegen 1.66 wordt .nader .beschikbaar gesteld tegen 1.60 en .kunnen gegadigden thans tegen i.60 'hun bestellingen inzenden aan .het rijks centraal administratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen te 's Gravenhage. De prijs van 1.60 komt thans (vrij wal overeen roet die van andere handelshuizen. Men .bedenke we! dat de kwatite't van ihet regee- ringspek beslist superieur is. Suikerbons. Hej 's gebleken, dat bij Midden- standsbaniken en winkeliers de opvat ting bestaat, dat alleen ongeschonden suikerbons in ontivagst kunnen worden genomen, omdat naar hun meening het rijikskantoor v.oo.r suiker geschonden bons niet verzilvert. De Middenstandisraad deelt mede, dat die opvatting onjuist is, want dat h«t nijksikantoor ivoor suiker ook ge schonden bons in ontvangst neemt in dien slechts .het grootste deel van den toon word ingeleverd, zoodat de zeker heid bestaat, dat niet o,p het kleinste deel van den bon geld kan worden uibetaakl. De afdeeling Vlissingen van het Na tionaal Verbond van gemeente-ambte naren heeft besloten de plannen van Jen burgemeester tot oprichting van een nieuw ziekenhuis gaarne te zuilen steu nen. De dames-leden van het verbond zui len zgn. steentjes te koop aanbieden met het opschrift N. Z. (nieuw zieken huis) en de afdeeling hoopt dat vele ingezetenen deze steentjes zullen wil len koopen. De storm. Door den storm is nogal, wat schade ■veroorzaakt. Er zijn heel wat dakpan nen afgewiaaid en enkele .schuttingen omver geworpen. Ook is van een pak huis het gëheele da.k door den storm af.ger.ulkt, terwijl vele schoorsteenen 'het eveneens hebben .moeten ontgelden. In het Villapark zijn enkele boonien ■geveld en o.p den boulevard een paar electrische .booglampen tegen de straat geslagen. .In het Grand Hotel is een deur stukgeslagen. Van ongelukken .hebben wij niets vernomen. Op den boulevard waren gisteren middag .honderden getuige van ihet prachtige gezicht dat de zee opleverde. De goiliven beukten tegen den zeemuur en sloegen met kolossale kracht daar over lieen. De provinciale hoo.t .had zoo legen de woedende ©lementen te kampen, dat de reis maar Breskens gisterenmiddag een uur duurde. Bij de sleepers.allliier ter stede is door de arbeiders ihet wenk neerge legd. Alle werk ligt stil. De arbeiders eischen 5 ioonsver- hooging per week meer. Aan den dijk bij Ritthem is Zondag aangespoeld het lijk van een jong manspersoon. Het was bijna geheel ont kleed en ten deele verminkt, daar er ecu. ar n aan ontbrak. De ir..le ,titeit kon dus niet vastgesteld worden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Schoonoord (Dr.) door ds. H. A. ten Hovc te Ritthem. Geref. Kerken. Aangenomen het beroep naar Serooskerke (W.) door ds. W. Fafoer te Schipluiden. MARINE EN LEGER. Salarissen der onderofficiere. Naar wij vernemen zullen de salaris sen van de onderofficieren als volgt geregeld worden, te rekenen vanaf 1 Januari jl. serg.m. serg. radic.v. serg.- adj. serg.- niaj. oud.off. majoor Bij niind. dienst d. 2 jaar in dien rang.. 1400 Bij 2 jaar 1500 Na 4 jaar 1700 1800 1900 6 1800 1900 2000 2200 8 1900 2000 2100 2300 „10 2000 2100 2300 2500 12 2100 2200 2400 2600 14 2300 2500 2700 „16 2400 2600 2800 18 2900 22 3100 'r,20 3000 Door de ongehuwden zal voor WO- ninghuur in de kazerne een bedrag van 10 r.' moeten worden betaald, terwijl dit voor gehuwden, welke in een Rijkswo ning zijn gehuisvest zal bedragen de geschatte huurwaarde tot een maxir- mum bedrag van 15 ,7. De commandant der ie infanterie brigade, de kolonel W. F. Hartman, .viroegty o,a. hoofdofficier .bij het 3e reg. te Bergen op Zoom, zal met in- Igang van 1 Mei den .militairen dienst met pensioen verlaten. Militaire reistariavon. Naar men aan het Haagsche Corres- pondentiebureau mededeelt, is de aan gelegenheid betreffende den maatregel' van de spoorwegmaatschappijen inzake intrekking van het militair tarief, in on derzoek bij de regeering en wordt over wogen, in hoeverre aan de voor de mili tairen gerezen bezwaren zou kunnen, worden tegemoet gekomen. RECHTSZAKEN. „De Hel". De procureur-generaal bij het Haagsche 'Gerechtshof 'heeft cassatie aangeteekend tegen het arrest van dat Hof, waarbij de boekhandelaar v. S. te Scheveningen, die ia. .hooger beroep terecht stond ter zalke van het in voor raad hebben v>an Ba.rbusse's Hel, van rechtsvervolging is ontslagen. Rutten veraittwo. «lelijkheid der redactie De cooie woidt niet teruggegeven DE NOOD TE WEENEN. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken wij U, namens het Comité van Actie uit de Vakcentrales hier ter stede, eenige plaatsruimte in uw blad, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Allereerst deelen wij mede, dat de ge legenheid tot werken gedurende 8 uur, door de arbeiders, welke eerst 10 Januari zou geëindigd zijn volgens ontvangen bericht voor Snbepaalden tijd is uitgesteld. Hierdoor wordt de gelegenheid dus aangeboden aan allen om alsnog voor dit goede doel hun arbeidskracht ter beschikking te stellen. Het kan niet worden ontkend, dat htt Comité tot lieden wei wat in zijn ver wachtingen is teleurgesteld. De over tuiging was, dat door de arbeiders aan den oproep van de Centrale Vakvereeni- gingen spontaner gevolg zou zijn ge geven. Doch, hoe het zij, dringend wekken wij op, dat de Vlissingsche arbeiders voor dit goede doel de hand aan den ploeg zullen slaan, eh in overleg met hun patroons, zullen zorg dragen dat ook uit onze stad een flink bedrag aan het hoofdcomité kan worden afgedra gen, opdat Vlissingen met eere worde vermeld onder de'andere steden van ons land. Arbeiders Er is een land, dat al de ellende van den krijg over zich heen moest laten gaan. Er is een rijk, dat niet meer uit den oorlog verrees, maar- nog slechts den naam heeft behouden, terwijl liet als staat alleen maar een overblijfsel is gebleven, in dat rijk is een stad, eertijds de trots van liet land, nu nog slechts een ver blijfplaats van honger en ellende, van ziekte en dood. De bewoners van die stad hebben alleen nog als hun doei het leven, hoe ellendig ook, een korte poos te rekken. De moeders, de vaders, heb ben nog alleen maar het doel hun kin deren nog een wijle te beschermen te gen, te ontrukken aan den hongerdood. En die poging, die ontzettende strijd, moet mislukken. Er is geen mogelijk heid, dat in het land zelve hulp kan ge boden worden. De schuren zijn leeg, de voorraden uitgeput. En nu slaken die wanhopenden een kreet, die over ber gen cn landen doordringt, die ook in ons land gehoord wordt, die daar ook zij het ook in Vlissingen weer klank vindt, en getoond wordt door daden. Vriendelijk verzoeken wij nog den patroons hun arbeiders hiervoor adn te moedigen en met hen overleg te ple gen, zooals dit reeds per circulaire aan hen is verzocht. Ten overvloede wijzen wij er nog op, dat eventueele gelden kunnen afgedra gen worden bij den heer J. Post, Nieuwstraat 42, penningmeester. Moge dan, mede door het optreden van de arbeiders, de weg gevonden worden tot afdoende hulp aan de slachtoffers dezer ellende. Namens de vier plaatselijke centrale organisaties, A. KöNIG, Voorzitter. J. MARIJS, Secretaris. TRAMVERKEER VLISSINGEN— MIDDELBURG, VLISSINGEN—STATION. Mijnheer de Redacteur, Gaarne had ik eenige ruimte om de aandacht te vestigen op het eigendun kelijk optreden van bovengenoemd ver voermiddel. Heeft de directie destijds ai de verplichting op zich genomen om ge durende 'n zekeren tijd van den dag trei nen om de 20 minuten te doen rijden; door de kolenschaarschtc is daarvan oogluikend dispensatie verleend. Nu is er echter geen enkele reden daar meer voor, en toch blijft de tram om de 40 minuten rijden (behalve wanneer de di rectie vermeent er wat extra's mede te kunnen verdienen, dan rijdt de tram b.v. Zondags en Donderdags, met mooi weer zooveel men wil). Dit is echter nog niet het ergste. Maar Vrijdagavond was de stationstram pi.m. 10 minuten te laat in het Belianiypark 10.40 in plaats van 10.30 en ging toen niettegenstaande het uitdrukkelijk ver zoek der reizigers die aan de remise wachtten naar huis toe. Wij gaan niet meer naar het station, zeide de conducteur,.en daarmede konden de ge dupeerde reizigers naar het station wandelen. Zaterdagavond wist elk aan het station dat de trein 70 minuten te laat was. Inplaats dat nu de tram van 7.20 van het station vetrok en de rei zigers die om 7.J0 van de stad naar het station wenschten te reizen opnam, bleef de tram gemoedelijk de 70 minu ten wachten, zonder er zich om te be kommeren wie er wel in de stad op hen wachtten. Zie, Mijnheer de Redacteur, zoo'n vrijgevochten boel heerschte destijds nog niet onder het trekschuitverkeer. Toen was men reeds verplicht de aan gekondigde reizen te maken, indien dat mogelijk was en van onmogelijkheid was hier geen sprake. Wanneer het niet verandert zal de eenige manier zijn, den Raad van Toe zicht eens opmerkzaam te maken op dezen wantoestand. Ik vermoed dat dit dadelijk zoude helpen. Dankend voor de plaatsing, S. DE VREDE EINDELI|K TOT STAND GEKOMEN. Zaerdagmiddaig is de vrede eindelijk definitief tot staijd gekomen, Het iheeft lang genoeg geduurd. Er zijn 422 da gen verlooipen sedert de wapenstilstand werd geteekend en sedert de oorlogs verklaring, in ,de eerste dagen van Augustus 1914, zijn 1985 dagen voorbij gegaan. De Duitsehe (krijgsgevangenen Inoc lang smachten deze onschuldige slachtoffers van den oorlog reeds niet naar de vrijheid zullen nu zoo spoedig .mogelijk worden (huiswaarts gezonden en de Fransc'he diplomatieke vertegenwoordigers zulten naar Ber lijn vertrekken. Nu moet Duitschland al het mogelijke doen om ihet vredesver drag ten uitvoer te brengen is dit eigenlijk wel mogelijk en zoo ge leidelijk trachten naar normale tijden terug te keeren. Wij zeggen trachten terug te keeren, wiant of dit gelukken zal is welhaast ondenkbaar. Laat ons evenwel ihopen, dat de definitieve vrede er toe mag bijdragen den tegenwoordigen onge.zonden toe stand op economisch gebied voor een meer gezonderen te doen ipiaats maken. Dit kan natuurlijk alteen' ais alle landen begrijpen dat zij elkaar nioodig .heb ben, Een gunstig teelleen is ihet reeds dat wordt ingezien dat alleen terug keer tot normale tijden .mogelijk is, als Duitschland, naast de andere groote en kleine rijken, zijn volle (kracht kan ontplooien en om .Duitschland daarvoor in de gelegenheid te stellen, moet 'het geholpen worden om zijn bedenkelijke valuta te herstellen en eveneens moet bij de .uitvoering van .h.et vredesverdrag inschikkelijkheid .betoond 'worden. An ders ja wie weet wat er dan zal gebeuren. Omtrent het verloop van de uitwis seling der ratificaties van Ihet vredes verdrag wordt IHet volgende gemeld Eerst was er Zaterdagnamiddag 4 uur een ,biieenlko.m.st in Ihet kabinet van Pichon, w.aav aanwezig waren de ge zanten der geallieerde en geassocieer de mogendheden en de leden van den oppersten intergealllieerden Raad. De Duitsehe gedelegeerden Von San son en Van Lersner werden er ontvan gen en teekenden het protocol van 1 November, waarbij Duitschland zicli verbindt alle bepalingen van .het vre desverdrag in Ihaar gelheelen omvang te zullen nakomen. Daarop gingen de vertegenwoordi gers der geallieerde en geassocieerde mogendheden naar den Salon d'Horlo- ge, waar alle leden van de delegaties der geallieerde en geassocieerde mo gendheden, die te Parijs waren, (bijeen kwamen Deze bijeenkomst was openbaar. Het proces-verbaal van de uitwisse ling van de ratificaties werd alteen geteekend door d'e gedelegeerden van 'die mogendheden welke het vredes verdrag hebben geratificeerd. Daarna werd de brief, waarin de geallieerden roededeelen dat zij hun eischen betreffende Ihet scheepvaart- materiaal vviill.cn .herzien, aan Von Lersner overhandigd. Duitschland moet onmiddellijk 192 .duizend to.n .uitleveren, de surptus aan tonnage moet (binnen 30 .maanden uit geleverd worden. DE VERPLICHTINGEN WELKE DUITSCHLAND OP ZICH HEEFT GENOMEN. Nu de vrede .geteekend is, moeten de volgende verdragsregelingen uitge voerd worden. Binnen twee tot drie maanden moet het .Duitsehe leger terug gebracht wor den op de voorgeschreven sterkte. De „Times" schat het tegenwoordige Duitsehe leger op meer dan een rniHi- oen man en de toetrokken commissie zal de handen vol hebben om binnen den gestelden tijd de sterke verminde ring van dit leger en de ontmanteling der vestingen gereed te krijgen. De .vermindering der marine moei voor het grootste deel. binnen twee maanden afgeloopen zijn, voor een ander deel reeds dadelijk of .binnen één maand. Art. 197 .van het verdrag toepaa.t dat in de eerstvolgende drie maanden de groote draadlooze stations Nauen, Hannover en Berlijn geen .berichten mogen seinen die oor.logs-, marine- of politieke kwesties betreffen welke voor Duitschland of een van de landen die met de geallieerden in oorlog geweest zijn, van .belang zijn, en alleen onder toezicht der Entente, met een door deze te .bepalen go4f.terag.te voor handels doeleinden .mogen seinen. Zullen de dagelijiksche perstelegraromen ais h.an- dielstolegrammen beschouwd wonden De meeste kiohtvaartbepaliingen moe ten onmiddellijk uitgevoerd worden, in het 'bijzonder de uitlevering van alle marine- en militair luchtvaartmaterieei w-o. alle stuurballons. De commissie van herstel krijgt da delijk zeer veel te doen. Zij moet het Duitsehe' .belastingstelsel best.udeeren in verband .met Duitsohland's .betalings- capaciteit en toezicht houden op de uitgifte van de rentelooze obligatiën. waarop 20 miillioen .mark in goud geïnd moe worden en van een andere 2</2 leenirag tot een bedrag van 43 ntillioen. en .het bids tip bepalen waarop weder om k 5 een leening van 40 miRioen mark .uitgeschreven zal wonden. Verder .moet deze .commissie dadelijk alle Duitsehe schepen .boven 1600 ton in .bezit nemen, de helft van het ton nage aam schepen tussohen 1000 en 1600 ton en een vierde van de tomnen- maat aan treiters era vissehersc hepen. Deze levering .moét binnen twee .maan den afgeloopen zijn. Binnen een maand zal de commissie aan Diutscihllartd. opgave doen hoeveel ton aan solieepsruiinte in de eerstvol gende twee jaren nog geleverd moet worden. Verder neemt de commissie de'maat regelen voor de levering van economi sche goederen voor de verwoeste ge- bielden. Wanneer over 60 dagen de lijsten van deze goederen opgemaak: zijn, zs.1 'de commissie haar eischen stelien. Voorts houdt zij' in de eerstvolgende drie .maanden toezicht op de leveringen van vee aan .Frankrijk en België ter vergoeding van uit d.ic landen wegge voerde (beesten. Ook de steenkolen- leveringen worden door .baar geleid. De Duitsehe. venpliohting tot die leve ring gaat dadelijk In en .loopt over diverse periodes, waarvan etïkale tot tien jaren duren. Ooilc .de .betaling van de .bezettings- kosten vanaf het begin van den wa penstilstand behoort tot het terrein der commissie van herstel. DE VOLKENBOND BIJEENGEROEPEN. Naar uit Parijs gemeld wordt, is de eerste bijeenkomst van den Volken- bondsraad vastgesteld o.p Vrijdag a.s.. den ioen Januari, 10 (uur 30 's mor gens. De zitting zal in liet ministerie van huiteralandsche zaken aan de Quai d'Orsay .plaats vinden. Léon Bourgeois zal de zitting ope nen .met een korte rede. Groot-Brit- taranië zal door lord Curzora (den En- gelschen minister van touitenlandsche zsiken) worden vertegenwoordigd Italië door signor Martino en België door minister Hyunans. De Atnerikaansche gezant heeft pre sident Wilson een telegram gezonden, waarin hij dezen in kennis stelt van den vastgestalden datum, opdat de president de eerste 'bijeenkomst van den Volkenbond, zooals door het ver drag van Versailles wordt voorzien, bijeen zal kunnen roepen. Met of zonder de ï'ereamgde Staten zal de Volkenbond binnen zocr korten tijd in werking zijn. Ciemenceau verklaarde aan de ver tegenwoordigers der voornaamste sta ten, dat, nu het verdrag was getee kend, hij hun verzocht te willen niede deelen of zij lid van., den Volkenbond wenschten te worden- Onder de naties, welke door Ciemenceau werden ultge. noodigd, was ook Nederland. STAKINGEN IN DUITSCHLAND. Er bestaan op het oogenblik in Duitschland twee omvangrijke sta kingsbewegingen een bij de verzeke ringsmaatschappijen en een bij de Prui sische spoorwegen. Maar beide zijn blijkbaar al over het hoogtepunt heen. In het verzekeringsbedrijf heeft een scheidsrechtelijke commissie een beslis sing genomen ten gunste van het sta kende personeel, waaraan de maat schappijen zich alsnog weigeren te on derwerpen en dit leidt er voor het oogenblik natuurlijk toe, dal de staking zich nog wat uitbreidt, doch nu de za ken zoo staan, is het toch niet waar schijnlijk meer, dat de staking nog lang zal duren, te minder, waar op grond van de beslissing van evenbedoelde commissie van Maandag af liet loon aan de stakers zal uitgekeerd moeten worden. En de onderhandelingen, die mei de organisaties van spoorwegper soneel zijn gevormd, hebben reeds tot overeenstemming gevoerd. Alleen in het Westen, vooral te Essen, zijn de com munistische invloeden werkzaam, die de onrust kunstmatig vergrooten en dat is wellicht de broncl van de zwartgal lige berichten, die van uit Brussel zijn verspreid- ONLUSTEN IN SPANJE. Uit Madrid wordt medegedeeld, dat Zaterdag een aantal personen een re volveraanslag heeft gepleegd op den oud-president van de Kamer, Lilio, dit ernstig gewond werd. Een der aanvallers, een beken, it anarchist, werd gearresteerd.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2