I SPORT -^UÏTENLANF" GEMENGD NIEUWS Opi&we der Personen, n de verzorging van Oostenrijksc-he en Hongaarsdie kinderen. Tevens weéd besloten Vrijdag of Zaterdag weder een wagon levens middelen, ■hoofdzakelijlk margarine en gecondenseerde melk te verzenden voor de treVolMng te Weenen. Bij (het Zeeuwsoh comité zijn uit verschillende deelen van Zeeland dui zenden kilogrammen aardappelen, tarwe, erwten, (boonen en andere le vensmiddelen ingekomen. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 dezer aan L. G. James op zijn verzoek eervol ontslag verleend als schoolopzie ner in het arrondissement Vlissingen. Verder is herbenoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Middelburg mr. P. Dieleman. Dtfor den Armenraad te dezer stede is in zijn laatst gehouden vergadering met algemeene stemmen tot voorzitter benoemd de heer F. C. Wijsveld, voor zitter van het burgerlijk of algemeen armbestuur alhier. Lijst van brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand December 1919. Brieven (binnenland): D. Elslander, Rotterdam I. van Hekken, Treebe'ek; M. Weller, Vlissingen; Postbox 79, Dordrecht. Briefkaarten (binnenland)P. Ha melink, Vlissingen; B. G. A. de Jong, Nieuwediep C. de Jong, Nieuwediep, Brieven (buitenland): P. Loeke- meijer, Alexandrië J. Lundstron, Ant werpen. Briefkaarten (buitenland): L. van Duyvenboden, Antwerpen J. Kaijer, Brussel. Do bevolking der gemeente Middel burg is in het afgeloopen jaar met 23 zielen vermeerderd. Er vestigden zich 855 mannen en 956 vrouwen geboren werden 161 m. en 134 vr. Vermeerde ring 1016 m. en !090 vr. Er vertrokken 813 m. en 1016 vr. en en overleden 118 m. en 136 vr. Ver mindering 931 m. en 1152 vr. De bevolking bestond op 31 Decem ber uit 8792 m. en 9699 vr.. totaal 18491 personen. Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee. Uit den Staat der Bank per 31 De cember 1919 'blijkt, dat iin 1919 werd verkochit voor 1.764.100 Pandbrieven, terwijl 624.000 werd teruggekocht, gevende dors een vermeerdering van f 1.13ETO00. in 1919 werd gesloten aan Hypothe ken voor 3.026.150 en 1.829.330 af gelost, gevende dus een vermeerdering van 1.196.820. Op 31 December 1919 stond aan (Hypotheken uit voor een bedrag van 8.723.570, (terwijl voor 8.646.000 aan Pandbrieven (in omloop was, zoodat ook in Ihet afgeloopen jaar (de (vooruitgang der Barik weder zeer (bevredigend imag genoemd wor den. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ged. Staten van Noord-Holland hebben aan het gemeentebestuur van Haarlemmermeer bericht, bezwaar te hebben tegen de goedkeuring van de verordening, waarbij adn de onderwij zeressen, die in het huwelijk treden, voor den duur van het fiuwelijk verlof wordt verleend, met inhouding van sa laris. Verder hebben zij bezwaar gemaakt tegen een verordening van de gemeente Bloemendaal, waarbij aan de onderwij zeressen bij huwelijk ontslag wordt ver leend. MARINE EN LEGER. Ontslag aan de artillerie-inrichtingen. Binnenkort is aan de artil(erie-in- ricliHingen Ihet onitslag te verwachten van een zeer groot aantal (werklieden in l'ossen dienst, wat, naar imen meldt, noodzakelijk is geworden tengevolge van de aanneming bij de behandeling van de oorlogsbegrooting van de 'be- fkertde amendementen, tot schrapping van ruim anderhalf mLHioen gulden voor genoemde innliidhtingen. Aan duizend man -der artillerie-in richtingen is liet ontslag aangezegd met 1 Februari. Zij die 'n jaar of langer in dienst zijn krijgen (daarna nog een maaifd twee derde en daarna nog een maand ihet halve loon. Zij,, die nog geen jaar in dienst zijn ontvangen nog twee weke het toon. VOETBAL. Zuidelijke lstei klasse. M. V. V.'t Zesde 40. Een weinig interessante wedstrijd. iM. V. V. Iliad baar opstelling geheel gewijzigd 't Zesde gaf zeer goed partij en wist zelfs tot rust doelpunten te voortkomen. Als na rust ongeveer 20 minuten is gespeeld neemt M. V. V. de leiding, ails de Bredasciie doelman 'liet leder legen een der M. V. V.-spelers trapt. Kort diaarna vergroot Ulrich van de grenslijn af met een iprachtschot de leiiding, terwijl in de laatste tien minu ten (Haenen en Jole ieder nog een doel punt weten te imaken. BredaniaWillem li 1I. Op een (hard, glad veld, waar de wind 'diwars overheen giert, wordt er begonnen. De eerste hoekschop tegen Bredania levert niets op en onmiddel lijk daarna wordt ook door Bredania aohter geschoten. Willem M imaalet een uitval, Van Vliet loopt itoe en als (hij juist bij den bal valt. i-s Van Asten er bij' om kien bal in bet ledige doel te schieten (0-1). Een vrije schop tegen Bredania wordt schitterend gehouden en een vrije 'söhop tegen Willem II wordt overgeschoten. (Hierna treedt de r.ust in. Na de (hervatting iheeft Van Vliet direct eenige gevaarlijke schoten te hou'den en (hij doet dit met succes. F.en schot van Terbeek scheert juist de lat van bet Willem U-doel. De partijen wegen thans tegen elkander op en het einde nadert. Uit een (hoekschop ont staat een doelworsteting, waaruit Ter beek, een halve imlniuut voor het einde, den gelijkmaker inschiet. V. V. V.—Wilhelmina 0—0. Een laagstaande wedstrijd waarin van weerszijden slecht spel werd te 'zien gegeven. Met den wind mee zijn de Vetfl'onaren voor rust eenigen tijd sterker, doch tot doelpunten is de thuisclub niet in staat. Als na de pauze de gasten ihet voordeel van den wind hebben zijn de Bosschenaren een tijd lang in de meerderheid, doch zij zien geen kans te doelpunten. Tegen het einde tracht V. V. V. de overwinning nog uit het vuur te slepen, doch de Bossche verdediging houdt stand. DE RATIFICATIE VAN HET VREDESVERDRAG. Tegenover de berichten dat de kans op ratificatie van het vredesverdrag door Amerika in den laatsten tijd toe genomen 'was, weet de „Times" uit New-Yorfc te melden dat de vooruit zichten o.p een compromis thans weer niet bijster groot zijn. Behalve de voor- en tegenstanders van de reserves van senator Lodge, is er een tusschen- partij gevormd, die „gematigde reser ves" wil en waartoe ook de president volgens sommige berichten thans zou overhellen. De Amerikaansohe Kamer van Koophandel te Londen heeft aan den Senaat te Washington een aanspo ring gezonden om die ratificatie van het vredesverdrag 'door te zetten, zoo dat particuliere ondernemingen In zullen zijm mee te (helpen aan de oplos sing van de reconstructie-problemen, vooral in CentraainEinropa, waar de tegenwoordige toestand gevaar ople vert voor dein bloei van de gdheele w erelid'." Nu (de formeel,e ivrerdessluiting in Europa op ikoirtst is, heeftde Aimeri- baansahe handel er natuurlijk het aller grootste belang (bij dat er eindelijk Waarheid geschapen 'wordt in de ver houding tU'Sschen Amerika en Duitsch- land. en vooral dat de handel spoedig in 'willen omvang kan hervat worden. EEN ENGELSCHE REGEER1NGS- BOODSCHAP. Zaterdag is een rijksboo'dsclian ge publiceerd, gefeekend door Lloyd George, Sir Robert Bofdon, Hughes, Messey ('Nieuw Zeeland), Squires (Newfoundland) en Smuts. In deze boodschap, gericht tot „Onze medeburgers in het Britsche rijk", wordt gezegd'De oorlog heeft de fundamenten van de geordende be schaving doen schudden, en alle den kende mannen er toe aangezet, de grondslagen van het nationale cn inter- naionale leven te onderzoeken. Het is op het oogenbtik duidelijk geworden, dat noch opvoeding, we tenschap en diplomatie, jioch handels- voorspoed, als zij verbondlen zijn met het geloof in mater,ïeele kracht, als op perste macht, de werkelijke fundamen ten voor geordende unt wikkeling van Ihet 'leven der 'wereld zijn. Deze (zaken zijn op zichzelf enkel werkjtaigen voo-r den geest. Zelfs de droop, welke voor de wereld ligt in een (even van Vrede, beschermd en ontwikkeld tlbor den votkenbond, hangt af van iets ih'oogers. 'De samen werking, Welke d,e volkenbond moet bevorderen, zal in zooverre uitwerking hebben, ails de volken, welke er aan mede werken, 'door een geest van goed gezindheid worden bezield. En die geest van goedgezindheid oiider de menschen berust op de geestelijke ikrkachten de hoop op een broeder schap 'der .mensehheict berust op het dieper geestelijke feit ivan Gods vader schap. Verantwoordelijk alVs wij in onize ar- zonderliiike ressorten .zijn voor ons aan deel in de leiding van Ihet Britsche rijk cn voor 'zijn houding ten opzichtte van ■de problemen der toekomst, gclooven wij, dat in de aanvaarding van 'deze geestelijke .principes de zekere grond slag voor den wereldvrede ligt, Wij willen daarom onze medebur gers er op wijzen, llioe noodlig het is, ,daf imamnen van goedenwi'l, die overal hun persoonlijke verantwoordelijkhe den met betrekking tot den heropbouw van de beschaving gevoelen, ook de eeuwige waarheid en geldigheid van deze geeselijke 'krachten zouden over wegen, welke inderdaad een hoop voor (de permanente stichting van den we reldvrede zijn. HET ENGELSCHE LEGER ÏN DEN OORLOG. Uit officieele statistieken blijkt, dat Groot-Brittannië tusschen 4 Augustus 1914 en 11 November 1917 meer dan 6 miliioen man onder de wapenen heeft gehad. De Vercenigde Staten hebben bijna 2 miliioen man naar Frankrijk ge zonden. De Britsche koloniën hebben door hun contingenten het Britsche le ger opgevoerd tot totaal 8.654.467 man, te weten Britsche eilanden 4.704.416, Canada 640.886, Australië 416.809, Nieuw-Zeeiand 220.099, Zuid-Afrika 136.070, Indië 1.401.350 en de andere koloniën 134.837. Het totaal der Brit sche verliezen was: gesneuveld 851.117, gewond 2.067.442, vermist en gevangen 142.057. Tijdens het offensief tusschen 18 Juli e» 11 November 1918 maakten de Brit sche legers 200.000 gevangenen en veroverden 2540 kanonnen, terwijl deze cijfers waren voor de Fransche legers 135.720 respectievelijk 1880, voor de Amerikaansciic legers 43.300 en 1421 en voor het Belgische leger 14.500 en 474. Verder stonden er 80.000 Britten in Italië die met succes medewerkten aan de slotnederlaag van het Oosten- rijksche leger bij Vittorio Veneto en 30.000 gevangenen maakten, terwijl er op de Oostelijke oorfogstooneelen Pa lestina en Mesopotamië gemiddeld 400.000 man Britsche troepen in 1918 sterden. De algeheele nederlaag en ver nietiging van het Turksche leger is door Britten alleen teweeg gebracht, die 85.000 gevangenen hebben gemaakt. DE DUITSCHE KEIZER AAN DEN TSAAR. Zooalls men, weet, worden nu in verschiilileade bladen de brieven van keizer Wilheitm aan den Russischen tsaar bekend gemaak. 7,ij verschijnen tegelijkertijd in de „Vossische Zeit.", in 'de „Morning PosF' en in het .Jour nal" van Parijs. Die brieven bevestigen nogmaals, hoe Wilhelm 11 vasthield' aan het mo narchistisch beginseldie liefde tot de monarchie vormt eigenlijk den grond slag van zijn groote vriendschap voor den tsaar. Ook als prediker van den Europee- schen strijd tegen wat hij het gele ge vaar noemt zien wij den keizer in die brieven hij is geestdriftig over Rus- lands optreden in Oost-Azië in 1895. Die anti-Aziatische actie ter verdedi ging, zooals hij, zegt, van „het kruis en 'de 'oude Cbristelijlk-'Europeesche cultuur tegen de aanvallen van de Mongolen en van 'het Boedhisme" is daarenboven een arbeid, 'waartoe de Europeesche mogendheden zich moe ten vereenigen en bevordert dus den vrede onder hen. 'Eindelijk vinden wij in de nieuwe documenten nog Ihet (bewijs van den sinds lang bekenden Hiaat, dien de .kei zer prins Bismarck toedroeg. Nadat de oud-kanselier in de pers een en ander had medegedeeld ovjrde oorzaken die ■het verbond tusschemde drie'keizers Wilhelm Jl, Frans Jozef en den tsaar hadden uiteen doen ivallen, een ■ineededeeling, die arrti-'Russisch getint was, schreef Wilhelm II aan zijn vriend Nicolaas „lik (ben diep (bedroefd over Bis marck's handelwijze, die, ofschoon het doel een „coup" tegen mij persoonlijk is, toch de beteeke.nis heeft van een breuk der toyauteit tegenover uw re geering en een vlek op <ic nagedach tenis van 'mijn grootvader en vader, ik heb mijn oom den rijkskanselier (den toemmaligen rijkskanselier prins Ho- henloihe) reeds medegedeeld 'wat hij daaromtrent in ihet parlement moet zeggen en ik Ihoop, dat gij tevreden zult 'zijn met de wijze, waarop deze gelree !e Verraderlijke aangelegenheid wordt behandeld. I'k veronderstel, dat na deze laatste streek prins Bismarck en door de onbeschaamde-'manier, ■waarop 'hij mij heeft .behandel d%i zijn pers en in liet bijzonder door tie po ging, liet Duitsohe vollk in den waan te brengen, dat ik ouder een soortgelij ken Invloed heb gestaan en nog sta, de heldere hoofden thans zullen beginnen te begrijpen, dat ik redenen had om dezen onhandelbaren man inet zijn laag karakter uit zijn betrekking te verwijderen." DE DUITSCHE KRIJGSGEVANGENEN IN ENGELAND. Volgens medeöeeling der Zwitser- sche regeering is uit een 'onderzoek ter plaatse zelf gebleken dat de in de pers 'der geallieerden verbreide be richten over een zgn. muiterij van de Scapa Flow-bemanningen en het op leggen van ihongerstraffcn aan ihen, niet juist zijn de toedracht was als volgt De manschappen richtten einde November een dringend verzoek tot den (kampcommandant oln hun ophel dering te geven wanneer een'begin zou worden gemaakt ,mst tan terugzen ding. Zij 'kregen geen opheldering. Daarop volgde een gedeeltelijke sta king. Toen aan de bemanning was duide lijk gemaakt dat 'hun vasthouding niet de schuld was van dien kamp-comman dant, iimaar deze ;veeieer herhaaldelijk te Londen inlichtingen had gevraagd -over het tijdstip (hunner vrijlating, werd de arbeid na 30 uren 'weer (hervat Tijdens (de staking werden (de ar- (beidsrantsowien opgeheven -cn slechts de gewone rantsoenen verstrekt- Op aan de Britsche vegeering toegezonden protesten wegens de behandeling der bemanning is nog geen antwoord ge kregen. DE BRIEVEN VAN DEN EX-KEIZER AAN DEN TSAAR. Naar aanleiding der [publicatie van de (brieven van keizer Wilhelm aan den Tsaar merkt de „Berliner Borsen Courier" op Het heet, 'dat 'de Entente-mogend- heden midden Januari van Nederland de uitlevering van den ex-keizer witten eischen. De aanklacht .moet gebaseerd zijin op de „te bewijzen misdaden van de -Dui-tsche troepen tijdens den oorlog in Frankrijk en. België, misdaden, waarvoor de Ikeizer als opperste oor- iogsdief verantwoordelijk is. Komt het tot een uitlevering, dan zullen, -'de brie ven (den rechters toonen, dat de politi cus Wilhelm door den menseh, de mensch door ihet vorstenvooroordeei van den heerschar ontlast wordit. DE KLOPJACHT OP DE BOLSJEWIKI Reuter verneemt uit Washington, dat er Vrijdag in 'de geheele Vereenigde Staten duizenden radicalen gearest-eerd zijne van, (wie, irvaarimen verwacht, ve ilen het land uitgezet zuilen worden. In een later telegram spreekt Reuter van 4500 gearresteerden en verklaart Iiij, d-af Mijlkens verklaringen van het ambtenaren van lhe,t departement van j-ustitiie (misschien wel meer dan de helft hunner zal worden uitgezet. Van dezen zijn velen vreemdelingen, vooral Russen. Een groote hoeveelheid com munistische propagandageschriften is in beslag genomen. Over de toenemende solidariteit der groote mogendheden tegenover het bolsjewisme, schrijft de „Deutsche Aif- geim. Ze-itung" (Het algemeene man daat, dat japan ivan Amerika en Groot- Brittannië voor de controle over bij-na geheel Siberië iheeft gekregen, toont de toenemende solidariteit der groote mogendheden (bij de behandeling van het .Russische vraagstuk. Kenmerkend -is hiervoor in Ihet bijzonder, (dat op het oogenbli'k de strijd om Sjangtoeng t-ussdhen Amerika en Japan meer en meer '0,p den achtergrond raakt. 'Een reden der solidariteit -moet ongetwij feld gezien worJden in de zware neder lagen van Koltjsak en Beniikin, die on langs oó'k Kiëf heeft moeten ontrui men. Maar het werkelijke zwaartepunt ligt wel it» de uitwerking van het bols jewisme in Amerika, -welke op cle poli tiek van Ibesilissenden 'invloed kan zijn geweest, zonder dat zij meer algemeen gekend is geworden. Hoog water. Door den hoo- gen waterstand van den Rijn wordt het kasteel Amerongen door liet water be dreigd. Met veel moeite tracht men het nog te keeren door de kade om het kasteel op te hoogen. Zaterdagmiddag was de keizer ook druk aan den arbeid, door hout te gooien tusschen den kist dam. Wanneer het water nog enkele centimeters stijgt, gaat het over de kade heen en stroomt het de benedenste ver dieping van het kasteel binnen. De vrije wandeling op de kade om het kasteel is thans verboden. Uit Zevenaar De ellende, veroor zaakt door den hoogen waterstand is thans ontzettend, in de omgeving van Pannerdcn,Westervoort en Lobith kam peeren honderden gezinnen op de dij ken. Men ziet daglooners vluchten niet een ijlings geredde geit. Boerderijen en woonhuizen staan halverwege in 'twa- ter, dat nog steeds niet aan vallen denkt, ten minste niet noemenswaardig. De steenovens zijn ondergeloopen en voor millioenen schade is daarin aange- gericht. Met uitgedoofde vuren steken de ringovenpijpên boven den waterspie gel uit. De bevolking loopt werkeloos rond, veelal zonder have of goed, met mollenvangen het noodige verdienend. Men ziet hier cn daar varkens aanspoe len, verrdonken in het hok. Nu vreest men dat uit Duitschiand ijsgang verwacht wordt, hetgeen ont zettend zou wezen voor de dijken. Toch werkt momenteel gelukkig liet weder zeer mee. Uit Deventer: Door den hoogen wa terstand zijn de steenfabrieken in de omgeving van Olst geheel geïsoleerd. Op de steenfabriek van de firma R. Bakhuis Co., op Foltmond, heeft men door nooddaininen liet water kunnen keeren, op die van H. J. Bakhuis, te Veessen, ook op Foltmond gelegen, zijn 4 miliioen voor de oven bestemde stee- nen verloren gegaan. Het veerhuis staat rondom in het water. De verbinding met den overkant geschiedt met een roeiboot. Uit Nijmegen De toestand in de Ooi, waar nog sieeds overstroomingen dreigen, is zeer kritiek cn alle steen ovens in de omgeving van Nijmegen staan onder water. Uit Lobith wordt gemeld, dat alle bewoners uit de lager gelegen waar den, een goed heenkomen moeten zoe ken in de openbare scholen. De toestand is daar zeer kritiek. Millingen meldt eenigen val, maar uit Westervoort komt het bericht dat de toestand aan den IJsel nog steeds ernstig is. IJseloord is overstroomd en wanneer niet spoedig val intreedt, vreest men een gedeeltelijke overstrooming van de Lijmers. De rivierwacht is ingesteld. Uit Maastricht De Maas is gelukkig vallende. Was de stand Zaterdag 3.96 M., Zondagmorgen was die 3.91 M., Zondagmiddag te 4 uur 3.83 M„ zoodat ze in de laatste 24 uur 13 c.M. is geval len. Ook België seint val. In de aardewerkfabrieken Sociéte Céramique, die in Wijk, dicht bij de Maas liggen, schijnt het water binnen- die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand December 1919. INGEKOMEN: K. Donsen. scheepmaker, van Galen straat 6, van Schiedam. G. B. Rigters, bootsman K. M., Kanaal straat 84, van Oost- en West-Souburg. P. F. Leijsens, handelsbediende, Graven straat 22, van Roosendaal. J. van der Jagt, agent van politie, Bree- straat 14, van Hillegom. M. Lint, verpleegster, Hellebardierstraat 2, van Bergen op Zoom. F. A. Driessen, agent van politie, Glacis- straat 4, van Rucphen. M. C. v. d. Laar, religieuse, Breestraaü 8, van Breda. A. Bode, afdeeling-chef, Bouwen Ewout- straat 27, van Schiedam. G. Izeboud, werkman, Lange Zelke 8, van Ridderkerk. W. Hamelink, werkman, Scherminkel- straat 29, van Schoondykc. F. J. Leenhouts, bakker, Slijkstraat 49, van Amsterdam. J. C. Pappelendam, officier-machinist 3e klasse, Coosje Buskenstraat 10, van Rot terdam. H. A. v. d. Lijcke, arbeider-remmer S.S.. Nieuwstraat 38, van Nieuwvliet. A. SlimnjersVerburg, zonder, Kolve- nierstraat 38, van 's-Hage. A. v. Burgh, sigarenmaker, Residalaan 4, van Zierikzee. J. Gillissen, bankwerker, Winkelman- straat 26, van Middelburg. A. de Bruijne, mandenmaker, Nieuw straat 51, van Veere. J. W. Christiaanse, agent van politie, Aagje Dekenstraat 109, van Kattendijke. O. W. Drechster, kwartiermeester K. M., Ridderspoorlaan 5, van Helder. L. J. H. Verhaegen, telegrafist, Walstraat 86, van Amsterdam. B. de Nooijer, agent van politie, Marine straat 36, van Arnemuiden. M. Jobse, zeeman, Winkelmanstraat 26, van Oost- en West-Souburg. Mej. J. Schipper, zonder, Winkelman- straat 26, van Oost- en West-Souburg. J. A. Vermeulen, agent van politie, Pa- lingstraat 34, van Aardenburg. \V. j. Briel, kapitein der infanterie, Bou levard Bankert 2S, van Doesburg. I. de Rijcke, machinist, Koudekerksche weg 27, van Helder. A. U. den Boer, kleermaker. Kerkhoflaan 5, van Den Haag. A. de Beijl, commies ter secretarie, Groo te Markt 24, van Kampen. VERTROKKEN: E. J. H. Midderham, v. d. Swalmenstraat 14, naar Leiden. J. v. Alten, Flesschenstraat 14 naar Hoek. B. M. Mulstege, Koningweg 27, naar En schedé. J. C. Cooman, Wagenaarstraat 37, naar Amsterdam. J. Rodoe, Walstraat 35, naar Rotterdam. A. van Duren, Peperdijk 40, naar Koude- kerke. L. W. Leemans, Spuistraat 11naar Leiderdorp. M. A. Rosier, Koningsweg 27, naar Leeuwarden. A. j. Voerman, Flesschenstraat 12, naar Middelburg. L. S. Wiering, Palingstraat 40, naar Am sterdam. F. A. de Coninck, Noordstraat 22. naar Goes. J. Knuijt, Walstraat 109, naar Breda, C. Kpoger, Piet Heinstraat 10, Amster dam. gedrongen in jachten der stookplaatsen, zoodat het bedrijf gedeeltelijk stilligt. Vechtersbazen. 't Is Oudejaarsavond te Ruinen weer bar toegegaan. In het café „Hees" moesten om 10 uur een 40-tal jongelingen ver wijderd worden. Een 30-tal hunner bleef zitten, waarop de veldwachters Van Bergen en Ter Horst (de laatste uit Groningen, die dienst moest doen voor den naar elders vertrokken getn. veldwachter),' hun sabels trokken en links en rechts gevoelige klappen uit deelden, waarvan vooral zekere Lam- gertus Lubbinge uit Achterdijk flink zijn deel kreeg. In een ommezien was de gelagkamer ontruimd. Op den Pessec- weg werden de beide veldwachters daarop in het donker opgewacht, 't Duurde maar even of de bende jon gens drong op de beide mannen aan. In deze benarde positie schoot de veldwachter Van Bergen op een der belagers, .die in "dreigende houding op hem afstoof, 't Was dc hierboven reeds genoemde 22-jarige Lambertus Lubbin ge. De kogel trof hem in het onderlijf en drong door tot in de rechterbil. Maar in plaats van mi op te houden en een goed heenkomen te zoeken, vloog Lub binge in heftige gemoedsbeweging, het mes in de hand, andermaal op den veld wachter toe. Deze richtte zijn revolver op den linkerarm, maar juist toen het schot viel, veranderde L. van houding, waardoor de kogel hem vóór het linker oor in de slaap drong en het hoofd achter het rechteroor weer verliet. On der liet slaken van een kreet zakte dc jongeman in elkaar, waarop zijn broer, Jan Lubbinge, toeschoot en hem op ving. De bewustelooze werd naar zijn woning gebracht De getroffene leefde nog, maar dc dokter vreest het ergste. Terwijl het bovenstaande zich af speelde, was veldwachter Ter Horst ook omringd door een groote menigte jon gens. Plotseling werd hem een diepe snede in den linkerbovenarm toege bracht. De wonde bloedde hevig. Nadat bovenstaande bloedige too- neelen zicli hadden afgespeeld, keerde de rust terug. De jongens deinsden af. Veldwachter Ter Horst is eerst dooi den burgemeester en later door den dokter verbonden. Hij leed veel pijn. Nieuwjaarsdag is hij met de auto van den 'burgemeester naar het naaste spoorwegstation! (rein naar Gronl Dienzelfden a| circa 50-jarige I Armwolde, rustii en dochter, hoor! ruiten tikken enl uit naar buiten I Was B. nu ml weest thuis te bil licht niets weder gevolgd door zi| ter, trad naar Daar zagen zij ten staan, allenl had men deze til of een schot weif de voorbij het 1] werd niet getrofl hij onmiddellijk T een hevige stee» vreeselijk verwol verlies. De poli tl spoor. AanvanktT nomen en naar I zekere W. T., R-j lijk lot beschoreif 'Dienzelfden al bouwer Willem te Ruinen liuiswj Ruinen'en Anser! voiver gelost. Del doel. De dader isf Met liet oog op ven vermeid, hee| Nieuwjaarsdag sluiten. De dag bugegaan. In den Noord-Brabant stige stoornissen ciaai electrisch ven ondervindt genlang de gevoll deel der industril bedrijf stil te T venseh Dagblad"! niet verschijnen. E. M. wijt de 009 baldadigheid, wa ten Uden en Boell plaatsen, zware| wel op plaatsen bespeuren zijn er van een pink, die I zijn, over de hoo| pen, waardoor De stroomleverinl machinis der cenl] stig gevaar blootl De politie tJ werklieden gear! aan een ingezetel ven en daarin ll te dragen. Void! dan zou hij Nieuj beleven. De inan i hij gaf we! den bij den schrijver opsd de bewaring nam! Een 17-jarij dinge, is bij het pa draai in het Siej raakt en verdronkl werf „Dordrecht"! carbidketel uit J waarbij een mart gedood. Te Ail jarige timmmernul de oude Spoorhal bosch is een kistl liqt lijkje van cq werd gevonden. De stooml Schuit en Co. te kleeden, waarna» sche recherche een gesteld, met he| schipperscafé in tnen: de vermistel machine-olie, tweef hoeveelheid jeneva De caféhouder tikelen daar gebral ren L. C. de H„ knechten op eed noemde firma, drietal te Rotter! naar Zwolle overd caféhouder weger) diefstal vervolgd in Zenderen I dag 'n paar ernstiJ gehad. 's-Middagsl een auto uit Heng| Een auto uit Old paal over beide 's Nachts om ha gezelschap van eei Goede Tempelierei wagen van Gr. aid de Vloedheid reed op 1 personen zat wagen, zoodat d< vloog. De motorbe een kant van den nog al erg verwonc gen was verboge schap te voet naar laatste geval is aa gedaan. Parijsche au een ongelooflijk I pleegd in Bretagn te Sainl-Georges d wien zij bngeveer l len hebben. De a vastgesteld, heeft r gestopt, maar is in den winkel blijven zijde zijn de bandii winkel binnengedro zii zich van den wi maakt en zijn ver gaan doorzoeken, moet welhaast gewe winkelier zijn geld terstond naar een b

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2