Stads- enProvincieaieuws SPORT BUITENLAND er reeds begonnen wordt, maar aciit dit in 1921 tijd genoeg. De lieer Vienings wijst op het zoeken van arbeiderswoningen, hetgeen wijst op een bc-gin. Het voorstel wordt zonder hoofde-, lijke stemming aangenomen. Dit geschiedt ook met liet voorstel tot verlenging Van dén termijn voor aan leg van den tramweg Knocke-Breskens. Bij het voorstel tot het geven van een renteloos voorschot voor de tram lijn BreskensHoofdplaat, zegt de heer Verhorst te willen breken met het stel sel van rentelooze voorschotten en dient hij een motie in, waarbij in plaats van rentelooze voorschotten komt onvoor waardelijke garantie van de te sluiten geldlceningen door de betrokken maat schappijen. Dc voorzitter acht deze motie van te ingrijpenden aard om haar direct te be handelen. Mevrouw Duiker heeft het over de exploitatie der lijnen van de Zeeuwsch- Vlaamsche tramwegmaatschappij en vraagt om meer wachtlokalen bij de halten. De heer van der Weijde vraagt inlich tingen over enkele cijfers. De heer Dieleman zegt dat het idee van den heer*Verhorst nu toch moeilijk zou kunnen worden toegepast, oindat het '11 onderdeel geldt van de Zeeuwscli- Vlaamsche traniwegmaatschappij, die steeds renteloos voorschot kreeg. Op betere wachtlokalen zal worden aange drongen. De heer van der Weijde ont vangt de gevraagde inlichtingen. Dc heer van Dixhoorn dringt aan op behoorlijke wachtlokalen, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Dit geschiedt ook met de voorstellen tot wijziging van bijzondere reglemen ten voor polders en waterschappen en tot toekenning van een subsidie voor 1920 aan A. Frederikse, voor een omni- busdienst van lerseke naar station Kruiningenlerseke. Bij het voorstel om aan J.Leendert- se voor een vvagendienst Wemeldinge Vlake subsidie te geven, zegt de heer Onderdijk, dat de Statenleden door de zen aanvrager bij den neus worden ge nomen, dat hij ƒ4500 tekort komt en toch exploiteert gelooft spr, niet. De heer Moelker vindt de cijfets ook ongelooflijk, hij zal echter ditmaal nog vóór stemmen in het belang van het pu bliek. De lieer van Dixhoorn is het vrijwel daarmede eens. De heer Sprengerl zegt, dat het be drijf van den betrokkene zeer moeilijk is te controleeren. Op een vraag van den heer Perrels, zegt dc lieer van de Putte, dat de cijfers voor haver enz. ook beslist onjuist zijn. Het voorstel wordt aangenomen met 24 tegen 9 stemmen. Ook liet voorstel tot liet geven van subsidie voor den autodienst Goes Walfaartdijksche veer geeft aanleiding tot een korte discussie, waarbij den lieer W. van Ocveren wordt geant woord, dat het moeilijk is als twee trei nen in beide richtingen spoedig achter elkaar vertrekken op beide te rijden en dc lieer Perrels, dat een autodienst GoesKatsche veer in voorbereiding is. Hierna wordt het voorstel aangeno men zonder hoofdelijke stemming. Dit geschiedt ten slotte ook met de subsidie van 2500 voor den autodienst TholenStavenisse, nadat overgeno men is een amendement-Moelker, om liet bedrag, dat de gemeenten moeten bijdragen, van 2500 op 1500 terug te brengen. VLISSINGEN, 15 DECEMBER. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF DINSDAG 16 DECEMBER Bons voor levensmiddelen. De minister van oorlog heeft bepaald dat bij verlof geen bonnen van mili taire zijde meer worden verstrekt. ter bekoming van brood- en suiker- kaarten kunnen de betreffende militai ren zich wenden tot het distributiebe drijf afdeeling levensmiddelen, aan het eerste loket op vertoon van verlofpas, welke voor suikerkaarten minstens acht dagen behoort te loopen. Maximumprijzen. De lijsten dezer prijzen, opgemaakt tot 9 dezer werden lieden aan de win keliers uitgereikt en bevatten prijzen voor rijst voor zieken en zwakken op bonnen van geneesheeren 58 cent gort 40 cent brood bij bakkers en coöpe ratieve vereenigingen, meel en bloem bij den meelhandel, pakineel 14/2 cent, ritueel 17 cent, aardappelsago 33)4 cent, kindermeel in pondspakken 30 cent, normaalmargarine en boter di verse soorten kaas melk stroop 27)4 en 25 cent witte suiker en aardappe len. De Nood te Weeneu. Sedert de vorige opgave is door den secretaris-penningmeester van het Vlissingsche Comité ontvangen 16 bus Nat. iBankver. den heer v. d. V. 1 leerling Burgeravondschool CJ.25; S'.. Nicolaasfeest Eiland 13.11)4 I mej. J. J. A. 6 mevr. K. 5 kaart- avondje 0.25 zangvereen. „Volks stem'" opbrengst uitvoering 130.65 diverse iiijsten bij heeren winkeliers, enz. 434.67 collecte werklieden „de Schelde" f 184 27 N. N. 2.50 totaal 793.70)4 totaal met de vorige op gaven 3627.02)4. Het bestuur van de arbeiderszangver- eeniging „de Volksstem" heeft 130.65 kunnen afdragen als opbrengst van de op 8 December gegeven opvoering van he- tooneelstuk ..Het Licht in den Nacht." Volgens de laatste ontvangen inlich tingen zullen de eerste voor Vlissingen bestemde kinderen in de tweede helft van Januari hier .aankomen. De padvinders. In een hier gehouden vergadering is opgericht Troep 11 als afdeeling der Christ. Jongelingsvereeniging „Gelijk tian het .Mosterdzaad". Als vaandrig dezer afdeeling zal optreden de heer Chr. S. Luitwieler. Om de eenheid in de padvindersbeweging te behouden, is besloten het afdelingsbestuur uit te breiden met 2 of 3 heeren-Ieden dezer vereenigfng. De kommies-verificatuur J. W. Ris alhier, wordt met ingang van 1 Januari overgeplaatst van Vlissingen (haven) naar Rotterdam. De onderofficiersvereeniging „Vriend schap en Genoegen" gaf Zaterdag in „de Oude Vriendschap" voor een voile zaal haar tweede soirée. Het was een goed verzorgd programma, bestaande uit schennen, zang, gymnastiek en too- neel. Het duo „O-B" oogstte een wel verdienden lof voor hun aardig spel, terwijl „Mijn Luitenant", dank zij Bouke, de lachspieren nogal eens in beweging bracht. Aan dit blijspel kleef den enkele technische fouten, 't werd overigens goed vertolkt. „Lummelen- dorp" vormde een waardig slot. Evenals op de groote repetitie wer den gedurende de uitvoering door twee welwillende dames bloempjes verkocht, ten bate van de noodlijdenden in Wee neu. De netto-opbrengst bedroeg 37.92. Tijdens het gezellige bal, dat dezen avond besloot, werden bij opbod verkocht een savoye- en een roode kool, welke respectievelijk werden gegund voor 5 en 2.00)4. Aan het comité wordt alzoo in totaal afgedragen f 44.92)4. „Vriendschap en Genoegen" staat weer op de laddersport van vóór de mobilisatie haar aantal donateurs steeg tot bijna 100. Voor het examen van, stuurman op de groote stoomvaart is geslaagd de heer L. Lichtdijk alhier. Bij de in November jl. te Eindhoven gehouden examens vanwege de Ver- eeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen, slaagde onze vroegere stadgenoot, de heer J. J. van der Schaaf voor het diploma Duitsche Handelscor respondentie. De politie te Middelburg heeft Zater dagavond een iitval gedaan ten huize van J. P. v. d. B. in de Lange Bree- straat, verdacht van .het gelegenheid geven tot hazardspel. Verschillende per sonen werden naar ihet ibureau over gebracht en werd tegen v. d. B. pro- ces-verbaal opgemaakt wegens het geven van gelegenheid tot hazardspel en wegens overtreding der drankwe- Gemoedsbezwaren tegen Invaliditeits verzekering. De gemoedsbezwaarden in het res- sor' van den Raad van Arbeid te Goes hebben meerendeeis hun renlekaarten en boekjes atrn dien .Raad teruggezon den. Nu hebben allen den volgenden brief terugontvangen. Waarschuwing. Aan .personen met gemoedsbezwaren. Hierbij doe ik u toekomen de door n teruggezonden rente'kaart en rente boekje voor de laatste keer. Ik deel u 'hierbij mede. dat u zich, zooals ieder staatsburger heeft te onderwerpen aan de, verplichtingen, die de van God ge stelde overheid u oplegt. Tegen Gods geboden gaan deze .beslist niet in, want indien u nooit van de zoogenaamde verzekering, die veel juister verzorging genoemd kan worden, eenig voordeel wilt genieten, kunt u dit bereiken door er eenvoudig nooit om te vragen. Doch betaald moet er voor u worden, zoolang de wet in haar tegenwoordigen vorm bestaat, en indien u zich daartegen mocht willen verzetten, za! de wet in a! haar gestrengheid op u worden toe gepast. ieder, die andere mededeelingen doet is óf niet goed op de hoogte óf spreekt onwaatlheid. Gij wenscht voor u zelf vrijheid »Gun die darf ook aan uw werkgever en geef hem uw rentekaart in bewa ring. 'Indien te eeniger tijd de wet ge wijzigd wordt, za! daaraan voldoende bekendheid worden gegeven, thans evenwel valt er niet te doen dan te gehoorzamen. De Voorzitter van den Raad van Arbeid te Goes, w.g. Mr. J. W. GO.EDiBLOED. RECHTZAKEN. Te lage aangifte. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in hooger beroep de beide vonnissen bevestigd van de rechtbank aldaar, waarbij K. H., oud 48' jaar, fabrikant te Sneek, wegens te lage aangifte in de vermogens- en verdedigingsbelas ting is veroordeeld tot 7 dagen gevan genisstraf, en wegens te lage aangifte voor de inkomsten- en oortogswinstbc- lasting tot 3 weken gevangenisstraf. VOETBAL. Zuidelijke afdeeling. Ie Klasse. Middelburg I«—N.A.C. I 15. Nog slechts kort is er gespeeld als Flipse komt te vallen en daarbij den schouder ontwricht, waardoor Middel burg het aantal invallers tot 4 ziet stij gen. N.A.C. heeft trouwens ook twee invallers. Als er ongeveer 10 minuten over liet veld is gedraafd is het de rechtsbin nen, die den bal in het Zceuwsche doel trapt en de rij van punten opent, die zijn vereeniging zal hebben te boeken, grootendeels wegens het treurige spel van den invallenden doelverdediger, die voor dit werk al zeer slc-cht is berekend. De voorhoede van Middelburg valt harhaaldelijk aan en Beks weet gelijk te maken, maar geen minuut later is de stand reeds 2I voor N.A.C. en dit verandert voor de rust niet meer. Zoo als wij reeds meermalen hebben gezien komt er direct na de rust een tijd, dat Middelburg veel zwakker speelt dan voor de rust en dit kost haar twee pun ten voor N.A.C. Als dan Middelburg zichzelf weer wprdt en hard aanpakt wordt het doel van N-.A.C. wel meerma len bedreigd, maar de verdediging weet doelpunten te voorkomen. Dit iukt te gen het einde weer niet aan den doel verdediger van Middelburg en daardoor maakt N.A.C. den stand 15. Met deze wel wat geflatteerde overwinning spoedden de Bredasche spelers zich naar den trein. Er was ruw gespeeld van beide zijden, scheidsrechter van der Schalk had verdienstelijk geleid, het pu bliek moest tocli eens leeren Wat rusti ger te zijn tegen de gasten, anders zal de N.V.B. er toe overgaan strafmaat regelen toe te passen, als bijv. het spe len van wedstrijden zonder publiek of iets dergelijks. Wil men hier voetbal wedstrijden blijven zien. dan zorge men voor een goed in eere hóuden der zoo hoog geroemde gastvrijheid. Na afloop van den voetbalwedstrijd te Middelburg was het publiek gisteren weer dermate hinderlijk voor de gasten dat plaatselijke en militaire politie de mensehen moesten beschermen. Bij de iminste herhaling van deze feiten zullen de autoriteiten alle wedstrijden verbic- den en tegen ordeverstoorders zal handelend worden opgetreden. Breda VelocitasiBredania '31 .Tweede klasse. Breda N.A.C. II—'t Zesde II 3—0 B -0. Zoom D.O.S.K.O.—Mid delburg II 50 Derde klasse. Vlissingen IIüosko II 31 Om half drie trapt Vlissingen, dat nogal in verscheidenheid van kleuren opkomt, af. Kort na 't begin rrtdakt één der Brabanders hands in het beruchte gebied. De strafschop wordt keihard genomen, doch ketst tegen den paai terug. In het volgend stadium zijn de partijen vrijwel aan elkaar gewaagd, met Dosko iets in de meerderheid. De linksbinnen weet hiervan partij te trekken, en trapt den (bal met een goed ihatd schot door de 'handen van den Vlissingschen verdediger heen, in het net. 01. Dan vallen de Zeeuwen fanatiek aan en weten den strijd op de Dosko helft te houden. Een hoekschop richt niets uit Paai en onzuiver schieten beletten langen tijd gelftk spel, doch 'eindelijk gelukt het onzen linksbinnen uit een toeloop der voorhoede te scoren. 11. (Nog enkele goede schoten gaan- dan naast en over de lat. 't Spel staat de eerste helft voor derde klassers vrij hoog. De rust brengt een gelijken stand. iNa de rust wordt het echter een wanhopig door elkaar loopen. Niemand blijft op zijn plaats, alleen de verdedi ging houdt stand aan beide ziiden en het is dan ook, of de stand ongewijzigd za! blijven, als kort voor het einde de Vlissingsche rechtsbinnen Korthals tweemaal achter elkaar weet te doel punten. 31. De wedstrijd eindigt dan ook met een overwinning voor Vlissingen. Van beide zijden werd af en toe wel wat te forsch gespeeld. Scheidsrechter Elich lloot onpartijdig en goed. Goes GoesK. D. O. 11 Gymnastiekuitvoering. Zaterdagavond werd in de groote zaal van het Concertgebouw alhier een gymnastiekuitvoering gegeven door de gymnastiekvcrcentging „Juliana". De avond werd geopend door een kort inleidend woord van den leider der vereeniging, den heer Verhoef, die. het publiek, dat de zaal lot in de hoe ken bezette, welkom Heette wijzende op hef nut der gymnastiek. Dan werden de verschillende nummers van het pro gramma achtereenvolgens afgewerkt zonder groote fouten. Voor de pauze weiden voornamelijk de nummers voor brug (tremplin) en groepen van adspi- rauten door een daverend applaus be loond. Voor de groepen was het wen- schelijker geweest de voorbereidingen met neergelaten schermen te verrichten; het effect zou dan zeker veel grooter geweest zijn, terwijl nu de bekoring voor een groot deel werd weggenomen door het hopeloos door elkaar loopen der figuranten. (Het eerste nummer na de pauze, het werken aan liet hoogrek, was zeker het beste, wat de heeren dezen avond te zien gaven. Vooral de heeren Van Dijk, Teerling en De Ridder toonden groote behendigheid en kracht, terwijl ook de heer Sc'hroevers met zijn over eenkomstig genoemde oefening de schroef, een daverend applaus ten deel viel. De dailies gaven dan blijken van vlugheid bij hun brugoefeningen. Deze werden alle zeer correct uitgevoerd. Dan krijgen we wat te zien van het nieuwe streven der ihedendaagsche gymnastiekvereemgingen, de zelfverde diging met een bolksdemonstratie onder leiding van den heer V-an Dijk. Nadat verschillende stooten en trucs van de ibokskunst gedemonstreerd waren, volgden drie rondes boksen van 1 mi nuut. Hierbij merkten we op, dat we nog slechts met beginnelingen te doen hadden. Vooral bij de eerste ronde werd meer geslagen dan gebokst. Bij de tweede ronde troffen we ecliter iemand aan, die 't zeker wel meer ge daan heeft. Dart volgden weer een aan tal proepen door leden, en „last not least" de rythmische oefeningen door meises der le afdeeling. Het applaus was zoo oorverdoovend dat dit nummer herhaald moest wor den. De tweede maal werden ze niet minder verdienstelijk ui'gevoerd dan de eerste maal. Het effect werd ten zeerste verhoogd door de prac'htige wisselende belichting «net harmonieerende kleuren* Dc leider sloot met een kort woord de zeer zeker goed geslaagde uitvoe ring. De avond werd met een prettig bal besloten. MARINE EN LEGER. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht. Op 5 Januari lorpedomaker-majoor j. Baardman van „Koningin Emma" naar marinekazerne Amsterdam en idem J. Meinderink van „Koningin Emma" naar „Schorpioen". Op 22 januari sergeant-torpedoma kers J. Stolk en A. P. Pomper van „Ko ningin Emma" naar „Schorpioen op- pertorpedist J. A. van der Most van „Koningin Emma" naar „Schorpioen". Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen telegrafisch bericht is H;. Ms. „Gemma" den 7 December te Emmahaven aangekomen. Br. Ms. „Zeeland" is 11 December vertrokken van San Joan en 14 Decem ber te St. Thomas aangekomen. EEN ENGELSCH-FRANSCH-1TALI- AANSCH VERBOND. Van dc besprekingen, die Clemenceau te Londen met de Éngelsche ministers houdt, is tot dusver alleen bekend ge worden dat zij inzake dc houding je gens Duitschland tot volkomen over eenstemming kwamen. Ook op de „an dere punten" werd overeenstemming bereikt. Welke zijn dat De bladen sommen alle nog in Europa hangende kwesties op cn natuurlijk zullen de bij het dessert van de vredesconferentie te Parijs overgeschoten brokken nog op samenkomsten, zooals die te Londen, verwerkt moeten worden. Op het oogenblik is hei in de Éngel sche hoofdstad echter een zeer bijzon dere samenkomst, waarvan de „Times" oordeelt dat Jiet lot van Europa er ge wikt en gewogen wordt. Van de krach tige samenwerking tusschen Engeland en Frankrijk hangt Europa's wel en wee af. Italiaansche bladen ontwikkelen dit plan nog verder cn zeggen dat te Lon den de toetreding van Italië tot een de fensief verbond tusschen Engeland en Frankrijk zal worden besproken, welk verbond, tengevolge van het feit, dat Amerika zicli uit de Europeesche poli tiek terug heeft getrokken, noodzake lijk is geworden. De oplossing van het Aziatische en van het Turksche vraag stuk zou aan de regeling van dit bond genootschap moeten voorafgaan. Deze vraagstukken zouden vermoe delijk zoo geregeld worden, dat Frank rijk Syrië en Engeland Palestina en Mesopotamië zou krijgen. Tc Londen zou derhalve de laatste buit onder de overwinnaars worden verdeeld. Groote beteekenis wordt ge hecht aan dc aanwezigheid van den Amerikaanschen gezant. Nu de Ame rikanen hun officieele delegatie van de vredesconferentie terugtrokken en cr in den laatsten tijd herhaaldelijk sprake is van liet definitieve terugtrekken van Amerika uit de Europeesche zaken, is het opmerkelijk dat de Amerjkaansche gezant tó.ch deze conferentie bijwoont. LUDENDORFF OVER DE PLICHTEN DER DUITSCHERS. Op een bijeenkomst van de Hoch- sclHilring „Deutsche Art", een bond van Duitsch-nationale corporaties en vereenigingen, heeft Ludendorff, naar studentengebruik stormachtig begroet, een rede gehouden. „Evenals mijn strijdmakker, den grijzen veldmaar schalk von Hindenburg", zei hij, „heeft de liefde tot het vaderland mij tot de daad gedreven. Voor vaderland volk en staat offeren wij alles op." „In het oosten wordt ons „Gernia- nentum" door Slavische vijanden be- dre'gd. Het Duitsche element moet ook hier bewaard blijven." Als soldaat gaf 1 de generaal de eerste krijgsartikelen van het oude Pruisische leger in een vcor de studenten toepasselijken vorm mede op hun Ievensweg,IJzeren plichts betrachting. trouw aan het vaderland en onderwerping aan de leiders is het erfgoed uit den legerschat van de oude année. Voorts komen wij op voor Duitschen aard en Duitsche kracht, vervolgde de generaal. Deze gedachte vervult ons allen. Wij willen de gelofte afleggen, tegenover elkaar en tegenover den Beer in den hemel Voor ons dierbaar vaderland leven en sterven wij. Hef vaderland voorop VERHOOR VAN DEN EX-KEIZER. In de eerste subcommissie van de pariementaire commissie van onderzoek der Duitsche Nationale Vergadering is Vrijdag ook het hooren van den ex- keizer, eventueel door bemiddeling van Nederland, ter sprake gekomen, maar dal een beslissing dienaangaande is uitgesteld tot de getuigen hun ant woorden op de vragen over den tijd vóór den oorlog en de houding der Duitsche regeering in het tijdperk tus schen den aanslag van Serajewo en het ultimatum hebben ingezonden. De vol gende vergadering der eerste sub-com missie zal in Januari 1920 worden ge houden, en de antwoorden voor publi- catie gereed maken." DE ONTHULLINGEN VAN KAUTSKY. Het ,,'Hbtd." geeft een bloemlezing .van de verschillende kantteekeningen door keizer Wilhelm destijds op de o'ficieele bescheiden, op den oorlog be trekking hebbende, geplaatst. Wie de met deze zonderlinge critiek gelardeerde documenten leest, vraagt zich telkens af, aldus het „Hbld.". waarover hij méér verbaasd moet staan, over de zelfaanbidding van Wilhelm II dan wel over zoo'n volsla gen gemis aan eenig politiek inzicht bij een man op rijpen leeftijd, die zijn leven lang zich met politiek heeft bezig gehouden. DE LONDENSCHE CONFERENTIE. Er is een officieele verklaring uitge geven over de conferentie in Downing Street, waarin gezegd wordt Op uitnoodiging van de Britsche re- geering is Clemenceau naar Londen ge komen om met den eersten minister, den minister van buitenlandsche zaken en andere Britsche ministers een confe rentie te hebben over verschillende 'kwesties, Frankrijk en Engeland be treffende. Omdat vele van deze kwes ties betrekking hebben op de financiën en economie, werd de conferentie ook bijgewoond door minister Loucheur. Dc eerste minister maakte gebruik van de aanwezigheid te Londen van Scialoja, den Italiaanschen minister van buiten landsche zaken om van gedachten te wisselen over dc Adriatisehe kwestie, waarbij ook de Amerikaansche gezant aanwezig was. De Japansche gezant nam ook deel aan de conferentie over het Russische vraagstuk. Verder zuilen op de confe rentie verschillende internationale kwesties geregeld moeten worden, in het bijzonder de vrede met Turkije. De conferentie kenmerkte zich door buitengewone cordiaiiteit. Omtrent alie kwesties werd volledige overeenstem ming bereikt. Op de driedaagsche bij eenkomst bleek de' volkomen solidari teit der geallieerden. DE VOORGESCHIEDENIS VAN DEN OORLOG. Het WolfMrureau ontving een schrij ven van den gewezen rijkskanselier Von Bethmann Hollweg, waarin wordt ge zegd dat moet worden geprotesteerd tegen publicatie van kantteekenin gen van den keizer, die geeneriei poli tieke actie beoogden, en daarom geen onderdeel van de politiek uitmaken. De 'kantteekeningen zijn grooiendeeis niets anders dan de impulsieve reactie op oogenbliklkelijke indrukken van den keizer bij het eerste lezen der stukken. Het persoonlijke karakter was aan alle betrokkenen bekend. Wanneer de kantteekeningen het uitgangspunt van politieke beslissingen waren, zijn deze eerst op grond van zich daarbij aan sluitende voorstellen en grondige over wegingen genomen. De aanwijzingen van den keizer in de door de stukken vertegenwoordigde periode hebben steeds ten doel gehad den wereldoorlog te voorkomen. De besluiten der Duitsche regeering in Juli 1914 waren noodzakelijk door de politieke doeleinden, welke de En- ter.te-mogendheden daarvoor nastreef den, waaromtrent ook de Duitsche acfen uitsluitsel kunnen geven. Een publicatie46ie het slothoofdstuk bij voorbaat weglaat kan slechts een onvolledig en scheef beeld geven van den geschiedkundigen samenhang, tot welker opheldering de publicatie der Duitsche documenten zou moeten die nen. DE NOOD IN OOSTENRIJK. Staatskanselier Renner heeft na zijn aankomst te Parijs aan een medewer ker van de „Temps" het volgende ver klaard Na er aan herinnerd te hebben dat hij Parijs drie maanden geleden verla ten had, met het tevreden bewustznn dat hij den vrede geteekend had cn vol blijde verwachting voor de toekomst der jonge Oostenrij'ksche republiek, zeide Renner, dat die drie maanden voor Oostenrijk, maar vooral voor Weenen, vreeselijk geweest waren le Weenen bedroeg de kindersterfte 60 het- kotenrantsoen is geslonken tot t>

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 2