aver meisje VRIJDAG S DECEMBER. )men, lée's m alle STIKSTER iTBODE MEISJE NSTBODE ig-Dienstbods Maatschappij van Maait kamerov^Tcht. FEUILLETON EV EL IJ N. BINNENLAND E. l-fabriek van TIM- aats voor een LUIS te Vlissingen een l-en. Zidh ie vei' innen-Moeder. arauari gevraag® VOLF, St. Jacob- amend iu „VI. Courant" inlet in 26 uur. HUIJBRECHTS:, Middelburg terdam. ek in December Vliss. 2 Uit MiM. V.Bl. iir 7 v. Rou ï.m.Mr 7 - 7 2 uur 7 n wordt des mor ren. bekomen I V. Transport en b Erven O. VOS B EENHOORN OOSTERHOUT jebrs. BUITEN- i^öü JÏS® i*ï»*SG« VZt-ï* VLISSIINGSCHE COURAINT ADVERTENTIEPRIJS Van 1—4 regels: ƒ0.80; voor iedere sgel meer 20 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen 10 cent per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.30, tedere regel meer 20 cent. ABONNEMENTSPRIJS. Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 1.85 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.20. Week-abon- nsinenten :14 cent. Afzonderlijke nummers S cent. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. «Na liet Hooger Onderwijs was liet Middelbaar Onderwijs aan de beurt. Feitelijk is liet dezelfde wijziging die voorgesteld wordt, èn het had in een half uurtje kunnen gereed zijn. Maar ter onzaliger ure opende zich een debat over de waarde van de Fransche taai op de lagere school. De minister wenscht het Fransch met meer ver plichtend te stellen .voor oe toelating op de H. B. S. Daarover werd breed-uit gepraat vóór en tegen. De heer Drcs- selhuijs ging daarbij hand in hand met den heer Kruijt, ter verdediging van het Fransch. De onderwijsspecialiteitcn, aangevoerd door oud burgemeester van Beresteijn, waren tegen het Fransen op de lagere school. Er werden vele en veel dikke woorden gebruikt over algemeene vorming en ontwikkeling, over democratie en quasie-democratie. Het pleit was echter beslist en het Fransch gaat de lagere school af. Wat cr voor in de plaats komt, is niet be kend. Waarschijnlijk iets moderns, schooiwandclen of iets dergelijks. Minister de Visser heeft verleden jaar al betoogd dat hij het lager onder wijs niet wil laten denatureeren door eischen die andere soorten van onder wijs stellen. Dat is geheel en al in over eenstemming inet de wenschen van de ineenschakel ingscommissie. Het is dus de bedoeling het Fransch ook voor 'net toelatingsexamen op de Gymnasia af te schaffen. Inmiddels zal de minister het leerplan voor de H.B.S. alleen maar in groote lijnen aangeven. Vele'vakken zullen facultatief worden en dus wordt rekening gehouden met de verdere stu die. Het aantal examenvakken zal daar door zeer dalen. Hoe dat eindexamen moet zijn, daar over zijn de heeren het niét eens. Eigen leeraren Vreemde leeraren Het is altijd geweest vreemde. Nu komt het andere stelsel eigen leeraren. De deur voor geknoei gaat open meenen sommi gen. Het examen wordt vereenvoudigd, zeggen de anderen. Natuurlijk kan men daar iang over praten. De onderwijsspecialiteitcn zijn voor eigen leeraren. De heeren Visser van IJzendoorn en Teenstra waren daartegen. De minister betoogde dat alle deskundigen vóór de instelling van het schoolexamen zijn. Het was boven dien noodig, omdat liet onmogelijk is nog meer commissies in te stellen. Het nieuwe stelsel werd met 50 tegen 7 stemmen goedgekeurd. De eindstemming heeft iater plaats. Vervolgens de begrooting voor Ar beid. De heer Schaper drong aan op spoedige invoering van de Arbeidswet, om te voorkomen dat nog langdurige contracten worden afgesloten in de hoop dat de minister tegemoetkomend Oorspronkelijke Roman. Moderta haalde diep adem. In haar anders zoo zachte oogen flikkerde het dreigend. Dat kam je geen enn-st zijn, hem te bedriegen. Dezen man stiet zij hartstochtelijk uit. En toen Evelijn haar verwonderd aanzag, als kon zij n'et begrijpen, hoe haar zuster tot zulk een toon kwant, trad zii dicht op Evelijn toe en fluisterde haar nauwelijks ver staanbaar toe Je hebt ham reeds eens bedrogen. Toen met dat briefje, waar van je zei, dat het van Beate was, hoewel liet vair.i een heel ander was en ik heb gezwegen omdat hij je lief heeft. Maar nu ik duld niet, dat je hem bedriegt, hoor je Evelijn. was bleek géworden tot de lipipen. Schrik en toorn stonden op haar gelaat te lezen. Plotseling gleed een boosaardige glimlach om haar mond. Zij trok Moderta een weinig ter zijde eiiil fluisterde eveneens zachtjes Waag het "eens Zeg hom alles, wat je weet Maar onthoud dit Wanneer jij mij bij Magnus poogt te belasteren, dan hoort hij van- mij, waarom je dat doet, omdat je hem lief hebt. Zij liet Moderta als door den blik sem getroffen staan eir.l verdween met een „goeden nacht" in haar slaapka mer. zal zijn. Het betoog werd ook door andere leden gesteund. De minister zegde nog eens, dat hij met grooten spoed werkt en dat hij niet van plan is steur, te verleenen aan pogingen tot verzwakking. Verder deelde hij mede dal een voor- ioopige regeling voor de collectieve ar beidscontracten gereed is. Een defini tieve, die zeer uitgebreid zal zijn, komt tater. Een commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid zal de kwestie voor bereiden. Nederland en Beigië. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seimit Bij .het Havas-berichl uit Parijs, dat tegen het eind dezer weak een bevre digende overeenstemming inzake de Nederlandsch-iBelgische 'kwestie zal bereikt worden een mededeeling, welke wij reeds de vorige week gaven feekent de „Soir" toet volgende aan Het is waarschijnlijk dat dit besluit juist 'is wat betreft het economisch deel der onderhandelingen. Er is reden te gelooven, dat im. den ministerraad, welke morgen zal gehou den worden om het program der bui- tenia'iidsche politiek vast te stellen, de regeering zich categorisch zal uitspre ken voor een diplomatieke actie, waar bij met kracht geëischt wordt de ver dragen van 1839 uit militair oogpunt zoodanig te herzien, dat de strategische veiligheid van Beigië verzekerd is, het geen zelfs met den waarborg van den Bond der Naties iniej overbodig zal zijn om een heiihaling van de gebeurtenis sen van 1914 te voorkomen. Ooriogsbegrooting. De .Memorie van Antwo.ord op het afdelingsverslag der Tweede Kamer over de Ooriogsbegrooting heeft het licht gezien. Het eindbedrag der begrooting is daarin imet ruim 5 imillioemi verlaagd. De minister begint zijn antwoord met een uiteenzetting van zijn inzicht om trent de legersterkte en-betoogt, dat een sterkte van 200,000 man gelijk is aan die, waarover wij im< 1914 volgens de legerwetten Coiijn ibeschi'kteim. De minister houdt vast aan een mili tiecontingent van 23.000 man per jaar, zoodat de sterkte van 200.000 mam door elf lichtingen wordt verkregen, waarvan 6 lichtingen leger, 2 lichtingen reserve en 3 lichtingen, landweer. Den eersten oefentijd wil de minister terugbrengen op 6 maanden voor de infanterie, 18 voor de cavalerie en 12 voor de overige wapens. Dat geeft een besparing van ongeveer ƒ3.580.000. De minister ach; het geraden voor het oogenblik niet verder te gaan, doch als het volk zelf dein; ern-stigen .wil heeft getoond zich weerbaar te maken, kan tot verdere inkorting, in .de eerste .plaats voor de beste onder de onberedeneim, tot 2 maanden, worden overgegaan. De minister zal het getal tweemaan- ders niet limiteeren. I.n.tusschen zal nog gedurende vele jaren gerekend moeten, worden op de geheele ongeoefendheid der dienstplichtigen. Der. zeamaandschen eerste oefentijd zou de minister willen verbinden met een drieploegenstelsei, dat zeer groote voordeelen biedt. De minister is niet iblind voor de tegen het .kazenriestelsei aangevoerde Er werd gebeld. Lotia kwam thuis. Lotta, die bij de Geras was geweest, en door Bertie werd thuis gebracht, leidde de algemeene aandacht van Mo derta af op haar. Zij had, zooals altijd, veel te ver tellen. Dat Bertie morgen met haar en zijn inioeder naar de schilderijententoonstel ling ging. Dat juffrouw Genas van. oordeel was, dat het nu toch doelloos was, dat Lotta nog verder voor onder wijzeres studeerde. Het was beter, dat ze leerde naaieirl en koken. Dat is een heel verstandige raad, knikte juffrou.w Losenstein en i.k heb daaraan ook reeds gedacht. Wij zullen .morgen eens ir.laar de verecni-ging voor huishoudonderwijs gaan, om daar naar de kosten te infor.meeren. Goed, mama. Morgenmiddag ben ik viij. Maar nu komt het grootste nieuwtje nog Denk eens aan, op weg naar huis kwamen wij Magnus tegen en hij vergezelde ons een heel eind. Is dat het groote nieuws lachte E'mmy. Dat alteen natuurlijk inliet. Maar Magnus, die Bertie direct graag lijden, .mocht jullie moet dat toch ook direct gemeukt hebben ja, ja, wie zou jou Bertie niet graag mogen lijden? Hij is toch een toonbeeld van ai-Ie deugden. Dat is hij ook. Magnus dan infor meerde naar Bertie's toekomstplannen en onze huwelijksvooruitzichtein. Bertie was erg terughoudend waarschijnlijk uit 'bescheidenheid, omdat hij misschien reeds vermoedde, wat Magnus bedoel- bezwaren. De nadeelen van het stelsel j kunnen echter het best worden bestre den door .bekorting vara het verblijf onder de wapenen, dus voor het thans aanbevolen tweemaandenstelsel, wam.t deze nadeelen zijn» niet het gevolg van het wonen in de kazerne op zich zelf, nnaar van het gedurende langen tijd samenzijn der manschappen. De minis ter heeft zich overigens .zooveel, moge lijk -beijverd om de kazernegebouwen te I verbeteren. Ten einde het kazerne-euvel zooveel mogelijk.te beperken, 'bestaat 'het plan om een proef te nemen bij een aantal o-nderdeelen met wonen; buiten .de ka zerne voor hen die daartoe in de gele genheid zijn. Voor de onbereden wapens zullen twee herhalingsoefeningen worden vastgesteld, elk van 3 weken, en voor de bereden wapens -ééne 'herhalings oefening va,n. 3 iweken. Voorts zal- de wet aan hen, .die bij de landweer zijn overgegaan, eenige -plaatselijke oefe ningen voorschrijven-. Uit het vorenstaande moge gebleken zijn zegt de minister dat het voor de oefeningen va-n- den troe,p en voor ■corveeën; en wachtdiensten door Iie.ni niet meer noo-dig wordt geacht om een zgn. blijvend -gedeelte onder de wape nen te houden. De regeering is van oordeel, dat het .noodig is o.m zoolang andere politiekorpsen nog niet vol doende zijn uitgebreid voor het bewa ren van de inwendige rust en orde steeds de beschikking te hebbe.m over een zekere vredesster-kte aan infanterie voor de gevallen waarin het nog niet noodig is om den vrijwillige-n- landstorm o.p te .roepen. -De vredessterkte zou kunnen bestaan uit omtrent 2500 'man, telkens voor 2 im-aairdeni na elke ploeg te dienen, hetzij -daaruit -door loting aan te -wijzen, hetzij samen te stellen uit vrijwillig dienende mannen. Onn reeds zoo spoedig .mogelijk te komen- tot bezuiniging op >de personeele en financieeie lasten, zal- de regeering een ontwenp -van wet indienen, dat mogelijk moet .maken, om onafhanke lijk van de overige hervormingen, den. eersten oefentijd te verminderen tot den tijd van 2 .maanden. Verder aal bij de aanvulling van het beroepskader reeds van af 1 Januari 1920 rekening Wt-rden gehouden, met d-e bij den. minister bestaande plannen. -Het was mogelijk op de begrooting in haar geheel ee-n- verlaging aan te brengen tot een bedrag van 6.057.027. Hiertegenover staan echter eemige noodzakelijke aanvullingen-, -tot een be drag -van 843.303. De minister acht tzich intusschen ver plicht op te merken, -dat ook de be- grooting- van oorlog den invloed zal ondergaan van de tegen 1 Januari 1920 in uitzicht gestelde algemèene salaris- regeHinig -voor burger- en. militaire amb tenaren. De daarvoor vereisclite bedragen zul len niet kunnen worden gevonden, door verlaging van deze artikelen der be grooting. Ernstig protest moet worden aange- teekend tegen de voorstelling als zou de minister op grond van de stichting van dein Volkenbond zijn begrooting met 14 -millioen hebben verhoogd. Hij -meent zeer duidelijk uiteen te hebben gezet, hoe -die verhooging ont staan. moest. De ex-keizer. Mr. Gordon .Hewar, de Engelsche de, doch toen nam ik de zaak ter harte en zette Magnus haarfijmi onze omstan digheden" uiteen. Nu Hij heeft Bertie dadelijk een va.n. zijn landgoederen en honderd-dui- ze.r.d gulden daarbij aangeboden, opdat jullie direct konden trouwen Spot tocli niet, Emuiy. Dat heeft (hij natuurlijk niet gedaan. Maar hij (keurt een zekeren „heer Schroder een .der suiker,koningen. Hij wil Bertie bij dezen aanbevelen en is overtuigd, dat Schroder hem dan een betrekking zal geven va-n. dien aard, dat wij spoedig Ikunirlen trouwen. Is dat niet mooi van Magnus Als het geen niets zeggende be lofte is, zeker. Da-n, ken je Magnus slecht. Die doet beslist, wat .hij belooft. Helaas is die Schroder momentcel in Egypte op jacht, zoodat eerst zijn terugkomst moet worden afgewacht. Ik had Mag nus zoo op straat wel willen omhelzen. Morgen, als hij komt, doe ik het beslist. Bertie was zoo overweldigd door het onverwachte geluk, dat hij geheel ver stomd was, en ik -hem eerst stilletjes -een stoot moest geveirJ, voor hij in staat was, eenige woorden van dank te sta melen. Moderta was tijdens dit gesprek stil letjes weggeslopen. Lotta, die het liefst tot .middernacht van haar geluk had gesproken, bemerkte .plotseling, dat Emmy niet meer naar haar luisterde en verstoord voor zich uitstaarde. Toen was het met Lotta's vreugde opeens voorbij. De arane Emnny na tuurlijk moet zij nu dubbel lijden onder procureur-generaal, verklaarde .toen hij te Pontypid-d sprak dat bet onjuist was te meenen, dat er aan de eene zijde eenige strijd was ontstaan en aan de andere zijde eenige aarzeling viel te bespeuren ten opzichte van de voorge stelde berechting van den ex-keizer. De rechtsgeleerde adviseurs van de Kroon, .hebben, naar hij zei'de, reeds de meest zorgvuldige en uitgebreide maat regelen, genomen, waarmee ze geregeld voortgaan, -voor den dag, waarop de berechting zal beginnen. Er zijn reeds meer dan, 50.000 stukken onderzocht met -betrekking tot het vervolge.ni van -misdadigers voor daden in oorlogstijd gepleegd. Deze zaak wordt behandeld met de meest zorgvuldige en geregelde aandacht. De ex-krooftprins. Dë gemeenteraad van Wieriiigen heeft, naar aan „het Volk" wordt ge- ïrreld, den gewezen Duitschen kroon prins o-p 'het suppletoir kohier vara den 'hoofdelijken omslag aangeslagen naar een Inkomen van 800.0Ö0. De pensioenwetgeving. De Staatscommissie ter voorberei ding van een algemeene herziening der niet-militaire pensioenwetgeving heeft haar rapport aan de Koningin uitge bracht. De voornaamste punten, waarop haar voorstellen afwijken van de huidige wettelijke regeling, worden met een en kel woord aangestipt, in de verschil lende paragrafen van het algemeene deei der bij het wetsontwerp behooren- de memorie van toelichting zijn de af wijkingen, voor zooveel noodig, meer in den breede gemotiveerd. lo. Wat den kring der pensioenge rechtigden aangaat, brengt liet ont werp een aanvulling van het bestaan de, doordat niet slechts tijdelijke amb tenaren op denzelfden voet ais .vaste aanspraak op pensioen zuilen hebben, maar de bepalingen van de pensioen wetgeving zich in het algemeen zullen uitstrekken tot alien, die, benoemd door het daartoe bevoegd gezag van Rijk, provincie, gemeente, waterschap, veen- schap of veenpolder, een betrekking bekleeden, waaraan een wedde is ver bonden uit de inkomsten van één of meer dier lichamen. M.a.w. niet zullen, als thans, enkele groote .groepen van ambtenaren pensioengerechtigd zijn, maar in 't algemeen allen, die in dienst zijn van eenigerlei overheid. 2o. Voor het pensioen zal (behoudens inkoopsommen) van de ambtenaren geen bijdrage meer worden gevraagd. Wel zal het voor de pensioneering noodige geleidelijk worden bijeenge bracht en in een fonds worden beheerd, maar dat fonds zal gevoed worden door bijdragen van de -iiclfêmen, bij welke de ambtenaren in dienst zijn, zonder dat die lichamen deswege eenig ver haal kunnen uitoefenen op de pensioen gerechtigden. Dat zal zoowel voor eigen pensioen gelden als voor het pen sioen van nagelaten betrekkingen. Voor den Staat, die thans van de pensioenen der eigen ambtenaren en onderwijzers ongeveer 2/3 betaalt, terwijl de wedu wen- en weezenpensioenen door de be dragen der ambtenaren ten volie ge dekt worden, brengt deze verandering een zwaren last mede. Eveneens geldt dit voor de gemeenten, hoewel er zijn, die van aile verhaal van bijdragen reeds hebben afgezien. 3o. Voor 't pensioen der ambtenaren zal, evenals thans, in het algemeen alle de Iiopelooze vooruitzichten- va.nl haar zelf des te meer waar Egon reeds zoo lang niets van zich deed hooren Bertie zou mij dat nooit aandoen, dacht Lotta en sloeg vol teederheid den arm om haar zuster heer.l, Niet treuren, Emmy. Wie weet, of Magnus ook voor jullie geen uitweg heeft. Hij heeft zooveel kennissen en hij is zoo goed Een diepe zucht was Emmy's ant woord. Moeder drong op -naar bed gaan a' n. VIII. Den volgenden morgen stond juf frouw Losenstein- in de keulken met Moderta te bes-prdken, hoe men ®og be zuinigen kon, om de uitgawen, verbon den 'aan toet bezoek van Ma-gnus en -Bertie, te bestrijden. Zij deed verscheidene voorstellen, doch Moderta gaf geen antiwoord. Zij leunde tegen den muur en staarde droo- -mer.d naar buitera. lik geloof, dat je niet eens naar mij luistert, Moderta Wat scheelt je toch van morgen Ik voel me niet lekker, moeder. Mc he-b slecht geslapen en ben wat moe.... Je zult tocli gee-n. last van bloed armoede krijgen je ziet er al eenigen tijd bleek uit. Ik wilde, dat i-k je eens naar buiten kon sturen, maar daaraan i-s voorloopig nog niet te deirlken. Dus Er werd gebeld. De post, zei juffrouw Losenstein en ging toen heem. Toen zij terug-kwam, lachte zij blijde. Gelukkig, Emimy heeft eindelijk den la.rlg begeer- dienst ais „ambtenaar" in aanmerking komen. Daar het begrip „ambtenaar" echter belangrijk wordt uitgebreid, zal als onmiddellijk gevolg ook op ruimer schaal diensttijd bij het pensioen in aanmerking worden gebracht. Feitelijk zullen alle jaren, doorgebracht in wel ken overheidsdienst ook in den vervol ge medetellen. Bovendien zal op liet voetspoor van de tegenwoordige rege ling bepaalde dienst, niet ais „ambte naar" doorgebracht medetellen, hetzij werkelijk militaire, koloniale dienst enz. j hetzij bepaalde zijdelingsche of onbe zoldigde diensttijd. Die laatste zal dan echter moeten zijn ingekocht. Door de nieuwe regeling van den medetelienden dienstfijd mag worden aangenomen, dat alle jaren, die redelijkerwijs in aan merking zouden kunnen komen, voor het pensioen zullen mederekenen. 4o. Het pensioenbedrag zal aan an dere regelen gebonden zijn dan thans Het maximum wordt tot 70 pet. van de in aanmerking komende som verhoogd, en een minimum pensioen wordt inge voerd van 30 pet. van die som. in ver band met dit laatstq zal, om misbruiken te voorkomen, ook voor ouderdoms pensioen ec-n wachttijd moeten gelden, die 7 jaar zal bedragen en dus voor invaliditeitspensioen, vergeleken bij het tegenwoordige zal worden verlaagd. Voorts wordt het pensioen voor ieder jaar dienst niet berekend naar 1/60, van den grondslag, maar naar 1/50, zoodat reeds na 35 jaar het maximum- pensioen zal zijn bereikt. In plaats van over het gemiddelde gedurende de laatste 5 jaren, zooals behoudens uitzondering thans, zal liet pensioen worden berekend over liet gemiddelde van de laatste 3 jaren af, wanneer het gemiddelde van de laatste 10 jaren of van den geheeien diensttijd grooter zou zijn, over dat gemiddelde. Ingeval een zelfde persoon diende in verschillende betrekkingen tegelijk, is een nieuwe re geling getroffen, om tot een billijk pen sioenbedrag te komen, in verband waarmede het stelsel van bevestiging van pensioengrondslagen is vervallen. Voorts is het absolute maximum van pensioen verhoogd van 3000 op 4000 en voor den gewezen minister van ƒ4000 op-ƒ6000. Wat het weduwen- en weezenpen- sioen betreft, is voorgesteld, dat het weduwenpensioen zal bedragen 40 pet. (thans 33'/2 pet.) van den laatsten grondslag van den overledene, of, in dien zulks tot hooger pensioen zou 'ei- den, 40 pet. van een driejaarlijkse!) ge middelde gedurende den tijd van het huwelijk. Daar rekening zal worden gehouden met een grondslag van ten hoogste 3000 thans 2400 zal het weduwenpensioen van 800 kunnen komen op 1200. Het weezenpensioen zal voor iedere volie wees bedragen 1 /8 en voor iedere haive wees 3/40 van den evenbedoelden grondslag of mid- deisom. Het zal voor ieder kind door- loopen tot 21 jaar thans 18 jaar maar niet onverminderd blijven voort bestaan tot het jongste kind een be paalden leeftijd zal hebben bereikt Het totaal van het weduwen- en weezenpensioen of van het weezenpen sioen aHeen is verhoogd lot hoogstens den grondslag van den overledene, met een maximum van 3000. 5o. De gevallen waarin recht op pen sioen bestaat, zijn in hoofdzaak gelijk aan de tegenwoordige. Alleen is ook recht op pensioen toegekend ingeval de ambtenaar om andere reden dan ziek ten of gebreken ongeschikt is verklaard den brief van Egon gekregeiu Nu zal zij ook wel wat opgewekter worden. 1-k heb haar den brief direct gebracht. Onmiddellijk daarop hoorden beiden i» de keuken een half onderdrukten gil uit de huiskamer. Juffrouw Losenstein snelde verschrikt daarheen. I oen Moderta haar kort daarop volgde vond zij Emmy bewus teloos op de sofa liggen en haar moeder doodsbleek met een. brief in de hand daanr.laasf staan. Hij heeft haar beur woord terug gegeven sta-meide zij, Moderta ang stig aanziende, .met toonlooze stem, omdat hij reeds lang en uit haar laat sten brief recht duidelijk voelde, dat E-niimy een beter iot verdiende, dan i.m 't onzekere op een armen luitenant te wachten. Hij wilde niet de schuld van haar ocjgetuk zijn. Zij brak in. tranen uit. Hoe si-echt van he-rn, riep Mo derta boos. Dat zal hij eerst nu na drie jaar ontdetik hebben Juffrouw Losenstein zuchtte. Wij willen niet richten., mijn kind. Einimy -was sinds Evelijn's verloting zeer zenuwachtig en wij weten niet, wat zij Egoir; geschreven heeft. Mis schien. meende hij, als man van eer zoo te moeten handelen, daar de vooruit zichten toch slecht waren. Wij moeten nu pogen, Emmy den slag te boven te doen ko.rn.e-n1. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1