E VELIJN. DINSDAG IS NOVE1HBER. binnenland" No» 57e «j£84&!TgÊ«30.# 1919 GEMEENTEBESTUUR FEUSLLETON VL1SSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van i_4 regels: ƒ0.80; voor iedere, reeel meer 20 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen !0 cent per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.30, iedere regel meer 20 cent. ABONNEMENTSPRIJS. Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ1.85 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.20. Week-abon- nementen :14 cent. Afzonderlijke nummers 3 cent. INLEVERING ZAKBOEKJES. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van de verlofgangers van het le bataljon I4e regiment infanterie, dat zij opnieuw ten spoedigste hun zakboekjes behooren in te leveren ten Raadhuize, bu reau militaire zaken, ter aanbrenging van een nieuwe lastgeving voor opkomst met spoed. Vlissingen, 15 November 1919. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Een' zangmiddag ten "Hove. Bij de ontvangst, welke 'H. M. de Koningin. Vrijdag jl. in de groote zaal vara -liet Paleis Het Loo aan een drie honderdtal gas-temi verleende, waren o.a. aanwezig ide besturen van' een groot aantal verenigingen, die H. M. te vorig en jare een grootsche ovatie had- dein gebracht. Arnold Spoel verleende medewerking door bet leiden van den zanigmiddag, terwijl mej. Bertha Reeser eemiige solo liederen voordroeg. Zoowel H. M. de 'Koningiijnl als Z. K. H. de Prins eg. Prinses Juliana woon den de uitvoerihig bij. De gasten .zongen,, onder Spoel's lei ding met groote opgewektheid, terwijl tot aller verrassing Prinses Juliana Ihet Zeeuwsch-Vilaamsche Volkslied-, van Lijsen, geheel alléén zong. Allen te Samoa zongen het refrein en daarna „Limburg mijn Vaderland" en „Wij willen Holland tanen". Voorts werden nog de volgendie lie deren gezongen Schommel schuitje" van C. Ainidriessen „Madonnakindj«" en „De gefopte Vogelaar" van Catih. van Remines „Aan Holland" van Ar nold Spoel ,,'Liede.ke in Mei" van Marg. Kooiman ,Ons Vaderland?', van Richard Hol; Hémel-Huis'" van Ernie le Hiililebroeok ,,0ene van Sneeik" van Frits Jakma; „O dienbaar pleikje grond" van Hanry Carey, en „Wilt heden nu treden" vara Valerius en ..Een draaiers- longen" van Richard Hol terwijl tot slot door lallen het ..Wilhelmus" werd aan gaheven. Politietoezicht op de Noordzee. Op vragen -van den heer Hugenlholtz betreffende 'net aanwijzen van torpedo- booten voor het uitoefenen van: .politie toezicht op de Noordzee, heeft de mi nister van .marine geantwoord In afwachting van de gereedheid •voor den dienst van. Hl'. Ms. „Tritoira" werden beurtelings uit het commande- rnent der marine te Willemsoord en te Middelburg torpedobooten aangewezen voor de uitoefening van het politie- .toezidh't op de No-ordizeeviisscjherij, eik voor .een periode van, 5 dagen. De ©ndergeteeketide acht zich ver- antwö®.r.d voor dit Aftel deze oorlogs- i) Oorspronkelijke Romas. Moderta Loserastein keerde langzaam va,;» een boodschap in de stad naar huis terug in gedachten verzonken liep zij door de stille zijstraten, die zij had gekozen om de '«.avonds door de "aar huis gaande arbeiders en hun aanhang druk 'bezochte hoofdstraat vara heze sterk bevolkte voorstad, te mijden. Zij hield van deze milde, nevelige lentedagen, waarin de lucht zoo zoel was en- de witte nevels alles geheim zinnig in sluiers wikkelden. Da,» lag er ais 't ware een gordijn over-de wereld gespreid, een gordijn, 'dat ieder oogen- 'Miik kon wonden, opgetrokken!, out het 'enteïestijn te onthullen. Dan zagen zelfs de huurkazernes van deze stadswijk er aardig uit, wan- eer een. blauwe lucht zich boven hen welfde ete gouden zonneschijn alle lee- 'Ikheid verdreef, zwaluwen bouwden hun nestjes in de tuintjes bloeiden spinazie en andere groentes, sneeuw klokjes, viooltjés en anemonen en ver huilen de stad verhieven zich ijl-iblaiuw re berger,:, die Moderta's fantasie zich zoo schoon voor den geest haalde, vol >n,ïe bloemenpracht, jong heesterhout cn lieflijk vogelgeloweel Ik. geloof, dat ik dot" van vreugde zou worden, wanneer ik eeajis een, hee- vaartuige,m te bezigen. De Indische torpedaboote.il, type „Hydra" maakten de reis naar Oost- Indië onder eigen stoom en zijn aan zienlijk kleiner dan: de voor het boven bedoelde politietoezicht aangewezen torpedobooten. Het aangewezen lcnuis- terrein ligt 'in het zuidelijk gedeelte dér Noordzee en is zoodanig gelegen, tus- sch,e,ni de Engelsche en de Nederland- söhe kusten, dat de booten ten alten tijde 'bij opkomend slécht weer i.n: en kele uren een haven kunnen binnen- loopen. Dank zij de.ni geregelden storm- ■waars'chiujwingsdienst ontvangen de booten draadloos de weerberichten en Ikunmnm dus tijdig op haar hoede zijn. De [mogelijkheid om i.ri afwachting van de gereedheid van Hr. Ms. „Tri ton" het politietoezicht te laten uitoe fenen door een ingehuurde sleepboot is order de oo,gen gezien» doch bleek ouiui.tvoeibaar op grond van art. 26 van ihet traktaat van 6 Mei 1882, Sfbl. no. 73,van 1883, alwaar bepaaldelijk wordt gestipuleerd, dat dit politietoezicht zal geschieden door .oorlogsvaartuigen! van <be coiitracteereinide mogendheden en waarbij, slechts voor België eeni uitzon dering op dit voorschrift wordt toege laten. In. verband met den korten tijd, dat van de diensten» der to-rpedobooten zal ■worden gebruik gemaakt voor het .poli tietoezicht, looinlde het niet de kosten cn ,d,e moeite, daarvoor een vaartuig aan te fcoopen of in te toren, dit te .militarisèeren en als oorlogsschip in dienst te stellen. Het nieuwe collectief contract in het typografenbedrijf. De Nederl. R. K. Grafische Bond en de Nederl. Chr. Grafische Bond geven in een circulaire een overzicht van den stand der onderhandelingen omtrent de colectieve overeenkomst in het typogra fisch bedrijf. De voorstellen moeten nog in tweede lezing worden behandeld, maar aangenomen mag worden dat er geen belangrijke wijzigingen zullen ko men in hetgeen wordt medegedeeld. De voornaamste bepalingen zijn De arbeidsduur is bepaald op 8 uur der dag en 45 uur per week. Met dien 'verstande, dat tot 1 juli 1920 nog fSV2 uur gewerkt wordt of totaai per week 48 uur. "Voor dagbladen, waarbij een och tendblad wordt uitgegeven, is de nacht arbeid bepaald op 7 uur per nacht. In den nacht van Zaterdag op Zondag 5 unr, totaal dus per weck 40 uur. Hoogstwaarschijnlijk komt er een ver bod voor het verschijnen van het Maandagochtendblad. In de nieuwe overeenkomst wordt de vrije Zaterdagmiddag verplicht ge- sttid. Aan een dagblad zal op Zaterdag t.n hoogste'tot 5 uur arbeid mogen weiden verricht. Voor de uren van 1—4 uur des Zaterdags zal echter 50 bij slag worden betaald. Voor het uur van 45 uur 100 Het maximum aantal overuren is nu bepaald iop 52 overuren per kwartaal. Het maximum aantal ovenaren per week is'bepaald op 10. Eet) werknemer wordt volbeloond gezel ©;p> 24-jarigen leeftijd (vroeger 25 jaar). Het land wordt verdeeld in 7 ge meentewassen.'Voor klasse I is het ar beidsloon 85 cl. klasse II 83 ct. Mas se III 80 et. 'klasse IV 77 cl. klasse V 74 ct. klasse VI 71 ct. klasse Vil 68 ct. De indeeling -van de gemeenten in de verschillende gemeente-klasse is nog in behandeling. te™ dag daar buiten ikora door brengen, ver va,ra Ihet geraas der stad, van de memsciheini en mij mocht uit strekken op 'het groene mos, tusschen bosCh viooltjes en klaver en. niets boven mie zag ,dan boomkruinen em raiets 'hoorde dan het ruisehen van het woud, dac'ht Moderta, en treurig dacht zij daarbij, tevens Maar dat is onmoge lijk. Het is te ver era ee>t»uitstapje al is .het maar voor éélni dag, voor vijf per sonen zou veel te veel kosten. Op dit ooigenlbölc werd zij onzacht opgeschrikt in haar gedachten. Een lantaarnpaal versperde haar den weg en: twee personen, die ter zijde daar van stonden te praten, wendde» zich onwillekeurig tot haar, daar Moderta, om vooir deTl lantaarnpaal uit te wijken juist tusschen hen doorliep,. Hoe lomp, mom,pelde een heldere stem scherp en toornig. Moderta stond als door den bliksem getroffen. Deze stem dat was im mers Evelijn zei ze onzeker en. zag in, schuwe verlegenheid vara de knappe, oudere zuster naar den vreemden heer in een met pels omzoomde jas, die zwifëe.nd terzijde was getreden zonder den hoed af te me,mem Evelijn ,mat haar mot toornjgen blik. Nu ja, stel je gerust, kleine, i,k ,ben het zelf en geen geest. Wees nu zoo vriendelijk, 'kalm verder te gaaim en. thuis geen lawaai te maken. Je weet, dat ik niet houd van al dat gevraag vara moeder en Bmimy. Het is al vol doende, dat jij' mij hier dwaas ge- Hét arbeidsloon voor machinezefters is vastgesteld op 10 centen boven het gewone minimum-loon in klasse 1. II, en 111, op 9 centen in 1(1. IV en V, en op 8 centen in kl. VI en Vil. Het aantal vacantiedagen blijft 6, terwijl wordt voorgesteld bij het verlee- nen van verlof een extra-toeslag van een halve week loon toe te kennen. In afwachting van het gereed komen van de algenieene regeling is nu aange nomen, dat de werknemers recht heb ben op ten hoogste 13 weken uitkee- ring bij ziekte van ten tioogste 50 van het weekloon. Niet-verzekerde werknemers hebben recht op 4 weken uitkeering van hetzelfde percentage. De nieuwe overeenkomst zal wor den aangegaan voor den tijd van 3 ja ren. Om de 6 maanden zai een com missie uitspraak doen over eventueel noodzakelijke verhoogingen van het loon. Mocht dan later blijken dat de levensomstandigheden gunstiger zijn geworden dan zal het toegekende be drag der verhoogingen mogen worden teruggenomen. In beginsel is aanvaard, dat de orga nisaties der werknemers medezeggiiig- schap zal worden toegekend bij de vaststelling van de drukwerktarieven. Een uitwerking van dat beginsel ip in behandeling. Voor ongelukkig Weenen. Een prachtig resultaat heeft het comité te Enschedé bereikt. Hoewel liet slechts enkele dagen is opgericht, is reeds over de 20,000 bijeeirge,bracht, dat i,s dus gemiddeld ,per 'hoofd der bevolking ongeveer 59 ceimt. Ook heb ben zich reeds blja 100 gezinnen be reid verklaart -tot opneming van een ikiind iaï hun gezin. Staking bij de Rotterdanische Traiti- Maatschaopij. De 'maohinistenstalkinig bij. de Rot- terdamsche traniwegmaatsch. breidt zieh uit. Thans hebben, naar van werk- inemerszij'de wordt meegedeeld, ook ,de machinisten vaim de tram op de Zeeuwsche eilanden den arbeid neer gelegd. in een Zondag- te Rotterdam onder lei'diiirlg van het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging van sport- en tramweg personeel gehouden stakersverga,dering fcledk ,het aantal stakende machinisten in den Zuidihollandsc'hen dienst nog te zijn uitgebreid. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Verschenen zijn weder een aantal stukken voor de najaarsvergadering van de Provinciale Staten welke wij hier zeer beknopt laten volgen. Ged. Staten stelten voor in hun han den te stellen ten einde daarover in de aanstaande zomervergadering een voorstel te doen, het verzoek van de vergadering van ingelanden van den calamiteuzen polder Borssele om vrij verklaring van dien pölöer het ver zoek om verhooging van 'het renteloos voorschot aan de Stoomtram-Maat schappij BreskensMaideghem, voor de electrische tram Nederianascli-Bel gische grens naar Breskens, en het ver zoek van de Provinciale vereeniging „Het Groene Kruis" om subsidie voor de wijkverpleging ten plattë'mnde. Bo vendien stellen Ged. Staten -voor hun ingediend voorstel tot wijziging van het reglement voor liet'waterschap der Sluis-aan-de-WieHngen uit te stellen tot de zomervergadering, zulks op ver zoek van een der belanghebbende wa terschapsbesturen. Ook zijn in druk bijgevoegd het voor stel van de heeren van Zuijen, Erasmus en Héndrikse om een adres aan H. M. de Koningin en de Staten Generaal te zenden, verzoekende de overname door het rijk van de Provinciale Stoomboot diensten op de Wester-Schekle en even eens de onlangs vermeide voorstellen der Vrijz. Derft. Statenfractie, inzake aanstelling van provinciale schoolart sen het richten van een verzoek aan de regeering om de Provinciale wet te wijzigen en dat inzake een rijksstraat weg van den Ooster-Sclieldedam tot de Belgische grens bij Aardenburg, de lo kaalspoorwegen in verschillende deelen der provincie en overname van de hoofdverkeerswegen in onderhoud door de provincie. Arbeidsvoorwaarden eru. Ged. Staten handhaven hun voorstel van de zomervergadering om af te wij zen het verzoek van den Nederl. Fede ratieven Bond van personeel in openJ baren dienst, om verschillende verbete ringen in arbeidsvoorwaarden enz., waarvan de beslissing op voorstel van den heer mr. Adriaanse tot de najaars vergadering werd uitgesteld. Verpleging van armlastige krank zinnigen. Om principieele en nog meer om fi- nancieeie redenen herhalen Ged. Sta ten hun voorstel om met ingang van 1 Januari 1920 de bijdrage van de provin cie in de verzorging van verpleegden in gestichten, waarmede de provincie een overeenkomst heeft aangegaan, te be palen op de helft der kosten, de andere helft te betalen door de gemeente of insteling van weldadigheid, terwijl de rijksbijdrage ter, goede der provincie zal komen.. Subsidie voor bestrijding der tuberculose. Ged. Staten stellen voor aan de Pro vinciale vefeemging tot bestrijding der tuberculose over 1920 een subsidie van ƒ2000 toe te kennen, het bestuur te ad- viseeren voor -eventueele uitbreiding var \iaar terrein opnieuw subsidie te verbeken in den loop van 1920 en af I te wijzen fie verzoeken van „Het Groe- ne Kruis" te Vlissingen en te Woi- phaartsdijk om -subsidie, daar zij het niet noodtg achten ook nog eens plaat selijke vereenigingen voor hetzelfde doel te subsidieeren. Drinkwatervoorziening op Walcheren. Daar het overleg met de verschillen de gemeentebesturen op Walcheren nog niet is afgeloopen. kunnen Ged. Staten tot hun spijt nog geer. nadere voorstel len inzake de drinkwatervoorziening op Walcheren aan de Staten doen. drinkwatervoorziening op Tholen. Ged. Staten stellen voor aan de N.V. Waterleidingmaatschappij Tholen een renteloos voorschot te verleenen tof de helft van liet Rijksvoorschot en in geen geval! meer bedragende dan 9 ,7 van het maatschappelijk aandeelenkapitaa! der vennootschap. S aiansregetingen Mede in verband met overleg, ge pleegd met de betrokken ambtenaren, komen Ged. Staten met een uitgebreid voorstel tot herziening van de jaarwed den enz. van de ambtenaren, beambten en werklieden in dienst der provincie. Wij laten de «voorgestelde verhoogingen hier volgen Griffier ƒ5500ƒ7000,; hoofdcom miezen f 40GÖ5000 commiezen nocg hebt gestoord. Op aoo'Vi mat dée, door de zijlstraten maar ihmls te gaaira, terwijl de hoofdstraat veel korter is, kun jij, alleen maar komen.... Meer hoorde Moderta niet, \vanT zij liep door, heel ontdaan over deze on- verwachte ontmoeting met haar knappe trotsche zuster, die haar deze „storing" zeleer lanige.n tijd niet verge vera zou. Wie had, echter ook kunnen, vengioe- den, dat Evelijn, ,de koele, over de •manuren altijd zoo verachtelijk spreken de Evelijn, een stille liefde voedde. Hoe sarcastisch sprak zij. altijd over Emmy's verloofd zijn. Nu was ze zelf warempel in stilte verliefd Want dat kon toch imaar alleen een beminde zijn, met wiera zij. 's avonds door de stille zijstraten naar 'huis ging. Juist Evelijn iwas er veel te trotsdh en voornaam voor zich anders door een man naar huis te laten brengei;, Wie hij wei zijn kon Moderta had zijn geziioht niet duidelijk faunen zien. Alleen dat hij glad geSehorera was en twee seherpe, koele oogen ihad en dat de Ihecle 'verschijning een voornamen indruk maakte, was 'haar bijgebleven. Maar natuurlijk voornaam moest j ih'ij zijn, wanneer hij Bvelin wilde beval- S ten. Een gewonen imam als de verloofde var, 'Bmimy of van Bertie had zij, de vriiOriciln, van baronesse Milner, nooit gekozen. Zou zij het vanavond nog aan moe der vertellen! Natuurlijk, dac'ht Mo derta, die intusschen de deur hunner «womiirg had bereikt, Hoe kon zij an ders Intusschen stonde-, de heiden, die zij gestoord' 'had, altijd nog op dezelfde plaats. ^De jonge man had lang en hartstochtelijk gesp,roker. Nu zweeg hij. Maar er kwam niet direct ant woord. Het jonge meisje, i.n, welks trekken zich somwijlen onrust afteekende, te herkennen, door een wisselend tood er 'bleek worden, zag zwijgend voor zich Uit, de dichter wordende duisternis in. Hij, trad dichter op fhaar toe en de oogen, die Moderta zoo 'koel hadden toegeschenen!, glansden plotseling ■warm en 'hartstochtelijk Eivelijn tegen. EtvelijiniHeb je verstaan, wat ik zei üfc Iheb je lief. Zij. w-as weer zichizelve. Haar rosig gezicht met die fluweelige, door breede wenkbrauwen, beschaduwde oogen en het weelderig roodblond haar op het blanke voorhoofd droeg opeens een koele, bijna hoogmoedige uitdrukking. Zeker lieb ik u verstaan. Tot m_ij.n venbaizing, meneer 'Goltonb.... Evelijn Juffrouw Losemstein, als ik u ver zoeken mag. En, daar u beslist op eera antwoord schijnt te staan Ik betreur ten zeerste, dat mijn toestemiming, mij somtijds naar huis te .mogen brengen!, den. waan in u beeft doen ontstaan u als een. huwelijikscandidaat te moge.ni beschouwen. Het is mij inderdaad hee- 'lemaal onbegrijpelijk Dat iik u liefheb viel hij, haar driftig in de rede. Nadat u .mij met goedheid hebt overladen en iedelen dag Ihet .zoowel u als mij. duidelijker deed ƒ30003800 adjunct-commiezen f 1800—3000; klerken 1100—1800; bode-schrijver ƒ1100ƒ1800. Bij den prov. waterstaat hoofd ingenieur ƒ55007000, ingenieurs 40005000 opzichters of techni sche ambtenaren 22003600; bu reel-ambtenaren eerste klasse 1800 ƒ3000, tweede klasse 11001800. Bij de provinciale wegen arbeiders 1100—1350. Bij de provinciale bibliotheek: biblio thecaris ƒ1600ƒ2000; assistent ƒ11001500; amanuensis ƒ1100 1400. Bij het beheer van de proviniale fondsen. De daarmede belaste ambte naar 700. Stoombootdienst op de Westerschel- de directeur ƒ3300ƒ4800; hoofd machinist ƒ2300ƒ2800; walkapitein ƒ2000ƒ2600; eerste klerk ƒ1500 f 2100 tweede klerk 8001600 kapitein 19002300 stuurman f 1500—1700 dekknecht 1100— f 1400 machinist 1900ƒ2300 sto ker ƒ11501450 en conducteur 1500—1800. Agent te Tcrneuzen en Vlissingen ƒ23002800, te Breskens of Hans- weert f19002300, Walzoorden 1700^ƒ2100, Borsselen en Hoede- kenskerke 1100ƒ1400; goederen klerken 800ƒ1600; pontons- of steigerknechten tevens bestellers te Vlissingen, Terneuzen en Breskens ƒ1100—ƒ1250, te Borsselen ƒ900— f 1050, te Hansweert, tevens steenko- lenwerkers 11001250 steenkolen- werkers te Vlissingen ƒ1150ƒ1300 voor een hunner en 11001250 voor de anderen vaste werklieden te Vlis singen ƒ1400ƒ1700 en een vap 1150—1450. Tramdienst HansweertVlake: ctief- machinist ƒ1900ƒ23130; machinist f1300ƒ1450 -; conducteur ƒ1100— 1400 bankwerker 11001400. Stoombootdienst op de Oostersehel- de directeur ƒ1500—-ƒ 2000 kapitein ƒ19002300; stuurman ƒ1500 1700 dekknecht 1100—1400 ma chinist 1900—2300 stoker 1150 1450 conducteur ƒ1500ƒ1800; agent te Middelburg en Zierikzee 1000 Kortgene 700 Wolphaarts- clijk 400 Katsehe veer 750 Goes ƒ600. Pensioenen. Naar aanleiding van de besprekin gen in de zomervergadering stelten Ged. Staten voor, aan de ambtenaren weder premievrije pensioen voor zich zelf te verzekeren en te bepalen dat als grondslag van het pensioen wordt aan genomen de middelsom over 12 maan den van hetgeen belanghebbende over de laatste 36 maanden heeft genoten in dienst en ten laste der provincie ver der het maximum te bepalen op 4000 en het minimum op ƒ300 en de na 1 Januari 1915 betaalde premie voor eigen pensioen terug te betalen. Voor weduwen en weezen-pensioen willen Ged. Staten de 5 bijdrage handhaven, maar het bedrag van het pensioen met 20 verhoogen. Afwijzend voorsiet. Door J. J. Dronkers, bureelambte naar van den prov. waterstaat te Mid delburg, wordr er op gewezen, dat Ged. Stalen geen rekening hebben gehouden met den in 'n motie door de Staten uit gesproken wenscli om te voldoen aan bet verzoek door Dronkers ingediend in «de zomervergadering, inzake de rege ling van zijn opklimming in salaris, terwijl hij thans verzoekt té rekenen •worden, dat wij bij elkaar passen en voor elkaar als geschapen zijn? Dar alles in oirjs bij de ander weerklank en aanvulling viir.idt? Blijven, wij ter zake, meneer Goltorb. U is de opvoeder der jongens der familie Milners, en iik de beste vriendin van de dochter des huizes. •Daar wij, ons d.us iedere,n dag troffen, is liet heel natuurlijk dat wij vriende lijk tot elkaar waren. Voor het tegen deel was immers geen enkele reden: U leende mij interessante boeken en wij wisselden vara,gedachten daarover... die toevallig 'harmonieerden. Wij. dweepte,,, beiden eenigszins. met Niet zsche, wiens koene theorieën van bet onbeperkte recht van (het individu met onze eigen inzichten strookten. Maar dat is oo'k alles. Wij zijn toch geen gevoelsme-ischen,? En daarom, iik her haal het, is Ihet mij onbegrijpelijk hoe iu tot de meeniiing kon komen, dat ik mij eens met den huisonderwijzer van Brate's broeders zou kunnen, verloven. 'Hij trad nog dichter op 'haar toe en d-woing haar, hem aan te zien. -Was dat werkelijk alles, Evelijn Bedriegt gij pp dit oogerabtilc niet mij en u zelf? Treedt u met deze koele woonden niet de waarheid en het recht der individualiteit met voeten Want wat uiw nnonid ook zegge.,» of verzwij gen mocht in uw oogen stond, onbe wust, maar toch met niet te miskennen duidelijkheid een andere taal te iezen de taal der liefde. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1