mmit N. orten Ambtenaar, VE Jaargang deren Schillen KELHUIS blsiingfcw anwa«j0?t, BÜOÜSOt PLE BSTtR :bocfe bode ne s/> airl MAANDAG i7 INOVBM8EK. liiSïïiSSÏi Vlissingen in 1018. FEUILLETON - £EN NATUURKIND. BINNENLAND No. 271 ►NOEMWBWWnS-M 1919 en prijs. A - GD. Aanwe- 1e dat; e" Zaier- tot bait 2 hij ;traa!, Vuorhetn )op: 'erslond tesan- M. MAAS, Ka- mmffimssmm. ;if en Machme- voor spoedige lUtisch i-o d on- igeveer 25 jaar. ma Boekhou- ta H. B S. strekt )liicilaties onder Vliss. Cour." UITEN WljKEN b zorgen der OURANT" een aan te meiden rkt ling van perso Oasi huis alhier f 200 - Z ck P VERMAAS, des namiddags ïur. WEEL, Villa- voor dadelijk fl rfee hui-we k ver- - f 30 wascn- verval f40. riijen 's avoi ds ie Ruyter". zien, onutai Mevrouw SiE- rd E.'cr'sen 14, een nette ie 20 jaar, var 1 en van 2 5. 2 urn ('s avonds ■daa Adres: irant". ber een net tevens behulp- n café. Adres die Courant". SSiSGiljljipi! t i d d e l b u i ft irdam. November 7.- 7.~- votM donao»- i. komen 1 ranspoit tv> Erven Ci. VOS eenhoorn ERHOU? BUITEN VLISSIINGSCHE COURANT ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels: ƒ0.80; voor iedere regel meer 20 centbij abonnement- spe ciale prijzen. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en cSenstaanvragen 10 cent per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.30, iedere regel meer 20 cent. ABONNEMENTSPRIJS. Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 1.85 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.20. Weekabon nementen :14 cent. Afzonderlijke nummers 3 cent. INLEVERING ZAKBOEKJES. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van de verlofgangers van het le bataljon 14e regiment infanterie, dat zij opnieuw ten spoedigste hun zakboekjes behooren in te leveren ten Raadhuize, bu reau militaire zaken, ter aanbrenging van een nieuwe lastgeving voor opkomst met spoed. Vlissingen, 15 November 1919. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. OS' bm (Vit het Gemeenteverslag). Over het dienstjaar 1918/1919 be droeg het aantal inrichtingen, waar krachtens vergunning sterke drank werd verkocht ongesplitste verkoop (slijten en tappen) 34, tappen 21, slij ten 5, sociëteiten 4, logementen 10, to taal 74. Het maximum aantal der vergunnin gen bedroeg 66. Het aantal inrichtin gen waarvoor verlof is verleend, be droeg 50, te weteq 38 waarin verkoop van aicoholhoudenden drank anderen dan sterken drank, en 12 waarin ver koop uitsluitend van alcoholvrije drank geschiedt. Het vergunningsrecht bracht op 2962,50. Het aandeel der gemeente in de lich ting van 1918 bedroeg 156 man. Aan twee personen werd uitstel verleend van eerste oefening gedurende een jaar, terwijl aan één persoon vrijstel ling van den dienst werd verleend we gens verblijf in Indië. In 1917 waren voor de lichting inge schreven 237 personen. Van de 156 werden er 144 bij de landmacht en 12 bij de zeemacht inge lijfd. Van het aantal ingeschrevenen wer den door den Militieraad of in hooger beroep door Gedep. Staten vrijgesteld wegens broederdienst 29, wegens kost winnerschap 6. Door den keuringsraad werden vrijgesteld als beneden de maat (1.55 M) 3, wegens ziekte of ge breken 70, als reeds in dienst bij de zee- cn landmacht 8, tezamen 116. Op zeer vele aanvragen tot het be komen van geldelijke vergoeding we gens verblijf onder de wapenen, werd door den burgemeester gunstig be schikt. In het jaar 1918. werden voor de lich ting 1919 ingeschreven 210 personen. In het afgeloopen jaar hadden we gens den oorlogstoestand herhaaldelijk inkwartieringen plaats. De bevolking in het burger-weeshuis bestond op 1 Januari 1918 uit 21 per sonen, nl. 3 beambten en 18 weezen en halfweezen 15 kinderen werden ver Lilt kei mijnwerkersleven van Nocrd-Alaska. Naar R. B. 76) „Zing, vogelt ju, frank en vrij, Met heldere stem uw liedeke blij V.roolijik klopt je hartje, 't karet geen [zorg of smart, 't Mijmie is vol tranen, een, gebroken [hart, M'ijn liefde is voor eeuwig, vergeten [:kan jik niet, Jij zingt je vrootijik 'wijsje, ik 't [droevig afscheidslied. Ee,n, oogembliik Halter hoorden zij hem met iemand spreken aan den waterkant cn toen een hoog kinderstemmetje. „Neen, neen Mc ga ook lik ga ook, oo k „Hei,la Johm Gate riep Poleon. Kom hiier Drommels Kom eens gauw ik kam dezen knaap niet langer houden." Toen zij aan dem oever boven hem verschenen, ging hij voort „zie eens hier, wat ik in mijn boot vind En hij hield het worstelend figuurtje van Jotvnmy Gale omhoog. „Hij heeft zich onder mijn deken verstopt. Drom mels Hij is een kwade, dit kereltje hij heeft in 't geheel niet voor zijn kaartje betaald hij, is een bedrieger." „lk wil mee gilde de onverbeter lijke wcglooper. Hij had zijn geweer meegenomen en dit wapen, dat van zorgd in het gesticht, 3 daarbuiten. In den loop van het jaar vertrokken 3 kinderen 2 jongens vonden een plaats bij de groote vaart, 1 meisje werd ontslagen wegens meerderjarig heid. Op 31 December 1918 bedroeg het aantal weezen en halfweezen derhalve 15, waarvan 14 in- en 1 buiten liet ge sticht. De gezondheidstoestand der kinde ren was over het algemeen gunstig enkele werden ook door de gevreesde griep aangetast, doch gelukkig niet in lievige mate. Hun gedrag gaf geen re den tot klagen. In het R. K. weeshuis waren in het afgeloopen jaar 13 weezen gehuisvest, te weten 6 jongens en 7 meisjes; 12 meerderjarige personen waren in het gesticht opgenomen, ni. 7 mannen en 5 vrouwen. Over het afgeloopen jaar was een persoon toegelaten als houder van een particuliere bank van leening. In 1918 werden bij deze bank in to taal 1701 panden beleend. De panden waren verzekerd tegen diefstal en brandschade. Wegens overtreding der Pandhuis- wet werd geen proces-verbaal opge maakt. Aan den pandhuishouder werd ver gunning verleend om in de eerste week der beleening van panden in rekening te brengen 5 ,1 in plaats van 2 Burgerlijk Armbestuur. Het aantal der vaste bedeelden be droeg 123 en dat der tijdelijke bedeel den 23 personen. Over het algemeen kunnen wij den toestand gunstig beschouwen, dank zij de tusschenkomst van het gemeentebe stuur, en de directie van de Kon. Mij. „de Schelde", waardoor aan eenige honderden arbeiders, die anders ge deeltelijk broodeloos waren geweest, gedurende den geheelen winter werk is verschaft geworden. Voorts wijzen wij nog op den finan- cieelen steun, van Rijkswege verleend aan de gedemobiliseerden, waardoor veten, die na hunne demobilisatie geen onmiddellijk werk konden vinden voor armoede bewaard gebleven zijn. Bedeelingen hadden plaats in geld, levensmiddelen en brandstoffen. Voorts in tegemoetkoming in huis huur, het verstrekken van medicijnen, klompen en nachtlegerfournituren. Gedurende het tijdvak van 1 Januari tot 1 Mei en van 1 November tot 31 December werden tot het verkrijgen van warme spijzen uit de gemeentelijke centrale keuken 10393 bonnen uitge reikt. De bedeelingen hiervan 'hadden drie maten per week plaats. Evenals ten vorige jaren, werden wij door de bestaande overeenkomst met den marine versperrings-eommandant en onzen voorzitter in de gelegenheid gesteld, aan onze armen en aan de ver zorgden door de verschillende diaco- niën dezer gemeente, gedurende de wintemiaanden eenmaal per week een halve H.L. kolengruis te verstrekken, hetgeen met het oog op de rantsoen- neering der brandstoffen, een uitkomst in den nood mag genoemd worden. De nood der tijden is echter in vete gevallen oorzaak geweest, dat de we- kelijksche alimentatie van hen die tot de vaste bedeelden behooren, moest verhoogd worden. Door deze omstandigheid, alsmede door de groote uitgaven aan verpleeg- kostcn, waren wij genoodzaakt den ge onder Poteon's deken kwam uitkijken, had hem verraden. „I'k wil mee riep de kleine man. „lik houd het meest van jou Waarop Doret hem in zijn armen nam e<n, stevig paikte. „Weii, dan denk je zeker niet aan dien grooten zwarten beer 's «nachts, hé imaar dit maakte Gale junior nog slechts .te rampzaliger. „O, maar dan kaïn, de beer jou pak ken, Poleon Laat mij meegaan en iik zal hem van je afhouden. Twee man is beter dan één toe, Poleon De vereende krachten, van Necia en den koo-pman waren noodig, om den jongen van den Frauschman los te scheuren en zelfs toen werd, de snoode daad slechts volbracht ten koste van zooveel luidruchtig verdriet, dat de kleine Molly haastig van het huis kwam aanfoopen, baar ronde ge zichte vuil en betraand. Zij was naar het kreupele hondje gegaan voor troost en drukte hem .nu in haar armen en tegen haar borst zoo vast, dat zijn toing uit zijn bek hing en zij,n, drie poo len er stijf bij hingen. Toen jolhnmy zag dat er geen, hoop overbleef, staakte hij zijn uitingen van emotie, zooals een flinke jon,gen der wouden betaanvt en bracht een laatste geschenk aan zijn vriend. Hij nam liet ld erne liuchtgeweer en gaf het aan Poleon, als een verde- diigirtsmiddel tegen den ziwarten naclit, wanneer de beren zouden komen, en het was een zeer groote opoffering, waarover geen man zich behoefde te schamen. Doret mam hem o,p bij' de ellebogen en kuste hem telkens weer, toen zette bij, hem zachit neer, waarop Mollly kiwam aandraven en zonder een meenteraad twee maten een gewijzigde begrooting, ter verkrijging van ver hoogde subsidie uit de gemeentekas aan te bieden. Zeemans- en Visschersbeurs. Met inbegrip van het saldo, had vol gens den staat der bezittingen, het fonds op 31 December 1918 een waarde van 210.138.121/2, op 31 December 1917 bedroeg deze 218.633.75en is dus verminderd met ƒ8.495.63, welke vermindering is toe te schrijven aan de vastgestelde uitkeering van 40 waar door voor het jaar 1918 ƒ6140 van de van het kapitaal afgescheiden reserve moet worden gebruikt, alsmede door de pensionneering van 5 nieuwe leden in 1918, terwijl ook de waarde der effec ten aanmerkelijk lager is, dan het vori ge jaar. Onder het kapitaal van het fonds op 31 December 1918 groot 210.138.12% is volgens de bepalingen van het be sluit van den gemeenteraad van Vlis singen van 17 Januari 1913 no. 3 be grepen, het bedrag dat aanwezig was volgens de oudst bekende rekening, nl. in 1858, zijnde ƒ63.302.20, en hetwelk als het onaantastbaar stamkapitaal moet worden beschouwd, terwijl het overige bedrag, dat uitsluitend is ont staan uit opgelegde intressen, contribu- tiën en bijdragen zal worden be schouwd als reserve. Door 17 deelnemers werd over 1918 bijgedragen ƒ454.37. Aan de gepensioneerden werd over 1918 uitgekeerd 14725.62 over 1917 werd uitgekeerd ƒ14091.91, zoo dat er meer werd uitgekeerd 633.71%. Deze meerdere uitkeering is het ge volg van de verhoóging van het aantal pensioengerechtigden. Volgens den staat van verleende pen sioenen op 1 Januari 1919 bedroegen deze pensioenen ƒ37.960.94. Gepensionneerd werden 1 weduwe, wegens het overlijden van haar echtge noot, die nog contribueerende was en 4 leden wegens het bereiken van den 60- rigen leeftijd, zoodat het aantal pen sioengerechtigden op 1 Januari 1919 104 bedroeg. Het aantal alhier thuisbehoorende vaartuigen, waarmede de garnalen- vangst wordt uitgeoefend, bedroeg 28, te weten 26 hoogaartsen, 1 kotter, 1 blazer en bemand teet 125 visschers. Voorts werd de vischvangst uitge oefend door 24 roeibooten, bemand met 53 visschers. De vangst dezer laatste vaartuigen was bestemd voor verkoop te dezer stede en eigen gebruik. De tonnemaat van voormelde vaar tuigen beloopt van 33 tot Brandweer. In 1918 kwam geen enkele uitslaande brand voor. Het spuitenmateriaal is ge durende dit tijdsverloop dan ook alleen uitgerukt voor het beproeven der spui ten en oefening van het personeel. Dezelfde opmerking als in het ver slag over het jaar 1917 zou hieraan toegevoegd kunnen worden, nl. dat het stoken van allerlei ondeugdelijke soor ten van brandstoffen, eer het tegendeel zou hebben doen verwachten. Zoo ook zijn tengevolge der beper king van het gasverbruik, door vele in gezetenen allerlei soorten van kachels, meest zgn. fornuizen aangeschaft, die geheel of gedeeltelijk versleten of afge dankt, na een weinig opgelapt voor verwarming en liet koken van spijzen, weder in gebruik werden genomen. enkel wooird of toespraak gaf zij hem dein grootsten schat van haar hart. Zij hield Poleon toet hondje met drie ,poo- ten voor, want een geweer en een hond passen bij elkaar en daar zij een vrouw was, begon zij te schreien, toen zii haar lieveling vaarwel kuste op zijn koude, vochtige neusje. „Wat is dit?" vroeg Poleon, en zij" stem beefde, want doze kimdervingers hackten altijd zijim hart weten te ope nen. „Hij is een heel zoet hondje" zei het kleine meisje. „Hij zal de beren wel wegjagen 1" En toen vergoot zij bittere tranen bij dit groote verlies. Doret liefkoosde toaar, zooals hij haar broeder had gedaan en zette toen voorzichtig 'toet hondje op de dekens in de cano, waar hot dankbaar met zijn stompje van een staart kwispelde, bllij weer adem te .tonnen scheppen, het was ihet (hoogste bewijs van Molly's liefde voor hiaar Poleon, dat zij haar door tranen verduisterde ooigen op den hond gevestigd hield, zoolang hij ziehibaar bleef. De tijd was gekomen voor het laatste vaarwel dat treurig oogew- bililk, wanneer de harten, der menschen voi zijn en gesproken woonden i id el en zonder beteekeniis. Burrelll greep de hanid van den- Framsctoiman. Hij was dankbaar, miaa.r hij- wist er geen uit drukking aan te geven. „Veel geluk en een goede jacht zei hij „Een ziware geldbuidel en ee<n licht hart imoige.m -altijd je deel zijn, Poleori. Ik he'b geteerd, van je te hou den." „En ik wensch u toe, een goed echt Of daarentegen de groote schaarsch- te van brandstoffen, niet als gevolg daarvan een zuiniger en omzichtiger verbruik als gunstige factor, de boven genoemde ongunstige heeft geneu traliseerd valt moeilijk te beoordeelen. Een dergelijke opmerking zou nog kun nen worden gemaakt ten aanzien van stoffen als petroleum, benzine, spiritus, e.a. Toch zijn in het vorig jaar verschil lende malen kleine branden gebluscht, welke bij minder spoedige ontdekking of ingrijpen of andere toevallige bij omstandigheden, de brandweer lichte lijk voor een zware taak zou hebben kunnen stellen. Wering van schoolverzuim. Voor de onderscheidene vergaderin gen werden achtereenvolgens opgeroe pen 104 personen, om zich te verant woorden over het ongeoorloofd school verzuim, door hun kinderen bij herha ling gepleegd. Onder die personen waren er 34, die reeds meermalen voor de(n)zeifde(n) leerling waren opgeroepen. Van de leerlingen, die bij herhaling de school ongeoorloofd hadden ver zuimd, behoorden tot school A 25 school B 27 school D 11 school F 23 bijz. school (Palingstraat) 2 idem (Kasteelstraat) 1 R.K. jongens school 5 en R.K. meisjesschool 10. ingevolge art. 21 der Leerplichtwet 2 alinea 4 werden deze personen in verhoor genomen en door den voorzit ter, of, bij diens ontstentenis, door zijn plaatsvervanger op hun verplichtingen gewezen en voor de gevolgen gewaar schuwd bij eventugeele herhaling dei- overtreding. De overige 44 aansprakelijke perso nen, die niet aan de oproeping gevolg hadden gegeven, en van wier kinderen de redenen van verzuim daardoor aan de commissie onbekend bleven, werd een dergelijke waarschuwing schrifte lijk toegezonden, ingevolge het'5e iid van vorenvermeld artikel. Uit de verklaringen, door de aan sprakelijke personen afgelegd, bleek, dat 13 leerlingen de school willekeurig hadden verzuimd 12 wegens onge steldheid 11 wegens huisarbeid 8 wegens gebrek aan, of het repareeren van schoeisel of kleeren, 14 om bood schappen te doen, inzonderheid het ha len van bons voor levensmiddelen etc.; 1 voor 't zoeken van brandstof terwijl 1 leerling reeds voor goed van school was thuis gehouden. (Wordt vervolgd.) Nederland en België. Men seint uit Bru-ssel aan de „N. R. Ct." De bladen leveren commentaren o.p de redevoering van minister Van Karnebeek (in de Tweede Kamer) no pens de Belgische kwestie. Enkele hunner zeggen Deze toespraak van den heer Vam.i Karnebeek geeft aanlei ding tot twee bemerkingen. de eer ste plaats toomt toet laatste gedeelte der verklaring, een 'keer te meer aan, dat onze buren met ons op geteerde wijze wilton gaan marchandeeren, ten einde belangrijke satisfacties te ver krijgen', terwijl zij van hum hart, zoo weinig mogeIijjk concessies doem. Men kan niet vaak genoeg herhalen, dat in hun oog de veiligheid van België van niet de minste beteekenis is. Zij geven genoot te zijn, mijnheer. Dat is het beste, wat ik voor u kan wensehen." Gale sprak niet veel en alles wat hij zei, was „Dat je riet moogt vergeten, mijn zoon." Zij zagen elkaar wiet in de oogen het was niet noodig. De oude man bukte ziohi, nam zijn beide kinderen bij de hand en wandelde langzaam maar het huis. „Dezen keer zal' ik het zeker vinden", zei Poleon glimlachend tot Necia. Haar oogen glinsterden door haar tranen heen en zij' fluisterde hartelijk „lik hoop het, broeder. De hemel zij met je aMijid." Het was verdriet, omdat zij een speelmakker verloor, een dierbare, welgeliefde vriend. Hij wist het wel en hij was blij, dat hij nooit een woord van liefde (tot toaar gesproken had. Zijn pijn iwerd er te heviger door, maar de hare werd er door verlicht en dat «was altijd zijn wewsch geweest. Hij zag 'haar lang aan, zoo dat geze gende 'beeld in ziich opnemend, dat altijd met hem zou leven in zijn oogen was het licht van eem liefde zoo zuiver en rein, als eenig meisje ooit gezien had en in 'zijn hart een smart, die nooit zou ophouder». „Vaarwel1, mijm kleine meisje", zei hij, toen liet hij haar hand los en stapte in zijn cano-. Met een flfeken riemslag bracht toij z'in boot in de stroomintg, toer.' dreef hij weg naar de nevels en iklleuren der verwijderde toeuvelem, waar zijn nieuwe vaderland hem riep. Hij keerde zich om voor een laatster» blik, en zwaaide met zijn riem toen1, vreezende, dat zij de tra er zich geen rekenschap van', dat de rust in het westen van Europa, dus ook de itounine, afhankelijk is van de o-nze. Vervolgens Mijven. de Hollanders zich oniwrilktvaar vastklemmen aan den tetter van 'het bekende besluit van 4 Juni. De „Soir" voegt hier aan toe Ove rigens heeft de heer Hijmars, althans in het openbaar, geem woord terugge nomen van zijn redevoering in de Ka- ine, waarin hij het Belgische standpunt uiteergezet 'heeft. Dat is gegrondvest op 'het besluit van den Raad van Vier in de maand Maart. We zijn dus nog altijd op toet doode punt. Mem kan en moet nog altijd rekening houden met het afbreken der anderhanndelingen. Uit Weenem, De .medewerker aan het „Bbld." seint uit Weenem d.d. 14 dezer Hoe meer men toier op de hoogte komt van den toestand, hoe ontzetten- der deze zich afteeke.nt. .Heden weer in een inrichting, waar 50 jongens worden verpleegd, slechts één zak meel en een 'beetje suiker voorbanden. Ook leed mep zeer onder het gebrek aan ikleerem. De jongens bevroren let terlijk. Er heeft zich een centraail-co- mité gevormd voor de verzorging, waarvan de heer Muller natuurlijk eem film heeft opgenomen. Misschien vertrekt 18 dezer een trein met kinderen van Weemie.n, naar Ne derland. De Amerikaanscfie schoeiu Uit Amsterdam meldt men aan de „N. Ct." over een Amerikaansehen ge meenteschoen het volgende Het ontiedingswerk geschiedde snel, het lijk was buitengewoon gedwee en toonde niet de minste neiging tot ver zet, doch beschikte over 'n minimale dosis uithoudingsvermogen. Het eerste plaatje van den hak be staat uit 'n laagje buffelleer het slechtste teer wat er is en dat in Neder land tijdens den oorlog slechts werd gebruikt bij gebrek aan beter. Het 2de laagje was nog slechter en bleek te bestaan uit afval van buffel- leer. De heeren legden het 'n minuut of tien in het water en het bleek te zijn gemetamorphoseerd in een groezelig vunzig stukje spons, waaruit"het wa ter vroolijk siepelde. Het ging „cresendo" het 3e laagje was onvervaischt bruin karton en 't 4e en laatste niet anders. We kwamen aan de zool. De tusschenzool bleek vrij goed was ze dit trouwens niet, dan kon de zool niet aan het bovenleer worden vastgehecht en zou je gauw kletsnatte voeten krijgen./ Verder ontdekten we geen pikdraad, maar 44 spijkers. De buitenzooi was weer van buffel- leer. We namen nu den schoen, waarmee men ons zoo bij den neus heeft geno men, bij zijn eigen neus en... keken op den onzen. Was er reden voor? Zonder twijfel. Nauwelijks was hij opengemaakt, of er rolden allerlei stukjes cement uit. Deze hadden nl. moeten dienen om er een schijn van hardheid aan te geven Verder bleek de neus te bestaan uit een stuk gonjezak, vermengd met een soort pap. Vervolgens kwam het voorblad aan de beurt. Dit bleek te zijn opgestikt met een ongebleekt, dun katoenen nen zouden zien, die eindelijk onge hinderd kwamen, begon hij te zingen „Zing, vogelijro', frank en vrij, Vroolijk kliopt je hartje 't ken.t geen [zorg of smart, 't Mijne is vol tranen, een gebroken [hart. Hij zong laag en helder uit de borst, op de n»aat van zijn' vluggen riemslag en ondanks zijn brekend hart. Was hij toch ook eigenlijk n.iet slechts een reiziger en' toet teven iets anders dam een lied, ee.n traan en een droom, kort of lang „Ik wilde dat i.k hem beter gekend had", zuchtte Meade Burreli, terwijl hij de verdwijnende gedaante var» den roeier nastaarde. „Je zou hem hebben liefgehad, zoo als wij", zei Necia, „en je zou hem ge mist hebben zooals wij zullen doen," „lk hoop, dat ihij eens gelukkig za! zijn." ,Zoo gelukkig als jij, Meade „Ja .maar dat kan hij nooit zijn", zei haar echtgenoot, „wamt geen' man kan liefhebben,, zooals ik jou liefheb." Vroolijk klopt je hartje, 't kent geen [zorg of smart, 't Mijne is vol tranen, een gebroken [hart, Mijin1 liefde is voor eeuwig, vergeten [ika,r,, ik niet, jij zingt je vroolijk wijsje, ik 't [droevig afscheidslied, kwam de stem van den zanger gedra gen over den stroom. En zoo ging Poleon met bet Groote Hart heer,-. EINDE.

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1