riissingsoite Conrsnt rten tijd nbeien ik PUROL. Dstriii i /oiuMtó line. llll oor Uw Reest, Tweede Zalerdas 8 November 19!9.- Rb. 264. GEMEENTEBESTUUR Brieven uit de Hofstad Gedenk de noodlijdende gezinnen te Weenen. Vervolg Binnenland. Stads-en Provincienieuws PLANTEKBOTIR en kloven jringende tanden, strakke huid, ge- iippcn, winterhar,- itervoeten bezit een groote ht. Tevens voor heelmiddel bij - en stootwono'en, ■n, smelten der en en huid*itslng van 30 en 60 el. A MI1NHARDT, Fa riek Zeist h. en Drogisten. doorr.s, steenpuis- ogen, bloedvinnen, weren, brand- en tnden, fijt, baard luwworm genezen necbte Winsumer bus f 0.60 en f 1.10. er bus, boe voot- 't gebruik) izing van ien uitsluitend het teder t genezing, tos f 0.75 en f 1 25 aar bij Apoth. en Te Viissirgen bij A. T, Lepelstraat; mej. CHELVEN, voorh Groote Markt METER,Walstraat Scheldestraat. Te C F VAN DER tc Middelburg bij ULTE Co J. C DE VRIES, isum (Gr.) i ïste dorpje bekend, iiislekende eigen- i concurrccrende e> tidbeid, Uw keel oosje iBdelsmork üen een fijne aroma- smaak en ze hel kend. Uwdrogis- eker verkoopen a bietten voer doos, inhoudende ige kokertjes, ien band hand- L 1 'ot- CHE KAAfiTfB SCHE CIRCULAIRES- Firma VAN de Velde van DE VAN REGEERINGSGOEDEREN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis, dat ingevolge hunne kennisgeving van 28 Februari 1917, be- hoorende bij de voor hunne gemeente gel dende distrubitieregeling van regeerings- goederen dd. 12 en 19 Februari 1917 A no. 213, gedurende de week van 10 tot en met 16 November verkrijgbaar is op bon no. 382 1 ons KALIZEEP op suikerbon no. 6 /2 pond WITTE SUIKER a ƒ0.15 per V2 pond SCHEERZEEP aan het loket a ƒ0 20 per stukje. Vlissingen, 8 November 1919. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. OPNEMING VAN VOETPADEN EN KUNSTWERKEN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat, te beginnen op 18 November a.s., vanwege de gemeente eëne algemeene opneming zal worden ge houden van de voetpaden en de daarin ge legen kunstwerken in die gemeente. Vlissingen, den 8 November 1919. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Staatsgeld. Een der merkwaardigste regeerimgs- insteJliiinigen is de Algemeene Reken kamer. Haar taak is het controle te oefenen op alle landsfinanciën, voor zoover het de uitgaven betreft. Een waai lijk vendienstelijlke taak, die nog meer waarde kon hebben, indien deze controle niet achteraan kwam, wan neer het geld reeds Lanig de deur uit is, doch wel wanneer het mogelijik war„ vóór dat het geld besteed werd, een- oordeel, een flat of een veto uit te spreken. Nu skomt de Rekenkamer jaarlijks niet een verslag, waarin zij steedis ,weer jamment over verkwisting zonder dat lust echter mogelijik is preventief te Iteractelem. Het .verslag over het i-aar 1918 geeft weer afterlei staaltjes van roekeloosheid waarmee gehandeld is bij de installatie en hert beheer van eeniige cristelbureaux j>e uitgegeven be dragen voor kantoormeubelen- lompen in de tonnen gouds. Het versiag van de Rekenkamer is in eeni eenigszins zuren toon gesteld en niiet zonder ea.iiig cynisme -wordt bijv. gemeld, da. de regelen voor vergoeding van reis en verblijfkosten ook n-tet bijster so- Itetfe waren opgesteld era dart bij het bepalen van de bezoldiging der cnisis- anibtenaren klaarblijkelijk ween vaste lijn was gevolgd. Alsof het een gloed nieuwe ontdekking was Wij hebben er in onze brieven herhaaldelijk staal tjes van -medegedeeld, die echter door (ie groote bladen worden, genegeerd. Niet onaardig is het thans eens de iaradacht te vestigen op de wijze wiaaro.p (hans de diverse bureaux li- puiideeren. Daarop schijnt ook geen toezicht te bestaan en, wij vernamen daarvan, al w,eer merkwaardige staal tjes. Het personeel verkoopt den inven taris onderling en mien -begrijpt wa* daarvan terechtkomt. Van, de schatten, gel its die in het meubilair zijn. gestrv kem komt geen tiende deel terug. Misschien was het mogelijk geweest het grootste deel terug te krijgen, in dien mem het meubilair maar in het openbaar was gaart vertkoopen. On langs- had een zoodanige verknoping plaats bij een bankkantoor, dat opge heven werd en het geval deed zich daar voor, dat zeer booge prijizen ge maakt wenden, bijina zóó hoog als op dat oogenblilk de nieuwe goederen geprijsd staan. Ee„. lino leunt, 'dat 12 jaar dienst gedaan had, w.erd verkocht tegen een prijs die hooger was dan waarvoor het twaalf jaar geleden was gekocht. Er worden bureaux verkocht 'egera fancy-fairs prijzen, bijna zoo «oog als de nieuwe bureaux tn, de, winkelkasten geprijsd staan. Terwijl dirt zóó is, zijn bijvoorbeeld mi de N.O.T. alle bureaux verkocht tegen, prijzen var. 30 a 40 gild. per stuk. et grootste gedeelte is door hef per soneel zelf gekocht en de rest is weg- Sedaara aa-n een paar bekende tweede lamfcverkooipslhiuizen. Miissohien zal de rekenkamer ons dat alles het volgend jaar inededeolen. Wanneer zij ook eens nquete wil houden naar de sc.hrijtma- hnes, d'i-e op de diverse bureaux ira mi u" setale aa,n-w>eziig waren, zal ze aan k"en ee,n interessant hoofdstuk u a.r. versJ#f hunton. toevoegen. k„z5: Z1i«'. «chter niet alteen de crisis- i- u'x. die wpg-weten met de be-, las iinigpenningen van. de burgers de kiwwSüf departementen kennen. dat al i„ Rekenkamer heeft er leden ;Wat staatties van verteld. Ver den mi ritte™'35' het h,et Kabin«t van som S yan, marine dat een flinke om int de schatkist had gekostthans is koloniën aan de beunt om 't du-urte- record té slaan, in 1918 werd aan bet hoofdgebouw van diit departement een neven-gebouw toegevoegdi ln dit nieu we gebouw kregen o.a. de minister en zijn secretarisgeneraal hun, vertrek ken. Deze vertrekken kosten- samen- veertien ien: een half duizend gulden, terwij,1 to't l-evew-ajébou-w in zijin ge heel 115 duizend gulden kostte. De tegenwoordige minister van koloniën had liever zijn: vertrekken in het oude gebouw en dus verhuisde hij: Wat die verhuizing weer heeft gekost, vertelt de geschiedenis nog niet. Het is.jamimer dat de Rekenkamer altijd te laart komt en slechts kan trachten putten te dempen waarin koeien: verdronken- zijn, Zij zal eohter maar a>l te goed weten dat zij feitelijk voor een moeras staat, wiaaraan geen dempen is. Het grootste deel van de ongerechtigheden, 'komt ze nooit aap den weet. Neem alteen: maar do kan toor-behoeften. Niemand kan dit con- troteerera. Er is geprobeerd om de ambtenaren pennengeld te geven, zoo dat zij zelf voor hum pennen moesten zorgen. Zeven gulden per jaar ont vingen zij daarvoor, terwijl! de hoogere ambtenaren: vrij gebruik kregen. Het zou me benieuwen om ,te weten of ooit één, ambtenaar één pen heeft gekocht. De Rekenkamer diwingt ook wei eens tot minder juiste verantwoording. Declaraties boven, tien gulden moeten worden ingezomdien op zegel, terwijl het betalingsmandaat eveneens op ze gel staart. Hert is in het dagolijksoh le ven usanice, dat de kooper de zegels betaalt. Alleen de Staat als kooper doet id,if m-rct. Het gevolg is natuurlijk dat de zegels eerst ln. de rekening ver werkt worden- en dit Ikan gemakkelijk aangezien op de leveranties zelf geen controle bestaat. En kan- daarbij zon der dart er van oneerlijkheid sprake behoeft te zijn, zooveel veranderd worden als men, zelf wil. Door middel van ka-ntoor-benoodiiigidheden werd heel wat ruilhandel gedreven ten einde eenige voorwerpen of hulpmiddelen op een bureau te krijgen., die volgens de Rekenkamer niet aangeschaft mochten worden. Wanneer het zoo gemakkelijk is te „knoeien" is het begrijpelijk, dat de betrokkene «enigermate afglijdt van het hellende vlaik. Boe het mogelijk zou zijn, een doel treffende controle in te stellen, valt niet gemakkelijk te zeggen. Misschien was het al iets wanneer bij installaties als nu geschied zijrn aan het departe ment van koloniën een raming werd gemaakt. In ramingen zit weliswaar de Klad omldat zij- bijina altijd overschre den, worden en dus hun eigenlijk doel missen, lp elik geval biijlct uit het ver slag van de Rekenkamer weer duide lijk, dat het dringend noodiig is om goed toezicht u,iit te oefenen. Het riemen, snijden van andermans leer is een vak, dat vooraf staatsamb tenaren steeds bijzonder goed hebben verstaan. De enorme kosten der depar tementen hebben dit altijd uitgewezen en allé pogingen die als eens zijn aan- igewenid om -deft, drast tot dit bedrijf aan banden te leggen, hebben tot nu toe steedis gefaald. De •Rekenkamer luidt elk jaar de alarmklok, maar het schijnt wel of da-ar niemand meer raaar luistert. Misschien is het daarom goed, dat wij ook een rukje li ebben, gedaan aan deze klok, opdat zij nog wat verder haar geluid doet doordringen1. EIBER. Nieuwe Belgische gezant. De correspondent van de ,,N. R. Ct." te Brussel seint Men meldt thans, dat prins de Ligne, vroeger legatieraad van België in Den Haag, aan den koning voorgedragen zal worden voor het ambt van gezant van België bij het Nederlandsche hof. Steenkolen, uit Duitschland. Het Reichswirtschaftsministeriuin tc Berlijn is, zoo wordt aan het „Hbld." gemeld, thans bezig met de uitwerking van ,een nieuwe overeenkomst ter ver vanging van de aan het einde van dit jaar afloopende kolenieveringsovereen- komst met Nederland. Het -voornemen bestaat, aan de nieuwe overeenkomst met Nederland een verdrag ten grond slag te leggen op de wijze, zooals in zake de kolenleveringsüvereenkomst tusschen Duitschland en Zwitserland is gesloten. Marinebegrootitig. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de marine-begroo ting voor 1920, is het volgende ont leend Gevraagd werd een opgave van de totaalkosten zoowel in deze als in de vorige begrooting begrepen, voort vloeiende uit de verplaatsing van de werf van Hellevoetsluis naar Vlissin gen. Gevraagd werd, of er, zoo ja, wanneer en op welke wijze de Staten- Generaal hun medewerking tot deze kostbare verplaatsing hebben verleend. Wat stelt inen zich voor met de vrijge komen ruimte te Hellevoetsluis te doen Van verschillende zijden meende men wederom de aandacht te moeten vestigen op de wenschelijkheid van een vlootcommissie naar analogie van de zgn. legercommissie. De commissie van rapporteurs merkt hierbij op, dat ook harerzijds de instel ling eener vlootcommissie wordt aan bevolen. Gevraagd werd, of het in het voor nemen van den minister ligt tot de reorganisatie van het departement over te gaan, waarop bij de behandeling der begrooting meermalen werd aange drongen. De aandacht werd er op ge vestigd, dat voor salarissen voor de ambtenaren aan het departement on geveer 450.000, wordt uitgetrokken. Sommige leden vroegen hoe het staat met de annuieering der contracten, waaromtrent bij de behandeling der vo rige begrooting toezeggingen zijn ge daan. Bij de artikelen werden nog verschil lende aangelegenheden ter sprake ge bracht. Algemeen werd afgekeurd, dat de voorgestelde loonsverhoogingen zijn uitgekeerd, alvorens die uitgave door de Staten-Generaal was toegestaan. Zeer veie leden waren getroffen door de van weinig matiging getuigende wij ze, waarop in deze dure tijden en op de militaire begrooting, die toch reeds zoo ver de grenzen van liet toelaatbare overschrijdt, ongeveer een half millioen wordt aangevraagd voor allerlei nieu we werken. In dit verband werden verschillende posten aan critiek onderworpen. Van de plannen om met de departe menten van waterstaat en van oorlog tot de inrichting van een gecombineerd land- en watervliegkamp voor het ci viel verkeer over te gaan, verwachtte men geenerlei heil. Men achtte het wijs beleid deze plannen te laten varen. Sommige leden vroegen of het vlieg kamp de Mok wel aan de noodige eischen voldoet en of het verantwoord is, daaraan nog meer kosten te beste den. Verschillende leden wezen op de tal rijke ongevallen bij den luchtvaart dienst der marine en vroegen of deze te wijten zijn aan het gebruik van min derwaardig materieel of aan onvol doende opleiding van hel personeel. Ook werden verhoogde toeslagen voor vliegeniers bepleit. Opgemerkt werd dat de begrooting een post voor verhoogde duurtebijsla- gen voor laag gepensioneerden ont breekt. Gaarne zou men vernemen of de minister zijn eenmaal gedane toezeg ging gestand zal doen en hoe groot die duurtebijslagen zullèn zijn. Ook dit jaar werd voorts o.a. weder om geklaagd over de 'te lage bezoldi ging vkri het persctatiel bij de botbn- ning en bebakening. lnterneeringskaasp Harderwijk. Volgens „de Tel." is afs opvolger van kolonel van Alphen benoemd tot commandant van het interneerings- kamp Harderwijk de gep. luitenant-ko lonel Reedijk, thans woonachtig te Voorschoten. P olitietoezicht op de Noordzee; In verband met berichten nopens be weerde schade, aan Nederlandsche ha ringschepen op de Noordzee door En- gelsche schepen toegebracht, vernemen wij, afgescheiden van de quaestie of die berichten op juisten grondslag be rusten, dat dezer dagen -weder een aan vang is gemaakt met het, tijdens den oorlog opgeschorte, uitoefenen van po litietoezicht op de Noordzee, voorloo pig door middel van torpedobooten, terwijl over enkele weken die taak zal worden overgenomen door Hr. Ms. „Triton". Het ligt in de bedoeling in het begin van het jaar 1920 dat toezicht wederom op te drageB aan Hr. Ms. po- litievaartuig „Zeehond", dat dit vóór den oorlog steeds uitoefende. Vogelbescherming. Door de Nederlandsche Vereeraiging tot Bescherming van Vogels, werd tot den minister van marine het verzoek gericht, alle vuurtorens lames de Ne derlandsche kust van rekken- te willen voorzien, ter beveiliging der trekvogels. Zooialls bekend is, wordt op deze wijze reeds enlkele jaren gewerkt op den Brandaris (Terschelling) en wel met zeer bevredigende resultaten. VLISSINGEN, 8 NOVEMBER- AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF MAANDAG 10 NOVEMBER Broodkaarten. De minister van landbouw heeft be paald, dat voor de 30ste broodkaart- periode als wittebroodkaarten, aan vullingskaarten voor wittebrood en dagbroodkaarten zullen gelden de kaarten van verschillende kleuren en wel voor het 117e tijdvak de paars ge kleurde voor het 118de tijvak de oran je gekleurde voor het 119de tijdvak de bruin gekleurde en voor het 120ste tijd vak de zwart gekleurde. Deze kaarten hebben een lichtbrui nen ondergrond. Melk. Door iden minister van landbouw, nijverheid- eini handel wordt voor Vlis singen vastgesteld een maximum- Ik1ei,nlfoande1-prijs va® 18 cent per liter bezorgd ten huize van- verbruikers. Beschuit Naar aanleiding vaj, tot ultiblij-ven- der toewijzing van- .regperingsbloetm voor de be-schcitibereiciing, welke zou aanvangen 20 October >1hebben- wij ons eenige dageft, geleden gewend tot den secretaris v,am idan bond van- j>e- schuiffabri-kantani in- Nederland' te Dordrecht en waar zijfti a-nhwioond op zich laat wachfêa", wenddep wij- ons hedenmorgen tót h-et rijtabu-reau voor de distributie van graan era meel te 's Graverihage. Na afzending van dit schrijven ont vingen wij- een oiriculaire van voor noemd bureau, waarin weder voor 36 d-agen opgaven kunnen wonde® inge zonden aan bovengenoamden- secretaris voor de verstrekking vara bedoelde bloetn op een' .'raader te bepalen dag in December. Aanvragen na 17 November zullen niet in behandeling kamera. Tevoren behoort meft, thans op te zenden- 20 cent per 100 K.G. voor administratie kosten, iwelke- in ,geen, .geval worde® gerestitueerd. De remise d,iant te ge schieden iper postwissel of postbewijs, daar postzegels niet gelden-. Voor verdere bijzonderheden- raad plege 'mej,,, den ambtenaar aan, oatze" afdeeling .jbloeun- en meel" aan het derde loket van het distribiitiebiireau. Vervoer. Er te ee-n wetsontwerp ingediend, houdende maatregelen' ter voorkoming van edn, tekort aan vervoersmogelij-k- heid. De minister vajn, landbouw kan vonaeren dat voertuigen' n trekdieren ter zijner oeschikking worden gesteld om overeenkomstig zijin a-anwijzingen' re worden- gebruikt. Wij brengen nogmaal in herinnering dat vragen betreffende de Invaliditeits wet aan ons kunnen worden ingezon den, welke vragën dan eenige dagen later met het daarop verlangde ant woord, worden gepubliceerd. Nood te Wepiten. Naar wij nader vernemen heeft het VTrssingsche comité tot leniging van den nood te Weenen zich als volgt ge constitueerd Eere-voorzitter C. A. van Woelde- ren, Burgemeester. Leden P. G. W. J. van der Aa, pastoor W. H. G. Boel- iaard, garnizoens-commandant C. A. Brugman, commandant van Hr. Ms. „Fchorpioen" A. J. Gooszen, inspec teur van het Ned. Loodswezen C. Janszen, hopman Ned. Padvindcrs- \vieeniging, afdeeling Vlissingen M. Laernoes, wethouder G. F. Lindeijer, gemeenteraadslid M. de Hes, Israël. Godsdienstonderwijzer J. G. van Niftrik, wethouder G van de Pufte, gemeenteraadslid D. L. H. van Raaite, directeur Vlissingsche Duinwaterlei ding-Maatschappij jos van Raaite. oud-directeur Kon. Mij. „de Schelde" Mr. J. Smit Azn., directeur Kon. Mij. „de Schelde" M. Teerling, president der Ned. Padvinders-Vereenigir.g, af deeling Vlissingen F. van de Velde, uitgever „Vlissingsche Courant" C. L. Voorhoeve, predikant. Blijkens achterstaande advertentie zal dit comité Maandag 10 November, des avonds 8 uur in de trouwzaal van het stadhuis vergaderen, teneinde de wijze van weFken vats te stellen. Be langstellenden worden tot hef bijwonen dezer vergadering uitgenoodigd, terwijl belangrijke besluiten op die vergade ring te nemen, in een verslag in dit blad verder ter algemeene kennis zullen worden gesteld. Gemeentebegrootiiig voor 1920. De gemeenle-begrooting voor 1920 is in druk verschenen. Zij wijst in ont vang en uitgaaf aan 1.315.783.10. Wat de inkomsten betreft worden o.a. geraamd de opcenten op 's rijks directe belastingen op 60301.42, de plaatse lijke directe belasting naar het inkomen ƒ495.000, andere beffingen ƒ41343.50. De opbrengst van de mededinging naar plaatsen gedurende de kermis wordt geraamd op 5500 tegenover ƒ3200 voor 1919. Het eerste hoofdstuk van de uitgaven wijst aan ƒ67451.21 als nadeelig slot der rekening over het dienstjaar 1918. Het nadeelig saldo van dezen dienst is een gevolg van mindere ontvangsten en meerdere uitgaven in verband met de buitengewone tijdsomstandigheden. Tot dekking van dit tekort zal een tij delijke geldleening worden aangegaan, uitgezonderd voor een in 1918 niet ont vangen subsidie van het Kon. Natio naal Steuncomité voor huizenbouw ad 12.150. Hoofdstuk II, bestuur der gemeente is uitgetrokken op 47618.83'/2- De jaarwedden van de ambtenaren ter se cretarie zijn uitgetrokken op ƒ25593 tegen-19859.83 voor 1919 toegestaan. Het derde hoofdstuk, belastingen, is geraamd op 12775.05. De eerste afdeeling van hoofdstuk IV, politie, is uitgetrokken op ƒ83002.36, tegenover 59810.5214 voor 1919 toegestaan. De uitgaven zijn be-, rekend voor 3 inspecteurs en 39 agen ten. Er moeten nog 10 agenten be noemd worden. Evenals voor 1919 wordt bij dit hoofdstuk voorgesteld over 1920 aan de burgerwacht weer een subsidie te verleenen van 600. Bij de afdeeling gezondheidsdienst, wordt voorgesteld aan de vereeniging INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. HEERLIJK VQORDEELIG „het Groene Kruis" te Vlissingen over 1920 een bijdrage te verleenen in de kosten ter bestrijding van de tubercu lose, ten bedrage van de helft der sub sidie, die de vereeniging van het rijk zal ontvangen, waarvoor op de ge meente-begrooting 500 is uitgetrok ken. Blijkens hoofdstuk V, openbare wer ken, zijn Burg. en Weth. voornemens den klerk le klasse A. Brevet met in gang van 1 januari 1920 te bevorderen tot adjunct-commies. De overige hoofdstukken geven geen aanleiding tot bespreking. Deze hoofd stukken zijn als volgt geraamd Hoofdstuk V, openbare werken, 100.279.83. Hoofdstuk VI, inrichtingen van nij verheid 490. Hoofdstuk VII, onderwijs, kunst en wetenschap, middelbaar onderwijs ƒ37143.28; lager onderw^260.751.42j4i andere inrichtingen van onderwijs ƒ4210 kunsten en wetenschappen 1450, totaal van hoofdstuk VI! 303.554.30!^. Hoofdstuk VIII, armwezen ƒ98633.46. Hoofdstuk IX, landbouw, handel en nijverheid ƒ4311.50. Hoofdstuk X, beheer en onderhoud van bezittingen 2573.28. Hoofdstuk XI, gemeenteschulden 392.195.30)4. Hoofdstuk XIII, pensioenen tot een bedrag van 26876.94)2. Hoofdstuk XIV, uitgaven van ver schillenden aard 81921.00)^. Hoofdstuk XV, onvoorziene uitgaven 15257.31. De begrooting voor de groente- en fruitveiling is geraamd op ƒ11155 in ontvang en uitgaaf. Op deze begroo ting is geen bijdrage van de gemeente tot dekking van het tekort meer uitge trokken. De begrooting der haven-exploitatie sluit in ontvang en uitgaaf op een be drag van ƒ72295.19. De uitkeering aan de gemeente is weder op 5000 uitge trokken, omdat bij raadsbesluit van 30 October 1914 in beginsel is besloten jaarlijks niet meer dan 5000 van de winst nn de gemeentekas te storten. De begrooting voor de bad-exploita- tie wijst een eindcijfer aan van 10307.31 in ontvang en uitgaaf. De uitkeering aan de gemeente, welke voor 1919 op ƒ588.10)^ is geraamd, is voor 1920 voor memorie uitgetrokken. De begrooting van de gewone en buitengewone inkomsten en uitgaven van het grondbedrijf voor 1920 sluit op een bedrag van ƒ34962.96. I Blijkens het voorloopig verslag dei- Tweede Kamer over hoofdstuk marine, werd het voornemen tot geleidelijke uitbreiding van het aantal stoomloods- vaartuigen, toegejuicht. Ook werd aangedrongen spoedig een nieuwe regeling tc Vlissingen in te voeren met het oog op de concurrentie der Belgische loodsen. Ira de Groote Kerk wordt Vrijidag 14 November, des avonds 8 uur, een lezing gehouden door- ds. Joh. de Groot, met het onderwerp „Te paard door het Heilige Land", persoon!,ijke rCTiSherirwri-ngeik Dr. de Groot, die tot vorig jaar Jeruzalem heeft geschetst, zal tha,n® med-edeeHnigen- doen over de Doode Z-ee, Kapemaum, Befihtehem enz. Door de beide coöperatieve vereeni- gingen zal op Maandag 10, Dinsdag 11 en Woensdag 12 November a.s. in de kleine zaal van het Concertgebouw Emmastraat een tentoonstelling worden gehouden van de door de coöperatieve groothandelsvereeniging „De Handels kamer" zelf geproduceerde of bewerkte en onder het eigen étiket „Haka" ver pakte artikelen. De toegang is vrij. Maandag evenwel uitsluitend' voor de leden van beide vereenigingen. Het incident te Breskeus. Naar wij vernemen, wordt door de bevoegde autoriteit te Middelburg een onderzoek ingesteld naar de al of niet juistheid van het bericht in de Brussel- sclie „Soir" nopens een incident dat zich zou hebben voorgedaan tusschen Nederlandsche en Belgische schippers te Breskens, waarbij o.m. een Belgische vlag zou- zijn verbrand.

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 5