bode No. 57e Jaargang linkiijke uwsche io$« i zijn, :nsch skriechf NGEN AARCHÉ ISCHEN STBOOE fbode satsstiEppij art DINSDAG 4 NOVEMBER. jjEMEE NTEB ÊSÏÏJUR FEUILLETON EEN NATUURKIND. BINNENLAND •1Mb» Veryrrij VRD1NG." GEN. STE AOres jjj nrichting voor ven. Singel 4. ;n zoowel ate i nog zoo :ker.. Daarom standig dooi SHEGELS de in 1865 sverzekering T 5 A" ofdvertegen ^liseingen e* VAN DER iboden eeis 111 v. Biirghtstr. 1. iedmgüfs iiwrsqeri. ienat te treden in de stichting gen ep Zoom, voorden, eiden bij de» ur. 2ERLING, be- E N KAKENBERG, G H. DOM- lt. og looa. Vliss. Cour." flinke >n, en Zo, dags ypark 48. ber ee* flinke agd. hoekstraat 20. er een nette SJE gevraagd. d'ijfk 6. iddelburg r d a m. n November tiQ&t 7.— 7.- 7.~ f.Midd 7.- 7- 7.— vordt desmor- n. :komen Transport er, Erven (f VOS 1 EENHOORN lOSTERHOUT' brs. BUITF'- VLISSIINGSCHE COURAINT ADVERTENTIE-PRIJS *Van 14 regels: ƒ0.80; voor iedere regel meer 20 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen 40 cent per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 145 regels 1.30, iedere regel meer 20 cent. ABONNEMENTSPRIJS. Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ1.85 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.20. Week-abon- nenienten :14 cent. Afzonderlijke nummers 3 cent VEEVOEDERSCHAARSCHTE. Burg. en Weth. van Vlissingen doen, met het oog op de schaarschte aan vee voeder, een ernstig beroep op de hulpvaar digheid van alle inwoners. Zij wenschen, dat in ieder huisgezin, de aardappelschillen, groenten-afval als kool-, sla en andijvieblad, koolraapschillen, peen en knollenloo?, zindelijk en frisch worden bewaard in een emmer of kistje, welke door den reinigingsdienst zullen worden opgehaald. Vlissingen, 4 November 1919. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat Bestuurs-ColJato- ren van het HENDRIK NANNES en CA- TRIJN EPES LEEN" te BOLSWARD voornemens zijn over te gaan tot eene be geving van eene studiebeurs. Jongelieden uit het geslacht der stich ters, wier ouders niet in staat zijn, uit eigen middelen hunne studie te bekosti gen, worden uitgenoodigd, zich voor me dedinging schriftelijk aan te melden bij den secretaris van het leen, den heer D. N. Zuithoff te Bolsward, onder overlegging van eene geboorteakte, aanwijzing van genoten onderwijs en, zoo noödig, bewijs van afstamming, vóór of op 27 November e.k. Sollicitanten moeten op 1 November ten minste 12 jaren oud zijn en den leeftijd van 24 jaren nog niet hebben bereikt. Zij zullen zich te onderwerpen hebben aan een vergelijkend examen, waarvan de da tum later zal worden bekend gemaakt. Reis- en verblijfkosten zullen niet worden vergoed. Volgens artikel 8 van net leensreglement worden jongelieden, ouder dan 16 jaren, die geen opleiding aan een gymnasium, hoogere burgerschool of een daarmee in hoofdzaak gelijkstaand onderwijs hebben ontvangen, niet dan bij gebreke aan hen, welke die opleiding of dat onderwijs wel hebben genoten, benoemd. Vlissingen, 4 November 1919. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. bisschop: HET NIEUWE VLISSINGSCHE ZIEKENHUIS. Wij hadden een gesprek met onzen nieuwen burgemeester, die dezer dagen het gasthuis en de barak voor besmette lijke ziekten bezocht en sterk getroffen \s door de achterlijke en onhoudbare toestanden, die hier. ter stede op het ge- Wed van ziekenzorg heerschen. Hij deelde ons mede, dat het zijn vaste voornemen is, alles in het werk te stel len, dat zoo spoedig mogelijk met den bouw van een aan alle moderne eischen voldoend ziekenhuis zal kunnen worden begonnen. Klaarblijkelijk geldt dit niet alleen een VU-ssingsch belang, maar zal L"* het mflnwetk ersieven van Nnorri-AIaska Naar R. li o 65' Ruinnion zsg zij ook duidelijker en ton zijn gehate gestatte onderscheiden, ofschoon hiji allies wat zij verder zag of eigenlijk niet zag, zij mijten ver had kunmari' zijjm op een kalme zee. Zoo onmerkbaar was het aanbreken van den grijzen dag;, dat zij het ko mende licht niet zag vermeerderen:. Het was een' treurige dageraad er was Reen rose gioeid, geerr Ineeusmeltende Wen, geen gloeiend goud de nacht verdween gewoo;™ en veranderde ira een ziekelijke schemering, die asch- Rrauw werd, en toen' kwamen langza- atenh.amdi aan beide zijden eenige me ters het land in de vormlooze schadu wen va;n, onafgebroken boomstammen, daarachter moe.ra«iand en ver verwij-, derde heuvelen, nog niet beschenen door het grijze liohit. Boven hiaar hoofd RUfze, jagende wolkom daar onder stroomde die riviers nu geel en dik. De Reneele streek, zoover het oog zien Lom, was ongerept door menschen- daniden alleen begaan door de voeten van de stoere bosclumenschen. Zij zag RiuinmiOn, achterom kijkan, om en oesehirttende kreek te zoeken en hm profiel was lecêijiker en afstooten- er, dan zij ooit te voren gezien, had. ij gingen een bocht om; waar de eene dergelijke inrichting tevens van nut zijn voor de geheele provincie, in het bijzonder voor Zeeuwsch-Vlaande- ren. De hoogst ongunstige toestand onzer gemeentefinanciën maken het echter in- tusschen volstrekt onmogelijk, dat onze gemeente de kosten voor het bouwen van een nieuw ziekenhuis zou dragen. Men is dus geheel aangewezen op hulp van particuliere zijde, wanneer men de dringend noodige verbeteringen in de zorg voor onze zieken spoedig wil aan brengen. De burgemeester wil nu zoo dra mogelijk een beroep doen op die particuliere hulp, niet alleen 111 Vlissin gen en Zeeland, maar ook elders in het land en hoopt daartoe een zeer actieve en energieke propaganda-commissie te zullen kunnen samenstellen, die ook buiten de provincie een beroep op de liefdadigheid zal doen. Op deze wijze hoopt hij hef aan Vlis singen te helpen besparen, dat in 1923 het feit zal worden herdacht, dat het gasthuis 100 jaar gevestigd is in het voormalige Groot Heerenlogement in de Hellebardierstraat, een toestand, die voor vele jaren, toen aan hygiëne en verpleging nog geheel andere eischen werden gesteld en toen Vlissingen nog minder dan 10.000 inwoners telde, reeds werd afgekeurd, doch die thans werke lijk ten hemel schreit Wanneer de ongelukkige zieken het sombere, versleten, veel te kleine en ouderwetsche gasthuis binnenkomen, moeten zij wel denken, in een gevange nis te worden opgenomen Het opsom men van de gebreken van het gasthuis is een onbegonnen werk men ga zich vooral eens zelf van den onhoudbaren toestand overtuigen In afwachting van de plannen en de begrooting van kosten voor een nieuw ziekenhuis, verzocht ons de burgemees ter reeds dadelijk in ons blad eene ru briek open te stellen voor het verzame len van gelden voor een „Fonds voor het Nieuwe Vlissingsche Ziekenhuis", aan welk verzoek wij gaarne voldoen. Ook de kleinste giften, die mochten in komen, zuilen dankbaar worden aan vaard, terwijl ieder in eigen kring, ook buiten Vlissingen, verzocht wordt an deren tot financieelen steun op te wek ken. Wij spreken de hoop uit dat de plan nen, waarmede natuurlijk een zeer be langrijke som is gemoeid wij zullen later wel gelegenheid hebben daarom trent meer in details af te dalen krachtig gesteund mogen worden. Het hangt natuurlijk van het bedrag der giften af of het werkelijk zal,ge lukken een geheel aan de eischen van den tijd beantwoordend ziekenhuis te kunnen bouwen. Het zou in de bedoeling liggen de in richting te doen verrijzen aan den Kou- dekerkschen weg aan het eind van de Kerkhoflaan, omdat men daar een rus tige omgeving heeft. Vroeger is de aandacht gevestigd geworden op het Burgerweeshuis, ten einde dit voor ziekenhuis in te richten. Het is evenwel gebleken dat men dan slechts half werk zou doen. Ten eerste ligt het gebouw op het Noorden en in de tweede plaats zou er geen gelegen heid bestaan het later uit te breiden. De burgemeester zal nu binnenkort een conferentie hebben met verschillen de medici, teneinde deze zaak nader te bespreken en de noodige stappen te doen, linkeroever veile inhammen vormde, en naar eerr vain deze stuiund-e Runniom zijn boot. Het bant van het meisje klopte wild en zijl voelde haar lede maten koud worden. Poieoc Dotret's geest werkte ver wonderlijk. Bovendien, zijjm geheugen wa.s goed. Stark's mededeelinge®, die Gale en den luitenant zoo hadden doen schrikken, hadden een eenigszims an dere uitwerking op den Fnainsctoman. Wat hij wist, was «iet veel, maar ge noeg, om hem te do«i twijfelen. Waarom Omdat eertige brokstuk ken van eem gesprek hem in het ge heugen kwamen, eenige woorden, die hij, gehooid had im Stark's salon over een cano en een man1. Hij kende ellke boot, die langs den oevier lag en plotseling besloot hij te gaan zien of de caino 00 dezelfde plaats lag, waar zij diien dag gelegen, had, want er was slechts één van dat soort te Filamibeau. Als Necia de rivier was opgegaan pp die vrachtboot, dain was achtervolging hopeloos, want geen bootsman .kon tegen den stroom inroei- emmaar ais die cederhouten cano verdwenen was Hij snelde Stark's hut uit naar den' oever der rivier e,m sprong naar den inlham be neden. Er was ééne kans, etn alls hij zich vergiste, het deed er niet veel toe de anderen, zouden vertrekken met de eerste boot, die stroomopwaarts ging. Terwijl daarentegen als zijn vermoe den' zekerheid bleek, als Stank gelogen had, om hen van het spoor te brengen en Ruinnioni haar stroomafwaarts had meegenomen mu, dan wilde Poleon, Om het plan te steunen zullen wij gelegenheid geven bijdragen aan ons bureau te zenden, welke door ons verantwoord zullen worden. De eerste giften kwamen reeds in, nl. C. A. v. W100.— Mevr. de Wed. H. v. W.L. 100. Totaal 200- Ontwerp-Duujrtewet. Het onitwerp-Duu.rtewet heeft giste re» de departementen van landbouw, nijverheid en handel en van justitie verlaten. Verwacht wordit, dat het Zoo tijdig zal kunnen worden ingediend, dat dit r.og voor Kerstmis, tirsschen de behan deling der Staatsbegrooting door de Tweede Kamer zal kunnen worden afgedaan. Zooais de mi'riste- van landbouw reeds tijdens de foefemdefling van de interpell!atie-Sa,nnes imet een enkel woord heeft medegedeeld, wordt voor gesteld de instelling van een Centraten Duurte,raad daaronder kometi dis- tricts-dwurferaden en in gemeenten, die zich daartoe leen,en, plaatselijke duurfc- commissies. De regeering heeft iini deze zoo goed alls geheel gevolgd Ihet ontwerp van de Staatscommissie inzake de duurte, waarvan prof. Bruins voorzitter is. De vermogensaanwasbelasting. Door den Nederlandschen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwkun digen is tot de Tweede Kamer een re quest gericht, inzake de Vermogensaan wasbelasting. In dat request wordt ge wezen op de onbillijkheden die dit wets ontwerp tegenover de huis- en grond eigenaren en bouwkundigen bevat. Als maatstaf voor de waardebepaling van een onroerend goed wordt aangenomen de prijs, die een soortgelijk perceel op de openbare veiling opbrengt. Het spreekt echter vanzelf, dat deze waarde geheel fictief is. En daarom is het op het oogenblik onmogelijk te bepalen, hoe groot de waardestijging van het onroerend goed eigenlijk is. Een bijzon der bezwaar van de voorgestelde be lasting is, dat zij een pukkel zal vormen tot verkoopen van woningen en zulks, terwijl in dezen tijd juist het verhuren van woningen moet worden bevorderd. Op de uiteengezette gronden wordt ver zocht om het wetsontwerp te verwerpen. Tegemoetkomingen voor vri j willigen landstorm. De minister van oorlog heeft bepaald dat aart vrijwilligers van den vrijwilli ge» landstorm, die tot sergeant of fou- rier worden bevorderd voor aanschaf fing van distinctieven enz. een toelage wordt genoten van 40. Zij. die deze toelage gemeten ontvangen voor het !oopende jaar de vastgestelde toelage voor .kleeding niet Onderofficieren vap den landstorm, welke tot den rang'vam sergeanit-ima- iooir worde» bevorderd, ontvangen een toelage va» 15 voor aanschaffing van chevrons, enz. De Amsterdamsche tram. Hoewel het tarief verhoogd is, neemt het vervoer met de electrische tram te Amsterdam nog steeds toe. in de eerste ,10 maanden van dit jaar werden 109 niemand meenemen, want hij zou vlie gensvlug rei-ze a De boot was weg Hij zochlt den oever achter zich nog eens af, maar zij was er niet, en zij® opgewonden heid werd grooter, zoowel als zijl» haast. Altijd nog hard, loopende, ging hij naar den handelspost, wiaar aan den achterkant omgekeerd zijn eigen boot lag. Een ca»,o va» berkenhout, die ihij aan niemamd toeverntrouwde, zwak en verraderlijk voor ieder be halve voor een .man, die den. snelle® stroom daar en de Indiaamschie manier van pagaaien- kende. iHij was nu zeer blij,, dat hij de an deren niets gezegd had va» zijn ver moeden zij konden het recht voor zich geëischt hebben te gaan en dat wilde hij zich niet'laten ontnemen. Met zwaai was de boot op zijn schou ders, toen haastte hij zich naar den oever ihet steile pad af, als een groote misvormde schildpad. Voorzichtig legde hij- het ranke vaar tuig in den. kabbelenden stroom, toen ontkleedde hij zich met koortsachtige haast, want de drift maar een heete vervolging was i<»Ih.em en ofschoon het een koude, ruiwe nacht was, gooide hij zijp kleeren uit, tot hij naakt was tot aam het middel. Hij greep zij» riem, stapte in, knielde mtidde®- in de boot en stootte van wal. De berlkej,, cano gehoorzaamde hem als een levend ding, sprong en danste onder de slagen, die het water deden koiken tot schuim, en zijn stalen spie ren., die zich o,p eni neer bewogen, zich strekte», e» bogen en rekten. De oevers waren aa® zijn gezicht millioen passagiers vervoerd, tegen 100 miilioen in 1918. Er werden dus dit jaar gemiddeld 11 millioen passagiers per maand vervoerd of ruim 360.000 per dag. Het gevaar vfin gezonken mijnen. In „Bericht aan Zeevarenden" worde" gezagvoerders va® schepen er at tent op gemaakt, dat er eq^ groot aan tal mijnen gezonken is, zonder te zijp gesprongen. De .mogelijkheid bestaat, dat sommige dezer mijnen, o.p den bo dem der zee liggende, nog .gevaarlijk zijn,. Gezagvoerders .moetem er zorg voor dragen, indien eenigszims moge lijk, ten minste 6 voet water onder den kiel te houden irv de nabijheid van ondiepten, of in de vaarwaters naar havens, waar gedurende den oorlog met mijnen gewerkt is. De slechte tijden. Wethouder Abrahams heeft in den gemeenteraad van Amsterdam mede gedeeld, dat de burgerij van Amster dam gedurende de eerste 8 maanden meer dan 22 tonnen gouds heeft uitge geven voor publieke vermakelijkheden, d. i. dus bijna 3 ton per maand of onge veer 10.000 per dag. Billijkheidshalve moet er evenwel op gewezen worden dat onder de 22 ton nen gouds een zeer aanzienlijk bedrag behoort van de vele duizenden vreem delingen die dagelijks te Amsterdam, hetzij voor plezier of voor zaken ver toeven en waarvan een belangrijk con tingent de publieke vermakelijkheden bezoeken. Uitbreiding politiekorps. De hoofdcommissaris van politie te Utrecht 'heeft den, burgemeester voor gesteld het .politiekorps uit te breiden, met 100 agenten, 6 hoofdagenten, 3 brigadiers en 9 inspecteurs. De hoofdcommissaris aoht het tegen woordige aantal van 250 agenten veel te klein voor een behoorlijke surveil lance. DEMOCRATIE EN REVOLUTIE. Voor de afdeeling van den Vrijz. Dem. Bond trad gisterenavond in „de Oude Vriendschap" als spreker met bo venstaand onderwerp op de heer mr. P. J. Oud, lid van de Tweede Kamer. De heer J. W. Roskes, die bij ont stentenis van den voorzitter, dr. Sta- verman, de vergadering leidde, deelde mede, dat het laat aankomen van den trein oorzaak was van het verlaten van den aanvang der vergadering het was bijna kwart voor negen toen de vrij goed bezochte vergadering ge opend werd. De heer Oud zeide, dat het begrij pelijk is, dat men in de tegenwoordige treurige omstandigheden, poogt verbe tering te brengen. De vraag is hoe moet die verbetering gebracht worden. De sociaal-democraten geven de schuld aan het kapitalisme en zien in het so cialisme het eenige middel. Gaat men hier niet mede accoord, dan steunt men volgens hen de ellendige toestanden van den huidigen tijd. Dit is geen nieuws, het is het gevolg van de theoriën van Marx, die zeide, er zijn slechts twee klassen, die der arbeiders en die der kapitalisten. Dit was makkelijk bij de gevoerde propa ganda, men kon ai de verantwoorde lijkheid op de kapitalisten schuiven. Dit ging goed, totdat een groot aan- onftrPklke» en er was inieits, om hem te leiden daln, de zuiglqg van den stroom en de flauwe ster,ren aan den lie,mei. Zijn haast werd nu iets, dat hem geeseide e.n joeg, want h.et was of hij stilstond, h,ij ko.n niet gauw genoeg voor uitkomen q-, eera klagend geliuid als van een geslagen h.ond> kwam hem van de lippen. Rimniiom dreef zijp, cano- naar den oever met krachtige slagen, stuurde dep neus op het gnimt. stond op, rekjte zich uif en trok de boot vertier aan vi^tl toen zag hij op Necia neer. „Wel, wat is het, ja of neen Wil je m-e to-t echtgenoot of tot meester Zij zat ineengedoken im den stuurstoel-, een bleek, angstig schepseltje, en mom pelde eindelijk „Je je moet me tijld: geven." „Geen, uur langer. Hier moet je een besluit nemen en denk er ,aam, het kan me niet schelen, wat je kiest, maar het is beter, dat je verstandig bent." Zij sloeg hiaar wanhopige oogen op, keelt de rivier af naar boven era bene den, toen naar de wildernis aan beide oevers maar het was overal even stil en onbevolkt, alsof de landstreek dtien morgen pas gesdhapen was. Zij moest tijd hebbenzij zou zich houden, alsof zij toegaf en hem dan verraden aam den eersten man, die kwam een afge dwongen belofte was miet blindend. „Ik zal rustig met je meegaarr"', zei zij met zwakke stem. „Ik wist, dat je ziern zou, dat ik je billijk behandel. Kom rek de kramip uit je ledematen, .terwijl ik een pot koffie zet." tal sociaal-democraten in de vertegen woordigende lichamen plaats namen en zij mede verantwoordelijk werden, toen de soc.-dem. in Ged. Staten kwamen, toen zij wethouder werden, toen zelfs de vraag kwam, wanneer een hunner minister zou worden. De beide soc.-dem. wethouders van Amsterdam voelen nu, dat het maar niet zoo gaat om van de eene maat schappij in de andere over te gaan. De arbeiders gaan twijfelen aan deze men- schen en zij komen in oppositie, wat de scheuring tengevolge had, en Wijn koop en de zijnen bestrijden nu mannen als Wibaut, die ook als wethouder van de levensmiddelen-voorziening met on overkomelijke moeilijkheden te kampen had. Wijnkoop noemt nu de S. D. A. P. de uiterste vleugel van de linksche burgerlijke partijen. Ditzelfde hoort men in Duitschland, en daar moet een man als Noske, van dezelfde midde len gebruik maken als de vroegere be windsmannen. Maar wat er ook zij, Wijnkoop kwam in de Kamer met drie geestverwanten en nu ziet men, dat deze de S. D. A. P.ers in revolutionaire richting drijven. Dit noèmt spreker be denkelijk, omdat men dan niet kan ko men tot een democratische regeering. Democratie is het zelfbeschikkings recht van het volk op binnenlandse!) bestuur toegepast. Een der democratische beginselen is het algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen, dat nu bereikt is. Spr. wees er op, dat de vraag, wie het meest te zeggen heeft, regeering of parlement, niet in de Grondwet beant woord wordt, maar het is een vraag van staatkundigen aard. In Pruisen en Duitschland had het volk heel wat min der te zeggen, dan in Nederland, om dat de regeering in eerstgenoemde landen alleen vroeg of men het vertrou wen van den keizer nog had, maar in Nederland vroeg men, of men het ver trouwen van de Kamer nog had. Men ging hier echter in 1913 met het ministerie-Cort van der Linden, het extra parlementaire kabinet, op den verkeerden weg. De vrijz. dem. eischen dan ook een ministerie, steunende op een meerderheid in de Kamer. De vrijz. dem. hebben, ondanks de daarvoor op hen gerichte aanvallen, bepleit, dat een democratische regeering niet kan wor den tc^ stand gebracht zonder de soc.- dem., met hun 22 zetels. Dit is echter niet doorgegaan, en het ministerie-Ruijs de Beerenbroeck kwam en toen zag men het zeer bedenkelijke, dat de soc.-dem. het parlementaire stelsel verlieten en zich op het stand punt der revolutie plaatsten. Er zijn twee revoluties, de sociale en de politieke. De eerste is afschaffing van het par ticulier bezit, niaar dit kan men nu maar niet zoo ineens verkrijgen, trou wens Marx heeft dit ook niet zoo voor speld. Deze meende, dat op 'n gegeven oogenblik het geheele kapitaal in en kele handen zal komen en dan kan de Staat het makkelijker van deze overne men, die dan het geheele bedrijf reeds hebben gecentraliseerd. Hij meende, dat de arbeiders niets te doen hadden, dan zich te organiseeren en zich ge reed te maken voor die overname. En dit zou een revolutie zijn, die langs ge heel wettelijken weg zou kunnen ge schieden. Maar de revoluties van thans zijn politieke revoluties, die alleen ten doe! Hij stak zijin hand' uit, om hiaar te helpen en. zij nam hiaar aan, maar rtruikelde terwijl zij opstond1, want zij had verscheidene uren in éèm houding neergflhiunkt gezeten en haar ledematen ware» stijl. Hij, greep baar en droeg haar aan wal toen implants vö)n; haar op den grond te zetten1, drukte hij haar ruw tegen zich aan en kuste haar. Zij uitte een zwakken kreet en worstelde om zich te bev,r,ijlden, maar hij lachte en hield1 haar slechts dichter tegen zich aan. „Bam ik niet goed genoeg voor kus Zeg, dit is een mooi engagement. Kom mu „Neen, neen, neen riep zij, wor stelende als een wild ding maar hij drukte zijin lippen weer op de hare ero liet haar toen los, waarop zij achter uit ging, 'hijgende, machteloos, haar oogen wijd o,pen en vol afschuw. Zij wreef haar lippen met den rug van haar hand, alsof zij zijn aanraking wilde wegiwissohen, terwijl hij uit zijp cano een' bijl, een pakje eetwaren en een koffiepot nam. Toen verzamelde hij, nog altijd lachend, eenige stukken drijfhout, en bouwde een vuurtje. Er was een blind instinct Sm hiaar, om te vluchten, en 'zij zocht naar een middel tot ontsnapping, maar aan den eenen kant strekten zich de oerwouden 'uit op een afstand van driehonderd voet en aan de andere zijde de snelle brui sende stroom, die schuurde langs de cano. (Wordit vervolgd1.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1