laire 2üze ZATERDAG 38 OCTOBER. -olaas Me Ik KTE ZIERIKZEE 'and- rl even. biedingen ar>v *£j*n. STBODE. iJE aatschappjj in nart Jilnmnmer bestaat uit2 hlatteii Eerste Blad. Gemeentebestuur Zaaien en Maaien. FEUILLETON EEN NATUURKIND. De Invaliditeitswet. No. 246 57e Jaargang 1919 50, SOUBURQ. >h no. 8 prima gjn 25 ct. per ons. Speculaas per ons. i adres in BAN- ROU, VANILLE- zangen een groote BONBONS nbevelend, EURWAARDER /erander. vraagd plm bureau „Vliss, II oizeo, akkest, enz. md. in omloop op f 4.313450 - 4.828200 - 5.586350 - 6.908050 8.500000 bij de Heeren <S Zoon en te de Heeren TEYLINGEN. die KORL VINKE. Nieuwe Rott. VEY MEST- del. ogeiijk gevraagd ckerij VERBURG le morgenuren, straat 71 (ben) Middelburg e r d a m ek in October Midd. 1.- 7- r flati "7'~ wordt de» mor en. rekomen V. Transport en Erven G. VOS) EENHOORN! JQSTERHOUT ebrs. BUITEN- VLISSIINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS yan i4 regels: 0.80 voor iedere ,-ese! meer 20 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 40 cent per regel, dienstaanbiedingen en dienstaanvragen 10 cent per regel, bij comarite betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.30, .edere regel meer 20 cent ABONNEMF.NTS-PR1JS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal keren 1.85 per drie maanden. Franco joor het gelieele rijk ƒ2.20. Week-abon- „enienten 14 cent. Afzonderlijke nummers: 5 cent. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van 13 Oc tober jl. aan de Koninklijke Maatschappij ..de Schelde", Scheepsbouw- en Werktui- genfabriek alhier, vergunning is verleend tot de uitbreiding van de bestaande ma chinefabriek, bestemd voor het maken van verschillende machinerieën, op het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen sectie D no. 1796, gelegen tusschen de Dokkade en de Aagje Dekenstraat. Vlissingen, 17 October 1919 Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De w.n. Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 13 October jl, aan de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", Scheepsbouw- en Werktuigen- fabriek alhier, vergunning is verleend tot het oprichten van eene koperslagerij met verzinkerij, op een tèrrein kadastraal be kend gemeente Vlissingen sectie D. no. 1796, plaatselijk gemerkt Lampsensstraat. Vlissingen, 17 October 1919. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De w.n. Secretaris, F. BISSCHOP. Het is in enkele streken van ons land een nog in eere gehouden oud gebruik om i:m dien. tijd van 'hiet jaar, als de te veld gestaan, hebbende gewassen na genoeg alle zijn, weggehaald, en het land' oim nieuwe beploegimig vraagt, een: Danlkidag te houden. Het is waair dat cfit gebruik, vroeger algemeen, zich niu nog imaar hier en daar doet kennen, doch vooral in. onze provincie nog volop bestaat. De voortijlende tijd met zijn gestadiigeni drang naar lusten zon der lasten, laat nog maar geringe ge legenheid toe, tot andere dan materia listische overdenkingen. En zoo is ook (fat oude gebruik allengs verminderd ere aa.n de vergetelheid prijsgegeven. Nochtans is het te 'hopen, dat de diepere Ibeteekenfe, de eigenlijke zin van. dat gebruik bjj velen levendig blijft. Want wie zich dankbaar gestemd voelt voor hetgeen ihem de akker schonik, hetzij veel of weinig, zal zich Uit het mijnwerkersleven van Noord-Alaska. Naar R. B. 51) „Ik moet terug enl kieeren halen", zei zij, Hij zou 'hier tegen geprotesteerd tiebbenj, als hij niet gezien had, dat zij zoo niet kon reizen. „Zeer goed. Maar laat niemand je zien." .(Natuurlijk niet." ..Het wordt laat en ze zullen bij je thuis riaar bed zijira." Hij keek op zijn horloge. „Twaalf uur Wees hier over een uur, em ik zal de boot klaar heb ben." Het licht van zelfopoffering was in Necia's oogen, en haar wangen waren bleek door het groote bestuit. Zij re deneerde 'miet waarom, of hoe zij er toe gekomen, was, zoo over haar toe komst te beschikken,, maar klemde zich wanhopend aan Stark's plan vast, o,m te ontkomen aan tiaar zielestrijd. „■ik zal hier over een uur zijn", zei Z'l eenvoudig. Hij liet hiaar uit em sloot de deur 1 baar toen haaldethij diep adem, strekte de harldeni boven het hoofd en staakte een diepen izucht van voidoe- ing. Daarop nam hij zijn revolver, nderzocht hem nauwkeurig en maakte geteut"Toein' Hin« ""'i met bet ml richting van Gale's han met nieuwe kraolit toegerust gevoelen v»or dien arbeid, raoodiig om de velden tot nieuwe vruchtbaarheid te brengen. Daarop toch kamt het lm de eerste plaats aa:n om den grond' voor de ont vangst van het zaad gereed te maken, het zaad uit te strooien em alles te doen wat den, oogst vermag te bevorderen, wie aldus geploegd en gespit, gewerkt em geijverd heeft, hem zal de opbrengst vreugde schenken. Want ooik al om het even, of de oogst wat grooter of wat kleiner zal zijn, de zelfvoldoening, het gevoel zijn plicht gedaan en. zijn arbeid naar beste kraoh.te.ni te hebben gege ven, dit bewustzijn is altoos meer waard, dan cem hoe groot ook stofffe- lijik gewin. Dit mag in. de tijden, die wij thans beleven' nog wel eens met nadruk ge zegd: worden,dit voor oogen te hou den zal velen waarlijk geere lowaad doen, nu het leven meer dan ooit in het teaken van toenemende gemakzuchtig heid, van een, streven naar grof genot, en lusten zonder plichten staat. Dat dezulken in: den lande toch van den eenvoudigere landbouwer de waarheid, de simpele waarheid mogen leeren be grijpen, dat wat de mensch zaait, hij ook zat maaien. En dus ook dat wat ge niet zaait, ge evenmin zult maaien, Hoe duidelijk en klaar «s dit opnieuw aan de wereld getoond, nu na de ver- wanende oorlogsjaren, de met zooveel verlangen, verbeide vrede ons weinig anders schenkt em schenken kan, dan wat de vorige jarem zaaiden verwar ring en misnoegen alom. Immers in het groote leven der volken is het juist een- de^- als in het kleine der millioenen in dividuen: de verloren krachten komen: niet terug, de verloren uren en jaren, zij zullen geen voorspoed, geen bevre diging, geen heil kunnen brengen. Slechts opnieuw zal de grond moeten worden voorbereid, opnieuw de geest moeten worden vaardig gemaakt, op nieuw de krachten moeten worden verzameld en benut, om althans met eeniige kans op welslagen uit dien toe stand van ram-spoed, va.n verwarring en van onrust te geraken, waarin de wereld nog zoo zwaar en diep ge dompeld is. Wat moet er al niet her steld, wat al, niet weder opgebouwd worden, met vereende kracht Hoe moet eik onzer in welken staat of dienst men. ook verkeert, medewerken naar de mate era de krachten ons ge schonken, aan, het maatschappelijk en zedelijk herstel eener dooT zware kranikten neergevelde samenleving, wier herstefli-mgsproces nauwelijks is aangevangen, of reeds dreigen van alie zijde nieuwe euvelen era ziekten De felle geschillen tusscham kapitaal en arbeid wijzen er op, hoe moeilijk en hoe ernstig het tijdsgewricht is. Indien echter voor cte maatschappij eenmaal een tijd' van maaien, va:m oog sten moet aanbreken, dan dient er eerst gezaaid te worden. Dan dient met vasten wiii nu de hand aan den ploeg te worden geslagen, dan moet er niet in voortdurende tweespalt tussohen de verschillende klassen der samenleving met alle mogelijke machtsmiddelen raaar eenzijdig opgevatte verbetering wondere gestreefd, doch moet het doel wit .hooger worden gesteld en dient het oogmerk de verbetering, het herstel en de voorspoed van de geheele sa menleving te zijn. De tijden dringen daartoe. Reeds veel te vee! tijd toch is verloren gegaan, in, het naar voren brengen van allerlei separate belangen, eischen en verlangens, waarbij het eene en alles overheersohende belang der gemeenschap, geheel uit het oog ver dween. Niet langer mag worden ge talmd, om datgene te doen en datgene te laten, waardoor bet herstellings- proces der door era door zieke maat schappij 'niet langer bedreigd wordt. Rust en nogmaals rust, dat is het wat zij voor alles behoeft, era zonder weike zij nooit of te nimmer van deze reeds zoo langdurige ziekte, door den. oorlog en zijn rechtstreelcsche en middellijke gewoligëre aan de mensohlheid berok kend, zal kunnen, genezen. De beste, zoo niet de eenige medicijn daarvoor is den ontzaggelijken achterstand in de wereldvoorraden' in te halen, en. niets kan- daartoe beter leiden dan noeste, gestadige en weWerdeekle aibeid. Daarom is het zoo hoogst rampzalig dat juist op zulk een alle beschikbare krachten behoevend tijdstip, de lust om de handen (link uit de mouw te steken, en het weiktu.ig van der. arbeid- ter hand te nemen, bij zooveleo sterk is verminderd en dat zij meer geneigd- zijn, de zaken maar op hun etlendig beloop te laten, era dus de toestanden te doen blijven voor wat zij zijn, dan ook hun schouders ouder het juk te plaatsen en zoodoende de factoren, die het maatschappelijk leven richten, te verbeteren en. zooveel en zoo spoedig ais doenlijk is, de uit het spoor geioo- pen wagen der gemeenschap weder op den. goeden weg te helpen, Intusschen, h.et mag met instemming worden geconstateerd, begint in de kringen der werknemers, vooral in het zoo zwaar doo.r arbeidsconflicten ge teisterde 'Duitschlamd, een duidelijk waarneembare .neiging en herieven.de lust tot den arbeid door, breken. Het lean oo-k niet anders of de talrijke groepen der beter gezinde werknemers moeten tot de erkenning en het inzicht komen, dat hoe langer wordt ged'raald met het verbeteringsproces krachtig in te zetten, des te langer ook de vruch ten. van het herstel zullen uitblijven. Het is dan ook te hopen era zelfs te ver- wachten^ dat allengs een mindere af- 1 zijidiigheid van arbeidslust zal intreden over de gansche phalanx der werkers in de verschillende land-era der nieuwe en der oude wereld, w,aarbij dan van .de zijde der wenkgevers al het moge lijke moet worden gedaan, om dit te- j ru.ggekeende betere inzicht te steunen en met verstandige, milde maatregelen te bevorderen'. Een. bekrompen en eenzijdig zaaien o-p den akker der groote gemeenschap kan inodh zal ooit tot ruime oogsten kunnen lerden. De vrucht toch is gelijk aan- het zaad, dat in de voren wordt gestrooid en. wat de menschheid zaait, i dat ook zal zij eenmaal maaien. Een delspost staan en sprak hardop pHet heeft lang geduurd, vóór de tijd kwam, Gaylord, maar ik ben hier, en ik heb je, waar ik je deze vijftien, jaar heb willen hebben. ja, en ik heb jou ook, Burrell Bij den hemel, dit is mijn nacht Zijn lerii.g lichaam werd als dat van een panter in houding, zijn uiterlijk dat van een. vleeschetend dier, en zijn ge laat was woest en wreed, toen hij het licht uitblies enl de hut verliet. XJV. Luitenant Burrell was zeer verbaasd, toen. een kwartier nadat hij was thuis gekomen, Gale aan zijn deur klopte, iwawt Ihet bezoek van den koopman, gecombineerd met het late uur eni zijn somber gelaat, voorspelde nieuwe ver wikkelingen. „Hij is hier, o:m het tegen, te werken, maar het zal niet gaan", dacht de lui tenant, toen. hij zijn bezoeker welkom heette. .Het was voor het eerst, dat de koop man iets zag van. de woning van den officier en hij wierp een. onderzoaken- den blik door de kamer, alsof hij het karakter van. den eigenaar wilde afme ten naar zijn omgeving. „lik moet een. lang gesprek met u hebben, Burrell", begon hij met moeite. ,,'Het zal mij wel een. paar uur nemen." „.Neem dan dezen, stoel en maak het u gemakkelijk." Meade schoof zijn grooten leesstoel onder de hanglamp weg, ging -Haar de kast, bra-chf een flesch mee terug, een paar glazen en een. zak tabak. Hij .hoor de den zuoht vara vermoeienis van den man, terwijl hij zwaar neerviel en zei vol sympathie „Mijnbeer Gale, u hebt van-daag een langen tocht achter den rug en zult wel i moe zijn. Als dit .gesprak zoo lang is, als u zegt, waarom drinkt u dan nu niet een glas .met me en stelt het uit tot morgen „Ik -ben. al achttien ja3r vermoeid geweest", antwoordde de ander „van„ nacht hoop i.k tot rust te komeiu" .Hij zweeg weer, terwijl hij er naar zat te -kijken., boe .zijn gastheer twee glazen cognac inschonk, zijn pijp stopte en. zioh heel genoegelijik uitstrekte, met zijn voeten op een. anderen stoel, een toonbeeld van jeugdige kracht, leven digheid en vastberadenheid. Onder het flanellen hemd. van den luitenant zag men de sfevige spieren en aan. het ge heele gelaat was te zien, dat hij ver trouwen stelde in zich zelf en met zich zelf tevreden, was. Gaie bewonderde een oogenblik zij.n. jeugd en. zijn benijd baren staat van tevredenheid, zijn vast beradenheid. „Nu, begin dan maar", zei de jonge man eindelijk. Jl'k verorldersteis da-t u mij wel i-n. de rede zult willen vallen en een massa vragen, maar ik moet u verzoeken, mij dit verhaal te laten doem, zooals het tot mij komt, tot ik klaar ben, dan kunnen, wij teruggaan, en in bizonder- heden treden.Hef loopt terug tot acht tien of twintig jaar geleden en daar het een id-eel is -van een ve.nborge.ra leven, is het mSet gemakkelijk te vertellen. U zult de eerste zijin, die het hoort, en ik veronderstel, dat u genoeg op andere mannen gelijkt, om het niet te gelooven oude waarheid inderdaad, maar die in hert huidig tijdsgewricht voorzeker dub bele beteekenis heeft. Ui. Alvorens over premier, en looniklasse eenige nadere mededeelingen te doen, moet eerst nog omtrent het bewaren van, de routekaarten, een enkele opmer king worden, gemaakt. Art. 265 schrijft voor, dat elke arbei der verplicht is zij.n rentekaart zelf te bewaren, indien hij haar niet tegen bewijs in bewaring geeft aan de-ra werk gever. Art. 271 bepaalt, dat de werkgever de kaart van een arbeider, wiens loon geheel bestaat in verstrekking in natu- ra, moet bewaren.. Art. 270 schrijft voor, dat de arbei der, die .niet voor ten minste al de werkdagen van een kaleniderweek je- gens zijn werkgever verbonden is, ge- i durende den. werktijd zijn renfekaart bij zich moet hebben. Art. 268 vermeldt dat als de arbei- der geen rentekaart bij de uitbetaling van het loon overlegt (wanneer hij die kaart tenminste al niet h, bewaring j heeft gegeven aan den werkgever), de j werkgever geen loon behoort uit te I betalen. En volgens art. 266 zij-ra zoowel ar- beider als werkgever verplicht de ren- tekaart op vordering vaira bevoegde per sonen van den Raad van Arbeid te vertoonera. Deze personen ku.ranen tegen bewijs d-e rentekaart behouden. Wordt die kaart binnen 3 dagen riet terugge geven., .dan wordt zij geacht te zijn ingeleverd en wordt een nieuwe kaart uitgereikt. Aangeraden wordt alle arbeiders die vast werk hebben voor een weak of langer, hun kaart tegen bewijs aam den werkgever in bewaring geven, en dat de overige arbeiders hun, kaart steeds bij zioh hebben. Mocht een arbeider overlijden, dan. moet de echtgenoote of venwanten de rentekaart opzenden naar den Raad van Arbeid, waaronder hij thuis toehoorde, met de mededeeling, dat de arbeider j overleden is. Op de postkantoren wor- j den enveloppen, voor verzending ver- strekt. En. nu tot de looniklasse overgaande, j zij medegedeeld,, dat de wet 5 loon- j klassen kent, waarvan de grenzen zijni I loon,klasse beneden, 240 He toon- i klasse f 240 tot beneden 400 Ille looniklasse 400 tot beneden 600 IVe loonklasse 600 tot beneden 900; Ve looniklasse 900 of hooger. Ware het mogelijk steeds voor ieder arbeider te kunnen zeggen „hij ver dient zooveel of zooveel per jaar", dam kon ieder zien in welk hokje hij thuis hoort. Dit is echter miet mogelijk (wer keloosheid, staking, ziekte, enz., alle maal niet te voorziene omstandigheden, die invloed hebben op de totale jaar- lij.ksche verdienste) en daarom worden voor elke gemeente looniklassen aange wezen, waartoe verschillende groepen van arbeiders béhooren. Wegens bij zonder bedri'fsgevaar echter kunnen groepen, va-ra arbeiders in een hoogere ioon-klasse worden gerangsohikt. Mocht echter een arbeider een over eengekomen vast loon in geld verdié nen. (-kantoorpersoneel b.v.), dan wijst dat loon natuurlijk de loonklasse aan u is niet oud genoeg en. u hetbt niet genoeg van de wereld gezien, om te weten, dat niets onmogelijk is, dat niets vreemd genoeg is, om onmogelijk te zijn. Ook zult u witlem weten., wat dit alies te maken -heeft met u, en Necia ja, zij heeft mij alles van u en .haar verteld, en daarom ben ik hier." Hij zweeg een oogenblik. „U denkt werke lijk, dat u haar liefhebt, nietwaar Burre.il na,m zij.ni pijp uit dem mond en zag zijn gast ernstig aan. „Ik heb 'haar zoo lief, mr. Gale, dat niets, wat u zeggen kunt, eenigen in vloed op mij zal uitoefeneni. Ik ik aarzelde eerst, om haar te vragen., mijn vrourw te worden, omdat u begrijpt het ongewone wel, haar ongewone geschiedenis. Ziet u, ik kom uit een land, waar gemengd bloed ongeveer het eeniige is, wat niet over het hoofd kan gezien, worden, era ik ben opgegroeid im-et allerlei begrippen over familie-eer en trots op geslacht en geboorte en. zoo ail meer, wat u alles onzinnig en dwaas zal schijnen. Maar veie zulke dwaasheden zij.n. me met den paplepel ingegoten zij zitten in het bloed va-n elke oude familie in mijn land, en zoo, ik schaam mij, het te zeggeni, aarzelde ik en trachtte me voor te praten, dat ik haar moest opgeven-, maar mijn oogen zijn geopend, en ik zie, hoe weinig deze dingen er eigenlijk op aan komen. Ik zal met Necia trouwen, mr. Gale. Ik zou het graag overmorgen, Zondag, doen, m.aar zij is nog niet meerderjarig en als u er tegen zijt, zullen we moeten wachten tot November, als zij achttien wordt. Wij zouden beiden graag uw toestemming hebben, natuurlijk ik zou (mits het loon uitsluitend bestaat uit het overeengekomen loon in gelid.) Door die gemeentelijke indeeling zou het kunnen voorkomen, dat een arbei der in een. groote gemeente steeds wer kende in bijv. de 4e looniklasse, voor zijn. werkgever tijdelijk in een kleinere gemeente moet werken en dientenge volge in de 5e looniklasse zou komen. Dit zou onbillijk zijn en daarom is tra art. 62 bepaald, dat hij nimmer in deze omstandigheden tot een lagere loon klasse kan belhooren. Verder wordt In. de wet bepaald, dat voor groepen van arbeiders, die in ver schillende gemeenten hun arbeid ver richten (schippers bijv.) Sipe-ciaal de looniklasse zullen worden aangewezen. En dan, inog iets over de premie- kwestie. 1. Zooals reeds vermeld werd in een vorig artikel,.moet de werkgever zegel plakken, over een kalenderweek of een deel daarvan. Wordt dus geen toon uitbetaald, dan is over die week ook geen premie verschuldigd. De premiën bedragen.Ie loonklasse 20 ets. He ioonfclasse 24 ets. Ille loonklasse 32 ets. IVe looniklasse 40 ets. Ve loomiklsse 48 ets. Inriie.ni de wijzigingen .in de ,wet voorgesteld, wonden aangenomen., dan bedragen de premiën reap. 25, 30, 40, 50 en 60 ets. 2. Geduere.nide ziekte, gebrek aan werk, werkstaking, kan de arbeider zelf een zegel: plakken, doch hij is ihet niet verplicht. Aanbevelenswaardig is het echter wel, omdat de latere uitkeering grooter is, naarmate .meerdere em hoogere premiën gestort, .dras zegels geplakt zijn. 3. De arbeider, die geen werkgever heeft gedurende ee.mi.gen tijd en wel als ondernemer arbeid heeft verricht, dus geld heeft verdiend, moet zelf de pre mie betalen overeenkomstig de loon klasse, waartoe hij behoort heeft i.n de week waarover het laatste zegel werd geplakt. 4. De vrouw, die een. huishouding fe verzorgen heeft en momenteel geen werkgever heeft, is niet verplicht pre mie te betalen over een week, waarin ze niet tegen toon of als onderneem ster, door welke oorzaak ook, heeft gewerkt. 5. De arbeider zelf moet de zegel be talen. en plakken, indien hij bevoegd is de verplichte verzorging te doen ver vallen. Over deze vervalli.ragverklaring zal in .hét .volgend artikel gesproken worden. 6. Tot slot dient nog vermeld dat de werkgever geen premie verschuldigd is en dus geen. zegel behoeft te plakken, wanneer h,et toon bijverdienste is. Deze kwestie zat wel niet tot moeilijkheden aanleiding geven. De arbeider krijgt zijira zegel geptaikt bij den werkgever, waar hij zijn hoofdverdienste heeft, welke zegelwaarde allicht hooger zal zij.n dan de zegel voor kleine bijver dienste. Nog enkele belangrijke kwesties annex deze premiebetaling ruller, in een volgend artikel behandeld worden. (Wij wijzen er nog eens op, dat ieder die inlichtingen omtrent de Invalidi teitswet wenscht, deze gratis kan be komen als de behoorlijke oraderteeken- de vragen aan. ons bureau worden bezorgd. -Red.) APOTHEEK GEOPEND.""™' Zondag 19 October is de Apotheek- geopend van Atevr. Wed. A. J. Van OCKENBURG, Badhuisstraat. riet graag zonder uw toestemming trouwenmaar als u weigert, zullen wij genoodzaakt zijn, u te mishagen." Hij zag op en ontmoette den blik van den vader. „En nu za) ik gaarne raar u luisteren, zoolang u wilt praten, maar ik geloof niet, dat het eenig goed zalfldoen." De lippen van den ouden, man- vorm den zich tot een zwakken glimlach. ..Wij zullen zien Ik wilde, dat i'k u-w vastberadenheid had gehad, toen ik uw leeftijd had, dan zou dit verhaal anders zijn. en. gemakkelijker te vertellen." Hij wachtte een oogenblik en begon toen aan. de taak, die hij zich zelf gesteld had. „Ik was mijn-ontginner toentertijd in het Motiher Lode land van. Californië, dat toen de grens was, ongeveer zoo- als Flambeau nu is, maar wij hadden, betere dingen te eten dan hier kwam van het Oosten, of mijn familie tenmin ste, maar ik was buiten opgevoed en hield van de heuvels en bossühen en plaatsen, waar men niet veel spreekt, d'us ging ik op laradonderzoek, omdat het mij bracht, waar de zon heider scheen en. «k één was met de natuur. .Ik was een (der eerste man-nem in een kamp, Chandora geraamd, heb gehol pen het te bouwen en verzekerde me grond, die werkelijk goed scheen. Het was hard werken echter, en, daar Lk anm was, hanteerde i'k nog altijd hou weel em hamer, nadat de stad was op gebouwd. „Een. vrouw .kwam uit van- 'het Oosten. Vermont was het en pndenwijs geven was haar beroep, maar zij was er niet voor opgebracht en dit was

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1