[RSKNECHÏS MAANDAG 93 OCTOBER. Plaatselijke directe belasting. 1Ü5T No. 241 57e Jaargang 1919 rtbiedingetn Bediende, bediende. DIEN enzetfers )J*G£N, nstbode NSTBODE PMEISJE ë'JE seïsje tor.ypj lis »aii IfiiïïiïïESiiïïïïïiï FEUILLETON EEN NATUURKIND. Stads- en Provincienieuws aanyra<ji(St>> N QEND cS LOOS aatst worden eeu schrijvende, ver in 14—16 jaar. rsoon te overtian- tigd Kassierskan- :r grootste steden trot gevraagd liteit, niet arbeids- en op de hoogte nvak en de dak werkzaamheden met de clëntèle an. Hriever onder angd salaris, ieef- dige positie ent <assiersbediende- tourant." pd voor s sen bekwaam Ie voorkomende Loon f 4.— per No 110, bureau ENZETTERS. AME bekomen. Per- nelding bij A. Pa-ntoffelmakerij 23. tond 2 bekwame itie. Adres: A. en Lederhandel, 'lissingen, vraagt ,ag e.:n flinken uur. Loon f4 50 ERLAGE. alve dagen, niet aar. Loon f8 50, Adres: bureau lein gezin een oog loon. Acfres Qurani". tagd, 3ATERIK. 1 uur, Vrijdags lag. Aanmelden ir Boulevard de VE, Öreestraat 4, aar. IS, Walstraat 76t m. Middelhui# erdaro. ek in October v. 8ot> v Midd 7.- 7.- 7— 7.- wordt des mor en. gekomen V. Transport en Erven G. VOSi ■I. EENHOORN )OSTERHOüTt ebrs. BUITEN- VL1SS1NGSCHE COURANT advertentie-prijs Van t4 regels 0.80 voor iedere „„el meer 20 centbij abonnement sper rile prijzen. Reclames 40 cent per regel, dienstaanbiedingen en dienstaanvragen 10 „ent per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.30, Iedere regel meer 20 cent abonnements-prijs Voor Vlissingen en gemeenten op Wal keren 1-85 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.20. Week-abon- nementen 14 cent. Afzonderlijke nummers: i cent. Afkondiging van het uitvoerbaar verklaarde kohier no. 3 van de Plaatselijke directe belasting naar het inkomen over het jaar 1919. Burg. en Weth. van Vlissingen maken bekend dat het kohier no. 3 van de plaat selijke directe belasting naar het inkomen over het jaar 1919, na door Gedep. Staten van Zeeland bij hun besluit van. 10 Octo ber 1919, no. 79. te zijn goedgekeurd, op heden in afschrift gedurende den tijd van vijf maanden ter secretarie voor ieder ter lezing is nedergelegd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 13 October 1919. Burg. en Weth. voornoemd. C. A. VAN WOELDEREN. De w.n. Secretaris, F. BISSCHOP. Nederland en België. De ..Daily Telegraph" bevatte weder een hoofdartikel over de kiwestie Ne derlandBelgië, -waarin de rechtmatig heid van de Belgische aanspraken op de Schelde wordt verdedigd! Na een resumé, waarin'bet de eischen van België verdedigt, als volkomen bil lijk en voor dit tand van vitaal belang, legt bet blad er den nadruk op, dat de houding van België gedurende de on derhandelingen zoodanig was, dat het alle mogelijke achting verdient. Wij zeggen dat, aldus het blad, omdat de houding wan België op een .unfaire ma nier is aangevallen, aangezien het werd voorgesteld, alsof België voor de con ferentie verschenen was met eischen, die klaarblijkelijk overdreven en boveiv- matig ambitieus waren. De waarheid is, dat dit land eerst meende, dat de rnqgehdlheden gunstig gestemd waren voor een eventueele teruggave van de gebieden, die vroeger tot izijm territori um behoorden. 'Sinids de beslissing van 4 Juli zag het loyaal af van het aan dringen op dergelijke wijzigingen. Na den tegen,woordigen toestand van het conflict te ihébben uiteengezet en de teek en en, die er op wijzen, dat een algemeene schikking van weerszijden aanstaande is, te hébben nagegaan, beshut het blad „Wij vertrouwen op recht, dat de 'Commissie over ai deze kwesties zal oordeelen in overeenstem ming niet die duidelijk geformuleerde beginselen, die aan de geheele rege ling in Europa ten grondslag liggen til dat 'ibiltijike kwesties behooren te irorden opgelost, dat de oorzaken van internationale wrijjving tot een mrni- aiwm beperkt moeten wonden en daf den volken ge middelen tot ontwikke ling en veiligheid moet worden verze kert!. België vraagt niet meer, er de i totstandkoming van een normaler en verdraagzamer verhouding tusscben Nederland en België kan ten; slotte voor heide landen slechts een voordeel zijn." Uit het mijnwerkersleven var, Noord-Alaska. Naar R. B. 46) „Onzin riep de soldaat wit. ..Als die dingen mij niet hinderen, Necia, waarom zou jij het je dan aanitretkken?" ..Zou je werkelijk je familie je zuster moeten opgeven Zouden deze menschep, waarop je zoo trotsch ben die zoo trotsch op jou zijn zou- "tn '-ij je verloochenen "Er js geer sprake van verlooche nen. Ik verwacht geen erfenis ik heb geen noodig. Ik heb niets noodig behalve jou, liefste". „Wil je het mij niet zeggen?" hield z'\ vol, „Weet je, ik ben zoo dom in me dingen." „Nu dan, al deden zij het ging hij voort. „Jij alleen maakt het meer dan goed je bent meer waard dan dui zend families." .dun zou je huwelijk met een een jet mij je militaire loopbaan niet ver- metigen „Och, het zal werkelijk veel gemak- nnt'i r voor 01® beiden zijn, ais ik slag neemt uit den dienst", stamde sint» j-lA toe' "''lk ben dani 00lk be- B'oten, dit dadelijk te doen." Van een' neen 'e moet 'het niet doen. wnara! denk *e' dat iik den; Prijs a' rd ben, maar de dag zal komen De „Tel.", die het bericht van de Daily Telegraph" van, zijn Londen- sohom correspondent ontving, maakt hierop de volgende kantteekenimg Het geheele' artikel maakt den inldruk sterk beïnvloed te zijn van Belgische zijde, ten einde den slechten indruk weg te nemen, dien de overmatige eischen van België gemaakt hebben en eert eervoller.' terugtocht voor' Beigië mogelijk te maken. Het ,,Hbi. van Antw." herdenkt den uittocht van België naar Holland, nu 5 jaar geleden, na den val van Antwerpen op 9 October. Het slot van het artikel laten we hier olgen Brave zielen van Holland, velen on der u hebben wij zien snikken bij ons leed. Hebt dank voor uw goedheid. Gij hebt het onmogelijke gedaan om het leed der „Arme Belsen", zooals gij ons genoemd hebt, te helpen dragen. Leuwig zijn wij er u dankbaar voor en nog bidden wij den Hemel, dat God hen ioone die hun huis en hun hart voor ons geopend hebben. Belgen, gedenkt steeds het toege brachte, geledene en geheelde leed, en weest steeds uw leed, zijn roem en u zeiven waardig Het overboord zetten van munitie. Naar aanleiding van de berichten over een. incident op tic Schelde, met betrekking tot een lichter, welke nrnt- nieie over boord zou hebben gezet op een plaats, waar dit gevaarlijk was voor de scheepvaart, wordt aan het Nederlarwfech Correspondentie Bureau bet volgende gemeld Van visschers werd Donderdagmor gen bericht on-ttvangen, dat een sleep boot, .met een lichter op sleeptouw, be zig was munitie over boord te zetten in de Deurioo- (een van de Scheide- mondingen). Enkele der over 'boord gezette projectielen waren reeds door eer vissoher i,n zij-n- net omboog ge bracht en werden, mei bet oog op het gevaarlijik karakter van een dergelijke vangst, afgedragen aan de militaire autoriteiten. Dadelijk werd een torpedoboot naar de sleepboot en den lichter gezonden^ en deze werden uitgenoodigd, zich uit de 'Nederlandsche territoriale wateren te verwijderen, wanneer zij ten minste voort wilden, gaan -met tan- bezigheid, in ca,su ihet overboord zetten- van pro jectielen. De kapitein van de sleepboot gaf te kennen, hieraan te -zullen voldoen de sleepboot en de lichter werden, echter later op den dag 'weer op dezelfde plaats gezien en stoomden kort daarop maar Vlissingen, waar ze door de tna- ri'neaufori,feiten werden aangehouden en aan een nader onderzoeik werden onderworpen. Hiehbij bleken, lichter en sleepboot afkomstig te zijn uit Antwerpen en aan boord te hebben een detaohement van de British Munitionstransport service, welke opdracht had, een lading munitie in zee te werpen op een in details aan gegeven plaats, welke buiten onze ter- ritoraile wateren was gelegen en ,ook geen gevaar voor de visscherij Icon, op leveren. De onderofficier van de M-u-ni- fionstraesport service, die zich aan boord van den lichter bevond, had vol gens overeenkomst -niet den, gezagvoer der van de sleepboot, de munitie over iboord laten werpen o,p 'die -plaats, waar de sleepboot hem bracht. Deze laatste ecihter had zich niet gehouden aan de opgegeven plaats, do-ch 'hiervoor een 'Hij 'boog zich naar haar toe en nam haar handen in de zijne. Meadt, ik tem het je niet laten doen." „Ik zou wel eens willen zien, hoe wij ons anders konden helpen", zei hij opgewekt. „Ik kan en ik wil niet. je moet miet met me tropwen, Meade het is niet goed het kan niet zijp." Plotseling begreep zij-, wat dit offer zou betee'kenen en begon, te huiveren. Hem nu te verliezen, nadat hij viijiwil- lig tot haar was gekomen her zou zeer hard zijn Maar tot haar ooik was de ontdekking gekomen, dat liefde op offering beteefcenit, en z'.j wist mi, dat zij haar soldaat te zeer lief had om haar schaduw zijn heldere toekomst te doen verduisteren, oun 'hem ten verder- ve te brengen. „,Het zal voorbij zijn, vóór je het weet", hoorde zij item zeggen in een poging tot schertseer „Vader Barnu-m is een deskundige en de operatie zal hem geen tien minuten bezig houden." „Meade, je moet nu naar mij, luiste ren", zei zij, zoo ernstig, dat het hem ook ernstig maakte. „Denk je, dat een meisje gelukkig zon kunnen zijn, als zij wist. dat een goed man zijn leven voor haar bedorven, had Ik zou liever ster ven, dan ie zooiets laten doen. Ik zou het niet kunnen verdragen, te weten, dat ik je een blok aan 't been, was. O, ik weet, dat het wondervol zou zijn, ons geluk, voor een poos, en dan Zij vond 't hoe langer hoe moeilijker voort te gaan. „Een gevangene begint de ke tens te haten-, die hem- binden als die punt uitgekozen ver binnen de territori ale wateren -en zeer gevaarlijk gelegen voor de scheepvaart en de visscherij. Sleepboot en Iidhter, welke Donder dag zonder vlag hadden gevaren, had den den imorgen, d.a.v. de Engelsehe marine-reservevlag getieschen. Minister ïdenburg. Oder het opschrift „Min juiste ■geruchten", bespreekt „De Standaard" in een driestar de berichten o-mtrent ■minister ïdenburg, die zorg schenen te baren. Zoo nu weer, dat hij de bad plaats. waar hij onder behandeling van prof. Kraft verkeerde, verlaten had, en nogmaals naar Weisser Hirsch was vertrokken. „We onthielden o-ns aldus „de Standaard" van de bespreking van deze geruchte,m, omdat we de terug kom, st van 's ministers echtgienoote wenschten af te wachten, daar deze eerst de geheel juiste in-lichtingen zou kunnen verstrekken. ■Uit de aldus verkregen, inlichtingen is ons nu gebleken, dat prof. Kraft, die voorheen i Weisser Hirsch den heer Ïdenburg ais arts behandeld had, ook n.u hein aanvankelijk verzorgd heeft, en zulks voortzette, tot het onrustige i-m den polsslag verdwenen was. Toen ech ter was er -geen reden meer voor den (kranke om in Rippoisdsau te blijven, en trok 'hij voor een goede week met zijm: familie naar het Meer var- Constantz. Rust was nu de hoofdzaak." Voorts gaf de heer kienburg om re denen van persoonlijken aard er de voorkeur aan, ie persoon naar Weisser Hirsch te gaar,. „En- hier eenmaal weer zijnde, heeft hij toen gemeend de kuur van- vroeger nogmaals ten deeie te kunnen opnemen." Voor meendere bezorgdheid deed zich aleoo geen enkele reden voor. Vrouwen naar de Arbeidsoonferentie. (Officieel.) De regeeri.rg is voorne mens ook twee vrouwen aan de afvaar diging ter Arbeidsconferentie te Wash ington toe te voegen. De benoeming is binnen, enkele dagen te verwachten. Zij zullen optreden als technische raadslieden van de regee- rlngs-afgevaardigden bij alle onder werpen, die vooral de belangen der vrouw raken. Steenkolen uit Duttschland. Men seint uit Essen aan de „N.R.Ct.": De 'hoeveelheid steenkolen uit het Roergebied, welke aan Nederland, ge leverd wordt, is van 50.000 op 140.000 tot 150.000 ton per maand verhoogd- Yoor het vervoer wordt Nederlandsch spoorwegmateriaal ter beschikking be steld. Protest tegen de buitensporige loon- eischen. ,De Loods" protesteert ten sterkste togen, de -buitensporige teoneischen, welke allerwege door de arbeiders ge steld worden en acht een krachtig op treden daartegen noodzakelijk. Het blad schrijft „Dat de arbeiders hun eischen voort durend ihooger stellen, onder het bij den- huldigen economischen toestand eenvoudig onzinnig motto wij moe_ ten het thans beter hebben, dan voor den oorlog, is hun niet kwalijk te ne men. Zij zijn sinds jaar en dag opge voed in het waandenkbeeld, dat zij worden uitgezogen door de kapitalisten ien dat van dezen, in den vorm van geld, alles te halen- is, wat zij voor hun, dag voor jou kwam, zou ik mezelf ha ten. Neen, neen Geloof mij, het kan niet zijm. Jij bent niet van mijn volk, en ik ben anders dan jij." Op dat oogenblik hoorden zij buiten de stemmen van den koopman en, zijn squaw, die het buis naderden. Het meisje sloeg de armen om zijn liafs in een laatst vaarwel. „Meade Meade mijn geliefde snikte zij, „,ku« mij voor het laatst „Neeni", zei bij ruw. Maar zij trok zijn gezicht naar haar brandende lippen. „Nu moei je gaan", zei zij, zich los scheurende, „en, om mijnentwil, je moet me niet weerzien." ,.1-k wi! ik wilIk zal vanavond nog je vader om je hand vragen." „Neen, neen Doe bet niet toe, doe het niet Wacht tot tot morgen tot Ik je gesproken heb Beloof liet mij Bij je liefdé, bel-oof het Haar oogen waren zoo smeekend op hem ge-richt, dat hij, toestemmend knik te, toen de deru open ging en baar va der en All,u,na binnentraden. XHJ. De oude man groette den luitenant beleefd, maar toen, zijn bilk op zijn- dochter viel, bleef hij stokstijf op den drempel staan. „lik heib je gezegd, nooit weer die japon te dragen", zei Ihij o,p drogen, harden toon. Het mei-sje -antwoordde niét, want haar hart brak, imaar zij keerde zich om en gimg naar haar kamer. Burrell had een onweerstaanbaar verlangen. levensgeluk noodig meenen te hebben. Maar des te gevaarlijker is bet, aan die waandenkbeelden voedsel te geven door maar steeds eiken nieuwer,- eisch om des lieven vredès wille in te wil ligen. De bezoldigde agitatoren der vakvereenigingen en arbeiderspartijen, die van de onfevredenlheid der arbei ders moeten leven, zorgen er wel voor, dat telkens weer meer geëisebt wordt en dat de onrust en oproerige gezind heid onder de arbeiders telkens nieuw voedsel krijgt. Daarom is liet plicht var. allen, die onze maatschappij niet met handen en voeten gebonden we-rsohen over te le veren aan het terrorisme van- deze agi tatoren, fhans een krachtig tot bier toe en niet verder te laten hooren, en voo-r bet stakingsdrelgement niet uit den weg te gaan. Maar dan imag ook de Staat de wenkgevers en bet iru-bliek, dat -het slachtoffer is van deze stakingen, zijn machtige bescherming niet onthouden en dienen ook de goedgezinde arbei ders, die blijven doorwerken- of de plaats der sta-kers in,nemen, tegen ge welddadigheden van d-e ziilde der sta kers te worden beveiligde Wij eischen niet, dat de Staat bij ellke staking tegen de stakende arbei ders zal- op-treden, maar wel verlangen wij, dat dit zal geschieden bij elke o-n- redelijike staking. En als onredelijk dient stellig iedere staking beschouwd, welke dient om de inwilliging af te divingen van buitensporige looneischen. Of die eischen- buitensporig zijn, dient te worden beslist (met inachtneming van het allgeimee-ne loonpeil van voor den oorlog en de prijzen van de levens behoeften toen en nu) door een onpar tijdig college. Deel,neming aan- een sta king wehke geproclameerd wordt voor dat dit college heeft beslist of de ge stelde eischen toelaatbaar zijn, of na dat bet de arbeiders in het ongelijk heeft gesteld, dient te worden strafbaar gesteld en zulk een staking dient met kracht var, overheidswege te worden bestreden. Slechts door een regeling in dezen geest valt o.i. de rust in de -maatschap pij te verzekeren. Met spanning zien wij uit naar hef aangekondigd ontwerp van minister Aalberse inzake de vreedzame regeling van arbeidsgescihille,".-. Moge het beant woorden aan onze verwachtingen en een regeling bevatten, waardoor aan het „tot hiertoe en -niet verder" tegen over de tegenwoordig onredelijke eischen der arbeiders de noodige kracht kan worden bijgezet. De suikerconventie. De minister van 'buiteniandsche za ken Brengt ter algemeene kennis, dat de Nederlandsche regeering, gebruik makende van de bevoegdheid, haar ver leend bij de Süikerconventie van 5 5 Maart 1902, aan de Belgische regee ring deed weten, dat zij deze conven tie en de akten, die daarop betrekking hebben, opzegt, welke opzegging haar effect zal verkrijgen op 1 September 1920. Inmiddels Heeft België voorgesteld de Conventie reeds dadelijk bij onder ling goedvinden te ontbinden, waarme de de Nederlandsche regeering in be ginsel aecoord is gegaan. biiceerde cijfers, is er sedert 20 Juni 1919 (datum waarop voor het eerst deze cijfers werden gepubliceerd) een voortdurende stijging van het aantal in ons land vertoevende vreemdelingen te constateeren. Bedroeg dit op 20 Juni 1919 117.887 (61.292 mannen en 56.595 vrouwen) op 20 Augustus was het ge stegen tot 126.794, terwijl het op 20 September 132.536 (70.254 mannen en 62.282 vrouwen) bedroeg. Het grootste aantal vormden de Bel gen, nl. 48.124 (22.586 mannen en 25.538 vrouwen), vervolgens de Duit- schers, nl. 45.795 (23.448 mannen en 22.347 vrouwen), daarna de Franschen met 9111 (3927 mannen en 5184 vrou- j wen), en de Engelschen met 3198 (1970 mannen en 1228 vrouwen). Sedert de vorige opgave (20 Augus tus) is het aantal der hier te lande ver toevende Belgen gestegen met 1133 (620 mannen en 513 vrouwen), dat der Duitschers met 2779 (1774 mannen en 1005 vrouwen), dat der Franschen met 330 (122 mannen en 208 vrouwen) en dat der Engelschen met 457 (308 man nen en 149 vrouwen). VLISSINGEN, 13 OCTOBER. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF DINSDAG 14 OCTOBER Broodkaarten. In herinnering wordt gebracht dat aanstaanden Dinsdag van 8—12 en van 26 de laatste dag van uitreiking van broodkaarten is. Woensdag en Donderdag kan geen na-uitreiklmg plaats ihe-biben en, worden niet afjgehaaide broodkaarten Vrijdag aanstaande van 911 uur afgegeven. Scheepsbeschuit Het rijksbureau voor de distributie ,van igraan en meel te 's Gravenlhage deelt mede, dat -n-a 15 dezer geen re- geeringsbloem meer zal verstrekt wor den voorde vervaardiging van- scheeps. beschuit. De betrokken soheepSbeschuifbakkers zullen zich moeten voorzien van bloein uit den vrijen handel, daar de inla-nd- sche oogst is vrij gegeven. De in-land- sche tarwebloem is uitstekend ge schikt voor de fabricage van scheeps beschuit. Wij maken van deze gelegenheid ge bruik de scheepsbesohuitlbaklkers onzen, dank te betuigen voor bu-n faciliteiten bij de verstrekking van bloem door onze bemiddeling. Met de mailboot kwamen gisteren een groot aantal Duitsche mannen, vrouwen en kinderen aan, die hier eeni- ge uren moesten vertoeven in verband met het gereed maken der passen voor dc reis naar hun Heimat. Vreemdelingen. Blijkens de in de' laatste aflevering van het „Maandschrift van het Cen traal Bureau woor de Statistiek" gepu- Gale te zeggen, dat hij zijn dochter tot vrou-w wilde het zou een ongewoon genoegen zij,n-, dezén grijzen ouden man en deze roode mummie met Shawl en ruime japon te verschrikken. Haar onbe-wegelijke oogen. die hem altijd herinnerden aan twee zwarte bessen zorden nog ronder worden, maar hij had Necia zijn belofte gegeven. Hij ging dus over tot de gewone pr,aatjes en- vroeg naar nieuws van de Creek. „Necia's grond wordt elk uur beter", zei de koooman. „Gisteren vonden zij een stuk, dat we! zestig dollar waard is." „Heb je op 't jou-we ook nog iets •van belang gevonden „Neen Poleon en, ik schijnen slech ten grond te hebben. Sommigen van zijn 'huurders verlaten het werk. Zij hebben ai een dozij,n plaatsen, door kruist, en vinden geen korrel goud." „Miaar alles is toch nog niet onder zocht zij innoeten tocii ergens goud vinden, is 't niet „Het schijnt, dat hij drie nielen heeft getrokken", zei Gale, „ofschoon wij het niet zeker kunnen- zeggen. En bij mij ziet het er voorloopi-u niet beter uit. Ik heb.twintig man aan 't werk. en ik zal het gauw genoeg weten. Je hebt het natuurlijk v-an Runnion gehoord „Ja de gewone geschiedenis de slechte mannen krijgen, dc goede mij nen en de go-ede krijgen de schrale stuikiken. Wel, i.k kon oo,k een van- de ongelukkigen geweest zijn, ais i,k voor mezelf wat genomen had maar ik geloof het niet. ik ben vrij gelukkig." Hij zei hem lachend goeden nacht, Gisteren passeerde hier het Belgische stoomschip „Condor", dat een wrak op sleeptouw had. De „Condor" was on derweg naar Antwerpen. Zaterdagavond is het Nederlandsche stoomschip „Poeldiep", van Hamburg naar Antwerpen, op de Nolleplaat aan uen grond gevaren. Drie sieepbooten gingen- ter assistentie uit, maar het schip was reeds met eigen kracht weder vlot gekomen en zette te middernacht de reis voort het is niet bekend of bet schip averij heeft bekomen. tevreden over zich zelf en op goeden voet met de gehéele wereld,. Gale ging maar Necia's deur en riep haar, m-aar toen zij verscheen, schrikte hij van het treurig gezichtje, waarmee zij hem begroette. „Kind", Kei hij, „wees.,riet boos om wat ik gezegd, heb het was mijn be doeling niet, je te beknorren, maar ik houd piet var, die japon." „Was je boo-s o,p me, vadertje" vroeg zij onverschillig. „lik heb het niet géhoord-. Wat he-b je gezegd Hij zag ,haar in verbazing aan. „Ne cia, meisje, wat scheelt cr aan?" Zij staarde voor zich uit, langs hem heen en-'haar vingers plukten ongedurig aan de kant van h.aar japon. „Ik ,heb Ihem weggezonden iik ik heb hem opgegeven, nu hij me noo dig had hij wilde O, vadertje, hij wil miet me trouwen en ik heb hem weggezonden." Ailhma dee-d een korten uitroep van voldoening hooren en. Gate veelbetee- kenend aanziende, zei zij „Het is goed. Het is goed. Hij is een. vreemdeling." AAaar de man lette niet o.p haar woorden. „Hij, heeft je gevraagd, met hem te trouwen, niettegenstaande niette genstaande hij weet, wie jij bent en- wat ik ben „Ja hij 'wil zijn eerzucht, zijn leger, zijn toekomst, zijn familie, alles voor mij. opgeven alles opofferen-en, dus natuurlijk kon ik hem dat -niet laten doen." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1