ÊAKKEN KRING NSTBOQE ïmeisje VRIJDAG 19 SEPTEMBER. EEN NATUURKIND. Artikelen. n biedingen aanvrage. C Hf IQiGEl ïeisje No. 321 57e Jaargang 1919 gemeentebestuur KA ME RÖ VERZIGHL BINNENLAND FEUILLETON pulkte P aangebo- esFirma J. gratis prijscourant. GERRITSEN 94a en 3de Pijn. Telefoon 488 ERDAM Feli'sT" )AMES, gedurende Viissingen verblij- over voldoende er.de beschikken, oog op het hui één of meerdere ich met deze raak beiasten. Br. onder Vliss. Couiani'. Goesche ibriek feun- s>d worden, bleken ge- stukloon. OGGERS. aagd. „LEON", Nieuv VNT, grondig be- tftouden en Kan- A. Boekhandel iddelburg. OH" vraagt een 1CTEURC0MMIS- te doen. Zich an het Hotel. akkerij. Bur. „VI. Crt." gen 1 October ht Te bevragen taive dagen, niet aar. Zondags vrij. maand. „vliss. Courant." gezin wordt een Joon. Adres: ourant". „Vliss. Courant Mirt Middelburg er dam. It In September V.Midd, Kou 7.- 7.— 7— 7.— 7.- wordt de» mor en. bekomen V. Transport en Erven G. VOS l B. EENHOORN OOSTERHOd l jebrs. ÖUITEN- VLISSIINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van j4 regels: ƒ0.80; voor iedere ,.„el meer 29 centbij abonnement spe cie prijzen. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen 10 „ent per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.30, iedere regel meer 20 cent. ABONNEMENTS-PR1JS Voor Viissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ1.85 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.20. Week-abon- nementen 14 cent Afzonderlijke nummers: 3 cent REGEERÏNGSGOEDEREN. Burg. en Weth. van Viissingen brengen ter algemeene kennis dat ingevolge hunne kennisgeving van 28 Februari 917, behoo- rende bij de voor hunne gemeente gelden de distributieregeling van regeeringsgoede- ren dd. 12 en 19 Februari 1917 A no. 213, gedurende de week van 20 tot en met 26 September 1919 verkrijgbaar is op bon no. 374 3/2 ons SUIKER (di verse soorten) op kindersuikerbon no. 3: 3V2 SUIKER (drverse soorten) op bon no. 375 1 ons KALIZEEP a 0.08 per ons op kindermeelbon no. 10 1 pond KIN DERMEEL. Viissingen, 19 September 1919. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De w.n. Secretaris, F. BISSCHOP. EERSTE KAAI ER Vergadering van Donderdag. De Eerste Kamer heeft hot Adres van Antwoord op de Troonrede goedge keurd. Zij zegt er wel moois in, o.a. dat de natie met eeriparigen schouder de Regeering zat steunen, tegen het Bel gisch annexionisme. Vervolgens verwierp de Kamer een wetsontwerp. De iRegeering vroeg een bedrag van zeven ton. aan voor den aankoop van terreinen tof stichting van. gebouwen voor de Wageningsche Landbo u w-hoo ge sc hooi. Ver sch i i lende leden achtten dit een. veei te hoogen prlis. omdat ze neerkomt op 20 mille per Hectare. De heeren De Boer,Vliegen en Bergsma bestreden het voorstelzij wenschteni onteigening. Minister van IJsselsteijn was toni slotte bereid om slechts één terrein aan te koopen en de overige .terreinen te onteigenen. De Ka mer wilde er niet vam weten ent ver wierp mot 27 tegen 9 stemmen het ont werp. Ze keurde goed de ontwerpen tot aanleg van drinkwaterleidingen, tot keuring van, waren, tot het verstrekken, van een geld!eenin«g voor de stichting van een vast Jaarbeursgebouw en, tot wijziging der personeele belasting. De heer Var. Lanschot diende b-ij de Kamer een motie in. waarin hij vraagt dat steeds overleg zal worden gepleegd tusschen den minister van landbouw, den minister van onderwijs, landbouw- specialiteit, teneinde te komen tof een krachtige behartiging van kat land- bouw-ondenvijs, en, dit dienstbaar te maken aan de armelijke laredbouw-be- volking. De Kamer zal deze motie behandelen aks ze weer terugkomt. Dit zal mis schien 30 September zijn. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Mr. D. Foek is als definitief voorzit- ter opgetredm. Hij hield een geestig speechje, waarin hij herinnerde aan de nieuwe bevoegdheden,, die hem bij hef -Reglement van Orde zijn gegeven, ln het afgeloopen jaa,r had hij daarvan geen gebruik behoeven te maken* Hij wees er voorts op, dat altijd gretig be groet waren, zijn rantsoeneerimgsvoor- stellen in zake den spreektijd. Met ver trouwen aanvaardde hij daarom het voorzitterschap en hij hoopte, dat de Kamer aami het einde van het tweede jaar weer met voldoening kan neerzien, op het verichte werk. De heer A. Braat, opvolger van den Plattelander H. Bos, werd toegelaten. De Invaliditeitswet en de Vrijwillige Ouderdoms-Verzete.ring werden zonder stemming aangenomen. De heer Sannes kreeg verlof te inter- pelleeren over de levensmiddeienvoor- ziening en de maatregelen tegen de prijsstijging. Waarschijnlijk zai deze interpellatie 14 October als de Ka mer dam weer bijeen is worden, ge houden. De heer Marchant diende een wets ontwerp voor een heffing-ineens in. .Het afdeelingsonderzoek over de Staatsbegrooting zal 30 September be ginnen. Misschien heeft op 20 Septem ber de interpellatie-Helsdingen over de ambtenaren-salarissen plaats. Indien de Regeering haar gegevens althans bijeen) heeft gebracht. Nederland en België. De Antwerpsche Tak van Het Vlaam- sche Front heeft de volgende dagorde aangenomen De Antwerpsche Tak van het Vlaam- sche Front verklaart zich gekant tegew alie annexatie en araiexi-onistische pro paganda spreekt zijn overtuiging uit, dat langs den weg van eikaar tege moetkomende onderhandelingen, geleid door eerlijke, onbevooroordeelde, be zadigde vertegenwoordigers van beide volkeren, het vraagstuk der waterwe gen een makkelijke oplossing krijgt hoopt Iretusschen dat, Vlamingen en Hollanders tem baat, de Nederiandsch- schrijvende kranfenmenschen van Zuid en Noord zakelijk en nuchter blijven. Heffing in eens. Bij de Tweede Kamer is thains inge komen het voorstel van wet van den heer Marchant c.s. tot heffing van bui tengewone belastingen voor een snelle re aflossing van, de crisisschuld. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend Wij staan zegpen de voorstellers voor een reusachtige-toeneming van onize staatsschuld. Daarnaast staan, wij voor een tekort op den. gewonen, dienst, dat de steeds stijgende eischen aan de schatkist gesteld door den nieuwen, tijd gestadig zullen vergrooten. Deze positie dwingt ons tot het nemen vain, maatre gelen, die, ondanks niet te weerleggen bezwaren, den druk der crisisschuid in den kortst mogelijken tijd van ons zul len afwentelen. Dit kan niet anders dan door de oplossing van een zeer belang rijk deel te vinden door een, heffing in eens van het kapitaal. Een fout van de regeling der oorfogs- winstbelastinig' is zeker geweest, dat de oorlogswinst, gemaakt in groei van het vermogen, er niet door werd getroffen. Om Chains achteraf deze fout goed te maken, is het te laat. De andere fouten, bij de regeling der ooriogswinstbeias- ting gemaakt, klemmem thans dubbel. Vooreerst werd deze belasting veel te laat ingevoerd, zoodat zij goeddeels werkte als een heffing ineens van be paalde vermogens inplaats van als bui tengewone inkomstenbelasting. Een an dere fout was deze, dat de beiasting uit haren aard een belasting van con junctuurwinst inkomen trof, dat dit ka-rakter wiste. De beslissing, die de regeering thans achteraf :wil heffen, van den vermogens- aanwas, welke tusschen. 1916 en 1919 heeft plaats gehad, is geheel wille keurig. Wenscht mien onder de gegeven- om standigheden tot snelle aflossing van de crisisschuld eene heffing-ineens te doen, daar moet deze heffing tot basis hebben het geheele beschikbare ver mogen. IHet tot dusver ongedekte crisistekort kan op 1000 a 1200 millioen worden gesteld. Een voorstel, om door heffing-ineens de aflossing der crisisschuld te versnel len zal alleen dan, kans van slagen heb ben en daarom is hel den voorstel lers te doen, niet om te getuigen in dien het bedrag der heffing van groofe beteekirinis is, zonder dat men vervalt in een al te hoog percentage van heffing van den anderen kant. Zij meenden dit doel te kunnen, bereiken, door het te heffen, bedrag te bepalen o-p ongeveer 600 millioen. Heit wetsontwerp is aangepast bij de Verdedigingsbelastingen. Alleen begint de heffing met vermogens in. de laagste klasse aangeslagenen in de vermogens belasting, dus van af 16.000. De voorstellers hebben gemeend, dat naast een tariffing van. het vermogen een buitengewone heffing van het Inkomen uit het bedrijf niet mag ontbreken. Waar zij den belastingplichtigen ge legenheid willen geven om hunnen aan slag si-aar het vermogen in tien jaarter- miinen te voldoen, komt het hun prac- tisch voor, gedurende die tien jaren de bedrijfsinkomsten te belasten .naar het bedrag van ieder jaar, volgens een ta rief, dat hrv twee opzichten progressief is naar het béd-rag van het belaste inkomen- en naar het bedrag van. het vermogen, waarvan 6 in aftrek ko-mt van het totaal inkomen, teneinde het bedrag der bedrijfsinkomsten te bepa len. De heffing van het vermogen- be gint met 25, da.t is 2.50 jer jaarter- mijn, van een vermogen, van 16.000 en stijgt tot ongeveer 18 o-ver het geheel der aller grootste vermogens. Van de bedrijfsinkomsten- wordt voorgesteld maximaal 20 te heffen. De heffing is geacht te zijn ingegaan op 1 Mei 1919, naar den vermogens toestand, aangenomen voor de heffing van verdedigm-gs-, vermogens- en in komstenbelasting voor het belasting jaar 1919/20. Ofschoon, diosverkiezend in tien jaar- termijnen kan worden betaald, wordt de aanslag voor eenmaal vastgesteld. Het niet dadelijk betaalde gedeelte is een- schuld van den belastingplichtige aan, het rijk. Daarom zal hij van deze schuld een rente moeten, vergoeden van 5 per jaar. Wordt meer don één jaar termijn tegelijk betaald, dan blijft de rente slechts verschuldigd over het nog niet betaalde gedeelte. De mtllioenen-nota. De raming van ontvangsten en uitga- ven voor 1920 is inderdaad angstwek- kend, zegt het „Handelsblad". De totale Staatsuitgaven worden geraamd op l 586.64 millioen, de inkomsten op :j' 409.81 millioen, zoodat een tekort van j Uit het mijnwerkersieven van Noord-Aiaska. Naar R. B. 26) Doret was de eenige in de hut, die niets gezegd had. Daar hij afgezonderd van de anderen had gezeten, had hij de 2aak als 't ware van, een afstand gezien erj nu stapte hij naar het bed en legde ziin hand op Gale's schouder. „Flink zij.n^ John Sacré bleu Je ge ziekt is doodsbleek. Kom buiten, in de lucht." „Het zal u goed doen, vader", zei Necia. „De koopman, stond zwijgend op, mam zijn hoed op en waggelde in de duister nis naar buiten achter den Franschman. •/De oude -man trekt het zich erg aan", zei Lee, het hoofd schuddend e.n, Burrell- zei ,.Ik heb zulke dingen meer gezien in legerkampen en de man, die bij orege- 'uk zijn geweer afschiet, krijgt een Sjooteren schok dan zijn metgezel, het- Z11 hij getroffen is, of miiet." „ik noem het vervk... onvoorzichtig, als u 't me in-iet kwalijk neemt, .miss «eciazei Run,mi o n. Poleon leidde zijn vriend- een halve Ml het pad af zonder te spreken, tot z'c'1 een wei-nig hersteld had en eindelijk mompelde „Ik heb nog nooit zoo iets gedaare Poleon, nooit in mijn geheele leven.* De jonge man keerde zich bruusk om en zag hem vlak in 't gelaat, door het sterns-licht flauw verlicht. „Waarom vroeg Doret. „Waarom herhaalde Gale, met een schrik. „Wei, omdat ik voorzichtig ben, denk ik." „Waarom hield de Franschman vol. „Ikikik Wat bedoel je „Lieg niet tegen mij, John. Ik heb je toevallig van onder mijn, hoed gade geslagen., toen je je omkeerde, om te zien, of iemand keek." „Je hebt het gezien „Ja." „Ik dacht, dat je sliep", zei Gsfe. vin. In elke gemeente, al is zij nog zoo klei-ns, zijn er burgers die niet gewenscht zijn,en, terwijl het kleine gezelschap den volgenden morgen nog aan het ont bijt zat, k-wamew drie zulke leden der maatschappij om de hut en lieten hun pakken vallen, terwijl zij de aanwezigen luidruchtig begroetten. „Wel, wel zei Lee, naar de deur komend. „Jullie reist vroeg, is 't niet „Ja vroeg en laat", zei een van hen lachend, terwijl de beide anderen hun ransels aflegden-, alsof zij wilden gaan rustere ,Hoever gaat gij „Niet ver", antwoordde de eerste. In, hef Noorden is er een gebruik, dat in acht genomen moet worden met vriend of vijand en ofschoon, Lee deze mannen, kende voor wat zij waren, zei hij „Het is in elk geval beter, dat je eerst ontbijt." ..Wij hebben, juist gegeten." Er was een gedwongen stilte, toen- ging de soreker voort. „Zie eens hier. Het dient nergens toe, er om heen te praten. Wij willen een stuk van deze kreek hebben." „Wat wil je er mee doen,?" „Stel je zoo niet aain-, Lee. Wij zijn er nu eenmaal." „Wie heeft je dit verteld vroeg de mijnwerker boos, want h ij had andere vrienden behalve die hier tegenwoordig waren-, die hij wilde dat ervan zo-uden profiteeren en hij had gehoopt er dit schuim uit te houden. „,Het doet er niet toe, wie het ons verteld heeft. Wij zijn hier, is 't niet Stark sprak n-u „Je kunt het nieuws van een goudvondst niet voor je hou den, Lee de wi,nid blaast het wel ver der." Hef kwaad was gedaan, en verbergen hielp niet meer, dus Lee vertelde huu, met tegenzin van zijn ontdekking en waarschuwde hen, dat zij de reeds in bezit genomen „claims" met rust zou den laten. „En, zie eens hier, jongens", zoo be sloot hij, „ik heb veertig jaar dit spel letje meegespeeld en ik heb nooit een Creek gehad, d-ie naar mij genoemd is, maar deze zal genoemd worden „No Creek" Lee-creek, óf ik vecht. Is dat begrepen „Zeker, dat is een goede inaam en wij niet minder dan 176,82 millioen wordt geraamd. In zijn toelichting bij de miliioencn- nota noemt minister De Vries dan ook den toestand van 's lands financiën in hooge mate zorgwekkend, te meer om dat nog op vermeerdering van het te kort met ettelijke tientallen millioenen moet worden gerekend voor niéuwe, on afwijsbare uitgaven, die nog niet in de begrooting zijn opgenomen. Het is zeker en kloek, dat de minister van financiën den toestand openlijk on der het oog durft zien en met nadruk op de noodzakelijkheid van een verde re versterking, der Rijksmiddelen wijst. Zonder in het minst te willen beweren, dat* de schatkist er gunstig voorstaat, meenen wij nochtans, dat tegenover de sombere schildering van den beheerder der schatkist wel op enkele lichtpunten mag worden gewezen, ter voorkoming van de opvatting, dat ons land, na voor de rampen van den krijg te zijn be spaard, er op het oogenblik financieel eigenlijk even ellendig aan foe zou zijn als de meeste der oorlogvoerende sta ten. De „N. Rott. Ct." verwondert zich niet dat de minister van financiën met de handen in het haar zit. Het eenige middel, om onze financiën een basis te verschaffen de heffing ineens, wordt door den minister van financiën ver worpen. En zoo blijft het tobben, zonder uit zicht op wezenlijke verbetering. De vermeerdering van uitgaven, ais gevolg van de veranderde sociale denk beelden, is nog geenszins tot een einde gekomen; het is niet anders te verwach ten, of ook het volgende jaar zal ons nog voor een aantal suppietoire kre dietaanvragen stellen, waarvan het be drag nog niet valt te peilen. Wij leven van de hand in de tand. Een vast plan tot reorganisatie van on ze financiën, dat eenig vertrouwen in de toekomst zou scheppen onthult de mi nister van financiën niet. Hij heeft er wellicht geen. Hij bouwt nu zijn hoop op eene „beteekenende prijsdaling", waarvan zich echter nog geen sympto- nen voordoen hij spreekt van eene „aanmerkelijke vermindering" van mili taire uitgaven, waartoe de regeering in haar geheel echter geen stap doet en verwijst dan voor het tekort naar eeni ge -speculatieve middelen waar hij hoopt, beslag op te leggen op de „ver mogensbelasting", die, werd zij door de Staten Generaal aangenomen het geen niet te verwachten is voor den crisisdienst is bestemd, en voor den gewonen dienst op het aanhangig ont- werp-tabaksbelasting, waarvan evenwel niet eens zeker is, of het zal worden gehandhaafd, op de nieuwe grondbelas ting en de pas voorgestelde verhooging van de successiebelasting. Voor wat er dan verder noodig zal zijn, wordt eene belasting op weeldeuitgaven, eene „fiscale" herziening van het tarief, dat tweesnijdende zwaard, en eene „uit breiding" van de zegelbelasting in uit zicht gesteld. De „Maasbode" wijst er op dat de gewone dienst op het staatsbudget in het loopende jaar angstig snel in om vang is toegenomen. Over het jaar 1920 belooft het even zoo te zijn. Dit is het meest verontrus tende, dat er ten aanzien van den ge wonen dienst bijna geen gissingen meer mogelijk zijn. Bij 1917 vergeleken is de begrooting voor 1920 70 procent toegenomen. En dat, terwijl bet nu reeds zeker is, dat in zuilen er allen vóór stemmen." „Ga dam zoo ver je wilt", zei de mijnwerker, terwijl hij hen met nog een kort woord liet gaan. „Ik zal meegaan met de jongens en 'hun wijzen waar onze grond is", zei Stark, ere Runmion bood aan, hetzelfde te d'oen, er bij voegend, dat 't het best was in het begin alie conflicten te ver mijden. De vijf mannen. verdwenen in 'net woud, de anderen ire de hut achter latend, om toebereidselen te maken voor de thuisreis. „Die man, die het woord voerde, is ee-n speler, die een maand geleden hier aankwam, even/ais Runnion ere de an deren zijn niet veel beter zei Gale, toen, zij vertrokken waren. „Het schijnt wel, dat de schurke.ni de fatsoenlijké mannen altijd moeten in de wielen rij den.." „Dat heb ik mijn geheele leven ge zien", stemde Lee toe. „Er zijn een do zijn goede mannen, in het kamp, die Ik hier wel bij zou willen hebben, maar 't zal te laat wezen, tegen dat wij terug zijn." ,»Zulk soort kerels kregen, al de beste „claims" te Klondike", zei Poleon. Ik veronderstel, flat het hier wel hetzelfde zal- zijn." „De zaak bevalt mij niet", zei de lui tenant, peinzend. „Ik ben bang, dat er herrie op til is." „Zij kunnen, niets doetrf', antwoordde Gale. „Wij hebben onzen grond afge bakend en het is aan hen, om te kiezen, wat overgebleven is." Zij waren bijna klaar, om naar Fiam- 1920 nog vele, thans niet vaststaande, posten van grooten omvang onder de uitgaven zuilen worden opgenomen. Al licht zal de dienst 1920 het dubbele cij fer in uitgaven aanwijzen van 1917. Dit crescendo moet natuurlijk eens een eind nemen. Met razende vaart gaat men anders naar den afgrond. Een nieuwe staatsleening. Naar wordt gemeld, zal de nog dit jaar te verwachten nieuwe staatsiee- ning over een bedrag van. 400 a 500 millioen ioopen. Over het rente-type is nog geen besluit genomen. Staatscommissie herziening Burgerlijke wetgeving. Bij Kon. besluit is ingesteld een Staatscommissie, aan welke is opge dragen- a. te overwegen, hoe in het belang eener goede rechtsbedoeling ware te geraken tot wegneming van onjuisthe den, en aanvulling van leemten, waarvan, in en door de parktijk algemeen erkend wordt, dat zij als zoodanig voorkomen in de Nederlandsche burgerlijke wetge ving (Burgerlijk Wetboek, Wetboek van. Koophandel en Failiissementswet, en Wetboek van Burgerlijke Rechts vordering) b. na overweging van onderwerpen, naarmate zij rijp bevonden worden voor regeling in voorschreven' zi.n* een plan in ruwe schets en hoofdtrekken schrif telijk of mondeling aan het oordeel' van den minisier van justitie te onderwer pen, ten. einde, indien ook dezon rege ling wer.scheiijk voorkomt, met in achtneming van diens eventueele aan wijzingen, haar in den vorm van- ee.n of meer ontwerpen van. wet met toelich tende memorie aan voornoemden mi nister te doen geworden. Bepaald is, dat do Staatscommissie de bevoegdheid zat hebben zich te split sen' in 3 afdeelingen, onderscheidenlijk voor burgerlijk recht, handels- en fail— tissementsrecht en, burgerlijk proces recht. Benoemd zijn ...a. tot lid en voorzitter mr. J. Kap- peyne van de Coppetlo, lid van, de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, advo caat en procureur te Amsterdam b. tot lid, tevens algemeen secretares se mevr. mr. L. C. Schöwfeld-iPolano, referendaris aan het departement van justitie, te 's-Gravenhagc. Tot lid ctazer commissie is o.a. be noemd mr. P. Dieleman* lid van Ged. Staten van Zeeland, advocaat en procu reur te Middelburg. De ex-keizer. In verband met het bericht, dat de opperste raad der geallieerden thans definitief besloten zou hebben* de noo- dige stappen te doen om van Nederland de uitlevering van dm ex-keizer te ver krijgen, ten einde hem in. Engeland te doen terechtstaan, verneemt de „Pall Mall Gazette", dat dit besluit direct en onvermijdelijk voortvloeit uit de vroe gere besluiten van de vredesconferen tie, sedert welke ondanks daarmee strij dige geruchten, in. dit voornemen geen wijziging is gekomen moeilijkheden., die zich in verband met cteae kwestie voordeden, maakten het echter noodig, dat de conferentie eerst de belangrijkste problemen oploste, alvorens zich for meel fot Nederland te wenden. Tot de Nederlandsche regeering zai thans indien zij niet reeds een for meel verzoek tot uitlevering van den, ex-keizer, ten elrrde hem naar Engeland beau te vertrekken* toen de vijf man nen terugkeerden. „Vóór je gaat," zei Stark, „geioof ik, dat het beter is, dat wij ons mijndistrict organiseeren. Er zijn genoeg persmx/i tegenwoordig, om het te doen." „Wij kunnen, de wetten maken, die wij willen, vóór de groote stroom komt", "kwam Rurenion hier tusschen- beiden, „en een secretaris kiezer, die ons ieder otns de:! geeft." „Ik vindt het goed. als wij dat baan tje aan. Lee geven", zei Gale „Het komt hem toe als ontdekker, en ik denk, dat het geld hein wel te das zal komen, als men bedenkt, hoe onfortuin lijk hij altijd geweest is." „Uitstekend", antwoordde Stark, en ging voort een vergadering te beleggen, terwijl hij dadelijk door een. der vreem delingen als voorzitter werd genoemd. Hiertegen was niets ln. te brengen, dus hij aanvaardde het baantje evena's Lee, die secretaris werd gemaakt. De groep vergaderde in de open ruimte voor de hut, om regels en wet ten te maken betreffende het district, want het is een gewoonte in alie mijn- districten plaatselijke wetten te maken, betreffende de grootte der claims, liet bedrag va» de belooning van den se cretaris, de getuigschriften var. hen, die mijnen mogen houden en al zulke kwesties, die kunnen voorkomen en hun persoonlijke of eigendomsrechten zou den kunnen aantasten. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1