SPORT Stads- en Provlncienietsws BUITENLAND GEMENGD NIEUWS kondiging liet verkeer langs den Dam over de Marinesluis voor rij- en voer tuigen gesloten is. De Vlissingsciie Kweekeiingen Ont- spannings-club geeft Zaterdag 27 Sep tember een uitvoering. Er zal o.a. een blijspel in 3 bedrijven worden opge voerd van den bekenden schrijver j. van Ees. Voor het gewone politie-dipioma is gisteren te Utrecht geslaagd A. Heij- stek te Middelburg. Het Middeiburgsch muziekkorps geeft Maandag a.s., des avonds 8 uur, weer eeni uitvoering op het Molenwater lEanige militairen die nog te Cadzand gedetacheerd zijin wilden een1 Duitsche granaat demonteeren, met het gevolg dat deze ontbrandde. Een zestal mili tairen werden hierdoor min of meer ge wond. Bij ee,n hunner werdein: eom 40- •ta! scherfjes uit zijn beernen, armen en handen verwijderd. Rijkswegen in Zeeland. In een «iioia naar aanleiding van het verslag nopens liet wetsontwerp tot overbrenging van eau gedeelte van den rijksweg op Zuid-'Beveland onder de gemeenten Goes en Kloetmge, in beheer en onderhoud bij de provincie Zeeland en tot overneming van een gedeelte van den provincialen weg, ioopende van voornoemden rijksweg te 's iHeer-Hen- drikskimieren naar het veer te Woi- faartsdijk, in ibeheer en onderhoud bij het rijk, zegt de minister van waterstaat dat bij hern met het oog op het alge meen verkeersbclang overwegend be zwaar bestaat tegen een verklaring als tn het verslag bedoeld. De minister is van meening en die imeening wordt door den minister van financiën gedeeld dat bij iedere overbrenging in beheer en onderhoud, alzoo voor eik afzonderlijk behoort te worden overwogen of uit het oogpunt vain landsbelang ook de eigendom van het 'betrokken vvegvak zal zijn over te dragen. KERK- EN SCHOOL.NÜEUWS. [Ned. Herv. Kerk. Op het drietal te Capelle aan den IJssel komt voor ds. P. G. de Vey Mestdagh te Schipluiden. Geref. Kerken. iBeroe.pen te Amster- daim (voor den dienst op Solo) de heer A. Pos, proponent te Zaandam. Ned. Israël. Kerk. Gisteren is te Am sterdam in den1 ouderdom van 89 jaar overleden de heer H. M. van Beem, emeritus voorlezer der Joodsche ge meente te Middelburg. De overledene droeg de gouden me daille der Oranje-Nassau Orde. uedane toezeggingen zal tot henvattiinif van den bouw van dezen kruiser niet worden overgegaan alvorens daartoe gelden speciaal zullen zijn toegestaan. Vaini de voor de kruiser en de onder zeebooten te besteden gelden ad stel 3 millioen gulden zai de helft uit de Indi sche begrooting aan de Nedertaadsche middelen worden terugbetaald. Aangeteekend wordt hierbij nog het van de voor 1917 voor aanbouw toege stane geiden ad 14.5 miliioen slechts 5.5 kon worden verwerkt, zoodat over 9 millioen niet werd beschikt, terwijl het te verwachten is, dat de dienst 1918 voor liet doel een ontoeschikt bedrag van ongeveer 6 millioen zal aanwijzen. Extra-uitkeering officieren. Naar het Corresponderatieburea-u heeft vernomen, zullen ook de officieren dee- len i'm de door de regcerlng voor de ambtenaren La uitzicht gestelde rege ling inzake één imaand' extra-uifkeering. RECHTSZAKEN. „De Hel" voor de rechtbank. Het vonnis, waarbij de rechtbank ie Middelburg den boekhandelaar iP. A. H. •P. uit Goes vrijsprak van het feit, straf baar gesteld bij art. 240 van het W. v. S., in casu het in voorraad hebben van „de Hel" van Barbusse, berust op de zelfde gronden als die welke den offi cier van justitie aanleiding gaven vrij spraak te vorderen!, mameiijk het onbe kend zijn van foekl. met den inhoud van het boek. Een principieel» beslissing van de rechtbank over het .al of niet pornografisch geschrift zijn van het boek is dus hierbij miet gedaarn. Ver moedelijk zullen echter meerdere za ken van gelijke strekking behandeld worden en kan dan alsnog een beslis sing tegemoet worden gezien. Mishandeling door politie-agenten. Voor de rechtbank te Tiel stonden terecht J. v. d. Meuten en G. vam Cu- lemiborg, >no. 1 beklaagd' van mishande ling en i.TO'. 2 van medeplichtigheid aan mishandeling van den arrestant De Heus in het arrestamtehlokaal te Culem- borg. De eerste beklaagde bekende, zijn makker ontkende. 'Eisch tegen no. 1 twee weken, tegen no. 2 vier weken gevangenisstraf. Op verzoek van den Bond van Poli tiepersoneel werd de tweede beklaagde verdedigd door mr. j. de Vrieze, advo caat te Amsterdam, die de verhouding van zijn cliënt tot den commissaris van politie de oorzaak van deze procédure noemde en vrijspraak pleitte, subsidiair de clementie der rechtbank inriep. VOETBAL. Verbod van uitvoer van gedistilleerd. Het iNederlandsche Correspondentie bureau te 's-Gravomhage meldt Het Is wenschelijk gebleken, het Kon. besluit van 1 Augustus ji. tot tijdelijke opheffing van het uitvoerverbod op alle verdere gedistilleerd, 'wederom in 'te trekken, in het belang van de grond- stoffenvoonztening van de btanenland- sche industrieën, welke op het gebruik van spiritus zijn aangewezen.een» en ander in veiband «net een aanvankelijk •niet te verwachten toeneming in dien uitvoer vam gedistilleerd'. Spanning in de mijnstreek. Sinds eenigen fijd bestaat er tusschen de mijndirectie en de arbeiders eenige spanning omtrent het miinimuim-loon der bovengronidische aiibeiders, de uit betaling van overuren en den arbeid op Zondag. iln verband hiermede werd dezer da gen een vergadering gehouden van de zgn. contactcommissie, firn deze verga dering is men tot overeenstemming ge komen omtrent de uitbetaling van over werk en den Zondagsarbeid. Voor over werk, twee uren vóór of nó den gewo- irren aifbeidsdag, wordt thans 25 extra loon uitbetaald voor alle andere uren 50 Voor Zondiagsaibeid wordt 100 extra loon uitgekeerd. Betreffende .het [minimum-loon der bovengrondsche arbeiders is men niet tot overeenstemming gekomen. 'De ar beiders eisdhen een) persoonlijk mini mum-loon. Daartegenover willen de directies een gemiddeld minimum-loon per uur per aitbeidsploe» uitbetalen. De volgende week zai, nadat de be sturen der christelijke en Nederiandsche imijnwerkersbonden hum houding zullen hebben bepaald, opnieuw een vergade ring van de contactcommissie plaats hebben. VLISSINGEN, 13 SEPTEMBER. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF MAANDAG 15 SEPTEMBER Bloem, meel en rogge. Met ingang van 15 dezer wordt on der regeeringsbloém verstaan 30 K.-G. Ameriliaansdhe bloem en 70 K.G. bloem verkregen door uitaialing op 76 van 10 KjG. 'ml andsche rogge en 90 K.G. buiter,liandsche tarwe. Onder regee- ringsmeel 25 intandsche ro-gge en 75 buitenlandsche tarwe. De prijs van het regeertngsmeel wordt 15 af faibriek. Voor rogge en roggemeel respectievelijk 17.50 en 18.25 af opslagplaats. De prijs van bloem, aneel e.i. rogge voor den meelhandel worden respectie velijk vastgesteld' op 38.20, 19.en f 19.50, plus kosten van vracht en ad ministratie. De maximumkleinhandebpriis wordt ■gesteld op respectievelijk 46fó, 23(£, 241/2 Ct. per KjG. of 24, 12, 12/2 ct. per !/2 KjG. of 8, 2j/2, 2/2 ct. per ons. Voor verdere Inlichtingen vervoege men zich aart onize afdeeilng bloem en oneel. Kaas. Op ons bureau en dat der land'bouw- cammlssie liggen de miieuwe bepalingen uit zes artikelen bestaande ter inzage voor belangstellenden. Vergunningen tot uitvoer voor kaas geschieden aan kaasbereiders of aan vereenigingen van kaashandelaren, alle voor zoover zij bij het zuivelkantoor als .kaasexpor teur zijn ingeschreven. Aangaande meerdere gegevens voor den uitvoer verzoeken wij eenige in lichtingen in te -winden- bij de Vlissing- sche Melkinrichting. Een Agenda. Wij zullen imet het a.s. winterseizoen enkele malen per week een agenda in ons blad opnemen, waarin worden aangekondigd de publieke venmakelijk- heden, uitvoeringen, openbare vergade ringen enz. Wanneer de betrokken vereenigingen of ondernemers van publieke vermake lijkheden ons tijdig opgave doem, zullen de aankondigingen in de agenda wor den geplaatst, doch wij wijzen er op, dat zij niet het karakter van een adver tentie mogen aannemen'. Wij zullen hieronder een paar voor beelden opnemen 20 September. Rotterdamsch Tooneel, „de Oude Vriendschap", 8 uur. 1 October. Zangvereeniging „Looft den Heer", uitvoering „de Oude Vriend schap", 8 uur. 6 October. S. D. A. P., Openbare vergadering, Concertgebouw, 8 uur. 12 October. Christ. Besturenbond, Vergadering Lokaal Noordstraat 34, 8/2 uur. In de week van 13 tot 19 Augustus werden hier 4391 zeebaden genomen, waarvan 1039 door dames en 1407 door heeren en 1845 in het volksbad. De temperatuur van de lucht was ge middeld 80 en van het water 64 graden. Het vorig jaar, toen wij in de maand September over het algemeen veel guurder weer hadden het regende een groot gedeelte der maana wer den in dezelfde week slechts 514 baden genomen. Wij vestigen de aandacht op de be kendmaking van Burg. en Weth. dat vanaf Maandag a.s., tot nadere aan- MARJNE EN LEGER. Hr. Ms. „Zeeland". 'Naar wordt gemeld-, ligt het in de bedoeling eerlang Hr. Ms. „Zeeland" een reis -naar Weat-Jmdië te doen- onder nemen. [Bij Kon. besluit van 10 dezer is I-O. bepaald, dat het gouvernements- stoomschip „.Gemma" op een door den minister van imarine te bepalen datum zal worden in diëtist gesteld 2o. met den datum dier indienststel- ■limig toelast 'met het bevel over voor meld stoomschip luitenant te.r zee 1ste klasse W. C. A. Vink. Bij Kon. besluit van 10 dezer is Io. 'aan kapitein-luitenant ter zee A. C. van Braam Houckgeest en luitenant ter zee 1ste klasse j. C. iP. Eeftink Schattenkerk wegens ongeschiktheid' voor de verdere waarneming van. den militairen dienst tengevolge van lichaamsgebreken, met ingang van 16 dezer, eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van pensi oen 2o. zijn (bevorderd, .met Ingang van 16 dezer, luitenants ter zee 1ste klasse R. P. C. Spongier en T. A. van Hengel tot ikapiteih-Iuitenant ter zee. Aanbouw van marineschepen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verhooging van het hoofdstuk marine der Staatsibegroo- ting voor 1919. [Daarbij wordt voorgesteld het arti kel „Aanbouw van schepemi en vaar tuigen door particulieren, aankoop van oorlogsschepen, kosten van vervoer, beproeving" enz., ,te verhoogen met 3,750.000. fn 'het eerste half jaar werd reeds belangrijk meer verwerkt da-n de helft vam het toegestane bedrag (ad een som van 5.750.000), zoodot, daar de toestanden geleidelijk verbeterden, vast staat, dat de toegestane gelden ontoe reikend zullen zijmi Vam 1 Januari 1919 i 1 Juli 1919 werd namelijk voor bouw betaald 4.3 millioen. In verband met I de verbetering van den toestand wordt 1 gerekend, dat in het 2e halfjaar daar voor ongeveer 5 millioen, d.i. totaal i'ni 1919 ongeveer 9.3 millioen, zal noodig izijn. Op het dienstjaar 1919 kan alzoo een tekort van omstreeks 3.5 millioen wor den verwacht. Tien einde een eventueel tekort te kunnen aanvullen en bij verdere ver betering van een toestand niet voor meerdere tekorten te komen te staan, wordt 2.75 millioen als verhooging aangevraagd. De 'otniderwerpeliike aanvraag heeft geen betrekking op den bouw van den i kruiser „Celebes". Overeenkomstig de Programma voor Zondag 14 September. Zuidelijke afdeeüng. Ie klasse. Middelburg MiddelburgBredania. Breda N.A.C.—M.V.V. 2e klasse. A. Vlissingen Vlissingen't Zesde. B. Eindhoven:[Philipsde Valk. C. MaastrichtM.V.V. II—K.V.C. OJNjS.—1R.V.V. De Nederiandsche sterylucht. Gisterenmorgen 11 uur had de eerste start plaats voor de (Nederiandsche ster- vlucht, route Elta-Zandvoort-Scheve- niir.gen-iEha. Het weer was schitterend. Er stond bijna geen wind, waardoor het starten keurig van stapel liep. De belangstelling van het publiek bij de eerste parcours was miet bijzonder groot. Er werd door 30 Nederlaralsche vliegeniers gestart, allen met een waarnemer. Het eerste keerde terug luitenant Ver- steegh, met als waarnemer kapitein Simon Thomas, die precies te 12 uur 2 landde en juist een uur in de lucht is geweest. De machine landde echter naast de staartlijn. Als tweede kwam aam luitenant van Weerde Poelman, met als waarnemer le luitenant Sar, te 12 u. 6. Zijn toestel landde keurig. Luchtvaart. De betrouwbaarheids- vlucht, welke heden door watervliegtui gen van de Elta te Amsterdam naar het vliegkamp te Veere zou worden gehou den, zal niet doorgaan, zulks in ver band met liet ongeluk dat Donderdag met een watervliegtuig te Durgerdam heeft plaats gehad. Gisterenmiddag zijn per Avro-toe- ste! naar Londen vertrokken de heeren E. G. C. de Groot van Embden, burge meester van Doetinchem en A. P. W. van Meurs. HET VREDESVERDRAG IN DE ITALIAANSCHE KAMER. De ltaliaansche Kamer is met de be handeling van het vredesverdrag van Versailles begonnen. Luzzatti heeft een rapport over het verdrag ingediertd, waarin hij onomwonden den weinig vreedzamen toestand van het Europa na den wereldoorlog schetst. Hij ver klaart o.a. dat zoowel de overwinnaars als de overwonnenen een duurzamen yrede moeten wenschen. Er wordt ech ter nog wrok gekoesterd, en de be schaafde wereld staat meer in het tee lten van een wederzijdsche uitputting, dan in dat van vriendschappelijke sa menwerking. Met het oog op dezen stand van zaken moet het dan ook geen verwondering wekken, dat de overwon nenen over het vredesverdrag ontevre den zijn en dai de geallieerden het niet omtrent alle punten eens zijn. Hel vredesverdrag met Duitschland, dat de grondslag van de andere vre desverdragen is, doet Duitschland een groot aantal zijner bezittingen verlie zen, doch niet het vermogen om weer op te staan. Wat den Volkenbond betreft, meent Luzzatti, dat de toetreding ook voor Duitschland vergemakkelijkt moet wor den. De Volkenbond moet de internatio nale regelingen tot stand brengen, die de handelsbetrekkingen zullen bevorde ren, als voornaamste steun van de vre despolitiek. Het rapport juicht de bevrijding en wedergeboorte van de onderdrukte vol ken in Centraal-Europa toe, in het bij zonder natuurlijk de bevrijding van het „Italia irredenta", Trentino, Triest en Istrië, en voegt er bij met het oog op Fiume Onze broeders, die nog niet in hun ltaliaansche staatsverband zijn opgenomen, weten dat wij ons na tionaal recht ongeschonden zulien handhaven. De conclusie is dat Italië, ondanks de leemten, die in het vredesverdrag voorkomen, dit moet aanvaarden, om dat door verwerping er van, Italië zich buiten de gemeenschap der volken zou plaatsen, terwijl het juist de bondge- nooten en de vriendschappelijke betrek kingen met de heeie wereld noodig heeft. HET VREDESVERDRAG MET OOSTENRIJK. De Oostenrijksche staatskanselier Renner heeft in een persinterview het volgende over het vredesverdrag ge zegd Ons worden onrechtmatig zware oorlogslasten te dragen gegeven, want de oorlog is door het oude Oostenrijk gevoerd in het belang van de Magya- ren, Polen en Zuid-Slaven, die met be hulp van onze wapens en ons geld een imperialistische politiek nastreefden. Thans verzekert men, dat wij alleen schuld aan den oorlog hebben. De vre desvoorwaarden maken ons afhankelijk van al onze buurstaten en als liet vol- kenverbond ons geen steun verleent, is ons bestaan onmogelijk. De gedachte van aansluiting bij Duitschland stelt men voor als de uitdrukking van het al- Duitscherschap, doch inderdaad is zij slechts de uiting van onze vertwijfeling. Renner gaf uiting van zijn hoop, dat het vraagstuk van Zuid-Tirol opgelost zou worden in een geesl, die overeen stemt met het klassieke liberalisme van Italië en een vriendschappelijke ver standhouding tusschen Oostenrijk en dat land mogelijk zal maken. Oostenrijk zal de buitenlandscfte politiek thans op den achtergrond schuiven, zich bepa len tot het binnenlandsch herstel en aan het voikerenverbond overlaten om de zaken met Oostenrijks buurstaten te be redderen. BETHMANN HOLLVVEG WILDE DEN VREDE IN 1914. De „Tagi. Rundschau" meldt uit Kassei in een rede heeft Scheidemann medegedeeld, dat hij zich in November 1914 in samenwerking met Haase tot von Bethniann Hollweg heeit gewend om over het ontwerp van een Duitsch vredesaanbod te onderhandelen. Bij deze gelegenheid zei de vroegere rijkskanselier „Wanneer het u gelukt met medewerking van de Fransche en Engelsche socialisten een vrede tot stand te brengen, doe dit dan." DE VOORGESCHIEDENIS VAN DEN OORLOG. Naar de ,,Yoss. Ztg." imeldt, heeft het rijksmini'sterie professor Mendelssohn Bartoldy te Wurzburg, generaal graaf Montgelas en professor Schucking op gedragen 'de documentair over de di plomatieke 'geschiedenis, die laami het uitbreken van den oorlog voorafgingen openbaar te maken en daarbij volledig gefbruik teimaken van het materieel, dat door IKautzki en izijia vrouw is uitge zocht. Prof. Mendelssohn zal de documenten over de politieke gebeurtenissen in de laatste jaren voor het uitbreken van den oorlog in één geheel uitgeven, op dat het verband van de Oostenrijksch- Servische crisis, die de aanleiding tot den oorlog is geweest, met de alge- meene politieke verhoudingen duidelijk te overzien izal ,zij.n. Graaf Montgelas zal zich (bepalen tot de stukken, die betrekking hébben op het tijdstip van de algemeen» 'Russische mobilisatie. Prof. Schucking zal de di plomatieke onderhandelingen, die lig gen tusschen den moord van Serajewo en de algemeen» Russische mobilisatie bewerken. Het werk zal zooveel moge lijk bespoedigd worden. EEN REDE VAN WILSON. President Wilson heeft in een rede voering te Bismarck herhaald, dat hij geloofde, dat de Senaat het volkeren- bondsverdrag zou raiifieeeren. Hij zei- de, dat hij, toen hij in Maarl naar Pa rijs terugkeerde de denkbeelden van de Senaatscommissie voor de buitenland sche betrekkingen had uitgevoerd en dat die denkbeelden alle aanvaard wa ren. Bij terugkomst in de Vercenigde Staten had hij bevonden, dat er een verkeerde voorstelling was gegeven van den volkerenbond. Hij zeide, dat als de Vereenigde Staten het volkerenbonds verdrag niet goedkeuren, de toestand van Amerika precies dezelfde zal zijn 5^ als die van Duitschland, behalve dat de Vereenigde Staten niet ontwapend zün en Duitschland wel. 1 De volkeren van Europa, zoo JjL hij voort, hebben geen geloof in de din gen, die hun opgedrdngen zijn. Ze wil len er weer af. Intusschen loopen som mige ervan, vooral Rusland, het risico de gevaarlijkste dingen te doen en de eene autocratie door de andere te ver vangen. De Russen moesten niets van den tsaar hebben, die zoo nu en dan wreed was en stellen daarvoor in de plaats hun tegenwoordige meesters, die voortdurend zoo wreed zijn, dat zij ieders bezit in beslag nemen voor de voeding alleen van de soldaten, die voor hen vechten. Er is geen volk ter wereld, dat meer vervuld is van gevoe lens van goeden wil en kameraadschap dan het Russische. Als Amerika weigerde het verdrag te aanvaarden, vervolgde Wilson, dan zon het de beloften verloochenen, welke zijn gedaan aan hen, die in den oorlog vochten en daarmee te kennen geven, dat het niet instemde met hetgeen dié troepen bereikt hadden. De politie te Rotterdam heeft gis terenmiddag op heeterdaad twee hotel- dieven betrapt, toen zij bij een bank instelling op het Beursplein een paar cheques van eenige Engelsche ponden aanboden, welke gestolen bleken te zijn ten nadeele van den Amerikaan R., uit een kamer van een hotel in de Hoofd- steeg. De dieven zijn geboeid naar een politiebureau gebracht. Nalbij de oprijlaain1 vaini Oud-Was senaar had gisterenmorgen een auto- ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Terwijl de heer (Piii. met zijn auto de laan van Clingendaal kwam afgere den, passeerde juist een auto uit de richting iDen IHaiag. Deze laatste tracht te achter de auto vam;den heer Ph. langs ie passeeren, hetgeen niet mocht geluk ken. Na een boompje uit den grond gesteurd te hebben, ibotsten de beide auto's tegen elkaar op en bleven zeer gehavend op den weg staaa De inzit tenden kwamen met den schrik vrij. Gisterennacht is in bewusteioozen toestand naar het ziekenhuis te Rotter dam gebracht een heer uit Den Haag. Op den Schieweg is hij met zijn motor rijwiel in botsing gekomen met een handwagen beladen met fruit, die geen licht op had. Tengevolge van den schok werd de Hagenaar van zijn mo torrijwiel geslingerd. Hij brak zijn schedel en kreeg een hersenschudding. Een meisje van ongeveer 13 jaar, is in de Witte de Withstraat te Rotter dam, komende uit de Zwarte Paarden straat, door een automobiel, die achter een tram te voorschijn kwam, overre den. Een van de wielen ging haar over de beenen en tengevolge van den val werd zij aan het hoofd verwond. Zij is naar het ziekenhuis gebracht. Giste renmorgen is nabij Tilburg, bij wacht post 20, aan de lijn TilburgBoxtel, liet lijk gevonden van een 56-jarigen overwegwachter. Waarschijnlijk is hij door den van Boxtel komenden goede rentrein overreden. Op de Staats mijn „Wilhelmina" bij Heerlen kreeg een arbeider door het defectraken der reni-inrichting een slag van een hef boom tegen het hoofd. Tengevolge van schedelbreuk overleed de man onmid dellijk na het ongeluk. Een driejarig kind te Spekhoizerheide, speelde met lucifers. De kleertjes geraakten in brand tengevolge der bekomen brand wonden overleed de kleine in het hospi taal. Bij Amersfoort geraakte een gepensionneerd oud-Indisch militair te water in de Luntersche Beek en ver dronk. Te Zeelst speelden twee kin deren met vuur in de nabijheid van een bus met kruit. Een ontploffing volgde, waardoor een 13-jarige knaap zeer ge vaarlijk door stukken blik in rug en achterlijf gewond werd. In zorgwekken- den toestand is hij in het ziekenhuis op genomen. Zijn 9-jarig broertje kreeg wonden aan handen en aangezicht. In de Weimarstraat te 's-Gravenhage is gisteren een vrouw uit een raam van de tweede verdieping eener woning geval len. Zij bekwam vermoedelijk een sche delbreuk en is in liet gemeente-zieken huis opgenomen. Te Leiden is een 13-jarige scholier W., toen hij op de tram wilde springen, gestruikeld met het gevoig dat hij eronder kwam en werd overreden, in deerniswaardigen toestand werd hij naar het St. Elisa- betsgasthuis vervoerd, waar de onge lukkige spoedig overleed. Uit Berlijn wordt gemeld, dat on derhandelingen zijn begonnen to Ver sailles tusschen Silberschmidt voor Duitschland en Louchour voor Frank rijk over den wederopbouw der ver woeste streken. Zij hebben geleid tot een overeenkomst op twee belangrijke punten, ten eerste dc Duitsche arbei ders zullen niet in Frankrijk komen als bataljons geniesoldaten, maar volgens een arbeidscontract naar Duitsche ge woonte ten tweede de reconstructie- werken zullen worden toevertrouwd aan de Duitsche regeering, die het recht zal hebben, indien het haar goed dunkt, met de aannemers te handelen. Louchour heeft doen opmerken, dat het Fransche recht geëerbiedigd moet wor den. Het weer in goeden toestand bren gen van de mijnen zal aan een commis sie worden opgedragen. Een subcom missie zal te Versailles de middelen na gaan tot bespoediging van den aanvang van het werk.

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 2