i. s. Zaterdag 6 Sept. GEMENGD NIEUWS laatste berichten Burgerlijke Stand advertentiën" 3e O T E R I J. trekking, van j 65. H7 1281 1392 1530 1329 2400 2818 2869 553 3559 3600 4645 189 5304 5366 5610 060 7374 7513 7583 320 8408 8500 856i 490 9491 9976 10086 485 10492 10649 1 ion? 296 12314 12369 13085 807 14329 14385 14404 272 15795 16563 16945 462 1767817819 18109 547 18833 18891 1910. 636 2103521440 21547 ana, die- op dezelfde wen, een zelfde lot Bratianu zal ant- hij zal weten wat >RAG MET SCH-OOSTENRJJK. rdrag van St. Ger- hspoist",. dat dit, In ten grondslag voor an den staat te ge- nd onder de voeten leent, dat de Enten- wtfit beeft zoo sterk ng" noemt het ver en in zijn hijzon- k err vreeseffjk on- geen woorden kan et fn koeien Woede verzachtingen zijn idetïjken last er van rijftDe vrede van inde gedicteerd. Nu aar zelfbehoud het ïtvechten, ten einde ernietiging ten min- geteeren te maken, ilksblatt" zegt, dat Germain in het ge noemd kan worden. H's'iiit zijn beschou- erteekenen wij den ij hem niet naleven; lem niet, dan moet ji wat ze verder met Zij begaat met dit misdaad, die ooit volk begaan is. zegt, dat dat ver- voorloopigen aard tlijk een beslissende voor de volksver- ij de bepaling van OE EN KEIZER 1ELM. 5fd van de persaf- iitsche departement zaken onder Wit boek over den kei uitgegeven ie pogingen van ko- waren op het doen wereldoorlog tegen vergissing. Want een liberaal zoowei kabinetsleider na- litsche vloot niet te n, omdat zij anders voor de Engelsche zeeën kon worden, mp daarbij, dat on- en niet wilden, dat van een overeen- den marinescheeps- aangenomen, Lam- ig Eduard ernstige k heeft gesteld bij den keizer in Frie- m tot een schikking marine-kwestie en de keizer dit ver- 3DENIS VAN DEN jOG. -keker, de vroegere lister-president, pu_ tsche Revue-'" Wur gingen. Over de van den oorlog Duitsche politiek elievend en »n geen am waren oorlogs- en aanwezig. Wij zins gefheet gereed, >or ons steeds drei- voorjaar van 1914, g beraamd van het e spoorwegnet, dat voor de Fransche ■oover het Wurten- ■het voorjaar met n den 20en Mei te :hef van den veld- toenimaligen over- ingen gevoerd. Van noch Ibij het eene, onderhoud sprake, ekt, -bleef de sedert jriogsuitrusting on- iet onvermeld. 19120 onze west- te zien, dat zij tegen grens opgewassen vier oogen gevoerd resprek ook op Be' weerwil van tM'j ,'at in het gev'»' oorlog uit ir. een opmarsen va i elgiê moest v-.-.-'pa. i wijziging van het nd te -brengen was e zeer moeilijke po- Dat men va-a. deze ■en gevolge van een onvoorzichtigheid reeds geruimen tijd Brussel kennis droeg, wist ik. Het binnenrukken in België het begm vam luL'Ustus kan dus niet onvoorbereid ge schied zijn. Men had reeds lang beslist legen DuitsChland ten gunste van En geland en Frankrijk. D£ UIT TE LEVEREN ZEPPELINS. Het bericht, dat de Duitschers twaalf van de zestien Zeppelins zouden hebben vernield, die zij volgens het vredesver drag aatv de geallieerden- moeten af staan, wordt niet bevestigd. Generaal Seclv, de -Britsche onder-staatssecreta ris voor luchtvaart, heeft medegedeeld, dat hij geen rapport omtrent dit gevai heeft ontvangen en ook het hoofd van den Franschen luchtvaartdienst had er r«iets vami vernomen. Men achtte het daar ook niet waarschijnlijk, omdat de luchtsohcpen, niet als de oorlogssche pen, niet op één punt zijn geconcen treerd, -maar verdeeld zijn over ver schillende, taimeiij-k van elkaar gelegen havetvs, hetgeen, onwaarschijnlijk maakt dat ze op een en denzelfden dag en op hetzelfde uur zouden zijn vernield. -Daarentegen houdt de Berlijnsche correspondent van de „'Daily Express" •vol, dat tiet bericht over de vernieling trel jurs-t is. Een- jong zeeofficier, wiens aaam niet bekend gemaakt is, moet het bevel hebben gegeven om de kalbels, waaraan de leege Zeppelins in hun loodsen waren opgehangen-, door te snijden. Daardoor waren de gevaarten op den gro-nd geploft, waren de gondels en de m-otoren vernield en het raam werk zoodanige verbogen en ontzet, dat de luchtschepen totaal vernield waren. IDe officier, die geheel op zijn eigen houtje moet gehandeld hebben, zonder voorkennis van de regeering, zou daar na verdwenen zij-rv. Indien deze lezing van den corres pondent van de „Daily Express" juist is, zouden de twaalf vernielde Zeppelins wel alle in één luchtvaart-haven- bij elkaar geweest zijn. De HaagsChe inspecteur van politie J. H. Smith, heeft Woensdagavond te Amsterdam, zooals 'wij reeds in 't kort hebben gemeld, een viertal vermoedelij ke daders gearresteerd van de inbraak bij mevrouw G. in de Alexanderstraat te 's-Gravenihage. Zooals reeds wend gemeld, werd op Zondag 3 Augustus j.l. bij -mevrouw G. een brutale diefstal gepleegd, na ver breking van eenige rolluiken, waarna het geheelc huis (de familie vertoefde toen in Parijs) het onderste boven ge haald werd. Uit de bra-ndkast, welke was opengebroken, was een g-oot be drag aan effecten en geld ontvreemd, terwijl tevens een groot bedrag aan waardevolle voorwerpen werd vermist. Het totaal van het gestolene kan nog niet worden opgegeven, maar beloopt ver over de f 100.000. Het onderzoek in deze was opge dragen aan den heer Smith, die een spoor van de daders meende gevonden te hebben. Na dagen lange nasporingen kwam hij tot de wetenschap, dat de thans gearresteerde vier personen aan dit feit niet onschuldig waren en werd over gegaan tot opsporing en aanhouding van het viertal, 't geen echter niet gemakkelijk was, daar zij telkens van de eene plaats naar da andere ver trokken. Eindelijk kwam de inspecteur tot de ontdekking, dat de heeren me» den buit naar Amsterdam waren vertrokken, waar hij ze Woensdagavond omstreeks 10 uur op den Dam ontmoette. Toeval lig was het op den Dam een bijzon dere drukte, daar er een samenscholing was in verband met de kellnersstaking, maar de situatie noopte den inspeeieur onmiddellijk tot de arrestatie over te gaan. In der haast waarschuwde hij eenige surve-lleerende agenten, maar toen de heeren zich geknipt zagen, ontstond er een hevig verzet, waarbij zooals gewoonlijk het publiek de zijde van de arrestanten koos. De inspecteur was dan ook genood zaakt van zijn brow ring gebruik te maken, waarna het publiek uiteenstoof en met behulp van toegescbo'en agen ten onder krachtig verzet, werdeir de verdachten naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Op de vermoed- lijke daders werd een groot bedrag der gestolen effecten in beslag genomen. Gisterenmorgen zijn ze onder sterk geleide en zwaar geboeid naar Den Haag overgebracht, waar ze in verze kerde bewaring werden gesteld Woensdagavond zijn te Amster dam vier vermoedelijke daders gearres teerd van de inbraak bij mevr. G. in de Alexanderstraat in Den Haag. Bij die inbraak op 3 Augustus jl. beloopt het totaal van het gestolene ver over de 100.000. Op de vermoedelijke da ders werd een groot bedrag der gesto len effecten in beslag genomen. Gister morgen zijn ze onder sterk geleide en zwaar geboeid naar Den Haag overge bracht, waar ze in verzekerde bewaring -werden gesteld. Het raadslid de heer N., uit Sit- lard, zou zijn familie in Aken gaan bezoeken. Zonder goede passen aan vaardde hij de reis In het begin ging alles voorspoedig en de grens werd gemakkelijk gepasseerd. Ook in Alcen ging 't den heer N voor den wind, ïotdat toen hij in een electrische tram zat een Fransche soldaat om de passen vioeg. Deze konden niet getoond wor den. Dan maar mee klonk het ant woord. Na veel heen en weer loopen kwam hij eindelijk in de gevangeuis terecht, waar hij overnachtte. Hier maakte hij nog kennis met 2 andere Nederlanders, die voor eenzeWde feit gearresteerd waren. Den volgenden dag kwamen alle drie voor hel gerecht dat hen veroa-deelde tot 50 mark boete ieder en asi heer uit Amsterdam tot 100 mark. Onder geleide van een Franschen soldaat werd het drietal tot aan de grens I geleid, waar zij met blijdschap in het hart weer den Nederl gastvrijen bodem betraden. Het is de Haagsclie recherche gelukt, de band te leggen op een be- ruchten inbreker, Jan H„ die sedert October van het vorige jaar voortvluch tig was en betrokken was o. a. bij de Inbraak ten huize van den heer Thur kow aan de Laan Copes van Catten- burgh te 's-Gravenhage. De inspecteur der recherche de heer Nieborg en twee rechercheurs hebben H. te Antwerpen gearresteerd, waar hij zich verborgen bield in een particuliere woning. Bi) zijn arrestatie werden verschillende in brekerswerktuigen op hem bevonden. De medeplichtigen van H. zijn Inder tijd reeds gevonnist. Aan een postkantoor te Parijs werd dezer dagen een bedrag van ruim 4000 francs in betaling gegeven in „na tionale verdedigingsbons" Bij onder zoek bleken deze echter valsch te zijn, doordat er een accent stond op een hoofdletter en het puntje van een i op een verkeerde plaats. Later verscheen op een ander postkantoor 'n dame, die een bedrag van 1600 francs in betaling gaf met het valschc papier. Zij werd gearresteerd, in het geheel is de Fran sche schatkist reeds in een paar dagen voor 120.000 franc op soortgelijke wij ze benadeeld. Een petroleumhou- dende woning. Sinds eenige weken druppelt uit de plafonds en de muren van de woning van den rector Van Swanton Rovers, een stadje in het Engelsche graafschap Norfolk, petro leum, welke ook gevonden is in een put dichtbij de woning. De rector heeft zich genoodzaakt gezien zijn woning te ver laten. Extra vreemd is het nog, dat nu eens petroleum, dan weer benzine, pa raffine, en soms zelfs methyl-alcohol uit de plafonds en de muren komt. Verschillende theorieën worden over dit buitengewone verschijnsel opgewor pen. Een daarvan luidt, dat er reeds langer dan 40 jaren in een winkel van het dorp petroleum verkocht wordt de gemorste olie zou in den weeken grond zijn gedrongen, zich daar hebben verza meld en nu weer naar boven wellen. Een tweede lezing vermoedt, dat de lekkage uit de pastorie zelve kwam, waar de predikant petroleum gebruik te, maar men acht het ook niet onmo gelijk, dat de olie afkomstig is uit een dichtbij gelegen bron, daar reeds lang geleden geconstateerd is, dat er zich in Norfolk 'n petroleum-houdende aard laag moet bevinden. De olie zou dan door een capilaire werking langs de muren naar boven zijn gezogen. De „Times"-correspondent te New-York meldt, dat brandweerlieden merkwaardige krachttoeren hebben verricht bij de redding van zestien ge zinnen uit een brandend huis. De brand ontstond beneden, zoodat de trappen weldra afgesloten waren. Aan een raam van de zevende verdie ping verscheen een vrouw. De uitslaan de vlammen maakten het onmogelijk de ladders te gebruiken. Drie brandweer lieden klommen daarop naar de zeven de verdieping van het huis er naast. Eén liet zich uit het venster zakken, door zijn makkers aan de beenen vast gehouden, wierp zich vooruit, zoodat hij de tusschen liggende ruimte kon overspannen, en trok de vrouw uit het venster, waarna zij beiden door de an deren naar binnen werden gehaald. Een andere vrouw, wier kleeren reeds smeulden, wilde uit een raam van de vierde verdieping springen. Een brand weerman liep de ladder op, tot de vijfde verdieping, ging aan de sporten hangen en greep de vrouw. Te Hamburg is een bond van Duitsche jongelingen opgericht. Aan het doel wordt uitdrukking gegeven in de volgende woorden ,,In het leven geroepen in het uur van de diepste ver nedering van een volk, beoogen wij de aaneensluiting van alle Duitsche jonge lingen, die bereid zijn hu>n Duifsch-zijn nu en altijd vol vreugde te bekennen en die willen meehelpen, om wanneer het izaad gerijpt is, ons vrij te maken van de elementen van vreemde taal en vreemd ras in het Duitsche volks lichaam. Deze gedachten in het Duit sche volk te brengen is in het bijzon der de eenvoile taak van de nationale pers. Een moeder en zoon, die elkaar over en weer dood gewaand hebben, hebben elkaar dezer dagen te Kingston aan de Theems ontmoet. Ongeveer dertien jaar geleden ging eene mevrouw Paul naar Canada en eenigen tijd daarna kreeg haar zoon bericht, dat zij daar gestorven was. De zoon nam kort na het uitbreken van den oorlog dienst bij een regiment, en op weg naar de Dardeneiien werd zijn schip getorpedeerd. Zijn moeder in Ca nada ontving later bericht dat hij ver dronken was. Eenige dagen geleden kwam mevrouw Paul in Engeland terug en In orde daar met verbazing dat haar zoon in Kingston werkte. Zij ging er dadelijk heen en de twee kwamen el kaar toevallig op straat tegen. Een van de gruwelijkste misdaden de moord op de gijzelaars te Munchen, waardoor den 30en April tijdens de communistische radenheerschappij tien volslagen onschuldige mensehen het le ven moesten laten, zal door een proces, dat dezer dagen voor het „Volksge richt" in de Beiersche hoofdstad is be gonnen, opgehelderd worden. Beklaagd wegens moord zijn de toen malige stadscommandant van Munchen, de „koopman" Fritz Seidel, en vijftien andere mannen. Een van de hoofd schuldigen, de tramconducteur Haus- mann, heeft inmiddels zelfmoord ge pleegd. Seidel is herhaaldelijk bestraft we gens diefstal, inbraak, mishandeling. Een van zijn handlangers, Schiekelho- fer, die nu ook terecht staat, is een be kende dronkaard, een ruwe kerel, die herhaaldelijk met den strafrechter te doen had. De meeste beklaagden heb ben reeds in de gevangenis gezeten we gens diefstal, afpersing of als soute neur. Uit het proces is reeds gebleken dat tien gijzelaars op walgingwekkende, ruwe, cynisch-wreede manier werden afgemaakt. De slachtoffers waren twee jonge huzaren, die door de roode gar disten waren gevangen genomen, de dertigjarige gravin von Westcarp, die niets anders op haar kerfstok had dan haar adel, drie jonge kunstenaars, die zich nooit met de politiek hadden inge laten, een spoorwegambtenaar, een Beiersche luitenant, de Pruisische luite nant prins Gustav von Thurn und Taxis, die toevallig te Munchen op be zoek was, en de grijze kunstschilder prof. Berger, die voor een bolsjewisti sche plakaat had staan kijken en toen zei dat de voorstelling een opwekking was tot den burgeroorlog. Deze arme menschen werden gebor gen in een kelder van het Luitpold- gymnasium, waar ze al het vuile werk moesten doen voor de roode gardisten, natuurlijk onder de liederlijkste be schimpingen. Men dwong de gijzelaars toe te zien hoe de eersten hunner dood geschoten werden. Het lijk van gravin Westarp werd nog getrapt en in het gelaat gespuwd. Nu wil de „held" Fritz Seidel natuur lijk van niets weten en niets misdaan hebben. Menschen met halve hersenen. Een Zweedsch chirurg voegt aan de medische literatuur om trent hersenverwondingen een zeer in teressant geval toe. Het Zweedsche 1 pantserschip „Thor" had bij zijn terug keer van de Aalandseilanden een Fin aan boord, die als lid der „Witte Gar de" aan een strijd deelgenomen had en door een granaatsplinter in het hoofd verwond was. De tamelijk groote splin ter had den schedel juist van voren ge troffen, het schedelbeen verbrijzeld en groote stukken been in de hersenpan j geduwd. Een groot deel der hersenen waren daardoor naar buiten getreden en had men moeten verwijderen Reeds tijdens de zeereis was de gewonde tweemaal getrepaneerd. In Stockholm bracht men hem naar de chirurgische kliniek. Daar werd het hoofd belicht tr bevonden zich geen vreemde voor werpen in de hersenen en de behandel de geneeshceren waren "an meening, dat de zieke ondanks de zware ver wonding niet alleen in liet levfeh te hou den was, maar er bovendien in zijn ver dere leven geen stoornis door zon on dervinden. Hij was gedurende de heele reis bij vol bewustzijn geweest, zijn toestand was voortdurend goed, bijzon dere verwikkelingen hadden zich niet voorgedaan en zóó zal hij ondanks het belangrijke verlies aan hersenen gees telijk ongedeerd blijven of in het ergste geval een korte geheugenstoornis hou den. Men concludeert dit met te meer zekerheid, omdat zich onlangs in Stock holm een dergelijk geval van schedel- en hersenverwonding had voorgedaan bij een zelfmoordenaar, die zich niet doodelijk had kunnen treffen. Men had toen ook de kogel met een deel der hersenen moeten verwijderen, waarna de patiënt geestelijk volkomen normaal was, maar aan zijn daad, de omstan digheden waarin hij die verrichtte, en aan hetgeen kort daarvoor of even daarna gebeurd was, absoluut geen herinnering heeft. Een te New-York verschijnend blad geeft een staat van de huishoud- kosten van een New-Yorkschen multi- millionnair. De eerste afdeeling heeft betrekking op de loonen, aan het bedienend en huispersoneel betaald. Het ziet er zóó uit Eerste chef-kok uit Parijs 5000 dollartweede kok 1200 dollar particulier secretaris van mevrouw 3000 dollar huisonderwijzer 2000 dollar huishoudster 1000 dollar vijf dienstboden 1200 eerste koetsier 1200 tweede en derde koetsier 1200 chauffeur 1000 eerste kamerdienaar 900 tweede kamerdienaar 600 tuin man 1000 vier tuinmanshalfwassen 2500 te zamen 23.800 dollar of 50.500 gulden. De gezamenlijke uitgaven voor de huishouding zijn gemiddeld loopende uitgaven voor de keuken en huis met inbegrip der loonen van 25 bedienden 30.000 dollar voor bals, diner's, fees telijkheden, bloemen enz. 50.000 dollar; onderhoud van het stoomjacht 50.000 dollar onderhoud van eigen wagens en personeel 40.000 tuinen broeikas sen, parkaanleg, onderhoud van wegen en personeel daarvoor 20.000 toiletten voor de dames, kleeren voor mannen en kinderen 20.000 zakgeld voor fa milie 50.000 auto's 10.000 speciale spoorwagen, hoteluitgaven enz. 10.000 uitgaven voor zomerverblijf in het ge bergte of in het Zuiden 20.000 dollar gezamenlijk 300.000 dollar of 750.000 gulden. Een „gewone" multi-millionnair geeft dus jaarlijks aan „ordentelijke" huis- houdkosten ruim acht tonnen gouds uit, waaronder voor de bedienden ongeveer zestig duizend gulden, wat nog weinig schijnt, als in aanmerking wordt geno- imen, dat voor de kleeding per jaar zoo wat 50.000 gulden wordt uitgegeven. Amerika beroemt er zich op een 131-jarige onder zijn bevolking te tel len. Het is John Shell, die op het land leeft, maar op het oogenblik in een ho tel logeert te Sevington (Kentucky), naar welke stad hij gegaan is om er een circus te zien. Hij is ongeveer twee me ter lang en weegt 63^ K.G. De man kan nog heel goed zien, alleen zijn ge hoor is verzwakt. Dagelijks ontvangt tij nog veel bezoekers. Zijn huid is strak over zijn gezicht getrokken, zoodat hij eenigszins op een mummie gelijkt. Hij moet gezegd hebben graag in Novem ber nog te willen leven om republi- keinsch te kunnen stemmen, zooals hij steeds gedaan heeft sinds het vormen der republikeinsche partij. Zijn dochter is 97 jaar oud. W 'I' I HET MUZIEKKORPS DER MARINE. Het programma voor de uitvoerin gen door het stafmuziekkorps der Kon. marine, directeur de heer A. L. Hazebroek, is als volgt vastgesteld Vrijdagavond 8 uur concert in de tent op de tent op den boulevard Evertsen. Zaterdagmiddag van 3 tot 5.30 uur weder concert op den boulevard. Maandag militaire wandeling door Middelburg. Maandagavond militaire taptoe te Vlissingen. Dinsdag afternoon-tea in den tuin van het commandantshuis der marine te Middelburg. HET VADERLANDSCH HISTORISCH VOLKSPtEST. ARNHEM. Voor de merkwaardigste (roep werd een eerste prijs toegekend aan «xel en voor de draagster der fraaiste kleederdracht een eerste prijs aan mej. A. Wouterse uit Zuid-Beve- land. VOOR EEN REPUBLIEK ELZAS- LOI HARINGEN. De .Duitsche Allg Zeitung" publi ceert een manifest van het Uitvoerend comité van de republiek Elzas Lotha ringen, «nderteekend door g aaf Rapp, Ley en Moth, gedagteekend 25 Aug. 1919 en gericht aan den secretaris-ge neraal van de i Volkerenbond, Sir James Eric Dummond, waarin o.a. verklaard wordt, dat Frankrijk de vijand is van Elzas Lotharingen In dt 48 jaren Prui sische overheersching zijn de rechien van het Eizas-Lotbaringen volk nooit zoo met voeten getieaen ais in deze negen maanden van Fiansch Bestuur Willekeur en b.utaal geweld trium- feeren, de militaire dictatuur heerscht. Handel, industrie en landbouw liggen stil, bet volk wordt Fransche ambte naren en onderwijzers opgedrongen. Verder wofdt medegedeeld, dat de geestdrift bij de ontvangst van presi dent Poincaré en Clemenceau ten toon gespreid, voor een groot deet betaald enthousiasme is geweest; bij wagon ladingen zijn lampions, vlaggen enz. uit Parijs aangevoeld; de Elzassische vrouw,die generaal Pétain de welkomst kus van den bevrijden El ras bood, was een publieke vrouw uit Straatsburg. VLISSINGEN. Van 29 Augustus4 September ONDERTROUWD: B. van Krimpen, jm. 29 j. en J. J. van der Vloet, jd. 19 j. P. van Aken, jm. 25 j. en J. Kort, jd. 21 j. J. A. de Pagter, jm. 23 j. en J. S. Vanhoutte, jd. 25 j. P. J. J. van der Kolk, jm. 30 j. en H. Goor, jd. 23 j. J. W. van der Laan, jm. 25 j. en W. Korteweg, jd. 22 j. C. D. van Loo, jm. 40 j. en A. E. Crispeels, jd. 25 j GETROUWD: P. Sijnke, jm. 30 j. en A. C. de Jong, wed. 37 j. C. G. Vermeulen, jm. 32 j. en AL A. de Joode, jd. 20 j. P. Warren, jm. 28 j. en A. F. Mennes, jd. 25 j. B. H. Gadeijne, wedr. 51 j. en M. L. G. Hart- mans, jd. 44 j. P. Weststrate, jm. 24 j. en T. C. Kroon, jd. 20 j. BEVALLEN: J. W. Kolk, geb. Schout, d. B. Staal, geb. Kooijipan, c!. P. Meulmeester, geb. de Ridder, d. C. Bos, geb. de Pagter, z. M. Labohm, geb. Simmers, d. C. de Pagter, geb. van Belzen, d. J. Koie, geb. Mieras, d. C. J. M. J. Visser, geb. de Ruijter, z. H. j. Kingma, geb. de Vey Mestdagh, d. A. J. de Veij, geb. van den Broeke, d. J. C. Siegers, geb. van der Klooster, z. OVERLEDEN; M. A. Lichtenberg, d. 2 j. J. Loof, weduwe van B. L. Lagendijk, 62 j. 1. Oosse, weduwnaar van N. Z. M. Stoutha- mer, 67 j. M. N. Verschoof, d. 15 j. b. van der Heijden, z. 1 m. SOUBURG Van 29 Augustus tot 3 September. GEBOREN Jan, zoon van W. den Engelsman en J. Bostelaar. Pieternella Maria, dochter van P. J. de Wilde en M. Kasse. R1TTHEM. Over de maand Augustus. OVERLEDEN: Elisabeth Schout, 72 j., echtge- noote van Jan Jobse. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. NecL Stoomboot Mij. „Orestes" van Torrevieja naar Amsterdam, pass. 3 Sept. Gibraltar. „Berenice" 30 Aug. van Amsterdam te Bar celona. „Uranus" 28 Aug. van Genua naar Savona. „Fauna" 28 Aug. van Genua te Livorno. „Orion" 31 Aug. van Gibraltar te Malta. „Saturnus" 30 Aug. van Gibraltar te Bue- nos-Ayres. Stoomvaart Mij. „Nederland" „Batoe" (uitreis) pass. 3 Sept. Gibraltar. Kon. West-Ind. Maildienst „Prins der Nederlanden" 21 Aug. van Cu rasao naar New-York. „Prins Willem 1" 26 Aug. van Curasao naar New-York. „Stella" 30 Aug. van Demerara naar Cu rasao. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Antenor" van Batavia naar Amsterdam 31 Aug. te Suez WISS ELKOPRSEN. 4 September. Londen f 11.26; Berlijn f 12.12% Parijs f32.95; Weenen f5.50; New- York f2.66X. WEERBERICHT. Hoogste Barometerstand 768.6 te Memel. Laagste Barometerstand 765.1 te Helder. Verwachting tot den avond van 6 SeptemberZwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets warmer. HOOGWATER TE VLISSINGEN. (Zometüjd) Sept. v.m. n.m. Zaterdag 6 11.34 12.06 Zondag 7 12.26 12.54 Maandag 8 l._ 1.08 In plaats van kaarten. Verloofd A. KEERSEMAKER (Bellamypark 2) en W. J. SCHOT (Kasteelstraat 89.) Vlissingen. In plaats van kaarten. Ondertrouwd LEO C. M. SPECKENS ea SIDONIE A. J. M KLIJBERO. Huwelijksvoltrekking 22 Sep tember 1919. Ontvangdag 7 September 12 2 uur, Walstraat 50. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, door de hand van een misdadiger, onze innig geliefde Dochter, Klein dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante DINGENA, in den bloei van haar leven, in den ouderdom van bijna 20 jaar. Haar diepbedroefde I Ouders en Familie, R. J. BURGMEIJER. E. J. BURGMEIJER— Carmejool. Vlissingen, 5 September 1919. (Boulevard Bankert 4). Eenige en algemeene kennisgeving. Heden ontviel ons tot onze diepe smart, onze innig ge liefde Huisgenoote DINOENA BURGME/JER. Mevr. N. AKA—Roels. K J. G AKA. HUGO. Vlissingen, 5 September 1919. (Scheldestraat 50) HEROPENING

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 3