w waardoor dan een zoowel voor passa giers a I'S voor goede i en belangrijk- ve-r— korting aan- den rïiScituT zaï worde.1 ve''leve gen. Dc directie geeft gaarne de verzeke ring dat zij, mede ir haar eigen bemi.g, diligent blijft om net goederen»vervo«f in he" a'gemeen en h..r fruit- en gri>en- ler.'vervoer uit onze provincie in het bijzonder zooveel mogelijk te bev k- deren Overeenkomstig het rapport van de commissie voor het fabriekswezen neett de Kamer allhier destijds 'haar opmer kingen gezonden op het ontwerp alge- gemeenen maatregel van bestuur icr uitvoering van de Anbeidswet. Adhaesie is betuigd aan het schrij ven door de Kamer te Bussum aan de directie der Ned. spoorwegen gezonden tot verlaging van de buitengewoon Shooge staangelden. •Naar aanleiding vvan een verzoek van de firma C. M. Dommisse Zoon is aan den minister van landbouw, nijver heid en handel andermaal verzocht V lissin gen te willen opnemen onder de gemeenten waar het namen van mon sters suiker uit aan te voeren partijen onder rij-ksversluifing ter opzending voor polarisatie mogelijk is. De Kamer allhier heeft geen adhaesie betuigd aan het adres door de Kamer te Breda aan den minister van water staat gezonden, om de openstelling der telegaafkantoren te willen bevorderen als in normale tijden. Adhaesie is betuigd aan adressen van eenige groothandelaren uit Middel- hura en Goes aan den directeur-gene raal" der Staatsspoorwegen gericht om ten spoedigste een sneltrein in te las- schen op de lijn Vlissingen—«oozedaal V. V. *i Aan den minister van waterstaat is een adres gezonden;, waarin verzocht wordt voor iedere provincie een cen traal magazijn voor verlldhtings-, schoonmaak- en kantoorbehoeften voor de post- en telegraafkantoren wordt op gericht en dat zij komen te staan onder den inspecteur der posterijen. Als er in iedere provincie een bureau wordt gevestigd, geeft men den handel in verschillende provincies een kans. waardoor .het algemeen belang zou be vorderd worden: No" werd adhaesie betuigd aan h-t adres van het bestuur der Ned. Binnen Beurtvaartvereenigircg aan haar adres aan dc Tweede Kamer inzake bepalin gen tot beperking van den arbeidsduur te net algemeen en tot het tegengaan van gevaarlijken arbeid van jeugdige personen en van vrouwen en aan he adres van de Kamer te Hengelo betref fende beperking van den arbeidsduur tot 45 uur per week. O" eer. schrijven der Kamer aan den minister van waterstaat ge richt dat geen vertegenwoordiger uit Zeeland zitting lieert in de luchtvaart commissie, terwijl U.t oen .oezem de thnt dr ';"k is t»anhan gig gemaakt, heeft minister van wa terstaat geantwoord dat deze commis sie niet door de regeering is'benoemd. De minister van waterstaat heeft aan de Kamer bericht gezonden dat de noodipe aandacht zal worden gewild aan haar verzoek om bij de te°jsain- satie der Kamers van Koophandeli te willen bevorderen dat Vlissingen wordt aangewezen als zetel van een Kamer. De Kamer alhier grondt haar ver zoek op de omstandigheid dat Vlissin gen de grootste gemeente is in Zeeland, waarin 5ok de grootste industrie geves- tied is. Noe' is adhaesie betuigd aan een adres door de Kamer te Veendam aan de Staatsspoorwegen gericht om te willen bevorderen dat de kilometerkaa ten in den ouden vorm worden hersteld. De commissie, welke gevormd ts om te trachten een Zeeuwsche jaarbeurs op te richten, is tot het resultaat gekomen dat de jaarbeurs met alleen voor han delaren maar meer een jaarmarkt voor het Dufoliek zou moeten zijn. De jaarbeurs zal meer zijn een ten toonstelling op industrieel gebied, waaraan verbonden sportfeesten en andere vermakelijkheden. In verband met de slechte verbindin gen van Vlissingen met de omliggende plaatsen en de minder vriendschappe lijke gedachten van sommige Belgen ten opzichte van ons land, acht men het beter dit jaar het plan met door te zet- 16 Besloten werd dat de commissie blijft bestaan en de zaak in studie zal houden. Men zal verschillende handels- menschen polsen en aanschrijven. Voorloopig echter komt van uitvoe ring der plannen niets. De voorzitter dankte de commissie voor het door haar verrichte werk en kan deze commissie diligent blijven. No® werd medegedeeld dat adhaesie is betuigd aan het verzoek van bet be stuur der vereeniging van burgemees ters en secretarissen in het voormalig 4e district van Zeeland om adhaesie aan zijn request inzake verbetering van de verkeersverbindingen met W alc.ie- °AI deze mededeelingen werden voor notificatie aangenomen. Vervolgens werd het jaarverslag over 1918 goedgekeurd, dat inmiddels in druk is verschenen. De begroeting der Kamer voor iazu werd vastgesteld op een bedrag v-n f839.83 in ontvang en uitgaat. De voorzitter stelde voor de jaarwed de van den secretaiis te verhoogen van 200 op 250. Dit werd goedgevonden. De jaarwedde van den bode werd verhoogd van 40 op 50. In venband met de plannen tot het oprichten van een onderneming voor luchttransport-dienst, is door de Kaïmer alhier een schrijven gericht aan den heer E. Field, secretaris van de Kon. Ned. vereeniging voor luchtvaart te Amsterdam, waarin verzocht wordt, aan de Kamer te willen medesdeeien welke weg is te volgen oan de totstand koming der met bovenstaan-den dienst in venband staande, inrichtingen zoovee! doenlijk in het belang der gemeente Vlissingen te ontwikkelen. Namens den heer Field is hierop een schrijven ontvangen, waanbij hij in overweging geeft dat de Kaïmer zich inzake den lucthtransportdienst wenden zal tot de Nederian-dsch-Engelsche Technische Handelsmaatschappij Vi- ckers House ('s-iGravenlhage) die daar bij geïnteresseerd is. De voorzitter stelde voor zich tot deze maatschappij te wenden. De heer Laernoes wilde er vooral op wijzen dat er hier een vliegterrein be schikbaar is en dat er gronden beschik baar zijn van de gemeente om daar fa brieken voor vliegtuigen op te richten en dat wij ons vertrouwen uitspreken dat de gemeente deze gronden tegen billijken prijs zal beschikbaar stellen. Besloten werd zich tot den bovenge noemde maatschappij te wenden om nader over deze zaak te onderhandelen. DE NEDERLANDBELGISCHE KWESTIE. Hierna kwam ter tafel het adres van de Kamer van Koophandel teTerneuzen inzake het profest tegen de annexatie- beweging in België. Van dit adres hebben wij enkele we ken geleden melding gemaakt. De Kamer te Ter Neuzen noodi-gl de Kamer te Vlissingen uit ten spoedig ste door het zenden van een adlhaesie- betuiging of nog liever door een zelf standig protest te Parijs de stem dezer Kamer aan die van de Kamer teTer Neuzen te paren. De voorzitter zeide dat het eerst zijn plan was voor te stellen geen afzonder lijk adres te zenden en het adres der Kamer te Ter Neuzen te steunen, doch hij is thans van 'een andere nieening. Wij zijn te Vlissingen reeds in groote moeilijkheden geraakt. De groote Bel gische bevolking en de bevolking van Vlissingen staan reeds op gespannen voet en het is niet wenscheiijk dit nog verder aan te wakkeren. Hij geloofde dat h beter was de oplossing der Ne- derlanusch-Belgische quaestie over te laten aan de r.Lr.Ltcrs te Versailles. vertellen. De vraag is nu of het verstandig is van de Kamer te Vlissingen oir. zier, met deze quaestie bezig te houden. Hierdoor v.-ordi opwinding veroorzaakt welke overbodig is. Hij is in deze laat ste gedachte nog versterkt na lezing van het bericht in de „Vlissingsche Cou rant" van gisterenavond, waarin wordt medegedeeld dat Staatsraad Struycken zulke geruststellende verklaringen heeft afgelegd en hij vond het dan ook beter dat de Kamer alhier zich er geheel bui ten houdt. De heer Van Nittrik was van mee ning dat wij de beslissing gerust over kunnen laten aan de commissie te Ver sailles. De knapste menschen uit Neder land hebben daarin zitting, die geheel op de hoogte van de zaak zijn. Al wat door onze afgevaardigden naar voren kan worden gebracht, zal ook naar vo ren komen. Hij heeft het adres van de Kamer te Ter Neuzen met attentie doorgelezen. Het adres lijkt hem echter oppervlakkig en er komen meerdere be weringen ten opzichte van België in voor, welke niet geheel juist zijn. Hij zou dus moeten ontraden aan dit adres adhaesie te betuigen. Nu blijft de vraag over of wij een zelfstandig adres zullen zenden. Wij zijn evenwel niet voldoen de op de hoogte om een behoorlijk ge motiveerd adres te verzenden. Een al- gemeente betuiging heeft weinig zin. Daarom was hij van gevoelen dat ook geen afzonderlijk adres gezonden moet worden. De heer Auer was ook van ineening* dat het beter is dat onze Kamer zich met de quaestie, welke reeds zooveel ergernis tengevolge heeft gehad, niet inlaat. De heer Laernoes kon zich volkomen neerleggen met hetgeen door de heeren Van Raalte en Van Nittrik in het mid den is gebracht. Waar door het adres der Belgische loodsen alhier reeds zoo veel stof is opgejaagd en er wrijving is gekomen tusschen twee categorieën van menschen en de wrijving nog is verscherpt door de artikelen der „Midd. Ct.", verdient het geen aanbeveling deze zaak nog meer aan te blazen en dient onze Kamer zeker niet aan deze beweging mede te doen. De heer Dommisse was van gevoe len dat het hier een politieke quaestie betreft en de Kamers ^van Koophandel zich daarmede niet moeten bemoeien. De voorzitter zeide dat liet geen po litieke doch een economische quaestie betreft. Daarna werd zonder hoofdelijke stemming besloten dat de Kamer geen afzonderlijk adres zal zenden en even min het adres der Kamer te Ter Neuzen zal ondersteunen. De vergadering werd vervolgens ge sloten. JAARVERSLAG KAMER VAN KOOP HANDEL. Aan tiet jaarverslag der 'Kamer van Koophandel athier over 1918 is het volgende ontleend Atgemeene beschouwingen. Waar wij thans de Europeesche oor log gelukkig als geëindigd -mogen be- sdliou-wen, kunnen •wif slechts herhalen wat 'we in het vorig verslag reeds heb ben vermeld, dat ook in 1018 de han del en 'liet fabriekswezen veel sch3de heeft geleden als gevolg van het ge brek aan kolen-, -materialen enz. De arbeidstoonan stegen voortdurend ten gevolge van de duurte der levens middelen en der kleeding en andere levensbehoeften. De brandstoffen waren uiterst .schaarsoh en de prijzen buiten- ■gewoon hoog, petroleum was *bjn-a. niet verkrijgbaar, gas en eiectriciteit waren eveneetns duur. Om werkloosheid te voorkomen wer den door de gemeente belangrijke som men uitgegeven voor werkverschaffing. De scheepvaart was zeer beperkt en het -wehk aan de havens beperkte zich bijna uitsluitend tot distributie-artike len. -kolen voor de -marine en voor de brandstoffenvoorziening. Het jaar 1918 -was voor de Konink lijke maatsah. .,de Schelde" bij het voortduren van den wereldoorlog een zeer moeilijk jaar. Er was geen vol doend materiaal te verkijgen om het volle aantal werklieden aan het werk te 'houden. Eenige honderden ontvingen onderstand of werden beziggehouden met grondwerk en turfgraven. IHet visscherij-bedrijf was winstge vend, doordien hooge .prijzen voor visch en garnalen -werden bedongen omdat vleesch zeer duur was. De -marine nam een groot deel van de beschikbare ruimte in de binnen- en buitenhaven in beslag door het over brengen van de marine va,n Helle- voetsiuis naar Vlissingen zal de ooste lijke binnenhaven geheel door de ne in beslag genomen worden tot da. bij tijd en wijle een nieuwe marinehaven aan de buitenhaven zal zijn gebouwd. Het 'werk in het bouwbedrijf bepaal de zich bijn-a uitsluitend tot -de woon huizen die van gemeentewege werden opgericht en tot de huizen die door de vereeniging Gemeenschappelijk Be lang" werden- gesticht. Particulieren lieten echter wei,mg ot niets too-u-wen, ondanks het gebrek aan woningen. Fabrieken en Trafieken. De gasfabriek, behoorende aan de Imperial Continental Gas Association te Londen, deelt ons het volgende mede Jn -nog sterker mate dan in hst voi'g word het gasverbruik ^ewruKt uO' 1 de.n óepc ;U- aanvoer van dïsJiUn'..-- middelen -velke ien van diverse kwam- en, uit steen kolen-stof en uit -bruinKOoi Deze inferieure grondstoffen maakten den kosten-dan prijs van het gas zeer hoog en verminderden de wanmtcge- ven-de .waarde. Toch werd er bereikt dat het Vlissingsche gas met daalde be neden de 4700 calorieën, terwijl in ver schillende steden- van ons land, waar in ruime -mate blauw -water-gas we/i toegevoegd, de calorische -waarde zclis daalde tot 2600 calorieën. Aangezien de kolen,prijs abnorma.u boog -was en -de 'hoogere opbrengst der bijproducten deze kosten der kolen lang niet vergoedde, verklaarden de gemecn- «ebesturen zich bereid toe te stemmen in eer- verhooging van éttWtPf- Met ingang van 1 Januari 191b kwam de prijs voor licht- en kookgas op 18 een; en voor muntgas op 19 cer.t per T- ngevoige van -het totaal g-brek aan petroleum werden zeer veel nieuwe aansluitingen verzocht in alle door de Vlissingsche Ciasfa'bnek verlicht, ge meenten, -aan welke aanivrage,, groo tendeels werd voldaan, ondanks de zeer hooge prij-zen dei materialen De naamlooze vennootschap „r-ic-- tra" deelt ons liet volgende meu De eerste helft van het jaa. had e.n kalm verloop voor het normaal wel kende personeel was voldoende arbeto. Tengevolge van Ihet gebrek aan ver- lichtlngsgmiddelen is daarna een enor me -vraag naar tijdelijke electrische centrales voor donpsverl-ichting ont staan in deze provincie zijn door ons toen niet minder dan zes ver ichtings- intallaties met bovengrondsche neue-n gebouwd en wel in Zaamslag, Kor.,.fi ne Wissekerke, Kamperland, Nieuw- d-orp en Grijpskerke (W.) Hierbij moes ten de aan te sluiten woonhuizen, to taal een duizendtal, van een bm-ncnlei- din,o-, al was -het voorloopig maar voor één"lichtpumt in het woonvertrek, wor den voorzien. Dit bracht natuurliik een enorme drukte. Tengevolge van .iet «ëbrak aan materialen-, voorn-amehlk electroiytisch koper, -moesten de boven- grondsdhe geleiddraden van het b-ui- tennet tijdelijk in gegalvaniseerd ijzei worden uitgevoerd. 'De prijzen be reu ten een ongekende hoogte, waardoor de winstmarge gedrukt wend. -Ruime medewerking werd van rijRs- en andere autoriteiten ondervonden, -maar toch was de aanvoer van dien -aard, dat het bijna onmogelijk werd. geregeld door te werken. Gelukkig is, niettegenstaande de vele moeilijkheden en -bezwaren, die te o-verwinnen waren, een bevredigend resultaat bereikt kun- ,nen worden. De Electrisc-he Centrale van de tram weg-maatschappij Vlissingen—Middel burg leverde electrische stroom voor verlichting en industrieel gebruik krachtens de h-aar door de gemeente verleemde concessie. Stroomlevering heeft ook plaats aan •de gemeente Middelburg. Het aan-tal lichtaanslu-itingen is ge durende 1918 met 20 gestegen, dat der 'krachtiaain-sl-uitingen -met 10.6%. De aansiuiting9waarde der installa ties steeg van 739 op 801 K.W. Het getal aa.ngesloten -motoren bedraagt 108. -Van 18 September tot en met 31 De cember 1018 wend in totaal aan de gasfabriek alhier onttrokken 24827 M3. gas. iDe -Nederiandsche Petroleum- en As phalt Maatschappij deelt ons mede Aangezien de Vereenigde Staten van Amerika zich gedurende het gebeele jaar 1918 in oorlog bevonden, waar door de contractueele venpllchting van de interocean Oil Company tot leve ring rechtens Ibieef opgeschort, had geen aanvoer van aardolie o-p de fa briek te Vlissingen plaats. iHe-t bedrijf v-oor het distilleeren van steenkolenteer was d-oor gebrek aan voldoende hoeveelheden grondstof slechts een paar maanden- in werking. Het gelukte voor de helft aandeel te krijgen in den geheelen import van Oostenrijksche smeerolie. (Bij den aatwang van den wapenstil stand in den Europeesohen oorlog was echter de gefheeie aangekochte hoeveel heid nog n-iet door het iRijkskantoor voor smeerolie gedistribueerd, zoodat de behaalde resultaten n-iet aan de ver wachting hebben voldaan. De taibrieksi.n-richting verwerkte een partij aardolie-residu, gedeeltelijk ten behoeve van een Rijksinstelling, en ge deeltelijk voor eene combinatie, waar van de maatschappij deel uitmaakte. Deze transactie kon edhter n-iet tijdig genoeg afgewikkeld worden ain tot een bevredigend resultaat te leiden. De vereeniging .„Proeftuin Vlissin gen" deelt ons mede, d-at over -het jaar 1918 de bruto-opbrenigst zeer bevredi gend kan genoemd iworden. De tuin die een oppervlakte heeft van 8550 M2., Is verdeeld in 10 vakken, waarin verschillende producten ge- -icweekt worden. -In het iwarrrrhuis wenden gekweekt vroege aardappelen, gevolgd door to maten, snilsla, postelein, radijs en sto-k- boonen. Van de vruchtboo-men- werden hoofd zakelijk verkregen verschillende soor ten tafelperen an appelen, zoo-mede frambozen, witte-, roode- en zwarte, bessen. De bemesting van den tuin had hoofdzakelijk plaats met stalmest, ter- "1 in verband onet den invoer, slechts zeer geringe hoeveelheid super- pJ.osfaaJ, pater.ikali en ch.i': weru gc- br koop aan ieden ƒ851.72. !t".7 j ó'I7.57j iv.-kocp Op de veiling reep. '..teO.„v e„ 1.078.09. Totaal resp. 2.321.11 en 1.685.66. INGEKOMEN STUKKEN BIJ DEN GEMEENTERAAD. in de 'hedenmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad werden de vol gende stukken overgelegd TARIEF GASTHUIS. In de vergadering van 2 Mei jl. be sloot de raad bij de behandeling van de aanvragen om opneming als ver zorgde voor eigen rekening in het gasthuis van J. Verkroost en mej. A. J. J. Schütz, overeenkomstig het voorstel van Burg. en Wetn. regenten van het gasthuis in overweging te geven een herziening van het tarief der verpleeg- kosten in overeenstemming met de wer kelijke kosten te ontwerpen en den raad ter vaststelling aan te bicden. Burg. en Wetli. deelden dit besluit mede aan regenten, die daarop een ge wijzigd artikel 2 van iiet Tarief der Kosten van opneming en verpleging in het gasthuis, aanboden. Nadat op voorstel van Burg. en Weth. de laatste alinea van dit artikel was ingetrokken, hadden deze daarte gen geen bezwaar meer en stellen nu voor het gewijzigd artikel vast te stel len, waarbij met ingang van 1 Septem ber 1919 de verpleegkosten der ver zorgden voor eigen rekening op 300 per jaar worden gebracht. De commissie voor de financiën ver- eenigt zich hiermede. HET MULO-ONDERWIJS. Van de afdeeling Vlissingen van het Ned. Onderwijzers Genootschap is een schrijven ingekomen, waarin zij zegt met waardeering te hebben kennis ge nomen van de in de zitting van Donder dag 17 Juli ter openbare kennis ge brachte memorie van den wethouder van onderwijs, betreffende het M.U.L.- onderwijs dat zij het slceds heeft be treurt, dat het M.U.L. onderwijs is op geofferd aan de H.B.S., zooals uitdruk kelijk is aangegeven in het jaarverslag der commissie van toezicht op het L.O. over het jaar 1909, waarin men leest „Deze school E, met 9 idassen, staat dus feitelijk gedeeltelijk naast de H.B. S., hetgeen niet in het belang van laatstgenoemde inrichting kan geacht worden." en dat een adres van belang hebbende ouders, om het MIJ.L.O. te behouden, niet is ingewilligd dat aan liet voortgezet onderwijs op gymnasia en H.B.S. wordt deelgenomen door vele leerlingen, voor wie dat onderwijs niet geschikt is, zooals blijkt uit de resulta ten en voor wie M.U.L.O.-scholen een uitkomst zouden zijn. STAATSLOTERIJ. 3e Klasse, 4e trekking. No: 672 1000. No. 4614 200. No. 4369 100. Prijzen van ƒ45. 262 403 641 875 962 1024 1027 1280 1632 18Ö4 1904 1915 2046 2085 2099 2974 4273 4516 4885 4917 5027 5078 5230 6578 6823 7056 7392 7584 7611 7985 8062 8714 8855 8922 9418 9916 10140 10302 10462 10520 10612 10762 10998 11375 11610 11846 12011 12095 12495 12505 12768 13248 13776 13837 13874 14248 14421 14461 14629 14770 1501115079 15123 16042 16065 16189 16312 16354 16398 16588 16598 16724 16750 16821 17140 17376 17463 17684 17788 17916 18025 18179 18436 18575 18723 19522 19530 19873 1S934 20310 20416 20426 20458 20797 21090 21105 21536 Zoo zijn in het jaar 1915 tot de laag ste klassen der openbare gymnasia toegelaten 753 leerlingen en tot de hoo gere klassen 139, totaal dus 892, terwijl in datzelfde jaar totaal 322 getuig schriften van eindexamen werden uit gereikt. Wel waren deze 322 van een lichting van 6 jaar eerder, maar zoo groot is het verschil niet of men kan gerust zeggen, dat het overgroote deei der toegelatenen het einddoel niet be reikt heeft. In hetzelfde jaar zijn tot de tste klas se der openbare H.B.S. met 3- en 5- jarigen cursus toegelaten 4804 leerlin gen en tot de hoogere klassen 246, to taal 5050. Voor het eindexamen slaag den 1822 leerlingen. Nu mag het waar zijn. dat menigeen dat eindpunt niet bereikt door allerlei bijkomstigheden, doch stellig mislukt de meerderheid, doordat zij voor dit soort studiewerk niet berekend is, on danks herhaalde herexamens, een jaar overzitten of het bijwerken door pri vaatlessen in vacantietijden. De over tuiging wordt steeds sterker, dat men voor een juiste beroepskeuze vaker te vroeg dan te laat komt. Elke hervor ming van onderwijs kenmerkt zich o.a. ook hierdoor, dat de leeftijd, waarop de beslissende keuze moet plaats hebben, verder verschoven wordt. Zeker is het tijdstip waarop de welgestelde burgers voor hun 12- en J 3-jarige kinderen moeten kiezen, o.a. tusschen gymna sium, H.B.-schoo! of technicus, te vroeg. Het algemeen onderwijs dient eerst op 14 a 15 -jarigen leeftijd te ein digen. Wie een goede drie-jarige ver- volgschoo! heefi doorloopen, kan dan toch nog verschillende wegen inslaan. Maar behalve geschiktheid voor mid delbaar of lager onderwijs en beroeps keuze moet nog een derde zaak in 't ook worden gehouden. Ir, „Het Vakon derwijs" van 23 Juli jl. wordt dit aldus uitgedrukt.: „Daar evenwel de leer krachten bij het U.L O. onderwijzers zijn. d.w.z. ruenscïicn die opgeJciu zijn tot ket orerv.éjzersemb+terwi1"' de leerkrachten aan de H.B.S. langs den weg van'cursussen, door zelfstudie of accademisch onderwijs hun doel be reikt hebben, wordt door velen aan het U.L.O. de voorkeur verleend boven het onderwijs aan de H.B.S. Daar de leer krachten bij het UJL.O. methodisch en paedagogisch beter onderlegd zijn, wordt de leerstof meer methodisch aan geboden en dus de leerlingen volgens een meer geleidelijk ontwikkelde leer gang opgenomen." Adressante hoopt, dat deze opmer kingen door den raad in welwillende overweging mogen worden genomen en medewerken tot de oprichting eener school voor M.U.L. onderwijs. DE TOESTAND AAN -HET STRAND. Door de afdeeling Vlissingen van den R. Kath. Volksbond, wo-rdt er op gewezen, dat, waar de laatste jaren het strand door de gemeente in exploitatie is genomen, met genoegen kan wor den geconstateerd, dat thans at het mo gelijke wordt gedaan het strand te ver beteren en te verfraaien. Een dezer verbeteringen, meer in het bijzonder voor de baders, is ongetwijfeld hel bou wen der badeabines. Deze boud heeft er toe geleid dat, (zooals zulks eerder gebeurde door de uitbreiding van het stoelen huren) weer een deel van het z.g. publieke strand aan het publiek is onttrokken, met het gevolg, dat er thans hoegenaamd geen strand voor publiek gebruik meer aanwezig is. Adressante meent echter te kunnen constateeren, dat zulks niet de bedoe ling van den raad zal zijn geweest bij het besluit tot uitvoering van den bo- vengenoemden bouw. Waar nu het doel der gemeentelijke exploitatie toch wel op de eerste plaats is te werken in het belang der inge zetenen, worden volgens de meening der afdeeling hier de belangen van de overgroote meerderheid der Vlissing sche ingezetenen opgeotferd aan de be langen der minderheid. De adressante kan dan ook niet anders dan hare af keuring uitspreken over liet dusdanig verkleinen van dit gedeelte publiek ter rein, waardoor het aan velen niet mo gelijk is van het strandleven te genieten. Zij verzoekt den raad beleefd doch dringend het daarheen te willen leiden dat maatregelen worden getroffen, waardoor aan dezen toestand een einde komt. si' sjs SUBSIDIE TUBERCULOZE- BESTR1JDING. De tuberculose-commissie van de vereeniging „het Groene Kruis" deelt mede, dat de vereeniging sedert ver scheidene jaren ter bestrijding der tu berculose werkzaam is, waartoe een

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 2