strie MAANDAG 18 AUGUSTUS. «i® fas se sawa jke Stand tm JaafgttEi BINNENLAND FEUILLETON ilcen, omdat deze veel rdoor men kans heeft week worden, terwijl de minste geur aan is. iden zijn gebruikelijk: kjes), Spaansche pe- iners), en dragon (bij en noodig witte pe- Iirbiaden, mierikswor- gemberwortel, foeilie. alle in een drogist- Iroogde mierikswortel, or 't gebruik eerst in ;elegd. worden bewaard in Iof glazen potten of met perkamentpapier nden. Voor het vul len zeer goed schoon st sodawater, nage- water en van bin- een schoonen doek. BURG 0 Augustus. 0 U W D 1 Maatje Catharina van 3 R E N zoon van H. Nagte- tjl. Neeltje, dochter i. J. Bos. GEOPEND, listus is de Apotheek heer A. J. VAN loenewoud. |TE VLISSINGEN. e r t ij d.) k. 6. v.m. 5.46 .37 7.30 R39 10.06 n.m 6.02 6.55 7.54 9.11 10.47 Dgmaals op dat ad- etis uiterlijk t moeten zijn om in verschijnend num- den opgenomen, eenigen omvang oi rtentiën kunnen be ien aangenomen dan izenders van adver- rening te wilen hou- rstelling te voorko- PORSELEIN, DEWERK. .2EELANDIA" teié, Hendrikstr. 44' ïlijke Artikelen, [ften, Galanterieën ERIJ IN PAPIER. BROERSE at 80. :n concurr. prijzen en en Pakpapieren pij IN' CHOCOLA pIKERWERKEN DER LEEUW |obstraat 29. Kwatta-artikelen - En Detail. pDE-ARTIKELEN ANDRIESSE. Hoflev. - Tel. 127 [Indische uitrustin Uniformen. INASTIEK EN SSAOE. 'AN BEMA1EL. 103. Tel. 16) :he Behandeling S, JUWELIERS. |iLSUAl ZONEN- Telefoon 251 |.F, Juwelier. 10. Tel. 287 IZilveren Werken eparatie-Jnrichfing iPPER [GERMAN. [typark 37. m Toilet-Artikelen 193 1019» ADVERTENTIE-PR!JS Van 14 regels: ƒ0.80; vooriedere regel meer 20 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienstaa.ivragen 10 cer.t per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.30, iedere regel meer 20 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ1.85 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.20. Week-abon- nementen 14 cent. Afzonderlijke nummers: 3 cent. -iw—'■xwnc-r Nederland en België. De ber.chten uit Parijs betreffende de behandeling van de Belgiscli-Neder- iandsc'r.e kwestie in'de conferentie der veertien, stemmen in tweeërlei opz'cht tot tevredenheid, aldus merkl iiet „Han delsblad" op. Vooreer si b j k t daaruit, dat de Belgische regeering thans met terdaad ieder pogen zich met behulp der mogendheden van een deel van ons gebied meester te maken, heeft opgegeven noch ten aanzien van Lim burg, n eh ten aanzien van Zeeuwsch- Viaanderen en de Schelde heeft de Bel gische delegatie, hetzij op ethn ^grafi sche, hetzij op economische of militaire gronden een-ige annexionistische aan spraak doen hoor,en, noch ook op een plebisciet aangedrongen. (De Belgische minister van buitenlandsche zaken Paul Hfjimans heeft echter zooa's onze lezers weten uit de mededeeling van het Vlaamsche Persbureau, opgenomen in ons vorig nummer wel degelijk in het geheim getracht Limburg te annexee- ren.) Het „HJbd." vervolgt dan dat de Belgische regeering ongetwijfeld een geheel andere houding aanneemt, dan de Belgische pers, verschillende ge meentebesturen en particulieren, die nog maar steeds onvermoeid hun an- nexionistische campagne voortzetten. Het blad wist evenwel toen het deze regels schreef nog niets af van de openbaar gemaakte vertrouwelijke nota van hef Groot Algemeen Hoofdkwar tier in België. Een gelukkige omstandigheid is het voor ons, dat thans is gebleken, dat de mogendheden er niet aan denken op de resolutie van 4 Juni 1.1., waarbij Ne derland zich heeft aangesloten, terug te komen, zr.odat ook de vestiging van internationale servituten opliet grond gebied van Nederland is uitgesloten. Ook de Belgische delegatie, pertinent voor de vraag geplaatst, heeft zich niet er aan kunnen onttrekken te verklaren, dat zij die resolutie als bindende wet beschouwt. En toch doen de Belgische bladen hef voorkomen, alsof in dit opzicht de Belgische delegatie een groote overwin ning op de Nedcrlandsche heeft be haald. Nu heeft de Belgische pers in deze reeds zoo dikwijls zonder reden victorie gekraaid, dat wij ons om hare juichkreten niet al te veel bekommeren. Maar tooh, wij mogen het niet voorbij zien, ten aanzien van de internationale servituten staan wij niet op zoo zekeren grondslag als ten aanzien van de over dracht van territoir. Wanneer men leest, wat de Belgische delegatie al zoo heeft gevorderd, voor al ten aanzien van de Schelde en het kanaal Gent-Temeuzen, dan kan men niet ontkennen, dat daaronder veel is begrepen, wat ongetwijfeld als inter- SfcVSWt door OTTO SLL-STSLR 39) Het proces van den oplichter Johann Christian Jung, alias Jan van der Jong, werd een sensatie voor de geheele stad. De rechtszaal was meer dan vol vele nieuwsgierigen moesten voor de geslo ten deuren terugkeeren. Onder het pu bliek zag men officieren en dames en heeren uit de eerste kringen. De be langstelling richtte zich in 't bijzonder op de echtgenootc van baron von Kes- seïbrink, die als getuige verschenen was. Geheel in 't zwart gekleed en met een grooten rouwsluier verscheen ze voor de rechters. 0,p haar bleek gelaat lag een lijdende trek, doch deze kon geen afbreuk doen aan haar schoon heid. Men had medelijden met haar zij had immers geen ander kwaad ge daan dan dat ze er maar vrooiijk op los had geleefd in de inieening, dat haar echtgenoot een rijk man was. Ze wist weliswaar, dal hij veel speelde en bij de wedrenne,,. liooge bedragen verwed de, ze koesterde ook wel hei vermoe den, dat daarbij niet alles volkomen eerlijk toeging, maar van zijn misdadig leven had ze geen flauw vermoeden. Ze was altijd in de voorname kringen zeer gezien geweest en daarom betreur- de ™en thans haar diepen val te meer. Nieuwsgierig keken allen obk naar den gevangene, die zich met de groot- nationaal servituut moet worden be schouwd. De Belgen hebben dus in zoover v/el in theorie de resolutie van 4 Juni aanvaard, .maar in werkelijkheid, bij de formuleering hunner eischen, zich heel slecht er aa.n gehouden. En in zóó ver hebben zij dus hun zin gekregen, dat de camimisle hun de gelegenheid heeft gelaten, ondanks de principieele aanvaarding van liet besluit van 4 Juni conclusies te ontwikkelen, daarmede in strijd, onder voorgeven, dat zij zelver. die tegenstrijdigheid niet aanwezig ach ten. Blijkbaar wil men dus van Belgische zijde spe'len met de vaagheid van het begrip „internationaal servituut", ook reeds van andere zijde, o.a. door de „Times", naar voren gebracht. Onzer zijds zal het zaak zijn dit streven naar verwatering van de resolutie van 4 juni met alle kracht te keeren. De Beigen mogen ter voorlichting der commissie de gelegenheid hebben gehad zoo volle dig mogelijk hun standpunt uiteen te zeilen, onze delegatie zal ervoor heb ben te waiken, niet alleen, dat geen be sluiten wonden genomen in strijd mei de resolutie van 4 Juni, maar ook dat de beraadslagingen der commissie zich niet bewegen buiten de grenzen, door die resolutie gesteld, wat zij ongetwij feld zouden doen, zoo ze plaats zouden vinden op den grondslag van het Bel gisch exposé Zweeft dan het begrip „internatio naal servituut" voiikenreclhterlijk zóó in de ludht, dat het ieder zou vrijstaan al dan niet daaronder te brengen, wat hem goed dunkt Verre van daar. Ze ker is niet iedere internationale ver plichting, wölke de staat ten opzichte van een anderen staat op zich neemt, ook al wordt zijne vrijheid van hande len daardoor beperkt, eronder te bren gen. Maar wèl zijn ondubbelzinnig er onder te rekenen al die blijvende lasten, welke een staat ten behoeve van een anderen staat en om diens bijzondere belangen te dienen, op zijn grondgebied of een bepaald deel daarvan legt. Zóó de vrijwel algemeen aanvaarde definitie in de voilkenrechterlijke litteratuur. Het begrip zelf moge bij sommigen in ver band met moderne theorieën omtrent het wezen van den staat en het rechts- karakter van de verhouding van den staat tot zijn grondgebied principieele bestrijding hebben gevonden, zeker is, dat het heerschende volkenrecht de zaak in bovenomschreven zin erkent, zoodat er geen twijfel aan kan bestaan, dat de mogendheden, die de resolutie van 4 Juni namen, en dat de Neder- lanidsdhe regeering, toen zij op dien grondslag verklaarde aan de conferen tie te willen deelnemen, het begrip in dien zin hebben aanvaard. Detacheering bij het Fransche leger. De „Tel." verneemt dat door de Fransche regeering de gelegenheid is opengesteld voor Nederlar.dsche offi cieren om gedurende eenigen tijd de lessen aan inrichtingen van militair on derwijs te doorloopen en gedetacheerd te worden bij de regimenten. Deze de- tacheering bij het Fransche leger zal aanvangen in November a.s. en een jaar duren. De officieren, die gedetacheerd zul len worden moeten goed Frar.scli spre ken, terwijl zij een zoodanige toelage zullen genieten, dat zij noodzakelijke uitgaven kunnen doen. Zij, die weinig ervaring hebben of 't leger binnen afzienbaren tijd zullen ver ste hardnekkigheid verdedigde en alle schuld op Kesselbrink wierp, die zich niet meer verdedigen kon. En al was deze ook inderdaad de aanstichter van den diefstal bij juffrouw Kienmeier ge weest, van der Jong kon de daad zelf niet loochenen en in 't bijzonder kwam de moord der ongelukkige vrouw op zijn boekje. Hij beweerde weliswaar uit noodweer tc hebben gehandeld, maar kon daarmee toch niet verhinderen, dat hij tot een gevangenisstraf van vele jaren veroordeeld werd. Zoo eindigde dit drama, dat nog ge- ruimen tijd in alle kringen der stad een onderwerp van gesprek was. XVII. Een jaar is voorbijgegaan de natuur is weer in het bonte herfstkleed ge tooid. Zacht ritselend vallen de ver welkte bladeren der boomen ter aarde. Over velden en weiden spreidt zich een lichte nevel uit, maar-de hemel is hel derblauw. in den „Hazenhoek" heerscht groote drukte. Mannen, vrouwen en kinderen staan voor de huizen en tuinen en kij ken in gespannen verwachting langs de straat, die al heel wat anders en mooier is dan vroeger. De rijweg is geplaveid, 'het trottoir vernieuwd electrisohe booglampen verlichten bij avond dé straat, waaraan reeds versoheiden mo derne huizen, omgeven door mooie tui nen staan.De „Hazenhoek" schijnt wer kelijk te zullen uitgroeien tot een aardi ge villa- en tuinstraat. ■Het grootst is de verandering aan het eind der straat, waar het oude, ver- vallene, eenzame huis van juffrouw laten, komen niet in aanmerking. Er kunnen officieren gedetacneerd worden bij de „école militaire d'artil- lerie te Fontainebleau" te Saumur en bij de regimenten. Hiervoor kunnen worden aangewe zen 2 officieren der infanterie, 1 der bereden artillerie en 1 der cavalerie of infanterie (bij voorkeur kapiteins of ritmeesters, of oudere luitenants, ter wijl ook majoor of luitenant-kolonels in aanmerking kunnen komen.) Verder kunnen gedetacheerd worden: een kapitein of oudere luitenant der ar tillerie een ritmeester of oudere lui tenant der cavalerie, die een curqus aan de rijschool heeft doorioopen een kapitein of oudere luitenant (kan ook jong hoofdofficier zijn) der infanterie cavalerie of artillerie. Luchtverkeer. In het Elta-nummer van hei Militair Technisch Tijdschrift heeft generaal Snijders geschreven over de militaire luchtvaart en het openbaar luchtver keer. Hij betoogt daarin, dat wat regel matigheid van rentabiliteit betreft het luchtverkeer er nog lang niet is en gaat dan verder Maar men zal er komen Hoeveel jaren Jaebben de spoorwegen en de stoomvaart noodig gehad om hun te genwoordig hoog standpunt van bruik baarheid te bereiken Én verkeeren zij niet altijd nog in een toestand van voor uitgang en verbetering Het vliegwe- zen is de vrucht van nog slechts luttele jaren het openbaar luchtverkeer staat nog aan het allereerste begin van zijn bestaan. En reeds zijn merkwaardige uitkomsten bereikt. Capt. Alcock vloog in zestien uren over den Oceaan Voor zooveel de verzekering voor de vereischte veiligheid en regelmatigheid van den luchtdienst afhankelijk is van technische factoren, mag men aanne men dat er op den duur geen onoplos bare moeilijkheden zullen overblijven. Het is tegenwoordig gewaagd te zeg gen, dat de vervulling van eene werke lijke en redelijke behoefte voor de tech niek onmogelijk zou zijn. Het doen be antwoorden van den luchtdienst aan de eischen eener practische exploitatie is echter ook een vraagstuk van orga nisatie der luchtwegen de keuze en de doelmatige inrichting en uitrusting dei- eind- en tusschenstations de aanwij zing van de noodige geschikte nood landingsplaatsen daartusschen de voorziening in lichtseinen bij nacht of mist eene uitgebreide toepassing der draadlooze telegrafie en een nauw ver band met den metereologischen dienst. Natuurlijk zal de weersgesteldheid ook bij de beste technische hulpmiddelen en de meest doeltreffende organisatie nu en dan storing in den regelmatigen dienst blijven te weeg brengen. Dat komt ook bij stoomvaartlijnen en zelfs op dc spoorwegen voor. De rentabiliteit van het luchtverkeer zal voornamelijk worden beheerscht door de vraag naar gelegenheid tof snelvervoer. Het is te verwachten, dat het vliegen altijd eene kosbare manier van reizen zal blijven. Voor het groote publiek en voor massa-goederen zullen luchtreizen wel niet te betalen zijn, al thans zeker in de naaste toekomst niet. Het luchtverkeer zal hoofdzakelijk van nut zijn voor den zakenman, voor wien tijd geld is voor regeeringspersonen en andere gewichtige persoonlijkheden, die spoedopdrachten hebben te vervul len, en eindelijk voor hen, die zich de weelde kunnen veroorloven groote snelheid van verplaatsing met veel geld te betalen. Bovendien voor postzen- dingen van spoedeischenden aard. Of zoodanig verkeer de kosten van een rregelmatigen luchtdienst zal kunnen dekken, blijft af te wachten. Zeker is iiet, dat steeds het openen van nieuwe verkeerswegen en liet in gebruik stellen van nieuwe verkeersmiddelen het ver keer heeft doen toenemen. Men mag daarom met eenigen grond verwachten, dat op den duur een evenwichtstoestand tusschen behoeften en kosten niet zal uitblijven, Buitengewoon oorlogsorediet iji zijn Memorie van Antwoord ves tigt de minister van oorlog er de aan dacht op, dat de gewijzigde toestand, die met ihe't sluiten van den wapenstil stand is ingetreden, -het aan de regee ring heeft mogelijk ge-maakt de buiten gewone 'Uitgaven aanzienlijk te beper ken. Dat dit in niet geringe mate heeft plaats géhed, blijkt reeds uit een verge lijking imef de voorlaatste buitengewo ne kredietaanvrage. T.rekt men van de raming van 86 inillioen af de 9'/2 mil- lioen wegens prijsstijging, de 2 millioen voor genieiwerken, die in mindering ko men van het -crediet 1918, id-en post van 7,345,000 die voor steuraverleening aan gedemobiliseerden moest worden uitgetrokken -en -de 107,000 voor ver moedelijk ,nog te doene uitgaven over afgesloten dienstjaren, dan wordt het thans aangevraagde krediet tot 67 mii- iioen teruggebracht tegenover een be drag van ruim 147 imilioen, dat voor het 2e halfj-aar 1918 werd aangevraagd en toegestaan. De belangrijke uitgaven waartoe de regeering gehouden was op grond van nog loopende contraeten en gedane bestellingen, zijn hierbij nog buiten beschouwing gelaten. Het ligt in de bedoeling, te beginnen -met 1920, geen buitengewone kredieten in verband met de tijdsomstandigheden meer aan te vragen. De geldelijke af wikkeling van den mobilisatietoestand en de maatregelen voor de demobilisa tie, die geleidelijk plaats heeft, hebben echter nog tal van uitgaven ten gevol ge, zoodat een. afzonderlijke krediet aanvrage, ook nog voor het 2e halfjaar 1919, onvermijdelijk is. Kienmeier heeft gestaan. Dit huis is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een eenvoudige, maar aardige villa, omgeven door een grooten tuin, die echter nog een tuin moet worden. Langs den voorgevel der villa loopt een veranda, die met guirlandes feestelijk versierd is. Een schild boven de middendeur draagt het opschrift „Welkom in de nieuwe woning In de zaal, waarin men van de veran- t da binnen treedt, staat een feestelijk jj met bloemen versierde tafel. Een voor deze gelegeheid gehuurde knecht loopt deftig heen en weer en houdt een wa kend oogje op de laatste toebereidse len, die door twee knappe dienstmeis jes in zwarte japonnen en met witte schortjes en mutsen ge-maakt worden. Verbaasd kijkt Bello, de ruige wolfs hond, die va.ndaag een nieuwen hals band met een gekleurde strik draagt, naar deze feestelijke toebereidselen. Thans klinkt er een vrooiijk rumoer op de straat. Van den havendam komt een schare kinderen aanloopen. Ze komen Ze komen roepen ze en ieder rekt nieuwsgierig den hals. Thans komen verscheiden rijtuigen om den hoek en rijden den „Hazen hoek" in. In 't eerste rijtuig, dat met bloemen versierd is, zit .het jonge, pas getrouwde paar, de architect Paul Brandes en Ruth, sedert een uur zijn echitgenoote. Hand in hand zitten ze en beantwoorden lachend en gelukkig de groeten, die hun van alle kanten wor den cébraeht. Rutlh ziet er in de japon van witte zijde en den sluier met den mirtenkrans verrukkelijk uit met ver geeflijken trots ziet de architect neer Vrijwiifge landstorm. Naar de minister van oorlog in de memorie van antwoord nopens de sup- pietoire begrooting voor -dit jaar be richt, ligt het in het voornemen de propaganda voor toetreding tot den vrijwilligen landstorm door zooge naamde buitengewone vrijiwiligers met kracht voort te zetten. Het voeren van die -propaganda brengt uitgaven mede voor autohuur, zaalhuur, reis- en ver blijfkosten, kosten van drukwerken enz. Voor 'het jaar 1919 worden deze kosten geraamd op 114.000. Ten gevolge van de door die propa ganda reeds verkregen en nog te ver wachten uitbreiding, is het noodig de bedragen, beschikbaar voor transport en bewaking van wapens, ledergoed en munitie, bezoldiging van onder de wa penen zijnd personeel, bekostiging van bureeühuur, administratiekosten en voor het tijdelijk in dienst nemen van hulp schrijvers, te verhoogen. Daarvoor wordt voor 1919 meer ge vraagd 324,400, hetgeen met boven op zijn liefelijke, kleine vrouw, die zich feeder tegen hem aandrukt. In hef tweede rijtuig ziften mevrouw Vogler en de predikant, die het huwe lijk heeft ingezegend dan volg: een rijtuig «iet dr. Vogler en een jonge da me, die als bruidsmeisje fungeert, en eindelijk komen er nog een paar rijtui gen met jonge heeren en dames, die vrooiijk lachen en babbelen. Zoo gaat het langs den „Hazenhoek". De mannen -wuiven met hun petten, de vrou-wen met doeken, de kinderen roe pen hoera en vergezellen juichend en joelend de snel voortrollende rijtuigen. 't Is, alsof een vorstin haar resi dentie binnentrekt, zegt mevrouw Vo gler glimlachend. De „Hazenhoek" zal immers in 't vervolg ook de residentie, het tehuis voor onze lieve Ruth zijn, antwoordde de predikant vriendelijk. En waarlijk, ze heeft reeds de liefde der bewoners van deze buurt veroverd want gedu rende het laatste jaar wa-s zij hier de beschermengel der kin-deren en de wel doenster der armen. Hoe dikwijls heeft zij als verpleegster aan het bed eener arme zieke vrouw of van een ziek kind gezeten. Hoe dikwijls verscheen zij als helpster in den nood in de hutten der armoede. Met werkdadige liefde, heeft zij mij bij mijne werken van barmhar tigheid ter zijde gestaan. Ik weet het, beste dominéé, zei mevrouw Vogler geroerd. Er is geen beter hart dan dat van mijn lieve, kleine Ruth. De rijtuigen rolden over het breede grintpad naar de villa en hielden voor de veranda stil. genoemd bedrag een totaal geeft va® 438.400. De iypbgrafenstaking te Amsterdam. De staking der typografen en druk kers 4e A-msterda-m is voor enkele druk kerijen opgeheven, nadat het loon met 3.50 was verhoogd en bovendien be sloten werd, de uren -dat gestaakt is, uit te betalen. Het hoofdbestuur -van den Alg. Ned- Typogra-fertbond heeft de staking niet onvoorwaardelijk willen afkeuren en gaf ook te kennen, dat de gestaakt heb bende leden wel niet als lid zullen wor den geroyeerd. Naar aanleiding hiervan heeft het hoofdbestuur van de drie patroonsbon den in de typografie het volgende schrijven aan Ihet hoofdbestuur van den All'g. Ned. Typografenbond gezonden „Namens de best-uren der drie pa- troonsvereenigingen in de typografie in Nederland deelt ihet algemeen hoofdbe stuur u imede, dat tengevolge van -de verklaringen door drie .uwer hoofdbe stuurders namens uw bond -afgelegd in het onderhoud, dat het algemeen hoofd bestuur met hen hedenmiddag gehad heeft, de collectieve arbeidsovereen komst, gesloten den 27sten Dec. 1916, door die 3 besturen wordt beschouwd als te zijn verbroken doo-r en met uwe organisatie." 'Donderdag a.s. zullen te Amsterdam algemeene vergaderingen der drie pa troonsbonden en een gemeenschappe lijke algameene vergadering worden gehouden. Het algeimeen hoofdbestuur herhaalt den drukkers^patroons, in wier inrich tingen werkstakingen zijn uitgebroken of misschien uitbreken zuilen, niet aa« de eischen der stakers toe te geven. Woninggebrek te Amsterdam. De gemeentelijke woningdienst te Amsterdam heeft een geschriftje uitge geven, waaruit blijkt dat op 1 Januari daar ter stede een tekort van 15.708 woningen was. Ten gevolge daarvan woonde bij omstreeks elke 3 gezinnen één inwoner te veel in ot bij elke circa 13 gezinnen een gezin te veel. Nage noeg een-zesde der bevolking had dus maar een halve woning tot zijn be schikking, moest zijn woning met een ander gezin deelen. De schrijver berekent, dat het tekort van 15.708 woningen, dat 1 Januari daar bestond, aKengs weer wet 3708 zal verminderen, als de gezinnen der oorlogsvluchtelingen weer naar hun land terugkeeren. Er blijft dus een zui ver tekort van omstreeks 12.000 wonin gen. Wegens de gemiddelde jaarlijk- sche vermeerdering der bevolking en de vermindering der gezinssterkte moe ten 2900 woningen per jaar gebouwd worden, benevens 1100 wegens oprui ming van woningen door sloopmg, ver bouwing en gebruiksverandering. In vijf jaar zullen er dus in totaal 32.000 woningen gebouwd moeten worden om aan den woningnood een eind te ma ken, of per jaar 6400. Verlaging der fruitprijzen. Op de Vrijdag in dc Betuwe gehou den fruitveilingen trad een sterke da ling der prijzen in. Vergeleken met jl. Afaandag, waren de ie kwaliteiten tot 50 lager de mindere deden 1|3 van dien prijs en nog minder. Behalve te wachten regeeringsmaat- regelen is ook verslapping en stagnatie Paul hief zijn kleine vrouw uit het rijtuig. We zijn thuis, liefste, zei hij en kuste hei hevig blozende vrouwtje op liet voorh-oofd. Met vrooiijk geblaf ontving Bello het jonge paar, dat gearmd de trap van de veranda opging. Daar stond in de deur, welke toegang gaf tot de zaai, een dame in 't zwart. Haar bleek, nog altijd schoon gelaat, werd omlijst door licht grijzend haar haar oogen vertoonden sporen van tra nen, doch haar mond glimlachte en ze breidde haar aranen uit om de jonge vrouw welkom te heeten. Gezage-nd zij je intrede, mijn dier bare RuMi, sprak ze met bevende, door ontroering bijna verstikte stern. Lieve, goede tante riep Ruth en zonk in de armen der barones, die hier bij het jonge paar in de nieuwe villa een thuis had gevonden. En nu drongen de overige bruilofts gasten dichterbij en het was voor eeni- ge oogenblikken een tooneel van vroo iijk rumoer en verwarring tot eindelijk de deftige huisknecht zich met slijve waardigheid tot Ruth wendde met de woorden Meivrouw, de tafel is gereed Men nam aan de tafel plaats, het jonge paar op met bloemen versierde zetels, rechts van Brandes en Ruth me vrouw Vogler, links de barones, tegen over hen de predikant. In bonie rij slo ten zich de andere gasten Dij hen aan en ;oo vormdë men een zeer vr loiijke bruiloftstafel in de nieuwe villa in den ouden „Hazenhoek". EINDE.

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1