/ROUW fckode. tbode igdiensibade lière. STMÜSJES, N^afscbappij m mit VRIJDAG IS AUGUSTUS. Temêe^^ ie! ptaiiB van ie voarstad 191 a'Sfm «ümsMr&MKim tanvragen. PER ichvrouw vrouw mBQDE BINNENLAND FEUILLETON d 10 uur voor en heer groette, haar adres op te •J. aan het bureau verdienste. ig van een cou- chtendbiad Zich de VEY MEST- idel. bureau Vliss. i s. Maandag dn dagen. Te bevr. (beneden). JMAN, St. Jacob- iDSMAN St. Ja- rraagt een flinke shuis Vrijdags ch aan te melden :n 8—9 uur. JONG, Coo^je vraagt een flinke of voor dag en VAGD Vliss. Courant". der tegenwoor- KRAFFT, Bou- 22 legen half )c'ober een neite lelden 's avonds uur. raagd een net "assiè--e te wor- ngoede hand goeJ kunnende brieven letter C., ourant". msterdam vraagt of later, erin, loon f200 Mevr. POPPEL- ision „Schoo", Middelburg erdam. in Augustus V. Midd 7.- 7.'- T. Koel 7.- 7.- 7.— 7— wordt des mor en. bekomen V. Transport en i. Erven G. VOS 3. EENHOORN OOSTERHOUT r rebrs. BUITEN- ADVERTENTIE-PRIJS Van 1- 4 regels ƒ0.80; voor iedere regel meer 20 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen 10 cent per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.30, iedere regel meer 29 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 1.85 per drie maanden. Franco door het geheeie rijk ƒ2.20. Week-abon- nementen 14 cent. Afzonderlijke nummers: 3 cent. REGEERINGSGOEDEREN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis, dat ingevolge hunne kennisgeving van 28 Februari 1917, behoo- rende bij de voor hunne gemeente gelden de distributieregeling van regeeringsgoede- ren dd. 12 en 19 Februari 1917 A no. 213, gedurende de week van 16 tot en met 22 Augustus 1919 verkrijgbaar is op bon no. 364 1 ons KALIZEEP a 0.08 per ons op bon no. 365 3/2 °ns SUIKER (di verse soorten)-; on kindersuikerbon ncu 10 3/2 ons SUIKER (diverse soorten) op kindermeelbon no. 5 1 pond KIN DERMEEL. Vlissingen, 16 Augustus 1919. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. P. v. ROSSUM Jr. Nederland en België. Da ic-.racteur te Brussel van ,.de Maasbode" seint Ecu der particuliere correspondenten van de ..Libre Beigique" in den Haag hccfl een ihooige Nederlandsche per soonlijkheid gesproken, die hem me dedeelde dat professor Struycken raar Nederland zou tsrugkeeren om bespre kingen te 'hebben -met de regeering. De Neder la'ndsche afgevaardigden hebben in Parijs een recht optimisti schere indruk gekregen. De Nedei- landsch-Belgische betrekkingen zijn zeer hartelijk gebleven. De heeren So gers en Orts ihébiben het Belgisch stand punt uiteengezet zonder rekening te houden niet de resolutie van Juni, maar hun conclusies waren gematigd en gin gen nauwelijks buiten de grenzen van dit toesluit. Het is meer dan waarschijn lijk zoo vervolgt de correspondent dat inza'ke de kwesties der .Maas en Liimiburg, nu Ihet referendum zelfs voo.' het enclaaf van Maastricht definitief is uitgesloten, de oplossingen zeer gemak kelijk te vinden zullen zijn. Van den anderen llcant zal de Schel- de-knvestic niet zoo gemakkelijk zijn op te lossen. De Belgische gedelegeerden hebben het princiep van meesterschap (maitrise) over de Wester-Schelde ge vraagd. Naar ik ineen te weten- zoo zegt de correspondent, die in nauwe betrek king staat met het Belgische gezant schap te Den Haag zal Nederland dit beginsel niet aanvaarden. Men ver wacht dat Nederland een oplossing zal voorstellen, welke hef aannemelijk acht en die den vorm zal hebben van- een conventie, waarbij aan België wordt toegestaan een volledig gebruiksrecht (droit -d'usage) over de Schelde uit ie oefenen. Daardoor zou het beginsel van de Nederlandsche souvereireiteit gered worden. Voor de verdediging van Limburg zou een militaire conventie de -beide landen-'verplichten- in -geval van inval de verdediging ie verzekeren besluiten. ...De Tijd" schrijft De -besprekingen te Parijs zijn na de uiteenzettingen van. de Belgische dele gatie onderbroken vermoedelijk op 20 Augustus zullen de Nederlandsche af gevaardigden aan het woord komen. Voorzoover bekend, blijft iiet besluit van de Conferentie van 4 Juni onaange tast en zal er dus noch van overdracht van grondgebied, noch van internatio nale servituten sprake zijn. De Belgische delegatie houdt zich hier schijnbaar aan, vermijdt zorgvuldig deze teranen-, doch spreekt van... be heer of meesterschap (imaitrise). Het schijnt een spel met woorden. Want onder-maitrise verstaat de Bel gische delegatie zooveel, dat het van souvereiniteit bijna niet is te onder- schei-den-, België zou op de Schelde en het kanaal Gent-Terneu-zen alle wer ken mogen uitvoeren, die het noodig acht, desnoods ook op het oevergebied: de bebakenimg, de -verlichting, den loodsdienst, de draa-dloo-ze telegrafie, zelfs de afwatering .an Zecuwsch- Viaan-deren Bovendien „beheer" van een- igedeel-te van- een kanaal dat door de enclave van Maastricht zou loop en en „beheer" va-n een Rijn-Maas-Schekle kanaal etc. De toeleg is -zeer duidelijk. Onder een ander etiket wil men toch de oorspronkelijke, door de groote mo gend-heden op 4 juni afgewezen eischen weer -binnenhalen. Wij zouden ons zeer vergissen in- de ernstige opvattingen der groote mo gendheden, als dit woordenspel succes had en de Nederia-ndsche -delegatie zal wel niet nalaten, de aandacht op deze diplomatie van den tiweeden rang te vestigen. Een protest van Limburg. De katholieke organisaties van Lim burg, vertegenwoordigende meer dan 40.000 huisvaders, hebben een protest- schrijven aan koning Albert gericht, te gen de annexionistische beweging. Zij geven daarin met den meesten nadruk te kennen, dat Limburg onafscheidelijk aan Nederland verbonden is. Dit schrij ven is ook telegrafisch aan alle Belgi sche bladen gezonden, maar tof nu toe heeft alleen de „Dernière Heure" het adres opgenomen. Het blad zet er bo ven „Nederlandsche Limburgers die geen Belgen willen zijn." De ex-keizer. Wij hebben melding gemaakt van het bericht van de „Sunday Times", dat het proces tegen den ex-keizer wel niet plaats zou hebben. De parlementaire medewerker van de „Manchester Guardian" zegi daarente gen dat de Britsche regeering volstrekt niet verslapt is in,haar voornemen ten aanzien van de vervolging van den kei zer en dat de noodige voorbereidingen voor het proces te Londen worden ge troffen. De medewerker van de „Man chester Guardian" voegt hier nog van allerlei bij, maar we gelooven dat we nu aan cle verschillende tegenstrijdige berichten voldoende eer hebben bewe- door OTTO ELS 'I ER 37, in vele dingen zeker maar in vele zegt hij toch zeker ook de waar heid. Ik zou trouwens u-w verdediging alleen dan op mij kunnen nemen, wan neer u me openhartig alles naar waar heid mededeelde. Een openhartige be kentenis maakt altijd een gunstigen in druk o,p de gezworenen en de rechters. De baron stond op en liep in het kleine vertrek heen en weer. Op zijn mager gezicht weerspiegelde zich dui delijk de strijd in zijn binnenste som ber en schuw blikten zijn kleine zwarte oogen, die nu niet meer achter een blauw lorgnet verborgen waren. Ze nuwachtig speelden zijn vingers met den horlogeketting. Plotseling bleef hij voor den advo caat staa-n en vroeg, nadat- hij diep adem had gehaald U gelooft, dat ik de oude vrouw vermoord heto Dr. Vogler haalde de schouders op. De verdenking rust op u Maar ik kan mijn alibi bewijzen Een alibi kan kunstmatig gecon strueerd zijn. N-een. meneer de doctor. Ik hob mij- den geheelen avond en den nacht, waarin de moord gepleegd werd, niet Attentie van den ex-keizer. Men meldt uit Amerongen aan de „Nieuwe Ct." dat de ex-keizer van het door hem gehakte en gezaagde hout blokjes met zijn naam cr op onder de van de s'peeltatfel in de club verwij derd. Ik zweer u, dat ik niet de dader ben en deze bloedige daad ook niet bedoeld heib. Ik wilde alleen maar weer in het bezit van mijn schuldbekentenis sen ko-men, daar de oude vrouw mij het mes op de keel zette. Aan haar dood ben ik onschuldig. Maar u weef, wie die gepleegd heeft Ja, antwoordde de baron met een blik ter zijde. Wie is het De baron stond in tweestrijd. Zijn gezicht werd vaalbleek koud zweet parelde op zijn voorhoofd. -Eindelijk (luisterde hij Die man..,, die van der Jong... Dus toch zei Vogler ernstig. Maar hoe Icwa-m hij er toe Welke re den had hij om bij de vrouw, in te bre ken Ik kan niet veronderstellen, dat ook hij haar schuldenaar was Neen, dat was hij niet. Men heeft alle mogelij-ke schuld bekentenissen bij de vrouw gevonden e„ de uwe niet. Heeft hij ze weggeno men Ja Handelde hij misschien in opdracht van u Ja... kwam het eindelijk met veel moeite van- de lippen van den ba ron. M-aar bij den hemel, zoo ver ging mijn opdracht niet, dat hij die vrouw zou dooden Wilt u niet uw geweten'verlichten en mij den loop der gebeurtenissen overeenkomstig de waarheid schilde- bevolking uitdeelt en dat deze vopr- werpjes door de vreemdelingen tegen iiooge prijzen worden gekocht. Wijziging der personeele belasting. Blijkens 't voorioopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der perso neele belasting betuigden vele leden itlih ingenomenheid ermede, dat thans de grondslagen haardsteden en rijwielen vervallen waren. Ecnige leden achtten echter de opheffing dezer grondslageit in financieel opzicht bedenkelijk. Enke le leden waren vau meening, dat de heele personeele belasting behoorde te vervallen, omdat zij eenzijdig werkt. Verwondering werd uitgesproken over de houding door den minister van financiën bij de behandeling van dit wetsontwerp in de Tweede Kamer aan genomen tegenover het amendement van den heer Ter Laan, strekkende om het stelsel van 11 klassen, door de re geering voorgesteld, prijs te geven, en het tegenwoordige, dat 9 klassen aan neemt, te handhaven. Alen verklaarde 's ministers houding bij die gelegenheid niet te kunnen begriinen. Terwijl men in alle richtingen tracht de inkomsten van de schatkist te versterken, kan het be zwaarlijk worden goedgekeurd, dat een voorstel, hetwelk daartoe leidt, zonder ernstigen strijd, werd teruggenomen. Ook kan het, al wil men de minder draagkrachtigen ontlasten, niet wen- schelijk worden geacht om het aantal uit te breiden van ben, die in de kosten van de staatshuishouding niets bijdra gen, maar toch, door de uitoefening van hun stemrecht, aan 's lands be stuur deelnemen. Het gevoelen werd geuit dat door het opdrijven der taxaties van het mobilair,- waarnaar bij de tegenwoordig plaats vindende schattingen en herschattingen wordt gestreefd, de handel in antiqui teiten zeer wordt geschaad. De opmerking werd gemaakt, dat even goed als schilderijen, ook beeld houwwerken behoorden te worden vrij gesteld. De meening werd uitgespro ken, dat dit ontwerp wet geworden, een leemte zou bevatten. Immers zal ook in ambtswoningen hei mobilair worden geschat naar de werkelijke waarde en niet in evenredigheid tot het tractement. Het werd daarom redelijk geacht de belasting naar dezen, grondslag voor dergelijke ambtswoningen te heffen naar evenredigheid van het traktement, op analoge wijze als bij art. 11 de be lasting wegens de huurwaarde is gere geld. Het werd betreurd, dat bij de heffing naar den grondslag dienstboden, even als bij die naar den grondslag mobilair, geen rekening wordt gehouden met de grootte van het gezin. De vraag .werd gedaan, wat onder het begrip rentmees ter moet worden verstaan. Gevraagd werd, waarom, als biljar ten belastbaar werden gesteld, niet evenzeer tennis-, golf- en kegelbanen, wier aanleg veel duurder is, tot belas tingobjecten worden gemaakt. Landverhuizing naar dé Vereen. Staten. Met het oog op tie ernstige moeilijk heden door Nederlandsche maatschap pijen en particuliere personen onder vonden in verband met de in de Ver- eenigde Staten bestaande in de im- migratiewetten voorkomende bepa- i lingen nopens den invoer en het binnen komen van z.g. „contract labor", wor den belanghebbenden verwezen naar het informatiebureau van de Neder landsche vereeniging „Landverhuizing", waarvan de directeur te allen tijde be reid is kosteloos de noodige inlichtin gen te verstrekken. De kunstmatige prijsopdrijving. De heer Polak, lid van de Eerste Ka mer, heeft aan den minister van land bouw de volgende vragen gedaan in zake kunstmatig hoog houden en op drijven van prijzen van levensbehoef ten i. Acht de minister het niet nood zakelijk, dat er ten spoedigste een ein de kome aan de ongebreidelde winst- jacht van producenten, importeurs, ex ploitanten van middelen van vervoer, tussehenhandelaars, grossiers, winke liers enz. aan den levensmiddelenwoe- ker en aan 't kunstmatige opdrijven van prijzen in het algemeen, waartoe de zoogenaamde liquidatie der crisis maatregelen in niet geringe mate de gelegenheid opengesteld heeft, en dat wel vóór den aanstaanden winter II. Acht de minister het derhalve niet wenscheiijk, om, gezien den tijd, ver- loopen tusschen het stellen van boven bedoelde vragen en liet antwoorden daarop, gezien mede het feit, dat de door den minister bedoelde commissie van onderzoek nog steeds niet inge steld is, zoodat geruime tijd zal moe ten verloopen alvorens zij haar rapport zal kunnen uitbrengen, thans reeds maatregelen te nemen tot beteugeling van het regelmattg voortgaande opdrij ven van prijzen tou levensbenoodigd- heden, respectievelijk bij de Staten-Ge- neraal daartoe strekkende wetsontwer pen aanhangig te doen maken III. Is de minister in het algemeen niet overtuigd, dat in deze materie snel en krachtig ingegrepen moet worden, opdat ernstige storingen in het econo mische en maatschappelijke leven des volks voorkomen worden. i ren Het zou niet anders dan goede gevolgen voor u kunnen hebben. De baron haalde diep adem. Goed. ik zal u alles vertellen. U weet, dat ik hier op gro-oten voet Ieef- j de -mijn leven verslond groote sotn- I men. De middelen, welke ik meebracht, j waren weldra uitgeput. De hertog, I wiens vertrouwen ik wist te winnen, hielp mij eenige keeren het spel gaf mij ook eenige middelen aan de hand, maar dat alles was niet voldoende, ik moest geld opnemen en wendde mij herhaalde malen tot juffrouw Kien-meier j bij haaV verpandde ik ook het parel- j snoer mijner vrouw Meneer von Flatau heeft het bij haar gezien. tic moest het terug hebbed-. Het was een, geschenk van den hertog uit den tijd, toen hij nog erfprins was hij I had mijn vrouw reeds eenige keeren gevraagd, waarom zij de parelen niet droeg. Ik had echter geen geld óm het collier weer in Ie lossen. En bovendien had ik zoovele andere 'schulden bij de vrouw, die op een regeling aandrong en met een aanklacht dreigde. Daar door zou mijn positie hier onmogelijk zijn geworden. In Berlijn ontmoette ik den staatsraad Kurowski en Van der Jan-g, die ik van de renbaan kende. En toen ontwierpen wij het plan... Hij hield oip, alsof hij uitgeput was, en druikte de hand tegen de oogen. Oim de oude vrouw te berooven voltooide dr. Vogler den zin. De baron Knikte. -Ga verder, zei Vogler op ernstigen Uitvoer van fruit. De -minister van landbouw, nijverheid en -handel brengt in de „Staatscourant" belanghebbenden in herinnering, dat, gelet op de h-ooge fruitprijzen, welke op fruitvenpachtin-gen worden besteed, de uitvoer van fruit is verboden en vestigt er nadrukkelijk de aandacht op, dat hij zich ten aanzien van den uitvoer van fruit alle vrijheid moet voorbehouden om in het belang der binnenlaredsche voorziening die -maatregelen te nemen, welke hij -mocht wenschelij.k achten. Hoofdinspecteur der posterijen. Bij -Kon. besluit van 1 dezer zijn, met ingang van 1 dezer, bevorderd tot hoofdinspecteur der posterijen en tele grafie i-n algemeenen dienst, J. j. Rey- seger, thans inspecteur der posterijen en telegrafie in -algemeenendienst, en tot inspecteur der posterijen en telegra fie in algemeenen dienst, A. P. F. Duyn- stee, thans directeur 'bij den post- en telegraafdienst, en is, met ingang van dien-zelfden datuim, benoemd tot refe rendaris bij het hoofdbestuur der pos terijen en telegrafie -H. J. J. L. Gout, thans hoofdcommies der posterijên. De graanpolitiek der regeering. Naar wij van goed-ingelichte zijde vernemen, is de regeering van plan ten aanzien van de veevoededvoo-rzien-ing in den aanstaanden winter ongeveer het volgende standpunt in- te ne-men Van de 600.000 ton graan, welke in vredestijd gedurende de wintermaanden weid ingevoerd, is thans slechts verze- loon, zelf ontroerd door het dra-ma, dat zich daar voor 'hem afspeelde. Ik zelt durfde mij niet aan de on derneming wagen, vervolgde de 0.1,-3,1 n-a eenige ooigentoiifcken. Ik was te be kend daarom nam Van der Jong het werk op zi-ch. Hij was hier in de stad geheel onbekend de oude vrouw ken de hem ook niet want hij was nooit met haar in aanraking geweest. Op den avond, waarop de inbraak zcu plaats vinden, verschafte ik hem een donkeren mantel. Over zijn laarzen trok hij mijn overschoenen, opdat hij zon kunnen 1-oopcn zonder gah-oord te worden - - Een van -de schoenen lijf hij in 't slijk aan den oever' der rivie- steken Ja ik verschafte mij een ande ren. Een zwart masker bedekte zijn ge zicht. Zoo drong hij bet huis der oude vrouw binnen, die, zooals ik wist, dien avond alleen was. Den hond s.ocg hij met een knuppel neer', de deuren open de hij met stceksleutels en evenzoo de secretaire. Toen hij deze-doorzocht, verscheen de vrouw c-p den drempel van het aangrenzend vertrek- en riep luidkeels om hulp. En toen gebeurde hel ontzetlende Uitgeput hield Hij op. Hij moest gaan zitten, want de knieën Knikten hem onder h.et lichaa-mm. Drink een gias water zei Vogler en reikte hei» het gevulde glas. De baron- dronk het in eens leeg. Dank u, zei hij, herademend. Dat doet goed. Luister nu'verder. Jung sloeg de oude vrouw met den knuppel op het hoqfd hij wilde haar kerd 174.000 ton. Het tetkort zal echter wellicht geen 426.000 ton bedragen, doc-h kan door de sterke ver-mindering van den varkensstapel op ongeveer 350.000 ton worden geraamd. Men denkt er nu aan de rogge van den bin- nenlandschen oogst voor veevoeder te bestemmen en het grootste deel van den tarweoogst eveneens. De laatste, geschat o-p 150.000 ton (na aftrek van het zaaizaad) kan daartoe 100.000 ton leveren voor de bereiding van grof roggebrood is ongeveer noodig 120.000 ton, in totaal kwam dus op die wijze disponibel 220.000 ton. De verder no-g ben-oodigde 130.000 ton veevoeder zou men aan den-handel kunnen overlaten, ie leveren-. Volgens dit stelsel zou de regeering moeten aanvoeren per maand 60.000 ton tarwe en 10.000 ton rogge. Als voordeelen meent men te kunnen rekenen, da.t de staaf bij aanwending van het buitenlandsche graan voor broodbereidin-g belangrijk minder zal verliezen, verder dat de benoodi-gde scheepsrui-mte over een geheel jaar kan worden verdeeld, ter-wijl ten slotte de kwaliteit van het brood er bij zou win nen. Als nadeelen kun-nen worden ge vreesd, hoo-ge prijzen voor het veevoe der en 't gevaar, dat de bevolking bij aanwending van farwe van den bin-nen- la-dschen oogst voor veevoeder zal den ken, dat er overvloed i-s, waarbij wei- licht iuxe-weitoruik optreedt. De bedoeling der regeering schijnt te zijn, het graan niet beneden den prijs van 23.50 per 100 K.G. te veilen. handels- en ian-dbouwkringen ver wacht men, dat èn door inkrimping van den veestapel, èn door mindere voede ring de benoodigde hoeveelheid te hoog is geraamd. De han-del meent on der deze omstandigheden niet te kun nen invoeren, terwijl bij dalin-g der markt de vee-houder toch aan- door de regeering gehouden prijzen gebonden blijft. („iHltod.") Vierde Nederlandsche Jaarbeurs. Naar wij vernamen- is er van indu- strieele zijde veel belang-stell-in-g voor de vierde Nederlandsche Jaarbeurs, welke van 23 Februari6 Maart 1920 te Utrecht zal worden gehouden-. Sinds I Augustus jl„ de datum waarop de gelegenheid tot inschrijving was so-pengesteld, hebben zich bij het secretariaat reeds 376 fabrikanten met 371 monsterkamers, 225 M. t:felvlakte en 38 M2. o-pen ruimte voor deelneming opgegeven. Kitometerkaarten. Twee kinderen van 410 jaar kun nen te zamen van een coupon van een kilometerkaart gebruik maken. Als- algemeene regel geldt, dat - liet terugreisgedeelté van een kilometer- kaart slechts mag worden afgestem peld door het station, naar hetwelk de kilometerkaart is afgegeven. In afwijking daarvan mag het terug reisgedeelte ook afgestempeld worden door een station, dat dichter is gele gen bij 't station dan dat de kilometer kaart afgegeven heeft, indien aange nomen kan worden, dat de reiziger van het station van afstempeling langs een rechtstreekschen reisweg zal terugkee- ren naar het station van afgifte en dus een- korter a-fstand aflegt dan indien hij vertrekt van het station, naar hetwelk de kilometerkaart is afgegeven. De terugreis mag aangevangen wor den uitsluitend:op het station, dat het ferugreisgedeelfë heeft afgestempeld. s.'echts bedwelmen, maa: ze vioog op hem aan, terwijl ze voortdurend om hulp riep en toen teer: doodde hij haar. Daarop raapte hij de kostbaarhe den en mijn schuWbeken-fenisser bij een, scheurde uit het coniobock de bladzijden, die daarop betrekking had den en- ontvluchtte, waarbij hij in de huisdeur den jongen Brandes,onderst boven liep. Nog in- den nacht gaf hij mij, wat ik voorioopig noodig had, en ging met den eersten trein naar Ber lijn. Hij na,m de kostbaarheden mee, die hij verkoopen wilde. Ik behield alleen hei parelsn-oer van mijn vrouw. Een verdenking kon niet op hem vallen, daar niemand hem kende en niemand hem gezien had. Ook o-p mij kon geen verdenking vallen, daar ik de clu-b niet verlaten had. lik kon ten allen tijde mijn alilbi bewijzen. Dat is de geschiedenis,- der daad, waaraan ik onschuldig ben, zoo waar ik hier voor u sta. Hm zoo heelemaa] onschuldig toch wel niet. In elk geval niet onschul dig aan den diefstal. Ik wilde, alleen mijn schuldbeken tenissen vernietigen. De diefstal van de kostbaarheden gaat mij niet aan. rr- Maar u had bij den verkoop er van financieel belang De baron h-aalde somber zwijgend de. schouders op. Misschien weet u ook, vervolgde Vogler, wie de hotel-diefstallen ge-pleegd heeit De baron m-aaikte een beweging van sohrik. (Wordt vervolgd.) 1

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1