Stads- en Provincienieuws SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS veel te wensohen over, dat verschillen de leveranciers 'hun afnemers niet kun nen voorzien. De coöperatieve ver- bruiksvereenigingen kunnen echter hun leden geregeld 1 JOG, per week toezeggen, izoodat "deze ondernemingen schijnen te worden bevoorrecht. Deze handeling van regeeringswege, ten na- deéle van den ihandeldrijvenden mid denstand, vinden adressanten zoo ern stig, dat zij den minister een officieele bevestiging verzoeken van de juiste toedracht dezer aangelegenheid, opdat de waarheid aan het lidht kome. Adressanten wijzen voorts o.p de be richten, dat er op de departementen een coöperatieve handetsvereeniging zou zijn opgericht. Zij verzoeken den minis ter maatregelen te willen nemen om te voonkojnen, dat in rijksgebouwen in rijksfijd andere belangen dan die van den staat zullen wonden gediend, waar door tevens die van den sniddfmstand worden geschaad. Het weer in Juli. Volgens mededeeling van het Kon. Ned. Meteroiogisch Instituut te De Bildt was in de maand Juli de tempe ratuur des daags gemiddeld bijna 4 en 's nachts gemiddeld 2 graden Celsius beneden de normale en alleen op den 19en steeg voor een groot deel van het land de temperatuur boven 20 gr. Cel sius. De regenlhoeveelheid gemiddeld over de geheeie maand was ongeveer 40 boven de normale maandsom op de Waddeneilanden en in Zuid-Holland en Zeeland waren de afwijkingen hei grootst. Het aantal uren met zonne schijn te De Bildt bedroeg slechts 105 tegen 195 uren normaal in Juli. VUSSINGEN, 4 AUGUSTUS. AGENDA VAN HET DISTRIBU- BEDRIJF. DINSDAG 5 AUGUSTUS Broodkaarten. Teneinde vergissing te voorkomen, maken wij nogmaals bekend, dat mor gen de Paarsohe broodkaart te bezigen is, voor de eerste periode. Vuurwapen wet. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende publicatie be treffende de Vuurwapenwet 19!9, wel ke 6 dezer in werking treedt. Was vroeger het zonder vergunning dragen van een vuurwapen in het open baar verboden, thans is het zonder ver lof voorhanden hebben van een vuur wapen strafbaar, behoudens de uitzon deringen in de wet bepaald. Ingezetenen, die niet onder deze uit zonderingen vallen en een vuurwapen bezitten, onverschillig waar in deze ge meente, behoeven daartoe een schrifte lijke algemeene of bijzondere machti ging van het hoofd van politie dezer gemeente, dat is, ingevolge de aange haalde wet den commissaris van po litie, aan wien bedoelde machtiging schriftelijk moet worden aangevraagd. Overtreding der bepalingen der den gestraft. De telepaath Boekbinder. In het Concertgebouw aan de Em- masfraat wordt, blijkens achterstaande advertentie, Woensdag a,s. een telepa- tische voorstelling gegeven door den Amsterdamischen telepaath Sylvain Boekbinder, uit Amsterdam. Deze telepaath heeft te Amsterdam een demonstratie gegeven voor een kleinen kring van doktoren, vertegen woordigers der pers en genoodigden, welke hoogst belangwekkend mag ge noemd worden. Over deze demonstratie meldt „het Vollk" het volgende De heer Van Zmtphen, die de bijeen komst opende, wees er terecht op, dat telepathie cup zich zelf niet nieuw was, maar dat langen tijd de belangstelling voor de psychische wetenschap had ge sluimerd! Tihans echter worden wij ons steeds meer ervan bewust, dat in den mensch kradhiten sluimeren, waarvan wij den aard en omvang nog niet ken- ne. Dit bleek ten duidelijkste uit de ge nomen proeven. Wanneer de geleiders in staat waren hun gedachten sterk te concentreeeren en goed over te bren gen, voerde de 'heer Boekbinder met groote juistheid en vlugheid de gege ven opdrachten uit. Daar onder dokto ren veelal de meening heerscht, dat de telepathie berust op het lezen van de onwillekeurige spierbewegingen, die de geleider maakt, werd een der aanwezi ge artsen verzocht geleider te zijn en speciaal op te letten, dat 'hij iedere spierbeweging venmeed. DoCh ook deze proef staagde zeer goed. In het kanaal bij de Keersluis is gis terenmorgen een nieuw zeiljacht tij dens de beproeving omgeslagen en ge zonken. De mast van het vaartuig rust op de glooiing. Alle opvarenden be reikten gelukkig behouden den wal. Tot eerste klerk ten kantore van den controleur der gemeente-belastingen is door Burg. en Weth. benoemd de heer W. de Wolf, thans tweede bode-schrij ver ter gemeente-secretarie. De lieer H. A. L. Bouckaert, inspec teur van liet Belgisch loodswezen alhier, is benoemd tot directeur van het loodswezen te Antwerpen. In de laatste dagen, nu de grenzen zoo streng niet meer worden bewaakt, komen er in Zeeuwsch-Viaanderen da gelijks Duitsche krijgsgevangenen over de grens; Zaterdag 14 en Zondag 9. Al deze krijgsgevangenen worden dadelijk voor den dokter gebracht en gereinigd en van schoone kleeren voorzien. Nadat zij goed gegeten hebben worden zij op transport gesteld naar Middelburg en vandaar naar Rotterdam overgebracht, alwaar zij door tussclienkomst van den Duitsclien consul in de gelegenheid worden gesteld naar Duitschland terug te keeren. KERK- EN SCHOOLN1ËUWS. De vacatures in de Herv. Kerk. Volgens de halfjaarlijksclie opgave in het „Doetinchemsch Weekblad" be draagt het aantal vacatures in de Ned. Herv. Kerk op i Juli 178, tegen 172 op 1 Januari. Aldus Gelderland 14, Z.- Holland 41, Noord-Holland 28, Zee land 17, Utrecht 13, Friesland 24, Overijsel 13, Groningen 19, N.-Brabant 5 en Drente 4. Op 69-jarigen leeftijd is te Velp overleden ds. J. W. Knottenbelt, emeri tus-predikant bij de Ned. Herv. Kerk, die vatf 1878 tot 1882 o.a. te Souburg stond. Voor hel examen handteekenen lager onderwijs is te 's-Gravenhage ge slaagd mej. G. G. Zijlstra te Middel burg. Korfbal. 't Programma voor de Vlissingsche korfbalcompelitie voor deze week is Heden 4 Augustus SpartaJuliana Donderdag 7 Aug. JulianaV. T. V. Deze laatste wed strijd had 24 Juli gespeeld moeten zijn, doch is destijds, tengevolge van liet slechte weer, uitgesteld. In het verslag van den wedstrijd JulianaLuctor et Emergo in ons vo rig nummer, staat, dat de leiding aan geen goede handen was toevertrouwd. De bedoeling was geweest het tegen overgestelde neer te schrijven De lei ding was juist aan goede handen toe vertrouwd. Sportafdeelingen voor het H. B. S.ers corps. Het Vlissingsch H. B. S.ers corps heeft onlangs ook sportafdeelingen op gericht. Er wordt gespeeld op het ter rein aan den Koudekerkschen weg en wel door de korfballers iederen Maan dag van 9J4 tot omstreeks 12 uur en door de voetballers iederen Donderdag vanaf 9 uur. Na de vacantie zullen de oefentijden veranderd worden. Jongelui, die met September op de H. B. S. komen, mogen nu reeds mee spelen. DE UITVOERING VAN HET VREDES VERDRAG. Het antwoord der Eentente over de uitvoering van het verdrag omtrent de militaire bezetting van het Rijnsche gebied, houdt, naar het Wolff-bureau meldt, in verschillende opzichten reke ning met het Duitsche standpunt en is over het geheel in een verzoenenden toon gesteld, onder voorbehoud, dat de Entente-commissie het rgcht zal heb ben, in liet linker Rijn-gebied verorde ningen af te kondigen, die kracht van wet hebben in zooverre zij noodig zijn om de veiligheid der geallieerde mili taire machten te verzekeren, en aan de bestaande en toekomstige wetgeving van Duitschland en de bondsstaten in het bezette gebied geen inbreuk wordt gemaakt. Aan de bevolking wordt de vrije uitoefening zijner persoonlijke en staatsburgerlijke rechten gewaarborgd, vrijheid van drukpers, van vergade ring, van verkiezing en van politiek- lechterlijke administratie. Eveneens de economische betrek kingen met het onbezette Duitsch land en de verkeersvrijheid tusschen (iet bezette en het onbezette gebied van Duitschland, met inbegrip van 't post-, telefoon- en telegraaf-verkeer, onder algemeen voorbehoud bij staat van be leg. Het openbaar onderwijs blijft uit drukkelijk aan het Duitsche burgerlijke bestuur voorbehouden, terwijl de re geering niet behoeft te gedoogen dat de bezette machten bevelen, onderricht in een vreemde taal te geven. DE HONGAARSCHE RADENREGEE- R1NG TEN VAL GEBRACHT. Hongarije is van de bolsjewistische regeering verlost. Beia Kun heeft zich gewonnen gegeven, omdat het roode leger niet langer in staat was om liet bolsjewistisch gebied te verdedigen te gen de opdringende Roemeniërs. Den 22 Maart van dit jaar kwam Be- la Kun aan de regeering. Dus in vier maanden heeft 't communisme in Hon garije zich zelf overleefd, zulks voorna- meiij'k 'door het verzet der bevolking, vooral door de boeren. Bovendien is zijn val verhaast, toen ook de vakvereenigingen zich tegen hem ver-klaarden. De gematigd socialisten hebben nu de regeering in handen genomen, maar toch bevat het nieuwe kalbinet onder Julius Breidel enkele namen van man nen, die deel uitmaakten van de com munistische regeering. Door de verdwijning van Beia Kun en zijn aanhang izal het bolsjewistisch schrikbewind in Hongarije tot het ver ledens bahooren. De kenmerkende maatregelen der ra- den-regeering zullen herroepen worden. Zoo was de eerste daad der nieuwe re geering de weder-instelling van Ihet pri vaat eigendomsrecht De inbeslagne mingen ten- bate van den staat, welke Beia Kun's regeering karakteriseerden, zullen nietig'verklaard worden. Ook za! Hongarije zich n-iet meer aan- militaire krachtspogingen te buiten gaan. In plaats van de bolsjewistische oorlogs politiek zal de vrede met alle naties worden hersteld. Maar die vredesslui- ting zal, dank zij ook het bolsjewistisch avontuur, den Hongaren duur komen te staan EEN NEDERLAAG DER BOLSJEVVIKÏ. Blijkens een officieel stafbericht heeft Deniikin's leger een groote overwinning op de bol'Sjeiwiki behaald, de 'belangrij ke stad Kamisiin aan de Wol-ga (be noorden Tsajitsin) genomen en 5000 gevangenen gemaakt. De aanval werd den 25en Juli ondernomen- en slaagde volkomen. De bolsjewiki stelden zich wanhopig te weer, doch werden niette min uit hun stellingen geworpen. Denikin's leger vervolgt den vijand en staat reeds 12 K.M. benoorden Ka- misjin in de richting van Saratof. PRINS RUPPRECHT WIL TERECHT STAAN. Ex-kroonprins Rupprecht -van Beie ren heeft zich in een schrijven aan dfn president van den Landdag ter beschik king van den Beierschen Land-dag ge steld om terecht te staan, in zijn brief verklaart liii, dat hij onder geen voor waarde vrijwillig gevolg zal geven aan een eiseh van 'n niet-Duitsch gerechts hof oim rekening en verantwoording af te leggen. Hij za! nooit een rechtscol lege erkennen, waarin de aanklager te gelijkertijd rechter is en dat in werke lijkheid een instru-ment ter bevrediging van de behoefte aan wraak is. DE DUITSCHE BUITENLANDSCHE PLANNEN. De correspondent van de „Times" te Washington schrijft er zijn interes sante aanwijizingen, dat de Duitschers voorlooipig nog niet van plan zijn zon der strijd hun op de systeem van poli tieke en economische doordringing op te geven. Plannen voor wettige han del sexpiansie schijnen zeer dikwijls ge mengd te zijn met plannen voor het tiahten of handhaven van Trans-Atlan tische centra's van Duitsche „Kifltur." Er wonden groote plannen gemaakt voor een Duitsche exodus naar Zuid- Amerlka. Er .zij.n teekenen, die er c»p wijzen, dat Argentinië een geliefkoosde wijkplaats zal worden evenals zuidelijk Brazilië, waar reeds een sterke Duit sche kolonie bestaat. Ook Mexico en Oh-lli komen in aanmerking. ,De eerste zending Duitschers, bestaande uit 500 personen, wordt dezen herfst in Mexico verwacht. Duitschland is voornemens vooral pogingen te doen o.m zich in- Mexico te nestelen, hoofdzakelijk met het oog op de mogelijkheid cum zich grondstoffen te verschaffen. HINDENBURG GAAT IN DE POLITIEK. Veldmaarschalk Von Hindenburg zal zich, volgens mededeeling van den Pruisischen afgevaardigde Klingemann aan ,jDer Tag", bij de Duitsche natio- nae partij aansluiten en in deze partij een leidende positie innemen. DE INVLOED DER OORLOGS GEBEURTENISSEN. De maatschappij tot bestudeering van de sociale gevolgen van den we reldoorlog, waarvan de zetel te Kopen hagen is, heeft een tweede geschrift uitgegeven, waarin wordt nagegaan welken invloed de oorlogsgebeurtenis sen op de bevolking van Oostenrijk- Hongarije hebben. Ook voor deze lan den vindt men, behalve vermindering der geboorten en afname de^ bevolking door de talrijke krijgsgevangenen, een aanzienlijk sterftecijfer voor de burger lijke bevolking als gevolg van onder voeding en door den oorlog veroor zaakte ziekten. De vermindering der geboorten overtreft 't cijfer in Duitsch land zij is in Hongarije nog grooter dan in Oostenrijk. In Mei 1915 begon het geboortecijfer reeds met sprongen te dalen, in de negende maand van den oorlog werden er in Hongarije meer dan 20.000 kinderen minder per maand geboren, dan in normale jaren. De te ruggang in de geboorten bedroeg in 1915 30 in 1916 reeds 52 in 1917 55 steeg in 1918 tot 57 en bedroeg in het eerste halfjaar van 1919 nog 50 De gezamenlijke vermindering van geboorten wordt als 3.685.000 aange geven. Met inbegrip van degenen, die deel hebben genomen aan den oorlog stierven er in Oostenrijk-Hongarije in 1914 reeds 20 in de volgende jaren 61 ]/2, 441/2, 58J/2 en 71 menschen meer, dan in het laatste vredesjaar. Het totaal overledenen bedroeg voor Oostenrijk-Hongarije 1.535.000, het verlies aan geboorten zooals reeds werd aangegeven 3.685.000, zoodat het totaal verlies 5.220.000 bedraagt. De beide centrale mogendheden verloren tengevolge van den oorlog door toe neming van het sterftecijfer en vermin dering van het geboortecijfer, ongeveer 11.000.000 menschen. Het geschrift stelt verder vast, dat, tengevolge van moeilijker te verkrijgen geneeskundige hulp, toeneming van den vrouwenarbeid, uitbreiding van den arbeidstijd, reeds in 1915 de ge zondheidstoestand aanzienlijk slechter werd, vooral tuberculose en geslachts ziekten namen sterk toe. In het Bo- heemsche industriegebied eischte de hongersnood niet alleen duizenden menschenlevens, maar benadeelde ook de lichamelijke weerstandskracht van bijna de geheeie bevolking. In vele steden van het Ertsgebergte leed van 15 tot 20 der volwassen bevolking aan verschillende hongerziekten. Op de meest onrustbarende wijze breidde zich ook hier de tuberculose uit. In het jaar 1918 stelde de afgevaardigde Seeliger in den rijksraad vast, dat in de in dustriegebieden van Duitsch-Bohemen de bevolking sedert maanden van een rantsoen leefde, dat alleen geschikt was om het proces van den hongers nood iets minder snel te maken. In April 1919 nam te Weenen de tuber culose met bijna 100 toe onder de personen van 16 tot 18 jaar zelfs met 160 Ook de oorlogsziekten eischten in Oostenrijk-Hongarije buitengewoon groote offers en ook de zuigelingen sterfte nam aanzienlijk toe. NOG GEEN DUITSCHE KRIJGSGE VANGENEN TERUGGEKEERD. In de Nationale Vergadering ver klaarde de Duitsche regeeringscommis- saris, dat de berichten in de bladen be treffende den terugkeer van- krijgsge vangenen oujuist zijn. De terugkeer zal volgens Ihet vredesverdrag eerst ge schieden, nadat het verdrag door drie andere groote geallieerde mogendheden en door Duitschland is geratificeerd. De Duitsche regeering heeft tot nu toe vergeefs getracht 'den termijn ver vroegd te krijgen. DE STAD BERLIJN. Berlijn is voor het Duitsche rijk wel uooit geweest, wat Parijs voor Frank rijk is, maar toch was Berlijn het cen trum van liet politieke, geestelijke en artistieke leven van Duitschland. Mun- chen, Dresden en alle andere hoofdste den trachtten zich wel onafhankelijk van Berlijn te maken, maar toch mocht hun dat slechts gedeeltelijk gelukken. Munchen bleef de hoofdstad van Beie ren en kon wegens zijn eigenaardig karakter niet de hoofdstad van het rijk worden. De snelle politieke en econo mische groei van Duitschland moest en kon slechts een stad ais Berlijn tot hoofdstad maken. De deze stad zoo dikwijls verweten karakterloosheid was juist haar karakter want daar Ret rijk uit vele stammen, die elk hun ge dachten en gevoelens hadden, bestond, was het ondenkbaar, dat de hoofdstad aan één volksstam zou behooren. Ber lijn is niet enkel om politieke redenen tot rijkshoofdstad gekozen, niet alleen omdat de Koning van Pruisen Duitsch keizer was, het was er toe bestemd. Reeds Heine zei van Berlijn, dat het eigenlijk geen stad was, maar een plaats, waar zeer vele verschillende menschen bijeengekomen waren. Deze velen hebben veel tot stand gebracht, misschien niet één bepaalde cultuur, die als de absoluut Duitsche beschouwd kan worden, maar is dat de schuld van Berlijn Schuilt de fout niet veeleer bij de zich in duizenden scha keeringen uitende cultuur van dezen tijd zelve Het kenteelcen is alles willen, maar niets volbrengen. De Duitscher wordt steeds, hij is nooit, zegt Nietzsche. Er ligt iets tragisch in de geschiedenis van deze stad zij was misschien juist op weg om tot een eenheid te komen, toen de wereldoorlog ook de bloeiendste van alle steden in de draaikolk meesleurde en niemand weet, welk lot haar wacht. Dat is het, wat thans eiken Beriijner bezwaart, schrijft het „Berliner Tage- blatt". Vóór den oorlog behoefde hij zich nergens ongerust over te maken, maar nu pakken de onweerswolken zich driegend samen. Bij alle centralisatie zal Berlijn toch misschien niet meer zoo het middelpunt van het politieke leven zijn als weleer. Maar een zwaarder slag zou het voor de stad zijn', wanneer zij ook als cultuurcentrum achteruitging. Een achteruitgang op dit gebied zou alleen denkbaar zijn, wanneer een groote uittocht der bevolking plaats vond, maar een zoo groote verminde ring van het aantal zielen, dat het geestelijk leven der hoofdstad aan liet kwijnen zou raken, zou toch eerst in vele jaren mogelijk zijn en dan zullen wij ons wel weer een weinig hebben hersteld. Want wij zijn taai en het taaist van allen is de Beriijner. En wel ke stad zou de nalatenschap van Ber lijn aanvaarden Zoolang er nog een schaduw van een rijk te zien is, moet er een hoofdstad zijn en om hoofdstad van het Duitsche rijk te zijn, is juist een stad als Berlijn noodig, een stad met de karakterloosheid van Berlijn. Munchen is te Beiersch, Dresden te Saksisch, Frankfort te bekrompen en ligt thans ook te dicht bij de grens. Berlijn echter is niet te Pruisisch, want de Pruisische kleuren had Berlijn reeds lang voor den 9en November verwij derd. En wie zou durven beweren, dat Ber lijn nog Pruisisch is, wanneer men daarmede ordelievend bedoelt. Wandel maar eens door de Lcipziger Strasse, ga dan door de Friedrichstrasse npar het station, en gij zuil overtuigd zijn, dat van de Pruisische orde niets meer over is. Bedelaars in burger en uni form, straatventers, wien men op het gezicht kan lezen, dat zij het onder scheidingsvermogen tusschen mijn en dijn hebben verloren, overal twijfel- Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte van het vorig nummer geplaatst. EIND-EXAMEN HOOGERE BURGER SCHOLEN IN ZEELAND. MIDDELBURG. Zesde (laatste)ploeg. Geëxamineerd zijn 12 candidaten. Ge slaagd zijn W. A. Rensen, J. Unger, bei den van de R. H. B. S. te Zieri.kzee J. P. Berdenis van Berletam, T. H. Gem ier, D. Goefcheer, C. van de Putte, J. Ris- seeii'w, J. L. A. Tjetabes, C. C. M. de Wilde, allen van de R. H. B. S. te Mid delburg A. L. Metzelaar, J. Bellinga, beiden extranei 1 candidaat Heeft zich teruggetrokken. aehtige lieden in phantasie-uniform en allerlei gespuis. Of tracht eens een auto te krijgen, die u tegen het vastgestelde tarief ver voert De oorlog heeft te Berlijn ontzettend huisgehouden. Vóór het herstel van de oude orde zal nog menige donkere dag moeten verloopen. Moord te Roosendaal. Te Koisdonk (gem. Roosendaal) is het lijk gevonden van een vrouw. De ontdekker van den moord vond bij het grassnijden een plek pas omwoelde aarde, wat hij niet vertrouwde. Hij dacht aan smokkelwaar en begon te graven. Toen deed hij zijn griezelige ontdekking. De vermoorde vrouw staat ongunstig bekend. Ofschoon getrouwd, heeft zij omgang met andere mannen, waarmede ze soms voor eenigen tijd verdwijnt. Ook nu was ze lang weg geweest. Het gerucht loopt dat zij 3 a 4 duizend gulden bij zich had. De aange houden verdachten zijn een leerling machinist der S.S., die met de vrouw leefde en een rijwielhandelaar, beiden te Roosendaal. De machinist-leerling G. is meermalen met de vrouw gezien. Hij zelf is gehuwd en heeft twee kin deren. Hoe de moord is gepleegd is nog niet bekend. Een gemeentewerkman te Rotter dam vond Zaterdagmiddag bij zijn werkzaamheden aan de Kralingsche Plas, een portefeuille met kwitantiën. Hij begaf zich hiermee naar het politie bureau, waar de wissellooper J. C. S. juist aangifte deed, dat hij op den Turf- weg door een hem onbekend man aan gerand en van zijn portefeuille beroofd was. Het geïnde geld, ten bedrage van ƒ700 was er uit verdwenen. De looper is in dienst van de Ned. Handelmaat schappij en Marx en Co's Bank. Een bewoner van de Benthuizer- straat te Rotterdam ging dezer dagen uit de stad. Bevreesd, dat tijdens zijn afwezigheid bij hem zou worden inge broken, verstopte hij zijn geldkistje in den vuilnisbak. In dit geldkistje bevon den zich 1500 mark, eenige polissen, een zilveren horloge, een paar oorbel letjes en een broche. Zijne moeder, die hiervan niets wist, gaf tijdens zijn af wezigheid den vuilnisbak mee aan den vuilnisman. Na onderzoek is thans liet geldkistje op de vuilverbranding teruggevonden de inhoud is echter zoek. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd te Breda een sergeant van de ille compagnie wielrijders op straat gevonden, uitgeput door bloed verlies. Hij had een wond aan den lin kerarm. De ijlings geroepen geneesheer constateerde, dat een slagader was doorgesneden en de gewonde werd, na dat hem een noodverband was aange legd, naar het militair hospitaal ver voerd. Uit het door de politie ingesteld in- derzoek bleek, dat de gewone sergeant en een ander een woordenwisseling hadden gehad met een vrouw, die zicli in gezelschap bevond van een berucht persoon. Beide verdachten zijn door de politie onder hevig verzet gearresteerd. Op den man werd een met bloed be vlekt mes gevonden, terwijl ook op zijn kleeren bloedvlekken aanwezig waren. Te Vierlingsbeek vervoegde zich een zekere V. uit Well bij den jager P. B., op den Bosch. Hij had een revolver, volgens zijn zeggen, ongeladen, die hij B. wilde verkoopen. Deze nam het wa pen in zijn handen, waarbij het afging, en V. in het onderlijf getroffen werd. Onmiddellijk werd er geestelijke hulp gehaald, waarna V. per auto naar het gasthuis te Venlo werd vervoerd. De gewonde verkeert in een hoogst zorg- wekken'den toestand. Volgens de ver klaring van den gewonde had P. B. geen schuld. De sleepboo.ttraiwler, een tijdens den. oorlog ontstane soort van schepen, verdwijnt thans, evenals de bomschuit in den loop der jaren als soheepstype heeft afgedaan, uit de visscherij. Blijk baar zijn de exploitatiekosten dezer sohepen te hoog om voor de reederijen een behoorlijke wist te kunnen afwer pen. Tevens zijn door de door de scheepvaart-inspectie gestelde eischen van dien aard, dat de inwilliging daar van te groote geldelijke offers eischen en het in de vaart houden van deze vaartuigen vrijwel onmogelijk maken. Er worden dan ook dergelijke sche pen-uit de vissqherij genomen met het doel te trachten ze wederom in den gewonen sleepdienst te brengen. Zaterdagmiddag werden twee bankbeambten te Dortmund, die 575.000 mark van de rijksbank gehaald

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 2