Tandarts L Tandarts 1. Handels-Hei I Mr. D Duo Miss Si ~~SP0RT" BUITENLAND MAT en gerookte tongen voor suikerzieken 20.838 K.G. vleesch voor zieken en zwakken, geleverd door hef Vlissing sche exportabattoir. Door het centraal bureau voor den afzet van vischerijproducten te Amster dam werden verstrekt 845 K.G. bok kingen 1550 K.G. spieringen 40.700 K.G. schol en 44.520 K.G. andere visch- soorten. Wegens schaarschte aan petroleum voor de motors kon de aanvoer van mosselen slechts gering zijn. 341.440 reepen chocolade 123.605 K.G. kaas, verstrekt door ons bedrijf 23.135 K.G. kaas, verstrekt door gros siers 32.240 K.G. huishoudjam; 49.286 K.G. gecondenseerde melk 200 K.G. melkpoeder 49.400 stuks versche en kalkeieren 20.500 K.G. gele kool 68.200 K.G. uien; 18.011 K.G. pronk- boonen 39.882 K.G. zuurkool 36.735 K.G. peen 6067 K.G. spercieboonen 27.505 K.G. knolrapen 45.650 K.G. roode koot 380 K.G. soepgroenten „Julienne" 6000 K.G. spinazie in blik ken 39.400 K.G. gort 5000 K.G. ha- vergort 29.000 K.G. havermout 5838 K.G. kindermeel 730 K.G. maizena 125 K.G. tapiocameel. Tot en met 31 December had de melkvoorziening op steeds gevolgde wijze plaats, doch op 1 November werd met de rantsoeneering aangevangen en de melk aangevoerd in de Vlissingsche Melkinrichting en in de melkfiliale in den Koudenhoek. 4640 K.G. vermicelli 745 K.G. ma caroni 2716 pakjes puddingpoeder 83.906 K.G. rijst I392J/2 K.G. regee- ringssajet 961 K.G. hondenbrood in kaakvorm 36.088 K.G. huishoudzeep, kleizeep, toiletzeep, scheerzeep, zachte zeep, medicinale zeep, kinderzeep, zeeppoeder, zeepsurrogaat en zeeppoe dersurrogaat. De varkensmesterij en konijnenfok kerij hielpen voorzien in de behoefte aan vleesch voor de gemeentelijke cen trale keuken. Tot geregelde bijwoning der verga dering onzer commissie werden afge vaardigden van vier verschillende vak organisaties, benevens afgevaardigden van de coöperatieve vereenigingen „Eigen Hulp" en „de Broederband" toegelaten. De uitreiking van broodkaarten en vetbonnen had 'met welwillende mede werking van het personeel der stoom vaart-maatschappij „Zeeland" op ver schillende stations plaats. Tot ons in nig leedwezen ontviel ons de hulp van den administrateur W. Smit door een ongelukkige gebeurtenis op zee. Broodkaart. De broodkaart van het 105e tijdvak loopt van 513 Augustus. Kalkeieren. Voor den groothandel en den klein handel worden respectievelijk vastge steld de maximumprijzen van 11 en 12 cent voor prima kwaliteit. Groenten en fruit. Woerden wordt aangewezen voor inlading voor uitvoer onder ambtelijk toezicht. Kunstmeststoffen. Er wordt een beperkte hoeveelheid Chiltesalpeter en zwavelzure ammoniak besöhikfbaar gesteld, waaromtrent vol ledige gegevens berusten op het kan toor der lamdlbouwcom,missie. Smokkelhandel. Op ons bureau liggen ter lezing de op 10 Augustus in werking tredende bepa lingen omtrent den smokkelhandel en de verboden stroken lands benevens de nederl-a-ge en het vervoer van góed-eren. Deze kunnen ook gelezen worden op 'het bureau der lan-dbou-wcoimmissie. Dusseldorf. De vice-consul der Nederlanden is te spraken aan het Beizuiderthout no. 97 te 's-Gra-venlhage op 7 dezer. De gemeente-rekening over 1918 wijsts in ontvang een bedrag aan van 1.586.051.17y2 en in uitgaaf een be drag van 1.653.512.96 en sluit dus met een nadeelig sal-do van j 67.451.21. Tilly Koenen. Op het kerkconcert, Maandagavond a.s. door Tilly Koenen en Louis Robert in de St. Jacobskerk alhier te geven, zal een zeer mooi programma worden uitgevoerd. Louis Robert opent het concert met een der fraaie orgelwerken van Bach en speelt vervolgens van Dethier, Bossi en César Franck. Tilly Koenen zingt liederen van Bach, Dvo rak, Hullah, Dubois, Anna Lambrechts- Vos en Roll. Steeds mochten hun programma's uitblinken door vele belangrijke com posities, die wij slechts zelden op een kerkconcert hooren de samenstelling van dit programma van hun 12e tour- née, mag wel als één der best geslaag den genoemd worden. In de Spaarbank aan de Nieu-wstraat allhier werden in de m-aand Juli 567 in lagen ged-aan tot een bedrag van 44.096.35 en 224 terugbetalingen tot een bedrag van 36.760.06. Er werden in die m-aand 41 nieuwe boekjes uitge geven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 3443 en -hun tegoed tot 610.902.16. Ter lediging werden 50 spaarbusjes aanigeiboden in'-houdende 396.18. Met 1830 spaarzegels wend bespaard 78.91 welk bedrag op de spaarboekjes werd bijgeschreven. Voor het examen schoonschrijven M. O. is te Utrecht geslaagd de -heer C. van Boven alhier. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Juli 1919. Brieven (binnenland) Aadahl, Rotterdam H. v. d. Hof, Neuzen mevr. Post, Breda D. L. H. van Raal- te, Wemeldinge. Briefkaarten (binnenland) M. Brasser, Vlissingen L. Janse, Am sterdam wed. J. Lenselink, dames ie Mahieu, N. ie Mahieu (2 stuks), A. ie Mahieu, allen te Amsterdam; Ed. Nooij, Apeldoorn inej. Noort, Amsterdam C. Peters, Enschedé J. Rabzak, Rot terdam A, van Rooij, Rotterdam L. Schuurman, Amsterdam. Brieven (buitenland E. Brum- mer, Hochneukirch C. Knuppert, Mun- chen-Gladbach Verept, Meelden. Briefkaarten (buitenland) E. Jonk, Bochum M. Renkans, Aacken. Te Middelburg -doet zich een geval voor van -meningitis cereibrospinales epi-demica (nekkramp) bij een volwas sen vrouw. De patiënte is in het zieken huis -opgenomen. In het Schuttershof te Middelburg zullen, b-lijkens achterstaande adverten tie van Zondag tot en met Dinsdag variété-voorstellingen worden gegeven. Op het programma komen verschillende pakkende nummers voor. Vanaf Woensdag 6 tot en met Zater dag 9 Augustus ko-mt het Ensemble Sluijters en Braakensiek van den Plan tage-schouwburg te Amsterdam met het meesterwerk van Hector Malot „Alleen o-p de Wereld", bewerkt door mevr. de VraekerVerschuur, hetwelk te Amsterdam d-oor dit Ensemble meer dan 100 m-aai is opgevoerd Hiervoor worden eigen décors en or kest uit Amsterdam medegebracht. De recensies over -deze voor-stellingen zijn -on-verdeeld gunstig. We zulten en-kele -persfoeoordeelin-gen aarthalen. Het „INieurws va„ den Dag" D-oor (het -Ensemble Sluijter-s 'en Braakensiek wordt iederen avond met enorm succes en voor uitverkochte za len in -de Plantage Schouwburg „Alleen op de Wereld" opgevoerd. Dat Ihet stuk -een welverdiend succes heeft is voor namelijk te idanlken -aan het 'mooie spel -der arti-sten, -die -hierin medewerken, als ook aan de fraaie décors, alles te za- men. -du-s een voorstelling die wij ten zeerste kunnen aartbevelen. „De Tijd" Ofschoon wij niet dikwijls over too- neei-opvoeringen schrijven-, kunnen wij .met de -op-voering van -het meesterwerk „Alleen op -de Werel-d" niet anders -dan eene uitzondering maken. Het Ensemble Sluijters en 'Braakensiek -speelt dit too- neelstuk uitstekend, zoowel o-p -de -mon teering ais Ihet spel der arti-sten valt niets -aan te -merken, -dit is alles in de puntjes verzorgd. Wij bevelen daarom on-ze lezers warm aan deze bepaald niet aanstootelij-ke voorstelling te gaan zien. „iH-aarlem's Dagblad" -Dit tooneelgezel-schap telt goede kradhten. Jacques Sluijters Jr. wist van den ouden staatkunstenmaker nu en dan -werkelijk een eerbiedwaardige, in drukwekkende 'fi-guur te maken en Charles Br-aaikensiek's -Driscoll, o-pkoo- per van gestolen -goederen, was naar den eisCh -en soms wer-keiijk van een groote, -komische kracht. Confiet in de bouwvakken te Middelburg. Namens de arbeidersvereenigingen in de bouwvakken te Middelburg is aan de afdeeling Middelburg van den Ned. Aannemersbond en de Vereeniging Middelburg's Bouwkring het volgende schrijven gericht De samenwerkende bouwvakvereeni- gingen ontvingen uw schrijven van 24 Juli, en vernamen daaruit, tot hunne groote teleurstelling, dat uwe vereeni ging op geenerlei wijze wenscht te vol doen aan ons verzoek met ons in onder handeling te treden over arbeidsvoor waarden, die beter overeenstemmen met datgene, wat in soortgelijke plaat sen is vastgesteld, en weike meer te gemoet komen aan onze billijke wen- schen. Daaruit meenen wij te mogen afleiden, dat uwe vereeniging de ern stige gevolgen, die door deze houding ontstaan, niet voldoende onder de oogen heeft gezien, aangezien onze or ganisaties uw besluit onaannemelijk hebben verklaard, en dus onaangena me verwikkelingen daardoor niet kun nen uitblijven. Wij doen hiermede nog maals een beroep op uw verantwoor delijkheidsgevoel in deze en verzoeken u dringend op uw besluit terug te ko men, opdat onze vereenigingen niet ge noodzaakt zullen worden, die maat regelen te moeten nemen, waartoe zij niet, dan in uiterste instantie overgaan. Vertrouwende, dat u met ons alles in het werk zult willen stellen om stag natie in het bedrijf te voorkomen, wach ten wij uw antwoord in voor of op Woensdag 6 Augustus e.k., des mid dags 12 uur. Met ingan-g van 1 September is be noemd tot eerste ambtenaar ter secre tarie te Koude'kerke de heer W. A. Kaan, ambten-aar ter secretarie te Berkihout. Op initiatief van den heer Van Len- nep, voorzitter van den Nederl. Bond van Vrijwillige Burgerwachten, werd te Schoondijke opgericht de federatie van vrijwillige burgerwachten, genaamd West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De bur gemeesters van de 16 gemeenten en de commandanten van burgerwachten verklaarden zich alle bereid zitting te nemen in den raad der federatie. Besloten werd met kracht de organi satie ter hand te nemen om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, op dat ook dit deel van Nederland van vreemde smetten vrij blijve. Benoemd werden tot voorzitter, ondervoorzitter, secretaris en penningmeester, resp. de burgemeesters van Oostburg, Biervliet, Sluis en Cadzand. KERK- EN SCHOOLMEUWS. Voor de akte Fransch, lager onder wijs, siaagid-e te 's-'Graven'hage de heer A. M. van der Gie-zen te Middelburg. Door het bestuur der Vereeniging voor Handelsonderwijs te Middelburg zijn benoemd aan de Middelbare Han delsdag- en Avondschool tot leeraar in het boekhouden de heer A. Verhage, directeur H. A. S. en leeraar R. H. B. S. te Zierikzee tot leeraar in het Duitsch de heer D. Kruijder, leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg en tot leerares in het Engelsch mej. A. Hem- mekam te Vlissingen. RECHTZAKEN. Sabotage aan boord. In den -morgen van 5 April 1919 werd te VHssinigen ontdekt, dait van de in conservatie zijnde torpedobooten, lig gende in ,-de tortpedrtbootha-ven -bij 'Hr. Ms. „Schorpioen", verscheidene onder- dealen van de 'kanonnen, -aan boor-d van die torpadobo-oten -ontbraken, zooals ee elevatie-'han-diwiel, een baks'han-diwiel, een elevatieschijf en andere waardevol le oniderdeelen, tot een -gezamenlijke w-aarde van ongeveer -duizend gulden, waardoor deze 'kanonnen absoluut on bruikbaar gemaakt waren. Aan boord van een -der torpedo-booten -was het elevatidhan-diwiel vervangen door een kruiw.agernwiel. Dienzelfden dag zijn twee aan elkander gebonden handwie- len 'bij die torpedobooten uit het water op-gevi-sdht hoewel nog lang gedregd is, zijn de overi-ge vermiste voorwerpen niet teruggevonden. Voor den zee'krijigsraa-d te Willems oord 'had -zich 'hiervoor te -verantwoor den de -matroos le klasse V., -die op 4 April jl. van acht tot tien uur en den daarcpvolgen-den morgen van zes tot zeven uur als schildwacht 'bij .genoemde torpedobooten op -post -had gestaan, en als zoodanig belast was met de bewa king der torpedobooten. Beklaagde ontken-de zich aan het hem ten 'laste gelegde feit te 'hebben schuldig gemaakt 'hij gaf -echter wel toe, 'bij het overnemen -der wacht óp den morgen van den 5en April j.L, toen he-m werd overgegeven, dat er n-iets biizoiïders -was, te hebben gezegd ,,-d-aar zat je in den loop van 'den dag wel meer van hooren." Hij kon echter van -dit ge-zegde geen verklaring geven. -De fiskaal eischte tegen den beklaag de, -wegens het -opzettelijk en weder rechtelijk eenig goad dat -gelheel aan een ander toabe'hoort, onbruikbaar ma ken, gepleegd d-oor een am-bten-aar, die door -het begaan van het strafbaar feit gebruik maakt van ge-legenlhei-d hem door zijn ambt -geschonken, -een gevan genisstraf voor den tij-d van één jaar, met aftrak van het preventief arrest se dert 11 April 1919 en ontzegging van het reCht o-m bij de -gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen voor den tij-d van vijf jaren. Als verdediger van beklaagde trad o-p mr. J. L. Ve-itrup, i-e Alkmaar, 'die het ten laste gel-egde feit niet -bewezen achtte en op vrij-sraak aan-drong. KORFBAL. Juliana—Luctor et Emergo 15. Deze wedstrijd voor de Vlissingsche competitie werd gisterenavond ge speeld qp het terrein Kou-dekerksche weg. Toen o-m kwart voor 8 onder leiding van den -heer C-orveleijn begonnen werd, had J-u-liana den r-oo-den en Luctor den witten korf onder zijn be scherming. Luctor had slechts elf spelers, Julia na kwam voltallig qp en. toonde zidh ditmaal sterker dan bij vorige gelegen heden. Het duurde dan ooik vrij lang eer het Luctor gelukte, den bai voor de eerste maal door den korf te jagen (O—l). 'De Luctorianen gaven een ta-meUi'k goed samen-spel te zien, en daardoor ha-d het dan ooik weldra zijn tweede punt ge-maakt, 20. Juliana had wel wat pech bij het doelen, het gelukte haar niet bij de te genaanvallen den stand te wijzigen. Dan kwam een tij-d van herhaalde aanvallen qp den roo-den korf. De wit ten wierpen onzuiver toch zagen ze ten slotte hun poggen met een goeden uitslag beloond en was -de stand met •d-e rust 03. Na -de rust wa-s Luctor volledig. De kleuren werden omgewisseld en nu volgde een tijd van gelijk spel. D-e wit ten pakten nu goed aan en het gelukte werkelijk na eenige miswor-pen het wel verdiende tegen-puntje te maken. 'De Luctorianen namen echter weer spoedig wraak, na eenige aanvallen werd afstand weer met één vermeer derd, 14. 'De witten beetten zich qp de tan-den en aan hun volharding hebben ze het te danken, dat het ver-schil nog slechts één grooter werd. Eindstand 15. De leiding was aan geen goede han den toevertrouwd. Door de Jongelieden Ontspan- nings-Vereeniigin-g alhier -is ook een Korlbailafdeeling opgericht. -Oefentijd voori-oqpi-g 's Vrijdagsmi-didags van 3 tot 5 uur, terrein Kou-dekerksche weg. Ze zal echter in -dit sei-zoen nog niet i aan de Vlisingsche competitie deelne- j men. i Conaours Hippique te Middelburg. Volgens het thans in druk verschenen programma van het concours hippique te Middelburg op Woensdag en Don derdag a.s. is het volgende aahtal paarden ingeschreven. Concours voor het schoonste paard type fuigpaard één span 16 concours bestgaande rijpaard 15; concours bestgaande ponny of cob 7 concours schoonste tweespan type tuigpaard 9 spannen nationaal con cours voor springpaarden 19 terwijl den eersten dag ter opluistering nog een vierspan wordt voorgereden door den heer H. Bultman uit Haarlemmer meer. Voor den tweeden dag zijn aan gegeven voor de ringrijderij te paard 42 voor het schoonste paard, inge schreven in het Nederl. Trekpaard stamboek 11 voor de monstering van hengsten 10, voor het schoonste twee span zelfde stamboek 9 voor vier spannen merriën zelfde stamboek 4 ringrijderij voor paren in versierde wa gens 11 tweespannen merriën aan de hand voorgebracht 8. NOG NIEUWE DUITSCHE ONT- HULLNGEN. Generaal Lu.dendorfl bestrijdt in de „Berliner Lokal An-zeiger" de voorstel ling over de onthullingen in het Duit- sehe Witboek gegeven. Hij noemt die eenzijdig en niet geheel volgens de waarheid. (Hij zegt, geen oo-genlbtik een anderen vrede te heb-'oen gewild, dan die het Duitsche vol'k zijn bestaan verzekerde en dat 'hij steeds tegen een wapenstil stand was geweest, die Dpitschland weerloos maaikte. De rijksregeerin-g en het legerbestuur waren het er o-ver eens dat er -desnoods ver-der gevochten moest worden. Deze eensgezindheid duurde tot 17 October, l oen liet volgens het oordeel van liet legerbestuur de tweede-jiota van Wilson geen twijfel meer over dat men moest vechten, als het niet wilde capituileeren. De regeering was van een andere meening. Lu-dend-orf-f wilde de onderhandelingen niet botweg afbre ken, maar eerst eens zien wat de vijand eigenlijk wilde, daarmede kon-den dan maatregelen tot voortzetting van den strijd gepaard gaan. -Er blijkt echter uit de bestrijding van Lu-dendorff dat er geen onjuistheden staan in het verslag van de bespreking op 17 October. Hij protesteert voorna melijk en eenigszin-s gedwongen tegen de uitlating die de inleiding tot het wit boek er aan geeft. -Het belangrijkste in Ludendorfl's be toog is nog, dat hij ontkent, staatsse cretaris Hintze en volkomen overwin ning door zijn offensieven te hebben beloofd. Hi] had slechts de hoo-p uit gesproken den vijand tot vrede geneigd te maken. Deze maand zal zijn boeik verschijnen, dat o-ver een en ander meer licht verspreid,t. DE AANNEMING DER DUITSCHE GRONDWET. Na de aanneming der grondwet door de Nationale Vergadering te Weimar, hield minister-president Bauer een re de, waarin hij o.a. zei Door deze stemming is de Duitsche grondwet rechtsgeldig geworden. De nieuwe tijd begint. Heden zetten wij den eersten voetstap weer op vasten bodem, na een 5-jarigen marsch door een zee van bloed. Bauer spoorde aan tot eenheid. Ik geloof- aan Duitschland, gij allen moet aan zijn onvergankelijk gesternte ge- loovcn, anders hadt gij in deze droeve dagen van ineenstorting niet kunnen beginnen met het werk van den weder opbouw. Op dit oogenblik stijgt de vaan van de nieuwe republiek aan den vlaggestok van het Huis tiaar boven. Het komt er op aan om onder de nieu we banier vreedzame ontwikkeling en verzoening te bereiken. Het moge een signaal zijn voor een gelukkigen intocht in de opnieuw openstaande wereld. De minister van binnenlandsche za ken David zei De Duitsche Grondwet zal niet alleen ons met trots en zelf vertrouwen bezielen. Zij getuigt van het Duitsche wezen en het Duitsche kunnen. Nergens ter wereld is de demo cratie consequenter doorgevoerd dan in deze grondwet. Wij hebben het meest democratische kiesrecht, wij heb ben voor de eerste maal de volledige staatsburgerlijke gelijkberechting der vrouwen. De Duitsche republiek is voortaan de meeste democratische de mocratie der wereld. De aanneming van de grondwet, juist 5 jaren na het uitbreken van den wereldoorlog, wordt door de bladen als een beteekenisvolle gebeurtenis herdacht. De „Vorwarts" stelt vast dat daar mee de wettelijke grondslag is gelegd voor den opbouw van de Duitsche re publiek. Het heele leven van het Duit sche volk is op nieuwe en definitief vaste basis gevestigd. De revolutie is formeel beëindigd. De grondwet is de waarborg voor de vrije ontwikkeling. Het blad wijst erop, dat bij de stem ming de reactionnairen en de onafhan- kelijken gemeenschappelijk tegenstem den. DE UITVOERING VAN HET VERDRAG. De Parijsche correspondent der „New-York Times" zegt dat de nieuwe commissie van vijf voor de interpretatie en het toezicht op de uitvoering van alle deelen van het Duitsche vredes verdrag, welke niet reeds zijn onder gebracht bij afzonderlijke commissies, bevoegd is, zich in elke hoofdstad te vestigen, maar waarschijnlijk zullen de staf en de technische deskundigen te Parijs zetelen en zullen de sub-commis sies van die bevoegdheid gebruik ma ken. In deze commissie zal Engeland waarschijnlijk worden vertegenwoor digd door lord Derby, gezant in Frankrijk. Alle kwesties van principieel belang zal de commissie naar de ver schillende mogendheden verwijzen, maar in alle andere kwesties heeft zij volle vrijheid van handelen. In het grootste gedeelte der oplaag van ons vorig nummer konden wij mel ding maken van het droevig ongeluk dat bij de opening der Elta plaats had, toen een watervliegtuig is gevallen, waarbij de sergeant-waarnemer Kroger werd gedood en luitenant Bakker licht werd gewond. Omtrent dit ongeluk worden nog de volgende bijzonderheden gemeld Het slachtoffer, dat bij de demon stratie met een watervliegtuig, zoo jajmerlijk om het leven is gekomen, is de sergeant-vliegtuigmaker Kroger. Het toestel, waarmee luit. Bakker en de sergeant-waarnemer Kröger opste gen, was de V. 42, een gewoon type watervliegtuig, afkomstig uit Veere. Het scheen, dat luit. Bakker op het Y wilde landen, doch hij daalde te dicht bij de machinefabriek van de firma Jos. Hillen. Nog heeft hij blijkbaar getracht tiet gebouw te ontwijken, doch heeft daarbij blijkbaar een bijgebouwtje, de z.g.n. krammerij, niet opgemerkt. Het toestel is daarop in aanraking geko men met het dak, waarvan een groot gedeelte werd meegesleurd en is daar door gecapoteerd en gedeeltelijk te wa ter geraakt. Een vleugel is daarbij op het land terecht gekomen, terwij! de andere versplinterd werd. De sergeant Kröger liep een zoo ern stige hoofdwonde op, dat de dood on middellijk intrad. Luit. Bakker kwam met een lichte wond vrij, doch klaagde over pijn in de borst. Toen het ongeluk bekend werd, stegen onmiddellijk van de Elta verschillende Hollandsche en buitenlandsche toestellen ter assistentie op en ook eenige motorbooten waren onmiddellijk ter plaatse. Het ongeluk verwekte onder het pu bliek een zeer gedrukte stemming. Een landbouwer te Hoensbroek, bemerkte op de hoeve Muis, dat een paar personen eenige kippen trachtten te vangen, waarop hij de hulp inriep van een agent, die, hoewel niet in dienst, zich in het veld bevond. Toen de agent, die in burgerkleeding was, zich als politieman bekend maakte, bracht een der kippendieven hem met een ploertendooder een slag op het hoofd toe, zoodat hij""bloedend neerviel. Inmiddels schoten de landbouwer, de zoon van den agent en diens hond te hulp, waarop na hevig verzet, de ar restatie van een der bandieten kon plaats vinden, terwijl de andere, hoewel gewond, wist te ontvluchten. De gear resteerde was eveneens zoo gewond, dat voor hem geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, terwijl ook de agent zich onder behandeling moest stellen. Achteraf blijkt, dat hier door den agent een belangrijke arrestatie is gedaan. De gearresteerde is zekere D., een Pruis, die met zijn broeder, ver moedelijk de ontvluchte, door de politie gezocht werd ais daders van de zware mishandeling van M. te Heerlerheide, die inmiddels overleden is. Bovendien wordt het broederpaar verdacht van meerdere diefstallen, alsmede van het vervaardigen van valsche papieren. Na fouilleering bleek D. behalve van een ploertendooder in het bezit te zijn van een bos valsche sleutels. In het 'begin van dit jaar werden ongeveer een twintigtal Britsche mij nenvegers te IJim-uiden -gestationneerd om vanuit die haven de dichtst bij zijnde mijnenvelden oip te ruimen. Successievelijk verminderde dit aan tal, door-dat -vele sc-he-pen naar Zee- brugge en andere 'havens werden gedi rigeerd. De thans nog overblijvende vaartuigen zullen de volgende wee-k de ha-ven van IJmuiden verlaten, omdat het o-pruiiming-s-wefk in de nabijheid van genoemde plaats als beëindigd -kan be schouwd worden. -Den neringdoenden aldaar zal deze tijding minder aangenaam klinken, daar de Engelsc-he Jantjes zeer kooplustig waren tij-dens hun verblijf in de haven. T-e Roosendaal is -het lij-k van een vro-uw gevonden door iemand die bezig wa-s ald-aar gras te snijden. Het lijk was met eenig zan'd bedekt in den gr-onld verborgen. Men vermoedt dat dit lijk is van zekers maanden geled machinist van c nimmer teruggaz was bedekt -met daarbij lagen pa-i {ie„ wettigen, da G. Oo'k de gestaC In' verband met aan. misd-aad wo personen aangel vermoeden tegen De ontvan sche tram bedr-o jn-aan'd der tari-e- van 391.091.0; passagiers -vervr vorig j-aar beldro 4.370.110, en de van 294.652.57 De a u t Het vooriige-zet c politie in de z,aak per auto-, waarvr maakten, heeft den -man, die de den poiitie-ager een zekere Mat van een bende chauffeur, naar heelt, eveneens i garage-lhoitder i medepl-idhtigbe-i-c gen van de polit: ge-zet. Een medew geant" te Parijs in het een of an-r restaurant, wa ning te betalen, zijn. ln -zijn t hier-van uiteen, n-aa-m van het r prijzen, die gev de prijzen lagei ocik aan zijn les Jlk wei-ger te daar ik v-inld d- mag zijn aan b zeg steeds, dat i een billijken prij de som dan o-p aat. De Heer en M <DE WOLFF de geboorte var Vlissingen, 2 Voor de deelne bij het ovr geliefde Echtger huwd- en Groo ARENTS-HUBI wij onzen ham U De VICE-ADM SMIT zijn v« Zondag 3 Avgu ontvangen. barlcht hi vana hem zal In de ulto Tandheel! zijn GEMEE1 VL1SS AANGIFTE LEERLINGEN 1919/20 opMAA TUS, 's avonds school C, Bou Inlichtingen verstrekt. Gewenecht i een bewijs o genoten onderw De Leide P- J CONCE .DE VERG Middelburg HEDEN tnVO - GEDURENDI Elke van 3Vi 's Avonds optreden van Vlaamsch Lachen. La English Son Chanteus Entrea Zondagave

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 2