VRIJDAG IS JULI. Het gekim nn ie voorstad "qËWEENTEBESTUUR BINNENLAND lBISi Ij tei Daim aiiinit w liiw'li'l- REOEERINOSGOEDfcREN. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen brengen ter algemeene Kennis: dat ingevolge hunne kennisgeving van 28 Februari 1917, behoorende bij de voor hunne gemeente geldende distributieregeling van regeermgsgoe- deren d.d. 12 en 19 Februari 1917 A no. 213, gedurende de week van 19 Juli tot" en met 25 Juli 1919 verkrijgbaar is op bon no. 3561 ons KALI- ZEEP a f 0.08 per ons op bon no. 357 3% ons SUIKER (diverse soorten) op Kindersuikerkaart 6 3ons SUIKER (diverse soorten); op Kindermeelkaart no. 1 1 pond KINDERMEEL. Vlissingen, 18 Juli 1919. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. P. v. ROSSUM Jr. MSL1T1E. Tweede zitting van den Militieraad. De Burgemeester der gemeente Vlis singen maalkf bekend, dat de tweede zitting van den Militieraad ivoor de in geschrevenen voor de militie, lichting 1920 dezer gemeente zal plaats hebben ten Raaidhuize, op Woensdag 6 Augustus 1919, des namiddags te 2 uur. In de tweede zitting wordt uitspraak gedaan omtrent le. geschiktheid voor den dienst van hen, te wier aanzien het gevoelen der geneeskundigen voor den Keurings- raad niet van gelijke strekking was 2e geschiktheid voor den dienst van hen, van wie een nieuw geneeskundig onderzoek is aangevraagd 3e. vrijstelling van in het zelfde jaar geboren broeders 4e. vrijstelling, waaromtrent buiten schuld van hen, wie zij geldt, in de eerste zitting van den Militieraad geen uitspraak kon .worden gedaan 5e. uitsluiting van hen, te wier aan zien sedert de eerste zitting van den Militieraad een reden tot uitsluiting bekend geworden is, voor zoover zij niet reeds bij onherroepelijk geworden uitspraak vrijgesteld of ongeschikt be vonden zijn. Vlissingen, 18 juli 1919. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een ver zoek, om vergunning. Burgemeester en Wethouders der gemeente Vlissingen gelet op het verzoek, onder dagtee- kening van 19 Mei j.i. ingediend door P. A. FiRiET, alhier, waarbij vergun ning wordt gevraagd tot uitbreiding van zijn timmerfabriek door het plaat sen van 7 electromotoren gezamenlijk van 33 P. K., ter vervanging van zijn zuigga.s-installatie, voor het bewerken van hout in het perceel Lampsensstraat no. 19 overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, ■wtnwftw,r 'i-|iTTTinm imiiu—>ji FEUILLETON door OTTO ELSTER. 13) Uw veronderstelling is volkomen iuist, heer doctor, antwoordde Ruth en bloosde even, terwijl ze op de kleine hoekcanapé ging zitten, waarachter een palmenarrangemment was aange bracht. Is zijn onschuld nog altijd niet be wezen Neen, maar ik heb thans sporen ontdekt, die o>p den werkelijken dader schijnen te wijzen. Ik heb nog slechts één schakel noodig in de keten van be wijzen voor Paul's onschuld. En ^Jie is Mag ik openhartig met u spreken, juifrotiw lik verzoek u daarom ik zal u volkomen openhartig antwoorden, lik dank u. Luister dan Ik heb weten te ontdekken, dat in den bewus- ten nacht een inan, die nergens anders vandaan kon komen dan uit den Ha zenhoek, met de kleine boot van veer man Marten over de rivier roeide, op net geroep van den veerman niet op hield met roeien, maar integendeel zoo snel hij; kon den anderen oever trachtte te bereiken. Ik heb op dien,zelfden oever die moeilijk te beklimmen was, daar eerste li-d, der Hinderwet, op grond dat door het hoofd van het 10e district der Arbeidsinspectie nog niet kan worden afgegeven de imedèdeeling overeen komstig art. 7fois der Hinderwet, aan gezien de aanvrager nalatig bleef in het geven van de door hem nooidig ge achte inlichtingen Gelet op drf. 8, tweede lid, der Hin derwet besluiten: De beslissing op voormeld verzoek te verdagen. Vlissingen, 15 Juli 1919. Burg. en Weth. voornoemd VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. P. v. ROSSUM Jr. Kortrngin's verjaardag. Zooais reeds gemeld zullen de mili taire parades ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, aan gezien de 31ste Augustus op Zondag valt, op Maandag 1 September worden gehouden. Naar ons verder bij navraag ter zeer bevoegder plaatse is gebleken zullen eventueele feestvieringen in verband met Koningin's verjaardag om gelijke reden op Maandag 1 September plaats hebben. De Duitsche kroonprinses naar Wieringen. Het bericht, dat de voormalige Duit sche kroonprinses, binnenkort een be zoek zal brengen aan haar echtgenoot op het eiland Wieringen vindt bevesti ging. Het is echter nog niet bekend wan neer het bezoek zal plaats hebben. Middenstandscongres. In de gisteren te Arnhem voortgezet te vergadering is aan de orde geweest hef praeadvies van den heer J. W. Nie- meyer te 'Rotterdam, inzake levensver zekering en ouderdomsverzorging en haar 'belangen voor den middenstand. Na een korte discussie werd 'besloten een commissie het onderzoek van deze zaak op te dragen, terwijl de benoe ming dezer commissie aan het hoofd bestuur wordt overgelaten. Hierop kwam aan de cfrde het prae advies van den 'heer A. Ingenool te 's-Gravenhage, over ziektekostenverze kering voor den middenstand. Besloten wordt oo'k voor deze zaak een 'commis sie te laten benoemen door het hoofd bestuur. Zesde Conferentie voor Inwendige Zending. Woensdagmorgen werd de Confe- i entje voor Inwendige Zending te Doe- tinchem weder aangevangen met een korte godsdienstoefening, waarin dr. C. M. Briët van Doetinchem voorging. Spr. nam tot uitgangspunt zijner toe spraak Lucas 13 23, 24. Hierna was het woord aan ds. P. Stegenga van Amsterdam, om te spre ken over „Kerik en Evangelisatie". Zieke militairen. Ter 'bevordering van een .goede sa menwerking tusschen de troepneom- mandanten en de officieren van ge zondheid ten opzichte van de verple ging van zieke 'militairen is o.m. be paald, dat de compagnies-, eskaders- en batterijcoromaradanten hunne man schappen, die in een ziekenirichting zijn opgenomen, nu en dan zullen hebben te bezoeken «of door een officier te doen de man niet aan de aanlegplaats land de, sporen van den misdadiger gevon den. in de voornaamste plaats een gou den horloge, dal hij verloren moet heb ben, en dat stellig van den diefstal af komstig is. Het is nu maar de vraag, of Paul Brandes misschien niet de me deplichtige van den misdadiger ge weest zou kunnen zijn Deze kwestie kan slechts opgelost worden door liet getuigenis van een meisje, waarmee Paul volgens zijn zeggen dien avond een rendezvous in den Hazenhoek heeft gehad. Bevestigt dit meisje de verkla ring van Paul, dat hij eerst na het hoo ien van net hulpgeroep het huis van de vermoorde binnengegaan i,s, dan is zijn onschuld duidelijk bewezen en is er geen enkele reden meer om hem in hechtenis te hoTjden. 'Ruth haalde diep adem ze had haar handen krampachtig in den schoot ge vouwen, maar in li-aar oogen lag een uitdrukking van vastberadenheid. Ik kan de verklaring van Paul in elk opzicht bevestigen. U, juffrouw, vroe'g Vogler schijn baar verbaasd. Ja wanf ik was de dame, met wie Paul dien avond in den Hazenhoek een samenkomst had... Dat is zonderling. Volstrekt niet, antw-oordde Ruth, en een venlegen, maar tegelijk lier glimlach je speelde om haaT lippen. Paul en ik zijn heimelijk verloofd, A'h daar wist ik niets van, Niemand wist er van vooral bezofeken, tenzij de aard der ziekte zich daartegen mocht verzetten. Op het ziekenrapport mogen bij het onderhoud tuissöhen den militairen ge neesheer en 'den militair die zich heeft ziek gemeld, geen niet-deskundigen (froepenofficier of sergeant van de week) aanwezig zijn. Ten einde zich van den goeden gang van zaken bij de visLatie voor wat het militair gedeelte betreft, te overtuigen, moeten de conimaredeerende officieren daarbij nu en dan verschijnen of aan een officier opdragen dit namens hen te doen. De leiding van en de controle over .de medische verrichtingen van den of ficier van gezondheid moet overgelaten worden aan den chef van den genees kundigen dienst ter plaatse, die daartoe af en toe de visitatie bijwoont of door een ervaren officier van gezondheid doet bijwonen. Hetzij bij meergenoemde visitatie, hetzij .door bemiddeling van den chef van den geneeskundigen dienst ter plaatse, verstrekken de compagnies-, eskadrons- en batterij-commandanten, zoo noodig vooraf, inlichtingen om trent .militairen, waarvoor geneeskun dig advies gewensoht of gevraagd is. Zij doen dit persoonlijk door middel van een door hen aangewezen officier of schriftelijk. De zes-urige arbeidsdag. De gemeenteraad te Zaandam heeft met op 2 na algemeene stemmen aan genomen het voorstel van Burg. en Wetih. tot invoering van den 6-urigen arbeidsdag in het continubedrijf aan de gasfabriek. Het vragenrecht voor de Prov. Staten. Naar aanleiding van een voorstel om het schriftelijk vragenrecht voor de Staten in te voeren stelden Ged. Staten van N.->Holland voor het reglement van orde der Prov. Staten aan te vullen met een artikel, waarin bepaald wordt dat de leden der Staten, zonder verlof der Sfaten, schriftelijke vragen aan Ged. Sfaten kunnen stellen ten opzichte van de in artt. 152 tot en met 162 der Prov. Statemwet bedoelde handelingen. De vragen worden met de antwoorden onverwijld aan de Statenleden meege deeld, een uitzondering wordt gemaakt voor de vragen, welke wegens vorm of inhoud bezwaar opleveren. De voorzitter deelde echter mede, dat hij niet bereid is om vragen te beant woorden. die hem gesteld worden in zijn qualiteit van Commissaris der Ko- nigin. Ook is zijn persoonlijke meening datGed. Staten niet interpellabel zijn ten opzichte van handelingen, niet Val lende onder art. 152 tot en met 162 der Provinciale wet. Het voorstel' werd daarna goedge keurd. Tramstaking opgeheven. De staking bij de Geldersch-Overij- selsche Stoomtram i-s opgeheven. Na een conferentie tusschen de dirêctie en vertegenwoordigers van het personeel op het stu'k van loon enz. is een bevre digende schikking getroffen. Gisteren morgen te 7 uur is het bedrijf geheel hervat. Een raadslid gedisqualificeerd. De afdeeling Apeldoorn van den Vrijzinnig-Denioeratischen Bond 'heeft een motie aangenomen, .waarin naar aanleiding van 'tiet feit, dat het raads lid, de heer J. H. Pl:et verklaard heeft, bij de wethoudersbenoeming niet op 'n mochten mijn bloedverwanten er niets van vernemen, daarom kozen wii een eenzame plaats tot plaats van samen komst. U zult nu vragen waarom ik niet eerder met mijn getuigenis voor den dag ben gekomen, maar, och lees dezen brief van Paul, hij zelf wenschte het niet en denk d:an eens aan den angst, die mij beving, als ik er aan dacht met dit getuigenis voor den dag te moeten komen het had Item en mij slechts kwaad kunnen doen. ïk begrijp uw handelwijze volko men, juffrouw. /Het was erg verkeerd van mij, ik weet het, ntaar ik was immers zoo vast overtuigd van Paul's onschuld, dat zijn invrijheidstelling voor mij zeker was. Nu echter ben ik besloten getuigenis af te leggen, er moge voor mii dan van komten, wat er wil. Ik ben het aan Paul verschuldigd, voor hent op te komen. Zij was op gaan staan. Hij bewon derde haar vastberadenheid,haar moed, maar hij zag ook met bliksemsnelheid al de onaangenaamheden, welke voor het dappere mei-sje uit dit optreden moesten voortvloeien. Haar maatschap pelijke positie zou zeer ondermijnd worden, -haar voorname bloedverwan ten zouden boos op haar zijn en mis schien de handen van haar aftrekken, en Vogler wist toevallig, dat Ruth zoo amn was als een kerkrat, geen andere bloedverwanten had en geheel van haar tante, de barones Kesselibrink, afhing. U zult natuurlijk mijn zwijgen veroordeelen, vervolgde Ruth, toen hij lid der S. D. A. P. te willen stammen, wanneer dit lid niet de verklaring af legt, dat het zich in tijden van revolutie aan de zijde van het wettig gezag zal p'aatsen. wordt verklaard, dat de heer Plet geheel en onvoorwaardelijk het vertrouwen in hem als geschikt en tac tisch vertegenwoordiger der V.-D. par tij te Apeldoorn heeft verloren en daar om zedelijk verplicht is, zijn raadszetel :er beschikking te stellen van zijn op volger op de ranglijst. Een stoomloodstransporfvaartuig. Van de werf der N.V. „IJselwerf' te Kampen is rtfèt goed gevolg te water gelaten een stoomloodstransportvaar- tuig, in aanbouw voor het departement van marine. De 'hoofdafmetingen van 'het schip zijn lengte over alles 34.80 M. lengte tusschen de loodlijnen 33.10 M., groot ste breedte op buitenkant der spanten 6.65 M., holte 3.25 M. 'De diepgang in zeewater bedraagt gemiddeld 2.45 M., de waterverplaatsing bij dien diepgang 251.8 ton. De stoommachine is van een verti cale triple-expansie-systeem /met af zonderlijken oppervlakcondensor en in staat om 300 !PK te ontwikkelen 'bij 180 omwentelingen per minuut, waar bij de vermoedelijke vaart van het schip 10% mijl per uur zal bedragen. De stoomketel heeft ee.n totaal verwar mend oppervlak van 100 M2. en een stooimidruik van 13.4 Kg. per M2. Op de dekken zullen onder meer worden opgesteld een verticale gecom bineerde hand-stoomstuurmachine, een stoomhijsclhlier en een stoomankerlier. De gelheele machine-installatie met bo vengenoemde dekwerktuigen worden vervaardigd door de N.V. Machinefa briek „Utrecht" te Utrecht. Stads- en Provinciemeuws VLISSINGEN, 18 JULI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF. ZATERDAG 19 JULI Kalizeep en scheerzeep. De geoubliceerde kalizeep is ver krijgbaar bij de navolgende winkeliers: Coöperatieve vereenigng „De Broeder band". „Eigen Hulp" aan /het Beurs plein en in de Seheldestraat, Firma Wed. J. G. H. Dommisse, J. Goetheer, H. Loois, 'D. Kodde, J. A. Maas. J. B. van der Schaaf, P. Smit, C. J. Tuijri- man voorheen Lensvelt c5 Co., D. van Verre en N. Zandee, terwijl scheerzeep dagelijks wordt verkocht aan de loket ten en weldra zal opgeruimd zijn. Wij verwijzen naar de desbetreffende ad vertentie. Beschuit. Heden ontvingen wij bericht dat de ge'heele door ons aangevraagde hoe veelheid Amerikaansehe bloem voor beschuit werd toegewezen. Wij zullen binnen enkele dagen in de gelegenheid zijn deze 'bloem te disfribueeren volgens de ingekomen aanvragen, daar wij om- i megaand telegrafische remise zonden aan ihet comité van graanhandelaren te Rotterdam en bij de graanfactors Visser Co, op spoed aandrongen. Teneinde belanghebbenden niet onkun dig te laten, deelen wij mede dat ons door bovengenoemd comité een garan tieverklaring werd voorgelegd ter on derschrijving en deze bevat dat deze bloem uitsluitend is bestemd en ge bruikt zal worden voor verbruik in nadenkend bleef zwijgen. Miaar ik wii goedmaken, wat ik tot dusver mis deed... ■Nu stond hij haastig op. Neen, juffrouw, zei hij ontroerd. Ik begrijp volkomen, dat u uw harts geheim niet aan het publiek wilde prijs geven en ik dank u van ganscher harte voor uw vertrouwen. U zult u in mij niet bedrogen hebben uw geheim zal niet publiek worden. Ik zal met den rechter van Instructie spreken mis schien zult u voor hem uw getuigenis moeten afleggen. Maar dan zal het vodnloopig onderzoek ook worden ge sloten. Tot een qpenbare behandeling van de zaak zal het niet komen en van 't geen er bij het voorloopig onderzoek wordt medegedeeld, wordt niets pu bliek. De rechter van instructie en de ambtenaar van het openbaar ministerie, met wien ik oo'k spreken zal, zullen na tuurlijk alles streng geheim houden. Het i>s zeer vriendelijk van u mij op deze wijze het afleggen van mijn venklaring gemakkelijker te maken. Verlaat u geheel op mij, juffrouw, n zult aan geenerlei onaangenaamhe den worden blootgesteld. Ik da nik u hartelijk. De bediende verscheen in de deur en meldde, dat baron Von Flatau in den grooten salon wachtte. Goed. We komen dadelijk. Kom, doctor, laten we er heen gaan en nogmaals hartelijk dank. Ze reiikte hein de hanid. die hij be wogen aan de lippen bracht. Daarna Nederland en dat deze tarwebloem of de daaruit vervaardigde producten en artikelen zonder vergunning v;an de N. O. T. niet mogen worden uitge voerd. Voorts verbonden wij ons een boete te zullen betalen indien in strijd met bovengenoemde voorschriften zal worden gehandeld. Het spreekt vanzelf dat bij een even tueele overtreding op den betreffenden bakker ide op te leggen boete zal: wor den verhaald. Zout. Heden is afgekondigd het besluit omtrent den vrijdom van accijns voor zout, gebezigd voor de 'zouting van groenten en noten, welke naar 'het bui tenland worden uitgevoerd. Stroopapier. Met ingang van 17 dezer wordt stroo papier vrijgegeven tot uitvoer. Superfosfaat. Tot 15 Augustus 1919 kunnen als nog bestellingen op superfosfaat inge zonden worden. Men vervoege zich voor nadere gegevens tof de landbouw- commissie. Veeziekten. Op den staat van besmettelijke vee ziekten in Nederland over Juni 1919 koimt Vlissingen niet voor. De staat ligt inzage op ons bureau en ten kantore van de landbouwcommissie. Honden. Heden is afgekondigd besluit hou dende verbod van uitvoer van honden. Het programma van het concert, Zondagavond van 8 tot 10 uur op den boulevard Bvertsen te geven door „St. Caecilia", luidt als volgt „Souvenir de Namur", pas redouble, Belleflamme ouverture „Trésor des Incas", F. Hoffmann fantaisie sur l'opera „Gemimi di Vergi", Donizetti „Nciges eternelles" fantaisie, E. Pontet; „Vive le Régiment", pas redouiblé, W. J. C. Bekker ouverture „les Croisées", E. Deneu'flbourg fantaisie sur l'opera „La Dame Blanche", Boieldieu „Gra- ziella", F. Andrieu finale. Tot klerk der le klasse bij den Raad van arbeid te Middelburg is benoemd, de heer P. I. Roth, thans hoofd-agent van politie alhier. Door de leerlingen van school D werd gisteren een schoolreisje naar Domburg gemaakt. De kinderen heb ben een zeer genoeglijken dag doorge bracht aan het strand en in de bosschen en keerden des .avonds S uur hoogst voldaan huiswaarts. De sergeant-kok der marine J. A. van Batenberg wordt op 19 Juli overge plaatst van het wachtschip alhier naar •het wachtschip te Willemsoord en de sergeant-kok H. A. M. Morren van Willemsoord naar hier. Op 25 Juli wordt de bootsman S. Lubsen overgeplaatst van het vlieg kamp Kooij naar het vliegkamp te Veere en op 28 Juli de schipper J. J. H. Walbeek van het vliegkamp 'te Veere naar de onderzeedienst-kazerne. Het Middelburgsch Muziekkorps geeft Dinsdag 22 Juli, des avonds 8 uur een uitvoering op het Molenwater. Men schrijft ons uit Middelburg In een gisterenavond gehouden ver gadering gaf de heer L. J. Mes, voor zitter van „Middelburg Vooruit" aan de- opgeroepen vertegenwoordigers van, begaven ze zich naar den salon, waar meneer Von Ftatau zich den tijd ver dreef, met het beschouwen van het groote portret der barones, die door een bekend kunstenaar in een schitte rend baltoilet was voorgesteld. O/nt den blooten fraai gevonniden hals slingerde zic'h een driedubbel parelsnoer, dat door een slangenkop werd gesloten. De ooigen van de' slang werden gevormd door grijsgroene parelen van buiten gewonen glans. Het scheen dat vooral dit parelsnoer en d'e slangenkop den baron interesseerden. Is uw tante reeds lang in 't bezit van deze parelen vroeg hij, nadat men elkander begroet had. Voor zoover ik weet ja, antwoord de Ruth op tachtigen toon. Hm zonderling, zei de baron. Wat vindt u toch zonderling? Dit parelsnoer is, geloof ik, het geschenk van een Russischen grootvorst aan mijn tante, toen deze nog op het tooneel op trad. Hm ja zeer interessant zuiver Oostersche smaak. Ik heb on langs precies zoo'n snoer gezien 'k dacht niet, dat er twee exemplaren be stonden. De donkere parelen zijn zeer kostbaar. Meneer von Flatau was een van die lange, magere vertegenwoordigers van den No'ordiduitsohen adel, zooals de humoristische bladen ze gaarne in beeld brengen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1