GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN all of niet zal teekenen. Wij vermoeden van wèl tiet kan niet andens doen, omdat bij weigering de geallieerden de wapens weer zullen opnemen 'en dan DuiitscManld verder zullen binnenruk ken. En niet dat men daar alleen be vreesd voor is.-Ook het feit, dat er een kentering in de Duitsche volksstem ming valt waar te nemen ten gunste van de teekeninig wijst er op dat wij de volgende weektden vrede,waarnaar men in Duilschlanid vooral zoo hunkerend uitziet, zullen krijgen. IDe felste oppositie tegen het teeke nen van den vrede schijnt uit Ie gaan van de vredesdelegatie, onder leiding van graai BroCkdorff, die eenstemmig voor verwerping der voorwaarden is en ooik een memorandum aan de regeering richtte, waarin deze -wordt aangeraden niet te teekenen. De gevolgen van on derteekenen zouden veel erger zijn dan van weigering. Aldus luidt het oordeel van de vre desconferentie. Het is Oipmer.kelijk dat in de jongste berichten steeds weer ge sprokén wordt over vervanging van graaf Brockdorff. Als czij-n opvolger wordt genoemd Eraberger, die door gaat voor een voorstander van onder teekening. Hoe zal de Duitsohe regee ring haar draai nemen Vooral Schei- ëemann heeft met veel nadruk het on aannemelijk over de Entente-voorwaar den uitgesproken. Zijn verklaring in de Nationale Vergadering zal er dubbel merkwaardig om zijn. Eventueele on derteekening door Duit9chland kan het aftreden van Soheidemann tengevolge hebben. Een kafoinetoErzberger zou dan niet tot de onmogelijkheden be'hooren. Overigens is van de stemming in Duitsche regeeringskringen op dit oogenblik weinig met zekerheid be kend. De vraag van een voltestemming komt weer naar voren, ook spreekt men van ontbinding der regeering en der Nationale Vergadering om te kennen te geven dat geen regeering het doodvon nis over het eigen volk wil bekrachti gen. N-og hooipt men tijd ite winnen en uitstel te verkrijgen van het „laatste woord der Entente". In Duitsche regee- ringslkringan koestert men nog hoop. dat het lukken zal de Entente tot ver der uitstel van den termijn, die Maan dag 23 deizer afloopt, te bewegen. Te Parijs ziet men in de termijn,verlenging met 2 dagen de gewone methode van <ie Entente van aarzeling en weifeling. Zoo verwacht men te Parijs ironisch, dat de besluiteloosheid der geallieer den dan nog weer zal leiden tot verder uitstel van executie voor Duitschiand. WILSON IN SELGIE. Bij ide ontvangst door het Belgische parlement van president Wilson, welke Woensdagnamiddag in de zittingszaal •der Kamer iplaats vond, verwelkomde de Kamervoorzitter Poullet, den presi dent in .hartelijke bewoordingen. Hierna (hield Paul (Hijntans, de minis ter van buitenlartdsche zaken, een redt', waarin Ihij aan die edelmoedigheid her innerde, welke ihet Anneriteansche volk ■tijdens den oorlog aan België getoond heeft, dat zij.n vrijheid ibleef liefhebben, doch verziwakt en gekwetst -uit den oorlog te voorschijn tornt. De vijand heeft arglistig zijn productiemiddelen verwoest. België ging Hijntans voort is ondanks zijn wonden niet ontmoe digd en bewaart de Ihoop in de toe komst. 'indien het vredesverdrag het -niet alle bevredigingen verschaft, waar naar heit verlangjde, rekent Ihet niet al leen op de energie zijner bevolking, doelt ook op de hulp en vriendschap van Amerika, oint zijn economisch, mo reel en intellectueel leven weer op te richten. Tijdens de vredesconferentie heeft de Belgische afvaardiging steeds bij -de Aimerikaansche delegatie de aneest welwillende ontvangst en in one nig vraagstuk Iharen ernstigen en machtigen steun gevonden. België wensclit vrede, een rechtvaardigen en herstellenden vrede. Zekere vraagstuk ken, die onmiddellijk ziin- toekomst be treffen, zijn nog niet opgelost. België heeft doeltreffende waarborgen noodig voor izijn economische ontwikkeling, evenals voor zijn veiligheid. Het is vast besloten, deze krachtig en ,met volhar ding na te streven. Om zich deze on misbare waarborgen te verzekeren, hoopt ihet bij izijn geallieerden vriend- schappeiijken steun te vinden. Aan het slot van zijn rede zeide Hij- imans België :zal met de grootste toe wijding zijn medewerking aan den Vol kenbond verieenen, en tevens het -mo- -reele gezag bijdragen van een volk, dat voor Ihet recht heeft gestreden en ge leden. (De redevoeringen van Poullet an Hij- mans werden herhaaldelijk door toejui chingen onderbroken. Onder luid applaus besteeg de presi dent daarop de sprekerstribune. Hij 'hield In het Engelsc'h een uitvoerige rede. Hij (begon met zijn dank uit te drukken voor de ontvangst. Amerika was verheugd, zijn plicht tegenover het menschdom te hebben gedaan. De pre sident was zeer verheugd, ten laatste toch naar België gekomen te zijn. Hij was gekomen, zoodra hij kon hij was hier, omdat hij wilde konten te midden van groote mannen, als de koning, als Max en kardinaal Mercier, die een ware 'herder was te midden van een land, dat tiet meest den istrijd had gevoeld, wiens schending de iieele wereld had doen opspringen. Hier was het, dat drieste macht verdragen brak. Het gevoi.» daarvan was de opzegging der Belgi'- sche neutraliteit, waaraan hij gaarne zijn steun had verleend. Hij was hier, orn te wijzen oo den gemeenseliappe- lijlken plicht van het menschdom, mede te werken aan den bond van het recht, den volkerenbond,1waarvoor ieder voor uitstrevend staatsman ijveren moest. Ieder, die niet zou willen aansluiten, keert zich af van den roep van zijn ge weten. De naties moesten den bond huldigen, niet uit belang, maar om meer redhit en licht in de wereld te brengen. De gedachte aan macht deed al te ge makkelijk 'net gevoel van verantwoor de! ijikiheid wij leen. Daarop gaf Wilson de verzekering van Amerika's hulp. Grondstoffen wa ren noodig en machines dit was geen taak voor regeeringen, tinaar voor za- kenimonechen en bankiers. Binnenkort komt nieuwe tonnenimiaat vrij en dan za! de steven naar België gericht wor den. Te midden dezer, zoo reëel ge worden, wereld pasten alleen daden, geen gevoelens business bestaat niet in gepraat. Laat dan onze gedachten gaan naar de arbeiders, die dagelijks van den morgen tot den avond wroe ten, die de kiezers zijn van de staats lieden de staatslieden zijn hun die naars zij moeten Ihun land en volk redden irnet het te dienen. Na de plechtige parlementszitting, waarin de beide Kamers den president ieder een gouden herinnenings-medailie van den kunstenaar Devreese aanbo den, werd per -automobiel naar Meche- len gereden. Te Leuven werd de president door de burgerlijke en geestelijke autoriteiten ontvangen, waarn-a een kort bezoek ge bracht werd aan de Sint Pieterskerk, aan de verwoeste bibliotheek. Daar be noemde rector Ladeuze den president tot doctor honoris causa der universi teit. Te Mechelen gebruikten de staats hoofden de thee -bij ikairdinaai Mercier. Vervolgens werd teruggereden naar Brussel, ter ontvangst op het stadhuis. Te half 6 uur had de officieeie ont vangst op het stadhuis plaats. School kinderen en leerlingen van de middel bare scholen vormden de cordtons op de groote markt, waar alleen vlaggen en de vendels der gilden de gulden en grauwe gevels sierden. Ondanks de 'brandende zonehitte was Ihet publiek reeds om 3 uur begonnen met de open gelaten ruimte in te neimen. ZAL DUITSCHLAND WEIGEREN OM TE TEEKENEN Het „8 Uihr Abendiblatt" verneemt uit Weimar De rijteregeering heeft Woensdag een kafoinetszitbing gehouden, om te beraadslagen o-ver de houding, aa.n te nemen tegenover de nota van de En tente. Tot een definitief besluit kwam men niet, daar de regeering eer-st de meen-in-g van de nationale vergadering, die hesden bijeenkomt wil hooren. Eerst na afloop daarvan zal over de te nemen beslissing een nieuwe kabinetszitting worden gehouden, zoodat Zaterdag de beslissing kan worden tegemoet gezien. Aan „der .Abend" wondt uit Wei-mar geseind De vredesdelegatie, die Woensdag uit Versailles is aangeko men, heeft van de herhaalde onderbre king van haar reis gebruik -gemaakt am een memorandum uit te werken, waarin de eensgezinde opvatting van alle gedelegeerden wordt i/tgeÜTL\'ct. De slotsom, waartoe men in het memo randum komt, is dat de ei-schen van de Entente onder alle omstandigheden moeten worden geweigerd. Dit memorandum maakte 't onder werp der beraadslagingen van de Woensdag gehouden ministerraad uit. Een gedeelte der gedelegeerden, is ter stond naar Berlijn vertrokken en men heeft den indruk dat zij niet meer naar (Versla-files zullen gaan. Naar van welin gelichte zijde verluidt moeten Ebert en Scheide-mann besloten zijn liever af te (treden dan te oniderteekenen. HET VREDESVERDRAG. De regeeringshoof-len der groote ge associeerde mogendheden hebben be sloten, de vredesvoorwaarden der en tente openbaar te maken in den vorm als ze 16 dezer aan de Duilsehe afge vaardigden werden overhandigd, Aw.z. met de verbeteringen, in den tekst van 7 Mei aangebracht. Deze voorwaarden zijn, gelijk de geleibrief het uitdrukt, het laatste woord van de geallieerden. De publicatie za! heden tegelijk te Parijs en te Londen geschieden. Om de Engeische biaden in de gelegenheid te stellen, den tekst der vredesvoorwaar den al Donderdagavond te laten zett«i, is Donderdagmiddag een viicgtu'g met 45 exemplaren van he* verdeag in zijn onherroepelijke gedaante van Bucnaar Londen vertrokken Dit document in het Franrch en het Engeisch opgesteld, telt 426 bladziiden in kwarto, waarvan 214 voor den Franrohen tekst. Er zijn kaarten aan toegevoegd. DE DUITSCHE SOCIALISTEN. De „Vorwarts" schrijft: Gisteten heeft cie sociaal-democrati sche fractie der Pruisische landsverga dering een partijzitting gehouden ter bespreking van de kwestie van het teekenen der vredesvoorwaarden. Ofschoon geen formeele besluiten genomen zijn, kon toch worden vast gesteld, da! da meerderheid, volgens de sprekers iwee derden der fractie, van meening is, dat men zich ten slotte niet aan de oinierteekenmg zal kunnen ont trekken. HET VERSNIPPERDE RUSSISCHE RIJK. De kleine naties die voor-heen deel uitmaakten van het Russische rijk, heb ben een gemeenschappelijk protest op gesteld tegen een officieeie erkenning van de regeering van admiraal Kolt- sChak. Zij vragen dat hun onaf-hanke- lij-klheid zal worden, erkend. De Oefcrain- sahe delegatie heeft een -memorandum overhandigd, waa-rin gezegd wordt, dait Koltsehak -de principes van vrijheid, .ge lijkheid en zelfbeschikkingsrecht ge weld aandoet en dat de geallieerden desniettegenstaande zijn regeering als een al-lRussische willen erkennen, en hem hulp willen ve-r-ieen-en. 'Het Oakrain- sohê leger moet niet alleen strijden te gen de bolsjewilki maar ook tegen de Poolseh-e en Roamoensche imperialisten. De Oelkrainers eisdhen ook voor zich zelÉrestemminig-sféebf o,p. Zij vra-gen er kenning van de repribli-keinsche regee ring en steun in -fiuri strijd. EEN CRISIS IN DUITSCHLAND Het Duitsche kabinef heeft gisteren een discussie van 4 uur gehouden over de vredeskwestie Het resultaat is tot dusver aldus samen te vatten, dat het kabinet het oordeel, waartoe het na het inkomen van de mantelriota gekomen was, ook niet heeft gewijzigd, nadat het nu de omvangrijke memorie heeft leeren kennen. Het kabinet staat nog ais tevoren op het standpunt dat de voorwaarden der enterite niet te vervullen en ondragelijk zijn. Definitief zal eerst stel ing kunnen worden genomen, nadat de ministers ieder afzonderlijk met hun fracties erover hebben beraadslaagd. Men zal zich wel niet vergissen ais men aan neemt dat het kabinet voor een crisis staat. Het is de vraag of de op het oogenblik tot een afwijzing besiojen meerderheid van hef kabinet nog een even vastbesloten meerderheid in de nationale vergadering achter zich heeft. Hoewel thans de meerderheid van het rijkskabinet er nog tegen is, schijnt de meerderheid van de nationale ver gadering eene andere opvatting te heb ben. Het middagbiad „Die Neue Ber liner Ztg." brengt over de vooruit zichten een voorspelling uit Weimar. Het blad meent, dat van de meerder- heidssociaiisten ongeveer 90 pet. vóór onderteekening zijn, van het centrum ongeveer 75 pet., van de democraten ongeveer 30 pet. en van de onafhan- kelijken 100 pet De overige partijen zijn op enkele ultzonderirgen na, meestal Zuid-Duitschers tegen onder teekening Onder deze omstandigheden acht men een kabinetscrisis onvermij delijk. Voorloopig spreekt men daarvan slechts weinig, daar de vraag der on derteekening veel gewichtiger is. in verband met de inbraak ten huize van den heer C. de -Regt aan den Provenierssimgel te Rotterdam, waar voor zich twee personen in bewaring bevinden, is thans oo-k een derde per soon gearresteerd. Al het gestolen tafel gerei, bestaande uit meer dan- honderd stu-ks zilveren voorwerpen, ook gouden sieraden enz., werd in beslag geno men. Het bevond zich in ee-n rieten kof fertje in de woning van de ouders van een der gearresteerden. Hier vond men ook de effecte-n en eenlge andere bij den heer de Regf gestolen voorwerpen. De gearresteerden heib-ben 'n volledige be kentenis afgelegd. De zaak is uitgeko men, doordat iemand, die de inbrekers kende en die van de inbraak afwist, uit wraak de feiten aan de politie heeft medegedeeld. De ouders van S., in wier woning de voonwerpen in beslag zijn genomen, wisten van het geheele geval niets af. Een goede maatregel. De caféhouders, herbergiers en slij ters te Lichtenvoorde (hebben een on derlinge overeenkomst gesloten, waar bij zij zich schriftelijk verbonden_heb- ben, aan drinkers, hunne huisgenooten of gelasti-gden geen sterken drank peT maat te vertoopen. De vorige week heeft de Groning- sohe recherche een inival gedaan in een café van zekeren R., die .gelegenih-id gaf tot het plegen van ontuchtige hande lingen. Thans is een m>g erger feit aan het licht gekomen. Het is der recherche gebiieken dat een 19-jarig meisje, dat begin April in- het ziekenhuis te Gronin gen is overleden, te voren in het café van R., behandeld is ter opwekking van abortus. Een onderzoek heeft nu aan getoond, dat het meisje aan de gevol gen daarvan is overleden. Bij een ver der onderzoek door de recherche is ge bleken, dat de 45-jarige W. B. de ver moedelijke dader is van dit misdrijf. B. is te Winschoten aa-nigdh-ouiden en n-aar Groningen ovengebracht. Hij heeft nog geen volledige bekentenis afgelegd. Inzake de staking van boot-wer kers en veemarbeiders te Amsterdam -wordt gemeld, dat de -conferentie t-us- sChen de -directie van de Soheepvaart- vcreenig-i-ng en de besturen der versVhil- lenide -bootwerkers- en veem arbeiders organisaties geen resultaat heeft opge leverd. De besturen deelden mede, dat de staking geproclameerd is buiten de organisaties om. Deze hebben de sta king afgekeurd, om-dat zij plaats vindt in strijd -met het advies der besturen. De staking om-vat 2000 man. Weer een -militaire kas gestolen. Te Assen is i-n een der campagnios-bureelen i-n de Hemdrikkazerne d-e deksel van de ad ministratie-kist verbrijzeld het geld dat er in was is gestolen. Een kolentrust? Naar bet „Hbl." van een der voornaamste importeurs van Engeische steenkolen, heeft vernomen is het gerucht dat er een trust zou gevormd zijn tusschen Engeische en Duitsche steenkoienim porteurs geheel uit de lucht gegrepen. Van een trust is geen sprake geweest, terwijl aileen al het samengaan met importeurs van Duitsche kolen voor de Engeische mijn-directies een reden zou zijn om den invoer van Engeische kolen verder geheel uit te schakelen. Drie loopjongens, in dienst eener Dui'sche instelling aait den Eendracht- weg te Rotterdam hebben een bedrag van circa f600 verduisterd. Dit bedrag Ontvingen zij over de vorige maand voor de verzending van telegrammen, d-e zij echter piet betaalden .maar ep tekening courant Heien botton, De jongens zijn in bewaring gesteld. Aan de Damkade te Zaandam keerschie Woensdagavond een groote bedrijvigheid aan den wal van toe schouwers die het geval stonden te be praten en op het water van werklieden, die inet emmers en vuilmsblikken een dikke, geelbruine smerige olielaag stonden af te roomen om deze in vaten te vergaren. Ter hoogte van de broodfabriek „De Ruyter" der firma Verkaae en Comp. was des middags een met 40 000 K.G. ongeraffineerde lijnolie geladen schuit gekanteld met het gevolg, dat het water in en de olie uit de tank vloeide, waarna de schuit in de diepte zor,k. in eer, oogenblik had de olie zich over de Zaan verspreid, door den wind spoedig in de richting van den Dam gedreven. Doordien op verzoek de sluisdeuren zooveel mogelijk gesloten werden gehouden, werd de olie belet verder weg te stroomen. Een groot aantai mannen en jongens was er dadelijk op uit een doel mach tig te wotden en van alle kanten liep men met emmers en tobbens vol olie weg, tot de politie er een eir.d aan maakte. Op het Dampad torschteneen twee tal mannen een tobbe vol van de dikke vette vloeistof toen, even voor zij hun woning bereikten, de bodem losliet en de geheele met zooveel moeite ver gaarde hoeveelheid over de straat weg vloeide Vanwege den heer P. Bon, die de olie vervoerde, werden toen een aantal werklieden aangesteld, om de olie van het water te scheppen in inmiddels aangevoerde ledige vaten, met welk werk den geheeien racht werd voort gegaan. De waarde van deze partij ongepa raffineerde lijnolie werd op meer dan een halve ton gouds geschat Te Zeebrugge zal, naar uit Belgie gemeld wordt, een monument worden opgericht, ter herinnering aan den wereldoorlog. In de Itosfen welke 30 000 p. sf. bedragen zullen, wordt door een Engeische. vereer,igir-g voorzien. Woensdagmiddag heeft te Gent een reu-sachti-ge brand een aanzienlijk gedeelte der Gcntsche haveninrichtin gen verrwoest. Het vuur ontstond ik een houten loods, gevuld met jute-tbalen. Door den krachtiger, wind aangewak kerd, greep het vuur snel o-m zich heen, sloeg o-ver op het hooldentrepot, waar in geweven stoffen, wijn en suiker op geslagen wa-ren. Het -geheele gebouw is vernield. Een brandweerman is onder de neerstortende muren bedolven en gedood. De schade -beloopt minstens 1 millioen. De tram staking te Ant werpen. Op een Woensdagavond ter, stadhuize te Antwerpen gehouden vergadering is een overeenkomst tus schen de tramwegmaatschappij en het stakende personeel getroffen. Het werk zal heden worden hervat op de voor waarden welke door de directie worden gesteld, n). 100 procent verhooging van het loon van 1914 eninvosring van den negenurendag. De maatschappij erkent de vakvereeniging wanneer deze ver tegenwoordigd wordt door een iid van het personeel. in het Alexandradok te Liverpool zijn Maandagavond twee groote pak huizen, die tengevolge van de staking in de haven, tot den nok toe met goe deren gevuld waren, door brand ver nield. De brand ontstond in eenige handerden vaten met terpentijn, die tusschen beide pakhuizen lagen opge slagen. De brandende oiie stroomde in de rivier De Mersey en spreidde zich drie kilometer ver over het water uit. Door den sterken wind aangewakkerd, tastte het vuur de 400 voet lange pak huizen aan, die volgeladen waren met timmerhout, olie, katoen en andere goederen van alterlei aard De vlammen sloegen meet dan 20 meter boven het dak van de zelf reeds 17 meier hooge pakhuizen uit. De schade wordt op meer dan 12 millioen gulden geraamd. Te Toronto is Vrijdag Mc. Cul- tougb, een man, die ter dood veroor deeld was wegens den moord op een speurder, opgehangen. F.r was eer. groote beweging van sympathie voor hem ontstaan. Twee maanden geleatn was hij uit de gevangenis ontsnapt Toen hij weer gevat was, werden er wanhopige pogingen gedaan om het vonnis gewijzigd te krijgen. Vrijdagochtend in devroeglewaseen menigte voor de gevangenis tezamen gestroomd en Mc. Cullough verscheen telkens voor het raam en wuifde met de hand naar zijn juichende en zin gende bewonderaars daarbeneden. Toen het licht begon te worden, nam de menigte een vijandelijke houding aan en viel zij op de politie aan, maar be reden agenten verijdelden een poging om den gevangene te bevrijden. Onder de menigte waren vale vrouwen, enkele met kinderen in kinderwagens. De menigte zong: „Tot wij elkan der weer ontmoeten" waarop Mc. Gul- lough vanuit de gevangenis antwoordde met: „Nader mijn God tot UI' Glim lachend betrad hij het schavot. 't Schijnt, dat de meeste menschen nog weinig begrip hebben van de kracht en sterkte van water. Wanneer w;j,isr stroomt met een snelheid vajigOmijifR per uur, is het m?t ti'e doorzichtige vloeistof waar in we gewoon zijn te baden Ata men in een hydroplane zit, wejke ziph piet snelheid van 50 mijlen per uur ovêf hst water beweegt en men houdt zijn hand óvêï*102^^ scheert er mede over 't water, dan loogt men groet gevaar z'n arm of pois te breken tegen het eerste het beste gGifje waarmede men in aanraking komt. Bij genoemde snelheid toch heeft het water den tijd niet om uiteen te spatten en »laat men tegen een golfje als tegen een stukje metaal Hebben we een straat water, welke onder een enormen druk weg spuit en houdt men daarin een sabel, dan zal dit wapen In plaats var. het water te klieven, in stukken worden geslagen. De straal water ge lijkt in haar uitwerking op een staaf ijzer. Het eiland Natura, gelegen in de Stille Zuidzee ongeveer ter hoogte van de evenaar, zal waarschijnlijk als ge wezen Duitsche kolonie in de handen van Engeland tomen. Het eiland bezit zeer rijke fosfaatlagen. in „Natur und Kultur" verhaalt prof. Wilh. Böhmi hoe deze bodemschatten op Natura ontdekt werden. Het eiland had steeds de aan dacht der geleerden getrokken do-ordat het als het ware een groot fossiel was, met gesteenten uit allerlei perioden. Eenige sfeenen, zeer opvallend van vorm, werden in 1905 door een Autra- 1-isch mineraloog naar Sidney meegeno men. Daar trokken ze de aandacht van de bekende fosfaat-ikenners Ellis en Arundel, die op het eiland Banobe groo te f-oisfaatlagen exploiteerden. Zij her kenden onmiddellijk de fosfaatsuibstan- tie en sedert die-n tijd levert Natura groote hoeveelheden trikaliu-m-su-ffaat van uitstekende hoedanigheid. De sergeant-imajoor-in-structeur C. Ghristi-aansen, van het 14e reg. in-f. al hier, is te rekenen van 1 April jt. aange steld tot adjudant-onderofficier bij den staf van het 21e reg. inf. te den Heider. Jhr. Mr. A. F. DE SAVORNIN LOKMAN De nestor der Tweede Katmer, de heer jhr. mr. A. F. de Savornin Lob man, herdacht -heden onder zeer veie blijlken van belangstelling den d-ag waarop hij vóór 40 jaar tot lid der Tiweede Kamer wend gekozen. EXTRA LOON VOOR HET SPOOR WEGPERSONEEL. De directie der Nederlandsche Spoor wegen hebben dezer dagen aan het hoofdbestuur van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel me de-gedeeld, dat overeenkomstig de toe zegging, gedaan bij de bespreking van 27 Mei jl. is overwogen of bij de uit- (teering der twee exfra-weiken loon van Mei ji. voor de z.-g. half in-valieden op een of andere wijze alsnog rekening ware te houden met de door hen geno ten pen&ioemiitikeering of ongevalrente, zoodat tihans besloten is bedoelde ex tra-welken voor het betrokken personeel te berekenen over de werkelijk genoten bezoldiging vermeerderd met de pen- sioenuitkeering of (en) onge-valrente. KABINETSCRISIS IN DUITSCHLAND. BEiRiiJN. (V.D.) Het kabinet-Schei- deimann is afgetreden. (De oorzaak van deze crisis moet worden toegeschreven aan verschil van gevoelen ten opzichte van het al- of niet teekenen van het vredesverdrag. Het verluidde dat Scheidemar.n in geen geval tot teekenen bereid was en daarom heeft hij zeker zijn ontslag ge nomen en met hem het geheele kabinet. 'Een kabinetscrisis komt overigens in Duitschiand o-p het oogenblik a! zeer ongelegen. Red.) WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 Juni Zwakke tot matige winden uit Westelijke ri-chtingen. Meest zwaar be wolkt. Waarschijnlijk reg-eribuien. Koe ler, vooral in het Oosten. WISSELKOERSEN. 19 Juni. Londen f 11.807,; Berlijn f 16 20; Parijs f 39 40 Weer.en f 8 25. HOOGWATER TE VLISSINGEN. (Zomer t ij d.) Juni van. n.m. Zaterdag 21 L.K. 7.35 7.52 Zondag 22 8.34 8.52 Maandag 23 9.38 10.04 Dinsdag 24 10.45 11.12 Woensdag 25 11.50 12.15 Donderdag 26 12.49 1.— Vrijdag 27 N.M. 1.12 1.40

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 3