lit HET PLEEGKIND BlSjS Lsrhappij m it 134 DINSDAG lO JUNL BINNENLAND FEUILLETON Stads» enProvincienieuws en de 16 jaar. n na 6 uur. l'liss. Cour- u éfi. )KKADE 37. choenbaiidcl d rect er opleiding er een fiirjke Jag eri racht. Vliss. Cri ;den 16 jaar ter. de Ruyter 10. d d e i b u r g d a nr. :in juni ïïnH 7.— 7.— 'rrdf a <-s in-- oaren Transpor! en rven G. VOS ïENHOOKN f STEPHOD"*"' rs. BUITEN- MLCKEREN". eiing vanaf 1918. ar Domburg ir Vlissingen am. 6.10 uit Middelburg, 5 aankomt, issingen kun- om 7.50 uit kende elec- isingen terug - E TRAM Middelburg. stregeling 918 tot nadere ing. ïaar Middel- 40*A, 5 45*A, 8 20B. 9 10G, 11 50Gnm. 2.30G, 3 10. 50 6 30, 7 10, 10 30, 11.IOC. naar Vlissin- ,10*A, 6,13*A, 10, 9 50G, nm 12.30G, 3 10G, 3 50. 30, 7 10,7 50 0, 11.IOC. en niet Viij- in de remise am. rkmartstremen werkdagen, 'ertrekken van iet verder dan eren goederen n. met rijden 'gen- in de richting i minuten later Vertrek Sou- Missirgen plm. Is uit Middel- rit ongeveer Ion- en Feest- ie drukte ver in Van Vlis- 30, 2.10, 2 50, 5 30, 6.IOC en 1 30, 2 10, 0.5.30 en 6 10. ation. naar Station 25. 8 45, g 40, l 12 45, 1.50, 10, 6.—, 6 40, 30. Bellamypark 8—, 9 15, 2.30, 1 20, 2 10, 40, 6.20, 7.10;. 1.— t met rijden estdagen. COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 0.80 voor iedere regel meer 20 centbij abonnement speciale prijs. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen er, dienst- ssnvragen 10 cent oer regel, bij con tante betaling. Familieberichten van 16 regels f t.30, iedere regel meer 20 cent ABONNEMENTS-PRIJS Voor -Vlissingen en gemeenten op Walcheren: ƒ1.85 per drie maanden. Franco door het gcheele rijk: ƒ2.20. Week-abonneinenten 14 cent Afzon- ierliike nummers 3 cent Nederland en België. Men rneMt uit Brussel aan de „N. Rott. Ct." Een Belgisch diplomaat, 'zeer op de ihoogte van Ide towestie inzake 'de her ziening van de trad at en van 1839, ver klaarde ntij De toestand is niet goed en niet sletcht. In werkelijkheid is ihet voor ons een succes, 'dat deze kwestie onderwor pen is aan de commissie van zeven. Deze commissie beteekent voor u een vaste waarborg en ihet is overdreven, te zeggen, dat de geallieerden met Neder land tegenover België staan. Deze commissie zal een ernstig werk ondernemen, een diepgaand onderzoek Instellen-. Wij (kunnen dus zeggen, dat wij door niemand in den steek gelaten zijn. Trouwens, zoolang het vraagstuk nog niet is opgelost, kan zich een nieuw feit voordoen. Dat (Limburg niet aan president Wilson vragen zal, voor deze provincie de grondbeginselen van den Volkerenbond toe te passen, idoor toe te staan, dat "het door middel van een voor ons beslissend referendum, doet blijken van zijn gevoelens voor België. Men overdrijft ook, door te spreken van „souvereiniteit", welke België zou eischen. iBetgië verlangt de attributen van de souvereiniteit en ook te dezen opzichte zal de commissie van zeven rechtvaardigheid weten te .bereiken. Alles samengenomen, geeft men ons een commissie, waarin wij volle ver trouwen stellen. Dat bewijst meer dan voldoende, dat wij door niemand in den steek zijn gelaten. Hc-t „Hlbld." schrijft De Belgische bui is afgedreven. Na dc mededeelingen dfe minister Van Karnebeek in de bei de Kamers heelt gedaan, kan men zeg gen, dat het zware onweer, dat al- lenigs in het Zuiden tegen ons was op getrokken, nu van de lucht is. En daarmee is tevens de eenig mogelijke atmosfeer voor onderhandelingen tus schen Nederland en Eelgië verikregen. Want we komen nu in het stadium van de reohtstreeksche onderhandelin gen, waarin België al lang had kunnen verkeeren, indien het niet te onzaliger ure gemeend had,ons via Parijs te moe ten benaderen. Over de wijze waarop het dat gedaan heeft, zullen we nu ver der maar zwijgen. We hebben er her haaldelijk het onze van gezegd en het is titans, na de Parijsohe beslissing, vrijwel lristoire ancienne geworden. Want die beslissing komt feitelijk hier op neer, dat België, voor de behande ling van zijn dësiterata, rechtstreeks naar Nederland wordt verwezen. Ai- leen wordt, blijkelij.k voor den vórm, om België aiithans uiterlijk zooveel mogelijk ter wille -zijn, een zgn. internationale commissie ingesteld. 109) Majoor Greyson gin - spoedig heen en Traverse verdiepte zich weer in zijn brieven, terwijl een vroolijke glimlach zich om zijn bleeke lippen plooide. XXXVMI. We zouden het geduld onzer lezers te .lang op proef stellen, indien we hen de :heele verhandeling van den krijgs raad, die over 't lot van Traverse Rocke te beslissen had, lieten bijwo nen. .De jonge soldaat maakte dadelijk een gunstigen indruk op de rechters door zijn goede manieren, welke men niet van een gewoon militair, maar van een beschaafd jongeling verwachtte. Traverse boog .beleefd, toen 'hij voor de tafel der rechters geroepen werd, antwoordde bescheiden en verdedigde zich op een wijze, die voor den kapi tein en den officier niet het minst kwet send was. De beleedigende taal van den kapitein Lenoir maakte meermalen een slechten indruk. Generaal X., die als president fun geerde, was so-ms genoodzaakt den ko lonel te herinneren, dat hij bij de zaak moest blijven. Zuten was voorzichtiger in zij uitdrukkingen, -want hij was slechts hef werktuig van den kapitein en geen persoonlijke vijand van Tra- DoCh deze commissie mag niets be handelen dat op eenigeriei wijze, hetzij territoriaal hetzij door servituten, onze souvereiniteit zou kunnen raken. En ten aanzien van de waterwegen kan ze al leen datgene behandelen waarover de beide staten het reeds eens zullen zijn gewonden. Zoodat de taak van de commissie in hoofdzaak een Moot re- gistreerende schijnt te zullen zijn en ze alleen in die tractaatswijzigingen die een noodzakelijk gevo1- zullen zijn uer opheffing van België's neutraliteit eenig initiatief zou kunnen nemen dat edhter wel overbodig wezen zal. Bij dezen voor ons hoogst bevredi genden stand van zaken komen we dus gelijk gezegd, nu maar niet weder te rug op de handelwijze van België je gens ons en op de aanranding van onze souvereiniteit en zelfs van ons grond gebied, die het heeft beoogd. Wij wil len daarmee niet zeggen, dat een en ander nu opeens uit ons geheugen zal zijn weggewisofot. Thans constateeren wij echter slechts, dat deze bedoelin gen officieel zijn vastgelegd en dat dus oak dc door .het Volk" zoo vaak hoog aangeslagen invloed van de socialisti sche leden in het Belgische kabinet de officinale uiting van dit heilloos drijven niet heeft weten te verhinderen. Niet aan de heeren Van der Velde c.s., maar aan liet rechtsgevoel te onzen aan zien van den Raad van Vier, en on getwijfeld ook aan de bekwaamheid der Nederlandsche delegatie en met na me aan minister Van Karnebeek, heeft Nederland het te danken dat o-n-s gebied en ons recht niert zullen worden ge schonden. Ook dit is iets om niet zoo gauw te vergeten. Wij zullen dus nu met België gaan spreken. Of beter België kan nu met ons gaan spreken. Over waterwegen, die het mocht willen zien verbeteren. Over nieuwe, die het mocht willen aan leggen. Over waterwegen, dan ook ze ker, waarop wij wat aan te merken hebben, zooals de minister heeft er aan herinnerd op de Belgische Maas. Misschien ook over kleine grens- rectificaties. Wij zouden althans niet weten waarom dat niet zou kunnen, wanneer althans de bewoners van zoo'n strookje want de wil der be woners moet altijd beslissend zijn geen bezwaren maken. En uit de woorden van minister Van Karnebeek is op te maken dat die be sprekingen onzerzijds zonder wrok zul len worden gevoerd „ondanks de be dreiging die uit het naburige land op kwam en die thans ter zijde is gesteld." Want ook daarom is onze regeering van den aanvang af zoo gesteld ge weest op rechtstreeksche besprekingen met de Belgische regeering, omdat zij teTecht inzag dat alleen op die wijze i een atmosfeer van „vrede en vriend schap" was te scheppen. Die „vrede en vriendschap" tusschen de beide volken schijnt voor onze regeering zelfs een der allervoornaamste doeleinden te zijn geweest. Ook wij gelooven dat wij, ondanks al het gebeurde, en zonder iets te verge ten, nu maar veel moeten vergeven en op rekening van de oorlogspsychose moeten schrijven. Vrede en vriend schap zijn edhter uiteraard tweezijdige begrippen. Er zijn twee partijen voor noodig. En het is nu zeker wei aar. België om te toonen, dat het óók „vre de en vriendschap" wil. Want natuur lijk zouden wij desnoods óók wel kun nen leven zonder de vriendschap der Belgen. verse. Nadat het getuigenverhoor afgeloo- pen was, werd Traverse weer naar de tent teruggebracht en gingen de rech ters tot beraadslaging over. Generaal X. vatte nog eens de heele aanklacht in korte woorden samen. „Et bestaat hier geen twijfel meer aan de schuld van den beklaagde", zoo besloot hij zijn rede. „Daar de soldaat Rocke een ontwikkeld man is, kunnen wij hem dubbel pliohtig noemen en daarom verzoek ik u, mijne heeren, het oordeel naar overtuiging uit t-e spre ken." Volgens de wet had de jongste in d-en krijgsraad het eerst hei recht van stemmen en deze was luitenant Palmer. „Mijne heèren", zeide hij, „door den president uitgenoodigd volgens mijn overtuiging te stemmen, meen ik te mo gen opmerken, dat bij dit geval ver zachtende omstandigheden dienen in aanmerking genomen te worden, eer wij het beslissend oordeel vellen." Deze moedige woorden hadden ai- leen deze fout, dat zij door den jong- ste-n onder de aanwezigen uitgesproken werden. Een .paar pedante officieren en in welk leger zijn die niet von den, dat luitenant Palmer die woorden aan hen had .moeten overlaten, terwijl generaal X. zich, niet weinig gekrenkt gevoelde, van door zoo een jongen snuiter als de luitenant tegengesproken te worden. „Luitenant Pahner", hernam hij, „in dien gij eenmaal grijze haren hebt, zoo- Al stellen wij, thans gelijk altijd te voren, prijs op een goede verstandhou ding vooral met onze allernaaste bu ren. Met België zoowel als met Duitsch- lar-d. Wittebrood. Aangezien er geen juist inzicht be staat ten o.pzichte van de vraag, waar om het wittebrood |n prijs is gestegen, kan daaromtrent Jhet volgende worden medegedeeld 'De prijs van lliet 'brood is uit den aard der zaak hoofdzakelijk afhankelijk van den prijs van de bloem, verder van de prijzen der andere grondstoffen voor de broodlberei'ding benoodigd, als brandstoffen enz. en ten slotte van de arbeidsloonen. Voor de bereiding van de bloem wor den zoowel uit bet buitenland aange voerde als 'binnenllandsche grondstoffen gebezigd. Uit de prijzen dier grondstof fen, benevens uit de kosten van ver werking tot bloem, malen, mengen enz. wordt de kostprijs bepaald, waarop de bloem aan de regeering komt te staan. Deze kostprijs :nu was in het laatste half jaar als volgt van 9 Oct.25 Nov. 35.62 j/2 -van 26 Nov.27 Dec. 38.— van 28 Dec.—3 Febr. 43.55 van 4 Febr.4 Maart 36.35 van 5 Maart14 April 46.45 van 15 April 16 Mei 44.70, alles per 100 K.G., thans 42.70. Gedurende dezen tijd werd de bloem aan de bakkers verstrekt voor den prijs van 30 per 100 K.G., zoodat op den verkoop -van bloem aanmerkelijke ver liezen werden geleden. Het verschil tusschen dezen prijs en don kostenden prijs tot 4 Februari j.l. door bet rijksbureau voor de distributie van graan en imeel bijgepast, van 4 Fe bruari tot 16 Mei uit 'het levensmidde- lencrediet, zoodat in het laatste tijdvak de kosten voo.r 9j 10 gedeelte door het rijlk en voor 1110 gedeelte door de ge meenten -werden gedragen. Bedenkt ,men nu, dat maandelijks 22.500 ton regeeriufsbloem wordt ge distribueerd, dan is duidelijk, dat deze distributie van Ide schatkist belangrijke offers vergde. Nu is met ingang van 16 Mei j.l. de bioemprij'S, die de bakkers betalen, van 30 tot 40 verhoogd. Dok de verkoop tegen den prijs breng: verlies, zooals uit den 'boven aangegeven kostprijs blijtk. Dit -verlies -wordt weder «Streel door liet rijksgraanbedriif gedragen. De verheoging van den bloemprijs voor de bakkers van 30 tot 40 heeft in vele gevallen mioefen feilden to verhooging van deri kostprijs. Suiker. De onderhandelingen, welke tusschen de geassocieerde regeeringen en de Ne derlandsche regeering omtrent de leve ring van zeer -belangrijke hoeveelheden suiker sinds eenigen tijd ivorden ge voerd, staan op ihet punt afgesloten te worden. Ten behoeve van idien aan koop waarvoor van Nederlandsche zijde aleszins gunstige verkoopsvoor- waarden konden bedongen worden zullen credi-eten, welke ongeveer een hailf 'milliard bedragen, wonden 'ge opend. De Fransche regeering heeft het ver bod -van uitvoer van suiker bereids in getrokken. Nederlandsche ingenieurs naar Frankrijk. Naar ,,de Ingenieur" meldt, zullen twee ervaren ingenieurs van den rijks als ik, dan moogt gij u veroorloven zulke aanmerkingen in den krijgsraad te maken. Nu verzoek ik u, de beslis sing aan mij over te laten. Het geldt hier maar één vraag van gewicht Is Traverse Rocke slapend op zijn post gevonden Ja of neen Al liet overige is on-noodig. Verzachtende omstandig heden kent de wet in dit geval niet. ik herhaal daarom eenvoudig mijn vraag is hij schuldig j-a of neen „Ja", hernam Palmer met een zwaar hart. Evenals Palmer stemden ook de ad deren eenvoudig voor de terechtstel ling, totdat de beurt aan majoor Grey son low aim. Dolor den generaal uitgenoodigd zijn stam uit te brengen, zei 'hij langzaam en duidelijk „Gp mij.n eer en geweten, ik acht den soldaat Traverse Rocke niet schuldig." Alle officieren sprongen aLs één man van hun stoelen op en wisselden ver baasde blikken. De meeste ontsteltenis toonde generaal X. „Hoe", riep hij, „is dit de stem van een stafofficier, voor wien tucht en dis cipline heilig moeten wezen Gij spot met de iwet en den militairen geest. Zoolang als er een krijgsraad bestond, is dit niet gebeurd, want de beklaagde heeft zijn schuld zelf bekend „En toch blijf ik er bij", riep Herbert met krachtige stem, „Traverse Rocke is onschuldig, ik zweer het nog eens bij mijn eer en geweten." Allen zagen den jongen majoor, die waterstaat naar Frankrijk worden ge detacheerd (bij de Service des Ponts et -Ghaussées, ten behoeve van het her stel van Noord-Frankrijk, vermoedelijk ter standplaats Rijssel. Als zoodanig zullen in opdracht der Nederlandsche regeering iter 'beschikking der Fransche regeering worden gesteld de ingenieurs le klasse van den rijkswaterstaat D. A. van 'Heijst, ingenieur van ihet noorder arrondissement van Zuid-Holland in de directie Zuid-Holland en Utrecht, te 's- Gravenihage, en de ingenieur 2e klasse van den rijkswaterstaat J. F. Schön- feld, arrondissements-iueenieur te Vlis- singen in de directie Zeeland. De Duitsche luitenant Vogei. In verband met de aanmelding van den Duitschen luitenant Vogel bij den directeur van 's rijks passenbureau, den heer Hordijk, heeft Ihet Haagsohe Cor respondentiebureau nadere inlichtingen ingewonnen omtrent hetgeen verder met dezen vreemdeling zal geschieden. Men deelde mede, dat, wanneer een vreemdeling zonder regelmatig pas poort over de Nederlandsche grenzen 'komt eadus niet voldoende bekend is aan den vreemdelingendienst dan wordt 'hij in de tegenwoordige omstandighe den gevaarlijk geacht voor de openbare veiligheid. Dit geval heeft -zich ook voorgedaan -met den zich noemenden Kurt Vogel, die in ons land was geko men imet een paspoort op naam van Kurt Velsen. Hem is dus, zooals in zul ke gevallen steeds gesohiedt, een tijde lijke verblijfplaats aangewezen in een der depots of kampen, daarvoor inge richt. Aan een vreemdeling, wier. een der gelijke tijdelijke verblijfplaats is aan-"e- wezem, (blijft ihet recht voorbehouden desgewensoht naar zijn vaderland terug te keeren, van welk recht tot op heden deze vreemdeling geen gebruik heeft gemaakt. Voorzoover bekend, is een verzoek tot uitlevering nog niet aan onze regee ring gericht en imocht dit verzoek ko men, dan zal de behandeling -daarvan afhangen van de gronden, waarop dit eventueel verzoek zal berusten. Dienstboden- organisatie. Te Bussuim is in een openbare verga dering het dienstbodenvraagstuk be sproken. Ter inleiding las mevr. Guépin nDr-onsberg van der Linden de rede voor, welke imevr. T. van Lelyveld, uit Utrecht, die verhinderd was, zou hou den voor de vereeniging van huisvrou wen. Uit de gedachferowisseling bleek de iwensohelijklheid, dat zoowel de dienstboden en de huisvrouwen zich naar nieuwe toestanden hebben te voe gen, dat voor beide partijen -organisatie noodig zal zijn, ook voor loon-, ar- foeids- en vacantieregeling en vakoplei ding. Terwijl een der spreeksters ook onderricht in verstellen, knippen, ma zen en naaien aanbeval, achtte een an dere dit niet noodig. Weer anderen za gen Iheel geen 'heil in vakopleiding, wijl men dan geen dienstboden, maar ge- breweieerde leerlingen tot hulp in 'huis kreeg. Dezerzijds zag imen naar den ouden trant meer heil in goede leiding van de zelf in de -practische huishoud kunde bekwame huisvrouw en in een humane behandeling van de dienstbode, die niet als minderwaardige dient te worden aangezien. Ten slotte rwas de meerderheid der vergadering van oordeel dat de orga nisatie der dienstboden van haar zelf dient uit te gaan en niet van de vereeni ging van huisvrouwen. deze stoutmoedige taal sprak, verbaasd aan. Deze begon zijn vrienid met een wei- sprekendheid te verdedigen, waaruit de innigste overtuiging van diens onschuld sprak en waardoor hij alle aanwezigen meesleepte. Op de tegenwerping van den generaal, dat Rocke bezwaren had kunnen indienen, antwoordde hij, dat dit zijn toestand nog zou verergerd hebben. „Zijn bezwaren", zei Herbert, „zou den vooreerst officier Zuten, zijn chef getroffen hebben zou hem deze nog niet meer gehaat hebben? Tot persoon lijken haat had officier Zuten geen re den, hij handelde sleohts op iiooger bevel. Waar zou Rocke recht gevonden hebben en besohenming tegen de wille keur van d-engene, die den ortgelukki- gen soldaat in het verderf wilde stor ten „Hoe riep generaal X„ „gij be weert toch niet, dat een man als kapi tein Lenoir zich zou vernederen, om je gens een armzaligen soldaat als Rocke een bijzonderen haat te toonen Dat is niet denkbaar „Niet alleen denkbaar", hervatte Her- bert, „maar een treurig feit. Kapitein Lenoir en de soldaat Traverse Rocke zijn persoonlijke vijanden." „O, o riepen meerdere officieren, die dit voor onmogelijk hielden. „Ja, mijne heeren", ging Herbert voort, „ze zijn vijanden, omdat Tra verse Rocke de verloofde is van een jong meisje, dat de kapitein liever de VL1SSINGEN, 10 JUNI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF. WOENSDAG 11 JUNI Vorderingen. Referer.deerende aan het slot van het geschrevene over ledige balen verzoe ken wij ook allen, die vorderingen hebben voor geleverde drukweiken, kantoor en magazijnbehoefien of andere gedane leveringen en werkzaamheden ons daarvoor vóór 30 Juni 1919 reke ning met kwitantie te presenteeren, aangezien wij voornemens zijn op dien datum zooveel mogelijk onze boeken af te sluiten. Ledige balen. Het is niet onmogelijk dat de distri butie van bloem spoediger een einde neemt dan algemeen verwacht wordt. Wij zouden het daarom op prijs stellen indien de bakkers reeds nu, telkens ais zij ledige zakken van bloem er. ook van meel hebben, deze inleveren. De zakken van de te verstrekken Amerikaar.sche bioem voor beschuitbereiding behoeven niet te worden teruggezonden, daar de berekende prijs inclusief zak is en aan de veemen niet kunnen worden terug gegeven. De peulvruchien-distribulie neemt ook een einde er, zouacn wij daarom gaarne alle peulvruchtenbaien wenschen op te zender. naar ce Zeeuw- sche voeder- en kunstmest han dei te Mid delburg ter beschikking van den regee- ringscommissaris te Hor.tenisse. Gort balen worden niet meer teruggenomen. Havermou zakken kunnen nog ingeno men worden. Alhoewel rijst nog niet uit de distributie is genomen verwach ten wij toch, kennis nemende van de memorie van toelichting van den mi nister van landbouw, nijverheid en han del, d?t dit eerstdaags za! geschieden en waar de vereemging van rijstpelïers in Nederland er op staal om het volle aantal zakken terug te hebben, verzoe ken wij geen enkele zak daarvan ach ter te houden. Zooals wij reeds meermalen te ken nen gaven komt het nog ai eens voor dat de meelmolens het volle statiegeld niet vergoeden voor minderwaarige zak ken en voornoemde kunstmesthandei, de vereeniging van rijstpelïers en de N V Koninklijke pellerij „Mercurius" zakken retourreeren welke voor andere doeleinde waren gebezigd. Nu de distributie weldra in de me nigte van goede zakengangen zal ver dwijnen doer, wij een beroep op de welwillendheid der heeren bakkers en winkeliers om te helpen zorgen dat aan den eindpaal gekomen de emballage- rekening met een niet te groot verlies kan worden afgesloten. Staatscourant no. 129 Deze ligt ter lezing op het distribu tiebureau en bevat: Harde kalizeep wordt afgevoerd van de lijst van distributiegoederen en de vastgestelde maximumprijzen ingetrok ken. De deze week beschikbaar gestelde kahezeep blijft tot Vrijdagavond aan staande verkrijgbaar tegen 6 cent per 2 ons op da zeepkaait. Met ingang van Zaterdag 14 dezer zijn de zeepkaarten en zeeplijsten ver vallen en worden de nog resteerende zeepsoorter. in onze magazijnen opge- echitgenoote van zijn zoon zag worden. Men was van plan, die jonge miss een rijke erfgename waarover kapitein Lenoir voogd is, sedert den dood van haar vader met geweld te doen trouwen. Doch het meisje had 'n afkeer j van den zoon van den kapitein en Tra- verse Rocke kwam in een woorden- strijd met Leno-ir, waardoor de haat van dezen ten top steeg." Herbert gaf nog de noodige verkla ringen, daar men niet begrijpen kon, hoe een gewoon soldaat de verloofde van een rijke erfgename worden kon. Hij vertelde, dat Traverse eerst ten gevolge van een valschen brief, waarin de hand zijner bruid' nagebootst was, het rampzalig besluit genomen had, om soldaat te worden vroeger was hij ge neesheer in Saint Louis. Daarna vertel de hij, hoe hij vijf dagen achter elkaar tot strengen dienst gedwongen werd, zonder hem e enige rust te gunnen. „Indien zulk een misbruik van macht jegens een armen soldaat voorkomt", riep hij, „moet de betrokken officier niets van den toestand in zijn afdeeling weten of hij heeft er kennis van, in het laatste geval geschiedt het met zijn inwilliging. Hier is aan te nemen, dat de officier Zuten zich als werktuig van kapitein Lenoir liet gebruiken om den soldaat Rocke uit den weg te ruiumen. Ja, mijne heeren, we staan hier voor een laag complot, dat een kapitein en een officier vormden tegen het leven van een braaf soldaat Gelukkigerwijze kan ik die beavenkers ontmaskeren." (Wordt vervolgd.

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1