HET PLEEGKIND DINSDAG G MEI. i*o. ÏOÖ *Mx&a3ur&tt!&n& BINNENLAND FEUILLETON 19»! ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels ƒ0.80 voor iedere regel meer 20 cent bij abonnement speciale prijs. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienst- aanvragen 10 cent oer regel, bij con tante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.30, iedere regel meer 20 cent ABONNEMENTS-PR1JS Voor Vlissinigen en gemeenten op Walcheren: ƒ1.85 per drie maanden. Franco door het gelheele rijk 2.20. Week-abonnementen 14 cent Afzon derlijke nummers 3 cent. De tractaten van 1839. De Brusselschp „Standaard" schrijft: De vredesconferentie heeft onze af gevaardigden den twenk gegeven de vraagstukken, die Nederland betreffen, met idit land zelf te bespreken. Daar mee had -overigens moeten begonnen worden. Het i-s nu echter de vraag, wie de onderhandelaars -zullen zijn. Carton de Wiart kan alleen de verantwoorde lijkheid niet dra-gen. Wij moeten er voor zorgen dat geen mannen worden meegegeven, die -hun vingers verbrand hebben aan de 'heetgebakerde politiek van het „Comité National". -Ook de heeren Hyman-s en Van -Ka-rnebee-k moet men niet tegenover elkaar plaat sen. Een iman als staatsminister van de Vijvere zo-u voor België een der aange wezen man-nen zijn. Wij vertrouwen dat ook van Neder-lan-dsc-he zijde sym pathieke vertegenwoordigers worden benoemd. W-ij- m-oeten el-kaa-r niets af vangen m>aar elkaar bijstaan. De nieuwe broodregeling. Door de nieuwe -b-roodregl-ing zal een eerste stap worden gedaan op utn weg, welke moet leiden naar opheffing van de regeeringsbemoeiing met het baikkerljibedrijf en d° foroodrantspenoe- - ring. Het tot dusver geldei.d stelsel mo"s( onvermijdelijk ei roe le,pen, jat oc bakkers er geen briang meer bij i.adden .zuinig te werken. Zoolang er maxim-umiprijzen bestonden, had de bakkerij neiging om, zoodra de be- drijfsonkosten -rezen, b.v. -door stijging van de prij-zen van koten of andere -be- noodigdheden of door "'Verhooging der loo-nen, aan de -regeering te vragen om verlaging van den iprij-s der .grondstof fen. 'Door de intrekking der maximum prijzen zal de bakkerij een zekere vrij heid wan beweging terugkrijgen en zul len verschillende factoren, welke in- viloed kunnen -uitoefenen op de verla ging van .de broodprijzen, beter tot hun recht kunnen -komen. De nieuwe regeling zal uit den aard der zaak een belangrijke bezuiniging voor -het Rijk betee-kenen. Mr. A. L. E. ridder de Stuers. f Aan -het 'departement van 'buitenland- sohe zaken is telegrafisch bericht ont vangen, -dat imr. A. L. E. ridder de Stuers, sedert 20 October 1885 buiten gewoon -gezant en gevolmachtigd mi nister van Nederland in Parijs, die lij dende was aan een lichten aanval van griep, aldaar- in den nacht van 4 op 5 dezer vrij iplotsdMng is o-verleden. 'Uit Parijs seint men aan de ,.N. R. Ct.", dat de dood van ridder de Stuers daar ter stede levendige dealneming heeft verwekt, waar deze -uitnemende diplomaat, de deken van het diploma tieke Konps, aller genagenhei-d had we ten te winnen. Aanstonds nadat minister Pichon 81) Traverse nam het woord. „Kolonel Lenoir schijnt vergeten te hebben of opzettelijk te verzwijgen," zei hij, „dat dokter Day omtrent het verdere ver blijf zijner doéhter eeni-ge laatste be palingen gemaakt heeft, waarmee ik reeds den kolonel in kenn-is stelde en die zoodanig luiden, dat miss Clara met mijne moeder hier in W-i-l-low- Heights kan blijven, zooals dit door de heeren Willi,ia-ms en James bevestigd zal. worden." „Inderdaad," verklaarde de eerste, „luidde zoo de laatste wensch van on zen overleden vriend, die ons beiden opdroeg, den heer Rocke met onze ge tuigenis ie -helpen, indien dit mocht noodig wezen." „Mijn goede pa-pa", voegde Clara er bii. „wi-st, da-t ik mij ongelukkig zou gevoelen, indien ik 't huis, waarin i-k geboren en opgewassen ben en geluk kig was, verlaten moest. Hij wilde al lien mijn bestwil. Het kan de wil van mijn voogd niet zijn, die bedoelingen tegen te wer-ken en mij deze woning te willen doen verlaten, die mij bo-ven alles dierbaaT is." ,,-lk ben ontroostbaar, -beste Clara," van hef overlijden van ridder de Stuers kennis had genomen, heeft hij -den zaakgelastigde van Frankrijk in Den Haag telegrafisch gelast, aan de Ne- denland-sche regeering de deelneming en -het leedwezen van de regee-ring der republiek te betuigen. President Poincaré heeft een officier van zijn Huis naar he,t gezantschap af gevaardigd ten einde tegenover den Nederlandschen zaakgelastigde aan zij-n gevoelens van sympathie uiting te doen geven. De uitlevering van den ex-keiaer. „Radio" meldt, dat volgens een tele gram uit Londen -aan de „N.-Y. Tribu ne" -uit een speciaal onderzoek de mo gelijkheid is gebleken, dat Nederland zal weigeren, den ex-keizer uit te leve ren, omdat hij- niet schuldig is aan eenig misdrijf, genoemd -in eeni-g Ne- derlamdsch verdrag v.an uitlevering. Vaderladsch historisch volksfeest. Een speciale verslaggever meldt ons -uit Arnhem Met een enlkel woord is reeds eerder melding gemaakt van de plannen tot viie-ring van een „Vaderlanidsch histo risch volksfeest" op 3, 4 en 5 Septem ber 1919 in de Geldensche hoofdstad te 'houden. (N-u die plannen op het pun-t staan verwezenlijkt te worden en groote voorbereidingen tot het welslagen van dit feest in-middete worden getroffen, heeft het uitvoerend comité on-s in een persbijeenkomst een en ander hierover medegedeeld. 'De vereeniging „Oranjeda-g" had aanvankelijk het voornemen om ter herdenking van het feit dat we buiten den oorlog waren gebleven een Arn- -hemsch feest te organiisee-ren. Dit was voor een man als de heer Van der Ven, die door zijn reizen door Scandinavië buitengewoon geestdriftig gestemd was gewonden voor de open lucht m-u-sea, aanleiding o-m de aan dacht te vestigen op het te Arnhem bestaande opemlucht-rnuseum. Hij wil de namelijk van dit bijzonder bezit van Geire'-s ho-ofd-stad partij trekken ten einde te voortkomen dat er een speci fiek Arnhems-eb feest gevierd zou wor den. Het Nederlanidsch Openlucht museum stelt z-i-ch immers ten doel het bevordere-n der studie van de bescha ving der plattelandsbevolking van Ne derland, gelijk die zich uit in woning bouw-, dorpsaanleg, kleederdracht, huisraad, werktuigen enz. Dit bij uitstek nationaal streven geeft aan deze instelling een bijzondere be- teeken-is. Immers het openluchtmuseum i-s een gedemkteaken van het vader- landsch platteland en zijn cu-lt-u-ur. -En -op welike wij-ze, meende de heer Van der Ven zou men beter getuigen kunnen v-an de vreugde dat we ondanks alle bedreigingen gebleven zijn het vrije Nedertandsche volk, dan door het vieren van een nationaal en dus n-iet uitslluiten-d Arnhe-m-sch feest op den Arnh-em-schen Waterberg waar het Ned. Openluchtmuseum ge sticht is als een apotheose van onze landslieifide. -Een tweetal tentoonstellingsgebou wen waren reeds op den Waterberg verrezen, waar de verschillende dage- lijksche huisraad-voorwerpen en de overblijfselen u-it het Nederla-nd-sohe l-anidschap, welke gaandeweg verdwij nen, zijn bijeengebracht. Jammer dat een dier gebou-wen met zijn kostbare verzamelingen een maand geleden aan de via-m-men ten proo-i viel. Door dezen tegenslag is men geluk- herna-m koi-onel Leno-ir, u zoo da-delij-.k te moeten mishagen. Wanneer mijn zwager die bepaling maakte, heeft hij er zeker niet aan gedacht, dat -de goede naa-m zijner dochter er onder lijden kon, als zij hier huis hield met alleen mi-stress Rocke bij haar. Het schijnt well, dat dokter Day niet meer het volle bewustzijn had, toen hij deze be slissing nam. Het is licht denkbiaar, da-t de ongelukkige val invloed op zijne hersenen heeft gehad." „Kolonel Lenoir", -hernam dokter Williams, „uw vermoeden, dat on-ze vr:en-d Day niet meer helider in het hoo-fld was, is vafech. Do-lctef jaimes en i-k waren pas voor zijn dood bij -hem. Hij sipraik met de bedaardheid van een man, d.ie de beteekeni-s van elk woord kent en toen hij. besliste, d-.at miss Clara hi-er zou blijven wonen, was hij over tuigd, dat niemand hierin iets kwetsend zou zien." „Hierover, mijne heeren," zei Lenoir, „iben ik precies van een andere mee- ni-nig. Het testament geeft mij eene on bepaalde macht over mijne pupil, het onderwerpt haar aan mijne leiding en ik acht de verplaatsing n-aar mijn h-uis dringend noodzakelijk, oim mij, dadelijk van hare gehoorzaamheid te overtui gen." „Gij misbruikt u-w-e macht," riep dokter Jam-es, „en dit is nog des te er ger, wijl gij juist tegen den w,il vait den overledene handelt. Miss Day zal klg niet ontmoedigd en de leiders zijn vol goede verwachtingen dat wan veie zijden de kostbare voorwerpen van het platte land n-aar het „Nederlanidsch landjuweel op den Waterberg" zullen worden opgezonden. En op dit landjuweel wil men dan de feestviering conncentreeren. Van vele zijlden uit alle provinciën des lan-ds zijn reeds toezeggingen tof medewerking gedaan, zoodat verwacht kan wonden dat uit alle gewesten van Nederland groepen feestvierders naar het Open luchtmuseum zuilen opgaan. Temidden van de prachtige Geldersche natuur en bij de mertowaandige plattelands-bouw werken kunnen dan de oude vader- landsche volksspelen worden gegeven. Een folkloristische optocht wordt dan opgesteld, die in alles verschillend van de traditioneele historische of alle gorische optochten een beeld zal kun nen geven van de volksvermaken, de verdwijnende volkszeden en -gewoon ten „in den goeden ouden tijd". Men zal dien optocht niet samenstel len uit gehuurde of verklleede personen doch hij zai voor een groot deel wor den gewonmd door de provincialen zelf. Behalve dezen optocht zuilen ver moedelijk wedstrijden worden gehou den van schutterijen, zooals men die alleen kent in Brabant, Lintburg en Zeeland, waar bij-na geen dorpje is^te noemen, dat niet trotsch gaat op^Tjn boog- of voeHb-oogschiutterij. Dan zal men trachten sa-meniwer-kiing te zoeken met de bestaande kloot- schietersvereen-igin-gen in Twente, die te Ootm-ar-sum en Oldenzaal ieder jaar nog wed-strijden houden. In Friesland poogde men voeling te krijgen met den Frieschen kaatsb'on-d en met de stroere K'lwk-stjOrder-s uit Zeeland zullen waarschijnlijk de ringrijders van Sou burg en Nieuw- en St. joo-slan-d komen en van elders weer vaan-delzw-aaiers, ca-rou-sselrijders, draatostekers en ande re oude corporaties, die oude gebrui ken t-o-t op heden 'hebben hooggehou den of zul-ks nog tot voor weinige jaren de-den. Kortom er zullen o,p het prachtige feestterrein, waar al de oude getuigen van onze piaftt-e 1 andscu-l-t-u-ur verrijzen, feesten georganiseerd; worden, die eens in den goeden ouden tijd met pracht en praal werden gehouden op het plat teland. De onderwij zers- sal arissen Door de Unie van Ghni-steüjke onder wijzer-s en onderwijzeressen in Neder land is de volgende Open Brief gezon d-en aan de leiden van de T-weede Ka mer Met meer dan gewone belangstelling richten zich de o-ogen van duizenden Nederl-anid&che onderwijzers naar Den Haag, n-u binnen enkele dagen door uw Kamer een besluit zal genomen worden met betrekking tot hun salaris sen. Dit besluit zal voor hen van het hoogste belang zijn. I-mimers zal het in de grondwet vastgelegde beginsel van gelijkstelling tussehen openbaar en bij zonder onderwijs h-ierbii voor de eerste m-aal w-orden toegepaste waarvoor wij onze groote dankbaarheid en waar-dee ring wensc-hen uit te spreken. Doch daarnevens zal voor de eerste maal in de geschiedenis van on-s onderwijs een poging wonden aangewend o-m de on- denwijzenssalarissen althans een-igszins in overeenstemming te brengen met de eischen, d-ie men billijkerwijze aam de bezoldiging via-n de opvoeders der va- denlamd-sche jeugd mag stellen. Tot nog toe zijn alle partieele wijzi gingen ver beneden de meest beschei den wensehen gebleven. De Nederland- gadiwongen zijn, hulp fe zoeken bij hel gerecht, d-an moge dit beslissen, wie gelijk heeft." „Laat mij hopen, kolonel Lenoir", voe-gde dokter Wi-llia-ms er bij-, „dat het ons op minzame wij'ze gelukken moge u tot andere inzichten te -bren gen." „Neen," riep Lenoir, „denk er niet aan, mijne ih-eeren, mij v-an besluit te doen veranderen. I-k he-b mijne redenen om zoo te handelen en daarom verzoek ik u, lieve Clara o-m met mistress Rocke naar u-we ka-mer te gaan, om u rei-sklaar te maken, want wij verlaten morgen Willow-Heights. Om a-ciht uur is de wagen gereed." „O, mijn God, -mijn God jammerde m-ns. Rocke, „'hoe kunt gij zooiets toe laten „Ik stel mij onder de bescherming van- de vrienden mijn-s vaders," riep Clara. „Dokter Williams, dokter Ja mes Ik smeek u bij het aandenken mijnis vader-s, duldt niet dit misbruik van geweld en beschermt -mij 1 „Bedaar, lieve miss," vermaande dokter WÉiaims het arme meisje. „Al les zal ten beste keeren. Schik u in den wil van uw voogd en ga naar uwe ka mer. 1-k zal daar -bij u komen, al-s wij hier klaar zijn," voegde hij er troostend bij-, waarna C-lara met mistress Rocke de bibliotheek verliet. „Ik verzocht miss Day zich te ver wijderen," zei dokter Williaims nu tot sc'he onderwijzers hebben in hun over- groote meerderheid steed-s moeten le ven van een salaris, dat niet evenredig is aan de van hen geëisch-te ontwikke ling, aan de plaats, welke zij in het maatschappelijk leven innemen en aan de verantwoordelijkheid, die op hen rust. Niet slechts, dat zij in saiarieering achter staan bij gymnastiek- en tee- kenleera-ren, wier arbeid hoe be langrijk ook niet van zulk een groo te paedagoigi&che waaide is te achten als de hunne, doch ook moeten zij tel kens weer ervaren, dat In menig arbei dersgezin tihans aanmerkelijk grooter welvaart heersc-ht dan in hun huizen. Velen helblben, vooral gedurende de Laatste jaren, bittere armoede geleden. En niettegenstaande dat alles heb-, ben zij met ijver en toewijding hun plicht vervuld en zich gegeven aan hun schoone taak,.tot hei! der jeugd- 'n hun arbeid zelf vónden zij de voldoening, die de bekroning hun nooit schenken kon. -N-u is echter het oogerahlnk gekomen, waarnaar zij met een voik-ornen ge rechtvaardigd verlangen hebben uitge zien en zal een wetsontwerp in be handeling genomen wonden, dat hun een beter bestaan verzekert. De regeling, welke thans aan uw be slissing wordt onderworpen, zal gedu rende een lange ree-ks van jaren haar invloed doen gelden o.p de onderwij zerssalarissen. Daarom wen-scht het hoofdbestuur a-er Unie van Ohr. Ond. en Onderwijze ressen in N-ederland een beroep op U te doen. In ons adres van 21 Januari 1919 ihe-blben we on-ze voornaamste wensehen naar voren gebra-cht en aan gegeven, welke verbeteringen naar -ons oordeel in 'het ontwerp moeten aange bracht -wonden om h-et althans e.eniger- ma-te te doen beantwoorden aan het geen wij n-aar redht en -billijkheid meenden te imogen verwachten. Wij roepen met aandrang uw -mede werking in om on-ze salarissen op te voeren tot een peil, waarop ze reeds lang toehoorden te st-aan en om zoo- doemde de oude schuld van h-et Neder- lanidsche volk jegens zijn onderwij-zers in 'te lossen. Niet sle-chts m -woord-en toone zich uwe waandeering, maar in daden. Pers-censuur. De secretaris van den -Nederland schen Journalistenkring deelt aan de „N. -R. -Ct." m-ede, daf de waarnemende voorzitter -va-n dien kring, de iheer D. Hans, een onderhoud heeft ige'.had met den minister van oorlog naar aanlei ding van het reeds vermelde feit, dat de majoor-garnizoensco-m-mandant van Deventer den hoofdredacteur van het „-Deventer Dagblad" 'heeft medege deeld, -d-if to-la-d te zufien opheffen, wan neer er weer een soortgelijk ingezon den stuk in verschijnt als in 'het num mer van 29 April-, in welk ingezonden stuk he-t -oprichten v-an burgenvachten scher-p werd gecritfeeend. De -heer -Hams 'heeft hét standpunt ontwikkeld, d-at de betrokken militaire autoriteit, wanneer -hij op -deze wij-ze en in dit -geval -geb-ru-i-k zou .maken van de hem bij art. 37 der wet op den staat van oorlog en beleg toegekende -macht, de -persvrijheid ernstig zou schenden. De waarsohuwing'ailleen reeds is voor de redactie van het -bedoelde -bla-d een onaangename en voortdurende bedtei- ging. De redactie -ko-mt z-oodoende ook in de onmogelijkheid, verstegen van re devoeringen te pubii-cee-ren, die dezelf de -strekking -hebben, als het bewuste ingezonden stuk. Evenals -twee jaar ge leden, toen het ds schorsing van het den kolonel, „om u ron-duit de waar heid te kunnen zeggen. Uwe handel wijze, mijnheer, i-s mij onbegrijpelijk. Drie getuigen, aan wier geloofwaar digheid gij niet kunt twijfelen, beves tigen u, dat het dokter Day's laatste wensch was, dat zijne dochter hier bleef w-onen en gij w-i,l-t dit verhinde ren Maar gij spr-aakt v,an redenen, die gij -daartoe had-t, mag men weten, welke die zijn „Mijne heeren, ofschoon ik niet inzie in hoeverre ik li rekenschap van mijne aaiden verschuldigd -ben, w-if -i-k aan u-w veriamg-en voldoen en u mijne redenen blootleggen. Gij zult ze zeker als gron dig moeten erkennen. De oorzaak, dat ik mijne nicht niet hier laat, is deze jonge heer hier, die zich dokter laat noemen, ofschoon hij na-uwelijks de schoolbanken veriaten h-ee-ft. Heden morgen bekende hij onder ongehoorde vriiipopstighe-id, dat hij -reeds haar br-uidegom was. Stel u voor, mijne heeren, hij... een nrensch, dien dokter Day, mijn zwa-ger, uit barmhartigheid opr.am, wiens moeder hier in dienst is, m-aak't aanspraak op de hand mijner nicht en beroept zich op de reeds ver kregen toe-stemiming mijns zwagers. Het is -mogelijk, dat gij niet inziet hoe noodzakelijk het is, Clara met mij le nemen, om haar n-iet aan de verleiding vain een mens-ch bloot te stellen, die gewetenloos genoeg i-s, tot loon der vele weldaden, die hij bier ontving, het „Eindhoven-sch Dagblad" betrof, die daarna werd ingetrokken, verzocht de heer Hans na-mens het -kringbestuur 's im-misters bemiddeling. De minister deed een bevredigende toezegging. Eerste Hulp bij Ongelukken. De Nederlandeohe Vereeniging „Eer ste Hulp bij Ongelukken" viert Vrijdag 9 Mei haar 25-jarig jubileum. Dien dag en de twee daaropvolgende dagen zu-llen feestelijk worden herdacht. Op Zaterdag 10 Mei zal een openlucht- demonstratie op het terrein van den Ouden Park-Schouwburg te Amster dam worden gehouden, waarbij oo-k Z. K. H. de Prins tegenwoordig zal zijn. Het bestuur der jubileerende ver eeniging heeft zich noch moeite, noch getd bespaard om deze demonstratie zooveel Mogelijk echt te doen zijn. 'Een 3 verdiepingen hoog houten ge bouw zal op het terrein worden opge trokken, waarin ontploffingen, branden en ongelukken plaats hebben. Ver scheidene personen zullen gewond worden, doch onmiddellijk door de leden van de Vereeniging vertoonden en vervoerd worden. De Amsterdam- sc-he brandweer zal in a-ctie komen o-m de branden te Wu-sschen en bij- het reddingswerk belhulpzaa-m te zijn! De vereeniging wensoht zooveel mogelijk propaganda fe maken voor het goede doel, dat zij na-streeft en heeft dan oo-k Jouiite-n de demonstratie en de oefe- ningswedstrijden oim, tot vele fabrikan ten, industrieelen, reeders en belang stellenden 'n circulaire gericht, waarin om financieelen steun wordt verzocht, om een eigen gebouw te kunnen stich ten, waar cursussen in het ve-rleenen van de eerste h-ulp aan gewonden, voord-ra-cihten enz. geihoud-en kunnen worden. De Twenf-sche Bank heeft o.m. 1000 aan de Vereeniging geschonken. Woest rijden. -De volgende waarschuwing is aan autoroobdilisten en motor-wielrijders ge richt door de Kon. Ne-d. Auto-mobiel club, de Al-g. Ned. Wielrijdersbond en de Kon. Ned. Motorwiel-rijdersvereeni- ging Van versch-i-lilende zijden bereiken on-s klachten, dat heeren automobilis ten en motorw-ielrijiders door te sne-1 en roekeloos rijden de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. Niet alleen wordt daardoor het ei-gen leven en da-t van anderen bedreigd, doch brengt zulks oo-k het automobilis me in miscred-iet. Daarbij ko-mt nog, dat door verschil lende gemeentebesturen het vaststellen va-ii een maxiimu-m-snelheid in uitzicht wordt gesteld, indien aan roekeloos rijden géén einde komt. De besturen der o-ogeimelde vereeni- gingen wenden ziich derhalve nogmaals tot de heeren automobilisten en motor wielrijders, met het zéér dringend ver zoek, steeds zóó te rijden, dat zij de veiligheid op den openbaren weg niet in gevaar brengen. Mocht hieraan géén gevolg worden gegeven, d-an zullen de voornoemde besturen niet schromen maatregelen te treffen, o-pdat de naimen der overtre der-s kunne-n worden bekend- gemaakt, met al de gevolgen d-aaraan vertoonden. Tegen het bolsjemisme. iBeveohf men in Duit-schland het 'bolsjewisme met bom en kogel. Hier te lande i-s voorshand-s de pen aan 't werk gezet. De Anti-Bolsjewistische Bond geeft een orgaan in verschi'llen- h-oof-d der dochter zijns weldoeners op hol te brengen." T-raverse werd doodsbleek, toen hij zich weder zoo beleedigld z2g, in te- ge niwoondigheid van twee getuigen. Bevenid van woede sprong hij. o.p en zou zich zeker op -den lasteraar ge worpen hebben, indien de dokters Williaims en James dit niet met geweld verhinderd hadden. „Laat ons dien iheer antwoorden," zei dolkter Jaimes. „Ja, wee-s bedaard, beste Traverse", voegde Wiiiia-mis ex bij. „De grove be- Ieed-iging, een man van eer zooals u aangedaan, valt op hem terug, van wie.n ze uitgaat, ja, kolonel Lenoir", riep hij, met verheffing van stem, „het kwetst ieder fatsoenlijk -man, zoo sma delijk van een jongeling te spreken, die w-egens zijne voortreffelijke hoedanig heden doo-r iedereen geacht wordt. Wij kunnen u ook verklaren, dat dokter Day h-eim als zijn aanstaanden schoon zoon beschouwde, dat Clara met dok ter Rocke verloofd is en hij- door uw overleden zwager gemachtigd werd, na drie jaar te huwen. Dit weten wij uit den m-ond van den doode, die zeer goed wist, dat hij voor zijne dochter geen beteren echtgenoot kon vinden dan dezen jongen man." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1