HET PLEEGKIND «Jcicungaiig MAANDAG 28 APRIL, "binnenland femlleton 1919 füo* 99 ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels ƒ0.80 voor iedere regel meer 20 cent bij abonnement speciale prijs. Reclames 40 cent per regei. Dienstaanbiedingen en dienst- aanvragen 10 cent oer regel, bij con tante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.30, iedere regel meer 20 cent. ABONNEMENTS-PR1JS Voor Vl-issinige-n en gemeenten op Walcheren: ƒ1.85 pe,r drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.20. W-eek-abonnement-en 14 cent. Afzo-n- terlijlkc nummers 3 cent. De rantsoeneerijig geheel opgeheven. (Eert officieel (bericht imelidit Het mi nisterie van bu-itemilandische zaken brengt iter algemeene kennis, dat, blij- ikens een> telegram van den Neid. han delsattaché te Londen, de beperkingen die bij1 tie algemeene economische schikking met de geassocieerde mo gendheden werden gesteld tan aanzien van ide hoeveelheden goederen van overzee aan te voeren, thans zijn inge trokken, 'zoiodat de N. O. T. de be voegdheid 'heeft verkregen, consenten te verstrekten voor onbeperkte hoe veelheden van alle goederen. Engelsche dankbetuiging. De -Britsche geza-nt te 's-Gravenlhage heeft den danlk izijner megee-ring over gebracht aan den minister van buiten- landsche izaJkem voor de Stuip door de Neder!andsche autoriteiten verleend bij de nepa-trieeriing van Btnitsohe krijgs gevangenen over ons land. .Aanleiding tot deze dankbetuiging was het rapport, dat de Britsche gene raal Bruce ails hoofd' van de -repatriatie- commissie te Rotterdam uitbracht aan liet Britsohe ministerie vain oorlog en waarin Ihij. gewag .maakt van den krachtdadigen bijstand, dien hij van de burgerlijke en militaire autoriteiten bier te lande ondervond ibij de uitvoe ring van het repatriafiewedc. Iin het bijzonder,'maakt generaal Bru- c-e melding van 'de hulpvaardigheid van de burgemeesters en plaatselijke over heden van Enschedé en Hengelo, van tie burgers en de Industrieeilen aldaar, zoomede van de burgerij in al.de plaat sen van aankomst aan de grens en in die twaa-r de -kampen waren ingericht. Zijn rapport iwijist, nog op Ide tege moetkoming, en op ide groote bereid- wiBligihgeid betoomd bij de huisvesting en verpleging v,an de Britsche repatri- -eerende krijgsgevangenen, waarbij de bevolking zich dikwijls moeite en on gemak getroost (heeft. Ook over die ge ne eSkundige verzorging, welke die ge vangenen, door de -hulp van de plaatse lijke overheid verkregen, werd door ge neraal Bruce in zijn rapport met veel lof gesproken. Suikerrantsoen verhoogd. De minister van landbouw heeft on der intrekking van ide desbetreffende beschikking van zij.n ambtsvoorganger d.!d. 20 Juli 1918 bepaald, dat de hoe veelheid suiter die per week en per hoofd der bevolking besèhdkfoaar wordt gesteld, iwiondt bepaald o-p 0.35 K.G. Melis no. 1 of bijsoorten, maar ike-uze. De prijs van de melk. Naar „de Tel." heeft vernomen, 'heeft de Nedenlanidisohe bond van melkvee houders met alge me ene stemmen be- 74) „Jia", lispelde hij, nauwlijks hoor baar, „het is, zo-oa-ls ge zegt, Traver se... «ii'e arme Clara... de schirik zou haar kunnen dooden „Maar, beste dokter", wendde zich de jonge Rocke to-t zijn vriend, nadat JPhn weggereden was, „hoe gevoelt gij u? Hebt gij iets gebroken Waar zijl gij gekwetst Dokter Day legde langzaam zijn hand op die torst. „Ik ben inwendig ge- ■kwietst", fluisterde hij. „lik voel hier en in den rug hevige pijm." Traverse opende de jas ein het vest van ziim weldoener en onderzocht de torst. Geen rib was er gebroken, doch op iheit borstbeen vertoonde zich een blauwachtige vlak, 'zoo groot als een hand. Hij doopte zijin zakdoek in een nabijzijode beek en legde den natten doek pp die borst van den lijder. Aldus trachtte Traverse de pijn van den grijs- .aard te verzachten, totdat eindelijk Johin met het rijtuig en twee negers fcwiaim, die hun ongeliukkigein meester voorzichtig op 't bed legden, ofschoon dit niet kon gescihiieden, zonder hem graote pijn te veroorzaken. Men zagihet aan zij-n gelaat strekken, hoi» ijselijik dokter Day leed somwijlen sloten, feen productieprijs van ide melk voior den zomer te stéllen op 14)4 Per per liter en voor den winter op 21 cent. De particuliere prijs zal dus vermoede- li jlk voor den zomer op 18 cent per li ter en voor den iwinter o,p 25 cent per liter tomen. Verhooging van oude pensioenen. Op de vraag van die Tweede Kamer leden de iMuralf en Duyimaer v. Twist betreffende 'het indienen van wetsvoor stellen tot verhooging van de pensioe nen der vóór 1 April 1911 gep-en-sion- -neerde officieren en der vóór 8 Mei 1913 gepieinsiionmeerde onderofficieren e,n minderen van de landmacht en de imareohaüssée, luidt het antwoord van den. minister als volgt Op gnonid van de volgende overwe gingen kan ik aam het verzoek niet voldoen Wijziioiing van de door de heeren de Miuralt en Duyimaer van Twist be doelde wetten zou logisch slechts kun nen leiden tot toepassing van de door die wetten gebrachte verbetering in de Pensioenwet voor de landmacht 1902 op hen, die volgens die wet vóór 1 April 1911 en vóór 8 Mei 1913 werden gepen-si-omm-eerd. Du.s niet op hen, die vóór 1 Maart 1903 datum waarop de wet 1902 in werking is getreden werden gepensionneerd. Waar de heeren de Muralt en Duy- ma-er van Twiist in het algemeen ech ter spreken' van gepensionneerd en vóór 1 April 1911 en vóór 8 Mei 1913, heb ben. zij blijkbaar óók op het oog de gepensiionineeiriden volgens de gewijzig de wet van 28 Augustus 1851. Wat zij vragen is dus terugwerkende kracht van de op 1 April 1911 en 8 Mei 1913 aangebrachte verbeteringen. Niet alleen tot 1 Maart 1903, maar zelfs tot een datum, vóór dien waarop de wet 1902 .in werking trad, dus ook ten be hoeve van gewezen- militairen, die nim mer onder viigueuin van de thans gel dende wet hebben gediend. Tegen opneming zoowel van de eene als van de andere categorie van gepien- siomneerdem. in de thans geldende pen- sioenibieipalingen bestaat, voor de eene categorie alleen in sterfkere mate da.n voo-r de- andere, principieel bezwaar een bezwaar, dart n-ow te meer klemt, waar zich weldra de aandrang zou doen gelden o-m ook de nu in voorbe reiding zijnde herziening der militaire pensioen-en iop de aldus ge-beneflcieer- den toe te passen en waartoe dan n-og meer reden zou bestaan ook de na de door de 'heeren genoemde data geperrsioinneerdem in den maatregel te begrijpen. Het is zoo-wei op grond van het hier- v-ore-n aangegeven prineipieele -bezwaar als gelet op de zeer vèr strekkende fi- namcieele gevolgen welke de doo.r de genoemde h-eeren verlangde maatregel zou kunnen medebrengen, dat ik, na overleg met mijn ambtgenoot-en, geen- vrijheid kan winden aan hun verzoek te voldoen. Openbare arbeidsbemiddeling. In- de vergadering van die directeuren va-n arbeidsbeurzen, onder leiding van den directeur van den dienst der werk loosheids-ver,zekering en arbeidsbemid deling, is overeenstemming verkregen over -de wijze waarop de statistiek der arbeidsbie uraan zal worden ingericht, waarbij alle directeuren hun mede-wer king toezegden. „De inschrijving als werkzoekenden van tegen de geldelijke gevolg-en van onvrijwillig werkloosheid verzekerde wenkioozen en de controle o-p d-ie in- verrieid hij dit door een zacht gekreun, ails door de oneffenheid der straat het rijtuig schokte. De treurige stoet kwam te Wililo-w- Heigjhts aan dokter Day deed zich naar de tuinkamer brengen, wamt in dien hij naar zijn kamer werd vervoerd, zo-u- Clara het zeker bemerkt 'hebben. John was onderwijl naar Staunton ge stuurd, om de twee geneesheeren, dok ter Williams en dokter James, twee oude academievrienden van dokter Day, zo;o spoedig mogelijk te halen. Daar ze echter binnen een uur niet aanwezig kon-den zün, verzocht Tra verse zijn vriend- zioh door hem te laten onderzoeken, -hetgeen deze echter wei gerde. „Ge zoudit mij slechts pijm veroor zaken en imij 'toch niet kunnen helpen", zei hij mat zwakke stem, „want nie mand kan mij helpen. Ge kunt mij al leen een verfnisschenden dran-k berei den en dan 'ga je imijn dochter zeggen, hoe ge mij gevonden hebt. M,aar voor zichtig, Traverse, voor mijn lief kind", smeekte de liefdevolle vader, wien een traan in de -oogem kwam, als hij zich de aandoening van Clara voorstelde. Traverse venvulde de wenschen van zün weldoener en na- hem een .limonade bereid te 'hebben, ging hij met 'be klemd hart naar zijn verloofde. Hij ontmoette Clara op de binnen plaats ze was op het punt dan tuin door te loopen. Ongetwijfeld vermoed de ze reeds, dat er iets vreeselijiks ge- söhr." is ingeleid dop-r den heer Kee- sing, referendaris bii den dienst der Werkloosheidsverzekering e-n Arbeids bemiddeling. Uit deze inleiding bleek, dat in vele gemeenten geen of onvol doende controle op de verplichte in schrijving werd uitgeoefend, waarbij de heer Keest,mg een systeem aan de ha-nri deed. Naar aanleiding dezer in leiding ontspon zich een uitvoerige be spreking, die het vraagstuk ongetwij feld .dichter bij een oplossing gebracht hecfrJ „iDe. .steun bij het aanvaarden van arbeid buiten de woonplaats" iis inge leid door dien heer Van Riet, directeur der arbeidsbeurs te Rotterdam. Over het al of uiet juiste van steun liepen de meeoingen nog al- uiteen. Nadat de voorzitter nog eenige me dedeelt ngen gedaan had o-ver het vin den va-n werkgelegenheid in België en Frankrijk, wenden d-e overige punten der agenda aangehouden t-ot een vol gende vergadering. Christ. Hist. Unie. De Christ. His-t. Unie heeft onder voiorzilttersohap van rnr. dr. J. Schok- king (-Leiden) haar algemeene verga dering te Utrecht gehouden. In bespreking kwam een ontwerp- leiddnaad' voor een gemeente-pro-graTn. Het was samengesteld d-oor een com missie, gevormd uit de heeren. B. J. Gerretson, mr. A. v. d. Hoeven en J. R- Snoteck Berakemans. De bedoeling is dit oinit-werp aan t-e vullen en op een volgende vergadering vast te stellen met het rapport van de commissie vo-or de sociaie wetgeving. P-rof. Slote-maker de Bruine leidde de besprekingen in over de medede-eling, dat de Christ. Hist, partij overleg heeft gepleegd met de chr arbeidersorganisaties. Na breedvoerige discussies werd het sociale program als volgt vastgesteld a. Uitbreiding van den leerplichtigen leeftijd met één jaar, aizoo tot li-et 14e levensjaar. b. Ruimer beschikbaarstelling van beurzen voor kinderen, die blijken bij- zonderen aanleg voor verdere studie te bezitten' -en w,ier ouders de kosten- daarvan niiet kunnen draigen. c. Verbod van arbeid voor kinderen beneden den veertien jarigen leeftijd mei dien verstande, dat i,n den land bouw gedurende hoogstens zes weken per jaar verlof t-ot schoolverzuim en anbeidsverri'c'hting kan worden ver leend gedurende het zevendie leerjaar. Voorts valien lichte diensten i.n het eigen bedrijf, üie zond-ar schoolverzuim kunnen plaa-ta vinden, niet on-der het aroeidisverb'jd. De verdere punten zullen in een spoedig te houden nieuwe ver (rade ring aan de orde worden gesteld, tegelijk met de verklaring van het hoofdbe stuur bedoeld in het voorstel-Lo-hman. Vrouwenarbeid. Nam-ehs de Nationale Vereeniiging vooir Vrouwenarbeid, welke ten d-oel 'heeft de uitbreiding van den werkkring der vrouw te bevorderen, en haar ar beidsvoorwaarden te verbeteren, is een adres tot de Tweede Kamer gericht, wiaafbij erop -wordt aangedrongen een artikel in het ontwerpAalbie-rse in te voeren,, waarbij aan de arbeidster, -ge durende de weken van zwangerschap- en kraamverlof, door den- Staat het volle lóón wordt vergoed zonder dat er sprake i-s van premiebetaling. Verhoogde goederentarieven. De vraolïtgoederentar-ieven zullen binnenkort worden verhoogd. Van «en beund moest zijn, want op haar gelaat las hij duidelijk angst en ontsteltenis. „Travense riep ze bezorgd, „wat is er gebeurd. Ont 's hemels wil, spreek toch I Het Ihieele huis is in rep en roer, de negers loopen heen en weer... an deren steken de hoofden bijeen... er moet een ongeluk -gebeurd zijn... Pa pa... wiaar is papa „Olara, lieve Clara..." stamelde Tra verse. „Heb moed, hoe durf ik ie an ders zeggen Hij kon niet verder spreken. „O, mijn God... spreek toch Pa pa? Wat is er met item gebeurd?" riep Claira ontsteld. „Ls ihij. dood „iNee-n, neen, Clara... hij leeft... hij kan -en zal gered worden... doolt het ?s gevaarlijk." „Gevaarlijk?... Isih-ij ziek, en gij laat mij- onwetend, nu' hij onze hulp noodig heeft. Breng mij dadelijk bij ihe-m, waar ■is ih-ij „Wij hebben hem in de tuinkamer j gebracht, imiaa-r zóó, lieve Claira, met dii-e tranen iin de o-ogen, kan ik je niet bij hem brengen, dat zou v-oor hem bedenkelijke gevolgen kunn-en hebben." ,,'Miaair je hebt mij nog «liet eens ge zegd, wat pa-pa scheelt? Wat is zoo plotseling met hem gebeurd Is het een beroerte, waarvoor hij zoozeer vreesde „Nieen, Olara... je weet, d:at hij van morgein alleen /uitgereden is. Zijn paard anders zoo mak, werd sohuiw, ging op hoi ett hij viel." algemeene verh-ooging met e-en zeker percentage kan nuiet gesproken worden. Over het geheel, in 80 procent der ge vallen', zal d-e verhoogtng ongeveer 10 boven d-e tegenwoordige tarieven bedragen en zal, in plaats van 't tlhans geldende oude tarief van vóór den oorlog plus 70 toegepast worden het oude tarief van vóór den oorlog plus 80 ■Deze ta-riefwerhoioging zal niet gel den voor steenkolen en vee. Ter vergelijking d-ieme, dat in Duilschland de prijzen sinds den -oor log met 97 zijin verhoogd, zoowel in locaal ale in internationaal verkeer. Ook daar as thans voor het kolenver- voer een gunstiger bepaling getroffen. De tarieven daarvoor zijn slechts met 84 verhoogd'. V-oor Zwitserland wis selt de -tariefverboiogimg tusschen 100 en 150 Ten opzichte van het initarmationiaal verkeer 'bestond tengevolge van.den oorlog zoo goed als geen vast tarief mieer. Daarin zal thans zoo spoedig mogelijk w-orden voorzien. Hoe 'h-oog deze tarieven zullen zijn, hangt natuur lijk voOr een groot deel af van het buitenland zelf. In offlcieele kringen acht men bet echter z-eer waarschijn lijk, dat deze 150 booger zulle-n zij-n dan vóór den oorlog. Gedenkteeken voor Neerland's Leger en Vloot. De vereen-igingeri „Q.ns Leger" en „Onze Vloot" hebben toesloten toet initi atief te nemen t-ot d-e -oprichting van een grootsch gedienfcteeken ter duur zame gedachtenis aan- de diensten, door lqger 'en vloot aan (bet vaderland be wezen gedurende het tijdvak van den wereldoorlog. Het imoet een nationaal gedeniktee- kem iwordem, waaraan d-e geheele Ne- derlamdsche natie 'heeft 'medegewerkt. Omtrent iden aard van het ge-denk- teeken e-n de ipllaats zijner oprichting zullen -nadere im-e-dedeellngen geschie den, in verband imet de te zijner tijd verkregen gegevens omtrent het bijeen gebrachte geldsbedrag. 'De fiinaneieiete commissie bestaat uit d-e heeren generaal -C. j. Snijders, A. L. Boel-en, jh,r. C. A. L. van ider Wijck, Stationsweg 89, 's-Gravenihage, en J. van ider Wiail,, Korte Wijnstraat 8, Rot terdam. Vereanigisig vatt Christelijke Onderwijzers. Te Utrecht is d-e aigem-eene vergade ring gehouden van de Vereeniglng van Christelijke Onderwijzers en Onderwij zeressen. Vertegenwoordigd waren 39 afdieehntgen. Na de opening gaf de secretaris in cijfers w-eeir den groei der vereeniiging. Aan de volksvertegenwoordiging werd een adres gezonden om tot groo- ten -spoed .aan te dringen 'bij de behan deling van de wet betreffende de ge- lijksteilling van de -salarissen d-er open bare en bijzondere 'onderwijzers. Aa.n de besturen den 'Christelijke scholen iis verzocht, in -den tijdelijken nood der onderwijzers te voorzien., zoo imioigelijik tdoor de salarissen nu reedis in -overeeinste-mimiing te brengen met de wet-iDe Visser. Vervolgens werden behandeld die voorbesprekingen -over ihe.t p-urnt vak organisatie en- o.nze vereeniiging. Op de algeime-en-e vergadering -zal -dit punt worden .ingeleid door prof. Slotemaker de Bruine. Besloten werd' tot -d-e aanstelling van een administrateur op een ruim salaris e,n gunstige airbeidsvoorwaairdan. Na „En is hij zwiaar gewond O, -mijn arme papa zuchtte ze, terwijl zij wilde heengaan. „Blijf nog wat, Clara", smeekte Tra verse, „ge zijt nog niet bedaard ge noeg. Geloof mij, Clara, het is niie.t goed voor papa, je zoo te zien. Voor alles heeft hij rust noodig. „Zeg mij dan ten minste, waar hij verwond is. Zeker aan hef .hoofd ,,-Niee-n, hij is inwendig gekneusd," 'hervatte Traverse. „Daarom kan men niet bepaald zeggen, of de wonde den do-od tengevolge zal he-bban of niet. Ik he'b naar twee geneeshieeren in Staun ton gestuurd. Wilftaims en James zullen weldra komen en dan zullen we over den toestand van papa niet lang in 't onzekere zijn. „Kom dan, Traverse", zei Clara, zich tot bedaardheid' dwingende, „kom en breng mij bij papa. Je ziieit, dat ik ook bedaard kan zijn, als kinderplicht dit vergt." Traverse, die begreep, dat Clara zich mi-et langer meer I-iet terughouden, leid de haar in de tuinkamer, die mistress Rocke juist verliet, toen bei-den aan kwamen. Zwijgend v-aitte d-e reeds zelf zwaar beproefde vrouw Clara's h-and, als wilde ze het arme loind zeggen zich op het ergste voor te bereiden en zioh naa-r den wiil -der Voorzienigheid te sohiikkein. Traverse open-de de deur en Clara nade-rd-e schijnbaar bedaard (haar vader die hiaa-r -met een smartvoUen glimlach nog eenige (huishoudelijke besprekingen werd -die vergadering ge-stoten. Rij kspostspaarbank. Aan Ihet einde der m-aa-nd -Februari 1919 was -ten na-me der inleggers inge schreven 243,923,630.58, 'ide inlagen in Maart bedroe-gen 12,094,219.46'/2 en de tieriugfo-eitali,ragen 8,944,166.47 J/2. Er werd «neer ingelegd- dan terugbe taald 3,150,052.99 zoo-dat 'het tegoed mp spaarbankboekjes oip 31 Maart 1919 Bedroeg 252,731,842.59. Het aantal spaarbankboekjes in om loop o,p ultimo Maart beliep 1,847;332. Aankoop van Nationale Schuld. In totaal -werd -op de betrekkelijke boekjes afges-ch e-n 4,334,416.821/2. Staats#,' .tLildtoekjes. 0,p ultimo Maart 1919 y rs ingeschreven -e-en nominaal saldo vïj. 34,188,650. Hef aantal Staiatssöhuiidtoekjes -in omloop o-p ultimo Maart 1919 bedroeg 27,688. O.p uit. Maart bezat de rijkspost spaarbank aan Inschrijving -o-p Ihet grootboek -der 5 Nationale Schuld mominaal -een be drag van 45,713,350. Aan 3 obligation 1,308,000. Valsch bericht. -De Rotter-damsche correspondent van „het Volk" meldde uit betrouwbare br-on te-hebben .vern-omen, dat -ar plan nen b-estaan om tegen 30 April de ge heele vrijwillige landstorm, 20 a 25Ö00 man, met h-eit oog -op evenf-ueele onlus ten op 1 Mei te -m-oblliseeren én dat de mini-ster van- oorlog hiertoe reed-s zij-n toe-stemimiihg gaf. Het Haa-g-s-ch Correspbo-denitieibureau kam Ihiero-mitreint -in ede-de eten, dat hier van te bevoegde-r -plaatse niets be-ke-nd i-s era dit bericht allen 'grond mist. De 1 Mei-staking. Van -de zijde va-n -het N-ederlandsch Varlb-ond van Neutrale Vakve-reariiigin- gan wiordit o.im. medegedeeld D-oor het bestuur wordt den le-de-n der aangesloten vcrjfenigiingan ontra den ideal te nemen .aan de 1 Metosta- kiug, mede op grond van de overwe ging dat tot deze staking eenzijdig is besloten ©n zij do-or dezen een-zij-digen opzet een zu-iver politiek karakter draagt. Het -spreekt vanzelf, -dat ieder arbeiden vrij. -is den 1 Mei-dag als ar- beiderslee-st te vieren. Wij moge-n echter -niet dulden, -dat -de neutraal ge- organiseerdan ime-d-e -zullen werken een -politieke -krachtproef, -waarvoor o. L -diez-e 1 Me-i-idag tham-s w-o-rdt gebruikt, te -d-oe-ii -slagen. De staidng bij de Rottsrdahisdhte tram. Heit gah-eele iRottenda-msche tramver keer ligt va-n Zaterdagmorgen sti-L Gee-n emk-ele wagen is de remise uitge reden. Alleen de dienst Rotterdam Hiliogersbe-rg 'met id-e p-aard-entram blijft geihamdlhiaafid. V-o-or deizen oribeteeke- neden idii-en-st geldt ihet staki-ngsbesl-uit niet. -D-e -katholieke ve-reen.igi-ng „St. Ra-plhiaël" en -de Pr-ot. -Ohm. Bond hebben o-p de -nachitve-rga-dering -geen -stakings- beislu-iit gein-omen. Deze werkwilligen zijn Zaterdagmorgen e-n bloc .naar de directie gegaan, -doch zij -meende -met hein ih-un aantal, bedir-aagt slechts 120 (geen -eenigszins voldoenden dienst te kunne-n -oi'ganiseeren-, te -m-ee-r niet daar zij -een geheel-en -maciht van vergaderen -achter de-n rug iha-diden. Vioiorioopiig Iheeft -de directie dan ook besloten geen wiagem te d-o-en uitrijden. iHet is stil in de -stad, in-u de trams d-e hand toestak. „Go-ede, lieve pa-pa moeten we elkaar zoo weerzien Hoe gaat het paipa Dat was alles, wat Clara met moeite kon u-iHbrengen, want de stem begaf haar. Haar gelaat verried dui delijk, wat een inspanning het haar kostte, om- niet iin sn-ikk-en -uit te bar sten. Baar kinderlijk en minnend ha-nt Ibilo-e-dide bij het zien der lijdenidie, Mee- ,te gelaatstrekken va-n haar dierbaren vader. „Je ziet het, Clara", antwoordde idolater Day, „liet gaat niet te best... doch- de pijn is dragelijk." -Had hij de waarheid willen zeggen, ida-n z-oiu zijn antwoord geheel anders geweest zijn, want hij leed vneeselijk en alleen vademl-ijke liefde en- bezorgd heid gaf he-m kracht, -om zijn toestand «winder gevaarlijk te doen schijnen, dan hij werkelijk was. „Goedie, beste papa", fluisterde Cla ra, die zich do-o-r d-e-n schijn li-et mis leiden e-n haar v-ader n-iet iin levensge vaar waan-de, „wiaaro-m moest u dat ongeluk overkomen Maar -kan -ilk nie-ts v-oor -u doen Ik zal tem mii-nste d-en -treur-ipan troost hebben u te kunnen verplegen." Om aa-n den wensch van Clara tege- mio-e-t te bomen, liet zich dokter Day het voorho-ofd en de slap-en met e:a-u die -c-ologne bevoohtige-n. Eenige o-ogan- Ibliiikloen later trad mistress R-ocke bin nen, idle -de aankomst der beide ge- me eslhie eren ui-t Stau-nto-n m-eldde. (W-o-ndt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1