HET PLEEGKIND DONDERDAG 24 APRIL,. 96 BINNENLAND FEUILLETON «.rfwiwiamf. VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 0.80 voor iedere regei meer 20 centbij abonnement speciale prijs. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienst- aanvragen 10 cent ner regel, bij con tante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.30, iedere regel meer 20 cent. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Walcheren: ƒ1.85 per drie maanden. Franco door het gelheele rijk 2.20. Week-a'bonnementen 14 cent. Afzon- leriijke nummers 3 cent. De Schelde-kwestie. (Men schrijft aan de „Nieuwe Ct." In ihet Veribonid der Katholieke Krin gen en Vereenigingen ite Antwerpen -hóeid staatsminister Paul Sagers (een redevoering wiaarin (hij de Belgische eischen aan de (vredesconferentie aldus samenvatte Voorrang ivioor herstel der schade krediet in den (vreemde imachinen, grondstoffen -en (voorkeur op den han- detevoionraad- der iveitbonidenen voo-r- deelige (tarieven voor vervoer te land en te iwaten. Wij dringen er op aan, dat (ïrieri ons het onbetwistbare mees terschap zjou verleanen over de Schel de, voornaamste levensader van ons economisch leven wij iwillen onze be trekkingen met den Rijn tanigs Lintburg verbeteren en naar onze nationale be trachtingen de belangrijke vraag der ons ontrukte landstreken en deze van het Groothertogdom bu,x»m!bu.ng op lossen. De Rijksmiddelen. Ging het In de eerste twee maanden slecht met de (ontvangsten van 's lands ka.s, Maart (heeft weer veel goed ge maakt, aldus mierikt de „Nieuwe Ct." in haar miaa-rwMijiksch overzicht op. Met de opbrengst der directe belastin gen ging hef niet veel beter dan in Ja nuari en Februari, maar enkele accijn zen, de zegel- en registratierechten, do-oh in '.t bijzonder de invoerrechten, liepen zoo flink op, dat het nadeelig verechii der vorige maanden, bij 1918 vergeleken, is weggewerkt en veran derd in een goeden voorsprong. Het nadeelig verschil van een millioen gul den over de beide eerste maanden is vervangen door een accres van ruim anderhalf mültioen gulden. Over Maart 1918 werd ontvangen 19,157,708.62 tegen 21,787,726.36 in de afgeloopen maand. Deze bevredigende uitkomst is voor het grootste deel te danlken aan een toeneming van het handelsverkeer, tengevolge waarvan de invoerrechten 2,240,410.68 opbrachten tegen een bedrag van 666,646.49'/j in Maart van het vorig jaar. Ook de o-ntvangst- cijfens der loodsgelden wijzen op den vooruitgang in het verkeer, ni. een som van 75,262.84 tegen 18,454.93 in Maart 1918. Van de directe belastingen bleven grondbelasting en inkomstenbelasting nog bij verleden jaar ten achter, met re-sp. 181,000 en 1,167,000. Daar entegen steeg de personeel,e belasting met ongeveer 200,000 en de vermo gensbelasting met 300,000, terwijl uit de dividend- en tantième-belasting 185,000 werd ontvangen. Bij de accijnzen waren het de suiker, die 1,129,999, het gedistilleerd dat 323,000 mieer opbrachten. Daarente gen wend uit den wijnaccijltts 169,000, 71) XXIH. I.n Willow-Heiiglhlts, ten huize van dokter Day, heersdhfe igraote vreugde, want Traverse Rocke was na gelukkig voltooide stadiën met het dakteTsdiipto- rna in dien zalk van Washington terug gekeerd, zoodat de verwachtingen, die zijn vaderlijken vriend en weldoener, dokter Day, van hem gekoesterd had, niet beschaamd wenden. Bij zijn aankomst schudde deze hem krachtig de hand en wensc'hte hem ge- liik met zijn behaald, succes. Niet min der hartelijk waren Clara's gelukwen- schen. Een onuitsprekelijke vreugde, een stilde, innerlijke zaligheid sprak uit haar oogen en verrieden (duidelijk, dat zij gedurende zijn afwezigheid aan Traverse Rocke gedacht had met meer dan zusterlijke genegenheid En Clara was zoo oprecht niet alleen jegens haar zelve, miaa-r oiok jegens haar moe derlijke vriendin, waaraan zij ziah, se dert het vertrek van den jongen student nog inniger gehecht had. Voor de we duwe was de liefde van 'it jonge meisje geen geheim meer, al kon Clara we gens maagdelijke schuchterheid er niet toe besluiten, rond voor haar gevoe- i'neit zoult 89,000, bier 25,000 en ge slacht 399,000 minder verkregen. (De zegelrechten stegen met 422,000 de registratierechten met 739,000 en de successierechten met bijna 100,000. Van de invoerrechten spraken wij reeds. Het statistiek-recht steeg even eens vertolijldend en wel van 83,983.59 in het vorig jaar tot 196,222.51 in Maar.t 1919. Vermelden wij ten slotte dat de domeinen ditmaal 10,000 min der opleverden. 1 De getheele opbrengst over de drie eerste maanden van dit jaar is alzoo 56,307,990.41'/2, terwijl verleden jaar j in hetzelfde tijdvak 54,737,987.34fi j werd ontvangen. (De belastingen in verband met de buitengewone omstandigheden (oor- j logswinst en verd-edigingsibela-stingen) (hebben in Maart 19,631,997.20 opge- j bracht en in de eerste drie maanden van dit jaar 51,822,736.80. De broodkaart. Naar de „iProv. Grom Ct." verneemt, j zal 'er vrij zeker nog wel een jaar ver- Iöopen, vóórdat Ihet ibrood weder zon- j der ton verkocht imhg wonden. Het tol aid (heeft van dit bericht nog geen lofi-fci-eele bevestiging -kunnien krij gen, miaar de omstandigheid, dat de overeenkomsten met vele beambten bij de rijksgraamverzameling dezer dagen vioonlooipiig imet een jaar zijn verlengd, doet vermoeden dat het bericht inder daad juist is. De weerbaarheid van ons land. Hef rapport is verschenen van de Legeircoimimissie, wiier task 'het was te ondenzoekan, of de gelden en de per soonlijke diensten, die ter zake van de defensie, voor wat de landmacht be treft, van ons land gevraagd worden, op de meest economische en doeltref fende wijze tot verzekering van 's lands weerbaarheid worden aange wend. Die commissie bestond uit de heeren C. L. M. LamJbrechtsen van Riitfihem, voorzitter, L. F. Duymaer va,n Twist, j.hr. mr. D. j. de Geer, imir. G. Janmn-k, K. ter Laan, mr. H. P. Marchant, A. C. A. van Viiiuren, leden P. L. Bergan- sius, jhr. L. M. A. von Schmidt, ,P. J. P. van der Steur en J. H. G. Venmeer, adivseerende leden, j. C. J. B. A. de i Josselin de Jong, adviseerend lid en aig-erneen secretaris, A. de Bruyn en J. I Loeft, secretarissen. De commissie zou zioh niet ve-rant- i woord achten bij. o.ns volk de overtui- ging te helpen vestigen, dat Nederland het dreigend gevaar met vertrouwen in zijn weerbaarheid .heeft .kunnen tege moet zien. Daarvoor bleek het benoo- diiglde voor de mogelijkheid van voU harden in den wieerstand tegen modern geweld te zeer met hetgeen was voor bereid te spotten, en waren de tekort komingen in onze defensie te omvang rijk. Er bleken bij de mobilisatie aan zienlijke tekorten te zijn aan goed ge schut en aan munitiën onze troepen hadden veel te weinig mitrailleurs het v.liegwezem en de auto-tracfie lieten nagenoeg nog allies te wen-schen over de weerstand onzer forten zou onvol doende zijn geibfekein de landweer was nog (hoogst gebrekkig geënca dreerd, terwijl de approvia-ndeeriiing ten behoeve van stellingen en leger ons reeds na een luttel aantal weiken ten «enenmale afhankelijk maakte van aan voeren uit het buitenland. Had ons land, op den voet ais dit met België het geval is geweest, in Augustus 1919 aan een overval bloot gestaan, dan zou die tegenstand van onze weerbaahheid, ondanks" het vele, lens uit te komen. Dat ware ook niet noodig geweest, want verliep er wel een d.ag, dat Glara met haar vriendin niet over Traverse sprak De toon, wiaiamop ze den naam Tiravense uit sprak, verried duidelijk wat er in. haar ziel omging. Eiken brief, die van hem kwam, las zij twee tot driemaal met j vochtige oioigen. (Hoe mistress Roöke hiaar zoon bij zijn terugkeer ontving, behoeven wij niet te zeggen. Zij was immers zijn mioeder, dit zegt genoeg. Zelker, Traverse kon over zijn ont vangst in WiililownHeights tevreden zijn. Allen wedijverden om hen atten ties te bewijzen. Allen waren vol lof voor hem, zelfs op 't gelaat van den mlinsten neger las men genoegen over de tenpgkomst van den prachfjgen jon gen, die door zijn oprechtheid en be scheidenheid aller sympathie genoot. Na e enige dagen in jubel e.n vreugde doorgebracht, keerde de vroegere rust weer terug, diie het leven, kenmerkt van mensdhiem, welke hun genoegens niet zoeken in werelds,oh,e vermaken, maar in ,den hulsel ijlken kring. In 't vroege ochtenduur een wandel rit met Clara door de gezeganide land streek, waarin WiltownHeights lag, daarna de voortzetting der studiën met dokter Day, of ecni.ge zieken bezoeken, waarbij Traverse ziiin ervaren vriend vergezelde, en eindelijk na een eenvou dig, doch gezond maal, een genteen dat daarin gewaardeerd kan worden en ondanks den opgewekten geest van vólk en leger, geen waarborgen tegen een overweldiging hebben kunnen ge ven. De commissie vermeent, dat de vraag ernstig onder hef oog moet wor den gezien, of het zich verschaffen van zoodanige waarborgen binnen het be reik kan liggen van een kleinen staat. Zij meent, dat zelfs de onbeperk te credieten die het mogelijk maakten gedurende den ge,mobiliseerden toe stand honderden .mi Ui oenen aan de verbetering onzer wieenbaanheid te be steden, hloe nuttig zij wellicht uit een demonstratief oogpunt mogen zijn ge weest, bij een oorlog, hls thans is ge voerd,, aan de waarborgen tegen een overweldiging sledbts in een geringe mate hebben kunnen bijdragen. Het is niet de opdracht der commis sie en ook niet haar bedoeling die lijmen voor ons toekomstige defensiewezen uiteen te zatten. Dit vraagstuk zal moeten worden bestudeerd in h,et licht der ervaring, verkregen, in den jongsten verwoesten den violkerenoortliog en moeten worden opgetast in verband met den toestand, waarin de jammerlijke strijd Europa zal hebben achtergelaten. Naar het gevoelen der commissie zuilen de op doodi en verwoesting ge richte middelen, waarmede de toege paste wetenschappen de thans strijden de par.tijien in steeds nreer geperfecti- onrmerden staaf en op steeds uitgebrei der schaal voorzien, middelen, die in komende jaren nog tot onbegrensd graote ontwikkeling kunnen gebracht worden, regeeringen en volken, tot hun eigen bahoud, onafwijsbaar dwingen af te zien van de oplossing van internati onale geschillen door middel van ge weid. Onbeperkte uitvoer naar de neutralen. Reuter meldt officieel uit Londen Na 25 April mogen .alle artikelen, be halve .oorlogsmateriaal, naar de noor delijke (neutrale landen wonden uitge voerd, dn onbeperkte hoeveelheden. iDe garanties betreffende wederuit voer voor zoover thans geldiig, blijven van kracht. Levensmiddelen van militairen. De mliröster van oorlog beeft be paald dat met ingang van 1 juni a.s. het verstrekken van levensmiddelen in natura aan militairen eindigt. Officieren en s djud'ant-'ondecofficie- ren, die aanspraak kunnen doen gelden op mobilisatie-toelage, kunnen voor rijksrekening mede eten uit de solda ten, menage-Eten zij niet mede, dan ont vangen zij in plaats daarvan de ver goeding wegens gemis van (levensmid delen, (tenzij op andere wijze voor rijks rekening deze wonden gewoed. De overige niiet-soldijgenietenrie mi litairen nemen voor zoover zij; dienst doen bij de korpsen of korpsgedeelten, welke buiten hun vredesstandplaats ge legerd zijm als regel deel aan de sol- datenmenage of worden voor rijksreke ning met voeding ingekwartierd. nog in dienst is, zal in den loop der maand juni een bijzomdare uiifkeering worden gedaan van 14 dagen of 100 uur llo:on. Verzuimde vrijstelling broederdienst lichting 1918 en 1919. De minister van oorlog beeft bepaald, d,ait de militieraden opnieuw zifting zul len houden voor die behandeling der aanvragen .om vrijstelling wegens Ibroedendienjst en wegenis aanwezigheid van iin hetzelfde jaar geboren broeders 'en halfbroeders van diienist,pliehttgen der lichtingen 1918 ien 1919, die inder tijd zoodanige vrijstelling niet of te laat hebben .aangevraagd. Deze zitting wordt 'geopend 26 Mei. De vrijstelling j moet op de gewone wijze bij de bur- f geimeesters iworden aangevraagd voor 1 Mei a.s. (Het reebit op vrijstelling wegens broederdienst wordt beoordeeld naar Een bijzondere uitkeerfng aan het spoorwegpersoneel. Aan het spoorwegpersoneel zal in het tijdvak van 1 tof 10 Mei nog een bij zondere -uiitlkearing 'worden verstrekt en wel aan (hen, die een bezoldiging per uur genieten van 100 'maal idie bezoldi ging en -aan Ihet overige personeel een uitkeering van 14 dagen loon. Aan ihiet personeel op arbeidscontract voor zoover het, sedert 1 December 1918 of een vroegeren datum onafge broken i>n dienst iis geweest en I Juni schappelijke wandeling in den tuin. Dit w.as hun dageilijlksohe bezigheid, die 's avonds met het lezen van degelijke weirfcen besloten wend. Traverse bezait, niettegenstaande zijn jeugd, de wilskracht van een bejaard man en. hield streng de belofte, die hij earns .aan zijn moedor gedaan had, zich zellf met zorg te bewaren en nooit aan Glara een wioord te richten, dat haar zijp liefde zou kunnen verraden. Met schaamte onderdrukte hij de gevoelens van zijn hart en legde zich het zwijgen op, wanneer het hart hem tot spreken wou, dwingen. 'Glara had reeds lang gezien, welke gevoelens haair vriend voor haar koes terde, en aólktte hom om zijn terughou ding nog hootger. Met vertrouwen zag ze de toekomst in en vergenoegde ziah met het zalige bewustzijn, bemind te w-orden. Op zekeren dag kwam Traverse in bet kantoor van dokter Day. Traverse wilde zich in Staumton vestigen, zoo doende w.as hij niet ver van Willow- Heiglhlts en kon hij zijm ledige uren in den familiekring doorbrengen. Dokter Day hoorde dan jongen man aan, zonder ham in de rede te vallen, terwijll zijin welwillenden Milk op hem rustte, toen Traverse geëindigd had. „.Beste vriend", zei hij' diaarna, „je vertrouwt mij niief waar. Je wilt mijn. inzichten vernemen en daarom kan ik openhartig tot ui spreken. Ik zou je ten den toestand omtrent Ihet getal broe- s ders e.n omtrent -vervulden dienst, zoo als .deze toestand iwas op 21 Maart 1917, voor zooveel ide dichting 1918 be treft, op 21 Ma-art 1919 ivoior zooveel de .ticihöng 1919 betreft, ee.n en ander met rii-en v-erstanid-e, dat vrijstelling niet zal worden verleend voor zoover zij ten gevolge ao-u Ihebben, -dat .uit één gezin meer personen worden vrijgesteld dan naar ide (allgeimeenc daaromtrent geldende -regelen- vrijgesteld be'hooren te worden. D-e burgemeesters .zullen van ide reeds ingelijfde (dienstplichtigen, van wie het hun niet twijfelachtig voorkomt, dat zij recht (hebben op id-e vrijstelling, welke zij .aanvragen, opgaaf doen aan den commandant van ih-et corps, waarbij zij dienen. Deze -stelt ih,un, voor zoo-ver de dienst 'het toelaat, in ihet genot van ver- tof, in afwachting van de beslissing omtrent d-e vrijstelling. Zij, die alsnog ter inlijving mochten- wonden opgeroepen, voordat omtrent de vrijstelling -is besl'i-st, (kunnen uitstel van eerste oefening vragen -met opgaaf j van iredenen, -welke -aanvraag aan den j minister van oorlog tmoet wonden ge- j richt, ao'O zij voor d-e militie -te land zijn ibes-temid, en. -aan den minister van marine zoo zij bestemd- zijn voor de zeemilitie. Liefhebbers genoeg. -Binnenkomt kunnen de benoemingen verwacht w-o-nden van het personeel voor de Arbeiders- en Verzekerings wetten, ter uitvoering var d.e wetten- Talima. Het aantal soilii-ctanten, w. o. zeer veel officieren van land- en zee-macht, -bedraagt niet minder dan plm. 1200. „Onze Vloot". De j-aanlijlksche algeme-ene vergade ring van „Onze Vloot', welke 29 A-pril a.s. te Utrecht zal geh-ouden w-orden, zal worden bijgewoond door Z. K. H. den prins der Nederlanden, die voorts ook de excursie naar het Meteorolo gisch Instituut zal medemaken en deel nemen aan den gemeensohappelijken maaltijd. Nationale Vrouwenraad. De 20e jaarvergadering van den Na tional,en Vrouwenraad is te Uitrecht ge- qp-e-nid. Johanna W. A. Naber heeft de openingsrede gehouden en daarna uit voerig de geschiedenis van den Raad 'herdacht, die een schoo-ne toekomst tegemoet zal gaan, ook omdat zooveel krachten zullen vrijikomen, die nu geab sorbeerd .worden door den strijd om het actieve kiesrecht. Na haar spraken mevr. W. Dnucker zeerste afraden, je in Stauinton te ves tigen." „En waarom dan, beste dokter „Wijl nog niemand profeet in zijn eigen land geworden is." „lik toegrijp u,", ihernam Traverse blo zend „de menschen hier kennen mij nog alls kleine jongen en zoodoende zullen ze geen vertrouwen in mij heb ben." „Zoo is het, mij|n zoon, en ik blijf u borg, dat ge in Staunton geen geluk zult hebben." „Miaar, wiaar moet ik dan heen „Dat zal ik je zeggen, mijn lieve vriend. Ge moet u- naar -het westen wenden." „Naar h-e,t westen Zou ik mijn. moe der verlaten en van u scheiden..." riep Traverse verschrikt. „,En van Glara," voegde dokter D-ay er lachend bij. „Ja, mijn zoon, je moet, naar 't Westen, moet van j-e moeder, van mij en van Cll-ara scheide-m om daar uw geluk te zo-eiken. We zijin reeds eenmaal gescheiden geweest, waarom zo-uden we dat nogmaals niet kunnen 't is Imlmers voor uw welzijn „Toen wisten we alien, dat ik na veri-cop van een bepaalden tijd zo-u fe- ruigjkeeiren, terwijl dit nu niet het ge val is." „Toch n!iet";her,na-m dokter Day. „In dien je in een dier welvarende steden een drukke praktijk hebt verworven, kim je altijd- teruglkeeren om diegenen en mr. W. H. ,M. Werker, die ook in -hun toespraken een overzicht gaven van de geschiedenis. Mej. .Naber be- handc-lriie hef onderwerp in meer alge meen-en zin, terwijl mevr. Diru-oke-r, een der mode-oprichtsters van den Vrou wenraad, meer in het bijzonder een te rugblik wierp o,p de wording en ont- wüMkelSnE van den Vrouwenraad, wiaaiibij zij d-e nagedachtenis van mevr. De KlerkVan Hogendonp, de eerste presidente van den Raad, en aan ver schillende andere v-romwen, die het hare h^noegien, dat de Vrouwenraad zicli ISsef-t kunn-en ontwikkelen en werkzaam kunnen zijn In het belang der vrouw in 'f toijizonidcr en dat der -maatschappij in het algemeen. Tot dusverre is .hot nog niet mogen 'gelilulhken R. K. en Soc. Dem. vrouiwen- vereemgingen in den Raad op te ne- m-en. Diif vindt vermoedelijk haar oor zaak in d-e omstandigheid', dat deze vereenigingen feitelijk par-tijwer-eeni- gingen zijm. Spreekster sprak de hoop, zelfs het vertrouwen uit, dat d-e Vrou wenraad oio-k nog een-s de R. K. vrou wenbonden in zija midden zal zien. Mr. Werfer betoogde, d-at de Natio nale Vrouwenraad, cïie door zijn lad-en- ve-reen-igingen atom grond-slag vindt in taf maatschappelijk leve-n, h-e.f aange wezen lichaam Is of het systematisch onderzoek met betrekking tot al datge ne, waarbij de wouw werkkracht ont plooit of waia-rdie levert of zou 'kuin-nen leveren, op zi-ch te nemen. Ook de ge schiedenis der vrouwenbeweging staat o" ee,n keerpunt. De Nationale Vrou wenraad kan eere vinden in zijn ge schiedkundig verleden dioöb op het punt -waar -hij nu geloo-man iis, opent zijn -geschiedenis v-oor hem een wijld verge zicht. De Raad schepp-e door nieuw on derzoek nieuw licht, waarbij spreker wijst op de verschillende zaken, waar op de betrokkenen invloed kunnen doen -gelden. De dreigende tramstaking te Rotterdam. iHe-t personeel der Rotit. -Electrische T ramw-agmaafscihapoiji, georganiseerd in den Ned. IR.-K. .B-o-nd van Spoor- en Tramwegpersoneel St. -Raphaël en den Prot. Christelijken Bond van S-poo-r- en Tramw-eigper-s-onieel, Iheefit Maandag en Dinsdag vergaderd en ide volgende mo tie aangenomen Het personeel, -e.nz., gehoord de tne- ded-e-elinigen betreffende ide gevoerde actiie d-ooir -de ho-ofdbesturen van oor deel, -dat de loon-en van ih-et personeel d-er R. E. T. M. ontoereikend ziin om in de eerste levensbehoeften te voorzien id-raagt de (hoofdbesturen; -o;p, .allle ge- oo-rloofdie -mi-did-el-en aan te w-eniden -oin te venkrijgen .a. -een ilo-ouregeliinig, wel ke aan ibillijke eisch-en wold-o-et b. in dien -geen directe l-oonsvenh-ooging kan -worden -gegeven, 'aan de te treffen re geling teir-ugw-erken.-de ikrachit te ver- iieenien bot 14 dezer ic. -een -ex-tra .uit keerinig, waardoor Ihet personeel ini -staat wordt gestald -in Ihet tökort in. ikl-eeding e. d. te voorzien stalt zijin volle vertrouwen in -de lei ding der hoofdbesturen be treffende den te kiezen iwag ter bereiking van ihun d-oeil besluit deze mo-tie (ter kennis te bren gen van ide ihoofdibestu-ren, (die directie der -R. lE. T. .M., burgemeester en wet houders van -Rottendam en die pers, en gaat over tot de -orde van den dag. Beëindiging van de oorlogswinst belasting. Bij de Tweede Kamer is ingediend -een wetsontwerp t-ot wijziging der wet op de oioriogswiinstlbelasting. te halen, die je dierbaar zijn, om ze mee maar je nieuwe woonplaats te voe ren. lik meen namelijk, dat we elkaar goed begrijpen", voegde hij -er lachend bij... „je goede (moeder..." Traverse begreep wat dokter Day wikte eti d-at was genoeg om zijn af keer van he-t Westen te overwinnen. „Stuur mij aan het einde der we reld", (riep Ihij imet vuur, „ik zal er heengaan 1 Ge kunt hef miet anders dan goed met mij: miee-nen. Ik vertrouw u dus en ga naar bet Westen, wijll gij mij voorspelt, dat ik daar geluk zal vinden." „Flink zioo, beste -Traverse. Had ik een zoon, ik zou hem denzelifd-en raad geven. Je gaat eerst maar St. Louis, waarvoor ik u brieven van aanbeveling ge-ven zal-. Vandaar kunt ge infiormee- ren, i,n welke streek gij de meeste kans van slagen z.ult hebben." Tra-verse was het gelieel met zijn weldoener eens, dankte hem voo.r den w-eligei-nieeniden raadie-n begaf zich toen na-ar zijn moeder o-m haar -het plan miee te deelen. Hij vreesde, dat z-e erg bed-ro-efd zou wezen, doch tot zijn ver- ra-ssing hoorde ze zijin mededeeling heel kalm aan. Dokter Day had hiaar reeds la-ng hi-ero-p voorbereid, zei ze, en in haar de overtuiging gevestigd, dat een jong arts niet vooruit bomt op plaatsen als Staum-to-n, Richmond of Washing ton, waar zooveel aan kwakzalverij gediaan -wordt. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1