HET PLEEGKIND WOENSDAG 23 APRIL, »No. BINNENLAND FEUILLETON S€*1Q_ ADVERTENTIE-PRIJS Van I4 regels 0.80 voor iedere regel meer 20 centbij abonnement speciale prijs. Reclames 40 cent per regel. Dienstaanbiedingen en dienst- aanvragen 10 cent nar regel, bij con tante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.30, iedere regal meer 20 cent. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vfesinigem en gemeenten op Walcheren: 1.85 per drie maanden. Franco dioor bet geheele rijk: ƒ2.20. Week-abonnementen 14 cent. Afzon- lerlijke nummers 3 cent. De Rijksmiddelen. In de imaand Maart hebben de rijks middelen opgebracht 21.787.726 te genover 19.157.108 in Maart 1918. De door Amerika opgevorderde schepen. De definitieve overeenkomst met de Vereeniiig)die Staten betredende de te ruggaaf van onze -opgevorderde sche pen is -nog steeds niet tot stand geko men, aangezien «Je Amerikaansdie ge- dsitegeende, >met iwiien de definitieve on derhandelingen moeten plaats hebben, nog niet te Londen is aangekomen. Zoodra bericht van. mijn -komst zal zijn ontvangen, z-ullen de -afgevaardigden der iNedenlandsohe Reedersvereenigi-nig, de iheeren iBudiig en Gips, tot het af sluiten van de -overeenkomst naar Lon den -vertrekken. IDe teruggaaf -van -de „Celebes" en- de „Samarinda", alsmede van -enkele an dere -sdhepen, -w-elke ihier te -lande ver wacht .wonden, st-aan Ibuiten deze over eenkomst.- Het betreft Ihiier sohepen voor -de Indische -vaar-t, waaraan bij de betrokken ree-de-rijen dringend- behoefte bestaat, zoodat /hieromtrent -die -bedoel de reederijén een afzonderlijke -regeling met Aimeri-ka 'hebben getroffen. Het Congres der S. D. A. P. Op het gedurende d.e Paascih-ctagen te Airnlhem gehodden congres deir S. D. A. P. heeflt mir. T-r-oe-tetrai een- rede va-n ru4m 3 uiur gCh-o-uden. -Hij begon met te zeggen, dat de in ternationale omstandigheden dit con gres voor een gewichtige beslissing plaatsen, nif. de vraag, welk standpunt de S. D. A. P. inneemt tegenover de revolutie en welke consequenties daar uit nloeten worden getrokken. Dit standpunt moet wonden- vastge steld. Br zo-u geen congres nood-i-g zijn over de vraag, of de partij al da-n n-iet rev-o-liiitèonai-r is, inidiiein niet de buiirte-n- land-sahe otmisrtandiiigh-eden, indien niet -heit feit, dat i-n een groot deel van Euro pa thans de sociale revolutie bezig is haar arbeid te verrichten, de partij dwong ernstig en beraden, maar met alle venla-mgi-ng naar de bereiking van heit einddoel, stelling te nemen tegen over da-t feit. Wij, moeten gereed zijn op de tamist van de revolutie h-ier. Wanneer wij- haar niet roepen zij ro-ept ons. Qp d-i-t oogenbiiik moeten wiij onis standpunt bepalen, en wij moe-ten weten, wat wij zullen do-an a-is zij komt, in- eiik concreet geval. De bekende Nioveiriber-igebeurtenis sen zouden anders zijp geloopen, in dien toen- de partij' haar standpunt had bepaald. Wie den achtergrond van het toen gebeuiTde kent, moet beamen, dat er toen een revioHiuitdio-nai-re s-iitna-tie in on-s land iwas. 1-n hoeverre de arbei dersklasse d-ie si/taltie voldoende heeft beseft, laat spr. in het midden. De par tij was op diie situatie niet voorbereid 70) „Je gelijkt wel een geraamte met leer overtrokken, doch- als men niets anders heeft om er zidh mee te aimiusee-ren, moet men 'It wel voor Kef nemen, Dus, wat zegtt de wijze Salomon „Mijp zooin, indien ge m-ij wiiiit be- spotten-, kan ik -n-ieit hier blijven, ik kam voor uw heil." Een onbeschoft laahen was het ant woord-, dat hij va-n de twee bandieten kreeg, wnand-oo-r d-e de-nde, die to-t nu geslapen had, ook w-akker werd-. Geeuwend ridhltte Steve-n zich op, wreef zich de ooge-n uit en- betrachtte mir. Bray. „Wat is da-t voor een ka meel 1" riep hij, „lik droomde i-uist dat de kapitein h-i-e-r was oim ons te bevrij den en n-u staat die vogeitve-rsdi nikker daar Dat is me ook de moeite waard om -mij wakker te maken voegde .hij e-r br-o-mimend bij, te-nwijil» hij. weer ging liggen e-n de oogen stoot. „Cipieir", fluisterde mi-stress Cod-i- menf, die beefde onder den blik van Drtdk, „zijt ge e-r wiaa-nlijk zeker van, dat die gevaarlijke menschen niet kun nen los tomen... Indien e-r geen gevaar is, laten w-e 15-ever mr. Gray met de ge- zij hadi geen gel'egenlheid gehad d-e zaak grondig te be-hand-elen. Hef stand punt va-n- d-e partij, van die pers, va-n de propaganda ten opzichte van de revo lutionaire beweging i-n on6 lanid, is uiteraard eenzijdig geweest eenzijdig in dien zin da-t de negatieve critiek overheersChe-nid was. De partij zag vroeger in die revolutionaire beweging geen w.a-re revolutionaire beweging zij was er d-e karikatuur van en had atte kein/menken, die een- werkelijke re volutionaire b-eweging kan ontsieren. De autoriteiten in on-s la-nid venwacht- ten in, November een revolutionair op treden er was ee-n revolutionaire situatie o-mder d-e b-oiuir-geo-isie levendig en i-n dat oogenbH-ilk werd de partij vo-o-r de beslissing geplaatst wait te mio-eten do'e-n. D-e een had d-e neiging de revolu tionaire propaganda i-n Nederland te beginnen, d-e a-n-der en, dat was d-e meerderheid- w-ilde een program va-n- vérstrekkende so-oiale en politieke her vormingen doorvoeren. Spreker heeft toen i-n Rottendam en in het p-arfament van zijn hart geen moordkuil gemaakt men weet precies wat men aan spreker heeft. Bn de vraag daarlatend iin hoe verre spr. tactisch -i-s opgetreden, in hoeverre hij door hef hï-st-orisoh mo ment te zeer is aangegrepen c-m het politieke m-omen-t vclïdio-einide te wiaar- deeren, in hoeverre hij- organisatorisch is opgetreden hij stelt er prij-s o-p te zeggen, dat hij bij' die gelegenheid zijn zi-el en zij-n w-illlen zoo zuiver heeflt ge uit als hij- notg n-obif heeft ge-d-aan. De internationale omstandigheden n-operi spr. een oiniderdeel- van zijn op vatting, dat tort nu toe niet t-ot uiting k-o-n koimen, meer n-aar den voorgrond te schuiven. Niet spreker is veranderd va-n ta-ctiök, de omstandigheden he-bbeh hem gedwongen een onderdeel, van- d-ie tactiek sterker n-aar vore-n te brengen dan t-ot du-sve-r kom geschieden.. En tat hen-, dii-e zeggen dart de voor mannen va-n de partij de revolutie te genhouden, zegt spreker, dat het niet de kwestie is revoliutie te maken, maar haar te doen slag-en. De partijleiding kam- niet h-et initiatief ne-men. tot een- re volutie. Ee-n revolutie komt van onde ren op. Z-ij wioirdt n-ieit geimaaikt D-ie leiding moet zien en- verstaan., zij moet steun en leild'inig geven- als de zaak uitbreekt, het nisi-co op zich nemen wanneer zij die de revolutionaire be weging meerit te moeten tegengaan, een risico- even zwaar ais dat, hetwelk men cp zich neemlt, wanneer met een revolutie steunt. Ails de revolutie er eenmaal i-s en zij is geslaagd, wanneer het proletariaat de maahrt heeft, dan krijgen de geschoolde krachten het wenk, dan moeten de eisc'ben der ar beiders verwezenlijkt worden, dan móét niet alleen de politieke boven bouw veranderd worden, maar dan moet ook de pnodiuoti-e doorgaan, dan moeten, er mannen zijn, diiie het econo mische leven in stand kunnen houden. Daarvoor zijn geschoolde -krachten noodiig. De sociaat-demiooratie tornt er niet meer met die o-economlsche actie die actie moet samengaan, met de sociali satie. Mr. Tlnoelskra zegt, dat zijn bedoeling Is d-ait men aan de demo-oratie moet ast houden, o-ok al zou dat de verove ring van de politieke macht voor de ®oc.-democraten, de vestiging van den soici-alistisahen staart een tijdlang fegen- ihouid-en, Spr. is voor een- goede en nor male wanking van de democratie, maar die goede en normale werking van de democratie wordt door anriare partijen -tegengehouden. Daanom kan spr. zich niet vastleggen nooit iets anders dan alleen de democratie te zullen toepas- vangenen alleen." „O, neen-, neen riep de grijsaard vol angst, terwijl hij zich- aan den ge vangenbewaarder vastklemde. „lik verzeker u, v®ome man", 'hernam de opzichter, „d.ait ge irn 't geheel niets te wreezen hebt, de ijzers zijn stevig ge noeg. Blijf zonder vrees bij. hen. De kerels zijn- alleen miaar zoo brutaal, omdat ik hier ben." „lik... ik ben wel geen Moadaard, rriaar..." stame-lide mr. Gray, diie zich bevend naar 'het midden der cel begaf. „lik begrijp u al", hernam de gevan genbewaarder, „gij zijtt eigenlijk niet bamg, maar ziwak vati geste-I en van z-emuiwen." „Ja, ja, de zenuwen", bevestigde de grijsaard. „fad-iten ge mij belooft i-n- de nabijheid te blijven, opdat ge mij dade lijk ter hiutp kunt komen, indien het n-oodig is, zat iik aiiee-n hier blijven." „Dat beloof ik u", hervatte de cipier. „Kom m<ee, mistress Codiiment, buiten op die gang staat een bia-nik, iik za! mijn viro-uw gaan hiaten, dan kunnen wij on- dentussöhe-n wat piraten." Zooidra d-e deur aahte-r mistress Co- d-iimenit en den bewaard-er gestoten was, keek tot groote v-enb-a-zing de-r drie ban dieten d-e vrome man in 't zwarte ge waad, door 't sleutelgat, om zi-dh te overtuigen, da-t ze ver genoeg verwij derd waren, dat ze hem niet meer kon den, -hooren spnelbem-. Diaamna richtte hij Wat die Nederfandsühe regeening op dit -ooigeniMik doet, is van een roeke loosheid zonder wiee-rga. Sprekers „ver gissing" heeft de heeren in den Haag een paa-r diagen tou-nnen bezighouden, d-ie hee-ren hebben zeer goed- geweten, dart spr. geen- revolutie wilde, zooais die reg-eeri-rag de menigte heeft a-f-ge- scfiSlderd- en nog afschildert. /Had de re/gearing gedacht da-t het met die revolutie ernst was, waarom heeft zij dan heit congres nie-t verbo den. Zij heeft dat niet gedaan, omdat zij er een reclame eens-te klasse van heeft -ge-maaiklt. Moet dan het Nede-rlandsdhe leger gemobiliseerd word-en tegen revoluti onaire taepan Zal, zoo-als nu. Heems kerk hoopt, de Entente ons dan hel pen Dat laatste betwijfelt sipr. abso luut. Maar wanneer revolutionaire troepen een inval in ons land zouden doen, dam zoui ten onzent een revolu tionaire situatie 'geschapen zij-n. En w-at dan O-ok in on-s eigen land kan door een samenloop vain omstandighe den een revolutionaire situatie ont staan. De geiwekt-fa-kitiie/k van deze re- -eening kan sterker worden en daar door de n-oodizakeilijklh-eid arm tegen die tactiek op te treden scheppen, zo-o goed als het nie-t invoeren van de noodza kelijke hervormingen daartoe lei-den kan. En dat optreden tegen de houding van d-e regeering zal dan weer verzet va-n d-e rageer-ing uitlok/ken en dat con flict kam i-n zijn ontwikkeling leiden tot een strijd o-m d-e politieke macht. Do-et een dergelijke omstandigheid ziüh voor, dan zal men zidh moeten avertuiigen of men voldoenden steun achter zich heeft irn de arbeidersklasse. Zal in Nederland onder de arbeidersklasse de moedige eenheid en het noodige vertrouwen aanwezig zijn om met succes o.p die klasse in haar gshiee! te steumen Men weet het miert, maar het groote struikel blok in dezen is die partij, d-ie voor zich het micmapo-lie van d-e revolutie op- eisdhit, maar tot dusverre n-o-g niets an ders heeft gedaan dan wantrouwen te zaaien tegen de een-iige partij die n-iet alleen de revolu-tie kan pr-ocl-ameeren, miaar 'haar ook tot een goed einde 'brengen. Wanneer ar- een revolutionair -moment kornilt, Ikan. e-n- -mag die S. D. A. P. niet samengaan met de oomimuinisti- sche partij in ons lia-nd, omdat zij de zeikeitheidi Ih-eeft dat een samengaan- met d-ie partij- niet Ihet doel heeft -een- ge- ■meenisdhappetij-k tdioel te bereiken, maar -o-mïiat -d-ie ipairti} zal trachten d-e S. D. A. P. 'zoio -spoedig im-otge.lijk e-r on-de-r te ■werken. Spreker zegt, dat Ih-et de pl'idht van -alen Is -de arbeidersklasse dn Nederland duidelijijk te zeggen wat imen wu't, er in-aair te -streven de ailbeidens o-o-k -d-e Gh-niste-1'ijike te ver-ee-nigen in een streven n-aa-r -een- revolutionaire -revolu tie, die gee.n 'overweldiging -of terroris me wi'l, imaa-r vrijim-akin-g van hef prole tariaat, van- -alle arbeid-ers, ook de Christelijke, die m-o-g -steeds leven onder dein id-ruik vain de ikaipitali-sten, Er -m-oqj propaganda gemaakt worden -onder die Christelijke anbeiders, zoo goed al-s on der de klei-ne boe-ren. -Men -m-oet trach ten -alle groepen van het volk te door dringen van -den wil -en het streven va-n de partij ien zoodoende -steunen -op die -groepen. De roomsch-katholieke vakbeweging in Nederland. Naar ,,de Tijd" ime-ldt, -zijn rte Utrecht bijeengekomen de gevolmachtigden van- de vier -groepen van -Roomsch-Kartholie- ke Vakbonden iin Nederland, -waarin de -werkgevers en -wenknemens -vareenfgd zij-n Zij Iheblban het volgen-de -manifest opgesteld -De R. -K. Vakbeweging stelt zidh uit zijn getogen 'houding o-p en gi-ng mat vaste sdh-red-e-n op de bandie ten toe. „Is heit werkelijk mogelijk jdat je mij n-iet kend-et vroeg hij dSn ruwen ke rels, die sprakeloos stonden van ver wondert ng. „Goed, dat verbazing uw t-oinig verlamde, anders zo-u je raog door een vreugdekreet het s-pel bedorven heb/ben. Stil I" ging Mac Donald voort, want h-ij was hef, -diie vo-or zij-n kamera den stond, „stil e-n -hoort, wa-t ik voor je ged-aan heb. Om u- te kuninein helpen, w;a® het nood-ig, mij onlke-nba-ar te ma ken, en wezenllijlk onikenibaar, niet al„ leen do-o-r een va-iscihen baand of haren, ma-ar door een vermagerd, bleek en Ziekelijk giela-af. Oin dit te ve-rkriinen, deed ik, wat nog geen ka-piteiin voor zijn lieden, .gee-n vrieind voor zijn vrien den, geen- broeder voor zijn br-oed-er gedaan hieefitik vastte een heele maa-nd, z-oodat ik een geraa-mte werd en een huild, kreeg als perkament. Mijn mooie zwartte haren en mijn vollen baaind schoor i.k aif, ik versiohiroeide mijn wimpers met een gloeienidon kool om- niets meer i-n mijd gezicht te taten waf aam d-en bero-e-miden Ma-c Donald kon herinneren. J-a-, ke-rols, v-o-or u of ferde ik m-annelijike- sc-ho-oinili-eid op en veranderde imlj, i-n een grijsaard, di-e eohfe-r bi-nmen wein-iige weken", voegde hij er lachend bij-, „een verjon-genslouur zail ande-rg-aan. D'e m-issie scheen mij de zich op het -standpunt v-an -de solidari teit van werkgevers en -wenkn-amens in het bedrijfsleven. Teneinde -iv-qi- denk- -beeki van idiie solidariteit rte verwezen lijken, ih-eeft de -R. K. Vakbeweging een Roomsch-KatihoBelcien -Cenitralen Raad van -Bedrijven -gevormd. De taak van den .R. -K. Centra-I-en Ra-ad van Bedrij ven ,i-s in het igelh-eele Ned-eirlandsche bedrijfsleven den stoort rte -geven tot col lectieve anbe-ids-oveireenkoim'sten en an dere bedrijfsregelingen, waairidioor de redhtspos-irtie en de eoon-amisohe posi tie -der weiikgeve-rs zoo ikrachti-g mo-g-e- i-ijik iwprdlt gegr-o-mdivest. -De R. K. 'Cen trale Raad van Bedrijven- wondt al-s volgt iingeriaht -Het bestuur bestaat uit twaalf personen. T-vvee -wonden aange wezen d-oo-r den Ned. iR. K. Midde-n- staridisboinid, -twee id-oo-r ,de Alg. -R. K. Wenkgevensjveree,niiginig, twee door den Ned-, B'oerenlbond -en zes door het Bureau ivoor -die -R. -K. Vakorganisatie. Vender bestaat,, de R. K. Centrale Raad -uiit een aartta/l R. -K. Bedirijfsraden. In -elik bedrijf -wio-ndt -een R. K. (bedirijfs- raad gewo-rmid. Bilke Bedrijfsra-ad- be staat uit acht afjgev-aapdigd-ein, -van wie vier worden gekozen -door d-en R. K. V-akbonid van -werknemers -en vier doo-r de gezamenlijke R. -K. Wertknemers- va-kbo-niden in h-et bepaalde bedrijf. T-ot 'de -taak va-n eiken R. -K. -Bedirijfs- raad /behoort /het -onrtwenpen va-n een co-llecti-eve larb-eid-s-overeenitoimist vo-o-r liet bedrijf, iwaari-n d-e Bedrijfsraad ge vestigd- wondlt. Geen ontwerp voor een co-Hectieve a-ibeidsovereeuk-omist wordt met an/de-re loirgauisaties van -werkge vers /bespraken, v-o-ar-dat het betan-deld lis -dioio-r -den Bedrijfsraad imet -h-et 'be stuur van den Centraler -Raad. In de -/ri-aarid Jiumi van dit jaar word-t het eer- st-e -congres v-an den R. K. Centralen Raad- van Be/drij/ven geihouden. Groote Nationale Betooging tei Maastricht 'Oip iPaa-sohiz-oindag -werd iin de oud- Do-miiinicaner Ike-rk rte Maas-trtohit tihan-s geheel1 gerestaureerd, een groot -natio naal concert gegeve-n, waarvan het -programma oiitisfaïfemd toonzerttiingen va-n Nederlandscli-e mins-id- bevatte. Aan -dit concert werkten med-e -de Maas- frichrtsche O/rkes-twereeinigiing, de ima-n- nem-zangveree-n-i-gi-nF „De Lauwer krans", de Maaistriicihtsche O-rafioriu-m- Vereein-igSng en de solisten P. Kr-oll, baszanger -en J. Sorners, bariton. 'Ruiiim 1200 persoineu waren aanwezig Een insigne „Dilmburg ibiji Nederiand" w-erd- dmuik v-erkoicihf. -N-a ide pauze las ide lieer A. Stille, ■voorzitter va-n Ihe-t 'Uitvoerend -comité, een te/lgraim- vo-o-r van ihiulri-e en tro-uw -aan d-e Koningin en het vors/tenhiuis- van het nati-o-naai' comité en -het antwoord- van darik van d-e -Kio-ningi-n -d-aa-ro-p ont vangen verder een -schrijven va-n den -minister-president, jih-r. -Ruy-s -d-e Beren- 'bnouck, die rtot zij-n- leedwezen verhin derd /was deze nationale ibato-oging bij te -w-om-en. Aanwezig -waren o.a. -de -Commissa ris der K-on-inigi-n, -die burgemeester, al ten imet -hunne idam-es, imgr. Menrten, Ihet P-ravinioaal -Comité -L/imlbu-rg -bij Neder land, led-en van -den gemeenteraad- en verdere auto^j|gi'ten-. Tegen het Nieuw-malthusiamsme. Va-nid-aag -en imlongen wo-rdit te Arn hem Ihet -congres gehouden tegen het -nie-uw-MaWh/us-iainisme en ter bespre king van Ihe-t beivolkiinigsv-raagst-uk. Ter inleiding van -d-i-t congres h-e'biben giste renavond' -iin -Maisoin -de Bru-yn -de bur gemeester -mr. A. J. A. A. bar-on van Heemstra, voorzitter der oo-mimissie van ontvangst -en mevr. van Heem-s-t-ra een druklbezachte receptie gehouden, waar -beste gefegenlheid om bij- u te komen. In d-e la-atste dagen was -Sk die gast d-e-r -d-oirnime hiuliislhoud-ster vam majoor War- field. Qp hert her-haa-lid verzioek dezer viroiu-w kwaim iik hierheen, o-m u een böke-nten-is af te dwiinge-n, en h-i-er... -hier zijn. de middelen, die ik u da-arrtoe -meebmenig." Onder zijn ia-ng kleed iiaa-lde h'iij een paar vijlen, eeniige va-1- sohe steutelis en drie revolvers te voor- sabijm. „Hi-e-r", ging hij voort, „zijn. vijile-n o-m- uw boeien te venhrekan, sleu tels om te deuren te openen en deze drile revolvers, die go-ed gel-aden zijn, v-oor d-e wa-ühlters, diie u die vilucht zou den wSJfflan- beletten-Wat ik voor je doen kon, heb ik gpdiaain, de rest is uw zaak. Morgen is de missie ge-diaan, ik vertrek van-daag n-oig. Dezen n-acht moet ge vrij- zijn en n-aar d-e Heksengrot komie-n. D-e hiuit d-e-r oulde Hat hebben wij verlaten, w-a-nt ze scheen on-s niet móe-r veilig. Beda'-niken kan j-u/llie mij later awijgit nu en. verlies geen nut- tetoioze w-OiO-rde-n. ik m-oet mia-ken, dart ik wegkom d-o-et als-o-f je mij overval len wiiillt, dan zal ik atn hulp s-ch-ree-u1- wen." „Niog een wiaotd, kapitein, eer je gaaf Geef ons d.e h-an-d, opdat wij- ze kussen", zei Steven, die dioo-r de e-de/i— m-oedïglheid van- den kapitein tof tra nen toe geroerd wa-s. „Neen-, de h-a-nid w-il- ilk n-iet kussen", zei Diick, „idioüh ik zat mij in joiu- plaats -met dc meeste Jeden vsm ide -com-missie van ontvangst -o.a. aanwezig waren de "professoren -dr. Slofc-make-r d-e Br-uyne. h/opgleeraar- -te Urtrechrt, ip-nof. B. j. K - wer, hiopgleer-aa-r te Utrecht, F. A. van de Loo ite Rijsen-bur-g, J. Beme'- man-s te Rol/diuc, dr. j. -Lamim-erts van Bueren, de letten der Tweede Kamer van der Laar, Sme-e-nk, 'baron van Wijn bergen verder vete katth-o-lietoe geeste lijken, ipr-ediikainrten en -een aantal- led-en -der provinciale commissies van- aanbe veling. Miiini-s-ter Heemskerk had lei-e- g-raüi-sch izij-n beste -wens-chen -iiiigespro- 'k-en v-o-o-r ihet welslagen van -het con gres, -dat Ibiji, ido-o-r ambtsbezigheden verthi-niderdi, -niet -kon b-ijiwioc/eln. De bijeenkomst wend opgeluisterd door een klein -oinkestje, terwijl het inann::- artet „iCon Aim-oire" eenige liede-ê". ton ctonoore bra-chit. Aan het sio.; va'i ier. avond da-nikte de -oongres- vciorz-i.tter -d-r. Laimimerrts van Bueren d-eu gastheer en -mevr. -Heemstra voo-r -de -hartelijke ontvangst. Sipr. ihoopte, dait van Ih-et -conigres, -waar juristen, m-edlici', g-ee-stelijken-jjfcn -mioraliis-ten de o-nd-erwe-rpen izUilen'Toespreken, goede gevolgein te con-stateeren zuilen zijn. Spoorwegpersoneel. Door ide directies der Nederlan-dsche spo-o-rweigen i-s bepaald, -dat aan amb tenaren en bea-mlbten. d-ie een -gezin te hunnen llasite ih-ebiben, 'kosteloos ten ge- tanuike Ikam -wio-rden af-ges-taan, een o-p- pervla-kite van- ten -hoogste 500 M2. teelgrond iop gronden van -betere ih-oe- damigih-ei-d en va-n ten ihoogste 900 M2. -op hei-die- en zandgrond-. Aan h-en-, die melkvee houden ten hoogste 1000 M2. grasgir-anid. Aan Ih-et -personeel dat een dienstwo ning in. gebruik beeft, wordt vergund ten hoogste te Ihoudein 2 varkens en daarboven 3 geiten, of 3 schapen of 1 koe. Ver/huren o-f in gebruik geven aan derden van. de teel- -en grasgronden en verkoope-n va-n id-e -opbrengst dezer gronden is verbod-en. Nederl. R. K. Volksbond. iMaa-ndag vergaderde i-n ihet gebouw der St. Jiozef^gezelllen-vereenigi-ng te Amisterdam ide Centrale Raad- van 'den Nad-. -R. K. Votlksbouid-. 74 afdeeii-ragen w are n ve rtege-niw-oor-d iigri. iDe vporzirtter, -de 'heer J. W. Smit, o-pende ide vergadering -en -w-ees er o.p, dat deze de -eerste wa-s onder gunstiger oimistauidlig/h-eden, ten- opzichte van het vredesvraagstuk hij bracht -d-e „ver gissing' va-n Troelistra- en deszel-fs ge volgen in 'herinnering. Voorts wees hij nog lOip de 'Samen-werking -met -de ande re geestverwante organisaties. Nadat een-ige -huishoudelijke punten de-r agem/ten wa-ren behandeld, verkreeg de Ze-erEerw. rector Strooimer het woo-nd-, diie ih-et doel, wezen en- -d-en vo-rm van -de stanid-soiiiganjsatie -uiteen zette. Z.£einw. vo-md ihiierbij tevens de gelegenheid er pp te wijzen, da-t ook zij, -d-ie ima-atsdhappefijik hoven -den werkmansstand staan, -lid1 van de-n bond k-un-nen -Wor-d-en. Directe verbinding Amsterdam-Parijs, Op het einde dezer en in het begin der volgende week worden te Brussel conferenties gehouden tusschen de spoorwegautoriteiten der betrokken landen over het herstel der veoi den oarlog bestaande rechtstreeksche trein verbinding Amsterdam—Brussel—Parijs. Naar het „Hbl.' verneemt is de her vatting van dezen internationalen dienst binnen enkele weken tegemoet te zien. Het ligt in de bedoeling dagelijks twee treinen in beide richtingen te laten lijden. I-aten op/hanigan, kapitein, al® hert -noo d-ig i-s." „En ilk", voegde Bi-U- er bij „ik laat mij levend op een .rooster braden. In- diiem ge verlangt, dart ik mij d'e oogen Uirtnuik, zal ik het doen." „Go-ed zoo", glfsmfaiahife de kapitein tevreden. „Overvalt mij rau, dait is alles, wat Ik van je verlang." De bandieten volgden zij-n be-vel, vopr zoover de boelen diitt toelieten-, terwijl -de auide, stiramime grijsaard te gen d-en- miuiur leunde en lirid o-m hulp schreeuwde. De bewaker en m-i-stress Goidimemt snelden dadelijk de cel bin nen. „Weg met dii-en ketreST', brulde Dick, „■of we r.uklken ons lóis en worgen- hem „Die Moed/honden zmcihthte mistress C-od irn ent. „O, iaat mij- gaan", smeekte de grij-s- aaird bevende. „Mijn hemel, wat be-n ik gies-cihiriiklt Die ramp-zaligen I" Hoe groot was aller verbazing, arts men- 's anderen daags vernam, dat de drie bandieitein uitgebroken waren en mr. Gray, de vrome kluizenaar, mie- mand anders geweest was d-en Mac Donald, de beruchte rooveiih-oioifidiman. -Iin de-n beginne wilde man. het nie-t gelbioven, d/o-dh Maic Dioinal'd hia-d een brief adhfenget-aten, waarin hij d-e sl-u-w overlegde daad zelf bekend maakte. (Wio-ndlt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1