LABELS KALFSVLEESCH en VARKENSVLEESCH Prima Rund ,Kalfs- en Varkensvltesch Ie HYPOTHEEK DAG-DIENSTBODE, Dienstmeisje ÖEMENQD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIËN gaat niet door. JE ADRES Breewaterstraat 16 O. L BEETING. C. VAN ZWIENEN stenrijksc-he dit voorstel Tem slotte cht toe, al een zuiver het voorstel oèdatenraad :h vóór ver in, er tegen ►ciafeten en geestdriftig atógide soei- of de stem- moest er tij de twiee- oorstel ver stem. een succes ten en voor e-eft te d-en- oveet stern- typeert, 'hoe inters steeds 'dat toen er moest vvor- oiatisten de congres zal sche raden- het tan bij it toch wel 1 der voor- socialisten einimig en de am -za! zijn. eft vroeger Voor het meer van ertogtn van het tot van verzette te- waarbij :nd ingelijfd i van Victor ön, in zijn stamvader belastingen dié den Rijn vild, dait de vlucht zocht in het oude rdorv aderen 'an Miidden- kinderen meest noodige voedingsmid delen te bekomen. De kinderen uit de vo'ksklasse blijven opvallend sterk in lichamelijke ontwikkeling achter. Naar aanleiding van gepleegde baldadgheden werd voor eenige dagen door den directeur der H B School te Almelo den leerlingen medegedeeld, dat zij tijdens de pauze onder de mor genschooltijden zich niet mochten ver wijderen uit de straat, waaraan de schoei staat. Tegen dit verbod In werd Vrijdagmorgen in de pauze de 16jarige leerlinge N. Santee Landweer door den directeur in een meer van de school verwijderde straat aangetroffen, waar om haar voor den morgen door den directeur de verdere bijwoning der lessen werd ontzegd Wellicht bevreesd voor straf, begaf zij zich evenwel niet naar huis, doch keerde ook des mid dags half twee niet in de school tnrug Tc 12 uur is zij gezien in de Wateregge, een buurtschap onder do gemeente Almelo en ie 5 uur te Rijssen. Na den middagschooltijd togen onder scheiden medeleerlingen er op uit, om de vermiste te zoeken. Nader wordt bericht dat het meisje terecht Is. Zij is uit eigen beweging teruggekeerd. Zij bad zich opgehouden in de bosscben te Rijssen. Omstreeks half elf Zaterdagavond heeft de 44jarige A. L te zijnen huize aan de Oostmoleastraat te Rotterdam de vrouw, waarmee hij aamenloTde, doodgeschoten. Beiden hadden dikwijls ruzie Oe bovenburen hoorden omstreeks half elf een ruit stukslaa* en even daarna een schot vallen. De man had de vrouw mei een geweerkogel dwars door het hoofd geschoten, zoodat zij onmiddellijk neerzeeg De dader meldde zichzelf bij de politie aan en is in arrest gesteld. Het drama speelde zich af in tegen woordigheid der 15 jarige dochter. De politie heeft te Enschede, Ede en in Zecuwsch-Vlaanderen een 5 tal militairen aangehouden, die hebben bekend in den nacht van 9 op 10 Maart jl. in e.n rustkamer van de infanterie- kazerne te Ede te hebben ingebroken en een belangrijke partij schoenzolen, leder en sokken daaruit te hebben ontvreemd. Te voren hadden zij op hun kamer een gat in den vloer ge zaagd, waar het gestoiene in verbergen werd. Een gedeelte van bet ontvreemde werd in beslag genomen, het andere was volgens hen reeds aan onbekende burgers verkocht Zij zijn allen ter beschikking gesteld van hu* commandant. Een aannemer te Heerlen liet d» vorige week hij het nazien van i.en werk zfn overjas in hst schaftlokaal d^r a»beiders hangen. Bij zijn terug komst Week zij* portefeuille met een inhsud tan f 1T.300 uit do jooverelwo- ne*. Re* direct ingesteld sideaioak levfde geea sesultaa'. Thans vond de bestolene in de brievenbus van zijn woning een enveloppe met f 14,000 en een briefje, waarin alleen de woorden Het gestolen geld. Te Vlaafdlngen beslaat ongerust heid over den vrachtlogger „Wibo" van de firma Van der Windt en Bol- derhelj Hei schip is 18 Masrt vertrok ken van Grimstad naar Huil on tot heden neg niet te Vlaordtngea aange komen. De bemanning bestond uit den kapitein Joh Broek, den stuurman L. Schenk, de matrozen C. Starrenburg, A. de Ligt en G. Broek en den kok J. Poot Te 's-GravcIand heeft een 15-jarige jongen zijn 6-jarig broerlje gewurgd, in verband met dezen moord is, behalve de dader, ook diens vader dosr ,de politie gearresteerd daar deze verdacht wordt de hand in dit drama te hebben gehad. Hij zou zich n. 1. de uitkeering van de levensverzekering, welke op het knaapje gesloten was, hebben wil len toeêigenen. De wraak van een be drogene. Eenige weken geleden knoopte de artist K. te Rotterdam be trekkingen aan met zekere juffrouw M. M. Onder belofte haar te zullen trouwen wist hij van haar f600 los te krijgen Eenigen tijd later zeide hij een engagement te kunnen krijgen .In Kunst en Wetenschappen", doch hij moest daartoe geld hebben. Hij deed haar daarop een schandelijk voorstel om voor haar den kost te verdienen. Op eens vernam toen de juffrouw dat hij met een ander ondertrouwd was. Zij zou zieh wrekenVrijdagavond wachtte zij, als man verkleed, hem bij den citcusschouwburg op. Toen hij er uit kwam wierp zij hem vitriool in het gezicht, waardoor hij ernstig aan beide oogen en het gelaat gekwetst werd De man werd naar het ziekenhuis vervoerd en daar is gebleken, dat hij waarschijn lijk blind zal blijven. De juffrouw is gearresteerd In den nacht van Vrijdag op Za terdag hebben inbrekers te Utrecht ge tracht hun slag te staan. Bij een firma aan de Lange Nieuwstraat hadden d« „beeren* een kolossale partij pelsjassen en stoffen «aar buiten gedragen, met de bedoeling dien voorraad ergons in veiligheid te biengen. Zij werdtn in deze bezigheid gestoord door een politie agent, d-e hen arresteerde. De buit had een waarde van f4000 5000 De onbezoldigde rijksveldwachter L M., te Havelterberg, ern jongeman van ongeveer 25 jaar, liep Vrijdagmid dag met geladen geweer over een der vele wegen in de uitgestrekte bo sehtn van den Commissaris der Koningin van Drenthe. De arbeider J. S., eveneens van Havelterberg, werkte in het bosch aan den kant van den weg, dien M. passeerde Tengevo'ge van eenige pla gerij van S. werd M boos en ontstond een kleine woordentwist. Daarna ver wijderde M. zich en hervatte S den arbeid Plotseling weerklonk een schot en S. ontving een volle lading hagel in zijn zitvlak, zoo ernstig, dat direct ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Bij 't onderzoek van de politie en de marechaussee kwam nog aan het licht, dat enkele kogeltjes diep in een leeren riem, die S. om het lichaam had gehad, waren gedrongen. Zonder dien riem was het schot waarschijnlijk doodelijk geweest Op de Mauritskade te Amsterdam zigzagde een pariiculiere auto. Het bleek dat de chauffeur zwaar beschon- ke.i was. Hij stoorde zich niet aan het omverrijden van een juffrouw, die een ernstige hoofdwonde bekwam en door den Gem. Geneeskundigen dienst ver bonden moest worden, en reed steeds door, tot de pogingen van eenige bur gers en politie-agenten om den auto te bespringen en tot stilstand te brengen slaagden Auto en chauffeur werden ingerekend. Naar de ,Koln. Voik'Zcitung' meldt, heeft de Duitsche minister van binneniandjche zaken aan de regeerings- presidenteneen schrijven gericht, waarin hij o nr. zegt, .dat de handhaving van de uiterlijke heiliging der Zon- en feestdagen niet meer met den modernen tijdgeest overeenstemt. Ofsct.oon men, wijl dringender zaken te doen zijp, nog niet tot afschaffing der desbetreffende politiebepalingen behoeft over te gaan, kan men ze toch vrijer uitleggen en minder streng toepassen. In het bijzonder meent de minister, dat er niets tegen is, als op Goeden Vrijdag de Paisifal van Wagner, het Christendrama van Fuchs en andere opvoeringen van dien aard in de the aters gegeven worden Andere stukken zullen liever niet gespeeld worden, al was het alieen om aan het verlangen der spelers en the aterbedienden tegemoet te komen, die den Goeden Vrijdag al6 een ingevoer- den rustdag beschouwen. Naar het „Berliner Tageblatt" be richt, heuden de plunderingen in het slot te Berlijn de crimineele politie nog altijd bezig. Langzamerhand is het ge lukt, een gedeelte v*n de gestolen kunst voorwerpen terug te vinden. De rest is ongetwijfeld reeds lang uit Berlijn ver dwenen. Vermist worden nog talrijke schilderstukken, borstbeelden, pendules, schalen, porceleinen vazen enz Ook uit het Paleis Kaiser Wdbaim i ia vaal tootolon, aaaata pendules, opio- gels, medaillons, inktpotten, sahaien, enz. Hetzelfde is het geval geweest wat betreft bet paleis van den kraon- prins in de dagen van Nov. revolutie en bij dt latere onlusten. Op 11 Na- vember stale* binnengedrengen man schappen van de wacht en burgers cigaiettei kokers, «es collier, schrfjfbe hoefter, wollen dekens, een pendule, penhouders, een gouden horloge, enz Op denzelfien dag werden 2 auto's, 5 jachtgeweren en een revolver wegge haald. Tusschen 1 en 4 Januari werd in de feestzaal van het paleis ingebro ken en werden gordijnen, dekens, sto res enz. gestolen. Zaterdagmiddag had te Dresden een groote demonstratie plaats van oor logsinvaliden, die een deputatie afge vaardigden naar den minister van oor log zonden Deze weigerde de deputa tie te ontvangen Daarop verschafte de menigte z ch toegang tot het ministe rie. Men sleepte den minister van oor log Neurnig uit het gebouw en wierp hem in de Elbe Neuring trachtte zwem mende den anderen oever te bereiken, doch hij werd in het water door ge weerschoten gedood DE STORM. Door dan Zuidelijken storm, waar door die Armemiuiasche vi/sscheisvloot o-verv alten wierds verkeerden meerdere van deze vaartuigen 'un eetn hachelijke positie. Van een der vaartuigen was de •mast gielbroten en het z.eik overboord geslagen. Door de motor-doodsboot van het Nederlanidsc'h. foodswieizen werd hulp verleend. De „Vüiss. 7" Is hier met gabr-oken spriet door de nnotoriboot van het Ned. loodswezen, schipper Kaïnejimaais, op de haven gebracht In het geheel zijn hier 8 vaartuigen binmenige tarnen, terwijil de andere te Veere zijn binineingeloopen. SOUBURG. Woensdag, Donderdag en Vrijdag 16, 17 ein 18 April afhalen van mans- kkunpemtxms op het gemeentehuis voor hien, die nog geen bons voor nia.ns/kloni|pen hebben orotvanigan. Alle ■klompenfoons zijn na 30 April ongeldig. DE GOUVERNEUR VAN NED. INDIE. Naar „ide TqJ." uit parlementaire kringen verneemt, kan binnenkort het aftreden verwacht worden van dien te- ganiwoordiigen gouverneur-generaal van NeuL-ïndië. Als zijn opvolger wondt genoemd de heer mr. D. Fock, voorzitter van de Tweede Kamer. DE HERZIENING VAN HET TRACTAAT VAN 1839. De „Intransigeant" schrijft, dat het bezoek van de la Croix, den minister president van Belgie, verband houdt met de herziening van het tractaat van 1839 Op verzoek van het hoofd van een der delegaties ter vredesconferentie zou men de Nederlandsche regeering hebben uitgenoodigd, gevolmachtigden naar" Parijs te zenden, ttn einde met volle kennis van zaken te onderhande len over de herziening van vorenge- genoemd traclaat. Tot heden zou Ne derland niemand hebben gezonden Bij monde van den Belgischen minis ter-president, die gisteren hier aange komen is, zou de Belgische regeering ten aanzien van deze kwestie een be slissing hebben gevraagd. Hef „Maandagochtendblad" voegt aan dit bericht toe Wij herinneren in ctüf verband aan hef bericht van een correspondent vam de „Associated Press", die de blijkbaar geïnspireerde mediedeeting verspreid de d,at de uitaoodugiinig aan Nederland, om een vertegenwoordiger tor vredes conferentie te zenden, t-eln einde daar de Belgische aanspraken te bespreken root een herzienóng van het tractaat van 1839, niettegeinistaainde dit verzoek to em (8 April) needs twice wieken oud was, door onze regeerinig niet was be antwoord. De correspondent van dit nieuwsbureau deelde mede, dat het in getbreke blijven van Nederland tot v»el commentaren aanleiding gaf. Thans wteer koimit „JTntransigeant" met een diergelijk bericht en wel een weinig verdacht lijkt het, dat het blad mieenlt, de voorwaardelijke wfjs voor zijn madedeeMngem te moeiten gelbrui- ken. Waar echter na het bericht van den correspondent vari de .Associated Press" onze regeepiing het goedvond een hardnekkig stiitawïjigen te bewaren, zouden wij haar wel in overweging willen gevein, nu het gerucht opnieuw opldiuiibt, het Nederlandsche volk van den juisfen stand van zaken op de hooioite te brengen. DE BELGISCHE VERLIEZEN. iHet Beligiische ministerie van oorlog heeft offiicieete cijfers gepubliceerd over de verliezen van he.t Belgische le ger gedurende den „toewijdinigsslag" djw-z. van 23 September tot 11 No vember. Het Beligtoche leger heeft ge durende die .periode 1012 offiokeren en 29,056 man verforen. De verliezen der infaraterio uitleen bedroeflan 861 officie ren en 23,096 minderen. DE VAL DER MUNCHENER RADENREGEERING. 'De radiein^rogeering te Miinchen is door 'het garnizoen ten val.gebracht. De Beiersohe regeering heefrt afgevaar digde Nogal- als ha-ar vertegenwoordi ger naar Miinchen gezonden. Het -bur gerlijk an militair bestuur is hem op gedragen. Alle verorden! nige.n der ra- dan-regeeninE zijn opgeheven. RUSSISCHE ACTIE TEGEN DE ENTENTE. BERLIJN. (V. D.) Ln de „Kol-n. Z-el- tung" wordt vam bijzondere zijide ge schreven, dat de 'berichten over een Russisch. aa-nibodi voor de vorming van 'n Duitsch-iRussiisch boindjgenoo.tschap aan de Diuit&che rageerinig, ondanks de verschillende tegenspraken in de DuiitsChe pers, onjuist zijn. Rusland en Hongarije bieden Duftsch- land ten steun tegen de Entente en Poten hun leger van 500.000 man aan, heitwiefllk onmiddellijk ter beschikking za-1 worden gesteld, terwijl- het de Duitsch-e regeering zal Worden toege staan ouder de Russische krijgsgevang genen zooveel recruten uit te zoeken, als zij wtenscht. De Duiitsche grenzen worden Duitsctv land gewaarborgd als in 1914. In El- zas-Loitlh ar ingen en in Poten za-1 een volksstemming plaats hebben. Duitschtaird daarentegen verplicht zich Rusland tegenover de Entente te helpen, terwijl het zijn ministerie steeds .zuiver socialistisch mo-ert hou den, Temsloitte moet Dultschland zich venpMdhteni de so-cialvseening van aile bedrijven door te voeren. LLOYD GEORGE NAAR ENGELAND. PARIJS. (V. D.) Lloyd George is he den naar Londen vertrokken. Woens dag zal hij in het Lagerhuis een rede hou'den. Waarschijnlijk zal hij tegen hef einde der week naar Parijs te-r-ug- keeren. Gedurende zijn afwezigheid zal Balfo-ur optreden als president der Engelsohe delegatie. STORM IN AMERIKA. LONDEN. (V. D.) Volgens bericht uit New-Yorik heefrt er een hevige storm gewoed- in Texas -en Zuid Okla homa. Er zijn groote verwoestingen aangericht, zoowel aan particulier èiigewdiom, huizen euz. ails aan spoor wegen, telegraafkabels enz. Een hon derdtal slachtoffers zijn te betreuren. 125 MILLIARD SCHADEVERGOE DING PARIJS. (V. D.) D-e „Peitit Journal" roe-lrirt, -dat de Ra-ad va» V-ier overeen stemming heefrt bereikt inzaike het be drag dat im de vredesvoorwaarden van Diuirt-sehtaoid geóisch-t zal wo-rden, en inzaike de aanspraken, die de geallieer den op dit bedrag zulten laten gelden, ■ter vergoeding van geleden schade. Hert tortaal zat nader worden vastge steld, doch zeker is dat het ni-ert onder de 125 milliard- zal zijn, betaalbaar in teen-ingen, goud, buite-nlamdsche effec ten, .grohidsrtiof'fen en credieten op bui- teinlandsohe markten. Van dirt bedrag zal 75 milliard; aan Frankrijk w-ord-en toegewezen. Verdere mogelijkheden van betaling zulten in de volgende zit ting besproken worden. HET GEWIJZIGDE VOLKEREN- BONDSViERDRAG. De commissie voor den Volke enbond heeft hare werkzaamheden volbracht de laatste zitting duurde zeer lang en werd 's nachts om halftwee gesloten. Twee belangrijke amendementen wer den besproken. Het eerste was een amendement, strekkende tot handhaving van de Momoe-leer. Donderdag was een voorloopige tekst aangenomen, ter wijl voorbehoud werd gemaakt ten aanzien van een gewijzigde redactie van Larnaude. Het tweede amendement was van lapansche zijde ingediend en beoogde de gelijkheid te doen erkennen, nitl meer van de rassen, maar van de naties. Deze tekt moest worden ingelascht in de inleiding Het amendement vereenigde 11 van de 17 stemmen op zich, maar voorbe houd werd gemaakt door de bestrijders en in 't bijzonder door Engeland en Ame rika, zoodat het door Japan behaalde succes uitsluitend van moreelen aard is. De overeenkomst zil nu worden on derworpen aan de goedkeuring van de volledige zitting GEVONDEN GEDEPONEERD. De Commissaris van Politie te Vlis- sintgen miaakft bekend, dat aan het bu reau v-an politie als gevonden is gede- p-oimeerd een huissleutel en dat te 'bevragen zijn een dagbo- terkaart bij R'ozenlbeng, Groenewoud 10 beurszegels a 0.50 bij P. v. d. Graaf, Kasteelstraat 82 een porte- morwiaie met inhoud, bij H. Goedhart, Aagje Dekenstraat 91 een rozenkrans in étui. bij de Nooijer, Banlkerrtstraat 18; een portemon-nade met inhoud bij Koo- -man, Vrouwestraat 45 e-en gemeente lijk bontooekjie b'ij Verlburg, Groote Markt 8 een heerenlhandsch-oen bij Bostelaar, Paardenstraat 35 20 stuks bomne-n voor hiondeinbrood bii v. Och- ten, Oude Markt 25 een aanhanger (jnedaitlon) bij mej. Indoip, Oude Marlot 27 een rozenkrans bij mej. Geeve, Bvertsenstraat 16 een porte- monnaie bij P. Maas, Molenstraat 49 een gouden belletje bij Bok, N-oondstr. 4 een paar ki-nderschoentjes bij Luwe- na, Fr. Kenkstop 4 een ki-ndertaschje bij 'Hieijiman, 'Groenewoud 30 een Belgisch kal-endertje bij de Meijer, Breewaterstraat 18 een houten pijp bij Vader, Banikertstraat 62 een hor loge ketting bij Mariwissen, Prinsen straat 43 een medaillon bij Pi'etersen, Achter de Kerk een matrozenmuts bij Smits, Doosje Buskenstraat 50 een. bruine heerenhamris-choen -bij Crucq, Prinsenstraat 16 een gouden hroche bij mej. Rleu.nine, Koudek. weg 48 een zalkmiesjie bij- de Kam, Hoorn v. Burgh- straat 13 een z-ilverhon bij mej. So- mers, Nfeuwistraat 5 een hionde.nihials- band bij J. Cninse, Virouwestraat 1 een fietsleutel bij Proost, Gravenstraat 15 een wandelstok bij J. de Bruijne, Kerkstraat 8. WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 15 April Aanvankelijk matige tot krachtige Z. tot W. wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk eenige regenbuien. Zelfde temperatuur. Getrouwd J. A. DAVIDS en C. SNOEP, die, namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Vlissingen, 14 April 1919. Heden overleed, na voor zien te zijn van de H. Sacra menten der stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter, Zuster en Nicht, Mme AMANDINE VIR0INIE SOPHIE MAES—Aspeolagh. Uit aller naam, J. A. MAES. Lepelstraat 11. De uitvaartdienst heeft plaats Wuensdag te 9 uur in ie St Jtcobuskerk. Heden ontsliep in volle ver zekerdheid des geloofs onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer PIETER 01LLES LAERNOES, Wedr. van J. v. b. Burg, in den ouderdom van 64 jaar. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, P. G. LAERNOES JR. Vlissingen 13 April 1919. Eenige en algemeene kennis geving. De begrafenis zal D. V. plaats hebben Woensdagmiddag half vier. Heden ontsliep in zijnen Heere en Heiland, onze ge liefde Broeder en Zwager, de Heer PIETER GILLES LAERNOES, in den ouderdom van 64 jaar. Namens de Familie, C. LAERNOES. Vlissingen, 13 April 1919. Pa Lezing uan „De Va- oerasd", bepaald o?; 15 APRIL in de uoorzaal t«n den heer HARSVELD, Het Bestuur. voor goedkoop en primo blijft Kalfskrippen f 0.90 Lappen en Gehakt f 1.50 Stukjes f 1.60 Varkenslappen en Krippen f2.60 Worst en Gehakt f 2 40 Spek f 2.50 alles per K.G. Minzaam aanbevelend, togon do hoktndo pr|zon. ST. JACOBSTRAAT 33. gevraagd door iemand die een huis wenscht te koopen. Brievea motto „Hypotheek", bur. „Vüss. Courant*. TE KOOP of TE HUUR gevraagd n of buiten de stad. Brieven motto „Pakhuis" Bur. „Vliss.Crt. VERLOREN een PORTErEUlLLE inhoudende paspoorten. Tegen beloening terag te bezorgen Coosje Buskenstr. 36. VERLOREN: door een werkman Zaterdagmid dag 12 April ongeveer 12 uur in den tram van Vlissingen naar Souburg of vanaf Tramhalte naar Paspoortstr. B 360, EENIG LOS GELD Tegen goede belooning s.v.p. terug te bezorgen Paspoort straat B 360, Oost-Soubtfrg. Mevr. VISSER, Melkinrichting, vraagt voor terstond of later een nette zelfstandig kunnende werken. Hoog loon. Wegens ziekte terstond een benoodigd, niet beneden de 17 jaar voor halve dagen. AdresMejuffrouw DE WOLFF, hoek Vrouwestraat (boven weer voorhanden in diverse soorten Boekdrukkerij VAN DE VELDE.

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 3