BIJVOEGSEL ziniumniLM. -fa. Brieven uit de Hofstad Gemengd Nieuwe. Burgerlijke Stand VAN DE VAN Branie-staking. De traim Ihouid.t natuurlijk atte aan dacht gespannen. Het personeel tracht een wit voetje te ttarijgan bij het publiek evenalls Ihet dat im 1914 had. Zelfs neemt het in zijn diaden een aristocra tisch air aan. De staking van één kwar tier op Maandag j.il. was iin haar s-oort een aristocratische geste, waarin macht en zelfbewustheid, tevens minachting en hoovaaiiidij sprak. Im H.aagsohen Stijl. Een echte gentleman diie zich in zijn eer getast acht, staat ook een oogenMiiik stil, roit met de oogen, ziet met souvereiine minachting neer op djenigane, die hem affronteerde an gaat dam weer verder. Precies zoo deed het personeel van. de Haagsohe tram. Het bleef ook even staan, zag het publiek minachtend aan en de tramdiirectie nog meer, haalde den neus op en reed ver der. Mem kam nu weten dat Jan Con ducteur en Piitt .Wagenbestuurder boos zijn en er het Mlödkten trommeltje res pectievelijk den kruk bij neer leggen als zij. n.iiet spoedig hun zin krijgen. Wanneer deze miiniutan-stakinigen in die mode kwanten, ikian Ihet leven vol verrassingen worden. Reeds hoorde i.k dezer dagen een dienstbode den bak ker, diie wat laat was, toeroepen of hij soms een Ikwartier had stilgestaan oun te staikan. Straks ziien wij een 'lijlkstatie plotse ling op de straat stil Ihouden, omdat de dragers even demonstreeren wilton blijven de poiiite-iagenfen een kwartier lang .stokstijf .staan met hun oogen dicht oim ook tte tetan. zien dat zij het kunnen. Zoo zal het wel aardig op de straat worden. In den ouden tijd wa ren er imenisöhein die hun vroomheid wilden laten dien. en die daarom op de 'hoeken der straten bléven >staain om te bidden. De solidariteit van de vakver- eemiiging wordt op diezelfde wijze „be leden." Naar wij vennamen hebben, alle de- pairtements-aimbteinairen ais. protest te gen de trage behandeling van het duur- tefoeslag-ontwenp in de Tweede Ka mer besloten gezamenlijk éénmaal al len op tijd op hum bureau te koimen Het lijkt een grapje, maar het is zoo. Als iemand wtiil demonstreeren, moet hij iéts extrajordi,nairs doen, precies het tegenover gestelde van (hetgeen hij gewoonlijk doet. Welnu, daarom heb ben de ambtenaren ais extra-ordinaire demonstratie besloten eenmaal allen op tijtd te Ikomen. Dat zal een interes sant gezicht zijn, de optocht van amb tenaren voor de deur van. d,e departe- memtsgeb ouwen De (gemeenteraad ziou op die wijze wet eens bij Wijze van 'demonstratie zijn- agenda af kunnen doen. en eens één keer niets uitstellen. Al dat gademon- streer za.l in den beginne een aardige afwisseling zijin, hoewel het misschien spoedig gaat vervelen. Thans leven wij in afwachting van de beslissing in zake de tram, ®f die a.;s. Maandag zal stilstaan of zal rij den. De fietsen zuilen van de weeik wel eens nagezien worden .Misschien wordt bepaald, dat de staking alleen door gaat bij slecht weer Bij goed. weer is het niet aoo'rn straf om te wandelen en voelt het publiek (het niet zoo aan den lijve. Het lijkt ons mfet onwaarschijnlijk dat het echter niet -zóó ver zal koimen, want de directie zal well eieren voof haar geid (kiezen. Bovendien dreigt het gewaar dat Ihet gainsche bedrijf stopge zet wordt en dan heeft de gemeente krachtens de concessie het recht van naasting van. het gansche bedrijf. In dien dit het resultaat van een staking zou -zijn, zou Ihet niet kwaad zijn, want dan waren de Hagenaars meteen een brom van narigheid Ikwijt. Overigens Sleurt de lente het Haagje weer op. Owera-l bot het jonge 'leven uit en ware Ihet .slechts dat de lang ver beide vrede eindelijk geteekend ware, dan zouden wij een aainganamen zomer te gemoet gaa'n. Van de badplaats ver nemen wij nog niets bijzonders noch of daar at veel besproken is voor hef seizoen, of dat er slapte heerscht.Waar schijnlijk zal dit jaar de toestand wel i£ts anders zijn dan tot n.u toe het ge val was. Gedurende de oorlogsjaren wias Ih'et wel heel dir.uik op de badplaats maar Ihet was een geheel ander publiek dan vroeger het geval was. De beruch te O.W.'ers hadden er ton aandeel in en het waren voorts veto rijlke Duiit- schers, die tijdelijk op verhaal tracht ten te komen aan de n.iet al te overla den tafels van de Nederilandsche gast vrijheid. Waf vooral trof was de afwezigheid van de Amerikaansche toeristen. Niet onmogelijk is ihet, dat zij. thans in groofe getale zuilen, koimen, indien zij althans ook gelegenheid krijgen om de gevechtsterreinen in België 1e bezoe ken. De wijze Raaidi van Vieren te Ver sailles verpraat den besten tijd en in dien. het geen diplomaten waren die daar praten, maar handelslui, zou het «inde .allang bereikt zijn en zouden, ook andere moeilijkheden niét zoo blijven aanhouden. Het is niu vooral de handeldrijvende middenstand die klaagt. Algemeen hoort men hetzelfde geklaag er wordt niets gekocht iedereen wiachf af wat er gebeuren zal ien nnen vertrouwt dat die prijzen van alle artikelen spoedig zeer zulten (dalen. Of dit spoedig het geval zal zijn, valt te betwijfelen, maar nu men weet dat er verandering moet komen, staken ook de kooplustigen een kwartiertje ten einde te doen zien dat ook zij zich niet Hanger het vel over de.n neus toten halen. Hadden de kowpers dat eerder ge daan, dan w.as het nimmer zoo'm vaart gekropen .met de prijsopdijving. (Het publiek als koo.per i.s echter nog niet „georganiseerd". Het .wordt mis schien tijd EIBER. De vvenkloozen en hun aanhang te Amsterdam hebben Donderdag een po ging gedaan, hunne „dagelijkse,he wan delingen" te hervatten. Het plan was weer o.p het Spui bijeen te komen, doch de politie was ingelicht en had gezorgd voor een afdoende b'ewaki'ng van diit gedeelte van idie binnenstad. Wiaar zich ook mnaar groepjes vormden werden deze door de agenten tot door kropen aangemaand, zoodat er op het vormien van een stoet geen uitzicht was voor de demonstranten. Een honderdtal hunner heeft ten slo- te nog getiriachit op (het Water,looplein een „optocht" in elkaar te zetten, doch is daar door een aantal agenten ver spreid. Tot. ernstige ordeverstoringen is het intussohen niet gekomlein. De vorige week kreeg de heer Huisman, wonende aan het Rijneveld te Boskoop, een dreigbrief. De inhoud daarvan luidde, dat ender een bepaalden vlonder aan den Goudscherijweg den volgenden avond f350 gedeponeerd moest zijn. Wanneer daar geen gevolg aan zou gegeven worden, dan aou de woning van den heer H. in de vlammen opgaan. Natuurlijk werd de politie ge waarschuwd en deze hield een oog in het zeiiniettemin werd in den nacht van Dinsdag op Woensdag door 3 er- sonen getracht de woning in brand te steken. Op de komst der politie namen de 3 personen de vlucht. Het begin van brand kon gebiuscht worden. Het is de politie nog niet inogen gelukken, de daders in handen te krijgen. Zaterdag vervoegde zich ten kan tore der Limburgsche Bank te Maas tricht zekere G., een Duitscber, woon achtig te Dosnhare ter omruiling van 100.600 Mark, welke hij voor eenigen tijd ep deze bank deponeerde. Voor deze 100.0#0 Mark werden den man f 35.00* uitbetaald. Dit scheen hem ech - ter niet genoeg, want hij beweerde dat op andere banken een hosgere koers werd uitbetaald. De man vroeg toen of hij de 100.00# mark kon gaan emzetten •p een ander» bankinstelling daar ter stede, hetgeen hem ook werd toege staan. Doch sinds dien heeft men van dezen oplichter niets meer gezien en is hij er met de f 3J 000 en met de 100.000 mark van door gegaan. De politie te Haarlemmermeer heeft thans weer tegen twee miiilaire wielrijders in die gemeente, welke voor zien waren van een aanstelling krach tens art. 19 dtr distributiewet (opspo ringsambtenaren), proces-verbaa! »pge- maakt, wijl zij hadden uitgelokt dat hun een paar landbouwers, die in strijd met de bepalingen dier wet frauduleus graan vervoerden, een vrij groot bedrag in geld ter hand stelden, waarvoor de heeren oogluikend smokkelpraktljken hadden toegestaan. Thans zijn reeds te dier zake tegen vijf militaire wielrijders processen-verbaal opgemaakt. Het gebouw van de Incassobank te Delft is geheel uitgebrand de pa pieren van waarde en eenig kantoor meubilair zijn voor het v«ur gespaard. De brand is vermoedelijk ontstaan in een partij sigaren die onder bankga rantie op den zolder was opgeslagen. Verzekering dekt de schade. Nu we weer voor den aanvang van leen niieuw seizoen staain, ontvangt de .redactrice van de -vrouwenrulbrieik van het „Nieuwsblad van het Noorden" talrijke brieven,, waarin men haar mee- niiinig waagt over de komende mode en zij schrijft daarover Ihet volgende Nu heb iik steeds geantwoord, dat het hootgst gevaarlijk is, om in nnode- aangeilegenlheden te pro fete eren, w,a.n,t hoewel lik door buiten,lamdsohe veribin- dintge.u volkomen op de ihooglte be,n van hetgeen, de mode-toni,mgen willen Ian- ceeran, zou ik het toch, nimmer voor mijn verantwoordelijkheid kunnen ne men, om, die nieuwe créaties mijnen le zeressen, als „.de mode" aan te prijzen. De moderne wouw is ail sedert lang geen .mode,slavin meer in den waren zin des, woomdis, id.w.;z. zij accepteert niet gedachteloos, wat men haar voorzet, doch wilklt en wieegt of het nieuwe haar al of inliet flatteert en zij ziet de nou- veauité's naar eigen (inzicht, m.a.w. zij violigt de mode op een afstand. Zij, die niet zoovieei persoonlijken, smaak be zitten, om diie wijzigingen met succes te kunnen aanbrengen of te' late® aan brengen, wachten kalm af en zien toe wat er gedragen wordt en welke mode het meeste inslaat. Zoo wil men voor het komende zo merseizoen de nauwe, lange rokken wederom invoeren die (gemiddeld» o'n- deriwijdte zou dan 1)4 M. bedragen, terwijl >de hypermoderne rokiken slechts 1 Meter wijd zijn en noodzakelijk van een spit voorzien moeten zijn öm er mede té kunnen Ioopen I De rokken, zoo als ze in den aifgeilooipen winter gebracht werden, voldeden uitstekend, ze waren noch overdreven ikort, noch overdreven wijd, izoodaf van stofver- spiilling geen sprake meer w.as. Nu wil men eveinwel gaarne overdrijven, zóó zelfs, dat er van onderroikikan igeen sprake mieer kan zijn en men lange zij den overpaintalioms lanceert, die tot aan de enlhels reilken even ouder de knie is een (zak opgestrikt, daar de practi- sohe zakken op (die nieuwe rokmodellen ontbreken. De pantalons worden in zijldie, satijn en jersey-stof gebracht. iOp de .manteiltjes van tai.Heur-cos- tuuiins zullen de ceintuurs ontbreken, die wonden laiüeen nog toegepast op reis- en .sportcostiumes. De taitor-mo- deeostuiuims wonden weer strenger van snit, terwijl öfce igar.nieer.ing totaal ont breekt. Deze mantels zijn ongeveer 80 c.M. lanig en alleen in de kraagmo,del len verscMlton ze van elkander. Een nieuw, snufje bij het taiillor-madecos- tuurn .i!s de kanten jabots. Mien maakt ook gewag van wit ïiminian kraagjes, die den hals precies omsluiten. Wat de .Stoffen betreft, zullen er naast serge, gabardine, laken en, tweed zéér véél gestreepte genres gebracht wordên als ziwart en wit, grijs ew wit, enz. De gestreepte stoffen zijn uiterst moeilijk te verwerken, duw,z. de sniit moet met smaak en overleg wor den uitgevoerd en alleen den eerste klas kleermaker kan men z,ul,k een costuum toevertrouwen. ■Opnieuw probeert imen de groote wijde caipe ingang te doen Vinden en wiel van lichte zijde of satijn. Of men er beter dan het vorige jaar in zial sla gen dit or gr ac ie use Meadinigstuk te doen inslaan, durf ik niet beweren, te meer, omdat de capes teen groote me- termaat stof vragen e.n derhalve zeer duur zijn. Met de tailleurs zullen de blouses wede,rom ee;n grootere plaats In onze garde-robe innemen, hoewel ze zich voorshands nog zusterlijk moeten ver dragen met de „robe chemi.se'b De mantel japon heeft daarentegen h,aar lijd gehad', hoewel, Ihet groote ge mak van dit kleedintgstuik geappreci eerd dient te worden. De blouses, die i.n 'het a.s. seizoen gedragen zulten worden, izijn van fou lardzijde, katoenen, wollen of zijden voile, crêpe de chine en crêpe seoriget- te, tenwiji de practische blouse van witte Ja,panische zijde in geen enkele d'ames-ganderotoe ontbreken mag.Wel iswaar lanceert men ook in de blouse- stoffen veie gebloemde en gestreepte genres, doch, de groote appreciatie voor de effen zijde blouse is gelegen in bet feit, dat men haar bij elk tailteur- costuum, kan dragen. Voor onze jonge dames brengt de komende mode prachtige, witte voile- stoffen met geborduurde patronen in kleurige zijde. Vooral in de geliefde pasteltinten ziet men verrassend insole kleur-effecten. Het overbrengen van het lijk van miss Cavelli naar Engeland izal niet dan over een nnaamd en waarschijnlijk met groote plechtigheid geschieden. Zeer waarschijnlijk zal een oorlogsschip ter beschikking worden gesteld. Te Parijs is Woenséag in de Notre Dame een plechtige lijkdienst gehouden voor de tijdens den oorlog gesneuvelde Fransehe schrijvers. Kar dinaal Amette verrichtte de absoute. De president der republiek en de mi nister van onderwijs hadden zich doen vertegenwoordigen. In den namiddag had in de Sorbonne een herdenkings plechtigheid pla*ts. President Poincaré hield een redevoering waarin hij hulde bracht aan de nagedachtenis dezer mainen, die den roemen de glorie van het vaderland boven eigen roem ge steld hadden. Toen kort voor de revolutie in Duitschland de rijksdrukkerij alleen het werk niet af kon, werden enkele par ticuliere drukkerijen onder scherpe con trole met het drukken van banknoten beiast. Hierbij verdwenen op onver klaarbare wijze 5#0 vel van elk 10 stuks 4 50 Mark. Thans is ontdekt, dat twee machinemeesters der betrokken druk kerij des nachts de militaire wacht- pos»en verschalkt en de biljetten ge stolen hebben De eene nam nog voor de ontdekking van het mankeeren zijn •ntslag om geen argwaan te wekken, de ander later. Op vakkundige wijze hebben zij de biljetlen afgesneden en genummerd. De eene Plewka, werd bij de Sparlaaistenonlusten gearresteerd en had 167.000 Mk. bij zich, de ander, Paletski, had bij zijn arrestatie 160.000 Mk. in zijn bezit. Ongeveer 2000 bewoners van de Neue Schönhauserstrasze te Berlijn, op den hoek van de Weinmeister- en de Mlinzstrasze, publiceeren in de „Vör- warts" den volgenden noodkreetDe wilde handel neemt zulke verschrikke lijke vormen aan, dat het heele zaken leven stilstaat. Sedert October II. heb ben wij ontelbare malen aangifte ge daan bij alle betrokken autoriteiten, maar zij staan machteloos tegenover de schandelijke toestanden. In de korte Neue Sckönhauserstrasze telt men da gelijks 7# tot 80 speeltafels, die met inzetten tot 50 mark toe geweldige sommen omzetten. De handelaars bie den hun gestolen waar, brillanten bijv., in het openbaar aan en zijn zelfs niet bang om de firma te noemen, waarvan die afkomstig zijn. Ruw geteld versper ren 4000 metischen, van wie een derde handelaars en de rest koopers en nieuws gierigen, iederen dag de straat en ma ken zij het den voorbijgangers moeilijk van het trottoir gebruik te maken. De eigenaars der winkels lijden daardoor de grootste schade, omdat velen die straten wegens dezen handel vermij den. Meer dan de helft der huurders heeft dan ook hun winkei opgezegd. De van tijd tot tijd ondernomen razzia's zijn feitelijk belachelijk, want vijf mi nuten later is alles weer net zoo. Wij verlangen dat orde en veiligheid in onze straat hersteld worden, opdat wij in staat zijn zaken te doen. Alleen door een vasle patrouille, die den heelen dag de straten afloopt en sterk genoeg is om alle samenscholingen te ver spreiden of te zorgen dat die heelemaal niet ontstaan, kunnen wij worden ge holpen. Volgens inlichtingen, bij de regee ring te Weimar ontvangen, geven de be richten uit Munchen een onjuist beeld van den staat van zaken De raden republiek vindt nergens werkelijken steun en tegenbeweging wordt overal georganiseerd. Dinsdagavond is een vergadering van meerderheidssocialisten gehouden, waarin het bij beraadslagin gen over een tweetal ingediende moties zeer stormachtig is toegegaan. Daaren tegen werd de tweede motie aangeno men, waarbij aan de commissie last wordt gegeven nog een poging in het werk te siellen om de eenheid te her stellen. Gelukt dit niet, dan weigert de vergadering haar medewerking aan de radenrepubliek te verkenen. Naar het „Berliner Tageblatt* opmerkt, is dit een 'beslissend besluit, want aan herstel van eenheid op den grondslag van Lenin's eische» is bfj de houding van den boerenraad en van de meerderheids socialisten in het geheel niet te denken. Dan zouden de onafhankelijken alleen in de regeering blijven en zij zijn in aantai en kracht te gering om de ra denrepubliek op de been te houden. De bolsjewistische regeering in Beieren is reeds met den socialiseeringsarbeid begonnen, votral met ingrijpende maat regelen ter voorziening in den woning nood. De „Munchener Neue Nachricbten" hebben geweigerd zich aan de censuur te onderwerpen. Daarop heeft de pers- afdeeiing van het ministerie gelast, dat het beheer van het blad voorioopig door de regeering zai worden overge nomen. In Londen is een durieus proces behandeld. Zekere heer James John Jaicey, te Wittley in Surrey, was in financieele moeilijkheden geraakt en in de klauwen gevallen van woekeraars. Dit was al heel vreemd, want de man had eer, inkomen van 210.000 gulden 'sjaars. Enkel onverstand en financieele onverschilligheid hadden hem in moei lijke positie gebracht. Overigens zou het hem niet veel moeite kesten, zijn •aneieele huishouding weer «p ge zonde basis te stellen en de uitspraak door den rechter gedaan, strekte dan ook, dit den onnoezeien geldlee- ner te vergemakkelijken. Het bleek ook waar het geld bleef. De man had een hartstocht voor het verzamelen van vlinders Hij legde aan de uitbreiding van zijn collectie jaar lijks een bedrag van 144.008 gulden ten kosteliet dan ook door zijn agenten verzamelen in moeilijk bereik bare streken der wereld. Behalve deze vlinderhartstocht had Joicy nog andere dure gewoonten en was hij een gul gastheer. Maar aan de vlinders ging toch het meeste geld. De advocaat vam joicey deelde mee, dat de collectie thans 600 000 gulden waard was, dat zij op één na de fraaiste was in het Vereenigd Koninkrijk (die van lord Rotschild is nog kostbaarder) en dat het Joicy's voornemen was, zijn v'inders aan den staat cadeau te doen. Dit ontlokte den rechter de opmer king „Ais hij daarvoor schulden maakt, doet hij beter zijn verzameling maar dadelijk te geven." Een telegram uit Sydney van 2 dezer meldt, dat de griep op haar twee den ommetocht over den aardbol thans te Nieuw-Zuid-Wales is gearriveerd. Verscheidene sterfgevallen zijn daar, ook in de stedelijke hospitalen voor gekomen. De regeering van Nieuw- Zuid-Wales heeft de sluiting van schouwburgen en bioicopen gelast en het houden van harddraverijen verbo den, terwijl het dragen van een anti septisch masker in hotels en k«rken is voorgeschreven. Blijkens berichten uit (de staten Texas en OMalhiama zijn daar veten omgekomen Idoor een sifoinm, die ont staan was itn de Rio-Granide-gdbiad en zich vandaar noordwaarts Ihad ver plaatst. Daailbij werd groote stoffelijke schade aangericht. De telegrafische en telefonische verbindingen naar alle richtingen zijn verbroken. De verbin ding met ide (kustplaatsen .aan den Stil len Oceaan li,s enikeil nog mogelijk over Canada. Tot dusver zijin 39 dooden ge teld. In Frankrijk begint men samen werking te zoeken tussohen school en huisgezin. De schoolopziener van Ihet departement de la Meu.se schrijft in zij.n jaarrapport, dat zes uren onder wijs per dag, dertig uren per week, niet voldoende zijn om de kinderen op te voeden, daarom moeten school en huis samenwerken. Om de ouders in staat te stelten de vorderingen van hun kinderen te controle eiran, wordt elke week een opstel gemaakt. Den derden Zaterdag van elke maand krijgen de kinderen de cahiers, voorzien van cij fers voor vlijt, gedrag, nauwkeurig heid, enz. mee naar huis. De ouders moeten de schriften voor „gezien" fee- kanen e» ze kunnen hun kinderen zoo ndodSg opwekken om beter hun best te doen. Volgens de schoolopziener er kennen aille 'onderwijzers eenstemmig het voortreffelijk resultaat (hiervan en ze zien in, dat de maatregel im het be lang van 'helt onderwijs is. Het plan bestaat, ouderavonden im te voeren (.iets dat voor ons land geen nieuws meer is). De Amenilkaansche. vliegenier Harry Hawlker zal de volgende week met zijn 350 P. K. S-oipwiith-viliiagmachi- ne een poging doen om over den At- lamtisohien Oceaan ie vliegen. Hawlker verwacht te kunnen starten omstreeks 2 uur v.im. (New Foumriland- schie tijd), dat is dus 10 uur n.ui. En- geische tijd.) Hij vliegt dan eerst des nachts en wanneer zijn pogling slaagt, zal hij tegen 5 uur van den volgenden dag Ierland beréi.ken. Veel zal o,p dien tocht afhangen van dan zeaman-pas- saglier, op wiens berekeningen alles aankomt. Hulp .kan worden verleend door middel van draadtooze verbinding niet voorbijgaande schepen, die in staat zijin cm 'hiun positie op zee aa.n Hawker kenbaar te maiken. Schepen, die den motor hooren 's nachts, zai worden verzocht te „flakkeren" (lichtseinen geven) tem einde de aanidaoht der luchtvaarders te trekken. PREDIKBEURTEN ZONDAG 13 APRIL Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Engelsahe Kerk (Nieuwe Markt). 10.30 A. M. Rev. A. W. FRATER. Gereformeerde Kerk. Noord er kerk: 2 uur Ds. A. C. HEY, van Koudékerike. iMddd eiker k: 9.30 uur Ds. A. C. HEY. 5.30 uur Ds. G. F, KERKHOF, van Souburg. Christ. Geref. Kerk. 9.30 uur D.s. J. CROES. 5 uur Ds, J. OROES. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Vrijzinnig Hej-vortnden (Eng. Kerk). Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. 10 uur Ds. S1EMEL1NK. Doopsbedlandng. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. TEN HOV-E, van RUthem. 2 uur Ds. TALMA, van Vlissingem. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. G. F. KERKHOF. 2 uur Ds. G. F. KERKHOF. RITTHEM. Ned. Herv. Kerk. 2 uur Ds. TEN HOVE. VLISSINGEN. Van 5-11 April ONDERTROUWD: W. van Rossum, jim. 23 j. en G. Lee- meijer, jid. 20 j. H. Groesser, jm. 29 j. en D. M. Pretense, jd. 21 j, M. Piersma, jm. 23 j. en T. Krul, jd. 22 j. J. Marinissen, jm. 26 j. en L. Stroo, jd. 22 j. P. Scbottmams, jm. 24 j. en L. A. Boogaard, jd, 24 j. W, de Bruin, jm. 26 j. en H. W. yan ExteJ, jd. 24 j. GETROUWD: M. de Kaart, jm. 29 j. en W, Baljé, jd. 29 j. BEVALLEN: E. de Nooijer, geb. van Belzen, z, en d. (tweeling)S. J. Theune, geb. van Gent, z. J. Korver, geib. Ver beek, z. -A. L. Spannenburg, geb. Oo/gghe, z, J. Hagoort, geb. Hen- ■dnilksei, d. OVERLEDEN: G. van Kaliuifch'Out, wediuwn. van J. van Ockstee, 77 j. G. E. Norenburg, jm. 54 j. C. van den Burg, weduwti. van C. van der Gnuijter, 86 j. C. Bumindnik, jd. 45 j. C. van der Meu- len, wed. van J. Adriaanse, 84 j. SOUBURG. GEBOREN: Frans, zoon van P. de Plaa an C, Caljouw. Tanmelke Cornelia, dochter van J. G. Contant en B. Baardot!. Corneliis Jaeobus, zoon via» J. G. Con tant en B. Baardolf. Lewimus, zoon van W. M. Janssen en M. Bosschaart. OVERLEDEN: 'Pliet Jatgt, 3 jaar, zoon van J. Jagt en J. de Smit. Kind van G. M. Hu- son en L. Jansen. Hubrecht Bos, 21 jaar. HOOGWATER TE VLISSINGEN. April vm, nm. Zondag 13 12.19 12.50 Maandaig 14 12.53 1.19 Dinsdag 15V.M. 1.23 1.47 Woensdag 16 1.52 2.16 Donderdag 17 2.23 2.43

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 5