üpri! 1919 BIJVOEGSEL uw! s irmi 1119. - ii. 11. van Zeeland iftrik Jr. se Bergsma ?oppe ieveren deren an atschappij van ait Vervolj Binnenland. INGEZONDEN STUKKEN Burgerlijke Stand de van den :ijn: 511. b. enZierikzee. lo. l. gen en Tholen O. 2. Oostburg en Pilo. 3. tuur der ring-Federatie. :tte jaar. G.G. of getuigen on- melden. Adres neden). OOTOIENST. anaf 7 April. naar Breskens m. 1.25b, 7.10c. aar Vlissingen t.m. 3.35, 7.40. eestdagen ver- 10.30. van den trein oot naar Bres- 'achten. van den trein oot naar Bres- /achten, naar Ter Neu- 1.25d. t naar Vlissin- 2 45. van den trein boot naar Ter 30 minuten 'gen de booten half uur na het singen of van ticheren en uit vesten het ka- ake-Hansweert ken, wanneer van den trein, Vlissingen om 37, Goes 10.11 Vlake omJO 27 en trein, ver ingen om 4 48 iddelburg 5 oes 5 37 (Zoo rast Vlake 5.50 'ALCHEREN". geling vanaf :r 1918. aar Domburg tar Vlissingen nam. 6 10 uit t Middelburg, 25 aankomt, flissingen kun- om 7-.50 uit kkende elec- 'issingen terug- Iddelburg, r d a m. kin April v. Eott. 7.— 7.— 7!— Midd. 7.- 7'.- 7.- 7.- vordi des mot - 1. tkomen Transport en Erven G. VOS EENHOORN OSTERHOUT VRENOUT. VAN DE VAN Belgische steenkool. iDe eerste 20.000 ton van de 100.000, die ons uit België zonder compensatie 'geleverd, wonden, zuilen waarschijnlijk dezer dagen hier aankomen, aldus ■meidt het „iHlblId." Oolk die 350.000 tons-transact,ie be gint thans feitelijke resultaten op te leveren. Daarnevens wonden nog vrij aanzienlijke quanta op ongeregelde oogenlbhlklkan geïnnporteerd. Het geldt hier, maar men weet, particuliere over eenkomsten, en zioo compensaties ver langd wonden van Belgische zijde, moeten de Nedertandsche handelaars die zelve verschaffen. De kolen wo.rden inmiddels aan de volledige controle der rijtekotendistnifoiifcie, die oolk de toewij zing regelt, onderworpen. De derde kruiser voor onze marine. Naar aanleiding van de mededeeling van den minister van marine ad inte rim bij de behandeling van de marine- ibegrootiing in de Tweede Kaïmer, is ee.n bespreking gehouden tussohen het departement van marine en de directies <vam de maatschappij Feijenoond en de Holand-Amerika lijn, teneinde de hel ling, bestemd voor den kruiser „Cele bes" in gebruik te doen nemen voor den bouw van een schip van de Hol- lairid-HAimeriikallijn, waarvoor de mate rialen reeds hier te lanide aanwezig izijm. De 8-uren dag. De „Nieuwe Crt." wil, nu de wet op den 8-urendag de Tweede Kamer na dert, gegevens verzamelen oimtrent de vooir- en nadeelen van de invoering daarvan. Daartoe stelt het blad de vol gende vragen aan zijn lezers 1. Adht gij de invoering van den 8- mri'gen arbeidsdag in het algemeen en in het bijzonder in uw bedrijf ge- wenscihit en mogelijk 2. Indien ja, moet de invoering daar van geleidelijlk geschieden (met welke termijnen of kan diie i.n eens plaats helbben 3. Voor welke categorieën van be drijven hrengt de onverwijlde invoe ring naar uw meerling bijzondere be zwaren 4. Welke zijn die bezwaren Zijn zij te ondervangen door een andere ver- deeling van werktijden, die een grooter profijt van de aawezige machinekracht mogelijk maken 5. Maakt invoering van den 8-uiren- datg het voor u, als gij de productie op hetze.llde peil wilt houden, noodig ujv fabrieken uit te breiden an zijn de werktuigen, die gij daarvoor behoeft, thans verkrijgbaar? 6. Welke stijging in uw productie kosten verwacht gij van de invoering Wat zal de invloed daarvan zijn op de verkoopbaarheid van uw product 7. Verwadht gij, dat de meerdere vrije tijdi waarover de werknemer de ■beschikking krijgt, zal wonden gebe zigd voor ontspanning en ontwikkeling voor landiboiuwiartoeid, of voor werk als ondernemer voor eigen rekening of in opdracht van derden 8. Hebt gij bijzondere aanwijzingen tot versterking van uw mieening over een der in de bovenstaande vragen aangeroerde onderwerpen Bond van vrijwillige burgerwachten. In een te Amsterdam gahiouden( ver gadering, bijgewoond door afgevaar digden van ee.n groot aantal burger wachten in Nederland, is besloten tot oprichting van den Nederlandschen Bond van Vrijwillige Burgerwachten over te gaan. Ér zijn reeds 14 burger wachten toegetreden, terwijl van 13 burgerwachten voor.loopige toezeggin gen tot toetreding werden ontvangen. Tot voorzitter van den Bond is be noemd de heer K. v. Lennep, comman dant der burgerwacht te Amsterdam alls voorioopig secretaris van den bond treedt o.p jlh.r. O. van Lennep. De boud stelt zich ten doel onze staatsinstellingen te beveiligen tegen eiken geweldidadiigen aanslag. IDe bond tracht dit doel te bereiken door a. Eenheid te brengen in de organi satie en de bevordering van de belan gen der burgerwachten in Nederland b. het aansporen tot medewerking verleenen bij, geven van advies bij het organiseeren van biurgerwacht-lkorpsen en het houden van oefeningen in den wapenhandel, schieten, gyimastiek en sport c. het houden van voordrachten, het uitgeven van periodieken enz. d. alle andere, geoorloofde, tevens wettige middelen, die aan het doel be vorderlijk kunnen zijn, daaronder het aankweeken van burgerzin en onder linge samenwerking van alle klassen. Kermis te Nijmegen. De gemeenteraad te Nijmegen heeft 31a een langdurig debat met 17 tegen 13 stemmen verworpen ee,n voorstel tot afschaffing der kermis. Het sluitingsuur der café's werd ge bracht van 11 uur op middernacht. Bulten verantwo rdelljkheld der redactie De cople wo, dt niet teruggegeven Mijnheer d.e Redacteur, De heer De Meij vergist zich schro melijk of... doet iets veel ergers. Hij noemt het onfatsoen van ,,ide Baanbreker" een „nieuwe noot" in het delbat. Wie ter Burgerwadhtwergadering geweest zijn, weten beter. Naar aan leiding van de interruptie van den heer Praag heb ilk daar allereerst en met den meeaten nadruk het volgende ge zegd „De socialisten gaan prat op hun openbare vergaderingen met geannon ceerd debat. Zij 'hebben daarvoor geen relden. Want niemand, die ook maar één mummer .van dit blad er ging een „Baanbreker" in de hoogte heeft ingezien, zal aan hun uitnoodiging tot deSbat gevolg geven. Hiun vergaderin gen zij.n dus in naaim met debat e,n fei telijk zonder debat." ID,ie woorden, die toch zeker aan dui delijkheid niets te wensohan overlaten, komen niet voor in het verslag, maar ze zijn aan de vergadering niet ont gaan, en de aanwezige partijgenodten van mijnheer De Meij zullen er wel goede nota van genomen heblben.. De zinsneden waren in 't bijzonder voor hen bestemd. 'ik Verwacht daarom, dat de heer De Meij, na onderzoek, als eerlijk man zijn „niouwe-noot^beiwering" openlijk zal intrekken. Rest nog de „aftocht." Ook daar slaat mijn aanvaller den bal mis. Wiie zich. niet op 't oorlogspad be geeft,-kan niet den aftocht blazen. Met andere woonden, wie niets inbrengt te gen ihet betoog van een spreker, aan zoo '.iemand kan niet venweten worden dat hij in gebreke blijft, zijn bewerin gen te staven, in dat gaval verkeer ik. Ik heb .niets afgedongen op al 't moois, dat de beide sprekers a. s. Maandag zullen opdisschen voor hun goé ge meente. Maar met den vriend-redacteur staat het heel anders. Voor nog zijn vijand in 't zicht was, kwam hij knuppel-zwaaiend aanren nen, brallend met woorden als „onder kruipersbrigade", „poppenkasterij", eniz. Maar toen de ridder zonder vrees of blaam, de ridder m,et het fijn gesle pen rapier, het zoogenaamde „jongen tje" in aantocht was, toen verschool de knuppel-drager zich fluks achter 't struikgewas. De heer Lindeijer wist, wat de heer De Wolf zou komen betooigan. Tegen over dat betoog stelde hij bij voorbaat deze twee stoute stellingen „De Bur gerwacht is een oiniderlknuipersbnigade" en „De Burgerwacht is poppenikaste- rij". En toen er gelegenheid was, zich met den redenaar te meten, hem in ieder geval te zien en te hooren, toen was de heer Lindeijer in geen velden of wegen te bekennen. De heer Praag met zijn manmen moest hem maar ver vangen'. Ik vraag het uw lezers in gemoede Is dat een aftocht, of iis dat geen aftocht Uw ilezens zullen nu ooik begrijpen, waarom ik die verzoeking niet kon weerstaan, even te informeeren, of de heer Lindeijer oolk in de zaal aanwezig was. Die eenvoudige vraag Ihad) geen an der doel dan door de beele vergadering de opmerkelijke afwezigheid te doen constateeren. Dat de heer Lfihdeijeir elders wezen zou, daaraan had ik geen oogenblik getwijfeld. Maa.r wiaar zijn n-u mijn „fanfares", en waar is mijn „aftocht" 't Voornaamste deel van 't schrijven van den heer De Meij acht ik intus- ■schen zijn uitknipsel uit „Ihet Volk", waarin hei Kamerlid De Zeeuw zijn wedervaren verhaalt op een zekere vergadering, die met opizet niet nader aangeduid wordt. In dat relaas treft echter den lezer een zeer opmerkelijk incident. De heer De Zeeuw doet, zoo,als hij zelf erkent, herhaalde uitvallen tegen het vergade- ringslbestuur, aldus den heer De Wolf, die aan het woord ,is, belettend verder te gaan. En juist aan dat incident herkende ik ide vergadering, die de vorige week te Delft gehouden werd, en waarvan „de Tijd" in 't nummer van 29 Maart een uitvoerig verslag geeft, baar uit genoemde plaats pezonden. Ilk durf hopen, dat u het in zijn ge heel zult willen opnamen, omdat 'het zeer interessant is, het eens te leggen naast het verslag uit ,/het Volk", en omkiat uw lezers, voor wie de heer De Wolf een bekende persoonlijkheid is geworden, de opneming zeker zullen waandeeren. lik heb de vergadering niet bijge woond, er laat diaarom in 't midden, welk verslag de wiaariieid het zuiverst en volledigst weergeeft. Oolk onthoud ik mij van commenta ren, ein zwijg over mijn conclusiën. Danikead en hoogachtend, R. G. VAN NIEUWKUYlK. 't Verslag luidt als volgt EEN RUMOERIGE OPENBARE VER GADERING. Men schrijft ons uit Delft De sociaai-democraiem alhier, onder aanvoering van het Kamerlid A. B. de Zeeirté, hebben gisterenavond weder eens duidelijk aangetoond, dat, als het er op aankomt, zij, wat het herriema- ken öp openbare vergaderingen be treft, die voor 'hen een minder gunstig verloop gaan krijgen, de meesters nog zijn der om die eigenschap beruchte communisten. De R. K. Propagamdaclub alhier had een openbare vergadering uitgeschre ven met vrij debat en daarvoor uitge- noodiigd dan iliieer B. Th. de Wolf, van Amsterdam. Reeds om kwart voor acht waren zaal en galerijen in de „Stads Doelen" tot in de uiterste hoeken bezet en tegen 8 uur moesten hondenden we gens gebrek aan plaats worden terug gewezen. De zeereemw. pate.r Vrijmoed O. F. M., voorzitter der club, opende de ver gadering met den christelijiken groet en wijdde ee.nige woorden aan de be langrijkheid van deze Statenverkie zing, wtaanna hij het woord gaf aan den heer De Wolf. Deze, mat donderend applaus be groet, besprak In een rede van bijna I'/z uur, het groote gewicht dezer Sta tenverkiezingen, diie ons zullen doen toehouden een reöhtsobe Eerste Kamer ofwel eene wiaarin vrijzinnigen, met so ciaaldemocraten de meerderheid zou den vormen. En als dit door het ministerie als be wijs van wan,trouwen .in zijin beleid be schouwd. wordt en zijn ontslag aan dient, doet spreker de ernstige vraag „W at dan Dan zijn wij over geleverd aan de sociaal-democraten en Bolsjawikii, aan een minderheid,, die de meerderheid terroriseert.,Ernstig bracht de heer De Wolf diit den aanwezigen vrijzinnigen onder (het oog. Verder besprak hij de z.g. zegenin gen van den soeialistischen heilstaat, waarvan we thans eenige staaltjes in de practijik kunnen aanschouwen in de landen, iwiaar het socialisme hoogtij viert. slotte behandelde spreker uit voerig de 'belastingplannen van den minister van financiën, waarbij de mis leidende houding door het socialistisch Kamerlid van den Tempel daarbij aan genomen in het duidelijkst licht werd gesteld. Met een, geestdriftige aanspo ring rechts te stemmen besloot spreker zijn door herhaald applaus en aan hef slot geestdriftig toegejuichte red-e. Voor het navolgend debat, waarvoor een uur werd toegestaan, gaven zich op de heer A. B. de Zeeuw, socialis tisch Kamerlid, en de heer Schalker. De eenste debater poogde de vrijzin nigen Wijs te maken, dat zij van de ka tholieken niets te verwachten hadden, gispte den bekenden brief van dien Aartsbisschop, meende dat de vrijheid van het bijzonder onderwijs aan een iirtksch ministerie te danken was,noem de het bewind in Duifschiland een soci- cialistisoh-lkatlholiek kabinet, verklaar de liet valsch citeeren van van den Tempel als iets, dat meer voor/komt in de Kamér, noemde de R. K. Staats partij onbetrouwbaar, omdat zij was voor de belastingplannen van minister de Vries, was natuurlijk voor heffing- in-eens, betoogde dat mr. Aalberse te langzaam werkte, enz. iDe tweede debater zocht de „zege ningen" van het communisme de ver gadering duidelijk te maken en noemde den ellendigen toestand in Rusland o.a. niet het resultaat van het anarohistlsch schrikbewind, doch van de vroegere burgerlijke regeering en der burgerlijke maatschappij. Toen de heer de W'oilf voor de re pliek aan het woord kwaim, bleek al spoedig de toeleg der talrijke aanwe zige sociaal-democraten de vergade ring in de war te sturen. Dat is hiuin echter niet gelukt, dank zij de krachtige leiding van Pater Vrij- mioed, waarbij de hamer zich begaf, dank zij de onverstoorbare kalmte van den heer De Wolf, die alle interrupties slagvaardig beantwoordde en den heer De Zeeuw aansprakelijk stelde voor de herrie, die steeds groeide en zich uitte bij de socialisten in schelden en razen. Toen de heer de Wolf den heer de Zeeuw attent maakte op een valsohe voorstelling, door het socialistisch Ka rn, eriiid gegeven van de scheiding van Kerk etn Staat en deze voorstelling ge lijk stelde met valsch citeeren, liep de lieer de Zeeuw woedend schreeuwend op de bestuurstafel toe. Het geschreeuw der socialisten was oorverdoovend, waarboven echter de stem des heeren de Wolf klonk „Zie daar de vrijheid van het woord, opge vat in soeialistischen zin." Toen het echter niet lukte, de ver gadering op zijn hand te krijgen, gaf de heer "de Zeeuw het te,eken, en als wachtte men er op, verlieten de rpode schreeuwers de zaai, bevreesd blijk baar voor de repliek, waarmede zij reeds hadden kennis gemaakt. iMet gejoel en handgeklap en geroep van „lafaards" werden zij door de aanwezige katholieken, christelijker: en vrijzinnigen uitgeleide gedaan. Met groote-aa nidacht volgde de ver gadering inmiddels rustig geworden, vender de repliek des heeren de Wolf, die aan het slot er van een daverende ovatie van de aanwezigen in ontvangst had te nemen. Pater Vrijmoed was dan ook wel de tolk der vergadering, toen hij de,n heer de Wolf hartelijk darik zegde voor zijn uitnemende rede en debat en hem eèn spb«di« „tot weerziens" toeriep. Toen de heer de Wolf met pater Vrijmoed de „Stads Dode" wilde ver laten, kwamen kathol leken hen waar schuwen, dat de sociaal-democraten hen buiten opwachtten. Toen de heer de Wolf dan 001k de zaal verliet, werd hij door de roode heeren met gejouiw e.n geschreeuw ont vangen, terwijl de inmiddels toehoo- rende katholieken hem luide toejuich ten. Beschermd door een zes-tal poli tieagenten en begeleid door R. K. pro pagandisten, die hun Roomsche liede ren deden weerMnikein boven de soci alistische gezangen, bereikte de heer ide Wolf, diie de gast was van de eerw. paters Franciscanen, het klooster, na- idat even te voren door krachtige afzet ting de begeleiding wend onmogelijk gemaakt IDe sociaal-democraten hebben zich door deze houding leelijlk in de kaart laten zien en eens getoomd, wat hun de wijheid van liet woord, waard is, dat besteed wordt 0111 hun verder felijke theorieën aan te vallen. Alle aanwezigen spraken hun stren ge afkeuring uit over de laffe, maar bovendien onbeschofte houding van het socialistisch Kamerlid en zijn roo de aanhangers. Dat zal hun bij de a.s. verkiezing,e.n menig stemmetje kosten. DE KRAAIEN VAN DE WILHEIMINA- STRAAT. De kraaien hebben groot gelijk, dat zi: zich niet stoiren aan het vernielen van hiun nesten. Als de bewoners van de Willhelminastraat hun huizen eens vernield werden, zou men dit aardig vinden Bovendien, wa.airoim klagen de bewoners van die ganoeimtte straat er diit jaar zoo over, daar de kraaien er toch ieder jaar nog geweest zijn EEN DIERENVRIEND. Aprilgrappen. -Een paar 'kranten hebben het geleidelijk uitstervende gebruik gehandhaafd. De „Telegraaf" kondigde in een me,t vele bijzonderheden omkleed bericht aan, dat tussohen 12 uur 45 en 1 uur gisteren te Amsterdam een vliegtuig zou landen op het gebouw van de Nederl. Bank. De „Nieuwe Courant" deelde made, dat een der herten uit de Hertenkamp aan een eigein,aardige ziekte leed, ten gevolge waarvan het afgemaakt zou moeten woirden. Dit zou feschie.de,n d-oor twee be roemde stierenvechters, die tijdelijk te 's-Gravenhage verblijf hielden. Dezen zouden in mafiomale /kleederdracht en in voile wapenrusting het razende hert gaan dooiden, leder zou kosteloos gis termiddag om drie uur van het zeld zame schouiwsiwpe! kunnen genieten. Een atkeuirenswaardige ,/grap" haal de P. W. te Sloten (N.-H.) uit, die aan den Adim. de Ruyterweg, waar de straat gedeeltelijk was opgebroken, 'ismachits met behulp vat: een lantaarn een auto-val Opstelde. Twee auto's vol Emgelsehen zaten reeds Maandagnacht in 't zand en in den April-tnacht zagen wij een andere meer dan een uur bezig om zich er uit te werken. De aanslagen op het reizend pu bliek in Duitschland worden steeds talrijker. Geheeie benden hebben zich georganiseerd, die hun plunder-bedrijf vooral in de treinen uitoefenen. Zoo werd dezer dagen een personentrein van Euskirchen naar Liblar door een 200 jongens en mannen aangevallen. Gewapend rhet dolken, messen, enz. drongen ze de versehiüende coupé's binnen en onder bedreiging met den dood eisebten ze van de reizigers eten en geld en voorwerpen van waarde. Toen de trein siil hield, wist de bende te ontkomen. Het italiaansche stoomschip „San Spiridione" is in de haven van Venetifi in de lucht gevlogen tengevolge van een ontploffing in de lading benzine. Op het oogenblik van de ramp waren 240 menschen aan boord, o.w. 200 militairen, die ra hun verlof fn Venetië te hebben doorgebracht, naar Pola zouden terugkeeren. Van de opvarenden moe ten ruim honderd zijn omgekomener worden ook eenigen vermist, o.w. de kapitein van het schip. Het is het pian van de Araeri- haansche regeering om niet voort tc gaan met de gedurende den ooriog' gedane proefnemingen met het bou wen van heulen schepen. De eischen tot schadeloosstellingen wegens geleden verliezen, die door de scheepswerven zijn ingesteld, worden geschat op meer dan 7'/s miliioen gulden. Daar het in de bedoeling der regeering ligt zich in de toekomst tot het bouwen van stalen schepen te bepalen, is 98 pet. van de taciiiteiten voor het bouwen van hou ten schepen waardeloos, 170 schepen, die reeds gebouwd zijn, zullen worden gebruikt als lichters. Ir. de schouwburgen van Boedapest heeft Vrijdagavond het proletariaat zijn intocht gedaan. Het was de eerste dag, waarop in alle schouwburgen de toegangskaarten voor het meerendeel tegen verlaagde prijzen aan de arbeiders verkocht wa ren. In de Nationale Opera zaten in de Koningsloge een fabrieksbeambte met zijn vrouw en nog twee vrouwen. Ook in de hertogelijke loge waren plaatsen tegen bewijzen van lidmaatschap der vakvereeniging verkocht. Zoo was hej ook in het Nationaai-theater. In all schouwburgen werden vóór de voor stellingen korte inleidii gen gehouden. Zod sprak in het „Lustspieltheater* de volksgemachtigde voor den landbouw Alexander Zsizmadia, een proletarier- dichter, in eenvoudige woorden over de verhouding van de kunst tot het prole tariaat. De door de orkesten gespeelde „Marseillaise" werd overal staande aan gehoord. De opgevoerde stukken von den bij het arbeiderspubliek grootcn bijval. PREDIKBEURTEN ZONDAG 6 APRIL 1919. Ned. Heirv. Kerk. Geen o.pigaaf ontvangen. Engelsche Kerk (Nieuwe Markt). Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Noorderklerk: 2 uur Dr. D. H. Th. VOLLENHOVEN, van Oosfkapelie. (Middel kerk: 9.30 uur: Dr. D. H. Tih.VOLLENHOVEN 5.30 uur Ds. G. F. KERKHOF. van Souburg. Christ. Gerei. Kerk. 9.30 uur Dis. J. OROES. 5 uur Ds. J. OROES. Evajig. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Vrijzinnig Hervormden (Eng. Kerk.) 10 uur Ds. GROTTEND1EGK, Luth. Pred. te Dondrecht. Doopsgezinde Kerk. Geen dienst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. REUS, van Westkapelle. 2 u.ur Ds. C. L. VOORHOEVE, van Vilisslüigen. Ger. Kerk. 9.30 uur Ds. G. F. KERKHOF. 2 uur Ds. G. F. KERKHOF. R1TTHEM. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. TEN HOVE. 2 uur Ds. TEN HOVE. VLISSINGEN. ivan 29 Maart4 April. ONDERTROUWD: P. Poldenman, jim. 27 j. en J. de jon ge, jid. 24 j. G. Verlburg, jim. 23 j. en P. H. van Spanje, jd. 22 j. J. M. A. Willamise, jim. 24 j. en B. M. Major, jd. 22 j. M. W. Bok, jm. 22 j. en J. van Akkeren, jd. 20 j. J. C. de Roo, jm. 25 j. en H. M. Germiiinig, jd. 27 j. O. W. Meij, jm. 30 j. en M. L. E. Mouqué, jd. 34 j. C, J. A. Firaanje, jm. 26 j. en M. C Spoinsel.ee, jid. 28 j. -A. van der Toinnetaeeik, jrn. 23 j. en F. H. G. Knik, jd, 21 j. J. Schouten, jm. 33 j. en A. G. Domenie, jd. 26 j. H. Sacré, jm. 38 j. en A. Crince, jd, 23 j. H. J. Poelenjee, jm. 28 j. en J. ZeijlsmaUer, jd. 27 j. M. de Valk, jm. 24 j. en P. Koopman, jd. 23 j. GETROUWD: J. Jilleba, jm. 36 j. en L. M. Decrop, jd. 27 j. K. Prins, jm. 23 j. en A. T. van der Leur, jd. 18 j. BEVALLEN; (M. Vlug, gefo. van Noort, d. L. de Nooijer, geb. Lalbruijère, d. H. E. A. De Nijs, geb. Roelofs, d. J. Frö- berg, gelb. Tichelaar, d. M. Beers, geb. diu. Rom, z. W. Goedhart, geb. Zietse, d. F. L. van der Vies, geb. Stecher, d'. J. C. de Ruijter, geb. Ter.wiiel, z. N. Ovaa, geb. Wisse, d. E. M. Kole, geb. Polderman, z. T. Roos, geb. Muijskens, z. G. A. Benée, geb. Fens, d. OVERLEDEN: F. F. A. Wagemans, jm. 34 j. C. C. C. M. Groosman, jd. 31 j. G. David- se, wedr. van M. de Buck, 62 j. W. Guiliauane, jd. 68 j. A. Gilde, man van S. J. Louwerse, 72 j. SOUBURG. Van 26 Maant1 April. GEBOREN: Adriaan, z. v. A. Wanjon en J. Ja- cotose. Joihan Diederich, z. v. J. D. Ellens en. J. E. G. Willleums. OVERLEDEN: Catharina janse, oud 69 j. Maria Elizabeth vain de Kop, 77 j., wed. W. N. Bouwiman. Wiibdimina Maria Eliza beth Terneden, 77 j. RITTHEM. Over de maand Maart. GETROUWD: Adriaan Stroo, jm. 26 j., van Koude- kerike, en Francima de Visser, jd. 25 j. GEBOREN; Jacobus Piefer, zoon van Jacobus Lijnse en Pieternela Breel. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 6 April is de Apotheek ge opend van den heer C. G. BAERT, Kleine Markt. HOOGWATER TE VLISSINGEN. April v.m. nm. Zondag 6 5.08 5.31 Maandag 7E.K. 6,05 6.33 Dinsdag 8 7.20 7.55 Woensdag 9 8.51 9.30

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 5