HET PLEEGKIND MAANDAG '31 MAART. =s Mo. 76 SB—«Te Jaargang 1919 BINNENLAND FEUILLETON VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 0.70 voor iedere regel meer 17'/2 cent plaatsing 3j2 X bij abonnement speciale prijs. Recla mes 35 cent per regel. Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen 10 cent Der regel, bij contante betaling. Familieberichten van 1G regels 1.15, iedere regel meer 17'/jj cent. ABONNEMENTS-PR1JS Voor Vlissingen en gemeenten op Walcheren: ƒ1.70 per drif maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2. Week-abo-n-n-ementen 13 cent.- Afzon derlijke nummers 3 cent. Nederland en België. IDe Brussel,sche) „Stand." meldt Naar we uit goede bron vernemen, heeft de commissie, belast met het on derzoek der vraagstukken van -havens, en waterwegen, de eischen van België omtrent het ScheldeeRijnikanaal aange nomen. België zal vertegenwoordigd zijn i-n de coinnm-i-ssies v-oor de Rijn- en Donauvaart in de eerste door twee en in de tweede door een lid. Voor wat de .Schelde- en M-aaskwestie aangaat, kon nog geen besluit genomen worden, om dat Holland daar -bij moet gevr-aagd worden. De toestand is echter zoo-da nig, dat België zal voldoening -krijgen. De territoriale vragen zijp wel van de baan. De Holland-sche alge-vaardig den zijn best gestemd en ook heeie- maal genegen omi toegevingen te doen. Aan -het slot van een artikel, waarin onder ihet hootd „Algeheele schade loosstelling of annexatie-s" de rechten en de ei-sahen van België werden be sproken, zegt de ,,-Etoile Bei-ge" Men -kaïn het niet als een -speciale gunst -beschouwen, wanneer ihet goed recht der Belgische eisohen, in zake de volkomen vrije v-aa-rt van d-e Schelde en de Miaas -wondt enken-d. De heerschappij, die wij- over deze Ibeid-e ri-vieren werasdhen, vindt haar oorsprong in de zaak zelf -en is geheel in overeenstemming met de -principes, -welke de conferentie -in zake de inter nationale -rivieren denikt te verkondi gen. Wij (hebben speciale -waarborgen nóodi-g en ihet is In het belang van de geallieerden zelf ons die te verschaffen. Wij dienen lbovenidie-n een verbinding ■met den Rijn te -hebben qp voorwaar den, die onize economische belangen ten volle tot hun recht doen -komen. Maar imoet voor di-t alles Neder- ian-d-sch grondgebied geannexeerd wor den -Het bezit van Zeeuiwsch-Vlaan- -dere-n en Naderlandsch-Liimburg zou zeer zeker on-ze waarborgen vergroo- ten, -maar dat zou niet -opwegen tegén de nadealen die -uit een breuk of een slechte verstandhouding -met onze -noordelijke -naburen -zouden ontstaan. -Natuurlijk -ku-nnen -wij er niet aan denken om die -streken -gewelddadig of tegen den -wil de-r bewoners te an- nexeeren. Trouwens -de b-ondgenooten zouden v-oor een dergelijke daad-, die gdheel en -ai in strijd is -met de op de vredesconferentie verkondigde princi pes, 'ooik niet te vinden zijn. Huldiging van H. M. de Koningin. De Koningin -ontving een aardig schrijven uit Zaamislag (Zeeuwsch- Vlaan-deren), waarbij aan Hare Ma- 51) De roovers waren allen met een ze keren eerbied van hun -plaatsen opge staan, totdat de binnentredende met een genadige handbeweging verlof gaf weder te gaan zitten. Hij keerde zich -vervolgen-s tot he-t h-oofd -der bende, wien (hij te kennen gaf, dat hij hem alleen wen-sdhte te spreken. „Tot u;wen dienst, -overste", ant woordde Mac Donald, terwijl hij een brandende kaars van de tafel nam en zijn h-ooigg-eplaatsten bezoeker naar de zelfde sc-h-uur leidde, waarin een jaar geleden pastoor Good-win had vertoefd, tijdens Granny Crewell aan majoor Wa-rfieid qp haar sterfbed gewichtige me de-de el i nge n toevertrouwde. -Mac Donald plaatste het licht in een nis in -den muur en -wachtte op de ope ning van het gesprek maar overste Le-noir maakte er geen -haast mede, want hij liep enkele minuten sprake loos qp en neer, als zocht hij eerst naar de juiste woorden, waarin hij moest kleeden hetgeen hij te zeggen had. Het lange wachten moede brak eindelijk de bandiet het eerst het zwijgen. ,,-U schijnt niet in u-w humeu-r, over ste zeide hij. ,Dat ben ik ook niet. Ik ben zelfs meer dan kregel", antwoordde -de aan gesprokene, „ik lijd." „Lijdt gij, overste Och, rn-aar dat is immers niet mogelijk", zeide Mac Do nald op een toon, alsof hij zulks nooit jcstcit na-mens twee boerinnetjes die H. M. bij 'Haar jongste bezoek aan Zaanusiag -geen bloemenhulde hadden ku-nnen aanbieden omdat deze niet op tijd waren aangekomen, door -het Co mité van Actie tegen annexatie wér den toegezonden eenige fraaie gebor duurde versierselen, belhoorende to-t hare nationale ik-leederdraciht. De Koninklijke tocht door Zeeuwsch- Vlaanderen en Limburg. O-p initiatief van den heer Hen-ri ter Hall li-d der Tiweede Kamer en van de Staatsbioscoop-commissie heeft .voor de leden van de Eerste Kamer, van -de Staatscommissie, betreffende een on derzoek naar het bioscoop-gevaar, van den Raad van State en voor vele an dere genoodigiden in de Residentie bioscoop te 's-Gravenhaige, een vertoo- ning plaats geha-cl van de film „Zege tocht van de Koningin -door Zuid-Lim burg en Zee-uwisch-Vlaande-ren". Van de uitn-oo-digng hebben vele leden der -verschillende fracties, behalve die der socialistische en communistische, ge- Ibruiik gem-aakt. Zoo waren o.m. aan wezig de voorzitter der T-weede Kamer, inr. D. Fook, de Eerste Kamerleden De Boer en Van Catwij-ck, de Tweede Ka- ini-eri-eide-n Nollens, Lely, Rink, Weit- -kamp, Wijk, Van der Voort van Zijp, -Henmans (r.k.) Ter Hall en Ketelaar. -N-a een korte inleiding door den heer Afulle-n-s, die het groote n>ut van de -propaganda door de film, ook in het -buitenland, uiteenzette en die wees op ■de groote w-aa-rde van de film als do cument, waandoor onvergetelijke ge beurtenissen uit de geschiedenis voor ,-liet nageslacht bew-aand ku-nnen blij ven qp natuurlijker wijize, dan ooit door het beschreven papier zcm kunnen ge- sShiaden, werd de bekende fi-lm ver toond, die zoo treffend den zegetocht van Konin-gin Wilhetmina door Zuid- Limburg en Zeeuwsch-Vlaanderen weergaf. De aanwezigen gaven her haaldelijk door luid a-pplaius blijk van groote waardeering voor de fraaie staaltjes van cinematografisch kunnen de-r riage-Filmfaibriek, welke de opna men voor deze fi-I-m deed. De steunverleeming aan gedemobili seerde verlof-officieren. in antwoord op het verzoekschrift, de-n -minister -van -oor-log aangeboden om- -een vluggere en doelmatige rege ling te treffen in -zake het -verleenen van -steun -aan 'de verlofsoffi-cieren bij hun terugkeer in de burgermaatschap pij, heeft het hoofdbestuur van -de Al- ge-meene Vereeniging van Verlofsoffi cieren bericht onitvangen, dat verschil lende omstandigheden hebben geleid tot een on-gewenscihte vertraging in de bChandeli-ng -der -betreffende aanvragen maar door den minister maatregelen zij-n -genomen, dat -d-e -beslissing op verdere aanvragen van dien aard spoe dig kan volgen ina Ihet tijd-stip, waarop zij bij -het -departement inkomen. Een complot tegen het leven van den ex-keizer Naar de „Kolnische Zeitung" bericht, is aan Engelsehe bladen uit Am-erongen gemeld, dat in het -begin der vorige -week in Ame-ronge-n twee brieven arri veerden, -de een uit Amsterdam, de an dere uit -België, waarin bedreigingen tegen -het leven -van den exHkeizer wer den geuit. De brieven werden gevolgd -d-oor een telegram van en -persoonlijken zou kunnen gelooven. „Ja, en weet je ook wat mij doet lijden Het berouw." „Het berouw 1 ha, ha, ha lachte de roover luidkeels. „Overste Lenoir en berouw, -dat rij-m-t niet o-p elkaar ,La-ch maar", zei-de overste Lenoir", „ik herih-aal je,- dat een bitter berouw mij kiwelt, doch ku-n je ook raden, wat mij. berouwt Het is bijvoorbeeld niet, dat ik v-oor -mij-n persoonlijke verdedi ging en welvaart handelingen heb be dreven, welke d-oor overspannen dom koppen -misdaden genoemd worden, neen, wat mij pijnigt is het berouw iets niet gedaan te -hébben... uit kinder achtige toegeeflijkheid een daad te hebben nagelaten wiaartoe ik destijds de beste gelegenheid be-zat." „O, ik -weet al, wat u bedoelt, over ste!" rie-p Mac Do-nald, „maar u zult u herinneren, hoezeer i-k u toen heb ge waarschuwd 1" „Had ik je raad maar opgevolgd 1" zuchtte de overste, terwijl hij weder onrustig in de schuur op en neer liep. „ja, het berouwt mij, diep", vervolgde hij, alsof hij tot zic-hzelven sprak, „dat venv-1... wijf met haar zuigeling niet voor eeuwig tot zwijgen te hebben ge bracht, toen het in mij-n macht stond." „-Inderdaad, sir", (hernam Mac Do nald, „Ihet wa-s een onvergeeflijke zwakte. Daar hebt ge nu ihet gevolg van u-w verkeerd geplaatst medelijden. U had niet moeten vergeten, dat alleen de d-ooden niet terugkomen. In plaats van Granny Crewell im-et 'het kind aan een slavenhandelaar te verkoopen, die wal-iswaar in last .had haar over den oceaan te brengen, zou het vrij wat doelmatiger, verstandiger en minder vriend -van den wc-keizer, waarin ge waarschuwd werd, dat zijn leven ge vaar liep. De gemeentepolitie bleef daarom ge durende den gehee-len nacht dienst doen en kreeg verstenkmg uit naburige plaatsen. Over Ihet ge-heele gen al wordt echter door de-n gastheer van den ex-l<e!zer het diepste stilzwijgen be-waard. De salarisregeling voor de rijks ambtenaren. De d-oor de permanente salaris-co-ni- missie ingestelde sub-commissie tot herziening der standplaatsindeeling van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1918 (Sthl'd, 541) pu bliceert in „De Ambten-aar" in overleg met den voorzitter der salariscom-m-is- sie haar rapport. -In plaats der bestaan-de stan-d-plaats aftrek van 0.4, 8 en 12 wordt voor gesteld een indeeling in 3 groepen met reap. 0.4 en 8 aftrek. Deze aftrek zal niet geldein voor die ambten welker salaris wordt geregeld door mididel van een klassen-indeeling n-aar gelang van den om-vang -van het arnlbt in de onder scheidene stand-plaatsen, aangezien te hunnen aan-zien door vaststelling van net salaris naar dien qm-vang reeds voldoende kan zijn voorzien In den eisch van loon n-aar behoefte op welk beginsel, de aft-reik berust. De gemeenten Vlissingen en Middel burg worden ingedeeld in de tweede klasse. Hef internationaal luchtverkeer. Dezer -dagen zal een onderzoek in gesteld woeden n-aar de ibruikbaanheid van Ihet vliegkamp bij Souburg voor tusschen-station van Ihet internationaal luchtverkeer, welk onderzoek waar schijnlijk -door En-gelsche -v-Iiegeniers zal w-orden verricht. Een kostbare lading. Het (stoomschip „Dar-danus" van de Nederlan-dsche stoomvaart -maatschap pij „O-ceaan", Zaterdag te Amsterdam van Java aang-ek-oimen, is het eerste Nederlandsohe stoomschip, dat weder om -de uitreis, zoowel als de tlh-uisreis, via d-e gewone route -n-aar Neder- land-seh I-nldië, dit is door -het Suez-ka- naal, ge-maakt heeft. Aangezien de geheele rondreis met inbegrip van een -vertoef van circa zes waken in In-die, binnen den tijd -van vier m-aanden -is .volbracht, -kan -met recht worden gezegd, dat ook in -het -scheep vaartbedrijf -meer en -meer normale toe standen terugikeeren. Het stoomschip „Dandanus" heeft ee.n lading -koloniale producten -aangebracht, o.-a. 12,000 kis ten thee, 2000 ton tapioca, 12,000 -balen koffie, enz. Marinebegrooting. -In de Memorie van Antwoord op het V-oorloopig Verslag der Eerste Kamer over de marinebegrooting -beperkt de minister van -marine -a.i. zich tot eenige algemeene beschouwingen. De -minister verwijst, n-aar wat hij in de zitting der Tiweede Ka-mer op 18 Maart jl. heeft gezegd, dat n-L n-aar het oordeel van de regeering van de ge heele o-f gedeeltelijke liquidatie van -de marine op dit oogenbl-ilk geen s-praike kan zijn. Aangenaam wa-s (het -he-m daarom te vernemen, -dat zeer vele le den, vooropstellend, -dat Nederland als kostbaar zijn -geweest, o-rn de min met het kind een verdere reize te hebben laten mak-en." ,,-Iik -was destijds jonger -dan nu, -Do nald. Het stuitte mij tegen de borst, bloed te vergieten", -mompelde de over ste met doffe stem. „Koim, k-oim, dat is miaar een onnoo- zel vooroordeel, ander-s niet", ant woordde de bandiet. „Bloed vergieten? Wordt er niet aile da-gen bloed vergo ten Het i-s de wet der natuur, dat de zwaik-ken den sterke ten buit vallen, de groote wi-lde dieren vreten de kleine op, de slimme leeft qp kosten van de do-m-men. De -d-wazen en zwakkelin gen", voegde hij er met satanischen glimlach bij, „-moeten m-aar zien, hoe zij hef schipperen in de wereld, die toch eigenlijk maar voor de sterken en sl-imime-n gemaakt is." Terwijl Mac Donald zij« duivelach tige roovers-pbilosop-hie uitkraamde, zette de overste zijn heen-en-weer wandelen in de schuur voort. -Na eenige o-ogenbliklkien bleef hij voor zijn wiaardigen vertrouweling staa-n. „Wat i'k door jou het eerst Iheb ver- noitnJjp,.,en nochtan-s niet wilde geloo ven, vriend Mac Donald, is waar ge bleken", begon ill ij„Het -kind leeft, liet woont hier in o-nize streek. De oude Warfield heeft het uit New-York hier heen gebracht. Eentoe welken geleden heef mijn zoon haar in het wo-u-d ont moet hij vergezelde haar een eind- weegs en verna-m uit haar eigen mond haar geschiedenis, zooveel- zij er zelf van af weet. Zij heet Capito-la en is geheel het evenbeeld van haar moeder. Hoe werd de opmerkzaamheid van den koloniale mogendheid van bcteekenis een vloot -moest behouden, zich met de in de Tweede Ka-nier genojiien beslis sing met betrekking tof -de kruisers kon-den vereenigen. Indien de -Eerste Kamer zich -met het onderhavige wetsvoorstel zal hebben vereeni-gd, .zullen -d-e -definitieve stap pen worden gedaan teneinde tot oplos sing van de ministe-rieele -crisis te ge raken. Vereeniging -va-n de departemen ten van oorlog en -marine tot één de partement van landsverdediging ligt niet in de toe-doeling -van de regeering wel i-s -de minister van oordeel dat het noodzakelijk is, dat er van beidie zijden gestreefd wordt naar veel -samenwer king eh overleg. Krenten- en sucadebrood. De minister -van la-ndibo-u-w heeft be paald le. dat (krenten- en|of sneadeforood, bereid van regeeringsbloe-m -zal mogen wonden verkocht uitsluitend tot een gewicht van 60 gra-m, 250 gra-m en 500 gram 2e. dat dit krenten- en|of -sucade brood slechte kan worden verkocht tegen -inlevering -van wittebroodibons, vertegenwoordigende -een ge-wicht van respectievelijk 50, 200 en 400 -gram 3e. dat ivoor krenten- en|of sucade brood geen maximumprijs za! gelden. Garantieprijzen voor landbouw producten. De minister van landbouw, nijver heid en handel deelt in de „Staatsct." mede, dat hij bereid is d-e garantieprij zen van de voornaamste gew-a-sse-n ten volle te -handhaven niettegenstaande de omstandigheden thans geheel gewij zigd zijn en er feitelijk alle aanleiding zou zijn deze prijzen, die o.a. geba seerd zijn oip een -prijs v'an kunstmest, belangrijk ^jj-ooger dan ,nu betaald be hoeft te wonden, be-lan-grijik te herzien. (Hij meent daarentegen niet te moe ten handhaven d-e garantie-prijzen van die gewassen -die than-s nog -moeten gezaaid worden of van welke een vrij lating in het welbegrepen belang der landbouwers is. Handhaving der ga rantieprijzen brengt tooh noodzakelijk mede handhaving of van het regee- rings-monopolie voor -de ver-strekking der bedoelde producten, of althans een ver ingrijpende regearingsbemoeiing bij de distributie dezer producten. -Het schijnt inu in het welbegrepen belang van den landbouw te zijn liever de prijzen van -dié gewassen niet te handhaven, waarbij ten opzichte van verschillende de -waarschijnlijkheid groot is, dat hoogere prijzen zullen kunnen wonden bedongen, dan de tai van belemmerende regeeringgismaatre- gelen, die v-a-n die handhaving nood zakelijk het gevolg zijn, te doen voort bestaan. Gehandhaafd blijven du-s de garan tieprijzen voor tarwe, spelt, rogge, gerst, boekweit, koolzaad en aardap pelen. -Ingetrokken worden de garantie prijzen ten aanzien van -haver, evene, kan-ariezaad, erwten,veldboonen, stam- boon-ein, blauwinaanzaad, bruin en geel mosterdzaad, uien, suikerbieten, voederbieten, mangelwortelen, koolra pen, knolrapen knollen en paardenpeen. Loonen spoorwegpersoneel. In -de maandelijksdhe -conferentie der majoor op haar getrokken We-lke be wijzen heeft hij in handen Ik weet het niet. Alles wat i-k d-oor zorgvuldige na- spo-ringen aairtle weet -ben gekomen, bepaalt zich hiertoe, dat die oude be delares, welke in de höksenike-uk-en bij Hat .-werd opgenomen, -spoedig daarop stierf en op kosten van majoor War field is begraven, niemand anders was den -Granny Crewell. Dienzelfden nacht waarin zij stierf, h-eeft zij met den ma joor een lan-g onderhoud gehad. Des anderen daags reisde majoor Warfi-eld naar New-Yonk e-n bracht het jonge meisje mede terug." „Wat voor een zekeren overste Le- noir zeer onpleizierig is", voegde Mac Donald -er bij, terwijl hij den vertrou- welij-ken toon van den overste met ge lijke m-unt bet-aaide. Ik kan mij uw ver legenheid voorstellen, sir", vervolgde hij, „vooral ibij u-w bepaalden tegenzin, zoo herhaaldelijk te kennen gegeven, om afdoende maatregelen te neinen." „Donai-d", fluisterde de overste, „thans zou mij-n zwakheid mijn onder gang izij-n. Destijds liet ik het kind met de m-in van het bad der moeder scha ken dit was slechts half wer-k. Zal niet alles verloren zijn dan mag Capi- tola niet langer leven „Zoo mag i-k het hoo-ren, overste 1" rieip Mac Donald. „-Het is m-aar te be treuren dat gij niet toen-maals zuliks gezegd hebit. De zaak zou dan minder moeilijMiqden gebaard hebben, want een bakerkindje is gauw genoeg het levenslicht uitgeblazen, terwijl een vol wassen persoon zich niet maar zoo klakkeloos, zoo goedsmoeds laat ver moorden. Destijds zou niemand zich o-rn het verdwijnen van een zuigeling directies met de vertegenwoordigers der 5 erkende organisaties te Utrecht gehouden, werden de volgende toezeg gingen ver-kregen Beambten van 20 jaar en jonger zal eenmaal per jaar de gelegenheid ge boden worden -het surnumerairs-exa men te doen, terwijl een-maal gelegen heid zal gegeven worden dit examen te doen voor andere beambten niet ouder -dan 35 jaar. De bureaubehoeften zullen voortaan in natura verstrekt worden. Voor, de werkvrouwen in vasten dienst zal een regeling ontworpen worden, wat lo-on, verlof, ziekte en vrij vervoer -betreft. Een onderzoek zal ingesteld worden in hoe-verre aan de bezwaten tegen over plaatsing -naar -de -mijnstreek is tege moet te -komen. Zoodra -de toestand weer nor-maller wordt zal een defini tieve premieregeling voor locomotief- personeel in overleg met de organisa ties vastgesteld worden. Aandacht zal worden geschonken aan de uitvoering eener reeds eender toegezegde regeling van -duurtetoesiag voor los personeel. De we-kelijlksohe rustdag zal zoo -spoe dig -m-ogelijk worden ingevoerd. Daar voor is n-oodig personeeluitbreiding met circa 2400 -man. De kp-sten worden geraamd -o-p ruiim drie mill-ioein. De 8-uren-dag -zal (geleidelijk inge voerd worden. -Daarvoor is ook -uit breiding van personeel noodig, doch vooral van geoefend personeel. De -helft -der afl-oopen-de korting door den mini-ster -van -waterstaat voor re kening van het rijik genomen, -zal niet temin tot dat -de betreffende wet daar voor -gereed is, toch worden ingehou den en dan later aan het personeel gerestitueerd worden. V-oor het tweede kwartaal 1919 zal een duurtetoesiag gegeven worden, ge lijk aan twee weken salaris. Hierbij wer-d geen -maximum ver-meld. Begrafenis van den officier-machinist Grutterswijk. Zaterdagmiddag had o-p de begraaf plaats Nieuw Eik en Duinen te 's-Gra- venihage de teraardebestelling plaats van liet stoffelijk overschot van den officier-machinist 3e klasse J. B. Grut terswijk, welke dezer -dagen alhier aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen" op zulk een noodlottige .wijze oim het 1»- -ve-n -kwam. -O-p de begraafplaats -waren ojm. aan wezig de officier-machinist le klasse H. J. Schreuder, als vertegenwoordiger van den inspecteur van den imarine- jt-oonwaartdienst. De lijkwagen w-a-s met bloemen en k-ra-nsen toedekt, w.o. ee-n van den com mandant en officieren van Hr. Ms. „Heemskierck" en van Hr. Ms. zeemacht te Vlissingen en verder van het corps officierenHmaohinisten en -afdeelingen van de -marine. -Bij het graf wer'd adhtereenvolg-ens het woord gevoerd -d-oor -den officier machinist le 'klasse E. Ma-as, die -sprak namens de marine-officieren den of- ficiernmaohinislt 3e klasse A. L. de Jong, die een -woord sprak namens -de -klasse- genooten van -den overledene -ds. Ju- noid, predikant bij de -Luthersche ge meente te 'is-Grav-enhag-e. Ook -de vader en de broeder van het -slachtoffer,spra ken een kort woord. Een vriend bedankte namen-s de fa milie voor de betoonde belangstelling. h-ebbe-n belkoimmerd, daarentegen zal men nu stellig naar Ca-pitola vragen en onderzoek doen." „■Ilk weet, dat het gevaar thans groo- ter i-s, maar daarvoor zal ook de be- loonin-g des te hoqger zijn. Zij zal zelfs je sföu-tste verwachtingen overtreffen. Luister Mae Do-nald," voegde de over ste nog zachter sprek-end er bij, „op den -dag, waarop je mij het on-omstoot- baar bewijis zult leveren, dat Capitoia Lenoir d-ood is, zal je duizend dollars ontvangen." „Ha, ha, ha lachte de bandiet hem vlak in 't gelaat, „Capitoia Lenoir is de eenigie erfgenaam van een vermo gen, dat meer dan een m-ilüoen be draagt, -als men de landerijen, de sla ven, de s-poonwegaandeelen, de -kolen mijnen en de tabaksplantage-s meere kent, en gij biedt mij een ellendige, armzalige duizend dollars aa-n, als ik haar van het wereld't-ooneel doe ver dwijnen? Ge beeldt u m-i-ssdhien in, dat ik mij bovenmate gelukkig a-c-ht, n-u Ik zoo'n m-ooi buitenkansje kan behalen Loop heen, overste, zulk een veron derstelling i-s inderdaad belachelijk „Hoe, creatuur riep de overste Lenoir opvlieg-end, „de regeering stelt op je heelen corp-us geen tooogeren prijs, dan dien, welken -ik je voor een ge-makke,lijk gebruik van je handen aanbied „Geen groote woord-en, noclh belee- digingen, sinjeur. Onder ons hebben scheldwoorden de uitwerking van ka nonnen, die van achteren losgaan en diegenen verwonden welke hen af-, vuren." (Wordt vervolgd.) t

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1