HET PLEEGKIND .ijst) 1919» BJES Saatschoppij m vaart WOENSDAG MAART. Onze vooruitzichten. Strijkster. GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND caagd EY MESTDAGH's li! wordt een nette wro» 72 beneden de 18 -> meiden 's avonds Oprit 29. 0 CONTANT, ijdelijken uitver- en Kinderhoeden ensdagavond van BOUMAN, St. aagd eenige neite ingei en een 16 jaar. Stoom, ij „Trio", Kerk ogen. lis te Vlissingen een net de kookjuffrouw ijn. Zich aan te nnenmoeder. :hting.) Middelburg erdam. ek in Maart. v. Midd. v. Rolt. wordt des mor en. jekomen V. Transport en Erven G. VOS EENHOORN DOSTERHOUT; ARENOIJT 1ER1J. Stoom Chem. n Ververij rding". ERMAN. Telefoon 50. IDING. TERLEIDING- APP1J. Telefoon 64. :e van binnen- taire Artikelen. ÏLAREN. RTSEN. raat 62. Eist <6 Bueno, Likeuren. Lim. IERMAN. Tel. Int. 46. zuivere Bor en Advocaat. ENTUIGERIJ. BLZER. -, School- *n Reparatie-inr. TUIGERIJ. (S ZONEN. Tel. 290. Aarmemers- JRG T- EN ÏTBAKKERIJ. rARDE-R. Paspoortstr. en Kleingoed egenheden. NIALE MESTIBLES. D Lzn. A 83. ex Melksalon Ijarh. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels ƒ0.70 voor iedere regel meer 171/2 cent 1 plaatsing 3|2 X bij abonnement speciale prijs. Recla mes 35 cent per regel. Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen 10 cent oer regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.15, iedere regel meer 1 1x/ï ceilt- ABONNEMENTS-PR1JS Voor Vlissingen en gemeenten op Walcheren: ƒ1.70 per drie maanden. Franco door het -geheele rijk 2. Week-abonnementen 13 cent. Afzon derlijke nummers 3 cent. ALGEMEENE BEKENDMAKING. Inneming van Rijkswapenen van verlofgangers. 1. Ingevolge aanschrijving van den Minister van Oorlog van 31 Januari 1919 IVe AM. LMt. IJ 15 moeten de verlofgangers van de militie, de land weer, den landstorm en van het reser- vepersoneel, rijlkswapenen onder hun berusting (hebbende, deze 'wapenen in leveren. 2. De rijlkswapenen met toebdhooren, welke moeten worden ingeleverd zijn geweer met monddeksel, staartstuk borstel, schroevadraaier, karabijn, ba jonet, bajonetscheede en -'drager, ge- weerriem, karabijnriem, rijiksrevolver mot foiuriraal, voor zoover genoemde voorwierpen tot de uitrusting van den verlofganger belhooren de korporaals en minderen moeten ook de overige tot hunne uitrusting bëhoorende blanke wapenen inleveren. 3. De inlevering heeft plaats, ten oiverStaan van de militaire overheid, in ile Westdijk kazerne op Zaterdag 29 Maart 1919, van 9 uur voormiddag tot 4 uur namiddag. 4. De verlofgangers zijn verplicht, behoudens ernstige verhindering, op de aangegeven tijdstippen hunne wapenen ■in te leveren en zullen, zoo mogelijk, daarbij hun zakboekje medebrengen. De inlevering kan desgewenscht in burgerkleeding geschieden. 5. Zij, die o,p de bovengenoemde da gen Imm wapens niet inleveren, zullen in een garnizoen onder de wapenen worden geroepen, om dat alsog te doen. Blijlkt daarbij, dat zij, zonder geldige redenen, geen gevolg gaven aan den aigeuneenen oproep, dan zui len zij worden gestraft en gedurende dien straftijd in dienst worden gehou den. 6. Aangezien het ten strengste ver boden is, rijksmunitie in bezit te heb ben, moeten zij, die in het bezit daar van moöhiten zijn, die munitie op bo venstaande tijdstippen mede inleveren. Nalatigheid in deze stelt hen aan zeer strenge bestraffing blloot. Vilissiingen, den 24 Maart 1919. De Burgemeester,van Vilissiingen, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. Heeft het oorlogsgeweld en de in dien tijd zoo sterk pp den voorgrond getreden materieele zorgen onis wars gemaakt ten opzichte onzer idieele be hoeften Men zou het gaan beamen, wanneer men let op de alom oim ons henen bestaande aandacht, gewijd aan louter materieele zaken, aan louter stoffelijke belangen. Het schijnt wel 47) iDr. Day werd ernstig. Hij wist nog niet, wiaar mistress Rocke met deze vreemide inleiding naar toe wilde, doch hij bespeurde wel, dat de aanleiding tot haar bezoek gewichtiger was, dan 'hij had vermoed. „Miss Gl-aira", vervolgde mistress Rocke, „heeft het ongeluk moederloos te zijn, zij heeft ook geen vrouwelijke bloedverwanten." „'Helaas ja, dat weet ilk, waarde mis tress Rocke," viel de arts haar in de rede, „dat weet ik. Maar ik weet ooik, dat gij bij. mijn dochter de hioediver- wanten vervangt, die haar ontbreken." „Ja, isiir, en omdat ik mijm plicht in al zijn uitgestrektheid ken, zeg ik Traverse en ik moeten hier van diaan". „Weg u en Traverse heengaan riep dokter Diay ten zeerste verrast. „Och, mistress Rocke, u- .mioet een man van mijn leeftijd niet zoo erg doen schrikken. Als men vijftig jaar is ge passeerd, mistress Rocke, moet een geizet man, zooalis ik, zich voor beroer ten in acht nemen. Doch aangezien de eerste scibrik voorbij is, vertel mij nu eens als 't u blieft, waarom u zich in *t hoofd hebt gehaald, dat gij en Tra verse ons moet verlaten." „Mijn zoon, sir, is vol van de beste alsof de volken geheel en al in be-slag worden genomen dootr hetgeen zij noo- dig achten voor hun stoffelijke wel vaart, en al het andere vergeten, indien wij dezen toestand betreuren, verklaren en begrijpen kunnen wiji hem voorze ker. Het gaat daarmede als .met he,m, wiens hiuiis en hiaand door storm op storm gelteiistend en verwoest werd. Treden eindelijk betere tijden aan, zijn eerste wenk zat zijn, ide schade te hee- len, op te bouwen en te Ihierstelten, wat vernield werd, en op de puirihioopen vain het verleiden zich een nieuwe toe komst te verzekeren, in .dien tijd van herbouw, van herstel der matrieele be langen rest hem noch tijd noch kracht o-m, aan zaken van andere, van hoogere orde veel aandacht "te besteden. Dit, dunkt «hem, is een ibelangivan later. En m.ife dit (uitstellen niet een afstellen wordt, wij zullen en kunnen er vrede mede hebben. Inidien wij dan ook te de zer plaatse een. beschouwing willen wijden aan de vooruitzichten in de naaste toekomst van ons lanid, dan mo gen wij voor ditmaal daarmede ons bij de materieele vooruitzichten toe-palen. Velen zien die toekomst donker in, hun oordeel grondend op het uiterst trage beloop van zaken, sedert, nu wel haast schier een halfjaar de wereld op weg is naar het definitieve oorlogs- einide. Een spoedig en krachtig inge treden 'herstel heeft allerminst in dit tijdsverloop plaats gehad. En deze, ge lukkig thans aahiter ons liggende win termaanden, zij;n feitelijk niet veel an ders dan één lange teleurstelling ge weest. Met -rede kan dan ook worden gezegd, dat -zoo de Entente den oorlog heeft gewonnen, zij den vrede, den heilzam-en, .met zooveel innig verlangen tegemoet gezienen vrede, verloren .heeft dooir ha-ar eindeloos talmen en dralen. Vandaar dat -ook het econo misch- herstel in een veel langzamer tempo voortgang heeft -kunnen maken, dan algemeen gehoopt e-n met meer of miinidere zekerheid o-oik verwacht werd. Toch zouden wij de feiten onrecht aan doen, zoo wij, althan-s was on-s eigen land betreft, over het hoofd zouden zien, w-elke verbeteringen reeds merk baar zijn ingetreden, en, zoo n-iet alle teekenen -bedriegen, nog verderen voortgang zullen maken. Wanneer wij een-s na-gaan, wat in on-s economisch leven sedert eenigen tijd verbeterd is, dan komen wij al tot een respectabel lijstje. De rantsoenen, on-s door de Entente toe-gemeten, zijn wat de v-oorn-aamste levensmiddelen en grondstoffen aan gaat, aanzienlijk verhoogd. De kans is zelfs groot, dat binnen niet a-f te lan gen tijd, vensohiifenrife dezer rantsoenen geheel afgeschaft worden. De hervat ting der aanvoeren van overzee nemen gestadig in- omvang en beteeke-nis toe, terwijl wij binnenkort over onze geihee- le nationale schee,psnuii-mite wederom zullen beschikken kunnen. De aanvoer van het voor on-ze nijverheid zoo on ontbeerlijke artikel steenkolen laat zoo wel uit Duitedhland al-s België en En geland nog zeer v-eel te wen-sc-hen, doch uit Amerika w-erden reeds ver schillende hoeveelheden aangevoerd en het valt te verwachten, dat bij de sterk herleefde vaart o-p de Vereeni-gde Sta ten, de invoer van Atn-eri-kaansche ko len een gro-o-te uitbreiding zal erlangen. Een- factor van ovenwegend bei&ng v-oor de toekomstige prijsbepaling van, vo-or onis volk noodige artikelen, dient -het vrachten-vraagstuk te worden ge noemd. De internationale vrachten- m-arkt is momenteel weliswaar nog bedoelingen..." „Ja, het is een jongen, die het hart op de rechte plaats heeft", bevestigde de dokter, „Hij is vol- e-deile gevoelen-s en bezit daarbij veel talent, lik heb nog nooit zulk een bevoorrechte nat-u-ur Iee- ren ken-n-en." „Uw goedgunstig oordeel vleit mijn moederhart", amtw-ooindide miss Rocke getroffen, „imaar hoe braaf Traverse ook moge zijn^ moet ik desniettemin zeggen, dat zijn. omgang niet voor mi-ss Glara past." „.En wia-aro-m niet riep de dokter ten zeerste ver-rast, „Wanneer Giara's moeder nog leef de, zou zij ongetwijfeld op deize vraag antwoorden, d-at een jong meisje slechts met iman-nem uit den kring van haar eigen stand mag ontgaan." „Mijn goe-de imistre-ss Rocke", her nam de dokter op bewogen toon, „wanneer Clara's moe-der in onis mid den iz-ou zijn, d-an zou zij, mij begrijpen en gelijk geven. Zij zoude u en uw zoon niet m-i-nider hoogachten en -beminnen dan ik." „Maar, sir, mij-n plicht verbiedt mij te zwijgen, wanneer iik zie, welken keer de zaken neimen i'k m-oet u toestem ming vragen, o-m althans Traverse te mogen verwijderen," „Neen, neen, w-aard-e -mistress Rocke. Ik zou des te minder in een zoo groot offer va-n uiw kant toeiw-ililigen, daar ik zellf te zeer daaronder zou lijden. Ik he-b mij nui eenmaal aan- Traverse ge wend, iik 'bo-ii-d van hem als van een hoog, doch in vergelijking m-et het prijs-ntveaiu .gedurende den oortog, is reeds een aanmerkelijke verlaging in getreden. Het kan bovendien niet uit blijven, of de scherpe concurrentie op internationaal scheepvaartgebied, na den oorlog nog sc-heiper wordend, zal ook de vrachtprijzen sterk beinvloe.den, waardoor een groot aantal artikelen goed'k-ooper aangevoerd, ook goedlkoo- per verkrijgbaar zujlen zijn. Wa-t de bininenilanidische rantsoenee ring betreft, zullen met het beëindigen van den toestand, waarin de crisis on-s gebracht heeft, ook de crisismaatrege len zoo spoedig mogelijk beëindigd wonden. Reeds thans vervalt de ee-ne maximumprijs na den anderen, of wordt daaraan niet m-eer de hand ge houden. Een- ruimere aanvoer waar- bongt een teruggang der prijzen, zoo- d-at het zich laat aanzien, dat binnen niet al t-e l-angen tijd verschillende voo-r on,ze eerste levensbehoeften noodzake lijke grondstoffen, billijker verkrijgbaar zullen worden. Vooral beloven de graan- en m-eelprij-zen binnen afzien-ba- ren tijd goeidkooper te w-ond-en, wan neer de verscheping daarvan uit d-e Ar- gentijnisdhie havens naar ons Ia rad mo gelijk zal zijn. Wij zullen toch o-p de Argentijns-die producten-markten ons veel goe-dkooper van graan en meel kunnen voorzien, dan gelijk nu. in Ame rika im-oet geschieden. Met Ihet oog op deze vooruitzichten kan het n-iet anders dan een verstandig be-sl-uit van den mi nister van landbouw w-orden genoemd, om het verder scheuren van land te doen staken. Vallt er derhalve ten opzichte der vooruitzichten, biervoren genoemd, pp veel te wijpe-n, dat -de alge-meene om standigheden in aanmerking nemende, gunstig te n-oenien is, er is een f-actor d-ie reeds -nu zijn schaduw over ons economisch leven werpt, namelijk de in de binnemtanidisohe ind-ustrie dreigende arbetd-simoeilijklheden. R-eeds kwam het deze week tot een conflict tn de me- taal-i-ndustrie-lbcdrijven in de hoofd stad, terwijl oo-k in andere branches met soortgelijke moeilijkheden dient rekening te worden gehouden Hef valt niet te ontkennen, dat het alge meen gestegen niveau der onkosten voor ons levensonderhoud op de minst kap itaa teste r.ken -het zw.aar.st drulkt, doch di-t n-eemt niet weg, dat oo-k deze categoriën onzer medeibu-rgers in h-u-n eisclhen verder dreigen te gaan, d-a-n het draagvermogen onzer nationale indu strie reikt, Hen noodzakelijk gevolg hiervan -m-oet zijn, dat Ihet economisch ber-steliillngsproceis, he.tiwelk naar uit eengezet is, thans in vo-lien gang Is, op gevaarlijke zijpaden wordt gevoerd, niet alleen tot schade zoo-wel van werkgevers als van werknemers, maa-r zeer tot onheil van gelheel ons land en van zijn toekomstige positie in de we reld. Wij koesteren dan ook het vertrou wen, dat noch door te hoog gestelde eis-clien eenerzijds, noch, door te weinig toegevendheid anderzijds oraze waarlijk geenszins ongunstige vooruitzichten te niet gaan en in hiuin tegendeel zullen verkeer en. Rijkszuinigheid. -Er wordt, vaak niet ten onrechte, kwaad, gesproken van de geldverspil ling die aan officieel® bureaux tot de levens,noodiwenidjglhed'en schijnt te be- hoo-ren. zoon en wil mij niet meer van hem scheiden. Gij zijt te benauwd van hart, beste juffrouw een beetje meer ver trouwen op de Voorzienigheid en ook pp de reohitscihaipeulhei-d onzer kind-eren is het beste middel zich voor alle over tollige zorg te vrijwaren." Na nog een.ige vendere vnuchtelooze pogingen, o-m den, dokter -voor haar meeninig te winnen-, verliet mistress Rocke meer bezongd dan zij gekomen was, zijin kabinet. „Zijn welwillende natuur", zeide zij bij, zich zelve, „maa-kit hem blind. Hij ziet het a&vaar niet, waaraan hij mijn zoon MwStsrtelt, wanneer (hij. ham in Clara's -nabijheid laat. Ik moet met Traverse zelf spreken en hem de oogen o-penen hij althans moet Ihet gevaar lijke van zijn toestand leeren kennen." Nog op den avernd v.an den-zelfden dag, zoodra zij Traverse hoorde thui-s ko-men, -riep zij tham bij, zic-hi „Mijn oon", z-e-ide zij," nadat hij o.p haar uitnood-iging naast haar was ko men zitten, ,jilk rn'oet eens een ernstig woordje met je s-preken. Sedert een-i-gen tijd is er in je ma-nier van d-oen een verandering geschied, die a-an mijn moeder-oog niet kon ontsnappen. Een moeder ziet scherp, Traverse, wanneer het 't geluk van h-aa-r kind betreft." „Moeder, ik begrijp den zi-n uwer woorden niet", zeide Traverse met zichtbare verlegenheid-. „Ik vind", vervolgde mistress Rocke, „dat je in den laateten tijd! te veel aan m-iss Day toegirtt te denken-." -lui dezen tijd van noodzakelijke spaarzaamheid geeft het nieuwe depar tement van onderwijs een goed voor beeld, zegt ,4e Nederlander", door -de enveloppen, afkomstig van het opgehe ven Rijlkiskaratoor v-oor Lompen, voor departeimentsigetoruik te bestemimen. Het oude „hoofdje" is overdrukt en I d-oor een van het departement venvan- i gen. Iin de-zen -tijd, n-u zo-ovele rijk-s- en semi-rijikislkanitoren worden opgeruimd, een navolgenswaardig voorbeeld, al komt de deftigheid er een beetje mee in d-e verdrukking. Geen nieuwe verhooging der spoor wegtarieven. De mededealimg in de memorie v-an antwoord op de waterstaatsbegroo- ting, d-at hef te v-e-r-wachten is, dat de loonsveriiooging van het spoorwegper soneel, d-ie met 1 April. ingaat, een dei voorna-me oorzaken zal blijken te zijn, w-eilk-e tot verho-oging via-n de spoor wegtarieven m-oet leiden, welkt den in druk, dat er een nieuwe tariefsverboo- ging o-p haniden is. Dit is echter, naar 'het ,,N. v. d. D." meldt, niet het geval. In verband- met de hoogere exploitatie kosten, hebben de Nede-rl-anrische spoorwegen besloten de tarieven zoo vaat te stellen, dat ze in hef algemeen zullen koenen op h-et tegenwoordig ni veau. De mogelijkheid bestaat, dat voor enlkel-e trajecten de tari-even iets lager worden, waar echter tegenover staat, dat het nieuwe, vaste tarief som mige reizen een weinig duurder maakt, doch het laatste is niet van overwegend belang. Vrijwel kan alizoo aan-gen-o-men worden, dat er wan een nieuwe veitho-o- ging geen sprake i-s. Ten gerieve wan het publiek wordt nog overwogen, o-m zoo-dra de kolen- positie zulks veroorlooft, het verkeer eenigszimis uiit te breiden en daa-rtoij wieer, hoewel beperkt, een buurtverkeer in te stellen, waarvan uiteraard de ta rieven lager worden d-an ze n-u zijn. Actie van het post-, telegraaf- en telefoonpersoneel. De co-mim-i-s-sie, ingesteld door een aanita! vakvereen-igingen bij den post- telegraaf- en telefoondienst, omvatten de 2|3 gedeelte va-n het gdheele perso neel, heeft een-e spoeda-uidiëntie aange vraagd bij den minister van waterstaat om «et klem aan te dringen op onmid dellijke invoering va-n de ministerieele voorstellen welke d-e permanente sala- ris-eamim-i9sie n-aa-r verluidt, niet afzon- derlijik in behandeling wen-sChte te ne men. De groote noodtoestand onder het post-, telegraaf- an telefoonpersoneel, waaraan voor een goed deel m-oet wor den geweten, dat doze bedrijven zoo sleohft fun-ctioneeren, wettigt alleszins eene onmiddellijke behandeling van ev-engen o amld'e voorstelden, desnoods zonder advies va-n de salariscominri-ssie die thans al-s rem gaat werken voo-r de totstandkoming van d-ringend noo- d-i-ge verbeteringen, welke d-e regeering vooretett. Den minister zal o rader m-eer worden verzocht geen acht te slaa-n o-p de actie v-an den," nog geen duizend man tellen den Kl-enkenibonid-, welke actie in een zoodanig l-ichlt is te beschouwen, dat het streven der klerken er o-p is gericht o-m de onjuiste verho-udiiragen in de sa- la-rieering der verschillende categoriën, welke de Staatscommissie Sfcor-k schiep, en welke do-or d-e mirai-sterieele voor stellen weder e-enigszins worden weg genomen, bestendigd te zien. „O, moeder", stamelde Traverse e'n toto-o-sde toit over zijn oonen, jhelb i-k dit aan iemand laten merken „Neen, aan nie-manid, behalve aan mij, die in mijn zong over jou welzijn, over je waakt. Lk weet, dat het zoet voor je is, hiaar -in stilte te bewonderen en halve nachten slapeloos door te brengen om aan haar te denlken en lu-chltkasteelen te bouiwen, waarvan zij de koningin is. Ja, tik geef bet toe, dit moge je aangenaam zijn, maar onder deze hersenschimmen is een vreeselijik vengit vertoongen en de vrede des har ten, ja, zelfs je eer zouden daaronder kunnen bezwijken." „O, moeder, waarom zegt ge mij di-t ri-ep de jonge man met weemoed uiit „Zu'lke waarheden hoort men niet gaarne, Tra-verse, maar zij; zijn noodig, a-nme jongen, om de uitwerkselen van het vergif te verwoesten, waarvan je reed.s t-e veel Ih-etot genoten." „Wat moet ik d-oen „-Over al je handelingen en woorden, ja, zelfs over je gedachten waken, je het verlokkende pteizier ontzeggen m-et Clara t-e spire-ken, 'haar aan te zien, aan haar te denken, behalve wanneer dit totaal onvermijdelijk is en in dait geval in h-aar een meisje te zien, hetwelk zoo hoog boven je staat, dan d-at ge haar ooit zoudt kunn-en bereiken." „Moeder, ik heb mij nooit, ze.Iffe niet in den droom, aangematigd te geloo- ven... te meenen... te ho-pen... dat..." „Dat weet ik, mijn zoon Om joirde De commissie is v.oorts voornemens gehoo-r te krijgen bij de ministers van financiën en binnenlandsche zaken om den ernstigen toestand, waarin het per soneel verkeert, te bespreken, met ver zoek onn medewerking te verleenen aan de plannen v-an minister König. Harde zeep. De aandacht w-ord-t er o,p gevestigd, dat de zee-pvoorziening nog op verre na n-iet in normale omstandigheden verkeert. Met n-a-me laat de ver.krijg- baarstel-ling van de door ieider ge- w-en-schte soort 'bande zeep nog veei te wensüh-en -o-ver. Van hetgeen in de ver schillende soorten beschikbaar komt, wordt getracht -een zoo ge-lijjk mogelij ke verdealing on-der de winkeliers te bewerkstelligen, o-pdat zij dn de gele genheid zijn 'bum klanten zoo goed mo gelijk te voorzien. Dit zal evenwel slechts gelukken, wanneer ook va-n de zijde der verbrui kers rekening wordit gehouden met de omstandigheden en de levering van stukjes -hande zeep in de verschillende soorten wordt aanvaard, zooals die den winkeliers, naar het-ge-en zij zelf ontvangen, nood-zakeiijlk wordt ge maakt. Wanneer den winkeliers de betere en mindere soorten zeep, waaronder ook kleizee-p, door de gemeente moet wor den geleverd in een bepaalde verhou ding, dan is bet uiteraand noodzakelijk, dat ook de ve-rlbruiikers zic-h met een levering in die verhouding tevreden stelten. Geen goedkoopere sigaren. i-n Jtj'- laatst gehouden vergadering van devereeniging v-an sigarenfabri kanten -uit Gouda en omstreken werd met algemeene stemmen besloten de prijzen -d-er sigaren niet te verlagen, en n-iet met vatlies te verko-open. Men ver wacht na het teeikenen van den vrede, dat het buitenland de tegenwoordige prijzen wel zal betalen, daar er vooral in D-uitschland enorme behoefte aan si garen bestaat. 100.006 ton stetrfkool alt België. Naar het Haagsch coi respondentie- bureau verneemt, zullen ons door België 100.000 ton steenkool geleverd worden, zonder compensatie onzerzijds. De steenkolen zullen in Nederlandsche schepen worden gehaald en kunnen einde April of begin Mei hier te lande worden verwacht. oogen te oiperaen, o-m jou het dreigend gevaar te toonen, zoolang je hart nóg tot zeikeren graad vrij is, daarom spreek iik thans tot je. De hoop, die je op dit meisje zo-uidt kunnen stellen, zou ijdel blijken en slechts een vernede rende teleurstelling baren. Vergeet niet, dat het van jou- kant een soort verraad zou wezen jegens den welwiillenden man, di-e zioovee! vertrouwen in je rechtschapenheid sitelde, dat hij je in zij-n fouts opnam en een ongedwongen verkeer im-et zijn idoahte-r toeEet, Mis bruik di-t vertrouwen niet cn gedraag je tegenover Clara steeds zóó, alsof je je een koningin vo-or hadt." „Welaan, moeder, hoe moeiélijik het ooik zal vallen, wil ik -uw raad op volgen", riep Traverse. „Ach, toen ik op -uw roepen kwam, kon ilk waarlijk niet verm-oe-den, dat ik u met een zoo treurig hart zou. ver-laten", zuchtte de a-nme jongeling, terwijl hij met geweld zij-n tranen weerhield en zich n-aar zijn kamer begaf. Terwijl, hij, streng de wijze voor schriften zijner moeder opvolgde, ver diepte Traverse z-ich. (geheel en al in zijn studiën en trachtte, waar en zoo goed hij kion, het jonge meisje te ont wijken was hij echter gedwongen haar gezelschap te houden, dan nam hij jegens haar de eerbiedigste terug houdendheid in achit. (Wordt vervolgd.) De koSiekaart. Dc- minister van iaudbaiw heeft be paald, dat gedurende de maand April één ens koBie zai worden verstrekt ep bon 4U der koffiekaart. Er sch(nt niet aan gedacht te zijn, dat bedoelde bon niet van de kaart kan worden verwij derd zonder dat tegelijk bon 50 daar van afvalt. Door de laatste iheever- strekking zijn de bons 52 en 51 van de kaart afgeknipt en thans zijn de bons 49 en 50 slechts met een gedeelte van bon 49 aan bet „lichaam" der kaart verbonden. Het ware daarom heter geweest om nu eerst op bon 50 koSie te verstrekken, tenzij er spoedig nieuwe kaarten worden afgegeven, dan wel dat de koffiedistributie na April wordt opgeheven. Onze scheepvaart. De „Rembrandt" van de Stoomvaart- maaischappij „Nederland", is gister, na een reis van 40 dagen, van Batavia te Amsterdam aangekomen. Dit schip

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1