HET PLEEGKIND DINSDAG 35 FEBRUARI --No. 4757@ «Jaargang i=u=- .1919ag BINNENLAND FEUILLETON VUSSINGSCHE COÜRANT van het kanaal Antwerpen—Gladbach niet de gekanaliseerde Maas. Op die wijze worden de economisshe belangen van Belgle geheel verzekerd en word' een mogelijke vijandige ver houding tusschen kleine naburige naties gekeerd. De „Peupie" antwoordt aan Vliegen, dat aan de gevoelens der Belgen tegen alle annexionisiische politiek niet kan getwijfeld worden. Da onlangs op het congres der Arbeiderspartij aangeno men moiie Uytroever geelt te dien op zichte volkomen zekerheid. Aan het beginsel van het zelfbeschikkingsrecht der volkeren blijft de socialistische partij getreuw. Dit is oek de politiek der Belgische regiering en van hare vertegenwaardi- gers ter vredesconferentie. Anders zou Van der Velde nocir minister van justi tie zijn, Bsslt afgevaardigde te Parijs. Doch, gaat het blad voait, het Hal- iandsch-Baigisch vraagstuk beslaat en kan nog op andere wijze be;ïh»uwd, dan uit annyiionistischep hoek Belgisch (sic!) Limburg is Belgisch geweest en werd «et geweld en da..k zij de vil lekeur dar greets mogendheden in 1339 tan Belgis losgerukt, andaaks roerende p.0ttsiatit3 der bevelkiag. Dit was een soort ftoilsndsch irnpe* riabsme, en hel bewijst otk, dat enze Safaaf-che broeders prachtig vastho*dea wat ze vaal hesbe* gegrepen. Tachtig jaar hebbes lij Limburg vastgehouden. Oeen zware onderdrukking was het heel waarschijnlijk, maar een voer- speedige politiek van assimilatie, daar thaas, na het derde geslacht, de ge hechtheid der Limburger» aan Nederland zoo krachtig asn den dag komt als biijkt uit de correspondentie van Viie ges, wiens vriendsehsp vscr België bekend is, E®adst zijn oordeel zwaar weegt. Dit geregeld zijnde, gaat de „Ptupie" voort, stippen wij aan, dat Vliegen met ons aecaord gaat. De economische af hankelijkheid van België in de stroo- menquaeitie dient ie eindigen. Vlie- gen's oplossing kan mede worden over wogen, waar het er om gaat onze be langen Bet die van Holland tc verzoe nen. Ho.fdzaak is, dat onderhandeld worde in een geest van hartelijke een stemmigheid en broederlijkheid. Havas meldt uit Brussel In verband met de herziening van ie overeenkemsten van 1839 en naar aanleiding van de verklaringen van minister van Karntbeek in de Neder- landsche Kamer, zegt de, Éioile Beige" Minister Hymans heeft in greote trekken aan onze bo.-idgeR9.ien de vraagstukken uiteengezet, die vsar België van belang zijn. Dat is een zaak tusschen hen en oas tot op het oegen- biik, waarop er, in arereensterawing aiet snze groote vrienden, bestolen rnseht worden een oplossing te zoeken, die, zoo zij oek Nederlandscbe belan gen moet raken, niet vastgesteld zal worden zender Nederland te hooren. Het blad voegt hier aan toe, dat de thans d.or Nederland aangenomen houding niet de goeae is, want het is altijd onhandig een helding aan te neme», «ie het voornemen doet veron derstellen »m aanspraken te verwerpen, die nog niet eens geformuleerd zijn. Reuter meldt uit BrKssel De „EJernière Heure" meldt, dai België nog riet geantwoord heeft op de vragen, door do Ncderiandsche regeering aangaande zijn eischen gesteld, omdat het allereerst op dit punt overleg «oei plegea met de geallieerden. De voormalige keizer. Over de positie van den Duitschen vorst op Amerongen weet de „Haag sche Post" te verteilen, dat het, ondanks een strenge censuur ook in Duitschland aandacht trekt, dai de heer Koster, secretaris aan de Duitsche legatie, bij zonder vaak op Amerongen komt bijna even vaak als mevrouw Rosen, de echlgencote van den Buitschen gezant. Overigens zal de Keizer weldra Ame rongen verlaten en zich op hei kasteel Harderbroek vestigen. Bij die gelegen heid zal zijn Duitsche bediening hem zoo goed als geheel verlatenhaar is aangezegd, dat zij hare aanspraken op - pensioen verliest, tenzij zij spaedig naar Duitschland terugkeert. Het internationaal luchtvaart verkeer. Naar „de Tel," in aansluiting aan haar mededeeling omtrent het interna tionale luchtvaartverkeer verneemt, zal 3 Maart a. s. een régeeringscommissie naar Lenden vertrekker,bestaande uit de heeren kapitein E. Fa'd, secretaris der commissie vos* luchtvaartverkeer va de Kon. Ne3 Ver. voor de lucht vaar!kapt. jftr. Van den Be-gh van Heemstede, prof. Van Everdingen, A. W. Bosch, diiecteu: van publieke wer ken te Amsterdam, tn kapt Van Heyst. Deze eomnvsrie zal aan de Nederlatid- sch» reg- ering advies hebben uit te bren gen omtrent haar bevindingen aldaar in zake haar onderzoekingen omtrent het internationale luchtvaartverkeer op gedaan. Reorganisatie Kamer van Koophandel Bij de Tweede Kamer is thans inge diend een wetsontwerp tot regeling der samenstelling, inrichting en bevoegd heid der Kamers van Koophandel en Fabrieken. Zooals beleend lneeft -de Kamer te de zer stede ook een zeer werkzaam aan deel gehad in de voorbereidende plan nen van deze reorganisatie. Uit het wetsontwerp blijkt, -dat het wenschelijk is dat in elke Kamer tot uiting .komen de hoofdgroepen der be drijven. in haar gebied aanwezig en niet uitsluitend de groep, die de meerderheid der kiezers heeft. Om die hoofdgroepen een plaats in de Kamer te verzekeren, ook a! zijn zij niet de meerderheid -der kiezers, is evenredige vertegen .voordiging n-o-odig. Bovendien is 'het echter wenschelijk de Kamers en ook liet kiezerskorps te doen bestaan uit twee af,deelingen, een voor het grootbedrijf en -een voor het kleinbedrijf. Willen de Kamers werkelijk een ver tegenwoordiging vormen, dan moet in de eerste plaats het eigen-aangifte stel sel verdwijnen. Kiezers zullen dus zijn Nederlanders, wier namen in het handelsregister van het district zijn vermeld. Evenwel niet iedere Nederlander, wiens naam in het handelsregister vermeid is, behoort daarom kiezer te zijn. In de eerste plaats zal de persoon, wien het betreft, vóór het opmaken van de kiezerslijst reeds ge-durende een bepaalden tijd één jaar moeten zijn ingeschre ven. Voorts zal niet alleen -de eigenaar van een handelszaak het kiesrecht mo gen uitoefenen, maar ook andere bij handel en nijverheid betrokken perso nen. Zoo zal een lid van een raad van beheer of raad van toezicht, een com missaris bij een naamlooze vennoot schap, een wederkeerig-e waarborg- maatschapnij, een coöperatieve of an dere rechtspersoonlijkheid bezittende vereen,igi-ng of stichting op het gebied van handel -en nijverheid, evenzeer ais ■een algemeen, gevolmachtigde of alge meen procuratiehouder bij een inge schreven handelszaak, het kiesrecht moeten bezitten. In verband met de verdeeling -der Kamer in afdeelingem, worden de kie zers verdeeld in die voor d-e afdeeling grootbedrijf -en die voor de afdeeling kleinbedrijf. Kiezers zijn dus zij, die ingeschreven zijn in het handelsregister van liet dis trict, waarover de Kamer zich uitstrekt. 'De zgn. forensen zullen dus ook kie zer zijn. Tot invoering van stemplicht wordt vooralsnog .niet overgegaan. De taaie der Kamers wordt tweeledig, met behoud van hare advi.seerende taak beboo-ren zij ook bestuursbevoegdhe den te verkrijgen. Ook zullen de Kamers jaarlijks voor 1 Mei verslag hebben uit te brengen over het afgeloop-en kalenderjaar om trent .den toestand van handel en nij verheid in het ^ebied waarin zij geves tigd zijn. De 'bestuursbevoegdheid der Kamer wordt in- het wetsontwerp belangrijk uitgebreid. Nu de Kamers -door de wet op het handelsregister als rechtspersoon wor den gekenmerkt zullen zij dientenge volge eigen vermogen kunnen vormen en eigen inkomsten hebben, waaruit zij allereerst hare -onkosten 'kunnen bestrij den en waardoor dus v-an -een, afhanke lijkheid van de gemeente geen- sprake meer behoeft te zijn. De baten uit het tarief van de Hanr delsregisterwet zijn veei te laag -om een behoorlijke financieel® basis voor het beheer van net handelsregister door de Kamers op te leveren daarom is te vens ter herziening dier bedragen een afzonderlijk wetsvoorstel tot wijziging van liet desbetreffende artikel der Handelsregisterwet ingediend. Ingeval ook dan de inkomsten onvoldoende zijn mochten, is de minister bereid hulp van rijkswege te overwegen, wanneer hem tenminste blijkt, -dat de Kamer alles ge daan heeft, wat in haar macht stond om die hulp overbodig te maken. Het toezicht op de Kamers zal hierin bestaan, dat besluiten der Kamers van bepaalde strekking aan -d-e goedkeuring van den minister van landbouw worden onderworpen en dezen alle gew-en-schte inlichtingen worden verstrekt. Schorsing en vernietiging zal moge lijk zijn van besluiten die met de wet ten of het algemeen belang strijden. Als criterium voor d-e rangschikking va-n -de kiezers in d-e afd-e-eKngc-n- groot bedrijf -of kleinbedrijf geld-en de bedra gen, d-ie bij -de inschrijving in het han delsregister van -de bétrokken handels zaak en ver-der jaarlijks rno-et worden betaald. Er is intusschen geen reden -om -een kiezer, die zichzelf niet gerangschikt wil zien- onder het grootbedrijf, te dwingen .als kiezer voor het grootbe drijf -op .de lijst voor te -komen. Omge keerd is er -echter geen reden, iemand, die volgens -dien maatstaf tot het klein bedrijf behoort, toe te laten- als kiezer voor het grootbedrijf op te treden. Ook zal de afdeeling grootbedrijf uit zich zelve iemand van -de kiezerslijst vo-or die afdeeling moeten kunnen af voeren, op grond, dat d-e aard van- zijn handelszaak niet als grootbedrijf be hoort te worden gerangschikt. Naast de bevoegdheden, welke th-ans -reeds aan de Kamers zijn, opgedragen, zijn als functies, -die nog -opgedragen kunnen- worden, b.'v. te vermelden a. het besturen van entrepots, beurzen van koophan.de! en andere inrichtingen o,p gebied van handel en. nijverheid b. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 0.70 voor iedere regel meer 17y2 cent plaatsing 3|2 X bij abonnement speciale prijs. Recla mes 35 cent per regel. Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen 10 cent o-er regel, bij -contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.15, iedere regel m-eor 17y2 cent. ABONNEMENTS-PRljS Voor Viissingen- -en g-emeenten op Walcheren: 1.70 -per .drie maanden. Franco door het .ge-heele rijk: ƒ2. Week-abonnementen 13 cent. Afzon derlijke nummers 3 cent. Geen brief van de Koningin aan Clemenceau. Het bericht van den Parij.schen cor respondent van het „Hbl-d.", dat de Ne- derlandsche gezant -een brief van. de Koningin a-a.n den minister-president -de heer Clemenceau zou hebben orer- handig-d, is, -naar het Correspondentie Bureau verneemt, onjuist. Wél heeft de gezant, ingevolge daartoe ontvangen telegrafische opdracht van den minister van buiitenlandsche zaken., aan de Fran- sche rege-ering in -naam van die van Ne derland, leedwezen uitgesproken naar aanleiding van -den gepleegd-en aanslag, met aanbieding van wenschen voor het spoedig en algeheel herstel van den heer Clemenceau. Nederland en België. Be correspondent van hst „Hbid te Brussel seint: Wethsude» Vliegen hervat zijn door de* oartog onderbroken medewerking aan de „Peupie" naet een correspon dentie «ver de Heliandsch-Selgische quasstto. Viiege* zegt overtuigd te ïijn, dat de Belgische seeiaiistcn des tc snherper gekant zijn iegtn elke ge welddaad, waardeer een bevolking tegen wil en dank van de eene naar de andere natie zou moeten overgaan, daar België nu metterdaad weet, wat verdrukking deor buitenlandscbe tyran- nie bateskent. Uit Belgische krasten weet hij, dat er Belgen zijn, die Zeeuvrsch-Vlaanderen e» Limburg op- eischen. Maar zijn er niet, die Frasssch- Vlaauderen terugverlangen, en zijn er ook niet Franschen, die het januner vinden, dat Franschsprekende Beigen es Zwitsers niet tot Frankrijk behoo ren Maar deze eischen geen annexa tie, omdat Duinkerken voorzeker Fransch, Luik en Charleroi Belgisch en de bevolking van Genève en Lausknne Zwitscher» willen blijven. Z«« aok willen Maastricht en Heerlen Hsilandsch blijven, wil het Calvinistisch Zeeland geen annexalie. België weet dithet biijkt ten overvloede uit de zeer sterks protestbeweging in die streken. Vliegen stelt voor, dat België vrije vaart op de Schelde zal hebben met de verplichting voor Holland de Schelde overal even diep te houden als de zee verbinding van Rotterdam, toestemming te geven voor het graven van een ka naal van Antwerpen naar Gladbach door Hollandsch Limburg en het recht van gebruik van dat kanaal op Hol landsch gebied, met dezelfde regeling als vo»r de Schelde, voor Holland het recht de Maas te kanaliseeren naar eigen goeddunken van dichtbij Viié tet waar de oevers uitsluitend Hollandsch zijn, en vrije vaart voor beiden op de Maas en de verplichting tot verbinding 22) „O, zeker riep Traverse, „waarom zou ik niet blij zijn, als jou iets aange naams te beurt valt „En -ook ik, lieve Herbert", voegde miss Rocke er bij, maar met nog zach ter stem en terwijl zij haar hoofd nog dieper op .d.e .borst liet hangen, „ook ik neem oprecht deel aan. je geluk." „Ha, ik wist wel, -dat Ik u een groot genoegen zou doen. Maar bereidt u n.u voor, ook uwerzijds iets verblijdend* te vernemen. Luistert Toen ik mijn braven -oom want hij bezit werkelijk liet voortreffelijkste hart, -ofschoon hij veel scheldt en raast en in menige din gen zonderling handelt - toen ik hem ver teld had, hoe goed gij voor mij ge weest zijt -en wat gij, mijn goede moe der, al niet voor mij ge-daan hebt..." „O, dat hebt gij tocli zeker niet Neen, neen, niet waar Je hebt niet met hem over ons gesproken viel d-e we duwe hem in de rede, die verschrikt was -opgesprongen en nu bevend, met gevouwen handen -en angstig sm-ee- keden -blik d-Cn. jongen man aanzag, als hoopte zij uit zijn mond de herroe ping van zijn gezegde te vernemen." „Maa-r waarom zou Herbert dit n-iet mogen'doen, moeder?" vroeg Traverse verrast. „Stelt gij u niet aan, alsof hij, God weet het, welke misdaad begaan had „inderdaad, ik zou waarlijk niet we ten, welk ongeluk i-k daardoor kon aanrichten en. wat ter wereld mij daar van moest hebben, afgehouden voegde Herbert er .bij, die ten zeerste verbaasd d.e onverklaarbare opgewon denheid van mistress R-ocke gadesloeg. „Niets, niets Waarlijk... het heeft niets te beteekenen... Het kwam mij zoo- onverwacht", stamelde -de wedu we, terwijl zij n-a-ar haren stoei terug- wankelde, en naar adem snakte. „Om '-S hemels wil, wat heeft dat te beteekenen, moeder", riep Traverse. „Niets, mijn zoon, behalve dat het misschien beter z-ou zijn geweest, op ons, arme lieden, niet ,d.e opmerkzaam heid van een rijk gentleman te vesti gen", antwoordde miss Rocke, die 'oo-dsbleek weder was gaan zitten, ■daar zij .nauwelijks m-eer in- staat scheen te zijn zich staande te houden. Herbert staarde haa.r zwijgend aan, met klimmende verbazing. „Ga voort, vertel verder", fluisterde zij. „Er was -dus sprake van... majoor Warfiel-d, van. d-iens goedhieid.Ga voort, Herbert, wat wou je -ons .nog meer ver tellen „Welnu dan", gehoorzaamde deze aan het hem gedaan verzoek, „toen ik mijn- oom mededeelde, hoe schoon en onbaatzuchtig gij-, lieve moeder, met mij h-ebt gehandeld, met welke liefde gij mij hebt aangenomen, toen ik als wees op de wereld stond, toen werden zijn oo-gen vochtig en rolden d-e tranen ove-r zijn wangen. Ja, ik verzeker u, hij, die men -den -ouden driftkop noemt, -die bekend staat -om zijn ruwheid, die thuis altijd kijft en scheldt en schreeuwt, hij weende, terwijl hij met groote stap pen de kamer op en neer liep, en onop houdelijk uitriep „.die brave vrouw die arme vrouw edel ha-rt Bij deze woorden klom het zenuw achtig beven dor weduwe tot zulk een graad, dat zij slechts met moeite kon stamelen: „heeft hij -dat gezegd?... Maar verder... welke uitingen deed hij meer, toen. je hern van ons sprak?" „O, hij was zeer welwillend en meende li-et 'hartelijk goed. Hij z-ei-de, -dat hij zicli uwe-r zou aantrekken, dat hij u beloonen wilde voor al hetgeen- gij aan mij ge-daan fmdt. Hij wilde u beiden, gelukkig maken en voor een on rechtvaardig leven, dat-gij tot dusver hadt te lijden, in de ruimste mate'scha- deloos te stellen." „Heeft hij inderdaad deze woorden gesproken Heeft hij zich werkelijk al dus uitgelaten vroeg miss Rocke met ingehouden adem. „Ja, en nog veel meer Hij heeft er bijgevoegd, dat alles wat hij voor u en Traverse zou doen, beschouwd moest worden als afbetaling van een -heilige schuld." „Mijn- God, ik -dank u z-ei-de de weduwe. „Maar ga vo-o-rt, 'Herbert, Verder „Hij heeft beloofd voor Traverse te zorgen en hem de middelen aan de hand te zuilen -do-en om zijn studiën voort te zetten. 'En wat u betreft, lieve moeder, zal hij u altijd tegen gebrek beveiligen. In één w-oord, hij heeft zich verplicht, met -u zoo te handelen, als gij hebt verdiend, en het spijt hem maar, niet reeds lang voor u te hebben ge zorgd." „Mijn God, ik dank U Ik loof en- prijs o He-er -riep de weduwe, -die niet in staat zich langer te beheer- schen, van haar stoel opstond, op de knieën viel en haar handen ten hemel hief. „Moeder", riep Traverse bijna ver schrikt, „ik heb u n-og nooit zoo opge wonden gezien. Ook ik ben blij, dat wij voortaan een: onbezorgde toekomst te gemo-et gaan, maar gij hebt mij al tijd geleerd, 'dat men zoowel in geluk als in ongeluk zekere kalmte moet 'be waren." Mistress 'Rocke stond weder op. Zij scheen zelf te gevoelen, dat zij zich meer moest beheerschen-, maar wie is altijd zijn, gevoel meester „Inderdaad", voegde Herbert er bij, „ik was weliswaar te v-oren er zeker van, dat mijn tijding met blijdschap zou worden ontvangen, maar in zulke mate..." „O, kindieren' 1" viel de weduwe den jongen zeeman 'in d-e rede, „gij hebt geen denkbeeld van wat er in mij'om- het benoemen of ter benoeming voor dragen van( personen, wier werkkring zich op het gebied van handel en nij verheid beweegt. Zoo zou, zoo-lang de makelaardij nog geen vrij -beroep is, de benoeming van makelaars, aan d-e Kamers kunnen "worden gebracht. Bij invoering van deze wet moeten de bestaande Kamers van Koophandel verdwijnen. -Dit zal echter geschieden met ingang van een nader te bepalen dag, omd-at liet nuttig -kan zijn, dat de bestaande Kamers nog blijven bestaan, totdat de nieuwe Kamers zijn gekozen. Voorgesteld wordt, dat -de secretaris sen van- d-e ontbonden Kamers, wien geen herbenoeming ten- deel valt, een schadeloosstelling zullen ontjagen- voor het verlies van inkomsteh bo vendien wordt e-r tegen gewaakt, dat secretarissen of ander personeel in een minder gunstige positie komen. Het Marine-vraagstuk. „De Loods", het orgaan van den Economischen Bond, schrijft het vol gende over bet marine-vraagstuk Be zadigdheid eischt, -dat Nederland voor- loopig geen cent, dan tot onderhoud of likwidatie van wat nu eenmaal bestaat (en waarmee wij door de opeenvolgen de ministers van- marine toch al wan hopig werden opgescheept) dringend noo-dig is, voor -de marine uitgeve. Tot onderhoud, zoo te bewijzen valt, dat liet bestaande, waarlijk nog een-ig -nut zou 'kunnen afwerpen, tot likwidati-e in dien zelfs dat niet gelukt. Gaat men op dit oogenblik door met vlootuitbreiding, voteert men ander maal de onnoodige millioenen, zonder ook maar de kans te winnen-, dat zij tot 'de defensie van Nederland iets kunnen bijdragen, dan, bederft men voor altijd -de toekomst, die onze vloot misschien zal moeten hebben. Wij zijn er niet zeker v.an, dat wij nu en voor altijd -de mari-ne zullen kun nen missen-. Komt de volkerenbond niet of slechts op zeer onvolmaakte wijze tot stand, dan bestaat er een vermoe den, -dat Nederland als koloniale mo gendheid, over een behoorlijke vloot zal moeten beschikken. Ontwikkelt zich de Liga echter tot iets .reëels, dan zal juist zij ons misschien de verplichting opleggen, een oorlogsmarine te onder houden. Defensie-nihiiisme is ons daar om vooralsnog vreemd. Juist deswege weigeren wij voort te gaan op een door sleur platgetreden weg, die nimmer tot gunstig resultaat zal kunnen voeren en er nooit toe gevoerd heeft. Als het moo-dig is, zullen wij voor groote financieele offers niet terugdein zen. iDani echter wenschen wij. te bezit ten een marine, -die al is zij van be perkten omvang, zich, zoowei wat per soneel als wat materiaal betreft, kan met-en met de beste vloten- van andere stateneen marine, waarop wij, wat nog nimmer het geval was, in tijd van nood ten volle kunnen vertrouwen. Verhooging gasrantsoen. Burg. en, Weth. van- Arnhem hebben het gasrantsoen in die gemeente met ongeveer 40 verhoogd en ook de speruren zijn des middags komen te vervallen-. Dit wijst er op, idat -de gasfabrieken over meer kolen gaan beschikken en hopen wij, dat ook hier ter stede het ons karto toegemeten rantsoen spoedig zal verhoogd wonden. Als de speruren konden vervallen, zou dit ons bedrijf zeer ten goede ko men, want wij sukkelen nog dagelijks met onze zetmachine, om-dat wij. m-iet over voldoende 'gas kunnen beschikken om deze machine geregeld te kunnen gebruiken-. gaat en van welk een befeekeis deze boodschap voor mij is. O, i-k ben zoo onuitsprekelijk gelukkigEindelijk, eindelijk Na achttien ja-ren geduld en na reeds alle hoop te hebben opgege ven- O, d-e vreugde zou mij krankzin nig kunnen mak-en „Moeder", vermaande Traverse, „wees toch bedaard, u maakt ons on gerust." „Neen, neen-, kinderen, ik ben nog bij mijn volle verstand en w-eet wat ik zeg. Maar gij 'begrijpt mij niet, gij kunt mijn blijdschap niet verklaren-. Maar gij zult alles, ja, alles weten. -Doch eerst nog één vraag, Herbert, ben je er wel zeker van, dat majo-o-r Warfield weet, wie wij zijn?" „Wel, natuurlijk Heb ik hem dan niet uw geheel-e geschiedenis verteld, uwen ongelukkigen .behoeftige-pi toe stand, uw voortdurend strijden tegen gebrek -en armoede, in één, woord, ai wat ik zelf omtrent u weet." Herbert herinnerde zich niet, dat hij den majoor toevallig over een zeer be langrijk -punt onkundig had gelaten, nl. -over den naam zijner verpleegster, die h" steeds zijn- tweede moeder had ge heet-en. „Hij wist -d-us nauwkeurig van wie er sprake was vroeg miss Rocke nog eens, als ware zij niet genoeg over tuigd. „Stellig." (Wordt vervolgd,)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1