mm EB HEMS MEISJE KAMEROVERZICHT. FEUILLETON BINNENLAND^ gd voor de afdeeling cerij een lRLSNG. bekendheid met het vak aanbeveling !ing„Eigcn Huip-,Beurs- 13 57e «faargasig 1919 KERKVROUW benooritgd bur. „Vlisi. Courant". gevraagd een STMEISJE orgens. AdresBad- 50. Wifkvrouw die zelfstandig werken 3 cagerr in cc week tmreau „Vliss. Cour". ik ÖüSjT voor de morgenuren, toosje Buskenstraat 10 jeen net niet beneden 16 jaar. leheldestraat 16 gdienstbode [tegen I Februari, jiureau „Vliss. Cour." evraagd tegen 1 Fe- fn kiein gezin een meisje i de 15 jaar. Zich aan avonds na balf acht kcsnsïraat 18 (beneden). [gevraagd een flink loreis je. Nieuwstraat 20 >OMB®OTDIBNST. Iling vansf 16 De- Imber 1918. fingen naar Breskens t).20a, n.m. 1.25b, 3. kens naar Viissingen 10.55, n.m. 1.45, 3.35. t- en Feestdagen ver- DOt om 10 30. [raging van den trein de boot naar Bres- luten wachten. lingen naar Ter Neu- ■O.'n.m. 1.25c. iNeuzen naar Vlissin- 15, nam. 2 45. lraging van den trein Jn de boot naar Ter |geveer 30 minuten tn leggen de booten eon half uur na het Viissingen of van Int Walcheren en uit ld" kunnen via Vlake- l'er Neuzen bei eiken, 1 gebruik maken van Ërlrekkend uit Vlissin- lldeiburg 5 en Goes (et Viake 5 30. Vertrek btr tram naar Hans- 1.08 en vertrek van Tier boot naar Ter 5.25. tn feestdagen geeft aansluiting, omdat on; 5.55 uit Har.s- kt.) is fctahappij van oprichting.) |n, Middelburg i 11 e r d a m. Jeitrek in Januari. v. Mirid. j v. Kolt. I - j va». 7.I vm. 7.- 7.— I 7.— gen wordt des mor- tvaren. te bekomen N V. Tranfoort en i v.h Erven G VOS B EENHOORN; \N OOSTF.RHOUT F. ARENOUT. Spilsluizen 13. 2372. VLISSINGSCHE DONOERDIO lö JANUARI. ADVERTENTIE-PRIJS v,an, i4 regels ƒ0.70 voor iedere regeimeer 17"e cent; plaatsing 3/2 X; bij abonnement speciale prijs. Recla mes 35 cent per regel. Dienstaanbie dingen en dienstaar.vragen10 cent per regel, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels f 1.15, iedere regel meer 17>/2 cent. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Viissingen en gemeenten op Walcheren È70 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2. Week-abonnementen 13 cent. Atzon- derlijke nummers 3 cent. ^OEMEENTEBEsfuuF KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders var. Viissingen; - Gezien artikel 6 aer Hinderwet Geven bij deze kennis i dat bij Burgemeester en Wethouders vSn Oosi- en West Souburg is ingeko men een verzoek van den Minister van Marine om vergunning tot het aanleg gen van een geweer- en rmtrailieur- stfcietbaan op de perceelen kadastraal békend, Gemeente Oosi-en West Sou burg Sectie C Nos. 548, 549, 550, 551, 581, 556, 559, 555 en 580; dat dit ver zoek met de bijlagen, den 6 januari 1919 op de Gemeente-Secretarie der gemeente Oost- en West Souburg ter visie gelegd en dat den veertienden dag na dien, zijnde den 20 Januari 1919 ter secretarie der gemeente Oost- en West Sonburg des voormiddags ten 10 ure, gelegenheid zal gegeven worden om bezwaren fegen het oprichten dier in- riehfkig in te brengen, zullende zij die niet overeenkomstig Art. 7 der Hinder wet voor het Gemeentebestuur of een ef meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten, niet tot beroep gerechtigd zijn, terwijl gedurende drie dagen vóór dat tijdstip, ter Gemeente-Secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kan genomen worden. Vlissinnen, 15 Januari 1919. Burg. en Weih. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, j. P. v. ROSSUM Jr. m TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Benige tijd geleden heeft H. M. de Koningin een aitnoodiglng gerieht tot president Wilson om tijdens zijn ver blijf in Enropa ook een bezoek te brengen aan ons land. Bekend is, dat de president het verzoek in beraad hield omdat hij niet wist of hij daarvoor gelegenheid zou hebben. De voorzitter der Kamer meende dat de regeering er prijs op stelde wanneer de Kamer zou willen uitspreken dat ook zij zeer gaarne den president in ons midden zag. Hij stelde daarom voor dat de Kamer soodanige uitspraak deed. Een hartelijk applaus weerklonk. Aileen de heer Wijnkoop scheen het riet goed te vinden. Hij vroeg het woord, maar de voorzitter gaf het hem niet en met 57 tegen 17 stemmen weigerde de Kamer het woord Een deel der S, D. A. P. stemde vóór het verzoek van den heer Wijnkoop, De uitspraak van de Kamer zal al- ROMAN VAN IP r. L TC I-T H K- 30' Hoog opgericht stond Edith daar vol verachting rustte haar blik op den man voor haar, die dezen blik niet ver mocht te doorstaan. Een gloeiend rood brandde op haar gelaat, toen ze haar vader zacht vroeg Gelooft u me, vader 'Deze zag haar diep in de donkere oogen, die hem zoo groot aanzagen en met zijn blanke hand" streek hij zacht over haar gelaat. 'Ik heb 'nooit aan je getwijfeld, mijn kind. Geroerd kuste ze zijn hand. Ik dank u, vader. Tot haar oom richtte ze zich dan op nieuw. Bent u nu tevreden, oom U weet nu, wat u weten wilde. Of u'mc gelooft of niet, is me onverschillig. Ik zou het ook onnoodig hebben geoordeeld, mij tegenover u te rechtvaardigen ten op zichte van zulken onzinnigen laster, wanneer ik, tengevolge van uw bewe ring, deze verklaring niet aan mijn goe den vader verschuldigd ware geweest. Toen haar vader juist het woord rü!a nem€n> kwam Thankmar thuis. Op de hem eigen levendige manier trad gemeene toejuiching vinden. Het Ne- derlandsche volk is nimmer spontaan in zijn uitingen en de invitatie van de regeering heeft slechts weinig weer klank gevonden. Nu in de volksverte genwoordiging op zoo ondubbelzinnige wijze is gebleken dat men de komst van den president op grooten prijs stelt, zal dit siellig meeweikeo om in williging te krijgen van het verzoek 3» Op zijn verzoek is denbeer Sannes verlof verleend- om vragen te richten J tot minister van IJsséïstejjn inzake de melkvoorziening, speciaal te Amster dam. De gelegenheid daartoe zal ge geven -worden bij de algemeene be schouwingen over de Lanbouw-be grooting 'die na Onderwijs aan de orde zai zijn. Daarna weer onderwijs. De instelling van een onderwijsraad was allereerst aan de orde. Natuurlijk j vond de Kamer zoe'n raad prachtig, j hoe meer adviezen hoe liever, hoe meer raad hoe beter en de minister heeft de gelegenheid om, ats het in zijri kiaara te pas komt, schuil te gaan achter dezen raad. Alleen ae heer Kruyt geloofde niet, dat zoodanige Raad veei te beteeker.en zal hebben. Hij wenschte in eik geval dat mannen van het onderwijs mede- zeggingschap zullen krijgen bij de sa menstelling van den Raad pe éen wenschte voorls cle bevoegdheid van dezen Raad uit te breiden, de ander ze wat te bepeiker.. De Minister had dus een veilige verdediging door het midden te houden. Natuurlijk moeten alleen zeer deskundigen lid zijn van dezen Raad en politieke en godsdienstige overwegingen zullen daarbij niet gelden. Het is ook daarom dat de Regeering de benoeming aan zich wenschte te hou den. Alleen de deskundigheid zal den dooislag geven. Niet onaardig is het, dat de heer Kruyt zeif den scholieren medezeggenschap wilde geven bij het kiezen van de leden var. den Raad. Het ontwerp werd goedgekeurd. Van de vier communisten stemde de heer Koithek vóór het ontwerp. De post van honderdduizend gulden voor studiebeurzen aan begaafde jon gelui vond eveneens veel instemming. Zij gaf den heer Gerhard aanleiding om te wijzen op het feil, dat tal van be middelde jongelui verder onderwijs ge nieten zonder de noodige capaciteiten daarvoor te bezitten Wanneer aan den eenen kant beurzen worden beschikbaar gesteld voor begaafden, wenschte hij flat de minder begaafden maar meer bemiddelden zuilen worden tegenge houden. Deze theorie vond bij den heer Wijnkoop natuurlijk veef instemming. De minister ging er wijselijk niet op in doch zette alleen uiteen dat deze post slechts een eerste stap was op den weg dien hij wensebt te volgen. Eerst als eenige ervaring is opgedaan, zai hij zien wat hij verder kan doen. Bij de verdere discussie over de af deeling Hooger Onderwijs bracht de heer Teenstra nog eens ter sprake de instelling van een doctoraat in de land- TTouw-wetenschappen raast die aan de Hoogeschoo! te Wageningen. De Mi nister is met den president-curator van de Groningsche hoogeschoo! in overleg getreden. Ten nauwste houdt dit punt verband met de pracrische valcopieiding aan de universiteiten, in principe, is de Minister niet tegen de instelling, omdat hij een zuiver wetenschappelijke oplei- hij binnen. Evenals zijn vader er. zijn zuster bleef hij op 't zien van oom Hiklebrandt verwonderd staan. U hier, oom Edith trad snei op hem toe. Goed, dat je komt, Thankmar. Vertel jij oom eens, wat je weet van mijn betrekkingen tot Luciaan Waldow. In 't kort vertelde haar broer, wat er was voorgevallen en hoe oom haar op lage wijze had verdacht gemaakt. De aderen op Thankmar's voorhoofd zwollen t ik op en onwillekeurig balden zich zijn vuisten. Dat is toch sterk Dat is onge hoord, stiet hij uit. Gelukkig, beste Edith, ben ik in staat, je een interessan te niededeeling te doen, waardoor ooms gedrag verklaard wordt. Voor een half uur ongeveer trof ik W.aldow, die mij vertelde, dat hij gisteren zijn verloving met Martha heefi verbroken, omdat ze hem bij het mislukken van zijn tooneel- stuk haar waar karakter had getoond. Glimlachend zag hij Edith aan. Zie je, Edith, nu ben je gerecht vaardigd. Eigenlijk is het zeer vleiend voor je, dat ze je zoo weezen. Hij lachte daarbij luide. Edith bleef ook zwijgen ze haalde diep .adem. Zoo spoedig reeds was ze gewroken. Thankmar's lachen prikkelde den ouden Hildebrandt nog meer dan diens woorden. J.n woede ontstoken ging hij heftig tegen zijn familie te keer. ding in landbouw-vskken gewenscht acht voor bepaalde categeiieër. van jongelui. Ten nauwste houdt dit punt verband met het uiterst moeilijke vraagstuk van de vak-opleicing aan de universiteiten die niet altijd verbonden kan zijn aan een zuiver wetenschappelijke vorming. Vaak is getracht spiiterng te brengen, maar resultaat Is daarbij nog niet be reikt. Hef leek den Minister nogal on mogelijk, maarhij za' alsnog trach ten wat te bereiken is Ten aanzien van de homoepathische geneeskunde is de minister bezig een plan te ontwerpen tot teun aan de bevordering van deze geneeskunde. Hij zai daarbij contact zoeken met de bestaande vereeniging dezer genees kunde. De discussie over het middelbaar onderwijs had niet vee! cm het lijf. De Nederlendsche missie te Brussel. Naar aanleiding van de aankomst te Brussel van de Nederlandsche missie, die de geiujtweuschen van Koningin Wiihelniina aan koning Albert gaat overbrengen, zegt de „Etciie Beige" De missie is een aanduiding van de hartelijke betrekkingen, die erfnsschen de Neöer'andsche en de Belgische regeering bestaan en een goed voor- teeken voor het resulfaar der bespre kingen, die er noodzakelijkerwijze tusschen de beide naties over een wij ziging van het tractaal van 1839 ge opend moeten worden. Jhr. Ruys de Beererrbroeck, hoofd der missie, heeft den Koning een eigenhan dig door Koningin Wilhelmina geschre ven brief overhandigd en tien Koningen diens volk de gelukwenscheh van het Nederlandsche volk overgebracht. De Koning bedankte in hartelijke woorden de Koningin voor wat H. M. en de regeering gedaan hebben voor de verdreven Belgen. Aan het galadiner van gisteravond zaten alle ministers aan en ook bur gemeester M3x van Brussel. De nieuwe belastingvoorstellen. Overeenkomstig een 'i pegging, bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting afgelegd, heeft de Minister van Financiën een wetsont werp ingediend over verlaging van de verdedigingsbeiastingen en van de op centen ten bate van het leeningsfonds als gedeeltelijke compensatie voor de voorgestelde verhooging der inkomsten belasting. De marine-begrooting. Aan de memorie van antwoord op het afdëelingsverslag der Tweede Kamer over de marine-begrooting voor 1919, is 'het volgende ontleend Met groote aandacht wordt de ont wikkelingsgang van de vele vraagstuk ken, verband houdende met een aan staanden vrede, zooals het al of niet tol stand komen van een volkerenbond, met geheele of gedeeltelijke ontwape ning en andere mogelijkheden, gevolgd, ten einde voorbereid te zijn op de maat regelen, die noodig zullen worden, ook voor ons land, wanneer die denkbeel den mpchten worden verwezenlijkt. De minister is van meening, dat een klein land als het onze niet met een dergelijke ontwapening mag vóórgaan en hij schaart zich dan ook geheel aan Bedeiaarsgepak idealisten bankroetiers, alle mogelijke beieedigm- gen ontsnapten zijn mond. Hij lette niet op wat zi'n zwager tegen zei. Hij over schreeuwde hem geheel en zwaaide met de airmen door de lucht, tot Thankmar hem, kort besloten, bij den arm pakte en luid en krachtig beval Halt, niët verder 1 'Hij mat den kleinen, mageren man met een ver-achtelijken blik, en zeide dan, van toorn bevend Ik verzoek u, direct te zwijgen, wanneer ik niet vergeten zal, dat u om zoo te zeggen, zij het ook ongeroepen, als onze gast hier zijt. Het beste is echter, dat u heengaat, voor u onzen goeden vader ook nog ziek maakt. Denk er aan, wie onze moeder in den dood heeft gedreven JX' oude 'Hildctar.a.n-clt krontp ineen, alsof hij eon slag kreeg, eenige onver staanbare woorden mompelend, sloop hij heen. Aha, dat is een opluchting 1 Wat een laagheid, jou de schuld van de ver breking van Martha's verloving te wil len geven. Is het eten klaar, Edith We willen ons onzen eetlust niet laten bederven. Na tafel ruimde Edith alles op, ter wijl haar vader sliep. Thankmar stond bij haar, de handen in den zak en zag toe. Ze babbelden van ditjes en datjes, tot hij opmerkte De 'Hildebrandt's zullen haar plei- de zijde der leden, die een dergelijke handeling voor ons zouden beschouwen als een tee ken van slapte c-n zwak heid" en die eerst tot vermindering of afschaffing van onze strijdmacht zou den willen overgaan, wanneer de wil van andere natiën tot ontwapening of beperking zich door daden heeft ge openbaard. Omtrent dit belangrijke punt zijn nog geen beslissingen genomen, althans ons nog niet lvekcnd, en het laat zich aan zien, dat wareneer tot een beperking van bewapening wordt overgegaan, verschil zat worden gemaakt tusschen de strijdmacht te land en die ter zee. De ondubbelzinnige uitlatingen van lei dende staatslieden in het iBritsche rijk en van sommige invloedrijke personen in de Vereenigde Staten van Amerika wijzen er op, dat allerminst een streven bestaat tot vermindering van de sterkte der vloten. 'Het laatstgenoemde rijk, waar toch zeker de v.redesidee en de wensch tot algemeene vermindering der bewapening het sterkst spreekt, gaat in afwachting van hetgeen uit de Europeesehe vredesconferentie zal ge boren worden, voort, .zijn zeemacht te versterken en tracht door een driejarig plan van vlootuitbreidlng de thans sterkste zeemacht der wereld te evena ren, zoo niet voorbij te streven. Met dergelijke teekenen voor oogen zou een vermindering van onze strijd macht .niet te verantwoorden zijn en in dit. verband staat ondergeteekende ge heel aan de zijde van. de vele leden die hebben gewezen op de buitengewoon groote maritieme belangen, die voor ons land en voor onze koloniën op het spel staan. Omtrent de houding van het perso neel der vloot in verband met de bin- nenlandsche moeilijkheden, weike in November jl. dreigden, werden- aan de Kamer reeds gegevens verstrekt naar aanleiding van de vragen, gesteld door haar leden de lieeren Hugenholtz en Van der Voort van Zijp. Toen de re geering bij geruchte vernam, dat een plan was beraamd om een deel der vloot te doen oDstoomen maar de voor naamste bereikbare steden, teneinde al daar de revolutie te doen uitbreken of te steunen, heeft zij met zoo weinig mogelijk vertoon maatregelen doen ne men dat de voortstuwingsinrichtimgen niet voor onmiddellijk gebruik gereed waren. Met uitzondering van een uiting der bonden, neergelegd in hun. schrijven aan schout-bij-nacht Aiberda, is in het algemeen van een minder goede hou ding van het personeel in die doven niet in meerdere mate gebleken. Een poging van een schepeling om op een der schepen een roode vlag te hijschen (een op zich zelf staand feit dus) werd ver ijdeld. Ondergeteekende heeft gemeend een onderzoek omtrent de betrouwbaarheid van 'het vlootpersoneel in geval van binnenlandsche onlusten niet te moeten instellen of doen instellen. Met de han delwijze van een der commandanten die tot zulk een onderzoek het initiatief mam, kan ondergeteekende zich dan ook niet vereenigen. Het instellen van ee.n dergelijk onderzoek geeft z.i. blijk van weinig inzicht in den geestestoe stand van het personeel. Betuigingen van trouw of ontrouw zijn zeer betrek kelijk. l.n den regel zijn alleen de leiders doelbewust zij, die geleid worden, handelen vaak geheet maar de ingeving van het «ogenblik em zouden misschien anders optreden indien de omstandig heden of de leiders hen in andere rich- zier ook wel op kunnen met Martha, die zich zeker de oogen rood weent, dat de knappe concertmeester haar heef; la ten zitten. Met zooveel moeite heeft ze hem tot zich gelokt en nu is de heer lijkheid nog zoo snei voorbij. Hoe denk jij er wel over ilk? Ik verheug me er over. Ja, jat, leedvermaak is een groot genoegen, lachte hij. Moet ik soms spijt gevoelen voor Martha, die ons zoo slecht heeft 'be handeld Neen, a! is het ook niet mooi van me, het is in ieder geval mensehe- lijk. wanneer ik zeg, dat ik het haar gun, zeide Edith vol vuur. Ze moest niet aan den avond den ken, waarop Martha al haar zoetste verwachtingen den bodem had ingesla gen, dan kookte het in haar. Ze was te diep gekrenkt en daarom gevoelde ze ook een grimmige voldoening over het uitraken der verloving van Martha. Ei et, is mijn zuster zoo wraak gierig Dat staat je 'niets mooi, Edith. Niets groot, zeide Thankmar, zacht ver wijtend. Heftig wendde Edith zich tot haar broer. Moet ik dan liegen en zeggen dat het me spijt al is het ook niet zoo ik maak van mijn hart geen. moordkuil. Ja, ja, even vurig.als altijd, lachte Thankmar. Edith antwoordde niets meer, doch haastte zich met haar werk. Toen zij op het eenvoudige koffie blad de kopjes terecht schikte, nam ting dreven. Daarom is een beoordee- ling zoo moeilijk en het nenien van blijvende voorzorgsmaatregelen niet wel doenlijk. Het schrijven van het hoofdbestuur van den Algemcenen Bond van onder officieren der Koninklijke Marine en van het korps Mariniers, aan het Ne derlandsche volk gericht, geeft, onder geteekende alleen aanleiding tot de op merking, dat het zeer te betreuren is, dat toen deze bond den hoogerbedoel- den brief aan schout-bij-nacht Aiberda medeonderteekende, daarin zijnerzijds niet duidelijk en onomwonden een be tuiging van trouw aan het wettig ge zag, speciaal wat de onderofficieren betreft, wercf opgenomen. Ondergetee kende heeft voor zich persoonlijk nim mer er aan getwijfeld, dat de regeering op het onderoffióierenkorps in het al gemeen staat kan maken. In de beschouwingen welke aan (jen toestand van het personeel worden ge wijd, treft het dat, wanneer er sprake is van een toenemender! geest van on tevredenheid onder het lagere perso neel, e.n van de oorzaken welke tot den tegenwoordigen stand van zaken heb ben geleid, steeds in meerdere of min dere mate het mnrmebestuur en de autoriteiten worden aangewezen als degenen die dezen toestand zoo al niet in het teven geroepen dan toch in de hand hebben gewerkt. egen deze voorstelling van zaken moet de minis ter met beslistheid opkomen. De minister meent, dat zooveel mo gelijk vervanging van vrijwilligers door zeemilitie, zooals dooir de Staatscom missie voor de verdediging van Neder- landscli-lndië 1912 reeds werd voorge staan, noodig is. Voordat de Staats commissie in zake de defensie, in uit zicht gesteld door den tijdelijken voor zitter van den ministerraad op 10 De cember jl. in de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zich hierover zal heb ben uitgesproken, zijn in deze richting echter geen voorstellen te verwachten. Steun aan gedemobiliseerde militairen. In een te Utrecht gehouden vergade ring van een 800-tal vóór 1 Augustus 1918 naar huis gezonden oud-militairen is in zake de getroffen steunmaatrege len een motie aangenomen, waarin te leurstelling wordt uitgesproken, dat alle militairen, die vóór 1 Augustus 1918 huiswaarts zijn gekeerd, van de steun regeling zijn uitgesloten, en overwegen de, dat dit een groote onbillijkheid is tegenover ben, die de zwaarste lasten der mobilisatie gedragen hebben, aan den minister tiet verzoek wordt gedaan hen alsnog in de steunregeling op te riemen. Het neutraal comité van actie in zake teleurgestelde oud-militairen, van welke deze bijeenkomst uitving, had reeds 2200 bewiizen van instemming ontvan gen. Getracht zal worden, overal in den lande comité's op te richten. Thee. Naar het „Vad." verneemt heeft onze regeering besloten de thee-distributie voorloop'g te handhaven en de maxi mumprijzen niet op te heffen. Het „Hbl." heeft gemeld, dat de re geering besloten heeft thee-aanvoei direct van Indië uit te bevorderen in verband met het feit, dat-de prijzen in de koloniën aanzienlijk lager zijn dan ter Londensehe markt'. Het „Vad." kan naar aanleiding van dit berieht mededeelcn, dai ons land steeds de meeste thee heeft betrokken Thankmar opnieuw het woord hij had nog iets op liet hart. Edith, weet je, Luciaan... Waf gaat mij die nog aan, viel zij hem in de rede. 'HU vroeg zeer belangstellend naar je, hoe Het je gitng, enz. Ik wou niet zoo lang met hem blijven praten, maar hij liep steeds met me mee. Dat zijn tóoneelstuk gevallen is, vond hij wel verdiend en hij nam het zeer licht op den volgenden dag was hij rijkelijk schadeloos gesteld inu, je hebt het zeil in de courant gelezen. Ik dacht maar aldoor, dat hij nog iets zeggen wou. Och, Edith, als je die laatste maanden vergeten wou... Opgewonden viel Edith hem weder om in de rede. En dat zeg jij, Thankmar Ik wil aannemen, dat je slechts schertst Voor mij heeft -Luciaan Waldow afgedaan dat hij me dat heefi kunnen aandoen ik kan het niet vergeten, al heeft hij er ook non zoo'n berouw over. Dat heeft hij ook, Edith, geloof dal maar vrij, zeide Thankmar ernstig. Getboï niet, dat ik hem wil voorspreken, ■dat ligt verre van- me, want ook ik veroordeel zijn handelwijze. Men moet echter kunnen vergeven en vergeten. Ik had trots alles medelijden met hem, hij is zoo aan jou gehecht, ieder woord ge tuigde daarvan. En wanneer men reke ning houdt met de omstandigheden, waarin hij verkeerde... (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 1