LAATSTE BERICHTEN gekregen. Hierna gingen betden den knecht bevrijden, waarna de politie werd gewaarschuwd. Deze heeft tot nu toe niets ont dekt. Een politiehond volgde t spooi tot aan de halte van lijn 7, zoodat de daders vermoedelijk op de tram zijn gestapt. De politie vermoedt, dat zij hiei te doen heeft met eenige Belgen, die echter van het inwendige van het huis goed op de hoogte moeten zijn ge weest. De huisknecht is een klein ienger ventje, zoodat het hun niet veel moeite moet hebben gekost, dezen te overrompelen en te binden. Het is echter toevallig, dat niemand van de buren iets verdachts heeft gezien of gehoord, alleen de dienst bode aan den overkant zag omstreeks elf uur eeu tweetal personen op de stoep voor het bewuste perceel op en neer loopen. Kort daarop werden zij van het perceel uit naar binnen ge roepen, terwijl na tien minuten een viertal personen het huis verlieten. Een hunner vertoonde aan een ander een wit pakje, zeer waarschijnlijk was dit het wit lederen taschje, waarin de buit was geborgen. Verdacht van dezen brutalen dief stal worden nu vier personen, ver moedelijk vreemdelingen (Belgen). Men maakt zich in scheepvaart kringen zeer ongerust over het lange uitblijven van 't Nederlandsche zeil schip „Trijntje", dat van Helsingborg uaar Amsterdam bestemd is en 28 December van Thyberon (Denemar ken) vertrokken. Eenige dagen geleden werden te Watergraafsmeer twee mannen aangehouden, die in liet bezit waren van kippen en konijnen. Bij onderzoek kreeg de politie het vermoeden, dat deze twee lieden meer op hun gewe ten hadden. Daarom werd twee keer een inval gedaan, met dit gevolg, dat de politie kon vaststellen, dat de aangehoudenen zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van rijwielen en waschgoederen. Gisteren zijn in ver band hiermee aangehouden uit één gezin de moeder, een dochter en twee zoons. Te Enschedé arriveerde dezer da gen uit Duitschland een Belgische jon gen van pl.m. 18 jaar, die een paard met zicli voerde, hetwelk tijdens de af wezigheid van den eigenaar door de wegtrekkende Duitsche militairen was .meegenomen, ondanks het protest van den jongen, die het paard niet verliet, •naar Duitschland meeging, waar het bem eindelijk gelukte het terug te krij gen. Verheugd kwam hij er mee in Neder land aart, waar hij echter toch van zijn paard gescheiden zou worden, omdat de doorvoer van paarden is verboden. Dat was zelfs in Duitschland niet ge beurd, en hier stellig niet mogelijk iDe voorraad geld van den jongen was uitgeput. Goede raad was duur. Op voorspraak van een der ambtenaren der Staatsspoor, die vertrouwen in den knaap stelde, werd het paard eindelijk ongefrankeerd, in een gesloten wagen zulks bleek no" mogelijk te zijn naar Rozendaal afgezonden, waar liet met den geleider aankwam en waar tie eigenaar, telegrafisch verwittigd, de vracht iiad gedeponeerd. Deze, de bur gemeester van Neijgem bij Ninove, schreef een brief vol dankbetuigingen aan bedoelden ambtenaar, mededeelen- de dat én paard én Alphonse goed en wet, ofschoon beide vermagerd, waren thuisgekomen. Twee Rotterdamsche inbrekers zouden Zaterdag ,te 's-Gravenhage trachten, hun slag te slaan. De Haag- sche recherche kreeg het 2-tal waar bij zich een vrouw had aangesloten ut de gaten. Degene, die een tasch uroeg, werd gearresteerd en bleek een volledig stel inbrekerswerktuigen in zijn bezit te hebben. Op het bureau aan de Groenmarkt werd hij van een en an- dei ontlast..Zijn kameraad en de vrouw hadden tijdens de arrestatie zich uit de voeten gemaakt. in het stadje Sloten (Fr.) weid de heerenhuizinge, die steeds voor woning van den burgemeester dient, voor eenige jaren gekocht voor ruim f looo. Nu "is ze publiek verkocht en bracht ruim f8000 op. Een veeboerderij in de omgeving van Wommels (Fr.) werd voor li jaar uit de hand verkocht voor f 10.000. De eige naar heeft ze nu weer uit de hand ver kocht, maar nu voor f60.000. Diefstallen dooi inklimming waren den iaaisten tijd in de buurtschappen Harfsen, Almen en Laren (G.) aan de orde van den dag. Bij een groot aanta! andbouwess zijn werktuigen, jutezak ken, levensmiddelen en hoenders ont vreemd. in verband hiermee heeft de politic twee woonwagenbewoners vader en schoonzoon, aangehouden. Na hun verhoor is een gIOot deel van het door de landbouwers vermiste bij Zütphen- sche opkoopers in beslag genomen, ter wijl een onderzoek in den woonwagen een aantal geslikte dekens, stoopen, japonnen, lakens en servetten, samen' een belangrijke waarde vertegenwoor digend, te voorschijn bracht. Vader en schoonzoon blijven voorloopig aehter Eenige suiveiileerende polities- genien zagen gisteravond voor een per ceel aan de Leidschekade te Amsterdam een handkar staan, waarop meubelen en ander huisraad geladen werd Deze „verhuizing" kwam den politiemannen verdacht voor en toen zij wat meer belangstelling in de „verhuizing" aan den dag gingen leggen, betrapten zij 3 inbrekers, die zich door indrukkirig van een deurpaneel toegang tot de woning hadden verschaft tijdens afwezigheid der bewoners. in den gang stonden nog velschillen de meubelen gereed om te worden „verhuisd". De inbrekers werden gear resteerd en naar het politiebureau Leid- scheplein overgebracht. Op weg daar heen wisten zij zich los te rukken, maar met bebufp van voorbijgaande militai ren werd het drietal spoedig weer ge vat en opgeborgen. De politie heeft gis teravond nog meer arrestaties gedaan, in den loop van den avond was aan gifte gedaan, dat inbrekers een bezoek hadden gebracht in een magazijn van huishoudelijke artikelen op den Haar lemmerdijk en daaruit eenige kachels ontvreemd hadden. Omstreeks midder nacht zagen eenige polilie-agenten bij het Haarlemmerplein vier mannen, die eiii onder een zware kachel gebukt gin gen. Het viertal werd gearresteerd. Uit de houten kist, waarin de kas van het 23ste regiment infanterie in een school aan de Kortekade te Rot terdam was geborgen, is, ongeveer f !5 000 gestolen. Aan de gemeentelijke Elecfrici- leitswerken te Zaandam is men toi de ontdekking gekomen dat vermoedelijk door den magazijnmeester reeds meerdere malen belangrijke verduiste ringen werden gepleegd. Volgens gedane mededeelingen zou de waarde der ontvreemde goederen wel 16 a 17 duizend gulden beioopen. Het mijnengevaar. Een te IJinuiden binnengekomen stoomtraw ler rapporteerde een mijn in het net te hebben opgehaald zoodat de bemanning flit vrees voor explosie het raadzaam vond een dee! van het visohtuig te kappen, hetweik daardoor verloren ging. Den laatsten tijd laat de veiligheid in de Groningsche gemeente Oud— Pekela en omstreken hoe langer hoe meer te wenschen ovei. Inbraak en vernieling komen bijna dagelijks voor. De politie schijnt machtelooszoogoed ais nooit wordt een misdadiger gesnapt. Tengevolge hiervan worden die steeds brutaler. Zoo zijn de glasruiten, waar voor tei bescherming nog veel luiken aan de buitenzijde waren aangebracht, bij den r^ksveidwachter te Alteveer herhaaldelijk ingeslagen. Opdeechige- noote van de rustbewaarder werd met eea geweer gescholen toen zij bij een dezer aanvallen de deur opende. Deze week heeft een bewoner der streek huis en hof in den steek gelaten. Drie keeren in één week was hem aües kort en klein geslagen. Te voren was hem reeds een schuurtje en ceu hooi- mijt opgebrand. Bij den iaaisleu aanval, die eindigde met de vlucht van den bewoner, knalden van weerszijden de boksscholen. Alteveer, dat voor kort nog geen snkeien rustbewaarder teióe, heeft thans drie veldwachters. Ook de brigade ma rechaussee te Nieuw Pekela is van vier op zes gebracht, terwijl het politiekorps met twee agenten zal worden uitgebreid. Dat dit geen overbodige weelde is, kan birjken uit het feit, dat na de brutaie wegvoering der brandkast, reeds wader is ingebroken in een fabriek, een manu facturenwinkel en een boerderij. Ai deze gewelddaden hebben zich binnen zeer korten tijd afgespeeld in een dorp van nog geen 8000 zielen. Aan de gemeentelijke gasfabriek ie Venray wordt thans een deel van de benoodigde hoeveelheid gas uit turf gewonnen. Weliswaar is de hoeveelheid gas die per ton turf gewonnen wordt niet groot, terwijl de overblijvende sintels slechts geringe waarde hebben, maar de gemeente Venray bezit ze|f uitgebreide lutfiagen in de Peel, zoodat de grondstof voor haar gratis verkrijg baar is en e» alleen kosten voor het uitsteken cn 't vervoer behoeven te worden gemaakt. in de Nieuwe Meer onder Haar lemmermeer heeft zich vermoedelijk weder een geval voorgedaan van po ging tot vergiftiging. Zekere de Hin wiens gezin het huwelijksleven nogal te wenschen overlaat, kwam jl. Zater dag tot de ontdekking dat het brood, hem door zijn vrouw naar het werk meegegeven, een bijzonder raren smaak had, wat bleek te zijn veroorzaakt door liet verwerken van eenige lucifers koppen daarin. Een paar boterhammen zijn door de gemeentepolitie in beslag genomen. Zondag is do vrouw door de politie in verhoor genomen, doch ze ontkent alle schuld. Het onderzoek wordt voortgezet. ?!8'.r®n* ^e' spoorwegongeluk bij Ath (België) wordt nader gemeld 's Avonds tegen 9 uur liep een ireiu met Fransche vluchtelingen het station binnen, waar een andere trein me! mu nitie zicii bevond. Piotseiing ontplofte een waggon van den muritielrein. Het vuur deelde zich mede aan de naast- blizijnrie waggons mei granaten gevuld. Intusschen had, ondanks o'e paniek, een soldaat den moed om veie waggoi s met munitie geladen af te haken. Hier door bleef de stad van een groot on heil gespaard. Na de ontploffing heeft nven 6 Engelsche soldaten totaat ver koold gevonden en eea vijftal anderen zijn vreeselijk verbrand. "Ook eenige vluchtelingen werden gedoodyele aan hoofd eu handen gewond. De anderen heeft men tijdig ongedeerd van de gevaarlijke plaats kunnen verwijderen. In Maart zai Vi'.iain, de moorde naar van Jaurès, te Parijs terechtstaan. De moord op Jawéi werd 31 Juli 1914 gepleegd, zoodat Villain ongeveer 41/2 jaar in voorloopige hechtenis heeft door gebracht. Parijs heeft weer last van hoog water gehad. De kelders van de huizen die in de buurt van de Seine staan, hepen onder en de bewoneis, in plaats daarover te jererr.Ueren, troosten zich met echt Fransche blijmoedigheid, door te zeggen: „wat een geluk dat we dit verleden jaar niet gehad hebben, want dan hadden we op liet signaal der vliegeraanvallen niot in de kelders kun nen vluchten", intusschen maakten de menschen zich wel bezorgd over de steenkoolvoorraden, die op de Seine- kaden liggen opgestapeld en door het wassen van het water gevaar loopen voor de bevstking verloren te gaan. De prefectuur van de Seine stelde de menschen gerust. In een officieele mede- deeling maakle zij bekend, dat die voorraden steenkool aan het Aineri- kaansche leger toebehooren, die ze daar op die werven aan dc rivier had opgeslagen, maar de 'werven van de Seine-prefectuur geen gevaar voor over strooming hadden te duchten. Dat klonk heel geruststellend, voor de Parijzeraars, die zich wegens hun steenkolenvoorraad bezorgd maakten, maar de „Figaro" wqst er op, dat de prefectuur er niet bij vertelt, dat er op die stadsweeven, die zoo prachtig tegen alle overstroomingen beveiligd zijn, geen stuk steenkool aanwezig is. In Zweden is een werkstaking uitgebroken, welke tal van bedrijven omvat. Ook de zeelieden nemen er aan deel. De werklieden in dienst bij de telegraaf en telefoon hebben ook het werk neergelegd. Men hoopt dat men tot overeenstemming zal komen, want de strijd gaat aiieen om iet loon er als beide partijen wat toegeven dan mag verwacht worden dat de staking spoedig geëindigd zal zijn. De „Sociéte Croudhon" te Parijs heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een volkerenbondsfied. Het gedicht met de musicale compositie rnoet voor 31 Januari bij de redactie van de „Oeuvre", Rue Royale 23 te Parijs ingezonden worden. Drie prijzen zijn er vóór uit geloofd, n.l. van 3000, 2000 en 1000 francs. De totale verliezen der Hongaar- sche weermacht bedroegen tot einde Juli 1918 aan dooden 24,000 officieren en 815,000 man, aan gewonden 41.000 officieren en 1.180 000 man, aan ver misten en krijgsgevangenen 22 000 offi cieren en 150.000 man. Het rantsoen voor gas en electri- citeit is nu in Engeland en Wales met 25 pet. verhoogd. Het kolenrantsoen voor de huishoudingen wordt echter gehandhaafd, toi de reserve-voorraden aan steenkolen voor de openbare dien sten, welke voorraden in oorlogstijd uitgeput waren, in het belang van de nationale veiligheid weer opgestapeld zijn. Men denkt dat daar 3 maanden mee gemoeid zuilen zijn. Volgens een ofiicieele Engelsche opgave zijn door de Duitsche lucht aanvallen 544 mannen, 411 vrouwen en 295 kinderen gedood. Gewond zijn 1260 mannen, 1588 vrouwen en 722 kinderen. Van leger en vloot zijn door die aanvallen 310 personen gedood en 557 gewond. Wreedheden der b o 1 s- j e w i k i. De „Times" geeft de volgende bijzonderheden over het door de bolsjewiki gevoerde schrikbewind in de streek, welke zich uitstrekt tus- schen Wilna tot aan de Oekraïne. Een Poolsche landeigenaar werd door een troep bolsjewiki gevangen genomen. Na hem op afschuwelijke wijze verminkt te hebben, hakten zij hem met bijlen in stukken. Een zijner vrienden, die dit had hooren vertel len, kwam zich van de waarheid overtuigen. Hij vond de bloedige overblijfselen in een bosch, dicht bij 's mans woning. Hij wilde ze begra ven, doch werd ontdekt door de bols jewiki. Deze haalden een kruik pe troleum en noodzaakten hem het deerlijk verminkte lijk te verbranden. Terwijl hij dit noodgedrongen deed, stonden zij er lachend naar te kijken. Toen begonnen zij hem te mishan delen en zouden hem stellig ook in stukken gehakt hebben, zoo de bols jewiki zich niet bedronken hadden en hij daarop van de gelegenheid had gebruikt gemaakt om te ontsnappen. In het district Kief maakien de bolsjewiki zich meester van een 12- tal directeuren van een suikerrafina- derij. De temperatuur was ontzettend laag en de schurken begoten de on- gelukkigen herhaaldelijk met water, zoodat zij ten slotte geheel met een dunne ijskorst bedekt waren. In dezen toestand vastgebonden, liet men hen kp den grond liggen, totdat zij, van ooude verstijfd, omkwamen. In Lutoslavak werd een officier ook op onmenschelijke wijze mishandeld. Twee boomen werden naar elkander toegebogen. De officier er aan vast gebonden en daarna de boomen los gelaten, waardoor de stakker uit elkander werd gescheurd. Van een dame, die het toch nog gelukte in Warschau te komen, wer den de beide handen verbrijzeld. Tal van gevallen zijn bekend, dat de bolsjewiki van oud-officieren de beenderen braken en lien dan in de sneeuw lieten liggen, waar zij op jammerlijke wijze den dood vonden. Een der bolsjewistische aanvoer ders, die vroeger machinist in een schouwburg was, heeft zich speciaal toegelegd op het martelen van slacht offers, die in zijn handen vallen, door middel van electriciteit. SCHEPEN GEPASSEERD. Heden zijn her gepasseerd voor Ant werpen het Engelsche stoomsehip „Frankmere" van Canada met graan en het Fransche stoomschip „Sephan Worms" van Havre. TWEEDE KAMER. Zitiiug van Dinsdag. Het voarstel-Wijnkoop oin zijn in terpellatie, betreffende niet erkenning van den vertegenwoordiger der Sov- jetregeering te behandelen na hoofd stuk X der staatsbegrooting, werd verworpen met 46 tegen 29 stemmen. Vrijdagmorgen en Dinsdag wordt de geheeie dag besteed aan hef afdeelings- underzaek. Het voorstel-Ketelaar om dan nog niet het ontwerp van de onderwijzers salarissen te onderzoeken, werd ver worpen met 39 tegen 35 stemmen. De heer Sannes vroeg verlof tot een interpellate ovei de melkvoorzicning Ie Amsterdam. Daarna werd voortgegaan met de behandeling der begrooting onderwijs. De hoer K. ter Laan verklaarde na mens zijn fractie te zijn voor volledige vrijheid op onderwijsgebied en voor loyale uitwerking van art. 192. Hij be pleitte uitbreiding vau den leerplicht. De heer Muralt wilde eveneens loyaal en royaal medewerker, aan de uitwerking van art. 192, mits men niet bedoelt onveranderde invoering van het ontwerp der bevredigingscommissie. Hij is voor onmiddellijke verbetering van de onderwijzerssalarissen. De heer Smeenk achtte een zevende, liefst achtste verplicht leerjaar nooöig. De heer Rutgers bestreed het stand- gunt der bevredigingscommissie velgens hetwelk de gebouwen van bijzondere scholen rijkseigendom zouden moeten zijn, in bruikleen bij de bijzondere schoolbesturen. De heer De Zeeuw drong aan op verbetering van het onderwijs voor schipperskindereu. De heer De Jonge behandelde de ge vallen van dwang, geoefend op leerlin gen van bijzondere scholen, wier ouders in betrekking staan tot socialistische instellingen. De minister van onderwijs, de heer De Visser, deelde mede, dat het onder wijs aan de vluchtelingen ruim 6» Son heeft gekost. Van een Belgisch aanbod tot zelf betalen of restitutie is niets ge- kieken. Aan de subsidies voor de sport- vereenigingen zal de voorwaarde wor den verbonden, dat Zondags niet voor één uar za! mogen worden gespeeid. Het rapport der Bevredigingscommis sie moet volgens spr. de leidraad zijn bij de herziening der onderwijswet. Var mindering van de waarborgen voor goad onderwijs is van spr. niet te verwach ten. De geheeie onderwiiswetgeving is verouderd, alzoo dacht de minister een uitgebreide taak ie hebben. Hij rekent bij de uitvoering op de medewerking van alie partijen. Afschaffing der land- bouwverioven wordt overwogen. De minister is voorstander van het zevende leerjaar, zoo r.oodig met leer plicht. De algemeene beschouwingen werden hierna gesloten. EEN MOOI LEGAAT. Mr. W. Bakker, een oud Groninger, te Amsterdam overleden, heeft de Ned. Hetv. Gemeente te Groningen tot zijn universeeien erfgenaam benoemd, met dien verstande, dat aan enkele familie leden legaten moeten worden uitgekeerd terwijl het Museum van Oudheden te Groningen zijn kostbare verzameling van ongeveer 100 schilderijen, zijn ver zameling porselein en zijn kunst-histo rische bibliotheek erft. Aan de gemeente Groningen is een kostbare antieke pen dule met zijstukken, aan de Universi teitsbibliotheek een verzameling weten schappelijke werken gelegateerd. OF. FIHAÜGIEEL-ECOfiOMISCHE EiSGHEN SER ENTENTE. De Duitsche regeering, zoo meldt Wolff, liet heden door de wapenstil- ssandseommissie te Spa aan de Eiuente- vertegenwoerdigers een nota overhan digen betreffende de hangende flnanci- eeie vraagstukken. Daarin wordt o. a. gezegd Bij dc- onderhandelingen, welke te Mainz plaats vonden over de toe passing van art. 19 van het wapensti!- standsverdrag, hseft de f immcieele com missaris der geallieerden een nota over- -»!■ llJf|r'L!'i. H" iitias har.digd, die het maximum bepaalt wat van Duitschland zal worden gevergd. De eischen der Entente grijpen in de persoonlijke reehten dc-r Duitsche be zitters. Zoo wordt bijv. de uitvoer van buitenlandsche fondsen naar het buiten land afhankelijk gesteld van bijzondere toestemming. De invoer van levensmiddelen, grond stoffen en fabrikaten in Duitschland zal voortaan dcor de geallieerden werden bepaald. Ook de teiugbetaiirg van kredieten door particuliere personen in het buitenland opgenomen, kan slechts met bijzondere toestemsiinggesehieden. Voorts spreekt uit de nota een loon van onverholen vreugde, dat Duitsch land nu benadeeld en verdeemoedigd kan worden. De Duitsche regeering protesteert nadrukkelijk tegen deze nota, welke zij niet in staat is te aanvaarden. DE VERKIEZINGEN IN BEIEREN Maandagavond acht uur was de stand van den uitslag der verkiezingen voor tien landdag aldus: Uitgebracht op de Beiersche volkspartij 754.474, soo. partij 696.433, Duitsche volkspartij 312.182. Beiersche boerenbond 250.238,Nationale en Beiersche middenpartij 116153, onafhankelijke soc-dcm. 67,593, mid denstand-partij 3180, onderofiiciers- parfij 9236 stemmen. Er ontbreken nog tai van uitslagen, indien de verdere resultaten in de verhouding der stem- meneijfers geen wijziging brengen zal de Beiersche volkspartij 55 zetels krij gen, de soc.-dem. partij 50, de Duitsche volkspaifij 22, de Beierschen boeren bond 18, de nationale en Beiersche middenpartij 7 en de onafhankelijke sociaai-deniocraten 4 zetels. VERONTRUSTEN!) NIEUWS UiT DUSSELD0RP De „Gerinama". meldtde Spartaciërs zorgen, dat er over den toestand daar niets uitlekt. Dc Berlijnsche correspon dent van een ie Busseldorp verschijnend biad had gisterennacht met deze stad verbinding. Wat hij hoorde was een noodkreet der van du buitenwereld af- geslotenen. De Spartaciërs zijn er heer en meester. Ze plunderen, moorden en arresteeren ieder, die zich te weer steit, bij het verzoek om militaire bulp brak de telefooneontrole het gesprek af. EEN PROCLAMATIE DER DUITSCHE RhGEERING, De rijfcsregeering heeft een procla matie, door de vijf voiksgemachtigden Ebert, Scheidemann, Lansberg, Noske en Wissel onderteekend tot het Duitsche volk gericht. Er wordt o.m. in gezegd De regeering is besloten de herhaling van dergelijk gruwelen met at.'e middelen te verhinderen. Den 19en Januari zal het Duitsche volk ter stembus gaan, om van zijn zeifbesteinmjngsrecht gebtuik te maken. Bet volk der Duitsche lepubllek is drager der staatssouvereiniteit. Wie het belet vrij zijn wil te uiten, begaat een misdaad tegen den staat en stelt zieh bloot aan de strengste straffen. De nationale vergadering die volgens het meest vrije kiesrecht der wereld gakuzen wordt, zal de wetgeving van het Duitsche rijk regelen, een regeering vormen overeenkomstig haar wenschen en besluiten nemen betreffende den te sluiten vrede. De tegenwoordige regeering bereidt een wetsontwerp voor, dat het vrije zelfbestemmingsrecht van het vol!» tegen alia teganrevolutionaire en terroristisch drijven beschetmt. Zij streeft ernaar een vrede tot stand Ie brengen, die de vrij heid van het Duitsehe voik ook naai busten verzekert en ée strcliiirg van een volkerenbond ter voorkoming van nieuw oorlogsgevaar mogelijk maakt. De regeling van de gebiedsverdeeling in het Oosten kan aiieen door de vredesconferentie geschieden. Tegen het Poolsch annexionisme heeft ons land bescherming noodig en ons voik zal die bescherming niet weigeren. Niet minder noodzakelijk is het onze grenzen te beveiligen voor het nieuwe militaire dcpot'stne van Rusland, dat osis met geweid zijn anarchie opdringen en een nieuwen wereldoorlog wil doen ontbranden met ons iand als gevechts terrein. Het bolschewisme is de dood van vrede, vrijheid en socialisme. De proclamatie spreekt ten slotte het vertrouwen uit in de overwinning der democratie cn van het socialisme, waardoor een nieuw tijdperk tot heil van het Duitsche volk en van de ge heeie men-abheid zal worden ingeluid. WISSELKOERSEN. 14 Januari. Londen f 11.25 Berlijn f29.35; Parijs f43 271/,,; Weenen f14 90. WEERB ERICH T. Hoogste barometerstand 768,7 te München. Laagste barometerstand 735,8 te Westman oer. Verwachting tot den avond van 16 Januari Matige tot krachtige Z. tot W. wind, betrokken of zwaarbnvoikt met tijde lijke opklaring. Waarschijnlijk regen buien. Zelfde temperatuur.

Vlissingse Courant | 1919 | | pagina 3