BIJVOEGSEL fiipÉ tan! Ziteréas IE Hovirabgr Uil ie. 211. GEMEENTEBESTUUR Brieven uit de Hofstad INGEZONDEN STUKKEN VAN DE VAN RIJST. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat ihet rantsoen rijst is vastgesteld' op V2 K-G. per 4 weken-. Voor alle soorten- -wordt vastgesteld een -maximum-kleinliand-elprijs van 14 cent per '/2 K-G. De nog bij winkeliers aanwezige rijst wordt bestemd tot verstrekking op cxtrarantsoenbonnen. Vlissingen, 17 November 1918. De Burgemeester voornoemd VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. SCHOENEN. ■De Burgemeester van- Vlissingen- maakt bekend- diat van tiet aantal be schikbare militaire schoenen voor deze gemeente door 'het distributiebedrijf werden aangevraagd 1750 -paar, in de no, 4144. Vlissingen, 17 November 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. PEULVRUCHTEN. De -Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat het rantsoen peul vruchten -is vastgesteld -op één K.G. per 4 -weken. Vlissingen, 17 November 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. MANGELWORTEL EN VOEDER BIETENZAAD. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend- dat circulaire no. 328 Staatscourant -no. 267 op he,t distribu tiebureau vo-or belanghebbenden ter inzage is .nedergelegd. De -maxi-mum-kleinfendelsprijs be draagt resp. 2 en 1.90 per K.G. voor tweede kwaliteit 1.50 per K.G. Onde-r kleinhandel wordt verstaan ■aflevering bij hoeveelheden van ten hoogste 10 K.G. Vlissingen, 17 November 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. SCHEURWET. De Burgemeester -van Vlissingen ■maakt bekend dat de minister van land bouw, 'nijverheid en Ihandei .niet voor nemens iis verandering te brengen in de eenmaal vastgestelde garantieprij zen voor den, oogst van 1919 en dat uitzaai van broodgraan, tarwe en rog ge nog steeds dringend- n-ood-ig is. Van de uitvoering der Sciheurwet kan niet worden afgezien. Vlissingen, 17 November 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. Een gouden jubilé. Niet onopgemerkt mogen wij laten voorbijgaan een 'merkwaardig gouden jubilé .dat op den eersten dag van No vember plaats 'had. Wie het leven van een journalist eeniigermate van nabij kent, moet met verbazing vervuld zijn wanneer hij hoort dat iemand zoo'n vak een halve eeuw lang heeft kunnen uit oefenen. De heer Haaxman is nog niet eens d-e nestor van -de Haagsc'h-e jour nalisten, maar toch wel één die een reusachiio- vol leven achter den rug heeft. Vijftig jaar aan 'de .krant Wij leven in deze tijden in een razende vaart, die geen vijftig jaar zou zijn vol te houden. Haaxman heeft ontzaglijk veel meege maakt en ihet boek -dat hij ter gelegen heid van zijn jubilé deed verschijnen vertelt ons daar bijna .alles van. 'De jubilaris heeft geen enkel gebrek van den ouden dag. integendeel, hij is kwiek en levenslustig als -een dertig jarige zijn geest is nog klaar .als glas en zijn werk altijd nog -even goed en degelijk -als altijd- Zijn collega's hebben hem -gehuldigd en geen woord .is daar gesproken dat •overdreven mag heeten. Haaxman is een figuur geworden die in en buiten de pers hooggeacht wordt. Hij heeft ge werkt -onder den ouden gelukkigen tijd. In zijn -boek vertelt hij -bijvoorbeeld hoe de berichtgeving in de jaren '70 en '71 was. Een klein staaltje -Het pleit, zoo schrijft hij, voor de energie van de Fransche -natie, dat juist in die -dagen de vernuften zich scherp ten. Om de duivenpost -te vervolmaken, paste men er de micro-fotografie o.p toe, waarvoor d-e fotop-rafen Dagron te Parijs en- Blaix (e Tours zich ver dienstelijk hebben gemaakt. Blaix slaagde er in -om -o.p -het -oppervlak van 2 mM2, dus -ongeveer een honderdste deel van een- postzegel aan weerszijden twee bladen druks af te beelden. Zoo geschiedde het, dat wij .in het Westein de de „Correspondance Havas" in een miniatuur-editie, di,e men te Parijs in een col.odronbu.isje en dit weer gesto ken in een aan de slagpen van een duif bevestigde pen.neschac'ht, geregeld ont vingen. Ik heb .er heel w.at oorlogsbe richten uit vertaald en de origineele nog lang als relekwie bewaard. Wij hadden in die dagen aan het .Dagblad" veel bezoek om d-e .merkwaardige documen ten te bezichtigen. Dat is nog eens iets anders dan te genwoordig, nu de d-raadlooze stations de telegrammen bij dozijnen over de wereld jagen en ieder die een eenvou dige installatie op zijn d,ak heeft in de gelegenheid stelt ze op .te vangen. Nooit is de dienst .der telegrafie zoo enorm geweest als in deze oorlogs jaren. Haaxman vertelt ook van oud-Den Haag, van -die kermis en de volksfees ten, van de oranjefeesten en de -relle tjes, van ihet openbare en intieme leven, van- de kunst .en van d-e vermaken. Zelf behoorde hij tot de artistieke figuren in de residentie. Die goeie ouwe tijd was heusc-h heel goed in zijn soor.t. Haaxman vertelt ons van Schelfhout, Blommers, Bos boom, .Bles, Ten Kate en Weissenbruck. Hij vertelt hoe de -eerste vrouw, me vrouw .Bisschop, de zedelijke moed had 12.1 s werkend lid op te treden in een uit sluitend .uit heeren bestaand, gezel schap. Gelukkig voor haar, want haar werk kreeg de recensie dat het in den waren zin des woords artistiek ge noemd mocht worden. De kunstkritieken hebben zich ge leidelijk gevormd en zijn nog niet van zoo'n ouden datum. Waaro.m ju.ist aan de tooneelza.np en schilderkunst zoo veel aandacht is gewijd en waarom an dere deelen van- de kunst ook heden ten dage nog zoo stiefmoederlijk wor den verdeeld, is ons .nimmer duidelijk geworden. Evenmin is -het duidelijk waarom het kritische element in de beschouwingen de hoofdzaak zijn en voorlichting, die wellicht veel beter op haar plaats was in de -dagbladen, achterwege blijft. In de dagbladen .is in de 'halve eeuw dat Haagenaar er aan -meewerkte, heel wat veranderd. Wie zich het oude Dag blad, 'het bekende conservatieve blad .nog herinnert, zal -daarvan .kunnen mee praten. Wat een gemoedelijke boel zoo'-n krantje uit de zestiger jaren. Het nieuws -was geregeld eenige dagen oud en de genoegelijke artikelen gelijken weinig .meer op die -welke in den t-egen- woordigen tijd geschreven worden. 'Denk niet, dat men zoetsappiger was dtan nu. Integendeel, ik heb in oude bladen weer eens geraas en -gescheld gelezen, waarover wij in -onzen tijd 'haast een kleur zouden krijgen. Men placht vooral voor persoonlijke aange legenheden niet veel respeot te hebben en wSe mocht denken, -dat wij in dit op zicht achteruit gegaan zijn, vergist zich danig. Het boek van Haaxman draagt wel den titel van Haagsche schetsen, 'maar de beteekenis van deze journalistieke heri n neringen gaat veel verder dan speciaal Den Haag. Als regeeringscen- trum houdt de geschiedenis van de re sidentie ten nauwste verband-t .met de gansChe vaderlan'dsche historie. De lec tuur van dit .boek zij aan allen aanbe volen. V,eel-beter da-n uit de gewone ge schiedenisboekjes zal men uit een boek als -dit de gewoonten van onze vaderen leeren kennen. Ze worden -beschreven door iemand .die den tijd heeft meege maakt en die een scherpzinnig opmer ker was, een fijn waarnemer en -een ob jectief verslaggever. Boeken als dit -worden, ,er veel te weinig geschreven. De ervaringen van hen, die een welbe steed leven achter den rug 'hebben zijn belangrijker dan de inapluizingen van den kamergeleerde, die vaak blind is vo-o-r de kleine bijzonderheden, welke •meer invloed hebben gehad dan de groote gebeurtenissen, die van .begin tot -eind in geuren en kleuren worden verteld. -Haaxman vertegenwoordigt zelf een brok geschiedenis en wat hij ons ver telt is interessant en leerrijk tevens. Daarom hebben wij gaarne de aan dacht >o.p hem en zijn boek gevestigd. 'EIBER. De revolutionaire woelingen. Waarschuwend woord van de Christelijke vakbeweging. Door het Christelijk Nationaal Vak verbond in Nederland,hei .Nederlandsoh Werklieden-Verbond „Patrimonium", den Christ. Natiooaien Werkmansbond en '1 Nederl-amdsCh Luthersdh Werklie den-Verbond is -een oproep tot de Ne- derlandsche 'arbeiders gericht, waaraan we het volgende ontl-eenen Mede-arbeiders In verschillende landen maakt een minderheid- v.an de bevolking zich -van de Staatsmacht meester en d-w.ingt, .in strijd me.t aile wet en recht, de .meerderheid des .volks zich naar haar inzichten te voegen. Ook in ons land wordt daarmede door de S. D. A. P. -e.n de „moderne" vakbeweging, die zich thans in ihaar ware socialistisCh-revolutionair karak ter vertoont, gedreigd. Ondanks -dat de 'heer Troelstra Dins dagmiddag in de Kamer erkende, dat zij slechts een minderheid zijn, eischt men de Staatsmacht voor zich op Mede-arbeiders Zoo o-oit, dan zal thans revolutionair optreden allernood- lottigst worden. Wanorde beteekent thans 'honger snood. Eén dag van .staking bv., en de cen tra onzer bevolking zijn. aan den hon gersnood overgeleverd. Géén revolutie dus, diie op wanorde en geweld,, o.p onderdrukking en dwin gelandij zal uitloopen. .Rusland is hier een baken .in zee. Wat we noodig hebben is dit, dat ons volk als één man samenwerkt aan het herstel van het -economisch teven .Dat dit gepaard moet gaan met diep ingrijpende sociale hervormingen, staat vast. Onze iRegeering is daarvan door drongen. Met daden toont zij de eischen van den nieuwen .tijd te verstaan. En zij zal hef blijven toonen, indien haar daarvoor de gelegenheid worde gela ten. De .Christelijke politieke partijen hebben ons toegezegd dat zij ons pro gram .in het parlement zullen verdedi gen. Maar dat -alles wenscihen wij te bereiken langs den weg van orde en recht. Wij zullen voor de verwezenlij king v.an ons program niet treden op revolutionaire paden. Want revolutie kan ons volk slechts ten verderve voe ren. Een .minderheid, die bij de laatste verkiezingen slechts 22 van 'het aan tal stemmen o.p zich kon vereeniigen, dus nog geen vierde deel onzer bevol king, wil ge.heel ons volk de wet voor schrijven. Mede-arbeiders, daartegen- moet krachtig stelling worden genomen. Alle ordelievenden moeten zich als één m-a-n rondom de .Regeering scharen. Gaat in geen -geval, bij welk bedrijf ge ook werkzaam zijt, «in het particu liere, in 'het openbare of wel 'het mijn bedrijf, tot staking «over. Trek u niets aan van bevelen uit bet revolutionaire -kamp. Laat -geen ergere ellende door revo lutie over ons volk komen. Met -ons op voor het recht op Vrij heid, 0-- Arbeid, o-p Orde Een proclamatie van Israelietische zijde. De opperrabbijn- ,-i.n Noord-Holland heeft eveneens een proclamatie uitge vaardigd-. .Hij dringt er bij zijn geloofs- genooten op aan, zich niet bij het op roer aan te sluiten. Langs -parlementai ren en vredelievenden weg z-3-l onze re geering en volksvertegenwoordiging zeker bereid zijn uw -billijke eischen te voldoen. Ook onze oprechte Joodsdie verlangens vinden -ongetwijfeld, voor zoover zij voor -inwilliging vatbaar zijn, bij de -regeer.ingslioh.amen gewillig ge hoor. Maar Iaat o.ns vooral als trouwe staatsburgers rust en kalmte bewaren en o.ns scharen om -onze reveeri-ng. De opperrabbijn rekent er op, -dat gij 11 -op waardige wijze .deze veelbewogen tijden wilt begrijpen. Eerbied voor wet en recht gebiedt u uw Joodsdhen plicht. Onthoudt -u daarom van -a-lies, wat het wettelijk -o-ezag -kan ondermijnen. .De kerkeraden te Rotterdam. De Kerkeraden ,der Ned. Herv. en Geref. gemeenten van Rotterdam,Delfs- 'haven, Kralingen, Feijenoord en Char- lois, hebben aan de .bevolking van Rot terdam -verzocht, de landelijke en de stedelijke overheid, die .niet zullen, na laten het goede voor het ge'heele volk te zoeken, te steunen en tegen den re volutiegeest .met alle kracht op te ko men. Het kan niet geduld worden, dat de .meerderheid des volks -bukke voor een revolutionaire minderheid. Opge wekt wordt er toe mede te werken, dat alle -noodzakelijke hervormingen ge schieden langs den geor,denden weg. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middel burg zijn veroordeeld wegens het een te groote -hoeveelheid ten uitvoer ver boden goederen aanwezig he'bben J. M. G., Vlissingen-, tot 1Ó0 'b. s. 50 d, 'h., rn-et verbeurdverklaring van d-e olie overfr. Distributiewet: J. A. N., R-itthem, tot 50 b. s. 50 d. h. L. D., Middel burg, tot 15 -b. s. 10 d, Ui. overtr. v. 'li. Algemeen- Reglement op den dienst der spoorwegen >B. B., Souburg, tot 15 b. s. 15 d. h. overtr. Art. 438 Sw-b. S. J. S., wed. J. D., Vlissingen, tot ƒ25 b. s. 25 d«. 'h. overtr. eener militaire verordening ,H. ,H., Westka- pelle, H. C. de M., Maassluis, C. J., H. M., beiden te Vlissingen, L. van B., M. G., beiden te Arnemuiden, J. D., Veere, allen tot 10 b. s. 10 d. ill. W. W., Westkapeile, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. W. J. van- den H., P. ;M. M., beiden te Bres- kens, V. V., -Philippine, ieder tot 5 -b. s. 5 d-, 'h. overtr. IJkwet M. van B., Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 -d. h. een te zware vradht vervoeren M. W. K., Middelburg, tot ƒ3 b. s. 3 d. h. ven ten zonder vergunning J. G., zwer vend, tot 1 b. s. 1 d-. .li. op een rijwiel 2 personen vervoeren L. L., Middel burg, tot 0.50 b. s. 1 w. t. D. S., Middelburg, tot ƒ3 b. s. 3 -d, h. z.g. beldeurtje spelen F. van L., Vlissin gen, tof 1 b. s. 1 w. t. overtr. art. 427 Swb. W. .L., Vlissingen-, tot 3 b. s. 3 d-. 'h. ongekeurde visch verkoo- pen M. van B., Vlissingen, tot f3 b. s. 3 d. Ir. overtr. Jachtwet A. D., J. D., beiden te Middelburg, W. D., Vrou wepolder, 'ieder tot 5 b. s. 5 d. li. voor J. D., en 2 -w. t: -voor A. D. -en W. D. F. H. Ni-euwlamd, tot 10 b. s. 10 d. -h. overtr. Lcerpliaht,wet A. de N., Arnemuiden, tot ƒ5'b. s. 5d. h. overtr. art. 425 II Swb. J. -H., St. Laurens, tot 0.50 b. s. 1 d. h. overtr. art. 459 Swb. S. J., Nieu-wland, to.t 2 b. s. 2 d-. 'h. strooperij J. P. P., A. van de V., G. M„ J. J. S., M. R„ A. G„ allen te Vlissingen, allen tot ƒ3 b. s. 3 -d. 'fr. overtr. Arbeidswet A. M. K., Vlissin gen, tot 5 b. s. 5 di h. j. S., Vlissin gen, tot 3 b. s. 1 d. h. rijden met een rijwiel zonder den, stuurstang vast te houden W. S., Middelburg, tot 0.50 b. s. 1 w. t. overtr. Tramwegre-gle- ment J. S., Zier.ikzee, tot 1 :b. s. 1 d. -h. loopen op den ikeerm-uur van het droogdok J. W., Middelburg, tot 1 b. s. i w. t. loop-en over den spoor weg J. M. C. M., Rotterdam, F. van E., E. V., beiden te Souburg, C. van H., Vlissingen, allen tot ƒ2 -b. s. 2 d. h. wateren buiten de bakken J. W., Kou- dekerke, tot ƒ2 b. s. 2 ,d. Ih. overtr. Trekhonden-wet M. W., Gapinge, tof 0.50 b. s. 1 -d'. h. C. W., Gapinge, G. F., Middelburg, .ieder tot 2 b. s. 2 d. h. J. G., Vlissingen, tof 2 X 1 b. s. 2 X 1 d. 'h. fietsen zonder licht S. S., Middelburg, K. J„ Vlissingen, A. C., Souburg, allen tot 2 b. s. 2 d. h. rij den met een wagen zonder licht J. V., K. van S., beiden te Middelburg, ieder to,t 2 b. s. 2 d. ih. dronkenschap M. P., Middelburg, J. S., L., beiden te Vlissingen, ieder tot ƒ2 b. s. 2 d. h. P. J. M. B„ Middelburg, tot 3 b. s. 3 d. 'h. W. F., Atiddelburg, tot 10 b. s. 10 d. h. J. C. M., Nieuwland, tot ƒ5 b. s. 5 d-. h. J. J., Middelburg, tot 3 d. «h. en 6 maanden .Rijkswerkinrichting; inzake ca. A. J., Nieuwland, overtr, art. 314 Swb., beeft de -kantonrechter zich onbevoegd verklaard- daarvan ken nis te nemen en dezelve verwezen naar de arrond. rechtbank te Middelburg ontslagen van alle rechtsvervolging is C. V., Koudekerke, aangeklaagd we- wegens overtr. Trekhondenw-et. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De topic wordt nimmer Uraggegeyeo VERPLICHTE WINKELSLUITING. Mijnbeer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u -voor onder staande eenige plaatsruimte te willen afstaan, waarvoor bij voorbaat mijn welgemeenden dank. Nu de gemeenteraadszitting weder achter den rug is, kunnen ook weer eenige opmerkingen worden gemaakt, n.i. verschillende winkeliers, bijna ailen kan ik wel -zeggen, hebben besloten hun winkels 's avonds om 7 uur te sluiten, vanwege het beperkt .Iichtverbruik. Nu was de vraag van den onderge- teekende, wanneer nu toch eigenlijk de Achtenswaardige Heeren Burgemees ter en Wethouders eens het plan zullen beramen, om tot een wettelijke 8-uur sluiting .te geraken. Volgens -ons zijn er nu voldoende -bewijzen, hoe de winke liers deze wettelijke 8-u-ur sluiting zui len toepassen. De Heeren Gemeenteraadsleden, lie ver gezegd de volksvertegenwoordi gers, vinden het niet eens de moeite waard, vaniwelke richting dam ook, hierover tijdens de zitting maar een woord te spreken betreffende boven staande aangelegenheid. Wei wordt er gedebatteerd o-m den- ee,n of ander ver hooging te geven, maar om de winkel en magazijn-bedienden word.t niet ge dacht. Nogmaals doe ik een beroep op onze Volksvertegenwoordigers, c*m .niet te rug te deinzen en- dit punt aanhangig te maken. De wereld gaat wankelen o.p dit oogenblik, -maar daarom behoeven ook de gemeenteraadsleden niet te wanke len, maar nu eens -daden tot stand brengen, waarnaa-r iedere winkel- en magazijnbediende met verlangen- -uit ziet. Namens het Bestuur der Handels- en Kantoorbedienden, afdeeüng Vlissingen. ERKENTELIJKHEID. Vermoedelijk zal binnenkort voor de meeste Beigen in. Holland 'het schei- dingsuu-r aanbreken-. Wel zijn er die zich zoodanig aan het land hunner bal lingschap gehecht hebben dat zij plan nen vo-eram er vroeg .of laat wel eens terug te keeren -maar allen zullen toch vertrekken met het gemoed vervuld van dankbaarheid; jegens het broedervolk dat .h-u-o onverdroten, gedurende vier lange jaren- gulle -gastvrijheid, gesteund op stoffelijke, zedelijke en geestelijke 'hulp, verleende. Er moet een daad komen als herinne ring aan bet verblijf der Belgen in Ne derland, gedurende den wereldoorlog. Zoo rijst de vraag of dit aandenken zal verwezenlijkt worden onder den ge- bruikeüjken vorm van ge-denksteenen of monumenten met vaag symbolische architectuur, en of wij de m-o-o-ie -Hol- land-sche steden, -die tot dusver betrek kelijk v.rij zijn gebleven van -deze plaag, op deze wijze zullen 'helpen ontsieren Ware 'het niet beter als bewijs van erkentelijkheid; versterking en. ontwik keling té betrachten van de banden die t-usschen beide volkeren aangeknoopt werden, banden die van hoogere orde zijn; daar zij in een tijd- van buitenge wone beproeving tot stand kwamen Een voorwerp dat het zinnebeeld zou zijns van die band-en, en terzelveirtijd zou helpen- tot instandhouding en ont wikkeling ervan; schijnt wel het beste •geschenk te zijn dat wij Holland kun nen aanbieden. «Daarom wordt er voorgesteld te Amsterdam, zijnde d-e -intellectueele, ar tistieke en economische bakermat, mid>- den in een .plantsoen -der Zuidelijke uit breiding, een «Belgisch -paviljoen -op te richten. Het zou van Belgische bouw stoffen gebouwd worden, een versie ring der stad voirmeu, en onder het be heer der -Belgische kolonie -in. Neder land geplaatst worden. In dit «paviljoen zouden geregeld ten toonstellingen van Belgische producten van allerlei aard gehouden, worden en voortdurend zouden dus de Belgische kunst en literatuur, onze handel en in dustrie, ons sociaal -leven e.a. aan onze Nederlandsche vrienden, bekend worden gemaakt een bibliotheek van den meest uiteenloopenden aard zou er on dergebracht worden alsmede een be stendig inlichtingsbureel. Belgische kunstenaars zouden de op dracht krijgen dit gebouw aan te 'klee- den. -Gelijktijdip. zou een dergelijk pavil joen met hetzelfde doel worden opge trokken uit Holla-ndsche .materialen in een -der nieuwe buurten, van Brus sel .of Antwerpen, en daar wederkeerig tot bekendmaking van allerlei Noord- Nederla,ndsche voortbrengselen, op in tellectueel of economisch of eenig an der gebied dienen. Die twee rechtstreeks nuttige instel lingen zouden een veelzijdige wissel werking tusschen beide naties bevor deren. Al de Belgen die iets voelen voor de verwezenlijking van dit gedacht onder dezen of onder een anderen vo-rm, wor den vriendelijk verzocht hun instem ming aan een -der ondergeteekenden te laten geworden,. Ook zullen deze vol gaarne ikennis nemen, van alle andere voorstellen .in verband met de daad van erkentelijkheid; wel-ke ze voor oogen hebben. AND-Ré DE RIDDER. H-UI-B HOSTE. LOUIS VAN DER SWAELMEN. p|a. Vaieriusstraat 201, Amsterdam. VREDE (in aantocht). Vrede galmen, Jubel,psalmen, Klinken luid van Noord tot Zuid Liederkooren Doen zich hooren, Nu de oorlog werd gestuit. Blijde klan-ken, Gode danken, Wordt alom op aard' gehoord, Aller monden Nu verkonden „Vrede 1" 't lang verbeide woord. Vorstentronen, Oude kronen, Wank'len,, storten in het niet Rotsen gruizelen-, Hoofden duizelen Bij wat er in Euroop' geschiedt. Vele braven Zijn begraven 1-n- den kouden, vreemden grond. Betere tijden, Na veel lijden Bloeien, uit hun hartewond. Zegenrijke Vrede, wij'ke Nooit d'olijftak van dees' aard'. Zoete Vrede, Afgebedene Eeuwig zij -uw duif gespaard. Aan de transen dagen glanzen, -Rijst straks weer de Vrede-zon. Reiner stralend; Schooner pralend Dan zij 't ooit te vorem kon, Vlissingen, 14 Nov. '18. F. S. PREDIKBEURTEN ZONDAG 17 NOVEMBER 1918. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Engelsche kerk (Nieuwe Markt). Geen dienst. Gereformeerde Kerk. <N o -o r (d e .r k e r k 9.30 uur Ds. A. H. v. d. KOOI, van Bergen-op-Zoom. 2 uur ,Ds. A. H. v. d. KOOI. 5.30 uur ,Ds. A. H. v. d. KOOI. Biduur voor den nood der tijden. M i id- d e 1 -k e ir ,k Wegens verbouwing gesloten. Christ. Ger. Kerk. 9.30 u.: Docent A. VAN DER HEIJDEN. Bevestiging van candidaat J. CROES. 5 uur Ds. J. CROES, intrede. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Vrijzinnig Hervormden (Eng. Kerk) 10 uur Ds. H. DE JONGE, vsm 'Bergen-op-Zoom. Doopsgezinde Kerk. Geen dienst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 u-u-r Ds. TERNEDEN. 2 uur Ds. TERNEDEN. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. KERKHOF. 2 uur Preeklezen, R1TTHEM. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. TEN HOVE. 2 uur Ds. TEN HOVE. APOTHEEK GEOPEND Zondag 17 November is de Apotheek geopend van den heer A. J. VAN OCKENBURG, Groenewoud. WISSELKOERSEN. 15 -November. Londen 11.45 Berlijn en Hamburg 33.70 Parijs ƒ44.15; Weenen 19.25.

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 5