singen AGE. ft bode DONDERDAG 14 NOVEMBER. KAMEROVERZICHT. kerkvrouw GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads= en Provincienieuws 0€'d vani hun ei>gen is, naar de 'wilder- ir het do,el van. >hun tegenover hun eer- moeten tiet liieht la- zoo mogelijk we brengen, die recht- its alle n en »taat eid te midden der vrees verwij ken vroegere 'Stellen in ve>- te leven, als ze oude 'hebben ge- aan hun deel Er zijn ©enige dat ze d'en weg •reetome aanpas- - biezen'. Doen zij e hulp te hunner i elke wijze waar- Doen zij dit niet gedold en Sym- i ontwaken en hei zeker 'zal komen. niet itelt. :n nze RICHT. Jen avend van 14 »e wind uit Noor- sdeeltelijk bewolkt. wee». Kans on nperatuur overdag, O E R S E N. mber. erlijn en Hamburg Weenen f 16.®. VLISS1NGEN. n.m. 10.05 10.5! 11.3 12.- v.m. 9.16 10.22 11.12 11.58 met band 3.75 2.00 3,25 250 3.25 2 75 2 10 1.56 Lijfjes 1.78 Drsteekkenl.ee orsVokken leeftijd 1.30 inel en Gxfard. Broeken 5.08, iiverse prijzen. ;n ren oenen denheid. por mascid, tevens opleiding oonschrijven etc IE, Amsterdam. ÏNSTBODEN ge- irschillende steden ge loonen. Inlicht, os verstrekt doof Dienstbodenkan- 47, Middelburg. de morgenuren, |„Vliss Courant." der tegenwoor- tn flinke es Bureau „Vlis- t". Lgrrzessje J beneden 18 jaar, It half acht, goed Ibehandeling. „Vliss. Courant een aankomend I jaar. 1 „Vliss. Cour. IZeilrnarkt 7. No. 269 191® VLISSINGSCHE COURANT -«" i in» LEVENSMIDDELEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat opgeslagen hoeveel heden levensmiddelen, met de bedoe ling deze na den oorlog uit te voeren, voor bi.nnenlanidsche behoefte noodig zullen kunnen blijken te zijn, dn welk gevat tot inbezitneming zal worden overgegaan. Vlissingen 14 November 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. VERVOERVERBODEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat de uitgevaardigde en uit te vaardigen vervoerverboden van goederen -en levende have te water in beurtv.aart .niiet van toepassing zijn indien het vervoer gedekt is door een verklaring vanwege den Centralen Ge zondheidsraad te Utrecht. Vlissingen, 14 November 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. STUURLIEDEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat de commissie voor de stuurliedenex,aimen.s aanvangende 3 December 1918 zitting zal houden te 's-Graverihage. Voor verdere bijzonder heden raadplege men Staatscourant no. 265. Vlissingen, 14 November 1918. De Burgemeester voornoemd. VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. PAPIERGAREN. De Burgemeester van, Vlissingen maakt bekend dat de verbodsbepalin gen omtrent manufacturen ook omvat papiergaren en de daarvan vervaardig de goederen. Vlissingen, 14 November 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. BEKENDMAKING. De Commandant der Stelling van de Monden der Maas en der Schelde, (Commando Zeeland) brengt, zulks ten vervolge op zijne bekendmaking van 12 lezer, ter algemeene kennis, dat, indien Gemeenteverordeningen voor de inrich tingen, ,in die Bekendmaking bedoeld, een vroeger sluitingsuur aangeven dan 9 uur 's avonds, het sluitingsuur, in die Gemeenteverordeningen aangegeven, van kracht blijft. Uitgevaardigd te Middelburg, 13 No vember 1918. De Commandant voornoemd, De Viee-Adimiraal, W. C. J. SMIT. Afgekondigd 'te Vlissingen als ter plaatse gebruikelijk, den 14 November 1918. De Burgemeester, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Wederom teen 'belangrijke mededee- Bttg van de regeeri.ng in verband met de economische conferentie te Londen. Toegezegd wordt voor één jaar 375.000 tan broodgraan, inclusief rijst, 80.000 Ion -oliën en vet, 45.000 ton chilüsalpe- I ter, 40.000 ton fosfaat, 25.000 ton py- riet, 300.000 ton maïs voor veevoeder. Alle kans bestaat o.p totstandkoming »an deze overeenkomst en inmiddels ■wordt gewerkt aan, een internationale regeling die ten doel heeft een alge meene en 'billijke verdeeling van de wereldvoorraden van alle landen. Ook fier te lande wordt die regeling voor bereid, en zoodra deze tot stand geko men is, zal de regeering mededeeling doen. Nu de Minister van binnenlandsche 'eelt aan het woord was verklaarde hij dat de regeering langs wettel-ijken. weg "eranderingen wil brengen. Wie tracht 'aags illigale.n weg veranderingen te 'er-krijgen zal de regeering hen op zijn weg vinden en de regeering wijkt niet. I net is .niet de regeering die illegaal b- S'nf en zij zal ziöli krachtig verzetten, leder die den minister wil spreken, kan dat doep. Er kan echter een tijd komen dat bij dat niet meer doet. Dezer dagen, zijn de katholieke arbeiders bij den mi- tester geweest en -men kan uit het ver- Bi der audiëntie zien wat de regee- i.ng wil. Zij stelt prijs op een spoedige Mspwak van, het Nederlandsohe volk I *n zij stelt daarom priis op een spoe dige behandeling 'van het wetsontwerp- "larc'hant in zake het vrouwenkiesrecht. ™en herinnert zich dat de regeering 'n de -troonrede zweeg over dit kies recht, dat zij .later verklaard heeft dat '1 niet aa-n voorstellen dacht. Thans zij ©en belangrijke concessie. Namens de clmisteiijke partijen zegde 1 "teer Smeenk zijn steun toe aan de geering. De 15Ó.000 christelijke ar- tercrs stonden gereed om haar te """en, beweerde hij en het was diit woord dat den Minister aanleiding gaf tot zijn nadrukkelijke verklaring om trent het verzet d.at de regeering zal .voeren. Door den heer Wijnkoop werd fel ge opponeerd tegen de S. D. A. P., die volgens hem de regeeri.ng steunt omdat zij rust en orde wil behouden. De heer Treub zette uiteen dat er een groot verschil is tusschen de revolutie 'bij onze Oostelijke buren en die welke de heen Troelstra hier wil. Ginds is het eeni politieke revolutie ter verkrijging van rechten die wij .al lang 'hebben. Vrijheid van vereeniging en vergade ring, vrijheid van drukpers, algemeen kiesrecht, het is alles hier en aan de gansche democratiseerinig ontbreekt al leen algemeen vrouwen-kiesrecht. Zelf heeft de heer Troelstra gisteren verklaard dat de eerste vrouw het plan had gehad een ontwerp daarvoor in te dienen. Zij geven dus zelf toe dat dit langs ordelijken weg is te bereiken. Het gaat dus om de bezetting van het regeerkasteel. Weliswaar is de heer Troelstra afkeering van geweld, maar zal hij in staaf zijn de orde te handha ven, Denkt de heer Troelstra dan dat de 'heer iRuijs straks zal opstappen en zijn .plaats zal inruimen aan den heer Troelstra Niemand gelooft het dat het zoo zal geschieden. De geheel© voor stelling is made in Germany. Daar kon de revolutie bloedloos verloopen om dat niemand meer sympathie had voor de volkomen verouderde staatsinstellin gen. De heer Treub zag geen gevaar voor een revolutie, omdat slechts een klein getal personen daartoe bereid is. De heer Troelstra telt de stemmen niet meer, hij weegt ze ook. Dat noemde de heer Treub een finale miskenning van het algemeen kiesrecht. ,En wat zal dan het vrouwen-kiesrecht uitwerken, als hij toCh de stemmen .niet telt De rede van den heer Troelstra was er een van allerlei innerlijke tegenstrijdigheden, die nu eens democratisch dan weer an ti-democratisch was, toch ten slotte neerkwam op het tyrannlseeren van de meerderheid door de minderheid, die in flagranten strijd is met de democratie. De Eerste Kamer afschaffen, daar voor wensc'hte mr. Treub zelfs een spoedige beslissing en alle andere pun ten van 'het program hadden de sympa thie van de meerderheid der Kamer, zelfs de uitbreiding van het staatspen sioen daarvoor geld vrij houden in dien de imilitaire lasten werden vermin derd. Wat de regeering moet doen, is den tijd begrijpen, die meer sociale her vormingen vraagt. Wanneer ze deze eisChen inwilligt en met spoed, zal er geen gevaar zijn. Deze rede maakte' veel indruk. Nog zijn veertien sprekers ingeschre ven, De economische onderhandelingen te Londen. (Officieel). Het ministerie van bui- tenlandsche zaken deelt mede Van de Nederiandsche delegatie te Londen is testeren telegrafisch bericht ontvangen, dat, behoudens goedkeu ring door de regeering te Washington, welke is aangevraagd door de geal lieerde regeeringen en door den Ameri- 'kaanschen vertegenwoordiger te Lon- idn, Nederland zal kunnen rekenen op ■toevoer gedurende een jaar van 375.000 ton broodgraan, inclusief rijst, 80.000 ton oJieën en vetten, 45.000 ton chili- salpeter, 40.000 ton fosfaten, 25.000 ton pyrieten en 300.000 ton .maïs voor vee voeder. Al deze voorraden zullen worden, verstrekt, indien een algemeene econo mische overeenkomst tot stand, komt, waarop naar het oordeel der delegatie alle kans bestaat. Bij de uitvoering dezer algemeene overeenkomst zal van Nederiandsche zijde worden medegewerkt aan interna tionale organisaties, welke ten deele reeds bestaan, ten deele staan te wor den 'opgericht en welke ten doel heb ben de noodige maatregelen te nemen om algemeen -een billijke verdeeling der 'beschikbare wereldvoorraden mogelijk te iinaiken en prijsopdrijving te voorko men. Omtrent deze wereldorganisatie, waarover te Londen reeds voorloopige besprekingen werden gehouden en waarvan' de beginselen waarschijnlijk ook op de scheepvaart toepassing zul len vinden, zullen, zoodira mogelijk na dere mededeelingen worden gedaan. De noodige voorbereidingen worden 'hier te lande gemaakt, om gereed te zijn de overeenkomst uit te voeren, zoo- dra zij tot stand zal zijn gekomen. Als er revolutie komt. Men meldt ons van zeer betrouwbare zijdeNaar het gerucht gaat, is van de zijde der Verbonden mogendheden ge zinspeeld op de mogelijkheid dat, mocht hier te lande een revolutie uitbreken, de troepen der Entento zich geneopt zouden zien, in te grijpen. Stellig zou, gelijk in de proclamatie der Regeering is gemeld, de aanvoer van levensmiddelen worden stopgezet. Een spoorwegstaking Men 'meldt aan het Haagsche corres- pondentieibureau van gezaghebbende zij'de Nu de revolutionaire partijen wellicht geen middel onbeproefd zullen laten, om Ihare wensChen door te zetten, moet .men op alle mogelijkheden be dacht zijn. Werkstaking ook in liet spoorwegbedrijf schijnt zelfs niet ge heel uitgesloten'. Toch zou dit de meest onverstandige zet zijn, dien 'men kan doen, omdat dan in weinige dagen de groote steden, waar juist de aanhan gers der revolutiomnaire denkbeelden het grootst in aantal zijn, van den toe voer van levensmiddelen zullen zijn af gesneden. ilMü Vrouwenkiesrecht en nieuwe verkie zingen. De tijdelijke voorzitter van den mi nisterraad heeft 'gisterenmiddag 'in de Tweede Kamer medegedeeld', dat de re geering prijs stelde op een spoedige uitspraak van het Nederlandsohe volk en wensChte dat het ontwerp-JVlarchant tot invoering van vrouwenkiesrecht spoedig zal worden behandeld. Steun van den middenstand aan de regeering. In de gisteren te Utrecht gehouden algemeene vergadering van den Mid denstandsbond is de volgende motie van de Algemeene Winkeliersvereenil ging bij acclamatie aangenomen De Nederiandsche Middenstands bond, enz., gezien den buifenlandsöhen en binnenlaindschen' toestand, uiting willende geven aan zijn gevoelens, ver klaart namens alle bij hem aangesloten organisaties zich volkomen aam te slui ten bij de 'huidige regeering gekozen op democratischen grondslag en verklaart voorts de regeering ia alle opzichten te zullen steunen. De gewezen Duitsche keizer. Naar aanleiding van in oie pers ken baar gemaakte uiteenloopende meenin gen omtrent het karakter van het ver blijf hier te lande van den gewezen keizer van Duitschland, waarbij e, a. ook van interneering werd gespreken, verstrekte men aan het Haagsche Cor- respondentiefeureau aan het departe ment van builenlandsehe zaken de in lichting, dat met den Troenafstand elke betrekking van',' den keizer tot het Duitsche leger had opgehouden te be staan. De „Daily Telegraph", melding ma kend© van 'de vlucht van den gewezen Duitschen keizer, schrijft Als men hem toestaat im Nederland te blijven, wat twijfelachtig is, kan het .alleen, op voorwaarde, dat hij zichzelf gedraagt als burger en niets doet om die wereld te herinneren aam de „ge-" pantserde vuist" of aan de „schitteren de wapenrusting". Wij moeten alles doen, wat :in ons vermogen ligt, om de Duitsche natie te helpen, zichzelf terug te vinden, haar verleden te verlooche nen en ün de toekomst te ziien om de achting vam de imensohheid te herwin nen. De „Daily Mail" schrijft Europa kon niet veilig voor de democratie zijn of iets anders, tenzij de gewezen keizer als een der waarborgen voor den wapenstilstand als gevangene blijft in de macht der geallieerden. Men mag niet toestaan, dat hij aan de gerechtig heid ontkomt. In liet belang van eigen vrede en vei ligheid zat de Nederiandsche regeering, goed geraden, er op staan, dat de ge wezen keizer onmiddellijk Nederland verlaat. 'De politieke medewerker van de „Daily Graphic" schrijft Hier 'heerscht in breede kringen verontwaardiging over het feit dat een onzijdig land asyl verleent aan den gewezen keizer. Daar andere oorlogsmisdadigers zijn voor beeld vermoedelijk zuilen volgen, die nen de geallieerden een waarschuwing tot de onzijdigen te richten, om hen niet te 'herbergen. Lndiien Nederland den keizer -niet in terneert, staat het hem vrij om naar België, of waar 'het Duitsche leger mag zijn, terug te fceeren. Nederland behoort 'hent te interneeren en ails het dat doet, zal het hein aan ons hebben uit fe leve ren, indien. een der vredesvoorwaarden zegt dat hij ons moet worden uitgele verd. Een inzender in de „Daily Graphic" stelt voor den- keizer naar Kiautsjau te verbannen. De „'Daily Express" zegt Een kei zerlijk kasteel in. Nederland zou het verzamelpunt zijn voor Nederiandsche anti-democratische krachten en hef middelpunt van samenzwerende mili taristen. De geallieerden' moeten de uit levering van den keizer verlangen op frond van het bestaande verdrag over de uitlevering van misdadigers. Als hij uitgeleverd is moet liij voor een inter nationaal (hof terechtstaan. Niets anders zal 'het geweten der wereld bevredigen. De „Times" verneemt uit New-York, dat aldaar, te Washington en in andere steden gisteren de 'beeltenis van .den ge wezen keizer verbrand of opgehangen is. De „Tribune" vermeldt telegrammen van gouverneurs van tal van staten der Unie, die eischen, diat die gewezen kei zer zal terecht staan als misdadiger. De rechtsgeleerden zijn het er over eens, dat Nederland alle recht heeft om den gewezen keizer aan de geallieerden uit te leverea De „Manchester Guardian" schrijft Uit ide gevechten, te Berliin blijkt, dat de .monarchie haar aanhang niet verlo ren 'heeft. Dat geeft aanleiding tot de vraag, wat de toekomst van den ex- keizer zal zijn. Hij is in Nederland dicht bij de Duitsche grens. De regeering overweegt, 'wat zij met hem doen zal. Hij kan natuurlijk niet iin Nederland blijven, waar hij zich stellig zou 'bezig houden met 'het smeden van complot ten om hem op den troon te 'herstellen. Nu de Duitschers van hem ontslagen zijn, zou de Duitsche regeering mis schien uitgenooidigdi kunnen worden, een verblijfplaats voor den ex-keizer 1 aan te wijzen, die de Duitsche republiek liet meest geschikt zou voorkomen. Haar keus zou waarschijnlijk ook den geallieerden wel passen en de Neder iandsche 'regeering zou dan den ex- keizer een wenk kunnen geven. Het Velk" schrijft naar aanleiding van deze persuitingen het volgende Het komt ons voor, dat tegenover zulke wenschen, die zich wellicht spoe dig tot eischen, van geallleeade of mo gelijk ook van ®uitsche regeeringsztjde rot de Nederiandsche regeering gesteld, kunnen verdichten, slechts éen stand punt mogelijk is, n.l. dat de vraag of de Duitsche keizer, de kroonprins en de hun vergezellende legerleiders uitge leverd moeten worden, geen vraag is die fiaor Nederiandsche belangen, vrien delijkheden en inzichten beslist moet worden, maar een vraag die geheel Europa, geheel de wereld aangaat en waarover het belang der wereld zal hebben te beslissen, zooals dat door de leiders der thans voortstormende wereldgebeurtenissen beoordeeld zal worden. Protest tegen de gastvrijheid aan den ex-keizer. Dinsdagavond werd in de Doelen te inchem een vergadering gehouden, vanwege de S. D.P.Be zaal was stamp vol onder de menigte werden opge merkt de burgemeester en de groeps commandant, koionei Nypels. Het anarchistische raadslid C. de Coon voerde het woord. Een motie werd aan genomen, om den ex-keizer van Buitsch- land, die zooveel op zijn geweten heeft en hier nu een schuilplaats heeft ge- zosht, aan Duitschland uit te leveren, alwaar hij zich heeft te verantwearden, Het verhoogde broodrantsoen. In verband met de verheoging van het broodrantsoen wordt er de aandaeht op gevestigd, dal het wegens do inrich ting der broodkaarten niet mogelijk is broeden van 280 gram te leveren. Aan de broodkaarten toch zitten geen bons van 288 gram. De bakkerijen kunnen dus vsartoopig niets anders leveren dan breoden van 208 gram of veelvouden daaevan. Het spreekt van zelf, dat dit geen vermindering van het broodrant soen var. 288 gram per dag beteekent, doch dat het publiek zelf de bons, die aan de broodkaarten zitten, over den geheelen duur der Broodkaart moet ver- deelen. Het broodrantsoen. De minister van landbouw heeft be paald' i. Met ingancr van 15 November zal het tijdvak,waarvoor een witte-, bruin-, i rogge- en aanvullinigsbroodkaart gel- j dig is, bestaan uit 10 diagen. 11. Vian. 15 tot en met 24 November (gedurende het 76ste tijdvak) zal op de bons der broodkaarten vermeld zijn hte werkelijk gewicht .der broodsoort, hetwelk op die bonis kan worden ge kocht en verkocht. HI. Met ingang van 25 November, zal op de bons der broodkaarten, in af wijking van het bepaalde 'bij art. 2(1) der distrib'utieregeling van brood, bloem, meel en rogge, vermeld zijn de 'helft van het gewicht der broodsoort, hetwelk op die bons kan worden ge kocht en verkocht. IV. Wanneer de gunstige vooruit zichten blijven zooals zij thans zijn, zal met ingang van 5 December 'het tijdvak waarvoor een witte-, bruin-, rogge- en aanivulfmgsbroodkaart geldig is, be staan. uit negen dagen, zood'at het broodrantsoen' dan 311 gram per dag zal bedragen. Rijst en peulvruchten. Naar het Haagsche Correspondentie- bureau verneemt, heeft de regeering besloten, te -beginnen met de volgende week een rantsoen .rijst te verstrekken van een 'half kilogram per vier weken. Het peuivruchtenrantsoen zal van een half kilognsan per vier weken verhoogd worden tot een 'kilogram. Een en ander is mogelijk geworden, doordien de mi nister van landbouw de beschikking heeft gekregen over de militaire voor raden uit de stelling Amsterdam. Steenkolen en briketten. Naar wij vernemen is order gegeven 10.000 ton brikeffen en steenkolen uit de imarine-voorraden ter 'beschikking van het Rijkskolendistr.ibutiebureau te stellen. 25000 Duitschers over Nederlandsch gebied. Te Maaseyck zijn ongeveer 25.000 Duitsche soldaten verzameld, die den wenseh hebben te kennen gegeven in Nederland te wonden toegelaten. On derhandelingen -zijn met Den Haag ge voerd', .met het gevolg, dat hun zal wor den toegestaan zich op Nederlandsch ge-bied te begeven, mits zij zich laten ontwapenen. Daar men er echter niet op gesteld is het aantal monden in ons land met zulk een groot aantal te ver meerderen, zal den soldaten worden toegestaan dwars door Limburg naar de Duitsche grens te trekken. Hunne wapens moeten zij natuurlijk alle afge ven en achterlaten. De soldaten willen niets liever dan dat men gelooft dan ook, dat de ontwapening en de door- marsch ordelijk zullen verloopen, te meer daar zich een voldoende Neder iandsche militaire macht ter plaats be vindt. VLISSINGEN, 14 NOVEMBER. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF. VRIJDAG 15 NOVEMBER Verslag van de vergadering van de commissie voor het tijdelijk distributie bedrijf op Maandag 11 November 1918, des avonds te 7 uur. Het blijkt, zoowel bij de uitgereikte bonnen voor molton dekens als bij de uitreiking van bonnen voor reparatie- leder en nieuwe schoenen, dat de in gezetenen wel deze bons afhalen om ze 'te hebben., maar ze n.iet alle aanwen den. De bedoeling in bovengenoemde drie gevallen is dat slechts zij een bon afhalen, die dringend behoefte hebben aan de genoemde artikelen en daardoor de bonnen onmiddellijk kunnen 'bezi gen. Van het R. D. K. was kennisgeving ontvangen, -dat 262 vaten geconden seerde melk zullen worden afgezojiden. Deze zullen verstrekt worden aan de mel'kslijters om .hun te kort aan melk aan te vullen. Zij zullen aan hun afne mers zoo mogelijk des Zaterdags, als de hoeveelheid aangevoerde melk schaarsch -is, deze melk 'beschikbaar stellen in hun winkel en op .hun kar ren, tegen. 6 cents >per deciliter. Aan winkeliers .kan deze melk niet worden verstrekt en voor melksalons is een bestelling onderweg. Ter vergadering verschijnen afge vaardigden van de melksliifers-vereeni- ging „Ons Belang" fe dezer stede, om eenige zaken aangaainde de meikdistri- butie te bespreken, waarbij tegenwoor dig was de ambtenaar van 'het distri butiebedrijf, belast met de uitreiking en in ontvangstnemlnig der melk aan de Vlissingsche melkinrichting. Deze amb tenaar zal gedurende eenige dagen den ganschen dag aan .deze inrichting te genwoordig zijn om te oonstateeren, dat de -uitreiking zoowel van volle .melk als tapte- ten karnemelk naar billijkheid geschiedt. Er blijken melkstijters te zijn, die te veel -melk ontvangen, en anderen die te weinig ontvangen. Deze toestan den zullen worden verbeterd en ge tracht zal worden om de thans inge voerde rantsoeneering in goede banen te leiden. Op ondermaat wegens schuim zal nauwkeurig worden gelet. Aan den melkhandel van de -Lange zal kennis gegeven worden dat hij alleen, recht op rijkstoeslag zal kunnen bekomen van melk, welke over de Vlissingsche melk inrichting heeft geloopen. Er zijn voorts nog andere leveran ciers, die de melk niet over de Vlissing sche melkinrichting 'brengen, ook zij ontvangen daarom geen rijksbijslag. Voorts zijn er eemigen, die hun melk thuis 'houden om daaraan een andere bestemiminv fe geven. Hun .namen zul len bekend' gemaakt worden aan het ministerie van landbouw enz. en aan het rijkskantoor vooir melk en kaas te 's-Gravenhage. Zooals reeds 'meermalen, wend aan getoond, bedraagt fedeelte van 10 cents voor melk voor zieken en zwak ken- 7/2 cent. Het beste zal zijn, dat de ingezetenen 2 -bonnen- van een liter af geven om daarop dan l'/2 liter te beko men, hetzij in eens 'Of in portiën. 'De oommissie betreurt het dat zij er eerlang zal toe moeten overgaan, 001 eenige mel'kslijters 'uit te slufiten wegens verschillende eigenaardige behandelin gen van hun clientele. Ook aan het fi liaal van de coöperatieve melkinrich ting „Walcheren" zal nauwkeurig .gelet wonden, op de beschikbare tap'te- en karnemelk.

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 1