LAATSTE wapenstilstand i voor aaji- ;n noK dit ge teekend kun- ins. eenigszin-s nd >1 misschi. nste gt funstip aan.de .hunkert onmid.de Duitsche ger niet Oostenrijk en Tur- quaestie yan en- y wiet vrij groots xonstateerd. Tuirksche bla- dat de vijande- zijn en een is. zoo naar mmidideHijke uit- ':ische militairen verlangt, daar aan de eerlijk- 'redeswil gelooven werkelijk niet ver- e groot het vredes- is. ARDEN DER ERDEN. van „de Tel." seint .ik, van,-diplomatie- ibesprekingen tus- n te Parijs de vol- 11 voor den wapen- schland overwogen an Elzas-Lotharin- le iegers en :tz en Straatsburg oepen aile bruggehoofden de Amerikaansclie de fabrieken en rupp te Essen door ransche troepen Helgoland door de n de Duitsclie oor- ;sman is het waar- :e punten de voor- taking -der vijande- liien, terwijl tevens de vredesconfe- ;ehouden zou wor- HARINGEN. iHause heeft mede een verklaring, die fgevaardigden voor was goedgekeurd, eenzijdig optreden 'digde Ricklin werd ng staat allereerst, ringsche kwestie in urend op den. voor- n, maar dat de El- laar zelf niet over' Het militaire re- alle politiek leven, erd van zijn grond- leroofd. geering de veertien heeft aanvaard, is sche kwestie nog worden. Fransche Nationale lordeaux, door den orlog genoopt, met deii afstand van goedgekeurd, n uit Elzas-Loflia- toen tegen gepro- 15 vertegenwoordi- otharingen in het i (in 1874) volgens kiezers, onverwijld woners van Ëlzas- gelegenheid te stel- id hun meetiing uit den Rijksdag heeft iche afgevaardigde >en op het wetboek t van prof. Bluunt- artikel 286, waarin fstand van gebied worden door goed- oners, mits hun be- d is genomen, on in den Rijksdag tig onthaal vinden, r toch geen uitzicht van hun wenschen 's van. Elzas-Lotha- ingetreden, vooral sland voor het ont- euwen oorlog vree- n van Elzas-Lotha- er toe 'beperkt, op ke rechten voor liet westie van den af- I geworden, ten, meenen, dat de zas-Lotharingen het schouwt, zicii thans nig van haar lot uit it aan, dat niemand lew. EN OOSTENRIJK. schrijft: De ver- cliland tot Oostcn- het oogenblik dui- pölitiek en ook de ,g hebben steeds te- iiooten aan den Do- ingen getoond, die edkeuriuig wegdrce- iehocven wij nu niet dezen afzonderlijken -Hongarije. y" zegt i 'De vröes, van 'de binnenland de dubbele inonar- ri.ge bondgenooiea .is .nu bewaarheid- hebben nu geen doorlog heeft Euro- ui gerukt. Dat Oos- „rük-Hongarije bezweken is, is het natuurlijke gevolg van den strijd der n3nenJMagdeburger Ztg." merkt op, i't 'verdwijnen van Üostenrijk-Hon- riie Duitschlands politieken toestand pruemakkelijkt en vereenvoudigt. Men Shoeft nu niet meer de monarchie te j€.n waartoe Duitschiand zich mis- ÏÏhS andersTnog bij de vredesonder- f „nclitiEren had verplicht gezien. De Juipziger Neuesten Nachrichten" 'De oorlog heeft een valschen brit Zan de oogen weggenomen en wij zien Oostenrijk .nu, zooals het werkelijk .is. Wji zullen daarin berusten en alleen oi onze Duitsche volksgenooten ont ken Wij zijn bevrijd van den last van. Lr'bondgenootschap. Wij zullen nu op ens zelf 'aangewezen zijn en geen be- kmmeringen meer ondervinden door ethische overwegingen. ,0es Frankfurter Ztg." zegt Daar Oostenrijk-Hongarije no,g alleen op pa- ïjer 'bestaat, heeft een erkenning der •fsjecho-Slowaken en der Zuid-Slaven „e'n werkelijke beteekenis meer dat rs"ffeen zaak der Oostenrijksch-Hon- (jaarsche «peering, doch van de andere volken der monarchie in de eerste plaats is het zaak, dat Duitsch-Oosten- [iik ook zijn .rechten tegenover de Sla- en Wilson doet gelden. Het „Hamburger Fremdenblatt" meldtWij moeten ons geen illusies maken, dat men in Wecnen nog uit de al»eheele ineenstorting kan redden, wat to".rcdden is. Poor innerlijk verval is Oostenrijk-Hongarije ertoe gekomen, zonder Berlijn Wilson om vrede te ver- roeken en bedenkelijke aanbiedingen te deen. Dat is de waarschuwing, die de oebeurtenissen ons geven. De „Vorwarts" schrijft De Oosten- rijksche regeering spreekt slechts van de dynastie, in wier naam om .capitula tie en wapenstilstand verzocht1 is, zon- éar het resultaat van de Duitsche on derhandelingen af te. wachten. Geen wonder, dat de heele iwereid za! mee nen, dat de keizerlijke regeering met een trap aan den stervenden leeuw een genadiger vrede wil verwerven. Het voorstel tot een. afzonderlijken vrede wil de Duitsch-OÖstenrijkers opofferen om daardoor tegelijk de Tsjechen vast ie houdCH^en de Entente met een Sla visch Oostenrijk genadig te stemmen. Haar Duitsciliiaud en Duitsch-Oosten- rijk zullen niet ondergaan. Voor de „Berliner Morgenpost" be staat er .geen twijfel aan, dat de oplos sing varT'het wapen'bondgenootschap, dat zoo roemrijk de Donaumonarchie met het Duitsche rijk verbond, niet het juiste middel is, de vijanden van Oos- tenrijk-Hojvarije gunstiger te stem men. in elk geval zou een gezamenlijk optreden op het vredescongres toch nog meer voor de monarchie hebben kunnen redden dan deze houding, wel ke Oostenrijk-Hongarije volkomen iso leert. De „Tagliche Rundschau" zegt Wij zullen niet wanhopen, daar deze .keer in de omstandigheden ons voor geen nieuwen toestand plaatst. Na den af val van Bulgarije was dit te verwach ten. Wij hebben onze armen nu vrij en bevrijd van politieke verplichtingen, die onzen toestand op de vredesconferentie slechts moeilijker gemaakt hadden. IS WAPENSTILSTAND GEWENSCHT Van in politiek opzicht onafhankelijke zijde wordt aan de „Frankf. Ztg." ge schreven Zou aan president Wilson's verlangen, dat de Duitsche regeering zulke wapenstilstandsvoorwaarden aan nam, dat een yerdere militaire tegen stand onmogelijk ware, gevo g worden gegeven, dan zou daardoor niet alleen Duitschiand, maar oek Wiison zeif uit geschakeld worden uit de factoren, die den doorslag geven voor de vredes voorwaarden. Zijn 'eigen positie ais scheidsrechter in de wereld berustte en berust alleen daarop, (Jat de Duitsehe militairs macht minstens zooveel beiee- kent, dat zij zonder hulp vjin de Ame- tikaansche (rsepen in geen geval tof onderwerping kan worden gedwongen. Indien dit anders ware, dan zouden de ongetwijfeld bestaande volstrekt esihan- deibare elementen in de overige vijan delijke landen de bovenhand krijgen en •n staat zijn den president na hoffelijken dank voor zijn hulp volkomen op zij te schuiven. Zijn rol ware dan afgeloopen, tenzij "'j zou besluiten tot een oorlog tegen zijn tegenwoordige bondgenooten. Aan dezen staat van zaken had ook de Duitsche regeering zich op dit oogen blik moeten houden. Hoezeer een wa- penrust in het bsiang van het vermij den van verder bloedvergieten wen- scbelijk was en is, toch zou het zeer zeker juister geweest zijn, het aanbod van een wapenstilstand niet zoozeer op den voorgrond der besprekingen te schuiven, als inderdaad geschied is vredesonderhandelingen konden en ""nnen ook zonder wapenstilstand Paats hebben, indien de vijand blijft staan op een voortzetting der slachting. ÖUlTSCHLAND's ANTWOORD. Tc Parijs beschouwt men de jongste Eneurlenissen ais de totale ineensrtor- van de Middenrijken. Men merkt P 'dat, iho'ewel hun legers nog weer- "ad bieden, de burgerlijke elementen 5 0verwonnen verklaren. Voortaan >men de definitieve overwinning ee" zekerheid. von Ze zcl<er,lcid zal de basis van de rwaarden voor den wapenstilstand welke de geallieerden zuilen op leggen en die weldra zulien 'bekend worden. Het „Journal des Debats" merkt op, dat deze voorwaarden zoodanig zullen zijn, dat het onwaarschijnlijk is, dat Duitschiand ze aanneemt. Vermoedelijk zullen de besprekingen voortduren, ter wijl de legers te velde blijven, totdat Duitschiand, van het zuiden en oosten in den rug aangevallen, erkent, dat liet onmogelijk langer stand kan houden. Gebeurtenissen in Oostenrijk, Roemenië en Polen zullen 'het tot capitulatie dwingen. EEN VERZOEK VAN OOSTENRIJK AAN DE ENTENTE. De Oosfcnrijk-iHongaarsclie regee ring (heeft tegelijk met haar nt>ia aan staatssecretaris Lansing den inhoud der nota. .meegedeeld aan de Fransche, Eugelsc'ne, Japansche en Italiaansche regeering met het verzoek, de in de nota vervatte voorstellen ook hunner zijds goed te keuren en ze bij president Wilson te steunen. 'De Oosfenrijksche minister van bui- tenlandsche zaken graaf Andrassy heeft gisteren aan- staatssecretaris Lansing het volgende telegram gericht Na de leiding van het ministerie van buitenlandsche zaken te hebben over genomen, 'heb ik het officieele ant woord op uw nota van 10 October u toegezonden, waaruit u zult vernemen, dat wij in alle punten de grondbegin selen aannemen, welke de president der Vereenlgde Staten in zijn verschillende verklaringen heeft neergelegd. In overeenstemming met het streven van den heer Wilson tot voorkoming van -toekomstige oorlogen en tot instel ling van 'n volkeren-familie, hebben wij bereids voorbereidende maatregelen getroffen, opdat de volkeren van Oos tenrijk en Hongarije hun toekomstige politieke inrichting volgens eigen wensch ongestoord kunnen bepalen en ten uitvoer brengen'. Sinds keizer Karei de regeering aan vaard heeft, was het slechts zijn stre ven den oorlog Ic beëindigen.Meer dan ooit is dit thans de wjensoh van onzen vorst en van alle voltóen van Oosten rijk en Hongarije, dis overtuigd zijn, dat hun toekomstig id' slechts in een vreedzame wereld, 'vrij van de beproe vingen en ontberingen van den oorlog verzekerd kan zijn. Ik wend mij derhalve .onmiddellijk tot u, mijnheer de staatssecretaris, met het verzoek, bij den heer president der Vereenigde Staten pogingen te doen, dat in het belang der menschheid en in het belang van alle voikeren, die in Oostenrijk-Hongarije leven, een onmid dellijke wapenstilstand on alle fronten van Oostenrijk-Hongarije tot st2.nd ko- m-e, en dat daarop de inleiding tot vre desonderhandelingen volge. DE AFVAL VAN OOSTENR' JK- HONGARIjE. De „Evening Journal" erkent :het on metelijk belang van de Oostenrijksche nota. De „Westminster Gazette" zegtDe overgave van Oostenrijk is ongetwij feld geschikt om het Duitsche moreel snel te doen zakken. De Duitschers zul len inzien, .dat hun toestand nu hope loos .is. Nu Oostenrijk-Hongarije uit geschakeld is en de blokkade in het Oosten gesloten is, behalve langs den weg door Oekraine en de Zwarte Zee, moet de economische toestand van Duitschiand, die reeds slecht .is, heel spoedig no" veel slechter worden. De hulpbronnen van de geallieerden maken een verderen militairen weerstand voor langen tijd onmogelijk. De „Pali Mall Gazette" merkt op De Oostemriiksahe nota Heeft alle ken- teekenen van. een werkelijke overgave. Een oplossing van het Oostenrijksche front zou Duitschiand dwingen in het Zuiden en Zuid-Oosten oorlog te voe ren, waardoor wij in veel beteren toe stand zouden komen, dan tot nu toe. De „Globe" zegt Oostenrijk heeft door zijn overgave meer wijsheid aan den dag gelegd dan gedurende de laat ste 4 jaar en aan Duitschiand den weg gewezen, dien het te volgen Heeft. De „Star" schrijft, dat, indien Oos tenrijk dezen stap gedaan heeft met toestemming van Duitschiand, Pots dam moet weten, dat het spel verloren is. Indien Oostenrijk gehandeld heeft zonder medeweten van Duitschiand, dan is Duitschiand de ellendige dupe daarvan geworden en kan het onmo gelijk langer volhouden. DE DUITSCHE PANIEK TE ANTWERPEN. Een bijzondere correspondent van „de Tel." meldt Iedere trein uit Antwerpen brengt 'Duitschers en Oostenrijkers aan, met heele karrevrachfen bagage. Weinigen, geven zich de moeite, hun gevoel van opluchting te verbergen, nu ze zich in veiligheid weten, en laten gemakkelijk een en ander los over den toestand en de stemming te Antwerpen. Het aantal militairen groeit er zien- deroogen aan. Dag en nacht trekken colonnes infanterie met een geweldigen trein door de stad. Alle hotels zitten bomvol, en de scholen heeft snen geslo ten .om ze ter beschikking van dc ge wonden te stellen, die in massa van liet front worden aangevoerd. De burgers zijn verplicht, de militai r-en te herbergen. Van den last der in kwartiering kan men zich echter we! afmaken, do-or aan de Konnnandatur een matras en twee dekens te bezor gen. Onder dc activisten is een ware pa niek uitgebroken, vooral sedert men vernomen heeft, dat de meeste groote kopstukken «reeds veilig en wel in Ne derland zijn aangekomen. Op- de re dactie van het fameuze „Vlaamsche Nieuws" zijn nog een paar stakkers achtergebleven, die door middel van schaar en lijmpot den terugtocht der hoofdredactie moeten dekken. Zater dag verscheen er nog een oproep tot de Vlamingen, in, opdat zij hun recht „tot op de barricade" zouden verdedi gen. fntusschen zit de hoofdredacteur Verhulst heldhaftig in Nederland Het Centraal Vlaamsch Persbureau heeft een nota gepubliceerd, waarin verteld wordt, dat de leiders van het activisme alleen maar op de vlucht ge gaan zijn. om zioh te onttrekken aan een militaire en „Vlaamsch-o.nkundige" justitie, waarvan zij de wettigheid ont kennen, maar dat zij. zich dadeliik ter beschikking van het 'militaire gerecht zullen komen stellen, na het sluiten van den vrede In deze nota verklaren de misselijke landverraders ook, dat zij een „Gebeurlijke amnestie" natuurlijk van de hand wijzen In den Raad van Vlaanderen werd plechtig besloten, dat alle „Gevolmach tigden" den terugkeer der Belgische autoriteiten vastberaden zouden af wachten. Den volgenden morgen von den de heeren elkaar terug op... het passen-bureau ieder hunner had voor zichzelf gedacht, dat hij er #iel de éénige zou zijn 'Gisteren kwam ihier te Roosendaal asm de Kortrijksche activist Achille Delbècque, en weer zag men René de Clercq passeeren, die al zeer bijzonder Ln de gunst van de Duitschers moet staan, want hij mag nog steeds heen en terug reizen. EEN PROCLAMATIE VAN AARTS HERTOG JOZEF. Aartshertog Jozef van Oostenrijk heeft een oproep gericht tot de bevol king, waarin hij meedeelt, dat de ko ning ihem heeft opgedragen te midden van de uiterst moeilijke omstandighe den een oplossing tot stand te brengen, welke in overeenstemming met den wil van de natie de volkomen zelfstandig heid van het land zal verwezenlijken. Ook zuilen de buitenlandsche betrek kingen evenals de aangelegenheden van het leger in volkomen zelfstandig heid worden geregeld de vrijzinnige richting zal met inachtneming van de belangen van 'breede volkslagen wor den ingeslagen. Onmiddellijk zulien stappen worden gedaan voor het ver krijgen van vrede, terwijl ter waarbor ging van den vrede het land in den Volkenbond zal treden. Ais hoogste doel geldt de integriteit en eenheid van het staatsgeihied. Ten .slofte richt de proclamatie zieli tot alle patriotten mei, een beroep, om alle veeten en persoon lijke belangen ter zijde te stellen en zich ter verzekering van de orde van het land in dienst te stellen van de groote zaak van het volk. DE HOUDING VAN TURKIJE. Reuter -verneemt dat versohillende Turksche persoonlijkheden zich in Zwitserland ophouden. Naar verluidt zijn zij sinds maanden druk 'bezig met iemand in contact te komen, die vredes onderhandelingen met 'hen wil begin nen. .Het zou onverstandig zijn hieruit te bestuiten, dat de toestand met be trekking tot Turkije de laatste dagen eenige verandering ondergaan heeft. DE AMERIKAANSCHE HULP. Gedurende de maand, sedert 27 Sep tember, toen de Amerikanen het groote offensief in de Argonne begonnen, heb ben, naar Reuter meldt, 33 Duitsche divisies naar schatting 70.000 man aan dooden en gewonden en 20.000 man aan gevangenen verloren. Voorts ver loren deze divisies 137 kanonnen en een enorme hoeveelheid materiaal, waaronder 10.000.000 granaten 230 vijadelijke vliegtuigen en 23 ballons werden in luchtgevechten of door af weergeschut naar beneden geschoten. In hun aanvallen over een front van 32 K.M. bevrijdden de Amerikanen 55 dorpen, waaronder Varennes, Mont- f?.?on en Grand Pré en heroverden 375 vlerk. K.M. terrein. De Spaansche griep. Te Amsterdam .hebben, naar het „Hbkt." meldt, de zes gemeente-artsen die belast zijn met het geneeskundig schooltoezicht, zich' in groote meerder heid verklaard vóór het sluiten der scholen met het oog op de Spaansche griep. .Is liet blad goed ingelicht, dan zouden vijf der zes artsen voor sluiting van aile scholen zijn en zou de zesde alleen' sluiting wenschen van die scho len, waarvan de leerlingen niet in over bevolkte woningen gehuisvest zijn. Gisteren zijn te Hilversum drie open bare cn een .katholieke school gesloten, resp. voor 14 en 8 dagen. Aan de Gooische H. iB. S. te Bussum, waar gis teren de lessen zouden 'hervat worden, werd opnieuw vac. ntie.gegeven, thans tot 4 November, daar eenigen van de leeraren en nog 45 van de 225 leerlin gen door de Spaansche ziekte waren aangetast. De overige inrichtingen van onderwijs te Bussum blijven voorloopig ook nog gesloten. Te Heerenveen zijn gisteren de openbare lagere scho len tijdelijk gesloten. De openbare lagere school, .de Chr. school en de rijksnormaalschoo! te Tholen zijn ge sloten. Te Finsterwolde. zijn aile scholen gesloten. De colleges aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zijn voor onhepaalden tijd gesloten. Binnen korten tijd zijn er twee studenten aan Spaansche griep overleden. Te Zaandam breidt de ziekte zich in de laatste dagen meer en meer uiter komen ook enkele sterfgevallen voor. De H. B. S. en de school voor M. U. L. O. zijn tot 11 November gesloten. Bij -de lagere scholen geschiedt de sluiting klasgewijze, naar .de schoolarts dit noodig oordeelt. Men voorkomt op die wijze, dat de kinderen- onnoodig naar huis worden gestuurd, waar zij vaak in dompige vochtige vertrekken moeten verblijven in plaats van in de ruime, goed geventileerde schoollokalen. Het gemeentebestuur heeft de besturen der bijzondere scholen uiigenoodigd een zelfde gedragslijn te volgen, onder me- dedeeling, dat de schoolarts bereid is zijn medewerking te verleenen. Te Almelo zijn van 22 tot 28 dezer 30 personen gestorven, waarvan 27 aan Spaansche griep. Men meent te kunnen, bespeuren, dat liet aantal ziektegeval len vermindert. Gedurende de loopende maand- zijn reeds -overleden 137 per sonen, waarvan 116 aan Spaansche griep, tegen 11 personen gedurende de geheele maand October 1917. Onder de militairen te Amersfoort breidt het aantal -gevallen van Spaansche ziekte zich ernstig uit. Het hospitaal ligt thans vol. Maandag is het eerste sterfgeval aldaar voorgekomen. Ook onder de pas in het kamp van Zeist ondergebrachte vluchtelingen uit Noord-Frankrijk is de ziekte heerschende. Gisterenmo-rgan viel uit de 3e ver dieping van een perceel -Kuiperstraat te Amsterdam een kind uit het raam. Het werd voor .dood opgenomen. Te Ewijk is een landbouwer, die -een wa gen met lurf van den dijk reed, tegen een boom gereden, zoodat hij tusschen de vracht en -den iboom bekneld geraak te -en dientengevolge werd doodge drukt. Te Weert had gisteren een incident plaats dat gelukkig goed af liep. Vele wandelaars hadden zich naar de grens begeven teneinde de vluchte lingen te zien aankomen. Door het ge- drang was de bescherminGsdraad voor de -electriscne -draden bezweken, met gevolg, dat eenige jongens en een jon ge dame bewusteloos werden, Gelukkig was slechts een zwakke stroom op den draad. Maandag had op de Rubber fabriek „Vredestein" te Loosduine-n een ongeluk plaats dat betrekkelijk goed afliep. Doordat een jongen de kraan- opende van den 'benzineketel werden een 6-tal a-rbeiders met dat vocht be spoten. Wijt deze bij het iasschen der staaldraden in de handen een soldeer- lampje gebruikten, vlogen twee man nen geheel in brand. Met wonden over dekt moesten ze .naar het ziekenhuis vervoerd worden. Vier anderen kwa men er met lichtere wonden af. De heer S. te Geste!, .is bij het puin storten in het water geraakt en verdronken, in een draaikolk van'de Dan-nui. Op zijn hulpgeroep kwamen verschillende per sonen toegesneld, doch konden geen hulp verleenen. ,Na 2 uur dreggen is het lijk opgehaald. De sergeant M. W., ingedeeld bij den etappendienst te Rotierdame is in bewaring gesteld als verdacht van spionnage. Hij wilde inlichtingen over zijn eigen dienst, voornamelijk betref fende opgestelde voorraden, welke ge heim moesten, worden gehouden, aan een Duitscben inlichtingsdienst ver'koo- pen. Een aanstaand familielid was mede in de zaak betrokken, cc::..- connecties aan met een Duitsch agent. De overdracht der stukken zou Zater dagavond op den Westersingel plaats hebben op den afgesproken tijd be vonden de drie mann.en zich op de aan gegeven plaats. Er ontstond echter -on- eenigheid omtrent den priis. Plotseling ontpopte -de gewaande Duitsche agent zich als een Rotterdamsdi politie-re- ehercheur, die hem daarop arresteerde. W. beweerde waardeiooze inlichtingen te hebben willen verkoopen. Hij is thans voor de militaire autoriteiten ge bracht en gehoord. Onderzocht moet worden in hoeverre de stukken waarde hebben, In .zijn woning aan de Maurifs- straat te .Rotterdam is gisterenmorgen -op telegrafisch verzoek van den bur gemeester van Jenseke gearresteerd G. K. 'Deze wordt ervan verdacht.-den heer P. ie lerseke, voor 2700 te hebben opgelicht, door niet-leveren van een partij ledige vaten. Zoo-dra dc heer P. de vaten ontving, zou hij zijn vriend, die te Rotterdam woonde, order geven, het geld uit te betalen. Zaterdagmor gen kreeg de vriend liet bewuste tele gram uit lerseke en betaalde. Toen de vaten niet aankwamen, werd de heer P. ongerust -en- informeerde 'bij zijn vriend1, waarbij bleek dat liet telegram valsch was. De heer G. K., die het geld ontvangen- heeft, blijft volhouden de vaten verzonden te hebben en niets van het telegram af te weten. In Duitschiand is men er toe over gegaan, schepen voor d-e binnenscheep vaart van ge wapend beton te bouwen. Op een Zuid-Duitsche werf .is men ge reed -gekomen met den bouw van een betonnen motorschip van 50 ton, 25 meter lang en 4.42 meter breed, dat gedreven wordt door een motor' van 45 P.K. De betonnen- huid is 4 e.M. dik, de bodem 4'/2 -cM. De voordeelen van liet bouwen van dit soort sohepen zijn een belangrijke besparing aan ijzermate- riaal, bouw- en onderhoudskosten, ter wijl de bouwtijd veel korter is-dan van houten of ijzeren schepen. Bovendien zijn -b.etonschepen beter bestand tegen zwaren druk en tegen stoofen en zijn eventueels reparaties gemakkelijker aan te brenGen. HULDIGING BELGISCH KONINGS PAAR. In het Ned-, comité voor het aanbie den van een. nationaal huldeblijk aan het Belgische Koningspaar, teneinde in den persoon dezer vorsten het geheele Belgische volk te eeren en te huldigen, heeft o.a. zitting de heer D. L. ,H. van Raalte, directeur der Vlissingsche Duin waterleiding-maatschappij. DE KONINGIN BEZOEKT DE VLUCHTELINGEN. 's-GRAVENHAGE. Wij vernemen dat het voornemen bestaat dat 'H. M. de Koningin de Zuidelijke provincies des lands zal bezoeken, in verband met de herberging van vluchtelingen. Het voornemen fyestaat om te be zoeken Staats-Vlaanderen, Noord-Bra bant en Limburg. :H. iM. zal morgenochtend vroeg per- trein. de residentie verlaten en wordt Vrijdagavond weer terugverwacht. BRAND IN EEN MILITAIRE KAMP. AMERSFOORT. Gisterenavond is in liet militaire kamp Vlasakkers bij Amersfoort de bataljons-barak tri de pót V afgebrand, waarin -de magazijnen en ateliers gelegen zijn. De barak bevond zich midden in het kamp en stond onmiddellijk aan alle hoeken 'in brand. Ook twee andere barakken in de on middellijke omgeving zijn voor een klein deel vernield. .Een uur tevoren was er reeds brand uitgebroken in de woonbarak der 2e compagnie Ordeverstoringen of belemmeringen van het blussChingswerk kwamen ech ter niet voor. Wel -is er veel gestolen, naar aan leiding waarvan vier militairen gear resteerd zijn. 'De materieele schade is buitenge woon groot. EEN CONVOOI AANGEKOMEN EN VERTROKKEN. ROTTERDAM. Hedenmorgen is een En-gelsch co-nvooi van 9 -schepen uit den Waterweg vertrokken, en een Engelsch convooi van 6 schepen alhier aange komen. DE SPAANSCHE GRIEP. 's-GRAVEN'HAGE. Naar wij verne men wordt door Burg. en Wetli. -over wogen tot sluiting van alle openbare inrichtingen van onderwijs, in verband met hei heersohen van de Spaansche griep. Zij zijn met den Bond voor vaea.n- tïebezigheden in overleg getreden omtrent -een regeling, waardoor het mogelij,k zal zijn om de leerlingen van de gestoten scholen bij goed weer in de buitenlucht bezig te houden. GEEN DUITSCHE AANVULLENDE NOTA AAN WILSON. KEULEN, 30 Oct. (V. D.) Uit Berlijn wordt aan de „Köln. Zeitung" gemeld, ■dat -omtrent het bericht, als zou door de Duitsche regeering een aanvullende nota naar Washington zijn gezonden, ter bevo-egder plaatse niets bekend is. VAN HET ITALIAANSCHE FRONT. LONDEN. Wij vernemen officieel dat het aantal Oostenrijksche gevangenen tot 20.000 is gestegen. DE OOSTENRIJKSCHE NOTA AAN WILSÓN. WEiENEN. (V. D.) -Het uitvoerend comité van de Duitsch-Oostenrijksche -nationale vergadering .besloot dc aan Wilson te zenden .nota .in de morgen te houden bijeenkomst ter vaststelling voor te leggen. GEEN ROEMEENSCHE OPMARSCH. KEULEN, 30 Oct. (V. D.) Volgens een telegram uit Berlijn aan de „Köln. Volkszeitung" is het bericht van een Roemeensciien opmarsch in -de Du- -broedsja niet juist. Ook het bericht vap liet opblazen van de spoorwegbrug bij Brania is uit de lucht gegrepen. EEN MIDDEL TEGEN SPAANSCHE GRIEP. Het „Wiener Klinische Wochen- schrift" publiceert een opzienbarend werk van den Weensclien doctor Leit- ncr, die zegt, dat de verwekker van de Spaansche griep de SSreptococcusbacii is, die gedood kan worden 'd-oorjnspui- t-ing van sublimaat. Van de eerste 22 op deze wijze behandelde gevallen van longontsteking stierf geen enkel pa tiënt. Het sterftecijfer is van 80 ge daald tot nul. *%V .E E R B E R fc HTT™- Verwachting tot. den avond van 31 October Zwakke tot matige Zuid oostelijke tot Zuidelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk nog wei nig of geen regen en iets kouder. WISSELKOERSEN. Londen 11.25 Berlijn cn Hamburg 35.75; Parijs ƒ43.15; Weenen 20.75. r

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 3