Stads= en Provincienieuws INGEZONDEN STUKKEN gen. In ide eerste plaats zij, die nog schoenen „in nota' 'hebben, zullen wel geholpen worden. Besloten werd tot de oprichting van een landelijke .inkoop-coüperatie. Vluchtelingen naar Nederland. Het Corr.-Bureau meldt: Tengevolge van verschillende omstan digheden is de mogelijkheid nieUuit- geslcShfcn, dat in de naaste toekomst we derom vluchtelingen uil Noord Frank rijk en België een toevluchtin ons land z'sticn zoeken. Zoodra die mogelijkheid zich voor deed, heeft de minister van Blnnenland- sche Zaken aanstonds de noedige voor zorgsmaatregelen getroffen. Reeds Dins dag j 1. had de heer Ruys de Beeren- brouck besprekingen aan zijn departe ment met de personen d e als regee- rings-gedelegeerden in de Zuidelijke provinciën zullen optreden. Ook met het militair gezag, dat bagrijpeiijkerwiyze den eersten stroom zal hebben op te vangen en in de juiste bedding te leiden, heeft overleg plaats gevonden. De groote moeilijkheden, welke vergeleken met den toestand in 1914, uit >ten bestaan- den voedselnood vooitvloeien, zullen allicht kunnen overwonnen wordzn door de medewerking van de Relief com missie, met welke mondeling door de regeering overieg is g6pleegd. De wijze waarop, zoo noodig, de vereischte levensmiddelen van deze commissie be trokken zullen worden en gedistribu eerd, wordt, door een commissie ad hoc, weike de minister in same.nwepking met den Opperbevelhebber instelde, voorbereid. Eindelijk zijn reeds de noodige stap pen gedaan om de vluahtelingen met den meesten spoed buiten het grensge bied naar elders te vervoeren, terwijl mede de noadige sanitaiïe maatregelen genomen worden. Militaire telegrammen. Bij beschikking van den Minister van Oorlog wordt met nadruk de aandacht gevestigd op art. 2 van het voorschrift militaire telegrammen bij oorlogsgevaar enz. In het laatst® ziasgedeelte van dit artikel wordt uitdrukkelijk bepaald, dat „elke niet noodzakelijke verzending van militaire telegrammen is verboden." De militaire autoriteiten en komman danten feehooren met gestrengheid tegen overtreding van dit verbod op te treden, opdat de onduldbare overbelasting van het teiegraafeet met militaire telegram men ten spoedigste ophoudt. Dir.- Gen. Posterijen en Telegrafie. Van betrouwbare zijde verneemt het Corr. Bureau dat voor het ambt van directeur-generaal der Posterijen en Te legraphic het meest in aanmerking hemt de heer E. P. Westerveld, ottd-c-ffieier der zeemacht, thans directeur van 's rijks werven en directeur van de Rijkswerf ta Willemsoord. De ramp van da „Heranti Maruden". Nader te thans bij het departement van buitenlandsche zaken ambtelijk be richt ontvangen, dat het Japansehe stoomschip „Herann Maruden" den In October Birkenhead had verlaten naar Japan. Het schip is getorpedeerd 4 October, 69 mijlen van de Zuidkust van Ierland. De slachioffers zijn Arnoldus Bee- kes, Pieter van den Berg, Johannes Marie de Bruyn, Lodewijk Karei Gra der van der Maas, Jan Hendrikse, fzaak Cornells Lemachteu, Henricus Joannes Maria Sfadman. Licht ge-,vond is Frans Willem Fu- seler. De vier overlevenden bevinden zich te Londen. VLISSINGEN, 12 OCTOBER. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF. MAANDAG 14 OCTOBER Aardappelen. De geannonceerde regeeringskleiaard- appeien a 9j/2 cents zijn niet aangeko men doch daarentegen zandaardappe- len uit Axel a 5>/2 cent. De ingezetenen gelieven 'hiervan goede nota te .nemen. Zandaardappelen. 'Het R. D. 'K. deelt mede 'dat ook de aan deze gemeente toegewezen zand aardappelen zullen geleverd worden uit de provincie Zeeland. Vleeseh voor zieken en zwakken. Dit vleeseh is verkrijgbaar Woens dagmorgen bij den slager Kole. Vleeseh voor hotels en restaurants. 'Belanghebbenden moeten .opgaven daarvan doen aan hun slager, die dan een lijst daarvan aanlegt 'voor een aanvrage aan het distributiebedrijf. Schoenen en klompen. Aan schoenenhandelaren en klom- perthandêlaren wordt bekend gemaakt dat 'de formulieren voor liet inzenden hunner 'bonnen niet meer verkrijgbaar zijn 'bij den heer W. Pronk jr. doch aan het tafeltje van den portier in de hal van het distributiebureau. Zeepsurrogaat. Bij de firma A. de Landmeter in de Walstraat is verkrijgbaar een goed schuimend .en- vethoudend product dat in den zeepnood zeer goed voorziet. Zeeppoeder. De N. O. T. deeit mede dat het voor nemen bestaat, speciaal voor de kleine wasscherijen of waschvroowen, maan delijks een extra hoeveelheid zeeppoe der beschikbaar te stellen.Wasscherijen welke rechtstreeks van zeepfabrikanten betrekken, komen hiervoor niet in aan merking. Voor October zal worden toegewe zen aan kleine wasscherijen of wasch- vrouwen te zamen 200 K.G. zeeppoe der. De waschvrouwen moeten dus ge duld 'hebben tot deze hoeveelheid ar riveert. Wij hebben op spoedige levering aangedrongen. Eigen broodgraan en andere producten van den oogst van 1918. De regeerings-commissaris voor de rijksgraanverzameling in Zeeland te Hontenisse heeft toegezonden aan het distriibutiebureau 'een aantal formulie ren waarop vragen ter 'beantwoording voorkomen om te bekomen een vergun ning voor (het laten van eigen brood graan, peulvruchten, boekweit .en aard appelen. Zij, die deze formulieren behoeven, kunnen een briefkaart inzenden aan het 'bureau voornoemd, waarna hen een formulier zal worden toegezonden. Dit formulier wordt dan ,na invulling op genoemd bureau ten spoedigste terug verwacht. Een hoogst ernstig spionnagegeval. Naar wij vernemen 'heeft in het begin van deze week aan boord van een der marine-schepen een hoogst ernstige diefstal, gepaard gaande met braak, plaats gevonden van geheime defensie- kaarten, waarbij de- dieven tevens een paar 'rijwielbanden, die in dezelfde hut hingen, als 'waarin de' kaarten waren geborgen, hehben medegenomen. Na 'l ontdekken wan den 'diefstal mioet alhier een geheime conferentie hebben plaats gevonden tussohen die vice-ad- miraal, commandant van de stelling van de monden der Maas en der Schel de en diens stafofficieren met den heer Gasinjet, commissaris van rijkspolitie. 'Dadelijk daarop is, naar wij verder vernemen n- de oorlogsschepen, door aanplakking bekend gemaakt dat door den vice-admiraal een ibelooning van f 500 zou worden uitgekeerd aan den- gene die de terugbezorging der kaarten zou bevorderen. 'Blijkbaar is de hebzucht van de die ven om zich ook de 'rijwielbanden toe te eigenen, hun noodlottig geworden. Althans liet is der recherche alhier mo gen gelukken deze op te sporen en al hier in beslag te nemen, waarbij het onderzoek aan het licht bracht dat een tweetal mariniers van den bodem waar de kaarten waren gestolen, zich aan den diefstal van de rijwielbanden .had den schuldig cemaakt. Gisterenmiddag zijn deze mariniers op hun bodem door de recherche gear resteerd en zwaar geboeid naar liet po litiebureau overgebracht, waar zij be kend moeten hebben zich ook aan den diefstal van de geheime defensiekaar- ten te hebben schuldig gemaakt, met 'het oogmerk deze te verhandelen aan een der oorlogvoerende mogendheden, omdat zij in de meening verkeerden daarvoor wel veel geld te zullen ont vangen. Van marine-schepelingen vernamen wij idat het kaarten betreffen van de verdediging van de geheele Nederland- sche kust, inbegrepen die van de Zui derzee-havens. Uit het onderzoek moet verder geble ken zijn dat de dieven 'zich in verbin ding hadden gesteld met een 'Hollan der, wonende te Rotterdam, die aldaar zou trachten de kaarten te verkoopen, waarom hij inaar hier is gekomen, de kaarten in de woning van een burger te dezer stede, waarheen .zij inmiddels vervoerd, heeft 'gehaald en vervolgens naar Rotterdam overgebracht. Waair gisteren bij het bekend wor den dezer fegevens de laatste trein van hier naar Holland reeds was vertrok ken, .is op last van den commandant van Zeeland ter (beschikking der re cherche een extra-trein gesteld, waar mede zij met een marinestaf-officier en eeu der .gearresteerde mariniers naar 'Rotterdam zijn vertrokken ter naspo ring van de kaarten. Wij vernemen dat het der recherche is gelukt in den afgeloopen nacht al te kaarten te Rotterdam nog op te sporen en in beslag te nemen, waarbij nog arrestaties moeten 'hebben plaats ge had. De verdachten zullen ter beschik king van den commissaris van politie alhier worden gesteld en naar hier worden overgebracht. Een woord van lof aan de politie al hier, in het bijzonder aam de hoofd agenten van politie-rechercheurs 1- Prins en A. 'R. de Boo van Uijen, die door hun kranige nasporingen dit ern stige misdrijf tot klaarheid hebben ge bracht en voorkomen hehben dat mis bruik van de kaarten .zou wordyn ge maakt, is zeer zeker op zijn plaats. Aangiften van diefstal. Door de politie zijn aangehouden een 48-jarige man en een 14-jarige jongen die zich, ten nadeele .der marine, hadden sChufdig gemaakt aan diefstal van briketten. Een ingezetene deed aangifte van diefstal van koperen voorwerpen, ter wijl nog aangirte werd gedaan van diefstal van hout, ten nadetle der ge meente. Nog gaf een ingezetene kennis dat uit zijn werkplaats door een drietal matrozen een rijwiel was .ontvreemd. Deze matrozen zijn gearresteerd. Door de politie werd nog aangehou den een aankomende jongen, die brie venbussen bevuilde, waardoor de in houd beschadigd kon worden. Het is zeker .niet overbodig tegen dergelijke baldadigheden de hulp van het publiek in te roepen, daar het be schadigen van 'brieven toch dikwijls groot nadeel kan opleveren. Aangehouden werd een 50-jarige werkman die zich aan diefstal van planken van een in aanbouw -zijnd werk had schuldig gemaakt. De planken wer den in de woning van bedoelden werk man in 'beslag genomen. Wederom zijn aangiften gedaan van diefstal van konijnen uit gesloten hok- iken. Waar dergelijke diefstallen in den .laatsten tijd harhasldelijk worden gepleegd, geven wij houders van ko nijnen in overweging deze dieren des nachts zoodanig op te sluiten dat zij niet gestolen kunnen worde. Een ingezetene deed aangifte dat in .den afgeloopen nacht 'getracht is in braak te plegen in zijn pakhuis. In al deze zaken stelt de politie een onderzoek in. Toen eerristerennacht een waker van een werkplaats uit baldadigheid door enkele marine-matrozen onverhoeds •werd aangevallen-, heeft een medewaker door eenige revolverschoten in de lucht te 'lossen, de aanvallers op de vlucht gejaagd. Bedoelde matrozen die zich dien nacht blijkbaar reeds aan meerdere baldadigheden -hadden schuldig ge maakt, o.a. door het indrukken van rui ten in meerdere perceelen, zijn intus- schen bij ide politie 'bekend, .zoo-dat zij bun gerechte straf wel niet zullen ont gaan. Toen "isteren door de recherche aan het bureau van politie werd gebracht een marine-matroos die zich had schul- di~ cremaakt aan verduistering van een rijwiel en hem dit misdrijf ten laste werd gelegd,' trok hij een mes en stak zi-cth hiermede in de borst boven het hart, teneinde zich van het leven te berooven. Uit het geneeskundig .onderzoek is gebleken dat de wonde niet levensge vaarlijk is en werd de man .op medisch advies overgebracht naar het militair hospitaal. Het café Piet Mulder aan de Bad huisstraat heeft een uitbreiding onder gaan door bijvoeging van een .boven zaal. De combinatie Cal jé, aannemers en verbouwers, Roelse schilder, en Van de -Pas meubelmaker en Quasters elec- tricien, hebben een werk tot .stand ge bracht, dat in zijn geheel pleit voor de 'degelijkheid en accuratesse van de sa menstellers. De nieuwe zaal maakt een zeer aarmenamen indruk en de bezoe kers zullen ongedwongen volmondig moeten getuigen, dat het in zoo'n sier- liike, rustige omceving .een recht pret tig zitten is. Men ga zich overtuigen en zonder twijfel zal ieders oordeel gun stig luiden over .deze fraaie zaal. Blijkens een advertentie zal in deze zaal vanaf heden een Italiaansch ca- beret optreden. Het aansteken der lantaarns. Licht op tusschen de uren(Zomertijd) Amsterdamsche tijd. Zondag 13 Oct.ï.19.58 avond - 5.20 a. Maandag 14 11.16 - 5.21 Dinsdag 15 12.37 nacht - 5.23 Woensd. 16 „2.— - 5.25 Donderd. 17 3.26 - 5 26 Vrijdag 18 4.53 - 5 29 Zaterdag 19 T.H 0.- 0. Bestuurders van bespannen wagens, die van deze afwijking gebruik rpaken, zijn evenwel verplicht, zorg te dragen, dat hunne rij- of trekdieren voorzien zijn van geluidgevende bellen. Het motor- en rijwielreglement. In afwijking van artikel 23 van het Motor- en Rijwieireglement behoeven handkarren, die zich tusschen één uur na zonsondergang en één uur vóór zonsopgang op een kunstweg bevinden, niet voorzien te zijn van een lichtuit- stralende (lichtgevende) lantaarn. Men schrijft ons uit Middelburg: Door Burg. en Weth. wordt aan den raad voorgesteld niet over te gaan tot de oprichting van een M.U.L O. school, gezien het reeds bestaan van gymna sium, burgerschool en handelsdagschool, maar wel om, eén zevende leerjaar toe te voegen aan de lagere school, die hef grootste aantal leerlingen voor de genoemde inrichtingen van hooger en middelbaar onderwijs levert. Verder stellen Burg. en Weth. voor den gasprijs van 18 op 22'/2 cent te brengen en van 19 ep 23'/a voormunt meters, terwijl de commissie van finan- tiën voorstalt 24 en 25 cent. O? een verzoek van de vereeniglng voor Facultatieve lijkverbranding om een gemeentelijk crematorium op te richten, stellen Burg. en Weth. voor afwijzend te beschikken, gezien de weinige belangstelling daarvoor in deze gemeente. Door Burg. en Weth. wordt voorge steld te voldoen aan verschillende verzoeken am een regeling tot verbod van bakkersaachtasbeid in te vaefen. De commies der posterijen en telegra fie 3e klasse G. A. Kiunhaar, wordt met ingang van 1 November verplaatst van het telegraafkantoor alhier naaï het bureau van den inspecteur te Middelburg. KERK- EN SGHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen'ie Moer- kapebe ds. B. Moerman te Cats. In de gisterenavond gehouden ver gadering van de atdeeling Middelburg van de vereeniging „Volksonderwijs" werd besloten tot wederopaegging toe aan het herhaliingsonderwijs voor aan moediging van getrouw schoolbezoek f 10 per jam ioe te kennen, en sak de subsidie van f10 aan de Volkszang- school tot wederopzegging te verieenen. Goedgekeurd werd ets rekening over Ï917, aanwijzend in ontvang f327 99Va, waar onder een goed slot 1917 ad. f 157 9472 en een uitgaaf van f92.48, alzoo een goed slot van f 135 51'/,. De heer H. van Geideren werd tot bestuurslid herkozen. Tot afgevaardigde naar de aigemeene vergadering op 3 en 4 November te Breda te houden werd benoemd de heer C. Haok. Besloten werd om eon der beide in het bezit der aldeeling zijnde gedenk boeken aan de Provinciale biblielheek aan te bieden. Bij de bospteking van den beschrij vingsbrief voor de aigemeene vergade ring werd o.a. geklaagd over de wei nige deelname der leden bij de laatste verkiezing voor leden van het hoofd bestuur en werd besloten, adhaesie te bemigan aan het plan om afzonderlijk stembiljetten te doen verspreiden. Bij de bespreking der verschillende voor steilen werd o.a. besloten steun te ver ieenen aan het idee om bij de regee ring aan te dringen op het verstrekken van onderwijs aan kinderen die door geestelijke of lichamelijke gebreken niet in staat zijn het gewone onderwijs te volgen. Ook za! gesteund worden het voorstel om aan te dringen om hy giënisch naast paedagogisch schaoitoe- z'cht. De vergadering verkiaarde zich voor een leerplichtigen leeftijd van 14 jaar qf tot 16 jaar mits de ouders, die dit nsodig hebben steun kunnen ont vangen voor bet gemis van loon hun ner kinderen. Basisten werd te trachten, zoo mo gelijk in samenwerking met de afdee- ling van het N. 0:! G., in den komen den winter aen lezing te houden met den hoer H. Greanewout als spreker. "■IIIIM RECHTSZAKEN. Een bedreiging. Door het O.M. bij de rechtbank ie Middelburg is gisteren een jaar gevan genisstraf gevorderd tegen de jonge mannen A. Th, en P. F. uit Westdorpe, die te zarnen binnendrongen in de woning van een bejaard echtpaar, beiden achterover viierpen en bedreig den alias blijkbaar met bedoeling om te rooven. Ophet; hulpgeroep der oudjes gingen de onverlaten, die thans eerst ontkenden maar iater door- de mand vielen, op den loop. Buiten verantwoordelijkheid d« redactie De copl« werdt nimmer teruggegeven SOUBURG EN DE S. D. A. P. Beleefd verzoek ik een weinig plaats ruimte in uw iop Souburg veel gelezen blad. Wat het verheffende van de aan de <goê "gemeente opge-dischte vergadering 'betreft voor het verheffende van die vergadering heeft de heer Slit met zijn 10 a 12, misschien wel door hem ge huurde, jongens gezorgd. De vergade ring heeft 'het optreden van den heer Slit wel verheffend gevonden. Op de vergadering was bekend dat er geen .débat zou zijn, maar de heer Slit wou 'debat, dat had hij voor de vergadering al aan de ronde tafel bij den heer v. id. Lugt gezegd. De heer Slit kan aannemen d-at wij niet' met personen -als hem debatteeren. Eerst blijken van goed vertrouwen geven. Niet, zooals door Stokman wend ge zegd, een 'onbetrouwbaar politiek per soon zijn, zooals de 'heer Slit. Het ge deelte over Stokman persoonlijk, gaat als liberaal vuil mijn deur voorbij. Het is Slit maar die het neerschreef. Weet mijnheer Slit niet, 'dat wij op Souburg, buiten 'de rijst- en vel-politiek ook nog een 'broodkaarten-, eieren- en zeep-affaire hebben Da.n wordt het tijd dat de in den 'raad hun mannetje staande unie-liberale heeren zich -eens als raadslid met de le- vensmid'delenvoorziening van de Sou- tourgsche inwoners gaan bemoeien. Dat er voor gezorgd wordt, dat de levensmiddelen-commissie steun krijgt van ihet dagelijksch bestuur, dat ze overtuigd zijn 'dat alle door de regee ring 'verstrekte goederen aangevraagd worden en eerlijk verdeeld. Dat er niets aan een -of anderen strijkstok kan blij ven hangen. Dat er voor gezorgd wordt dat de levensmiddelen niet per paard en wagenvracht de gemeente uit wor den gevoerd. 'Dat 'de igr-ens voo>r eerste, levensbehoeften wat hooger wordt als ■f 350.Laat de heer Slit daarna weer eens met verzoek om debat komen, dan kan hij .zeggen, dat hebben wij gedaan. Tot ,nu toe hdbt ge niets gedaan en als ■ge nog wat doet, dan is liet schelden op anderen. Zoo krijgt ge de stemmen van arbeiders niet. De heer Slit hoeft niet te waarschuwen voor zoet gefluit -enz. De arbeiders kiezen 'de mannen die voor hun belangen omkomen.' Dankend voo.r de .plaatsing, 'H. TROOLAND DE TOESTAND. De teg-en 'hedenmiddag aangekondig de zitting van den Duitschen Rijksdag is, naar gemeld wordt, uitgesteld tdt a.s. Woensdag, omdat de besprekingen over het antwoord aan Wilson nog niet ten einde 'zijn gebracht. Er hangt voor Duitschland dan ook werkelijk zoo enorm veel van dit antwoord af, dat het natuurlijk eerst aan alie kanten ge wikt en gewogen dient te worden al vorens hét publiek te maken. 'De correspondent van „de Tijd" te Berlijn, die altijd bijzonder goed is in gelicht, weet intusschen reeds mede te deefen dat in 't antwoord van Duitsch land aan Wilson zal 'worden gezegd dat de tegenwoordige regeering het recht heeft namens het geheele volk te spre ken. Zooals bekend verlangde Wilson omtrent dat punt .opheldering en deze wordt .nu op afdoende wij.ze gegeven. Wat de ontruiming van de bezette gebieden betreft, zoo meldt genoemde correspondent verder, zal de Duitsche regeering verklaren hiertoe bereid te zijn, op voorwaarde dat de wapenstil stand onmiddellijk zal intreden en de biet-Belgische troepen België verlaten. Verder verlangt de 'Duitsche regeering zekerheid dat de vredesonderhandelin gen onmiddellijk na de ontruiming van het bezette gebied zullen worden ge opend. Verder moet de Entente zekere conclusies -opvolgen, -die uit de militair- technische situatie van werierkeerig- f.eid voortvloeien. Een aigemeene voorwaarde van Duitschen kant is voorts .nog 'dat alle Enfenfe-mogendheden zich gebonden zullen, achten door Wilson's voorwaar den en d-e later ïd-oor hem .gegeven ver klaringen. De Duitsche regeering zal trachten -een verzoenend en tegemoetkomend antwoord te geven. 'Het .blijkt dus uit deze belangwek kende .bijzonderheden welke den ,,Tijd"-correspondent ter oore kwamen, dat 'Duitschland er met den meesten ernst .naar streeft 'dat de wapenstil stand .zal worden aanvaard, waaruit dus de .conclusie kan worden getrokken dat zij alle pogingen in het werk stelt om de mogelijkheid van het openen dér vredesonderhandelingen te bespoe digen. iHet is nu maar te hopen dat de En tente ook 'bereid zal gevonden worden tot aanneming van de Duitsche voor waarden want, zooals bekend, is Wil son .niet te vinden voor breedvoerige besprekingen. Duitschland zal bij het opmaken van haar antwoord, hiermede, wel rekening houden en W'ilson wel een afdoend ant woord geven. De vredeskaars blijft dus voorloopig branden en wij -zijn, meer dan in hei begin dezer week, van meening dat het „vlammetje waarschijnlijk niet meer ge doofd zal worden. Dat ware zeker wel ,te wenschen 1 Op den Balkan hébben 'de geallieer den wederom eenige vorderingen ge maakt. Sofia is thans geheel door de Duitschers ontruimd en in den afge loopen nacht zijn de eerste Fransche troepen d'e -Bulgaarsche hoofdstad bin nengerukt. Vermoedelijk zullen nu de legers der geallieerden zeer snel .over Bulgaarscii gebied Noordwaarts ver plaatst worden en een poging kunnen doen om Roemenië te ontzetten. Turkije heeft e,en nieuwe kabinet. Enver-Pasja, .de Duitseh-gezinde minis ter van oorlog, heeft zijn zetel moeten ruimen. -Men spreekt thans van een vredeskaibinet. Inderdaad zou Enver- Pasja geen zeer geschikt afgevaardigde zijn op een vredesconferentie waar niet met sabels perinkeld'mag worden. En Finland heeft thans een koning gekozen. Ziedaar nog een laatste stuip trekking van het Al-Duitschc annexio- nisme want dat deze koningskeuze onder pressie van Duitschland voorbe reid is, lijdt geen twijfel. Vermoedelijk zal ook de Finsche staatsinrichting op de vredesconferentie definitief geregeld worden. DUITSCHE TERUGTOCHT AAN DE SUIPPE. Van Fransche zijde Voor de hernieuwde aanvallen der Fransche troepen bezwijkend (hebben de Duitschers zich .gedwongen gezien over een .breed front van een 60-tal K.M. al luin stellingen te verlaten, die zij .gedurende verscheidene dagen ten Noorden van de Suippc en de Arne verdedigden. Voorafgegaan door uc cavalerie, die .de Duitsche achterhoede teistert, heeft «de Fransche infanterie den tegenstand van de Du.itsohe mitnail- leursposten .brekend, in den loop van den dag een vordering behaald, die op 9ekere punten 10 K..M. diepte bereikte. Gevangenen werden gemaakt en mate riaal veroverd. De Franschen zijn de .Suippe overge stoken en heblben -Bertrioourt-Aulenan- couit-le-Grand, Buzancourt, Isles-sur- Suippe en St. Efinne-sur-Suippe geno- men. Alle eerste Duitsche stellingen te" Noorden van de Suippc zijn in onze handen. De Fransche afdeelingen zijn aan den anderen kant van het boson van Grand visard opgerukt inde iboscij- aebtige streek ten Westen van Menil-ie

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 2