Stads= en Provincienieuws DB OOILOG. de Nederlandsche kust aangetroffen 318 mijnen, waarvan 263 van Engel- schen, 1 van Franschen, 33 van Duii- schen en 21 van onbekenden oorsprong. -Het totaal van de sedert het uitbre ken van den oorlog aangetroffen mijnen komt hierdoor op 5529, onderverdeeld •els volgt 4540 'Engéische, 81 Fran- sche, 397 Duitsche en 511 van onbe kenden oorsprong. VLISSINGEN, 9 OCTOBER. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF. -DONDERDAG 10 OCTOBER Aardappelen. Op bon no. 51 van het peulvruchten- blaadje is verkrijgbaar een kilogram zan.daardappellen, terwijl op bon no. 52 van hetzelfde blaadje -is verkrijgbaar één kilogra-m kleiaardappelen. Eigen verbouwers komen niet in aanmerking en behooren dit blaadje en hun aardappelkaart in te leveren om aan te teekenen tot hoelang zij voor raad hebben. Verstrekking van licht aan lichtiooze gezinnen. Waar de distributie van petroleum neig steeds -op zich -laat wachten cn het voor het meerendcel van lichtiooze ge zinnen finantieel bezwaarlijk is om carbid te gebruiken, hebben Burg. en Weth. voorgesteld maatregelen te ne men, bovengenoemde categorie van personen tegemoet te komen door in verband met -de hooge aaniegkosten den huiseigenaren 10 te betalen voor elk perceel wat thans aan het gas- of electriciteitsnef wondt aangesloten. De directie der ei-ectrische centrale, die een minimum-afname wenschte bij het plaatsen van muntmeters, eischt thans geen minimum-afname meer,daar slechts' gewone meters kunnen worden verstrekt en daarop -deze bepaling niet van toepassing is. De voorzitter van de Hnurcommissie deelde in de laatste raadsvergadering mede, dat de commissie in het alge meen er geen bezwaar tegen zal maken dat de huur met 5 of 10 cent per.week verhoogd wordt, indien haar aange toond wordt, -dat -deze verhooging ver band houdt met nieuwen aanleg van gas of electriciteit. Voor de eigenaars vam huizen tot nu toe zonder gas, hopen wij dat het een aansporing mag zijn om tot den aanleg van gas -of electriciteit -over te gaan. De bewoners van betreffende percealen zullen dunkt ons, gaarne die kleine huurverhooging over hebben ten einde in de a.s. wintermaanden van licht te worden voorzien. Dit kilemt temeer, waar slechts een zeer geringe hoeveelheid kaarsen voor verlichting ter beschikking wordt ge steld en aan ieder lichtloos gezin ten gébru.ike gedu-renide 2 maanden slechts kan worden verstrekt één pak kaarsen en één doos schemerlichten. De Padvindersbeweging. Zo-oai'S wij reeds meidden, zal de heer G. J. Ranneft, Maandag 14 Octo ber, des avomds 8 uur, in de zaal van den heer Harsveid een lezing houden over bovenstaand onderwerp. iHet doel der 'lezing is, in breeden kring bekendheid te geven aan het doé! 'der padvinders-beweging en zoo doende de misverstanden, die dienaan gaande nog bij velen bestaan, op te helderen. Velen immers blijven nog steeds in het werk der padvinders een uitvloei sel zien van het militairisme, dat voor- ai door de ontzettende gebeurtenissen der laatste ja-ren zoo gevreesd gewor den is. Het juiste begrip over dè opvoedkun dige en maatschappelijke waarde van de nog jonge padvindersbewegi-ng te verspreiden het zen van den schijn te scheiden, dat is het -doel dat het plaatselijk bestuur der padvinders al hier zich stelt. De lezing behoeft echter niet alleen op padvindersge'bied iets ten toon te spreiden ook uit artistiek oogpunt zul len vele toeschouwers eenige aangena me oogenblikken doorbrengen. De lichtbeelden die aan de woorden van den lezer leven en kracht zullen bij zetten, zijn nl. gekozen uit de bekende collectie fotografieën, die de heer Ph. Baron van Pall-andt van Eerde geduren de een 8-tal jaren van onze -Nederland sche padvinderij vervaardigde. Wat de lezing van Hopman Ranneft zelf betreft, zoowel binnen als buiten Nederland vertegenwoordigde deze het buitenleven van onze jongens reeds op zoadan-iige wijze, dat ons kleine land zóqwel als -onze padvinders -er vele vrienden door verwierven. Het bestuur der plaatselijke vereeni- ging -alhier koestert dan ook niet ger heel ten onrechte de hoo-n dat dit laat ste ook hier te Vlissingen moge ge schieden. Door de politie is aangehouden een 14-jarige jongen die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van broodkaarten uit een bakkerswagen. Distributie. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een winkelier die garen boven -den maximumprijs verkocht, ter wijl mede proces-verbaal werd opge maakt tegen een boer die boter ver voerde zonder van -een behoorlijk ver- v-oerbewijs te zijn ivoorzien. Diefstaliet!. Gedurende de laatste 2 dagen kwa men bij de politie aangiften in van dief stallen van een drietal rijwielen, zoo wel van den openbaren weg als uit rijwietbergplaalsen. Meerdere ingezetenen deden aangif ten van diefstal van lantaarns van hun rijwielen, welke eenige oogenblikken onbeheerd hadden gestaan. Mede deden meerdere personen klachten dat des nachts hun konijnen uit de hokken waren ontvreemd, ter wijl een landbouwer mededeeüng deed dat van zijn land een partij tooonen, door hem in bossen te drogen gehan gen, was gestolen. Nog werden aangehouden een drie tal jongens die briketten hadden ont vreemd. Oplichterij. Door de politie -is de opsporing van een -man. gejast, dlie bij goudsmeden al hier gouden ringen op zicht vroeg, deze mede kreeg en daarmede spoorloos is' verdwenen, zoodat aan oplichting moei worden gedacht. Met ingang van heden is door Burg. en Weth. benoemd tot concierge van de gemeentelijke Handels herhalings school de heer Z C Ie Cierq alhier. Men schrijft ons uit Middelburg; In de gisteren géh-ouden vergadering van de Kamer van -Koophandel werd op voorstel van den heer Bosman be sloten bij 'Burg. en Weth. aan te drin gen alles in, 't werk te stellen om, a! is het ook tegen ho-ogen prijs kabels te krijgen voor het -electrisch bedrijf, om te voorkomen, dat industrieën door gebrek aan drijfkracht zich niet vol doende kunnen gereed maken voor den econ-omischen strijd na iden oorlog. Door den heer de Vos werd de vraag gesteld of de kamer niet propagandis tisch kan optreden voor meer bezoek aan, de haven, welke spreker uitste kend geschikt acht voor zeeschepen om daar in lichters te lossen. Toegezegd werd overweging wat in dezen kan ge daan worden. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in het distribu tiebureau. De dieven zijn blijkbaar in hun werk gestoord, want wel is veel overhoop gehaald, maar niets is mede genomen kunnen worden. In verband hiermede zijn- reeds twee mannen aan gehouden. Denzelfden nacht 'hehben onge- wenschte gasten een bezoek gebracht aan het kantoor der stoomvaart-maat schappij Valk" op den Kinderdijk, waar zij door het openschuiven van een raam binnen kwamen en waar twee zakken gebrande koffie, bestemd voor de distributie te Souburg en V/estka- pelle, werden ontvreemd. Ook in deze zaak stelt d-e politie een onderzoek in. De gemeenteraad van Ritfhem hield gisterenmiddag een vergadering. Op 1 Januari a,s. zal de tol aan den straatweg worden opgegevene daar de tol is afgekocht. Voor het tolgeld, dat de gemeente -dan moet missen, is door de provincie een kapitaal aangeboden groot 74-38, tegen -den koers' van 97 en een rente van 4 De provincie sluit dan zelf deze leening. Op voorstel van Burg. en Weth. werd besloten dit aanbod te aanvaarden. -Het tolhuis zal verhuurd worden. Van d-en gemeente-veldwachter was een verzoek ingekomen om salarisver- hooging. Hierop werd arwijzend be schikt. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De heer W. van der Dussen, vroeger onderwijzer alhier, thans on derwijzer aan de opleidingsschool voor irdandsche ambtenaren te Bandoeng, is benoemd tot inspecteur van het in- fandsch onderwijs te Medan. De heer Van des Dussen is te Ba tavia geslaagd voor de akte Soeda- neesch. RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. In de gisteren gehouden- zitting werd behandeld de zaak tegen J. W. R., te Middelburg, P. W. W., matroos, deser teur uit Vlissingen en P. J. F., te Mid delburg, allen gedetineerd, -die beken den de hun ten laste gelegden diefstal met braak van ta-l van snuisterijen uit een kramerspakhuis in de Spuistraat te Middelburg. De officier vorderde voor dè beide eerste 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en onmiddellijke invrij heidstelling cn tegen den iaatsten, die recidivist is, vier maanden gevangenis straf. Aan het verzoek tot invrijheidstelling werd voor -de beide eerste beklaagden voldaan. Ook nam -op het beklaagdebankje plaats L. v. B., uit anderen hoofde te -Rotterdam gedetineerd, wien ten laste werd gelegd de bekende groote inbraak op 28 -Februari in -de woning van den heer -Bhim -onder Aagtekerke, waar tal van kostbaarheden -en ook een dames rijwiel werden ontvreemd. Op -een vraag van den president zei- de bekl. deserteur te zijn van het 24e reg. infanterie. De offioier vroeg hierop, dat de redhtbank zich -onbevoegd zou verkla ren -en de zaak zou verwijzen- naar den krijgsraad te 's-Hertogenbosch, waar aan. werd voldaan. In de .namiddagzitting werd voortge zet de zaak tegen A.« W. v. d. V. te Vlissinigèn, beklaagd-van-het boven -den maximumprijs v-erkoopen van thee. De getuige van der Pluijm, rijkscon- troieur, zegt, dat hij bij bekl. is geko men met een bewijs van d-en lieer Ub- ben uit Breda om de thee af te halen en dat bekl. toen den prijs van 26 'heeft genoemd. "Bekl. zegt zonder -meer de thee te hebben overgegeven en er -niet over den prijs is gesproken. De verdediger, mr. Adriaanse, wijst er op, dat de controleur in zijn verbaal zelf heeft gezet, dat hij bij den heer Ubben- over een prijs van ƒ26 heeft ge sproken. De h-eer Ubben, de tweede getuige, zegt alleen het adres te hebben opge geven van bekl., en dat er gesproken is van een prijs van 23. Getuige was geen tusschenpersoon en hij -ontkent de thee te hebben gekocht, maar wel is hem een provisie van 3 toegezegd. De officier wees op de onzekere hou ding van den tweeden getuige en eischte 15 of 30 dagen en verbeurd verklaring van de thee. De verdediger meent dat de tweede getuige angstig is zalf vervolgd ie worden al-s 'hij zeigt de verkooper te zijn, terwijl id-e eerste getuige anders verklaart dan in zijn verbaal, dus op zijn' verklaringen ook niet onvoor waardelijk kan worden afgegaan. Bekl. zal dan ook moeten worden vrijgespro ken. In alle zaken werd de uitspraak be paald op 22 October. DE TOESTAND. -Het antwoord van Wilson op het verzoek van Duitschland voor een wa penstilstand is kort maar krachtig. Wilson, zegt dat daarover niet te praten valt, zoolang er nog Duitsche troepen in België en Frankrijk staan. De bezet- Ie gebieden moeten dus eerst worden ontruimd. Wat zal Duitschland nu doen? Een botte afwijzing is het antwoord van Wilson niet. Hef zal evenwel voor Duitschland hoogst bezwaarlijk zijn de bezette "gebieden te ontruimen als niet tie zekerheid bestaat dat de vredes voorwaarden zuilen worden aangeno men. Duitschland zal daarom eerst wel zekerheid willen hebben dat wanneer de bezette gebieden ontruimd zijn de strijd niet wordt voortgezet. Zou dit immers -het geval zijn dan zou Duitsch- iand de vijanden op zijn gebied hebben en met de toenemende kracht van Ame rika zou dan bij hervatting van den strijd van terugslaan op vijandelijk ge bied geen sprake meer kunnen zijn. "Bovendien zal Duitschland zeker als allereerste voorwaarde voor ontrui ming van vijandelijk gebied den eisch stellen dat de koloniën ontruimd moe ten worden. 'Hiertoe nu zal de Entente zeer zeker niet overgaan. Met groote "belangstelling mag het antwoord van Duitschland worden te gemoet gezien, doch wij geiooven dat de strijd voorloopig nog wel zal wor den voortgezet. Wil-son wil de vuistpanden dadelijk zien verloren gaan en voor Duitschland hangt er alles vanaf dat juist een vuist- pand eenige compensatie kan zijn voor d-e vernederende voorwaarden die de Entente eventueel aan Duitschland wi! opleggen. Dat Berlijn evenwel spoedig zal ant woorden op de nota van Wilson mag wel worden verwacht, omdat het nu eenmaal -beslist vrede wil. Het za) daarom wel trachten op de een of an dere wijze -een oplossing te vinden welke haar fha-nis het meest aanneme lijk voorkomt, overtuigd'dis het is dat hoe langer de strijd nog -duurt hoe hachelijker -de toestand wordt. BELGISCH WEEKOVERZICHT. Het Belgisch -Bureau meldt het vol gende officieele Belgische weekover zicht De aanval, door de -Beigen op den 28sten September begonnen tusschen Dixmuiden en Yperen,' op den rechter vleugel gesteund door de Britten, heeft geleid tot de vermeestering van de sterkste stellingen, die de vijand gedu rende vier jaar had georganiseerd. Daartoe behoo-rde het bosch van Hout hulst, dat onze troepen op den eersten dag van -den aanval in, een Stormaanval hebben genomen, gesteund -door onze artillerie, die versterkt was met Fran- sche en Britsche -batterijen. Niettemen- staande den regen, het slechte terrein en den hardnekkigen tegenstand van den vijand op ver-schillende punten, héb-ben onze infanteristen dadelijk een vooruitgang van 6 K.M. gemaakt. Dix muiden, Stad-enberg, Passchcndaelc, Moorslede zijn den 29sten gevallen. Ondanks krachtige tegenaanvallen, kwamen de vooruitgeschoven Belgi sche afdeelingen tot 3 K.M. van Roes- selaere zij bereikten den weg "Roesse- laerc-Meenen. Den volgenden dag hebben wij Zarren, Oost-Nieuwkerke en Amersvelde genomen. -De Fra-nsche troepen namen Staden en trokken op naar Hooglede. Een Belgische patrouil le is korten tijd In Roesselare geweest. Tot nog toe heeft het Belgische leger 5900 minderen en 100 officieren gevan gen genomen. De buit aan materiaal bedraagt 250 kanonnen en 300 machi negeweren cn 100 schansmortieren. EEN AMERIKAAN5CH-ENGELSCH OFFENSIEF. Van Franschc zij'de "Bij succesvolle plaatselijke opera ties, eergister bij M-ont -Brehain en Beau-Revo-ir ondernomen, hebben de Amerikaansch-Engelsche troepen nieer dan. 280 gevangenen gemaakt. "Kort voor het aanbreken van dag zijn de Britsche en Amerikaansche troepen gisterenmorgen tusschen -St. Quentin en Kamerijk. tot den aanval overgegaan. Niettegenstaande 'den he- vigen regen, die gisternacht begon en nóg steeds voortduurt, zijn, volgens -de eerste berichten, 'bevredigende vorde ringen gemaakt. Van Engelsche zijde De 'Engelsche braken -door -het Duit sche verdadiginigsstelsel, dat bekend staat als de 'linie Beau iRevoir-Masniè- res Zij namen Ma-lincourt en de loop- gra-venlinie ten Westen van Waling- court. Ook op een -ander punt braken zij -door deze linie en maakten ver in Oostelijke richting vorderingen. Zij na men stormenderhand iLesdain en ver overden Esnes. Er vielen hun ettelijke duizenden ge vangenen en veel kanonnen in handen. De vorderingen-duren a-an het gehee- Ie front voort. Van Duitsche zijde Tusschen Kamerijk en St. Quentin, in Champagne en aan d-e Maas hebben zich nieuwe, zware gevechten ontwik keld. Bezuiden Kamerijk en -benoorden St. Quentin werd -de vijandelijke aanval afgeslagen in het midden van het slagfront won hij -terrein. Hier stonden wij 's avonds in -den strijd gewikkeld Westelijk van de van Boha-in naar Ka- medijk en St. Quentin leidende straat wegen. In Champagne en aan -de -Maas zijn d-e vijandelijke aanvallen mislukt. HET VREDESAANBOD. Volgens den W-ecnschen correspondent van de „Köln. Zeitung" wordt in offi cieele kringen te Weenen voor een op timistische beoordceling van den vre- desstap nadrukkelijk gewaarschuwd. Clemenceau's weigering door Havas wordt veelal als een poging beschouwd om invloed op Wilson uit te oefenen en het verbond in zijn-zin vast te leggen. Doch ook de stemmen uit de andere -Entente-landen duiden er op dat de Enfente, ook ai zal zij het niet wagen den vorm -eener volkomen weigering.te kiezen, de aanneming toch aan voor waarden zal vastknoopen, die met een verwerpinu gelijk staan, tevens met het doei het odium -der mislukking op de middenrijken over ie brengen. HET OOSTENRIJKSCHE HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN. Bij het begin van de zitting van het Huis van Afgevaardigden deed de mi nister-president Hussa-rek officieel me- de-dceling van 'de door de Oostenrijk- Hongaarsche regeering op 4 October aan president Wilson gerichte vredes nota en knoopte daaraan -de volgen-de woorden vast Een zelfde stap onder namen de regeeringen van Duitschland- en Turkije. Deze nieuwe zeer belang rijke daad is een gevolg van -die eerlijke cn oprechte bereidwilligheid om vrede te sluiten, waarvan 'de monarchie, uit gaande van de grondgedachte van den verdedigingsoorlog, steeds bezield was c-n waaraan zij, in gemeenschap met haar trouwe bondg-enooten, herhaalde lijk uitdrukking 'heeft gegeven. In zoo verre deze nota echter geen feitelijke voorstellen bevat, doch een van' de zij de van den tegenstander gekenschetste -onderhandeling over de grondbeginse len aanvaardt, is ze een bewijs, dat de verbonden mogendheden bereid zijn -dien weg te -bewandelen, welke ook volgens de voorstellingen, aan de an dere zijde gegeven, tot het doel kan leiden, ik wil niet verhelen dat het aan vaarden van de grondbeginselen voor -die onderhandelingen, ofschoon wij ons deze in hun wezen -en in vele op zichten sinds lang tot de onze gemaakt 'hebben, t-ocli in vele bijzonderheden een wijziging eiischen in politieke op vattingen, waaraan wij tot nu toe vast gehouden hebben. Niet minder reken ik er op dat gij dezen nieuwen vre-desstap zult goed keuren en er daa-rom namens de Oos- tenrijksche volken dat karakter aan verieenen Zult, 'hetwelk in een tijd, waarin de mondige volken der wereld hun toekomst zelf bepalen, voor het succes noodig is. De kracht van deze gedachte willen wij immers ook toe passen -op onze binnenlandsche vredes- hervorming, in de hoop dat ook hier uit de vrije zelfbestemming -der volken de samenwerking voor gemeenschappe lijke -doeleinden zal ontstaan. -Een antwoord van -den tegenstander, hetwelk onze bereidwilligheid niet ach tend en nietsontziender vernietigings- v iI zou onthullen, zou rekening moeten houden met een onbuigzame vastbera denheid bij de verbonden mogendhe den, die haar eer en bestaan gemeen schappelijk tot het uiterste zouden ver dedigen. in dit wereldhistorisch oogenblik mogen wij echter uitdrukking geven aan de hoop -dat der mcnschheid een 'dergelijke verschrikkelijke beslissing bespaard zal blijven en dat zij uit den tijd van onzegbaar lij-den door d-e poort der verzoening, welke wij wijd geopend hebben, naar een schooneren toekomst zal schrijden. De voorzitter Gross verklaarde, ëat de houding der partijen tegenover ]]Cj vredesvraagstuk onveranderd was. iri juich-en. -den stap toe in de voi-doenino dat men nu eindelijk den vrede mocht tegemoet zien. Dat deze vrede slochts rechtvaardig en eervol kon zijn, daar voor waren de heldendaden van de ver. bon'den legers borg, evenals de alm," meene oorlogstoestand dat was. -DE ONTRUIMING VAN VLAAN DEREN. Vo-lgens in offieieeie' Belgische krin gen -ontvangen berichten is de gehetie mannelijke bevolking van de Vlaam- sche kust door de Duftschers wegge, voerd. DE VOORBEREIDINGEN VOOR DEN TERUGTOCHT. 'Een pas uit zijn lan-d teruggekeerde Belg deelde aan een correspondent van de „Grondwet" het volgende mede Duitschers en Vlamingen, zei hij, zijn heel goed -op ide hoogte van 't geen er thans aan 't front spookt alle nieuw tjes werden hun eiken dag langs d» kustplaatsen door de Engelsche vlie gers gebracht, die den hopeloozen toe stand van 'de fröhlidhe kriegsmenschen in honderdduizenden exemplaren uit de lucht li-eten regenen. De Duts was er kapot van, zei hij, en waren reeds da gen geleden begonnen -om alle mate rialen ver van de kust -naar 't binnen land en vooral binnen de vesting Ant werpen te vervoeren. De ijzeren we gen waren -dag -en nacht -overstroomd met goederen en militaire treinen om alles wat maar bruikbaar is n-aar Ant werpen en verder te vervoeren. Zelfs groote en belangrijke militaire werken langs de kust worden ontruimd, 't Is een publiek geheim -dat a-1 de vesting werken en redouten bij Antwerpen enorm versterkt worden -en met eigen oogen had hij aanschouwd h-oe met koorts- achtigen ijver duizenden 'arbeiders ge- requ-ireerd worden om verschansingen aan te 'leggen 'ls-ngs de Durme, de Schelde boven Termonde, de Rupei en het -Senne kanaal. DE OVERGAVE VAN HET BUL- GAARSCHE LEGER. Behalve de duizenden gevangenen, reeds gemaakt gedurende het zegevie rende offensief in Macedonië, hebben zich -65.000 Bulgaren aan de geallieer den overgegeven in overeenstemming met -de 'clausule in de militaire over eenkomst, waarbij bepaald werd, aai alle Bulgaarsche troepen ten Westen van Usku-b zich als krijgsgevangenen moesten aanmelden. DE HOUDING VAN -ROEMENIE. Aan de „Voss. Ztg." wordt uit Boe karest gemeld De gebeurtenissen in Bulgarije vinden in de Roemeensche pers sterken weerklank, doch men is toch voorzichtig genoeg om zich een bepaald partijkiezen te onthouden en geen voorbarige gevolgtrekkingen te maken. Men beperkt er zich toe te con- stateeren, dat de gebeurtenissen in Bulgarije mogelijk een -nieuwen toe stand- op ld-en Balkan zullen scheppen en in ieder geval voor Roemenië slechts gunstig kunnen zijn, -onverschillig of de- toestand z-ich ten gunste van de cen trale mogendheden of ten gunste van de -Entente ontwikkelt.Het zou derhalve verkeerd zijn, te veronderstellen, dat de stemming tegen Duitséhlan'd sedert de gebeurtenissen In Bulgarije bijzon der slecht is geworden. DUITSCHLAND EN POLEN. De rijkskanselier heeft aan den Pool- schen regentschapsraad het volgend te legram gezonden Ik hecht eraan, bij de aanvaarding van het kanseliersambt, den regent schapsraad van het koninkrijk Polen te -verzekeren, dat ik in overeenstemming met de in den Rijksdag afgelegde ver klaring het vaste voornemen heb de verhouding van het Duitsche rijk tof hei herrezen koninkrijk Polen in den geest van rechtvaardigheid en erkenning der wederzijdsche levensbelangen te hand haven. Ik zal trachten zoo spoedig mo gelijk de nog bestaande lasten der oc cupatie uit den weg te ruimen, Vertrouwend, dat 'de regentschaps raad, alsmede de 'Koninklijke Poolsche staatsregeening met -dit streven accoord gaat, zal ik onverwijld maatregelen treffen ter verwezenlijking. EEN SUCCES IN SYRIË. Admiraal Varney meldt, dat Fran- sche marincafdeeliingen -den 7en Octo ber des morgens 6 uur de haven van •Beiruth in Syrië bezet hebben, onder onbeschrijfelijke geestdrift d'er bevol king. Beiruth is de hoof-dstad van het ge lijknamige vilajet in Syrië en feit circa 120.000 inwoners. DE DUITSCHE KOLONIËN. Tegenover Engela-nd's bewering, dat ■Duitschland zijn koloniën niet terug mag ontvangen, wijl het er dan duik- bootstation-s zo-u vestigen, wordt -door het Wolff-bureau van bevoegde zijde er op gewezen, -dat -dit -een- -onmogelijk heid is de duikbooten kunnen daar geen brandstof bekomen en geen her stellingen v-errichten-, geen technisch personeel kan er d-e defecte -onderdee- ien vervangen. Als Engeland Mus aldus zijn begeerte n-aar ons koloniaal bezit rechtvaardigt is dit onzinnig.

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 2