WING arbeiders reken. rwegen. WOENSDAG 14 AUGUSTUS. J naar VÜeoingen: 1918 (ïlfMEENTEBESTUUR No. 190 56e Jaargang [id bevatten naar hier td dat vieze ^ij vertrou wt naar Rot- >en hier te rtarbeiders. D. DSTUUR. CIRCULAIRES en tE KAARTEN. Irma Van de Velde gen aamheden en |De voorzlchtig- lict verzekeren Ij de in 1855 op- lENTIA" lordiger voor In omstreken DERE1JK vIBOOTDIEMST. Instregeling vanaf ■ttni. In naar B»e«ikees 1 n.m. 1.14a, 7.10b near Vössingen rum. 3.35, 7.'4C. Ing van den trein boot naar Bres- wachten. Ing van den trein 1 boot naar Bree- wachten. naar Ter Neu- Jt.rn. 1.1de. ten naar VHseln- Jiain. 4.—. |»g van den trein boot naar Ter Ier 30 minuten tgö*H de booten In TioM uur »a het fBsslngen of v«i /alebereo on uit 1 kew.no* vfa Vle ier Neueen borel- 1| gebruik maken 1 vertrekkend eft I MkWeltoorg 4.37 1 aantaimat Vtake j Vlafce per trsra om 8.08 en var- «weert per boot ent 0.23. „WALCHEHEÏt". vastaf 1 naar Domburg: 7. 2 40 |m nam. 5.50 uit tot Middelburg. 7.06 aankom! Loor Vlkwmgen I zij aan de halte pen met de om ]urg vertrekkende naar Vtieei»g« Zon- en feeet- 8.06 12.06 8.45 12,35 5.28 10.55 257 I 7.35 1.10 4.45 8.17 1.46 5.35 16.50 1.03 1 8.25 1.52 I 7.47 12.36 19.07 1.57 250 4.14 4.22 4.50 5.12 5.22 5.35 5.43 5.54 6.02 6.10 v.-- 12.32 6,20 10.06 6.28 10.15 6.36 10.34 6.45 10.33 6.54 10.41 7.03 10.60 9.47 110.44 10.15 11.23 h 1.41 li 2.00 6 2.06 12.18 112.58 1.04 4.25 5.35 5.03 6.11 650 7.54 8.23 8.35 8.57 9.07 9.21 9.29 9.40 9.47 9.56 ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels ƒ0.60 voor Iedere regel meer 15 rentplaatsing 312 X bij abonnement speciale prijs. Recla mes 36 cent per regel. Dienstaanbie dingen en tStenstaanvragea 7'/j cent per regel, bij contante betaling. Familteberichteri van 1—6 regels 11.—iedere regel meer 15 cent. M3QNNEMENTS-PR1JS Vrror Vlissingen en gemeenten op V/?"!ctieren 1.55 per drie maanden. txnco door het geheele rijk: ƒ1.75. Afzonderlijke nummers3 cent. MAXIMUM MELKPRIJZEN. 'De Burgemeester van Vlissingen 'maakt bekend dat ingevolge, ontvangen missieve no. 42852 van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel dd. 6 Augustus 1918 de maximumprij zen voor co-nsumptiemelk voor deze ge meente zijn vastgesteld op 16 cents per liter geleverd door de melkslijters en op 17 cents oer liter geleverd door de melkinrichtingen. Vlissingen, 13 Augustus 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. - AFVALPRODUCTEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat de volgende maxi mumprijzen zijn vastgesteld voor afval len per 100 K.O. visch en garnalen-doppen krabben en zeesterren puf en-nest ongepelde garnalen gekookte garnalen krabben en zeesterrenmeel garnalendoppen- en vischmeel earnalenmeel 40. De drie laatste met 10 vochtgehal te alles exclusief zak, geleverd boord of waggon vrij binnen de gemeente en onder aftrek van 50 cents per 100 K.G., wanneer het product ongemalen geleverd wordt. Vlissingen, 14 Augustus 1918. De Burgemeester' voornoentd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. f 1.50 2.— 2.50 4.— 5.— ,30.— PERSONEN ZONDER VASTE WOONPLAATS. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat voor bovengenoem de personen op het distributiebedrijf speciale boekjes verkrijgbaar zijn. Belanghebbenden behooren er op te letten dat no. 106 van het broodkaar- tenbewijs niet wordt doorgeslagen. Vlissingen, 14 Augustus 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. HENNEP. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dot het vervoereran hen nep is verboden. Vlissingen, 14 Augustus 1918 De Burgemeester voornoemd. VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. REINIGINGSMIDDELEN. 'De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat de verkoop, de afle vering en het vervoer is verboden van ■alle reinigings-, wasch- of schuurmid delen, ongeacht of deze producten zeep of vetzuren bevatten. Voor bepalingen aangaande onthef fingen als anderszins wordt verwezen •naar de desbetreffende circulaire no. FEUILLETON Van sen zoodanig persoon kon men bezwaarlijk aannemen, dat hij in een vreemde plaats een misdaad zou be gaan, om .zich daardoor de voor de reis henoodigde middelen te verschaffen, en toch sprak ook aan den anderen kant weer vtel voor het vermoeden, dat "'l haar werkelijk bedreven had. De deur tusschen de vertrekken was °i niet gesloten geweest óf met een valschen sleutel geopend geworden j de ring dien men ijj de Kamer van den schilder gevonden had, was het eigen dom der dame. Voorts had de schilder aan de dochter der bestolene op in hef oog loopende wijze hef hof gemaakt, en daarbij onophoudelijk het doel ver volgd, zieh omtrent haar vermogen de noodige inlichtingen te verschaffen. ,ond na het feit had hij het hotel e ten, en hij was lang genoeg buiten geweest, oni het gcstolene hier of daar - verbergen ook kon men zijn onver- onul F gedrag tegen den met het verzoek belasten ambtenaar even h '1 aan verstoktheid als aan cekrenk- onschuld toeschrijven. 28238, welke ter lezing ligt op het dis tributiebureau. Vlissingen, 14 Augustus 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. VERORDENING. 'De Commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde, (commando Zeeland) gezien de Kon. besluiten van 29 Augustus 1914 (Stbl. no. 435), van 8 September 1914 (Stbl. no. 448) en van 11 Februari 1915 ('Stbl. no. 81), waarbij de gemeenten op het eiland Walcheren zijn verklaard „in staat van beleg" 'gelet op de wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad no. 128), heeft goedgevonden voor genoemd eiland .de navolgende verordening vast te stel len Artikel 1. Hij, die een voertuig, het welk zich op eéhe openbare plaats be vindt en hooger opgeladen is dan 4 meter boven den beganen grond, be stuurt of onder ziin opzicht heeft, wordt gestraft overeenkomstig de be palingen vervat in hoofdstuk IV der wet van 23 Mei 1899 (Stbl. ,no. 128). Artikel 2. Met het opsporen van de feiten, bij art. I dezer verordening strafbaar gesteld, zijn, behalve de bij art. 8 van het Wetboek van Strafvor dering aangewezen personen, belast alle .ais tijdelijk onbezoldigd rijksveld wachter, dan wel krachtens art. 50 der wet van 23 iMei 1899 (Stbl. no. 128) aangestelde en beëedigde personen, alsmede alle verdere ambtenaren der Rüks- en gemeente-poütie. Uitgevaardigd te Middelburg, I Augustus 1918. De" Commandant voornoemd, De Vice-Admiraal, W. C. J. SMIT. Afgekondigd te Vlissingen, als ter plaatse gebruikelijk, den 15 Augustus 1918. De Burgemeester, VAN DOORN VAN KOUDFjKERKE. '4*\M \l L s.|i Vreemde vliegers. (Officieel). Het ministerie van bui- fenlandsche zaken deelt het volgende mede Op den 13den Juli jl. tusschen 10 u. 50 min. en 10 u. 55 min. v.m. werd een Duitsch vliegtuig waargenomen boven Borghaven, de omstreken van Alaas- tricht, St. Pieter en Wilre. iHet vlieg tuig, dat geen noodseinen vertoonde, werd onder vuur genomen. Tusschen 8 u. 15 min. en 8 u. 25 min. n.m. werd een 'Duitsche tweedekker waargenomen boven Nederlandsch ge bied vanuit Kerkerade, Simpelveld, de omstreken van iMaasveld, Haanrade en Heerlen. Toen het vliegtuig onder vuur genomen werd, vertoonde het noodsei nen en daalde het nabij de grens op Duitsch gebied. Hr. Ms. gezant te Berlijn heeft op dracht ontvangen bij de Duitsche re geering te protesteeren tegen deze schendingen van Nederlandsch gebied. Op 16 Juli jl. te 4 li. 40 min. 's na- middags^bewogen zich twee Britsche vliegtuigen over Cadzand en Aarden- burg, koersende in zuidelijke richting. Waar deze vliegtuigen klaarblijkelijk op weg waren een aanval uit te voe ren op het bezette gedeelte van België, is aan Br. Ms. gezant te Londen opge dragen, bij de Britsche regeering met nadruk te protesteeren tenen deze nieu we, zij het wellicht onopzettelijke schending van Nederlandsch gebied door vliegtuigen, bestemd om een oor logsdaad te verrichten. ■Dit alles hield de rechter het jonge mensch voor, maar het gelukte hem niet, hem tot een bekentenis over te halen, noch hem in tegenspraak te brengen. Den tweeden dag na de arrestatie bracht een schipper het juweelkistje, dat hij in het meer gevonden had. Het was ledig en droeg duidelijk de sporen van met geweld te zijn opengebroken. ■Rudolf F.rtman verklaarde, dit kistje te voren nooit gezien te hebben hij protesteerde krachtig tegen het hem aangedane onrecht en beriep zich her haaldelijk op den Duitschen gezant, aan wien hij zijn bezwaarschrift ter hand had gesteld D§ mogelijkheid bleef niet»uitgeslo~ ten, dat een ander door de kanier van den schilder in de vertrekken van me vrouw Blöte was binnengedrongen, en de rechter verloor deze mogelijkheid niet uit het oog maar zijn eisch, in het geheele hotel een nauwkeurige huis zoeking te houden, werd door den be zitter afgewezen. -v De kamers van het diensipeisoneel waren gezamenlijk doorzocht, doch men had er niets gevonden. De ga.sten daarentegen moesten fot geen prijs las tig worden gevallen, en tegen den uit- drukkelijken wil van den kastelein mocht een huiszoeking niet plaats vin den. De juweliers en geldwisselaars had men onderricht, maar ook van dien Steenkolen uit Ihritschland. De aanvoer van steenkolen en co kes uit Dultschland is thans voor ombe paalden tijd definitief geregeld. Langs het station Zevenaar blijft voorkjopig de invoer bestendigd van ongeveer 50 wagons per etmaal. De Spaansche griep. Aan het post- en telegraafkantoor te Amersfoort zijn de loketten gedurende het middaguur gesloten wegens gebrek aan personeel. De postbestellingen in de stad zijn van vijf op drie terugge bracht, Ongeveer de helft van het per soneel is buiten dienst. in het Ned. Tijdschrift voor Genees kunde geven de militaire doktoren En klaar en van der Veen hun oordeel over de gevallen van griep, die onder het garnizoen te Assen zijn voorgekomen. Totaal zijn daar een 745 man aange tast, waaronder 182 gevallen van zwa re ziekte. Van deze 182 waren 158 die gunstig verliepen en 24, waarbij ern stige verwikkelingen voorkwamen, 'Hun slotsom luidt, dat de waarge nomen epidemie van zoogenaamde Spaansche griep niet als ongevaarlijk beschouwd mag worden, gezien de nei ging tot ernstige verwikkelingen. In hetzelfde tijdschrift doet dr. H. Pinkhof het voorstel, onder de Neder- landsche artsen een griep-rondvraag te houden. Zulk een rondvraag zou een vollediger beeld van de epidemie ople veren dan de gegevens, welke de cen trale gezondheidsraad op zijn verzoek zal toegezonden krijgen, of welke het legerbestuur zai verkrijgen uit het he laas thans wet zoo groote deel der be volking, dat onder de wapenen staat. De prijzen van den huisbrand. Naar aanleiding van de publicaties betreffende den aanvoer van Duitsche koten heeft men ons gevraagd, zegt het „Hbld." of de prijs, van den huisbrand nu ook, gelijk ten vo igejarc, berekend zal worden raar dien van de uit het builenlar.d geleverde brandstof. Dat is niet het geval De prijzen van huisbrand zijn in den loop van April 1918 voor he t tijdvak 1 Mei 1918—30 April 1919 gepubliceerd Zij zullen, onafhankelijk van den prjjs der bulten- landsche ko'en, woide-n gehandhaafd Wel heeft ook thans een z.g. egalisatie van prijzen plaais, maar deze geldt uit sluitend voor de industrie, de spoor wegen en do gasfabrieken. Uitwisseling van krijgsgevangenen- Het voornemen bestaat de hospitaal schepen „Sindoro'' en „Zeeland" in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te laten vertrekker.. Inmaak van boonm. Het bureau voor mededeeüngen in zake de voedselvoorziening meldt Het rijkskantoor voor groenten en fiut heeft de besturen dtï vcilings- veie-.nigingen de ingeetshreven inrich tingen voor het verduurzamen van groenten en fiuit en het inspectie- en conlroteperione-i aangeschreven, vooral toe ie zien, dat de voor inmaak be stemde pronk- en snijboonen goed wor den afgehaa d, met name waar dit ont- tiradtn in huisarbeid geschiedt, ook om te voorkomen, dat z eil tusschen de boonen vreemde voorwerpen bevinden, die bij onvoldoende contro'e mee in gemaakt zcirJen worden. In 't bijzonder dient er op gelet te worden, dat geen boonen worden uitgi geven aan gezin nen, waarin zich zieke personen be vinden of aan gez nnen, die door on- zindelijltheidjoi andere bezwaren niet kant kwam geen kennisgeving, die tot een spoor kon leiden-, en deze omstan digheid droeg ook het hare bij tot de- onderstelling, dat de beschuldigde den rooi in verzekerde bewaring had ge bracht. Gedurende dien tijd bevond zich me vrouw Biöte in een zeer pijnlijken en onaangenamen toestand want niet al leen, dat de herinnering aan het verlies haar .geen oogenblik verliet, maar zij moest ook dagelijks van hare dochter hooren dat het jonge mensch groot on recht was geschied, en zij daardoor een zware verantwoording op zich geladen had. Het dienstpersoneel bejegende haar met sombere, onheilspellende blikken zij moest zelfs boosaardige aanmerkin gen hooren, zonder deswege haar be klag te kunnen indienen, en zelis de eigenaar van het hotel liet zijn ergernis over de onaangenaamheden, die door den -diefstal hem bereid werden, haar duidelijk gevoelen. In die netelige positie was Borg's vriendschap der schoone vrouw dubbel welkom hij stond haar in elk opzicht met raad en daad ter zijde hij was de bemiddelaar tusschen haar en den hrft- telbczitter, en deed daarbij in alle stilte de grootste moeite, den dief uit te vor- schen. Hij vergezelde Kaar bij alle wande lingen en uitstapjes hij stelde alles in het werk om haar te verstrooien en op voor het afhalen in aanmerking komen- Uitdrukkelijk verboden wordt het veilen van Boonen die ontdraad ter veiling worden aangevoerdmet de hier en daar bestaande gewoonte te dien aanzien moet worden gebroken Aan het controlepersoneel is opge dragen, ten strengste op een hygiër/i- schen en deugdeiijken inmaak van alle groenlen ie letten. De inrichtingen van ondernemers, die biljken geven hicrloe niet voldoende mode te werkt n, zu ien van de lijst worden aigevoerd, ierwijl zij zich bloot stellen aan koitingen voor later geble ken mindenvaard'gen inmaak, welke kortingen verhaald zuilen worden uit de garantiesommen, die de vereenigirg waarbij zij zijn aangesloten, heeft gestort. De veiiing'-n zijn verplicht tot een en ander naar haar vermogen mede te werken. In het bijzonder behoort een aanmawng to; de telers gertcht te wor den, dat geen te dikke of oude boonen worden aangevoerddeze zullen voor den inmaak geweigerd worden De rijkdom van Amsterdam. De hoofdelijke omslag heeft in 1917 te Amsterdam opgebracht ruim 13 mü- li en gulden, ierwijl de raming maar 8 millioen golden beliep. Er is dus5mii- lioen gulden meer ontvangen dan ge raamd was Het aantal zeer groote vermogens ts de laatste jaren te Amsterdam reusach tig toegenomen. Geïnterneerden en krijgsgevangenen. 'Blijkens het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek wa ren op 1 Juli 1918 van de 31487 geïn terneerden (29826 Belgen, 1478 Engel- scljerr en 183 .Duitschers) er in totaal 14087 te werk gesteld in nijverheid, handel- en land- en tuinbouw. Hiervan waren 11087 onder militaire bewaking gehuisvest (z.g. groepen en depots). Van deze laatste werkten 7914 in de nijverheid, 2811 in 'den land- en tuin bouw en slechts 148 in den handel (voor een 214-tal kon deze specificatie niet worden opgegeven). Te Heerlen alleen zijn 2558 geïnter neerden werkzaam. Andere plaatsen met veel te werk gestekkn geïnterneer den zijn: Amsterdam (867), Amers foort (472), Tilburg (432), Anna- Paulowna (386), 's-Gravenhage (283), Maastricht (252), Breda (225), Olden- broek (224). Het was niet mogelijk omtrent de overige 3000 te werkgestel-den (de z.g. „enkelingen") een gespecificeerde op gave te verkrijgen. Behalve bovenbedoelde tewerkge- stelden hebben nog vele andere geïn terneerden allerlei bezigheden gevon den, hetzij buiten de kampementen (bij legaties en aanverwante bureaux, Bel gische scholen, „Societies of friends", enz.) hetzij in de kampementen zelf (lessen of cursussen, kampwerkzaam heden, huisvlijt, enz.) Van de 8764 hier te lande vertoeven de krijgsgevangenen (5726 Engelschen en 3038 Duitschers) waren op 1 Juli jl. 45 werkzaam in de nijverheid, 11 in den handel en 19 in den landbouw, in totaal dus 75. WALCHERSCKE GEMEENTEN. Souburg. Een kronkelende weg tusschen de akkers en weiden, of tusschen hagen en 'heesters. Links de waftige lucht Middelburg's Langen Jan, de raadhuis toren en de koepelkerk. Rechts boven Vlissingens roode daken Sint-Jacob en de kranen der werf. Maar overal rust te vroolijken, en het gelukte hem zelfs, de vriendschap van Bella te winnen, die in den aanvang een onverholen wantrouwen voor hem aan den dag legde. Zoo verliepen ongeveer veertien da gen, zonder dat het onderzoek tegen den schilder een -noemenswaardig re sultaat had opgeleverd. De hotelhouder had eindelijk genoeg van het herhaalde verzoek, om schade loosstelling te verlecnen mevrouw -Blote dreigde hem met een proces, en daar hij door zijn besliste weigering een huiszoeking in het hotel onmoge lijk had gemaakt, kon men niet weten, hoe dit proces zou afloopen. Hij bood een vergelijk aan de helft van het verlies wilde hij vergoeden. Borg trad als tusschenpcrsoon op en het vergelijk kwam tot stand. Denzelfden dag werd Ertman weder in vrijheid gesteld wegens gebrek aan bewijzen moest van de verdere aan klacht "tegen hem worden afgezien. ■Borg wist dit reeds de rechter had het daags te voren tegen hem gezegd bij gaf er de dames kennis van en ried haar, dien dag een uitstapje te maken, om een ongewenschte ontmoeting met den zonder twijfel zeer verbitterden jongeling te ontwijken. Mevrouw Blöte was genegen, aan dien raad gevolg te geven, maar hare dochter protesteerde er tegen. „Door die handelwijze zouden wij nu. De lange, mooie Zondag neigt ten eii.de. Eenige minnende paartjes heb ben hier de eenzaamheid gezocht, en, als ze een fiets hooren, laten ze gauw even de armen zakken en ioopen ze als onverschillig -naast elkaar. Maar de fietser is vtug voorbij en ergert er zich trouwens niet aan dat het aloude en steeds weer nieuwe liedje gezongen wordt. iDe draaiende, slingerende binnen weg voert me naar West-Souburg. De oude buurt Hgt daar scherp afgeschei den van de nieuwe, het tuindorp. In de oude buurt moet ik zijn. Misschien zijn er de hulzen zoo practisch en hy giënisch niet, maar eigenaardiger zijn ze er wel en veel bevalliger geschikt aan de zijden van 't mooie met boomen beplante plein, waar eenige bewoners van de avondstonde genietend op de klaobank zitten. Een stukje echt Zeeuwsdh teven tusschen Vlissingen en Middelburg, leven zonder woeiing en drukte, ats vergeten achtergebleven daar viak bij den weg, waarlangs de electrische tram rent. Maar voor ik het pleintje betreed sta ik bij 't kerkhof. Een eenvoudige zuil riist er op. 't Graf van Filips van Mar- nix, heer van Aldegonde, eens burge meester van Antwerpen. Weer zoo sterk komt me een herin nering voor den geest. En ze vervult me met diepen weemoed, 't Is van iets, dat al zoo heel lang geleden schijnt en het toch niet is. 't Was in Juli 1914... dus vóór vier jaar pas, dat we daar op Souburg's kerkhof, om dit monument stonden met een honderdtal Antwerpsche schoolkinderen. Mamix en ons ter eere, had het gemeentebestuur er twee vlag gen geplant, een Nederlandsche en een Belgische en twee wethouders verwel komden de bezoekers. 't Was een schootreis. We waren met een boot van Antwerpen geko men. Een prachtige zonnige zomerdag. Hoe levendig komt me alles voor diti geest. Wé stapten aan de ponton af en de kinderen aten in de groote zaal van 't Concertgebouw, waar we nu zoo dikwijls vereenigd zijn. Dan wandel den. we -over den Nieuwendijk en den Boulevard naar 't strand, waar de knapen speelden, tot de tram ons naar Souburg voerde, want we wilden de Antwerpsche kin-deren 't graf toonen, waar de beroemde burgemeester slui merde en hun stadgenooten in 1872 een monument onthulden. Thans keek ik door de haag en in mijn geest zag ik ze daar nog staan, al die kinderen, een wijle ernstig, nu ze op een kerkhof waren. Vriend Gasfer- mans, de kunstschilder, maar ook een artist in zijn onderwijzersschap, in zijn omgang met kinderen, gaf een teeken. En daar klonk zoo plechtig en indruk wekkend het lied van Aldego-nde, 't oude Wilhelmus. En daarna dat van de Schelde, van den machtigen stroom, die Antwerpen met- Zeeland verbond, ook in die geweldige" dagen toen Noord en Zuid om de vrijheid kampten. Zelf mocht ik de knapen wijzen op dien strijd om vrijheid van overtuiging, van denken, vrijheid voor het volk zich te ontwikkelen, en in 't bijzonder op Ant- werpens beleg, en overgave. cu den dood der handelsstede roet de stuiting der Schelde. Op lTDectmber 1898 stond hier een deputatie .uit Antwerpen met burge meester Jan van Rijswijck aan 't hoofd om op den 300en verjaardag van Mar- ■nix dood een bronzen krans aan den voet van het monument te leggen. Met volwassenen hebben Antwerp- be kennen, dat wij van zijn schuld over tuigd zijn," zeide zij, met een levendige blos op de wangen. „.Meelt hij de-daad werkelijk bedreven, dan zal hij ons ont wijken is hij echter, wat ik met het volste vertrouwen geloof, onschuldig, dan zou het een onzer eerste plichten zijn, hem zooveel dit in ons vermogen is schadeloos te stellent" „Hem schadeloos te stellen spotte mevrouw Blöte. „Mij dunkt, wij kouden eer schadeloosstelling eischen „Niet van hem". „Wel zeker van hem, wanneer hij het kistje gestolen heeft 1 Heb ik dan zijn arrestatie bewerkt Heb ik soms iets gedaan, om den argwaja-n op hem te vestigen Kan men mij verantwoorde lijk stellen voor de handelwijze der autoriteiten Of zou ik soms mijn ver lies geheim -moeten houden, ten einde een onschuldige niet aan het gevaar bloot te stellen, valsch beticht te wor den Gij hoort het, mijnheer Von Borg, mh'n dochter gelooft nog steeds aan de onschuld van dien schikier welaan, ik zal hem niet ontwijken hij moet niet denken, dat hij het recht heeit, mij een verwijt te doen" Borg boog toestemmend en wisselde een beteekenisvollen -blik met het meis je, als wilde hij zeggen dat hij in zijr» hart haar gelijk gaf maar zij kende immers de eigenzinnigheid harer moe der, die men niet mocht prikkelen, (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 1