SPORT land geen sprake is. De Duitsche re geering heeft zieh tegenover de Neder- iandsche regeering verplicht voor de voeding der in Nederland geïnterneerde Duitsche krijgsgevangenen te zorgen. De Entente en onze Koloniën. Naar aanleiding van het bericht van het Bolschewiki-orgaan, de „Sswestia" te Moskou, dat van Berlijn uit de we reld is ingezonden, waarin van een overeenkomst wordt gewag gemaakt tusschen de Entente en Japan en vol gens hetwelk Japan bij deelneming aan den Europeeschen oorlog schadeloos gesteld zou worden door de Nederland- sche kolonies, verneemt Reuter van officiecle zijde het volgende Het bericht, dat de Entente aan Japan ooit dusdanige voorstellen lieert ge daan, is geheel uit de lucht gegrepen. Die bewering is op zich zelf zoo be lachelijk dat ze nauwelijks tegenspraak behoeft. Melk. Naar de „Te!." verneemt, zal, wan neer het kamverbod niet aan de daar aan gestelde verwachtingen beant woordt, met 1 Augustus a.s. worden overgegaan tot gedeeltelijke rantsoe neering van meik. Conferentie van besturen van Centrale keukens. In overleg met de centrale keukens te Rotterdam en te 's-Oravenhage had de gemeentelijke centrale keuken te Amsterdam de besturen van centrale keukens in het land Zaterdag uitge- noodigd tot het plegen van overleg in zake de moeilijkheden, welke de keu kens ondervinden tengevolge van de regeeringsmaatregeien in verband met de grondstoffenschaarschte. De heer F. M. Wibaut, wethouder voor de levensniidaelenvoorziening te Amsterdam, heeft het te behandelen onderwerp ingeleid. Hij zette uiteen, dat ook bij een ideaale verhouding tus schen de keuken-toesturen en de distri butie-bedrijven het den laatsten onmo gelijk is geworden in de behoeften der keukens te voorzien. Ook als men alle beschikbare bons inneemt, krijgen de keukens te vechten tegen een tekort, hetwelk steeds klimt, naarmate haar debiet groeit. Tot voor kort werd dat tekort aangevuld uit de onverkochte overschotten aan grondstoffen, waar over de distributie-bedrijven de be schikking hielden; maar daarvan is den laatsten tijd vrijwel geen sprake meer. In zijn rondschrijven van 23 April geeft de minister geen andere uitkomst dan opnieuw die onverkochte overschotten en de opbrengst van inbezitnemingen in de verschillende gemeenten, maar het lijkt er niet op, dat dit voldoende is. Stelt de regeering zich met ons, ai- dqs spr., op liet standpunt, dat de cen trale keukens onmisbaar zijn voor het op peil houden der volkskracht, dan zal zij de consequentie moeten aanvaarden dat ze aan de noodige grondstoffen ge holpen moeten worden, al 'is het ten koste van de algemeene rantsoenen, welke dan maar iets ingekrompen moe ten worden.In den aanstaanden win ter zal massa-voedsel-verstrekking nog veel meer noodig zijn dan tot dusverre het geval is geweest. Daarom zal een verzoek van liefst alle besturen van centrale keukens tot de regeering moeten uitgaan, om de ■verplichting van het innemen van bons voor aardappels geheel, en voor peul vruchten gedeeltelijk op te betten. Vooral hun aardappelbons kunnen dc mensclien niet missen, omdat aardap pelen het gerecht uitmaken, waarmede ze het te geringe broodrantsoen aan vullen. En naar den maatstaf van het debiet moet een toeslag boven dc tot dusverre aan de keukens ter beschik king gestelde hoeveelheden peulvruch ten en vet verleend worden. De gemeente-besturen brengen voor het op peil houden der volkskracht groote geldelijke offers door beneden den kostprijs spijzen te verstrekken, doch ze zullen dit zegenrijk werk moe ten staken, als de regeering niet zorgt voor de noodige hoeveelheid grond stoffen. Spr. deed daarna voorlezing van een ontwerp-adres aan de regeering, waar in het bovenstaande zeer breedvoerig toegelicht gevraagd wordt, en spr. .hoopte daarop de instemming van alle vertegenwoordigde keukens te zullen verkrijgen. Een voorloopige commissie werd be noemd, waarin zitting namen vertegen woordigers van de keukens te Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Hilversum, Vlissingen, de voorsteller uit Almelo en een vertegenwoordiger van het platte land. Deze zal het denkbeeld van de oprichting van een bureau van inlich ting overwegen en verder uitwerken. JONGE DOODEN. Herbert Mesham. - Sergeant Partridge. Zondagavond. De lange, triestige re gendag neigt vroeg ter, einde en de Juliavond is huiverig en onstuimig. De Postfanfare geeft een concert op den strandboulevard. Velen gaan er heen. Lange rijen glimmende parapluie's gol ven door de Badhuisstraat, de trappen op, dan over den dijk. Grauw-zwarte wolken jagen en varen over de zee en de Schelde, stapelen zicli opeen, schui ven weer uit en verdeden zich in lange slierten, waaruit telkens een druilerige vlaag neervalt. Op de terrassen is liet leeg en t strand is een verlaten vlakte. De Koudekerksdie vveg ligt eenzaam vanavond. Van den Boulevard komen muziekklanken, die een wijle als tus schen de zwiepende boomen blijven hangen en dan weer verder ruischen en uitsterven. De regen druipt uit de klap perende takken. En 't leken, 't leken tranen, die men gevallen zou uit weenende oogen wanen. Zoo kloeg Guido Gezelle, toe hij de boomen in 't najaar bekeek. En 't is of de herfst ook nu reeds, al te vroeg den zomer verdrijft. Daar in 't lijkenhuis van „Vredehof" ''Kh'tm twee jonge dooden. Herbert Mesham en sergeant Partridge, twee Britsche vliegeniers. Herhert Mesham werd bij Burgsluis op Schouwen gevonden. t Westen van Schouwen, waar ach- ter 't mooie Renesse, 't bekoorlijke Haamstede en Burg zich het heerlijk duinenland uitstrekt en het brcede strand t graf van zooveel vergane dorpen bezoomt als Clauskinderen, Koudekerke, Borrendamme, die met andere eens bloeiende plaatsen in zee vergingen, wordt ook dikwijls, leven- 'digcr "dan door kranten of 't verwijder- de kanongebulder, aap den oorlog her innerd. Nu en dan vindt een eenzame wan delaar of een kustwachter een jongen doode. met wiens lijk de golven speel den tot ze het neerlegden aan den vlet der zandheuvels. En is er wel treffen der getuigenis van al de drama's dezer tijden, dan zoo'n verlaten, eenzame gevallen strijder, wachtend als 't ware tot vreemden hem opnemen en een laatste rustplaats schenken Vroeger betoonde men wel eens te weinig piëteit aan dergelijke dooden, en l scheen of ze 't hout van een ruwe dooilkist nog niet waardig waren. Een ondiep graf in 't strand, 't zand er over tot wind en stormen soms 't lichaam of t gebeente bioot woelden en er op nieuw mede speelden. Gelukkig heeft men meer en meer Jeeren begrijpen, dat ook die onbeken den, welke als 0111 een rustplaats ko men vragen, mensehen zijn, en als mensch behandeld moeten worden. Al lereerst om hen zeiven en dan om de familieleden, die toch, soms door oen kleine bijzonderheid, het antwoord op zooveel angstige vragen, en zekerheid omtrent hun geliefden krijgen. Meermalen hoorden we 't hier van Vlissingers ,,'t poet me goed, ais ik zie, dat de door de zee aangebrachte lijken, toch met eere begraven worden wam 't geeft me hoop dat ook mijn verdwenen zoon ergens in den vreemde op gelijke wijze een graf werd bereid." Stille, maar treffende getuigen van dezen oorlog, zoo noemden we de doo den, welke in deze dagen op Zeelands kust worden aangetroffen. Was dat ook niet Herbert Mesham, dien men nu bij Burghsluis onder Haamstede vond Een officier, ja, maar toch bijna ook nog een kind. Een vliegenier van acht tien jaar. Eenige maanden geleden pas had hij de school te Liverpool verlaten, t Is of hij van de banken, waar hij neerzat vol van zijn idealen nog, naar den dood ging. 't Vlicgwezen zal 'hem aangetrokken hebben, 't Romantische van die stoute vluchten moet op menig jong gemoed wel diepen indruk maken, r.n wat zal de gruwelijke werkelijkheid geweest zijn, zoo vragen wij, die er nog maar een klein deel van zien, maar da"? ons dan toch menigmaal huiveren doet door liet geweldig gebulder en het snel van vlammen en vonken. Een brok dier werkelijkheid kwam daar ook tot op 't eenzame strand van Schouwen met dit lijk van een knaap. ven Nederlandse!) marinevaartuig voerde den jongen doode Zaterda^ mee naar Vlissingen. En nu lagen er wee omgekomen Britsche aviateurs in het doodehuis van Vredehof. Ook ser geant Partridge, die hier in het Sint- Jozefziekenhuis aan zijn vrceselijkc wonden bezweken is, was derwaarts voor de begrafenis heengevoerd. Verlaten liggen ze in het doodenhui- zeke, de twee jonge mannen, dc eene een kind nog bijna. Ver van allen, die' hen liefhebben. De een was een student, de ander een bankklerk, tot de ooriov hen opvorderde... en hier bracht in Vlissingens lijkenhuis voor een zoo on tijdige 'begrafenis. Ocii, ja, ik weet het wel, we schrijven altijd hetzelfde, juist omdat „hetzelfde" zoo gruwelijk is, dat we er niet aan wennen kunnen. Gif, moeders, die uw zoon door het leven met bezorgden blik volgt, wat beroert er uw hart, als ge aan die dooden denkt in Vredehof's klein gebouw. Ja, daar vaart de wind zuchtend door de hooge, klapperende boomen. als vertolkend de klacht van zoovele dui zenden moeders, die bet die eene moe der mogen nazeggen „I didn't raise my boy to be a soldier". Ver van alien die hen liefhebben. En daarom voelen we 't heerlijke van de taak, welke de afdeeiing Vlis- smgen-Micfdelburg van den bond „Her denken om te strijden" op zich nam, om voor deze eenzamen de plaats der familie in te nemen en de dooden de laatste eer te brengen. Dit is lieden morgen met Herbert Meslram en sergeant Partridge ge schied. Rev. Wellesley Frater verrichtte den dienst. Dan nam majoor James het woord. Hij herinnerde er aan hoe veelvuldig het garnizoen' van Vlissingen dc droe- Ivigc taak heeft tegenwoordig gevalle- nen naar hun laatste rustplaats uitge leide te doen, en wees er op, dat beide dooden voor hun land 't schoonste gaven, wat ze hadden hun leven. Hij sprak de hoop uit, dat, moesten van Nederlandsclie soldaten eens dezelfde offers geëisclvt worden, ook van die zal kunnen gezegd worden zij hebben hun plicht gedaan en meer dan dat. De heer Van Kerckhoven sprak na mens tooyengenoemden bond en de heer Cleinod, secretaris van de Belgi sche loodsensocieteit, namens deze rereeniging de lieer Toledo, geïnter neerd cadet, namens de Belgische en Britsche geïnterneerden, terwijl de Brit sche consul de heer .Percy Jones aan dc Nederlandsclie autoriteiten dank bracht voor de toewezen militaire eer en aan allen, die tot deze .plechtige begrafenis meewerkten. A. HANS. Stads=cn Provincienieuws VLISSINGEN, 29 JULI, AgfesïssSf» via» ïset Dïsstï*ïft»&aiiS«»-S>cs<aj«rl|t- D1NSDAG 30 JUU Melk voor zieken en zwakken. Voortaan zal dr. Unger inplaats van twee dagen per week, slechts één dag zitting houden op het distribufietoureau en wel des Woensdags van 2'/j31/, u. Bij den slager M. P. Gierum, Waistraat is morgen weder lever- en bloedworst verkrijgbaar resp. tegen 9Vu en 8 cent psr ons. Distributie-regeling suiker. De minister van landbouw, .nijver heid en handel heeft een distributiere geling voor suiker vastgesteld, welke regeling van lieden af iederen werkdag voor belangstellenden op het Distribu tiekantoor dezer, gemeente ter inzage ligt, van des morgens 9 tot des namid dags 1 uur. (Zaterdags tot 12 uur.) Rantsoeneering van suiker. Met ingang van 29 Juli a.s. zal eene rantsoeneering van suiker worden in gevoerd. De winkeliers zullen dan alleen op nieuw suiker kunnen bestellen, indien zij voor minstens 50 van hun. voor raad suikerbons hebben ingeleverd. Mocht een winkelier op het oogen- blik der vordering geen voorraad heb ben, dan zal voor de eerste maal een bestelling kunnen worden goedge keurd zonder inlevering van bons. Een soortgelijke faciliteit wordt verleend aan winkeliers, die minder voorraad hadden dan hun normale omzet be draagt. 'Uit het voorgaande blijkt reeds, dat de rantsoeneering zal geschieden op toons, inderdaad is deze wijze van ver krijgbaarstelling verplicht gesteld. Het rantsoen is bepaald op J4 K.G. (een half pond) per week per persoon. ■Fabrikanten van suikerhoudende goe deren en ondernemers van klein-bedrij- ven, die suiker verwerken, blijven me de gerantsoeneerd. Vleesch. Begin Augustus zal waarschijnlijk een aanvang kunnen worden gemaakt met de beschikbaarstelling van versch rundvleescli. Het ligt in de bedoeling om, naarmate deze beschikbaarstelling zich uitbreidt, de vervaardiging der eenheidsworst gedeeltelijk te vermin deren. Voor die gemeenten, voor welke de distributie van versch rundvleesch bezwaren oplevert, zal echter de be schikbaarstelling van eenheidsworst worden voortgezet. Haar vervaardiging wordt dan opgedragen aan corjbina- ties van slagers, onder controle van daartoe van rijkswege aangewezen ambtenaren. Zeer waarschijnlijk is op deze wijze de verstrekking van een rantsoen verscli of geconserveerd vleesch van 100 gram per week verze kerd een eventueele verstrekking van eenheidsworst is in deze hoeveelheid begrepen. „Leng in het brood". In den laatsten tijd komen weer meerdere klachten in van het oneetbaar worden van het brood, speciaal van het bruine regeeringsbrood. Dit brood verkrijgt, wanneer het en kele dagen oud wordt en op een nog al warme en vochtige plaats is bewaard een zuren reuk en smaak. Men noemt dit verschijnsel „leng" in het brood. Dit wordt veroorzaakt door bacteriën, die reeds op de tarwe in ongemalen toestand aanwezig waren. Bij het bak ken toereikt het binnenste gedeelte van iiet brood niet een zoodanig hooge temperatuur, dat die organismen, wél ke de oorzaak van de „leng" zijn, .ge heel onschadelijk zijn geworden.Wordï dit brood nu eenige dagen oud, dan ontwikkelen zich daarin, vooral bij on doelmatige bewaring, de bacteriën in grooten getale en het brood wordt on eetbaar. Allereerst volgt uit het bovenstaan de, dat de bakkers machteloos staan tegen dit optreden van leng, daar zij het meel reeds toesmet ontvangen en dit door hef bakken niet vrij wordt van de „leng" veroorzakende organismen. Hetgeen de bakkers kunnen en moe ten doen, is het brood zoo versch mo gelijk afleveren en voor zooverre zij dit niet kunnen doen, liet zoo frisch en droog mogelijk bewaren. Verder die nen zij liet publiek zooveel -noodig er op te wijzen, dat hef |>rood zich niet leent om liet tot de volgende dagen over te houden. De gebruikers doen goed met liet oog op de „leng", van den bakker zoo versch mogelijk brood te eischen en er ineens niet meer van op te doen, dan strikt noodzakelijk is. Hetgeen dan toch nog overblijft, moet op een zoo koel mogelijke plaats bewaard worden en tevens droog, dus niet in een warme keuken of gesloten broodtrommel. In het Concertgebouw. Donderdag II. waren er plaatsen te kort in het Concertgebouw voor de uit voering der Belgische Vakvereeniging, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Elisabeth. Daarom werd besloten de beide tooneelstukken „Hoe de Meester zijn Vrouwtje kreeg" en „De Modder der soldaten" Zater dagavond nogmaals op te voeren. En hoezeer dit op prijs werd gesteld, bleek wel uit het feit, dat om acht uur de groote zaal wederom stampvol was, en geen staanplaats zelfs onbezet bleef, 't Kinderkoor kon ditmaal niet optre den maar de dames A. Beniest en Jos. Hop, de heeren F. Depaep, Sangletfe en O. 'Robert zorgden op uitstekende wijze voor zang en muziek. Over de tooneel- opvoering behoeven we na ons verslag van Vijdag niet terug te komen de dames en heeren, die dc verschillende rollen vervulden, verschaften de toe schouwers weer hetzelfde genot, de zelfde vroolijkheid en ontroering, ter- wiil.de lieer Hans in een korte rede dit maal aan de aanwezigen verzocht, een daad te verrichten in den geest van Koningin Elisabeth, door een gave te offeren voor ziekelijke geïnterneerden, aan welk verzoek- gaarne voldaan werd, zoodat het alles te samen geno men een schoone avond van genot en liefdadigheid was. J. D. Zaterdagmiadag is hier aangespoeld liet iijk van den milicien L. de Ruyter uit Arnhem, die verleden week bij het zwemmen in de Scheide is verdronken. Het lijk werd naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht. Thans komen ook onder de burger lijke bevolking te dezer stede zoowel als te Middelburg en Souburg enkele ge vallen van de Spaansche griep voor. Men schrijft ons uit Middelburg: Door den christelijken bëstuurders- bond zijn twee adressen verzonden. Een aan burgemeester en wethouders, waarin hij verzoekt in de voor den Zondag vastgestelde uren, gedurende weikegas worat gegeven, een kleine wijziging te brengen en wel om voor 11 12 in de plaats te stellen 12-1, daar op het eerstgenoemde uur veien de godsdienst oefening bijwonen on derhalve, willen zij hun middagmaal bereiden verplicht zouden zijn, thuis te blijven, wat vol gens adressant, niet in de bedoeiing kan hebben gelegen. Het tweede adres is gericht tot den voorzitter der brandstoffencommissie en in uit adres wordt de aandacht geves tigd op het zomerrantsoen kolen, toe bedeeld aan hen, diegastcestellen hebben. Deze menschen zijn geheel op gasko- ken aangewezen, door de rantsoenee ring van het gas, gedwongen meer ge bruik van hun kachel te maken, te meer zij, die kleine kinderen hebben. Adres sant verzoekt daarom te willen over wegen voor deze categorie van personen een grooter zomerrantsoen kolen be schikbaar te stellen. Door de winkeliers, die sympathie betuigd hebben met de verplichte win kelsluiting, werd dezer dagen aan den heer J. Ondardijk, voorzitter der com missie voor de>ze aangelegenheid, het bekende boekwerk „De Socialisten, per sonen en stelsels" van mr. H. P. O. Quack, gebonden in zes prachtbanden toegezonden als bewijs van waardeering. vosr hetgeen de heer Onderdijk in liet belang van den winkelstand in den raad heeft tot stand gebracht. Voor de landbouwvereeniging te Ritthem trad als spreker op de heer L. van Dijk, hoofdambtenaar van de Zeeowsche Landbouw-Maatschappij. Het doe! zijner bespreking wasdc aaneensluiting der landbouwvereeniging bij de Z.L.M. Het mcerendeel der leden, die aanwezig waren, had bezwaren te gen de maatschappij en na stemming bleek, dat de landbouwvereeniging zich niet wilde aansluiten. De visschersboot „BreskensS" is hier Zaterdagmorgen binnengeloopen met veriies van twee netten, die aan den grond waren vastgeraakt en het scheepje bijna omtrokken. Bij Kon. besluit van 26 dezer is met ingang van I Augustus a.s. aan den luitenant-koionel H. Wonnink van den provincialen staf, provinciaal adjudant in Zeeland, onder toekenning van pen sioen, eervol ontslag uil den militairen dfen.st verleend- Verder is bij Kon„ besluit de opziener bij de rijkselectriciteitswerken te Ter- neuzen,G J. H. Zimmecmann, met ingang van 1 September a.s. benoemd tot hoofd opziener bij de rijkselectriciteitswerken te tjmuiden. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Onlangs deed een gerucht de ronde, dat eenige personen alhier ongeveer een kilogram platina hadden laten koopen en dit voor hen over de grens wilden laten smokkelen. De inkoopsom was ongeveer 16.000 en ze zouden er aan de andere zijde der grens 80.000 Mark voor kunnen krijgen. 'De niet het vervoer belaste persoon is echter tcwig- gétomen op zijn tocht van de grens zonder geld en zonder de dure koop waar. Volgens zijn zeggen was hij door ambtenaren ontdekt, had de vlucht moeten nemen door het water en daarbij was hij de platina kwijt ge raakt. De politie kreeg, door het pra ten der cedgenooten lucht van de zaak, zoodat de justitie er in gemengd werd. Er heeft thans een onderzoek voor den rechter van instructie te Middelburg plaats gehad, met het resultaat, dat thans twee in de zaak betrokken per sonen, A. de W., bakker te Temeuzen en A, W. »an H., visscher te Philippine, in arrest gehouden zijn. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. N'ed. Herv. Kerk. Beroepen te St. Maartensdijk ds. P. Kruijt te Nieuwe Tongete Schoondijke ds. H. J. D. R. Theesing te Middelie (N. H.) Evang. Luth. Kerk. Aangenomen het beroep te Amersfoort door ds. J. G.de Jongh te Zierikzee. De Ruyterschool. Voor het examen van toelating tot den 2-jarigen cursus hebben zieh aan gemeld 8 adspiranten. Hiervan zijn ge slaagd G. F. Datnen, te 's-Graven- hage J. Kuiper, te Almelo T. j. M Mattaar, te Apeldoorn. Zonder examen zijn toegelaten A. H. Schenk, te Mid delburg D. Schuitemaker, te Noord- Scharwoude L. Meuzerie, te 's-Gra- venhage A. Maasdam, te Souburg M. C. Brigg, te Amsterdam A. Ver boon, te Vlaardingen-Ambacht L. G. Bekker, ie Tubbergen en W. J. Stein- buclt, te Apeldoorn. Geneeskundig afgekeurd zijn 2, te ruggetrokken 3 aspiranten. Voor de hoofdakte is te Arnhem geslaagd de heer A. Kasse alhier. KORFBAL. Six SemperZeelandia I4. Het korf balspel, dat eertijds weinig de aandacht iiok in Vlissingen, wordt thans druk beoefend, getuige de ver schillende wedstrijden van de laatste weken. Zoo speelde Six Semper gisteren tegen Zeelandia uit Hansweert, een wedstrijd voor de competitie van den Zeeuw6cher. korfbalbond waarin ze echier rnet41 gesiagen werd. Nu is Six Simper, die gisteren haren 3e:t wedstrijd voor de competitie verloor, iarg niet de minste onder de Viiseingsche korfbal 12-tallen. Een teeken dus, dat men hier fimk moei oefenen om met vreemde vereeriigingen te kunnen wedijveren. Voor de rust zijn de beide ploegen ongeveer van gelijke sterkte. De damesleden van Six Semper spelen dan goed samen, doch in het korven toonden ze zich gisteren minder bedreven dan de gasten. Nadat gerui- men tijd gespeeld is korft Six Semper Semper en heeft de leiding t-0. Een oogenbiik later maakt Zeelandia, dat zich niet onbetuigd iaat gelijk, 1—1. Als Zeelandia nog éénmaal korft treedt de pauze in 1—2. Het bui'ig weer noodzaakt de spelers na de lust het spel eenigen tijd te on derbreken. Tijdens de voortzetting heeft Zeelandia het overwicht en weet rog 2 maai te korven. Ais de leider het einde aankondigt heeft Zee!and!a met 41 de overwin ning behaald. Hei duwen door de mannelijke leden van S x Semper was opvallend en deed aan voetballen denken, doch dit nood zaakte den ieider niettemin ta! van strafworpen ten gunste van Zeelandia toe te kennen. VOETBAL. Vlissingen 1—25e Reg. Staf! -1. Deze wedstrijd stond op een treurig peil. Vlissingen I miste bijna al, wat ze nog aan 'goede krachten bezit, in plaats daarvan verscheen een ongeoefend stelletje, dat niet geschikt was om een wedstrijd belangwekkend te maken. Onder leiding van den heer Molhoek weid afgetrapt. In 't eerste oogenbiik wordt Vlissin gen binnen de wittelijnenteruggedron- gen, doch ai spoedig ontwikkelt zich een gelijk he.en en weer getrap. Vlissings doel kwam in gevaar ais de verdediger in botsing kwam met den middenvoor en de bal overvloog. De verdediger werkte dan eenige schoten niet onforlu'nlijk doch gevaarlijk weg. Een strafschop, Vlissingen toegekend, werd na ast gezet. Uit een aanval van Vlissingen be zorgde de linksbuiten zijne partij met een goed schot de leiding 1—0. Even daarna was liet rusten (I 0). Onmiddellijk nadat weer begonnen is bleken de militairen door en de mid denvoor deponeert den gelijkmaker in 'Snet (1 1). Tot het einde komt dan een tactloos getrap, waarin alleen eenige mooie voorzetten van den linksbuiten der Vlissingers' die evenwel niet benut worden, genoteerd kunnen worden. Zoo komt het einde met gelijk spel (1-1). Het concours hippique te Middelburg- On het Molenwater te Middelburg is men druk bezig met het in orde bren gen van de banen voor het concours hippique op Woensdag en Donderdag van deze week en het staat vast, dat

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 2