Tweede Kamer-verkiezing 1918. 185S... samengaan in de toekomst, het over- ioopen van velo liberalen naar groepen als E. B., .Widder.siancters enz. dragen mede- daaraan schuld. De Tijd" wijst erop, dat, indien de voorloopig bekende uitslag rondom het doode punt wordt geconsohdeerd. nie weinigen ongetwijfeld een natiot aai ministerie, gelijk oud-minister Heems kerk en anderen onder dergelijke omstandigheden wenschten, als eenige mogelijke uitkomst beschouwen. De kracht der rechterzijde gedurende de aanstaande periode ligt in haar een heid. Met vijftig vertrouwde zetels en een rechtsche meerderheid m de Eerste Kamer keeren wij alle plannen der lin kerzijde, welke lijnrecht tegen de chris telijke eischen ingaan. Wij denken hier bij voornamelijk aan het bijzonder on derwijs. Er is geen sprake van, dat de drie liberale groepen, die van 39 zetels tot 14 zetels zijn gedaald, ons zullen voorschrijven, hoe art. 192 zal worden uitgevoerd Fn dit is alvast groote winst van deze verkiezingen. Wij mo gen zelfs hopen, dat van de groepen, die wij bij de linkerzijde hebben inge deeld, menige stem zich in de Kamer zal voegen bij de onze. Trouwens ook op ander gebied zul len wij niet zonder succes een beroep kunnen doen op de stemmen van en kele dier groepen. Zoo o.a. de partijen der christen-democraten en der chris- tetijk-socialen (mr. dr. Van de Laar) kunnen en zullen niet blind blijven voor sommige speciaal christelijke verlan gens. Wij denken hierbij o.n. aan de chris telijke beginselen ter zake der huwe lijkswetgeving, de beteekenis der groo te gezinnen, in liet beiastingvraagstuk etc. Aan de beschouwing van „de Maas bode" is het volgende ontleend Al staat op het oogenblik, waarop wij dit schrijven, bet eindresultaat der Kamerverkiezingen nog niet volkomen vast, toch is er volop gelegenheid eenige hoofdtrekken, die deze stembus vertoont, aan te geven. Wij zouden'die hoofdtrekken aldus willen weergeven groote verande ring, krachtige verplaatsing van in vloed, veelzeggende crisis, doch dat al les in hoofdzaak beperkt tot de linker zijde. Daar treft men aan de inzinking der vrijzinnige partijen, de was van den rooden vloed, de versplintering in een al te groot aantal partijen. Daarentegen geeft de rechterzijde blijk bij de geweldige omwentelingen welke de geest van een belangrijk deel des volks ondergaat, rotsvast gewor teld te zijn in het hart van een, zij het dan thans niet groote, meerderheid. Wie 'beseft, wat er bruist en kookt, hoer enorme wijzigingen zich voltrek ken ook in ons landje, dat wel als een binnenzee op het gebied des gees- tes is gekarakteriseerd, bij .zal toe geven, dat de krachtproef in zoo zwa re tijden, onder zoo nieuwe omstan digheden, bij zooveel wisselvalligs en onbekends door de rechterzijde afge legd een heerlijke verzekering geeft omtrent den granieten beginseltrouw van onze rechtsche kiezers. In deze tijden hetbben de partijen van recht en orde den „tijdgeest" niet mee; maar de rechtsche beginselen, gericht op behoud van de Christelijke grond slagen onzer samenleving, hebben een zwaren dam opgeworpen. Ook de geest van versplintering, de tvpisch-Hpllandsche afscheidingsgeest, die door het nieuwe kiesstelsel vrij baan kreeg, heeft dien sterken wal om de rechterzijde niet kunnen ondermij nen. Bijna uitsluitend heeft de splijtzwam gewoekerd op de linkerzijde van ons staatkundig erf. Ons dunkt deze twee feiten spreken een taal, welke voor ieder man van rechtschen huize aan genaam moet zijn om te hooren. Zien wij dan naar de linkerzijde. Daar een enorme versnippering van partijen, een klein vijftigtal, uit erken de weersprekende groepen saamge- steld. Veel meer dan een Poolsche Lmjd- dag is die linkerzijde niet. Zoo goed als zeker zou men er niet de helft kun nen vinden voor een meerderheid, die de noodzakelijke voorwaarde voor een kabinet vormt. Groot is die linkerzijde alleen in ver deeldheid, welke op staatkundig gebied (zooals onze vaderen at van de Ro meinen geleerd hadden) rechtstreeks ■machteloosheid beteekent. Daarbij "vergeleken, ware reeds een rechtsche minderheid, hecht als de rechterzijde bijeenhoort, een sterke kracht. Wederom een trek, die bijzon der spreekt is de algeheele inzinking, de „Kladeradatsch" der vrijzinnigheid. Rekent men den Econoinischen Bond nog tot de vrijzinnigen, dan nog is het een diepe val, een absoluut onherstel baar ongeluk, een onmiskenbaar dui delijk wraakgericht der'historie, wat nu aan de vrijzinnigheid te beurt viel. Van 39 zetels weggeslonken tot nau welijks of nog niet de helft, heeft de vrijzinnigheid, gesteld ai eens, dat zij zich niet onderling door tweedracht verteerde, opgehouden op het staat kundig terrein een rol te spelen. Aftandsch, vermagerd, ibijna ster vend is de eens zoo machtige leeuw van het liberalisme. Het „Centrum" bespreekt de quaes- tie van een regeeringsmeerderheid. Ook al komen de katholieken, zooals verwacht wordt, op 30 of 31 zetels, dan zullen de beide andere rechtsche groe pen tezamen er waarschijnlijk toch' geen 25 halen, wat noodig zou zijn voor een meerderheid, waarmee' te re- geeren valt. Nog minder uitzicht bestaat inmid dels op een krachtige meerderheid van links. Die kans is geheel verkeken. Voor het overige schijnt nu reeds te kunnen worden geconstateerd, dat de bestaande partijen zich over het alge meen hebben weten te handhaven tegenover de nieuwe groepen en groep jes, die met de stembus in het ver schiet, als paddestoelen uit den grond ziin opgeschoten. De „Standaard" merkt op, dat de kiezers in hoofdzaak wel de gedrags lijn gevolgd hebben, hun door de po litieke partijen aangeraden. De voor keurstemmen beteekenden niet veel. zooals vooruit wel te zien was, kwa men de zuivere belangengroepen slechts met een klein aantal stemmen voor den dag. "Verder vindt liet blad merkwaardig, dat voorheen de hoofdstad des Tands, de „hartader", zooals men niet zonder trots zeide, negen mannen in de Kamer bracht, en thans niet meer dan vijf (altijd voor zoover wij thans kunnen nagaan). Dat vijftal bestaat uit vier rooden en één Roomsche. En dat in het oude „bolwerk van het liberalisme". Zoo heeft dan nu de „volkswil" ge sproken is de „dag van afrekening" gekomen het is op het oogenblik waarop wij schrijven nog tflet de tijd om volledige conclusies ie trekken maar zóóveel is wel zeker, dat ze voor de vrijzinnigheid weinig bemoedigend zullen zijn. De „Nederlander" wijst in 't bijzon der op de débacis van de liberale par tijen in Nederland. Terwijl wij dit schrijven tellen de drie vrijzinnige partijen te zamen 14 leden, telt men er de drie nieuwelingen van den Economischen Bond bij, dan zijn het er 17. Wat onzerzijds altijd is voorspeld, maar waarnaar de vrijzin nigen niet hebben willen luisteren, dat zij zouden worden weggedrongen door de sociaal-democraten, tegen welke zij geen positief beginsel hebben te stel len, wordt nu bewaarheid. Van de macht der liberale partij in Nederland is nagenoeg niets meer over, en wan neer haar leden ooit aan de regeering zullen komen, dan zal dat zijn bij de gratie van de sociaal-democraten, die bijna van hei parlement hebben in genomen. Over dezen uitslag verblijden wij ons allerminst-; de groei der so ciaal-democratie, die ons ideaal niet is, achten wij noodlottig voor de toekomst van ons volk, maar wij moeten, helaas! constateeren, dat hij in de hand is ge werkt door christenmannen als Brons veld e.d., die altijd de liberalen hebben gelloipen ten koste van de positief- christelijke partijen, de eenige, die zich principieel tegen het socialisme hebben gekant. De „Ned." acht het waarschijnlijk dat de christen-democraten en christ.- socialen zich niet Saten indeeten, en verkiezen zullen op de wip te staan. In elk geval kan men zeggen, daf noch rechts, noch links bij deze constellatie een besliste meerderheid heeft gekre gen, een toestand, die zoo op den eer sten indrul?, weinig waarborg biedt voor een krachtig regeerbeleid. Voor het land in zijn geheel genomen schitterend, voor Amsterdam teleur- stelfend, zoo is voor de S. D. A. P. de uitslag van den verkiezingsstrijd, zegt het „Volk". Onze partij "kan reke nen op 22 zetels. Dit is een schitterende vooruitgang, het is niet alleen een overwinning voor dè sociaaldemocratie in Nederland, het is ook een blijde boodschap voor de millioenen arbeiders in de oorlogvoe rende landen, die diep gebukt onder het juk van den wereldkrijg, vragen naar een tceken, dat aan de menschheid een betere samenleving voorspelt. Heeft het uitbreken van den oorlog een ontzag lijken schok gegeven aan liet vertrou wen der massa in de sociaaldemocratie als partij van den vrede, de verdedigers van het kapitalisme zijn er niet in ge slaagd, het terrein, dat zij allengs had den verloren in het -volk, terug te win nen een vierde deel heeft het voor goed dén irug toegekeerd, de sociaal democratie is opnieuw de wegwijzer voor honderdduizenden zij is hel en zij zal het blijven in steeds groeiende mate. Aan de spits vajj de politieke ontwik keling der bezitlooze massa stond Ne derland totnogtoe niet, en staat het ook thans nog niet. Maar tot in de meest afgelegen hoeken van het land vindt men de arinen en verdrukten, die ge tuigenis afleggen van hun verzet tegen de heerschappij eener klasse, wier hoog geroemde beschaving op vernie tiging en barbarisme uitloopt. Een warm, geestdriftig welkom roepen wij de tallooze duizenden toe, die voor het eerst plaats höblben genomen achter de roode vaan, en met innige vreugde be groeten wij de nieuwe strijders-in het parlement voor onze grootsche, heilige zaak. - De massa, die tfians tegen het kapi talistische stelsel is opgestaan, keert onder haar geestelijk juk nimmer te rug. Zij zal groeien met den dag haar macht van thans ,is reeds een overwin ning, haar uitspraak versterkt en wekt het vertrouwen in onze heerlijke zaak, zij versterkt de zekerheid dat de toe komst is aan het socialisme TOTAALCIJFERS van He 21 lijsten in de verschillende deelen van Kieskring XII (Zeeland). PARTIJLIJST Walcheteu Zuid- en N.-Bevela,nd Schouwen- Duiveland Thoien Z.Vlaanderen Oost Z. Vlaanderen West Totaal 1. Algem. Staatspartij 103 75 40 36 88 57 399 2. Chr. Soc. Partij 58 35 31 23 20 17 184 3. Verb. Democr. Weerm. 153 39 12 16 19 15 254 4. S D. A. P 2119 747 928 205 657 164 4820 o. Bond van Chr. Sec. 200 105 37 10 37 14 403 6. Soc. Partij 187 19 47 7 13 3 276 7. Vrij Liberale Partij 387 76 27 17 32 "-41 580 8. Piattclar.dorsbond 21 7 89 9 12 10 148 9 Neutrale Partij 72 18 16 12 5 8 131 10. S. D. P 134 - 52 12 14 14 11 237 11. Anti-Rev. Partij 3947 2002 !60S 849 1068 361 10435 12, Chr. Hist. Unie 84 89 39 58 14 18 300 Ï3. Vrij Liberale Partij 121 76 55 32 14 48 316 738 2306 2183 693 1975 2474 10369 15 Staatk. Geref. Partij 559 960 112 354 277 9 2271 16: Vrijz Dem. Bond 1378 875 138 76 397 96 2960 17. Economische Bcnd 907 231 75 57 61 66 1397 18. Politie Partij 105 137 66 28 89 53 478 19. Middenstandspartij 194 68 97 36 20 22 437 20. Chr. Hist. Unie 873 1796 270 705 555 181 4380 21. R.-K. Partij 663 1732 191 195 5321 9968 13003 '2045 6073 3430 10688 5496 50735 Vergunning tot uitvaren gegeven De moeilijkheden die het vertrek van het convooi naar Ned fndië »p hst laatste oogenblik hebbon doen opschor ten zijn thans uit den weg geruimd. s Thans is van rogeoringswoge vergun ning verleend tot liet uitvaren van het convooi. Dc stoomschepen „Moordam" en „Bengkalis" vertrekken zoo spoedig mpgelijk naar het Schuipengat, alwaar het convooi zal worden geformeerd, waarna het zoo spoedig mogelijk zal vertrekken. Aardappelovervloed en aardappel- nood. „Het Volk" schrijft Wij vernemen, dat reeds thans groo te hoeveelheden nieuwe aardappelen worden uitgevoerd. Dit is het gevolg van het feit, dat de landbouwers uit alle macht de aardappelen rooien, om dat z'i vreezen, dat de toeslag die hun thans wordt uitgekeerd, binnenkort zal worden ingetrokken of verlaagd. Het gevolg hiervan is, dat er veel grooter hoeveelheden worden gerooid, dan op dit oogenblik voor de uitvoe ring van de bestellingen der gemeen ten noodig zijn. De tijdelijk overcom plete voorraden worden uitgevoerd, omdat er geen opslagplaatsen aanwe zig zijn. De nieuwe aardappelen zijn trouwens niet houdbaar, zij kunnen slechts korten tijd worden bewaard. In Den Haag schijnt men te meenen, dat wat thans te veel is, ook feitelijk te veel is. Blijft echter het rooien door gaan op den tegepwoordigen voet, en houdt de uitvoer daarmee gelijken tred, dan zijn binnen enkele weken alle zo- meraardappelen verdwenen. Dan staat liet Neaerlandsche volk in plaats voor een tc veel, tot den aanvang van den oogst der herfstaardappelen, voor een absoluut gebrek aan aardappelen. !Het is ons een raadsel, dat vanuit Den Haag hiertegen geen maatregelen worden getroffen. Twee wegen staan open óf de toeslag moet onmiddellijk worden ingetrokken, óf aan de Hand- bouwers moet de zekerheid worden ge geven, dat voor den zomeroogst de toeslag ten einde toe onverkort zal worden gehandhaafd. Is het eerste middel in strijd met de billijkheid, dan moet het tweede worden aangewend maar in elk geval is de regeering ver plicht, met alle macht die haar ten dienste staat, te zorgen dat er geen aardappelen worden uitgevoerd, vóór dc voorziening van het Nederlandsche volk ten volle is verzekerd. Men weet, dat wij van oordeel zijn, dat de overcompleete aardappelvoor- raden moeten worden gedroogd, 0111 te dienen voor aanvulling van de brood- voeding in den volgenden winter. De regeering heeft echter niet tijdig ge zorgd, dat dit kan geschieden. Hier over hebben wij nog wel iets meer te zeggen maar wij willen" ons thans be palen tot de hoofdzaak. Dat er niet ge droogd kan worden, is op zichzelf al een bittere aanklacht tegen de regee ring. Welk woord echter zoudtn wij moeten bezigen, indien de regeeriug in haar roekeloosheid zoo ver ging, dat zij niet eens zorgde, dat het volk al thans -verzekerd is van een behoorlijke aardappclvoorziening De telegraafdienst. Het „Tijdschrift voor Posterijen en Telegrafie" deelt mee, dat op het grootste telegraafkantoor, Amsterdam, per week 4000 a 5000 uur overwerk wordt verricht en dat op het telegraaf kantoor te 's-üravenhage diensten uit gevoerd worden van 8 uur 's morgens tot 4 uur des namiddags en van 6 tot 12 uur 's avonds. Van de bijkantoren zijn reeds alten, die telegrafeeren kunnen en die op die kantoren voor den toesteldienst niet noodig zijn, naar de hoofdkantoren verplaatst vrijwillige krachten buiten d^n dienst zijn aangenomen, jongelin gen van de Zeevaartschool zijn aanbie dingen a 3 per dag gedaan om stïun te verleenen. En ondanks dit alles ho-_ pen de teelgraminen zich op, zoodat verzending per spoor en per post noo dig is. De fraude aan de Landsdrukkerij.- Omtrent de fraude met de examen opgaven voor de Hoogere Burgerscho len deelt mep. aan de „Haagsche Ct." mede, dat een letterzetter ter lands drukkerij, broeder van een der exami nandi, de tjewuste fraude zou hebben gepleegd. Volgens den zegsman van dat blad zou genoemde zetter de op gaven voor honderd gulden machtig zijn geworden, waarna hij deze door een ander heelt laten drukken. In verband hiermede zijn èn zetter én drukker in afwachting van een justiti eel onderzoek geschorst. Meststof. In opdracht van den minister van landbouw samen hoogleeraren in de scheikunde aan de Technische Hooge- sshool te Deift proeven om faecaiiën en afvalproducten van verec-iiüends fabrieken te verwerken tot «tikstofhou- dende meststof. Men hoopt hat vol gende jaar voor een groot deel ia de behoefte van den landbouw gas die meststof te kunnen voorzien. Om den laatsten zetel. Gelijk men weet, is e'e toewijzing van I zetel, voorloopig: aan -hel Verbond tot Democratiseering van de Weer macht toegekend, nog onzeker. Het persbureau Vas Diaz pubtieeert thans éen bericht, dat wij onder voor behoud mededeelen. Dit bericht luidt „De uitstag van de verkiezing is niet geheel juist. Voigens het stemmenfa! verkreeg de S. D. P. in totaa! 31023 stemmen; de kiesdeeler is 13401, zoo dat aan de S. D. P. onmidde lijk 2ze tois worden toegewezen. Er blijven dan over 4221 stemmen, dat is minder dan de helft van den kiesdeeler. Aangezien echter de lijst der S D. P. verbonden is met die van Van der Zwaar, die 2649 stemmen heoft behaald, wordt liet aartal 6870. Het verbond tot Demoera- tiseering der Weermacht verkreeg6831 stemmen, zoodat deze zate! ean de S. D. P. moet worden toegewezen. De S D. P, bezet dan 3 zetels, waardoor ooh de heer L. de Visser gekozen Is. Dc zetel van het V. D. W. vervalt dan. Stads- Provincienieuws VLISSINGEN, 5 JULI. Agenda van tiet DSstrlbutie-bedriif, ZATERDAG 6 JULI Bij den slager M. P. Glerttm is heden en morgen, voor zoover de voorraad strekt, weer lever-' en bloedworst ver krijgbaar, resp. a 11 en 8 cent per ons. Zeepuitreiklng. Van 2 tot 6 uur aan het lokaal Prin- senboschje wordt aan ieder domicilie- kaajthouder een stang zeep uitgereikt a 30 cents per stang. Gezinnen boven de 4 personen ontvangen een stuk toiletzeep naar keuze, van verschillende prijzen (Zaterdagnamiddag). Zeepuitreiking. De gepubliceerde uitreiking van zeep zal plaats hübben in het Prinsen'bosch- je van no. 12500 op de domicilie- kaart en aan de Fruitveiling vanaf no. 2501. Formulier voor zieken en zwakken. Deze formulieren zijn steeds ver krijgbaar tusschen 9 en 1 uur aan het tafeltje van den portier op het Stad-- huis. Oude aardappelen. Handelaren, die zich ontdoen willen van oude aardappelen, mits in goede conditie, kunneij deze Sfleveren aan de gemeentelijke centrale keuken, des na middags tusschen 2 en 5 uur. Nieuwe aardappelen. De prijs der nieuwe aardappelen is verlaagd met één cent per Kilogram. Riiueele Kaas. Daar deze kaas aan Israëlieten ver strekt wordt, kunnen zij geene andere kaassoorten in de winkels betrekken. Spek voor suikerziekte. Dit spek is verkrijgbaar uitsluitend op buitengewone rantsoembonnen bij den slager Ravia. Afhalen van goederen. Er liggen nog enkele goederen onal- gehaald in hef magazijn. Wanneer daarover niet onmiddellijk wordt 'be schikt 'zullen ze aan anderen worden toegewezen. Het is zeer gewenscht dat na ontvangst der kennisgeving geen uitstel van afhaling plaats vindt. Rantsoeneering van schoenwerk. De minister van landbouw enz. heeft onder intrekking van zijn beschikking van 6 April het navolgende'bepaald 'Het is aan schoenfabrikanten verbo den, schoenwerk te verkoopen, af te leveren of te vervoeren. Onder schoenwerk worden verstaan alle soorten schoenen, pantoffels en muilen, ongeacht of deze geheel of ge deeltelijk uit leder, dan wel geheel uit andere grondstoffen zijn vervaardigd. Het is aan fabrikanten en handelaren in leestklaar schoenwerk verboden, jcestklaar schoenwerk te verkoopen, af te leveren of te vervoeren. Onder leestklaar schoenwerk wor den verstaan alle soorten schachten, bestemd tot de ^vervaardiging van schoenwerk als boven omschreven. Van deze verbodsbepalingen kan ontheffing worden verleend door het R.H.L. Het is aan tusschenhandelaren en taan winkeliers verboden zendingen schoenwerk van schoenfabrikanten in ontvangst te nemen, tenzij deze verge zeld zijn van het door R.H.L. afgege ven ontheffingsbewijs. Het is een schoenwinkelier verboden schoenen af te leveren aan anderen dan aan hen, die schoenen wenschen te koopen, om deze te verbruiken, zijnde een aflevering niet geoorloofd aan lieVi, die schoenen wenschen te koopen om deze weder te verkoopen. Bij overtreding van het laatste ver bod zal de schoenwinkelier van den handel in schoenen worden uitgesloten. Ledige groentenvaten. Handelaren in vatgroenten, die in gebreke bleven bij P. Sanderse boven genoemde vaten in te leveren, worden nog in dc gelegenheid gesteld dit te doen vóór Zaterdagavond a.s. In liet tegenovergestelde geval volgt geene uitbetaling van statiegeld meer. De directeur van Rijkskantoor voor Brood maakt bekend, dat de brood kaart van het 57ste tijdvak geldig is van 6 tot en met 12 Juli. In de week van 28 Juni tot en met 4 Juli werden hier 1112 zeebaden geno men, waarvan 418 door dames en 694 door hceren. 'De temperatuur van het zeewater bedroeg van 59 tot 61 graden. Blijkens een bekendmaking van den directeur van liet postkantoor zijn brie venbussen geplaatst in liet Tuindorp en aan den Koudekerkschen weg. De bewoners van deze stadsgedeel ten zullen zeker met genoegen verne men, dat aan hun deswege herhaalde lijk gedaan verzoek is gevolg gegeven. Voor het examen van radio-telegra fist tste klasse is geslaagd de heer J. Jasperse en voor dat van radio-tele grafist 2e klasse de lieer P. Huilmand, beiden leerling van den cursus-Frellei'. Gp het bureau van het Regcerings- Comité voor deibelangen der Vluchte lingen, Hendrikstraat 42, berusten de -volgende onbestelbare brieven Mme. Lucïe ürisel B. Hampayounian Mme. J. van Rooy Karei Van der Veken. Gedurende de tweede helft van de maand Juni werden als uitgewekenen 4 personen op dit bureau ingeschreven., komende luit België, 3 uit liet binnen land. In dezelfde periode" werden 12 personen afgeschreven, wegens ver trek naar het binnenland. Tot hoofdd ciaie griffie vl noemd de lil secretaris der T in gelijke bq werkzaam. Aan de unh'| goed gevolg de geneeskuH heer I. Buskopl Voor liet eJ geneeskunde sl| cotozc Jr. Kiesk Het hoofdstel ving gisterenmj werk aan, één cessenveitbaal cijfers van iedd totaalcijfers iperj 7 tot half elf totaalcijfers op| teekenen. Dit duplo. Nadat dl duurde het tot was opgeteld kaar ktspten, procesverbaal geteekend. Volgens dit I brachtop de I 402 christ. socl tot democratisl macht 256 S. 'UT óhristen-socialisl 276 vrij-lito. iandspartij 3 451 S. D. P. 237 Hist. (2e lijst) 307 lib. Unie 11 vrijz.-dem. 29721 iitiepartij 481 ;f C hr.-Hist, (te 1 9554. Direct na aflol werden de cij| stembureau te 'PERK* HN 'Ned. Herv. KJ Annaland ds. Kockengen te W. A. Zeijdner, OH Oj DE T De Duitsche taatsten Juni n vertrokken voorl •dachtenwisseling opperste legerl zullen,.naar de lijn verneemt, genootschapelijke met Oosteurijk-H rol spelen. Bij I Karei toch is in grondslag voor v het bondgenootsc zat weldra ook Nauw met de 'Oq vraagstukken vertl sche kwestie et] Duitschland en het tot dusver q eens /worden. Oe sche staatslieden lossing van de voorwaarde voc schapskwestie, 1 kringen geneigd als een van zelf s het nieuw politiek litair bondgenootsi ■De reis van He waarvoor de datu gesteld, zal zeker t 'r Poolsche vraags uit volgt vanzelf, aangelegenheid n. bij de besprekinge tier een vereenigi met de politieke b zal worden gezoch Terwijl dc nie Westelijk front i, veifbeid wordt, neei Amerikaansche leg' Juni van het vorigi inan naar Franki dit aantal is in J 276.000 gestegen, maal .zooveel. Er meer dan een mil j Frankrijk en zij we gericht met een wel geschikt is om ge ongerustheid danks den duikboot, rikanen dus in staa tijds meer mansch he transporteeren d„ gevangenen bedraafl ■Duitschers ten kosti] zen gedurende dr; Westelijk front gen 'En Amerika zei Imenschenmateriaai, de approviandeerinj en bewapening, ivooi zieken, voor het veri Frankrijk. Groote Anj kampen zijn achtei iegd, ook zeer uitge gerichte hospitalen, comotieven en Amd ioopen op een in Amerikanen aangcl Inderdaad, president lofteii nagekomen, hi woorden gelaten en dat men in iDuitschl; slissing begeert en

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 2