ftaiipiÉ terns! Mansluis - Middelburg. iw netten I ISO EDEL, BIJVOEGSEL Brieven uit de Hofstad Dinsdag 25 Juni a.s. VAH DE VAN Zatwdm 22 Isni SIB. Be. 145. Tante Pos. De kranten beginnen er, wat jnen technisch noemt, een „<vasten kop" op na te houden voor berichten die staal tjes geven van den verwarden toe stand die er bij de posterijen en tele grafie bestaat. Bijna dagelijks leest men van den „ontredderden" dienst, van de „desorganisatie" bij de P. en T. of wordt het lndisahe woord „Tante Pos" als opschrift gebruikt. Men zal begrijpen dat uiw dienstwil- fige briefschrijver zich verkneukelt in die berichten, aangezien hij reeds twee jaar geleden in deze brieven met tal van vooilbeetden heeft aangewezen hoe de toestand aan het verslechteren was. ik voorspelde toen dat het steeds sledhter zou worden en het is ook zóó gegaan. Thans willen wij nog weer eens wat daarvan vertellen. Om te beginnen een sterk staaltje verleden week heeft de Engeisohe ge zant te 's-Gravenhage officieel een klacht ingediend over de trage verzen ding van telegrammen uit Den Haag naar Londen. Hij voegde er bij dat voor hem te Londen een onderzoek was in gesteld, maar dat men daar tot de conclusie was gekomen, dat de sahuSd in Nederland, met name bij de kanto ren in Den Haag lag 1 Een dergelijk geval typeert. In een oorlogvoerend land, waar duizenden mannen aan den arbeid zijn onttrokken is de toestand nog beter dan hier te lande. Herhaaldelijk heeft de post- en tele graafdienst aan onze eigen regeering gevraagd om .toch vooral alle tele grammen achterwege te laten die geen absolute urgentie hebben. Men vertikt het eenvoudig om maar iets mede te werken. Alle telegrammen dife Zater dags verzonden worden, missen hun doei. Vóór Maandag worden ze toch niet door den ontvanger behandeld. Niettegenstaande herhaaldelijk hier op is gewezen, gaat men Zaterdags lustig met telegrafeeren door. En hoe telegrafeert men Van tele grammen heeft men op het departe ment van iarrdbourw nog nooit gehoord, leder telegram"vangt aldus aan „van den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel aan den burgemeester vanen is onderteekend aldus „voor den Minister van Landbouw, de secretaris-neneraal Schim van der Loeft". Deze geheele soesa is groo- tendeels overbodig. Er staanhier 16 woorden te veel. Gaat zoo'n telegram naar alle burgemeesters dan worden er in Nederland 1100 X 16 woorden dat is 17600 woorden noodeloos, als bu reaucratische franje, geseind Dat is al een even typeerend staaltje van ab- soluten onwil bij deze bewindslieden. Onlangs heeft de directeur-generaal aan een persman een interview toege staan waarin hij de telegraafdienst vergeleek met een riool, dat plotseling veel te veel kreeg te verzwelgen. Hij wees er daarbij op dat een regeerings- telegraim aan alle burgemeesters op een oogertblik zoo'n onverzwelgbare massa vormt. Zooals altijd wist deze opperste obef van dezen dienst er weer niets van. Al sinds eeni-gen tijd is de dienst georganiseerd juist voor deze telegrammen. Den Haag seint zoo'n telegram slechts naar een paar plaat sen en daar weet men precies welke plaatsen men het heeft door te seinen. Er heeft dus een meer geregekJe door strooming in het telegraaf-riool plaats dan de directeur-generaal scheen te weten. Geregeld worden telegrammen per trein verzonden, 's Nachts is er zelfs een geregelde (rein-telegrammen- dienst. Al die middeltjes helpen echter niet genoeg. Evenmin helpt het dat de tele- graaf-aimbtenaren die in militairen dienst waren, daaruit zijn ontslagen. Hun getal was zeer klein en het zijn de jongere krachten. Al die praatjes en schijnbewegingen kunnen de aandacht niet afleiden van hét ééne groote feit, dat er een tekort aan geschoold personeel bestaat. Sinds 10 jaar is dit tekort aangegroeid en het zal steeds ernstiger worden. De schul dige van dit tekort is het stelsel-Re- gout. De meest bekwame, de meest bruikbare krachten waarop de tele graafdienst altijd heeft gerust zjjn de klerken, adjunct-commiezen en com miezen-titulair. En juist deze groep is aan het uitsterven. Sinds Hen jaar wordt het examen voor deze functie niet meer gehouden en van dat oogen- blik af dateert de langzame maar ge stadige achteruitgang van den dienst. Had men dat examen niet afgeschaft dan had de telegraafdienst thans over 1200 4 1500 geroutineerde krachten meer beschikt, tn plaats van dezen heeft men kantoorbedienden met een hoed-op, jongens die een ontwikkeling bezitten amper groot genoeg voor brievenbesteller. Indien men niet onmiddellijk over gaaf met het her-instellen van het oude klerken-examen, valt te vreezen dat binnen een paar jaar de dienst van de post en de telegrafie totaal gedesorga niseerd !s. Noodig is dat op het hoofdbestuur schoonmaak wordt gehouden onder het niet voor zijn taak berekende perso neel. De directeui-generaal weet er niets van, hetgeen hem niet is kwalijk te ne men, want hij heeft het nooit gefeerd. De hoofdsdhuhdiee is de heer J. J. Reijseger, chef van de aMeeting „Per soneel". Desze is in de eerste plaats schuldig aan de gruwelijke desorgani satie van den ganschen personeel- d lenst. Men sture hem de woestijn in Ziedaar de conclusie waartoe wij zijn gekomen na eenige jaren nauwge zette bestudeering van het personeels vraagstuk der P. en T. EIBER. Vervol Binnenland, Militairen gaan voor. Het personeel der H. IJ. S. M. is er bij dienstorder nogmaals op gewezen, dat de treinen der hoofd- en locaal- spoortwegen op de eerste piaats ter beschikking zijn voor het vervoer van militairen en dat het publiek slechts toegang heeft tot de treinen voonzoo- ver er plaats beschikbaar is. Het personeel zal aan de naleving van die bepaling streng de hand moe ten houden. Gebruik van Rtjksrijwieien. In verband met de noodzakelijkheid, om, tot behoud van een voldoenden voorraad, het gebruik van rijksrijiwie- len te beperken en daardoor het ver bruik van banden in de eerste plaats tegen te gaan, dient van rijksrijrwielen een zeer spaarzaam gebruik te worden gemaakt. Daarom heeft de Opperbe velhebber bepaald, dat het den ordon nansen btj de uitoefening van hun dienst verboden is, gebruik te maken van het hun van rijkswege in gebruik geeeven rijwiel, spoedeischende geval len en het afleggen van groote afstan den buitengesloten. Dit laatste ter be- oorrfeeting van dengene die een ordon nans een dienst opdraagt. Laatstge noemde is gehouden, telkens wanneer hij wordt uitgezonden, te vragen, of het gebruik van het rijwiel noodzake lijk is, voor zoover dit niet reeds te voren werd te kennen gegeven. Voorts dient naar beperking van or- domnansdiensten te worden gestreefd, o.a. door ordonnansen op gezette tij den te doen uitgaan, waardoor ver- eeniging van deze diensten voor ver schillende autoriteiten in dezelfde om geving mogelijk kan worden es door zooveel doenlijk ook andere diensten per rijwiel te vereenigen, alsook door streng te waken tegen gebruik door niet bevoegden. Het dragen van burgerkkeding door beroepsomferofftcieren. Terwijl aan sergeanten-majoors en onderofficieren van hoogeren rang ver gunning is verleend, zich na den dienst in 't burger te kleeden, zijn de sergean ten van deze zoo zeer begeerde facili teit buiten gesloten. De reden daarvan laat zich, aldus schrijft men aan het vHbl.", moeilijk gissen. Deze regeling houdt alleen rekening met den rang en niet met het aantal dienstjaren als onderofficier. Bij de kleine wapens en dienstvakken b.v. genietroepen en torpedisten waar de bevordering traag is, kunnen tal van oudere ser geanten, in den regel hoofden van ge zinnen, zich ook nu nog nooit eens vol kamen „vrij" bewegen. De beroepsser geanten zijn ibans de eenige categorie van personen, die óók aLs zij voor ont spanning met verlof zijn. toch feitelijk steeds in dienst zijn. Daarbij komt nog dat er verdienstelijke onderofficieren zijn, zooals o.a. sergeanten-portiers bij de militaire hospitalen en sergeanten machinedrijvers bij de torpedisten, die uit den aard van hun werkkring het niet verder dan den sergeantsrang kun nen brengen en dus hun leven tang van bovenbedoelde faciliteit verstolken blij ven. De eenige radicale oplossing der ouaestie, die het korps onderofficieren thans zoo in beroering brengt is het vergunning verteenen aan alle onder officieren om buiten dienst burgerklee- ding te dragen. Men beweert te weten dat er bezwaar gemaakt wordt tegen het brengen van burgerkleding in de kazernes. Maar dit is te ondervangen door de bepaling, dat geen burgerkke ding in de kazernes aanwezig mag zijn en dat ieder verplicht is in uniform de kazerne binnen te komen en te ver laten. Jaarwedden gemeente-ambtenaren. Burg. en Weth. van Dordrecht heb ben bij den gemeenteraad een voorstel ingediend, ter herziening der jaarwed den van ambtenaren en beambten der gemeente. Daarbij wordt o.m. voor gesteld, de storting voor eigen pen sioen der ambtenaren voor rekening der gemeente te nomen, terwijl de pre mie voor pensioen voor weduwen en iweezen voor rekening van den ambte naar zelf blijft verder wordt voorge steld, te bepakn, dat aan de nagelaten betrekkingen van een overleden amb tenaar een uit'keering zal worden ge daan, gelijk staande met zijn salaris over drie maanden. Burg. en Weth. hebben getracht in een algemeene ver ordening vast te leggen de hoofdbegin selen voor een salarisregeling, gelden de voor alle ambtenaren, met vermel ding van de verschillende betrekkin gen bij eiken tak van dienst of eik ge meentebedrijf en het minimum en ma ximum der jaarwedde, welke naar hunne meening als een gerechtvaardig de belooning moet worden beschouwd -ln verband met de dieisten, welke ge verfd en de levenspositie, welke daar mede verband mag. wonden geacht te .houden. De toekenning der vertioogingen is voor alk ambtenaren om de twee jaar voorgesteld, zoodat het maximum in acht jaar bereikt wordt. De hoofdcom mies, plaatsvervanger van den secreta ris. heeft den titel van referendaris ge kregen zijn jaarwedde zal 3000 tot 3500 bedragen; verder krijgen we een hoofdcommies-redacteür en afdee- dtngschefs, die eveneens den titel van hoofdcommies erlangen, met een sala ris van 2500 tot 3000, de controleur der gem. belastingen ontvangt 2700 tot f3200, eveneens de controleur der gemeente-financiën een commies zal gemeten J 2000 tot 2400, een adj.- coinmies 1500 tot J 1900, welk sala ris ook ontvangen de adj.-controleur der belastingen en de arij.-controleur der financiën. De commies-boekhouder bij den ontvanger zal genieten f2500 tot ƒ3000, de adjunct 1500 tot 1900. RECHTZAKEN. Menscftenrool. Voor de Amsterdamsche rechtbank heeft terecht gestaan G. H. B., geboren 18 Juni 1873 te Essen (Duitschkand), die beschuldigd wordt van overtreding van art. 278 van het Weilboek van strafrecht (menschenroof). Beklaagde heeft, ie zamen met een anderen Duitscher, zekeren Wottf (zich ook noemende Badh) worstelaar van beroep, 2 Duitsche deserteurs, Boeckert en Sauer, over de Duitsche grens gevoerd en aldus aan de Duit sche militaire autoriteiten in handen gespeeld. Ook zou er spTake van ziin, dat de beklaagde en Wotft de mede werking hebben gehad van Sauer, om Boeckert over de grenzen te krijgen.. Sauer stond niet als bekfsagde te recht, maar werd als getuige gehoord. Als voorwendsel om de bedoelde de serteurs in den val te lokken, is aan hen een stuk vertoond, waarin een En- geisch spionnage-fcureau de toezeg ging deed 20.000 Nederlandsch cou rant te betalen aan degenen, die het gebeirn van een bepaalde soort Duit sche springstof aan dat bureau be zorgde. De twee deserteurs, gingen tusscihen Enschedé en Gronau over de grens en werden op Duitsch grondge bied gearresteerd. Sauer wist echter naar hij voorgeeft weer te ont vluchten. Omtrent hef ibt van Boeckert is niets meer vernomen en men ver moedt, dat hij terechtgesteld is. De ambtenaar van het O. M. be schouwt als den schuldige genoemden Wolft, doch eiscihte, wegens mede plichtigheid tegen beklaagde een ge vangenisstraf van 6 jaar. DE GEVOLGEN VAN DEN OORLOG. Jrt een in de Duitsche socialistische pers afgedrukt artikel getiteld „Het Staaübad", bespreekt de „Vorwarts" dezen algemeenen aahteruitgang van het moraal en de burgerlijke fatsoens begrippen in den wereldoorlog, zegt de „Miinöhener Post". In dit artikel van de „Vorwarts" wordt in het begin o.a. het volgende opgemerkt. Toen voor ongeveer 4 jaren de wereldcatas- tropiie uitbrak, waren er profeten door den oorlog in geestdrift ontstoken, die den mond vol hadden van een „etisch staaibad", door welks verjongende kractrt de door den langen vredestijd verslapte en afgestompte moraal van het Duitsche volk zou genezen. Sedert Augustus 1914 hebben wij de zegenin gen van dit bad met steeds toenemen de kracht op ons laten inwerken en de gevolgen zijn dan ook merkbaar in een zedelljken gezondheidstoestand van 't Duitsdhe volk, waaromtrent de tabel len van de crimineele statistiek over tuigende inlichtingen gewen. Deze ta bellen vertellen van het steeds aan groeiend getal van delicten van ge weldpleging en inbreuk op eigendom en ook het aantal diefstallen in de steden zoowel als op het platteland neemt on verkwikkelijk toe. De „Münchener Post" schrijft vender De „Vorwarts" beweegt zich overigens slechts in den gedachtengang, die m de laatste dagen ook door de brave burgerlijke pers wondt gevolgd. In de burgerlijke bla den kan men allerlei openhartige be schouwingen lezen over het snelle ver val van de pufotieke moraliteit in den oorlog. Zoo schrijft bijv. de „Frankf. Ztg." Ook in de kringen, die vroeger volstrekt niet plachten te verkeeren met dieven, inbrekers, helers enz., is tegenwoordig een uiterst laksche op vatting merkbaar, bijiv. omtrent sluik- handelpraktijden. De plotseling ontsta ne rijkdommen verwekken nijd en ver stompen het moraliteitsgevoel. Van maand tot maand wordt de publieke veiligheid minder. Diefstallen zijn aan de orde van den dag en diefstallen bij de post en bij de spoorwegen zijn tof een openbaar schandaal geworden. Zoo verktaarde o.a. de Pruisische minister van spoor wegen enkele weken geleden in de huishoudelijke commissie, dat in een zeker tijdperk 1343 particulieren en 2622 spoorwegbeambten wegens spoorwegdiefstallen gestraft waren. Geweldige cijifers worden ook gegeven over de diefstallen met braak en zoo moest bijv. de „Frankf. Ailg. Ver- scherungsgesellschaft" voor schade vergoeding, ten gevolge van inbraak in 1914 uit-keeren 877.405 mark. Deze getallen stegen in 1916 tot 1.012.498 mark en in 1917 liefst tot 2.126.800. De publieke moraal is verder geweldig ge schokt door het ontbinden van veie huwelijken. Honderdduizenden familie vaders zijn gesneuveld en de oorlogs weduwen vormen een afzonderlijken stand. Verder is voor honderdduizen den meisjes de mogelijkheid voor een huwelijk uitgesloten, waarvan de ge volgen begrijpelijk zijn. Men spreekt dan ook reeds van een verwildering van het sexueele leven. De misdadig heid van de jeugd neemt een zeer be denkelijke omvang aan. tn een zeker district In Rijnland en Westtalen, waar in vredestijd ongeveer 5000 gevallen van jeugdige misdadigers werden be handeld, zijn thans 25.000 gevallen voorgekomen. Hetzelfde geldt ook voor Berlijn. De oorlog heeft de bur germaatschappij in haar diepten om gewoeld en met iedere ooriogsweek groeit het aantal struikelende tnen- sohen. Een spoedig einde van den oor- loc is derhalve geboden in het belang van den wederopbouw van de maat schappij en de wederopheffing van de zoo diep gevallen publieke moraal. Ziedaar de uitwerkingen va-n het zoo verheerlijkte staalbad. «JEMENGÖ NIEUWS Clandestien slachten. -De bewering, dat hier en daar nog •wel eens in het geheim een of ander beest wordt geslacht, is zeker niet ge waagd. Zoo men daartoe besluit, steit men zich evenwel hloot aan een dub bel gevaar. Eerstens aan het bekomen van een procesverbaal geklboete van een niet onaanzienlijk bedrag, benevens ver beurd-verklaring van het in bestag ge nomen vleesdh kunnen daarvan de ge volgen zijn. Hoe pijnlijk dit een en an der ook kan zijn, er blijft bovendien 'n gevaar over, waarvoor men nog meer beducht moet zijn, daar dit gevaar rechtstreeks de gezondheid kan betref ten van het huisgezin, alwaar het in het geheim geslacht vee wordt verorberd. Het clandestien geslachte vee ontsnapt aan de gebruikelijke vieeschkeuring, zpodat daardoor het gevaar groot wordt, dat men vleesch opdisdht, het welk ongeschikt voor de consumptie is en tevens schadelijk voor de gezond heid. Naar ik meen Is tot o-p heden reeds in de pers een geval van vleésch- vergittiging als gevolg van het eten van schadelijk vleesch vermeld. Het is bekend, dat het eten van vieesoh van koeien, die lijden aan de besmettelijke veeziekte miltvuur, ook het leven der menschen in ernstig gevaaT kan bren- gen. En als men let op de mogelijke clan destiene slachtingen van vee over het j gelheele land, dan is de waarschijnlijk heid ook groot, dat wij binnen korten tijd zullen hooren v-an enkele andere gevallen, waarin het clandestien vleesehgebrutk de oorzaak is geweest van ernstige ziekten of stettegevallen bij de menschen. De verleiding tot het verrichten van slachtingen in 't geheim is thans groo- ter dan ooit te voren. De een mag geen vleesch eten en veroorlooft zich gaar ne een geideli|k offer om toch vleesch te kunnen bekomen en de ander wil gaarne wat verdienen, zij het ook, dat dit in strijd is met. het wettelijk voor schrift, en waagt met 't slachten gaar ne een kansje. Eiveniwei, men bedenke, waartoe hef clandestien slachten zal kunnen leiden en welke ontzettende rampen hetzelve kan veroorzaken. Dezer dagen heeft zich aan de Oostgrens een geraffineerd staaltje van. smokkelarij afgespeeld. Terwijl een der konwniezen bij zijn meisje stond, werd hij plotseling verrast <Hx>r vier mannen, beladen met zakkenz eep en kwatta. Op zijn haltgeroep wierpen zij de vrachten weg en sloegen op de vlucht. Daar de kommies buiten dienst en ongewapend was, braaiit hij eerst de vraöhten in de schuur der woning van de ouders van zijn meisje, waarna hij collega's te hulp riep. Toen .men even later terugkeerde, was de smok kelwaar verdwenen. De smokkelaars hadden de schuur opengebroken en de waren in veiliger haven gebracht I In Doslschland bestaat groole be langstelling voor een nieuwe grondstof, welke uitstekend kan worden aangewend voor de voeding van mer.sch en dier. Het is de in ontzaglijke hoeveelheden voorkomende rietwortel, welker hoog suikergehalte, naar onderzoekingen der gebroeders Branco ie Betlijn, in kost bare producten omgezet wordt. Behalve verschillende alcoholische extracten staan vooral twee sloffen op den voorgrond. De eene dient ter be reiding van een geheel nieuwe volks drank, welke naar het uiterlijk, de kleur en den smaak veel van koffie weg heeft, doch bet kaïakter van cacao verkrijgt, wanreer men er meik en suiker bijvoegt. De andere is van r.iet minder belang, als waardevol voedingsmiddel voor grootere en kleinere dieren en zal met tertijd goede diensftn bewijzen voorde legerpaarden. De van militaire zijde ge nomen proeven hebben althans uitne mende resultaten opgeleverd. In eenige streken van Duitschland, waar de riet- wortel veelvuldig voorkomt, zijn reeds maatschappijen opgericht om de nieuwe stof te exploiteeren. Maartdag jt. is in Duitscfiiared de juweelen- en goudaanfeoop/week be gonnen. Geaccepteerd worden kleitvoo- diën met één edelsteen van minstens 200 mark waande of grootere, samen gestelde sieraden van ten minste 500 mark. Op de inlevering zijn premies gesteld, leder, die voor 5 mark aan goud verkoopt, ontvangt de door prof. Hómeuus ontworpen gedenkpenning. De verkooper van een gouden horloge ketting ontvangt een ijzeren ketting. Goud, zilver en platina worden, naar den maximumprijs, contant betaald, juweelen eerst na den verkoop in het buitenland. De spoorweg dwars door Austra lië is tot stand gekomen. De nieuwe verbinding loopt van Port Augusta, in Zuiid-iAustratië naar de Golden Mile bij Katgoorlie, waar zij aansluiut op de West-Australisehe verbindingen. Een derde gedeelte der 1600 KJVS. is volko men recht toe recht aan d.i. de lang ste rechtlijnige spoorbaan ter wereld terwijl een deel der lijn over een af stand van 640 K.M. een schier einde- too-ze boomlooze vlakte doorsnijdt. Deze nieuwe lijn zal ongetwijfeld van beteekenis zijn voor de verkorting van de postverbinding LondenSyd ney, daar de mails nu over land gezon den kunnen worden inpiaats van per boot van Frermantte naar Adelaide. De reis van de „Pacilic" naar de Indisdhe wateren zal nu de helft 200 kort duren, als tot nu toé het geval is geweest, ter wijl de hoofdsteden van het Oostelijk Australië verscheidene dagen dichter tot Perth en Fremanfie zijn gebracht. Het bouwen van deze oost- naar West- verbinding heeft vijf jaren in beslag ge nomen en heeft ongeveer 80 milüoen gulden gekost. PREDIKBEURTEN ZONDAG 23 JUNI 1918. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Engel sche Kerk (Nieuwe Markt). 10.30 uur: Rev. A. W. FRATER. Gereformeerde Kerk. Noorderkerk: 9.30 uur Ds. C. GOOTE, van Oud-Beierland. 2 uur Ds. A. A. VAN SCHELMEN. Middelkerk: 9.30 uur Ds. A. A. VAN SCHELVEN. 5.30 uur Ds. C. GOOTE. Christ. Oer. Kerk. 9.30 uur Preeklezen. 5 uur Preeklezen. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Vrijzinnig Hervormden (Eng. Kerk). Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. 10 uur Ds. W. KOEKEBAKKER, van Dordrecht. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. TERNEDEN. 2 uur Ds. MAAS. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. KERKHOF. 2 uur Ds. KERKHOF. RITTHEM. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. TEN HOVE. 2 uur Ds. TEN HOVE. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 22 Juni 1918. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden dc volgende prij zen besteed Peterseiie 67 a 69 ct. kervel 67 ct. postelein 44 a 82 ct. moskfui 44 ct. snijsla 9 ct. zuring 36 ct. spinazie 1.55, alles per mand oeen 7 a 16)4 ct. rapen 1 Vi a 5y2 ct. rabarber 6)4 ct. uien 1)4 a 10J4 ct. selderie 8)4 ct. kroten 7)4 a 9)4 ct. ramenas 6 ct., alles per 'bos kropsla 1)4 a 4)4 ct. komkommers li x>~ a 17 ct. an dijvie 2 a 4)4 ct. bloemlcool 12)4 a 17)4 ct., alles per stuk aardbeien 30 a 72 ct. peulen 29 a 32)4 et. tuin- Hxronen 9)4 a 10)4 ct. doperwten- 19)4 a 22 ei.snijboonen 47 ct. kruisbessen 29)4 33)4 ct. tomaten 90 a 92 ct., alles per K.G. WERTENTIiEN des morgens te 10 uur VERKOO- PING, wegens sterfgeval, van een b fraai antiek mahonie Boeg- kabirrt, Amerik Orgel, Salett en lluiskamer-Mauhelen, w b. 4 Meublementen, Kantoor me u beten, Karpetten, Loopers, 80 Schilderijen,Kamerbehang, zeer fraaie Tapijten, zes waarvan 4 nieuwe Phoenix Trapnaalma- chines en wat meer Is te be zichtigen Maandag vóór den verkoop. De Taxaieurs-Vendumeesters, DE GROOT HOND1US

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 5