BIJVOEGSEL Gemeenteraad. Mn 4 Mai Dit li. IIS. Brieven uit de Hofstad INGEZONDEN STUKKEN üHMKNijI) NIEUWS VAN DE Baantjes-jagers. Vele steden in ons land kunnen be paalde families aanwijzen diie" eenige eeuwen lang hungers waren en die nïetjstal bij voortduring een belangrij ke plaat-s innamen. Omgekeerd kunnen vele families er prat op gaan, dat zij' van ouder tot ouder een bepaalde ge meente hebben bewoond en meestal betpen besturen. Het treft mij vaak wanneer ik eens in de gescbiedenisbfaden van Den Haag doorblader, dat ik daarin namen of hoogst zelden de namen terug vind van hen die thans bekende persoon lijkheden zijn in onze gemeente en dat ik evenrriiin de namen uit dien vroege- ren tijd thans als -eenigszins bekend zie. De lange lijst namien van Februari 1795 tot 1851 doorziende en de namen dier regeerders vengel ijkend me t die der h-edemdaag-sdh'e, valt heit op dat sommige families ge'heel verdwenen zijn. Nu is d'it misschien .niet wonderlijk. De meeste belangrijke en voorname famiffle® verdwijnen successievelijk. Sommige ervan zijm uitgebloeid, ande re zoodanig in verval dat zij in de on bekendheid der groote massa verdwij nen. Ben enikel staaltje wil ik daarvan even geven. Het betreft een farmlliie die ook al geheel van het to-o nee!. is ver dwenen, te weten de familie Doug-las- Luyiken. Wij. ci'fceeren hier het slot van een artikel, d.at aan deze familie is ge wijd. Het mag wet, zoo lezen wij, een merkwaardig voonbeeld van degenera tie genoemd worden waar in een der- gelijken beschaafden kring papa we gens zwakte van geestvermogens on der curateal-e moot worden gesteld, zijn vrouw en. zijn schoonvader een ontzettend vonnis ondergaan, zijn broer eem gedeelte van. zijn leven, zijn zwager twaalf jaar cn zijn jongste zoon een paar jaar in een verbeterhuis worden opgesloten, zijn oudste zoon met reden een vrij sieohte reputatie geniet, zijm schoonzuster op het breede pad was, een schoondochter aan den drank is verslaafd en ten statte zijn beide kleinzoons de eenige die in leven blijven vfrloopan. sujetten zijn, van wie er zelfs één door eigen schuld tot den bedelstaf wordt ge bracht. Dit is wel een zeer merkwaardig staaltje van totale degeneratie. Zoo snel pleegt het proces niet altijd te gaan. Dikwijls is er wel weer eens één (lie de oude familie-traditie hoog houdt en zeff weer de stamvader van een behoorlijk ras wordt. Nazaten vam groote families vinden wij lierliaaidetiik in zeer nederige ambten. Zif hebben dan vaak n.iet al leen de grootheid van hun voorge slacht maar ook een deel van hun aris- tocratischen naam verloren. Bij den visch-afs-lag in, Soheveuingen liep vroeger een verioopen type rond die voor vijf cental of een dubbeltje de zakjes met visch voor ds koopers ngar huis droeg. Dit individu voerde den naam van een zeer beroemd adellijk geslacht, waarvan ook nu nog vele bekende loten rn ons land leven en voorname functies vervullen. Derge lijke staaltjes komen natuurlijk meer voor. Zij zijn piet zoo bijzonder in teressant, omdat in één mand appelen allicht één rotte appel schuilt. Dat echter een geheele familie op deze wijze, binnen drie geslachten, is verwoest, zal wel tot de zeldzaamhe den behooran. Im. den loop der geschie denis heeft menige adellijke familie tijden van malaise gehad cn 'rs ze aan den bodem geraakt. Misschien is hef juister om te zeggen dat slechts wei nigen zich steeds wisten te handhaven op |vet oorspronkelijke niveau. Huwe lijken beneden - den staiml zijn er al spoedig liet gevolg van geweest en daarmede werd vanzelf de oude fa milieband verscheurd. In één opzicht is de adef zeer in zijn bewegingen belemmerd geworden. De „baantjes" zijn niet meer alleen voor de dragers van kroontjes en zij heb ben daardoor ook een deel van hun macht, om anderen baartjes te geven, verloren. Wie wel eens heeft géhoord van de „contracten van corresponden tie" die er in vroeger eeuwen, bes-ton den. De ambten en bedieningen wer den begeven bij vrije em bij onvrije beurten. Vrije zijn die, welike begeven worden zonder de Befgever aan, eenige lijst gehouden is, maiar waar hij over disDoneeren kan aan wien hij verkiest. Bij de onvrije was de Begever gehou den aam een lijst. Dat laatste hielp na tuurlijk niet bijster veel, evenmin als de schoone bepalingen hielpen waarin a1te nepotisme werd afgezworen en waarin gezegd w-erd dat „meerdere deued e.n bekwaamheid" de eenige grondslag moest zijm bij iedere keuze. De revolutie-storm vam 1795 had wel een oogenblik de tyrannic der oligarchische groep weggevaagd, maar ze verrees weer even snel als ze was verdwenen. Hef is heel moeilijk zich voor te stellen hoe heerlijk er ge knoeid kon worden er bestonden zelfs baantjes die .men kalm door een knecht liet aannemen, die natuurlijk met een fooiitje werd afgescheept, ter wijl „meneer" den. titel en het salaris behield. Walt een famitie-Wrekjes de rogeéri-ng soms was wordt in menige historische stuklre duidelijk aangewe zen. Men behoeft zich daarover niet te zeer te verwonderen, wanneer men een geval van degeneratie ziet als het ge vat waarmede wij dezen brief aanvin gen. De stamvader van die familie was... advocaat voor hef Hof van Hofland. Wanneer het mogelijk is dat der gelijke schavuiten zulke belangrijke functies bekleeden, is hef niet te ver wonderen dat de rest „na-venant" is. Deze enkele typische staaltjes zijn voor dan teganwoordigen tijd niet al leen vermakelijk maar oolk leerzaam. Wij. hebben ze weer eens aan de ver getelheid ontrukt om onze lezers er een oogenblik mee te amiuseeren. Bn, als ze dan wilton mijmeren over dien goeien ouwen tijd; hebben zij stof genoeg voor dankbare meditaties. EIBER. Zitting van Vrijdag 3 Mei. (Vervolg en stat). EEN FABRIEK VOOR AFVAL PRODUCTEN. De heer M. Laermoes deelde mede dat d'e rijiks-eommissie voor de afval producten. heeft voorgesteld hier ter stede een fabirtek op te richten, welke producten worden bestemd voor vee voeder.' Deze ootmimiissfe geeft er de voor keur aan deze fabrieken van gemeen tewege op te richten. De condities waarop de commissie de exploitatie opdraagt bepalen dat de gemeente het gebouw moet zetten en de exptoitatfeJkosten voot haar re kening neemt. De' commissie garandeert een winst van 15 pet. per jaar en het geheele voor de oprichting van de fabriek be- naodigde kapitaal komt in 2 jaar aan de gemeente. Na 2 jaair konvt de fa briek geheet onbelast in eigendom aan de gemeente en kan de gemeente dus na den oorlog de 'fabriek laten door werken. Hij vroeg aan Burg. en W-eth. mach tiging te verleenen om met de rijks commissie een contract af te sluiten ■en de fabriek op te richten. Er zal te Utrecht reeds een derge lijke fabriek worden opgericht, welke aan. de gemeente 160.000 kost. Deze gemeente heeft de zaak evenwel royaal aangepakt. De heer Tichelman meende dat het groot bezwaar zal opleveren om een plaats aan te wijzen waar deze fabriek gebouwd kan worden. De heer M. Laiernoes zeide dat dit punt zal kunnen worden, ondéraoch-t door de te benoemen radds-commissfe met Burg. en Weith. Hij meent dat een terrein achter de Staatsspoor daarvoor zal zijm aan. te wijzen. Dc heer Van de Putte noemde liet een, groot bezwaar altijd de nooddge grondstoffen te verkrijgen. De heer M. La-ennoes zeide dat het rijk voor deze afvalproducten zorgt. Er komt bovendien een besluit waarbij men het recht krijgt alle afvalproduc ten in beslag te nemen. De heer Van de Putte is in beginsel zeer voor de oprichting doch wees er op dat de afvat-producten in onze pro vincie deeds voor de varkensmesterij gébruikt worden. 'Hij. meende dat de verschillende bezwaren dus eerst «et degelijk mo ffen onderzocht worden. De heer De Meij1 meende dat deze zaak n.iet voldoende beoordeeld kan worden cn dlat dus eerst de raadscom missie dit plan behoorlijk zal onder- zoéken. De heer Tichelman wilde aan deze commissie hef recht geven om te be sluiten tof oprichting van deze fa briek. De heer Van Ni.ffrik wees er op dat de raad een besluit moet nemen en dus in beginsel besluiten tof oprichting van de fabriek, dan. kan de commissie zoo noodig uitvoering geven aan. het besluit vam den raad. Dit voorstel werd goedgekeurd. In deze commissie werden benoemd de heeren Van de Putte, Klijberg, An ker en Huson, die dus met Burg. en W-efh. deze plannen verder zullen on derzoeken. RONDVRAAG. De heer Staverman wees er op dat Burg. en Wetli. uitvoering gegeven hebben aan den wenk van den raad o.m een prijsvraag uit .te schrijven voor een muziektent. Burg. en Wette hebben de zaak nooit beter kunnen doen mislukken dan voor deze prijsvraag 25 uit te Koven. Ook vroeg hij hoe liet staat met dén bouw van dc marine-woningen en de daarvoor bemoedigde mi,Ui oen stcenen. De heer Vermaas was het volkomen eens met den heer Stavérman betref fende cfe prijsvraag voor een muziek tent. De heer Van. Ni-ftriik meende dat spoedig tot den bouw van de marine- woningen kam wonden overgegaan. Op een vraag vain den heer Tichel man zeide de heer Vam N&ftnilk dat lief Kon. Steuncomité geweigerd heeft de 25 pet. bij te dragen voor den. bouw van deze woningen, omdat hef een marinebelang betreft. Evenwel kon hij mededeelen dat zoo goed als zeker deze subsidie van. de marine zal wor den verkregen. De voorzitter antwoordde den heer Stavérman dat die prijsvraag voor de muziektent wel degelijk serieus is be doeld1. Er mag evemavel met vergeten worden dat de kosten door Burg. en Wetih. voorgesteld, niiet zoudén wor den overschreden. De heer Atnlker v roe-c of de bouw der woningen, voor de marine zal wor den aanbesteed. De lieer M. Laernoes antwoordde dat dé bouw zal worden aanbesteed en dat de Vliissingsche aannemers bij gelijke inschrijving zeker de voorkeur hebben. 'De heer Stavérman was niet bevre digd door bet antwoord van den voor zitter betreffende de prijsvraag voor een muziektent. Men had moeten beginnen met 100, dan bad er kans bestaan dat er vol doende deelnemers voor deze prijs vraag zouden zijn gekomen. De heer Anik-er noemde eveneens een som van ƒ25 voor deze prijsvraag veel te laag. De voorzitter zeide deze quaestie dan nogmaals in het college van Burg. en Wétte ter sprake te zulten brengen. De openbalre. vergadering werd daarna gesloten en hieven de leden nog voor een vergadering met geslo ten deuren bijeen. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De cople wor«M nhuincr teruggegeven Provinciaal Comtié van „Aanpakken". De commissie vergaderde Maandag 22 April jf. te Goes, tot vaststelling van de verkregen resultaten en tot bespre- ikiimg v.an Ihet verdere plan. van aotie. Bijgedragen is door Middelburg ƒ389.25, Wissi-nigan 697.30, Melis- en Mariekerke ƒ30.50, Z-oirtelande ƒ160, Vrouwepolder 42.80, Kteverskerke ƒ10, Grijpskerke ƒ105, Goes ƒ889.50, Wolfaartsdijk ƒ393.05, Corigene 339, Wissenkerke ƒ75.50, Kamperland 501, WemeMinge ƒ400, Boedekens- kerke 100, 's Beererfho-ek 175, Bors- sete 144, Krabbendijike ƒ420.75, Krui dingen ƒ611.96, Rilland ƒ1861 Waarde ƒ215.65, IJzend'ijke ƒ10, Axel ƒ330, Sas van Gent ƒ80, Bonteniisse ƒ176, Boek ƒ130, Zaamslag ƒ715, Nieuwer- kerk 503.50, Oosferland 307.50, Bruiuisse ƒ148.20, Burglh ƒ221.50, Haamstede 194.50, Noordgouwe 368.50, Sar Janstand 109, Eilkerzee ƒ131, Scherpetnisse ƒ183.25, Tlhoten ƒ11.50, Oud-Vosmeer ƒ101.50, Schore 132. Terwijil d'e kerkvoogdijen vam Ovezaude, Driewegen, en Kapelte ieder 50 zonden. Bij. deze opbrengst zal met zekerheid nog komien de inzame ling van sommige gemeenten, die nog met liet werk bezig zijn. Wij zien hef resultaat vam- bun werk ook ,met ver langen tegemoet. Mag nu het voorbeeld van deze ge meenten voor de tot mog toe nret- medewerkende gemeenten in Zeeland een aansporing zijn om aan het heer lijke doel vam „aanpakken" imede te arbeiden Nu ineeds kan een rente van ƒ4000 gebruikt wonden zou men dental dat zulk een som geen verlich ting van de lasten des tevens geeft voor menig veel te gering tractement en. wat een dank dan als het ge- heeüê -mi-llioen wordt bereikt Bij ihet lioofdcomité was ean gift van 1000 ingekomen om dadetijlk oveT 20 predikartsgeziinnen te worden ver deeld. Beschamend is het voor de kerk dat door sommige van hare dienaren naar een 50 reikhalzend moet worden uitgezien. Aandoenlijk zijn de brieven van dank voor deze verlichting des le vens. Bestoten, werd de actie in Zeeland voort te zetten em een circulaire te richten tot die gemeenten, die nog niet of nog maar zwak (hebben [medege werkt. In de vacature' wijlen den 'heer L. van Bruggen werd gekozen, zijn zoon dr. van Bruggen, leeraar aan de R. H. B. S. te Goes. Bijgevoegd kan wor den dat dr. vam Bruggen zich- de keuze heeft laten wélgevallen. Namens de Prov. Commissie voor Zeeland, J. J. HOMBURG, Secretaris. Goes, 3 Mei 1918. Op het z.g. „eiland" aan den Om val (gemeente Ouder Amsle!) onder Amsterdam, waar tal van fabrieken ge vestigd zijn, worden den laaisten tijd herhaaldelijk bezoeken gebracht door leden van het inbrekers-gilde. De poets doeken fabriek, de Amsterd. verzinkerlj en Puralimento kregen de vorige week een bezoek, terwijl gisterennacht de beurt was aan de motorenfabriek van den lieer B. A. Heeser,. De ongenoode gasten wi6len door een tuimelraam bin nen te komen, en hebben daarna al wat vervoerbaar was medegenomen. Ont vreemd werden koperen machinedeelen, een spiraalboor, een complete centrltu- gaalpomp, lot ze fs de blatwe werk pakken, die door het personeel in de fabriek gedragen worden. Uit eenige achtergelaten voorwerpen viel op te «naken, dat de indringers hoogstwaarschijnlijk bij hun „werk" ge stoord zijn. Het fabriekskantoor was op slot en is blijkbaar voor de heeren niet bereikbaar geweestanders was hun nog een partij brons in handen gevallen. De familie H., die boren de fabriek woont, heeft van de inbrekers niets be speurd. Ook van deze inbraak is onmiddellijk kennis gegeven aan de te Watergraafs meer gevestigde marechaussée, die da delijk" een onderzoek instelde. Bij een bezoek, dat de marechaussée j.l. Maan dag aan de markten op het Amstelveld er, Waterlooplein bracht, werden diverse voorwerpen in beslag genomen, afkom stig van inbraken eveneens in fabrieken aan den Omval gepleegd en welin den nacht van Vrijdag op Zaterdag der vo rige week. Gisteren werd door twee keur meesters van het openbaar slachthais te 's Gravenhagc aangehouden een echt paar, dat schijnbaar met den kinder wagen op weg was om „op visite" te gaan. Op het spreidje iag een zuig- fleschje. Bij onderzoek bleek, dat de inhoud van den wagen niet bestond uit een kind, maar uit een dier, dat volgens den ariatomiscben bouw op een varken, geleek. Het „kindje" woog 75 K.G. en werd in beslag genomen. Te Gouda was door iemand, die daarmee later winst trachtte te beha len, een groote voorraad kwatta cho colade in den grond verborgen, bang als hij'was voor inbeslagneming. Toen hij dezer dagen de chocolade opgroef, bleek de heele paiiij bedorven cn on geschikt voor de consumtie te zijn. Dinsdag werd officieel bekend ge maakt, dat voor de ingezetenen te Gou da 1 ons varkcnsvleesch per hoofd verkrijgbaar zou zijn. Plm 2400 K. G. werd onder öeslagersverdeeld.'s Avonds kwam evenwel uit Den Haag het be richt, dat het vieesch niet mocht wor den gedistribueerd, doch moest worden doorgezonden naar Den Haag. Met siee- perswagens werden de gedoode var kens weer bij de slagers weggevoerd en onder het stadhuis opgeborgen, het geen door een groot publiek met ieede oogen werd aangezien. Door de slagers werd alles in het werk gesteld om te trachten het vieesch te behouden, terwijl de rijksveearts zich ook met het geval bemoeide en constateerde, dat het vieesch zoo spoedig mogelijk moest worden verkocht, dat het in eik geval niet meer kon worden verzonden, om dat het dan waarschijnlijk in bedorven toestand zou arriveeren. Dan maar weer naar de slagers! En nog denzelfden avond hadden dezen hun varkensvleesch terug. Den volgenden morgen werd het aan de ingezetenen verkocht en dezen hadden door de vergissing in de ver zending, een stukje spek in de pan. Uit het portaal van den plaatse lijken commandant in hel Paleis te Amsterdam trachtte een jongeman van ongeveer 20 jaar een rijwiel te ont vreemden. Dit werd echter gezien door eenige op wacht staande militairen, die hem achtervolgenden. De dief vluchtte een openstaande deur binnen, de trap op en trachtte door slaan met handen en voeten zijn arrestatie te bemoeilijken. Het mocht niet baten. Spoedig werd hij door de militairen onder groote be langstelling naar den nabijzijnden poli tiepost gebracht, waar proces-verbaal werd opgemaakt. Het hooge water heeft groote scha de veroorzaakt aan de uiterwaarden langs de Waal, die op verschillende plaatsen blank staan, zoodat hier en daar het vee uit de weiden moest wor den gehaald. Ook in Noord-Limburg heeft het hoo ge water menigen landbouwer leelijk verrast. In de omgeving van Gennep trad de Niers baiten haar oever. Dinsdag bereikte de Maas door den plotselingen was, de hoogio van 9.83 M. zoodat de sluizen van de rivier de Raam gesloten moesten worden, waar door ook deze rivier verbazend opliep, met het gevolg dat al de weilanden en lande-ijen langs deze rivier (waaronder vele gescheurde graslanden) met het wrakke Peeiwater werden overstroomd. Ook de laag gelegen uiterwaarden lang;s de Maas staan onder. Gelukkig is er eenigszins va! ingetreden, maar het zal toch nog minstens 14 dagen duren eer de landerijen weder van het Peel- water bevrijd zijn. Mocht toch een stoomgemaal lossende op de Maas dese streken voor een dergelijke jaarlijks eenige malen terugkeerende overstroo- mirg behoeden. Op het strand te Bridlington in Yorkshire (Engeland) spoelde een mijn aar, die gisterochtend met buitenge wone kracht ontplofte. De schok werd in de heele stad gevoeld. Alle huizen langs den zeekant werden vernield, in honderden huizen werden de ruiten verbrijzeld. Niemand werd ernstig ge wond. Ter hoogte van de kust van De laware is een kruiser met de kuststoom- boot „City of Athens" in aanvaring ge weest 74 menschen hebben daar het leven bij verloren en sloepen van den kruiser hebben er 6i gerga De stoom boot is na zeven minuten gezonken. De kruiser bleef onverict. PREDIKBEURTEN ZONDAG 5 MEI 1918. Ned. Har. Kerk. Geen opgaaf orttaoeem. Esgetocfce Kctk (Nieuwe Maakt). 10.30 uw Geen dienst. Oereiormeerde Keek. NoorderkerV 9.30 uur Geein, dienst. 2 uur Dis. A. A. VAN SCHELVEN. Mldde Ikt rk. 9.30 uur Ds. A. A. VAN SCHELVEN. 5.30 uur Ds. G. F. KERKHOF, van Oost- em West-Souburg. Cter. Gerei. Kerk. 9.30 «ur PreeKtezBJU 5-iisur Preekte zen. Evens. Lutb Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER.. Vrijzinnig KErvorrafes. fiteu. Kerk). 10i/2 Ullr Ds. H. VERMAAS. Ned. Hervi Bred, te Locbem. Doopsgezinde rXe»k. Geen dienst. SOUBURG. Nod. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. TERNEDEN. 2 uur Ds. M. VAN EMPEL, van Middelburg. Geref. Kerk. 9.30 uur Leesfcerk. 2 uur Ds. J. D. WIELENGA, vam Mdkldetbung. RITTHEM. Ned Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. O. MOREL," van Vlissingen. DONDERDAG 9 Mei 1918 Hemelvaartsdag) Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Engelsche Kerk (Nieuwe Markt). Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Noorderker k. 9.30 uur Ds. A. A. VAN SCHELVEN. Chr. Geref. Kerk. 9.30 uur Pireefctezen. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Vrijzinnig Hervormden (Eng. Kerk) Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Geen dfenst. - SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. TERNEDEN. Geref. Kerk. 9.30 uuir Ds. KERKHOF. RITTHEM. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. TEN HOVE. GEVONDEN GEDEPONEERD De Commissaris van Politie te Vlis singen maatkf bekend, dat aan zijn bu reau ais gevonden is -gedeponeerd een ri'amesrijwtef, en. dat -te bevragen zijn vulpenhouder, rozenkrans bij Geleijn, Breewateretr.-47ikindermirtsje -bij Ga- zan, Van Spey-ksitr. 22 knipmes bij Van Damme, Beu.rsstt. 35 reddeute in houdende een zakdoek en porternon- inaiie bij Sdharloo, Lange Zelike 5 blauwe postduif bij Jonkman, School ste. 24 ceintu-ur van damesmantel bij M. Snoep, Mariniersplei-n 4 beeren- Ihoed bij Francois, Arsenaalstr. 14 collier bij G. v. d. Schaaf, Breewater- -str. 35 jomgonsmuts bij de Marie, Aagje Dekenstr. 5 schooiatlas bij Krug, Arsenaaistr. 6 rozen,k-rans bij v. D-omfourg, Marinestr. 29 grijs bont je biji J. Vertm-rg, Breest-r. 17 witte -damespantaton bij T. v. 'Dierendonck, Beursstraat 7. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 5 Mei is de Apotheek ge opend van den heer C. G. BAERT, Kleine Markt. MARKTBERICHTEN. Vlisstogen, 4 Mei 1918. Bij de gister geih-o-uden -groente- en> f-ruitveiiliimg werden de volgende -prijzerr besteed Zuring 59 a 69 cl. peterselie 1 a 3 cl. ikervet 45 ct. snijsfa- 34 a 35 ct„ alles per niamd postelein 6)4 ct. per klein rond mandje seTtta-ie 7J4 ct. rabarber 12 a 18ct. radijs 3'/> a 6!4 cf. prei 17J4 a 2414 ct. uien 5 cl. -peen (oude) 7<4 et.; ipeen (jonge) 22 ct. raapstelen 4'/2 ct.. a-Hes per bos btaemikool 5 a 42 ct. kropsla 5 a 5!4 ct., beidén-per stuk peen 6 ct. (koolrapen 3 ct. uien 8 ct. kroten 6j4 a 7(4 ct. spinazie 9(4 a 11 >4 ct. mèe-uwe aardappelen 37'/2 ct. poters 38 a 39 ct., alles per K.G. Veilmgsvereensging „Walcheren" Middelburg, 4 Mei 1918. O-p de gisteren gehouden veiling verden d-e volgende prijzen, best-eed Zoete bellefleur 32 -a 61 ct. Mei groen 61 ct. uien 33 ct. spinazie 15 a 29 ct., alles iper K.G. sla 2 a 8 ct. b-Ioemikooi 10 a 54 ct., 'beiden per stuk; SDimazife (oude) 16 a 17 -ct. zuring 27 a 38 ct. molsla 60 a 125 ct. baiksta 49 a 68 ct. andijvie 57 a, 62 ct. -Fran- sclre postelein 57 -ct, a'lles per mandje sterre-kes 7 a 8 ct. .postelein 23 ct., beiden per -klietn mandje prei 21 ct. rabarber 8 a 20 ct. raapstelen 5 a 6 ct. radijs 3 a 4 ct. selderie 2 a 8 ct. peterselie 1 a 3 ct. uien 10 ct. flieren 8 a 9 ct, alles per bos.

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 5