gemeentebestuur DONDERDAG 25 APRIL. BUNNEN! A YD FEUILLETON qt ssbbs=^sbsss=^^sss=^sêsssssss -*— - „j.,.,,...,»,,.,^.---^...-^,*«?i8 VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRJIS Van 14 -regels 0.60 voor iedere (egel meer 15 cent plaatsing 3j2 X L g,; abortnwmenjt speciale prijs. Recla mes 30 cent per regel Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen 7>/2 cent «er regel, bij contante betaling. Fainifebenichlten van 16 regels tedere tegel meer 15 cent. ABONNEMENTS-PRljS Vowr Vissingem e,n g-emeenit-eii op Wlailchenem1.55 per drie maanden. Franco door belt geheele rijk ƒ1.75. Aizortdertijlke nummers 3 cent. 1 HARDE ZEEP EN ZEEPPOEDER. LOMPEN. De Burgemeester' van Vfesi-nge-n maakt 'bekefrd dat op Ihiet Distribuiie- bureau ter inzage -zijn -nedergelegd cir culaires van den Minister van Land bouw, Nijivenheiid en Handel betreffen? ie bepalingen omtrent bovengenoemde artikelen. VliSsimgen, 25 April 1918. De Burgemeester voonnöemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. TRAAN. De Burgemeester van Vfissirage-n maakt bekend dat de verbodsbepalin gen betreffende traan ook betrekking hebben op traandroes. Vlissingen, 25 April 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. Nederland en Duitschland. Omtrent de moeilijMhieden tus-sc-hen ons land en Duitschland, verneemt de „Nieuwe Ct." nog het volge n de De-z'amd- en gnimtqu'aestie, van wel ker herleving wij spraken, is ditmaal niet alleen opgedoken. Men meent aan Duifechen kant ook in ander opzicht reden te hebben tot beklag miee-r reden dan ons voor komt juist te zijn en heeft daarvan in de laatste da-tren aan onze regeering ioen blijken. Aan veredhiiiltende Duiiltsohe bezwa ren Icon worden tegemoet gekomen, maar er zijn andere, waar dat minder retw-oudiig is. Wanneer men van Duitsche zijde bijv. vraagt om gelegenheid tot herstel van het goederenvervoer op de lijn Datheiim-Hatm-o-nt, dan is daartegen geen enkel Nederlandsch bezwaar, be halve uiteraard die, welke voortvloei en uit de handhaving onzer -neutraIi- tentsbepaliingen. H-et verkeer over de zen spoorweg is van N-edcrlandsche zijde niet -belemmerd, maar het sprak van zelf, dat de Du-i-tsch-ers na hun be zetting v-ati een groot deel va-n België, liever gebruik maa-kten va-n spoorwe gen, wiaar zij geen rekening hadden te houden met maatregelen door een an dere regeering in 't belang der neutra liteit getroffen, en zoo i,s het verkeer over dezen spoorweg langzamerhand tot een miin-iimiuim gereduceerd. Later hebben de Duitsche autoritei-ten in België zelf dezen spoorweg opgebro ken, ais w-ij wel geïnformeerd zijn, om het materiaal te bezigen voor herstel of verbetering va-n andere, wel ge bruikte lijnen. indien de Duitsche regeering nu die lijn weer wit bezigen en baar daartoe heeft hersteld, is er geen enkele reden om te veronderstellen, dat onze regee ring de verplichtingen die voor haar voortvloeien uit het verdrag van 13 November 1874 over deze verbinding door Limburg, niet zou nakomen. En naar wij hoor,en is de eigenlijk vanzelf sprekende toezegging d-oor onze re geering gedaan, dat zij aan dat ver keer geen belemmeringen in den weg zal leggen. Wij hopen, dat daarbij nog eens zal zijn herinnerd aan onze neutraliteits- bepaliingein, want wij kunnen ons nie-t onttrekken aan den i-ndr.uk, dat die be palingen den Dudtsche-n autoriteiten niet altijd even helder voor oo-gen staan. Die indruk is versterkt door het feit. dat men zi'ch van Duitsche zijde, na-ar ons t-eir oore kwam, ook heeft beklaagd over Jgiren-smoeiliijiklheden, die maar ten deele van zuiver douanetechini-schen aard zijn. Voorzoover ze dat zij-n, zal, indien er gezondigd is, (e-n dat is zeer wel mogelijk, al- vinden wij 't vreemd, dat juist van Duitsdhe zijde over grensrhicanes wordt geklaagd) door onze rege-eri-rtg wel een en ander woir- d-en ge-daan om gerechtvaardigde er gernis te voorkomen. Wij hopen zelfs, d-at dat spoedig en zeer grondig zal kunnen geschieden, niet alleen om den Nederila-ndschen on derdanen, die bij de overschrijding der Duitsche .grens onnoodig lastig geval len worden meer recht va-n spreken te geven, mater omdat alle bureaucratie uit den bo-o-ze is en onnoodig ergernis wekt. Maar de meeste en ernstigste grens- m-oeitijkheden re-suite eren u-i.t de om standigheid, dtet m-en van Duitsche zijde ni'et voldoende rekening houdt met onze neutratitei.tsbepalinge-n. Wij hebben daarvan in het (eerste) Witboek over de q-uaesties van door voer van zand-, grind, m-etalen e,n bo-uf uit Duitschland naar België en van steenkolen uit België n-aar Duitschland, reeds een en ander bespeurd. Het standpunt door onze regeering te dier zake ingenomen is d-aar zuiver gefor muleerd!. Oerequireer-die goederen door te laten, daartoe is onze regeering n-i-et bereid. Dat lijkt ons volkomen juist, neutrali-teitsplicht veribiiedt het door laten daarvan. l-nd.iein nu- in bezet België allerlei verordeningen worden gemaakt voó-r bepaalde categorieën van goederen, die feitelijk neerkomen op een req-ui- sitie, dan kan otjae regeering, voor de beslissing geplaatst, hoe met de,z-e g-oöderen te handelen, naar ons voor komt geen and-er stand-punt innemen, da-n de feitelijke gelijkstelling dezer goederen met gerequj-reende artikelen. Zoo men dus van Duiitsch-e zijde (wat w-ij niet weten, nuaar op grond der versdh-illende geruchten, die in om loop zijm- over de aanhangige onder handelingen voor zeer mogelijk hou den) bezwaar maakt tegen gr-ens- ïraoeilijiklhed-en die feitelijk voortvloei en uit gebrek aan eerbied voo-r onze ne-utraliteilsbepaliingan, bij de (Duit sche) per-so-n-en of autoriteiten met de verzending vain die goederen belast, dan is er geen enkele reden voor onze regeering daaraan tegemoet te komen. Dat schijnt men a'am Duitsche zijde_ thans ook in te zien, wamt ten aanzien van de hierboven aangevoerde quaes- ties i-s reeds o-vereenstemimiimig bereikt. Dat accoord is er n-og niet over de herleefde zand- e-n gnintq-uaestie. H-et standpunt onzer regeeri-ng in die quaeati-e i-s bekend de onlangs ver schenen aamvuilil-inig van het „zand- en grilnidboek" formuleert het duidelijk. Wa-n-neer de Duitsche regeering hervatting van den doorvoor wenscht kappet bij die 'van- Kno-kke in de rich ting van Brugge aan te stuiten. Ze gin gen eerste klas zitten om de nieuws gierigheid van andere passagiers te ontgaan. En Trien kwam dadelijk in betere stemming. Ze had zoo'-n voornaam ge voel nu. O, ze moest trachten Hagens vrouw te wonden, d'an was ze altijd madam. En vrootijk lonkte ze naar hem en tiet zich in den arm of den hals nijpen en ook zoemen, maar te West- kapel-le moe-sten ze overstappen en hadden ze niederei-ziigers en werd d-e intimiteit dus verbroken. Nu reden ze naar West-V,laanderens hoofdstad, naar 't o-ude grijze Brugge. XXI. Een depêche, zei de telegram- drager, het bekende Mauw papiertje aan Arthur Bro-nwer overreikende. Voor mij? T-ians ja... Van Sluis, nrompalde de schilder, in huis gaande. Hij trok het telegram o-pen e-n las Vaders toestand erndtig. Stuur Willem. En nu is hij, juist naar Brugge, zei Brouwer, 't Is zes uur, om acht uur -ko-mt de train pas. ja er is niets aan te doen. Zoo, zoo, is de heer Hagens ver slecht 't I-s dan een serieus en tries tig geval, 't Was de zoon, die hem kwe-tste. Brouwer dacht n-a en besloot met zijn rijwiel aan de tram te staan, dan JTV -T,TT-— feon Willem onmiddellijk naar Sluis rijden. 'Hij zou een antwoord naar Sluis zenden en begaf zich naar het kantoor op de Lippen-laan. Hij telegrafeerde „Willem, n-aar Brugge. Zal om half negen thuis zijn." Met omgeduid verbeidde Brouwer de aankomst van de tram. Hij was zeer ontdaan over dat ernstig nieuws. Willam kan den dood van zijn vader o-p 't -geweten hebben. Eindelijk kwam de tram. Fluitend reed zij de dorpstraat biiranen en eer ze nog stoipte, liep Brouwer al langs de wagens. Verdraaid, ik geloof dat ie niet mee is mompelde h-ij al ongerust. Juist weer wat voor hem om de tram te missen en in Brugge te blijven han- gen. Er waren -niet veel reizigers en ver gissen kon de schilder zich niet. (Hij kende den comd-u-eteur en vroeg Heb. je Willem Hagens van Sluis niet op d:e tram gezien Dezen achternoen, ja, maar van avond is ie ni-e-t meegekomen. Hij zal zich te goed aimiuseeren, hij Was niet alleen. Wie was er dan bij- hem Die stoere uit de „Zebmeeuw" Trien heet z-e, geloof ik. Wat, zij 1 kreet Brouwer ver schrikt en nijdig. Weet je 't zeker O, zoo zeker ais d-at ik u zie, ze van ƒ481.170.94, de registratierechten van 1.030.220.44, doch de successie rechten daalden met ƒ591.529.05, ter wijl d-e vervallen -hypotheekrechten verleden jaar Maant no-g 106.759.44j4 opbrachten. Op d'e 'Invoerrechten werd. dit jaar 544.1.35.48j/2 minder ontvangen. Dc belasting op gouden en zilveren voor werpen bracht ƒ921.30 meer op, doch (h-et stati-st.iekrecht 79.285.86j4 min der. -Ook de domeinen gingen -achter uit, en we! tmet 41.915.91 terwijl ten slotte bij de loodsgelden weder een 'daling -moet geconstateerd worden van 6528.781/2 Alles te -za-me-n dus 'een reeks cijfers, die een getrouw beeld -o-pleveren van de tijdsomstandigheden, waarin eener- zijid-s de -directie -belastingen zoo -hoog mogelijk moeten wonden opgevoerd, terwiijl- aan 'den andieren kant de 'be dragen, die Ibininenfcame-n als resultaat van handel en verkeer, steeds dalende zijn. Van de betastingen in verband met de buiten-gewone omstandigheden tot een totaal van ƒ21.095.581.81, bracht de 'oorlogswin-stbelastinig de som van 15.027.321.57 in de schatkist, de ver- ded-iiginigsbela-stiinge-n -de rest, terwijl de -opcenten ten -bate van het Leenin-gis- f-o-nds 1914 3.306.201.7914 op-brach ten. -De eerste -drie 'maanden van 1918 leverden te zanten op 54.737.987.34'/2 tegen 47.919.379.71 in gelijk tijdperk van 1917. We zijn dus op het vorig jaar reeds 6.818.307.63(4 vooruit. („Nieuwe Ct."). Tweede Kamer. De voorzitter 'deelde bij den aanvang d-er vergadering mede, dat op verzoek van verschillende -fracties de vergade ring Iheden om 2 uur zal eindigen. Naar het Ned. Corr. Burea-u verneemt, houdt dit besluit verba-rad -met -li-et voornemen van verschillende fracties, om (heden middag bijeen te -komen ter bespreking -van 'het enquête-voorstel-Van R-aalte e.a. -R-idder van Rappard, het -nieuwe lid voor Amersfoort, wo-rdt beëedigd. Het voorstelKnobel om Donderdag ook het kanalen-plan-Twente in de afdee- 11 ragen te 'behandelen, womdt aangeno men roet 4017 stemmen. Het broodgewicht. Door den minister van landbouw, nij verheid en handel is tot de gemeente besturen de navolgende circulaire ge richt Naar mij is gebleken wordt bij van gemeentewege gehoüden controle op het broodgewicht, in verschillende ge vallen proces-verbaal opgemaakt, we gens te gering gewicht der brooden, terwijl kon worden aangenomen, dat het geconstateerde gewichtsverschil een ge volg was van indrogen, doordat het brood reeds eenigen tijd den oven had verlaten. Mitsdien verzoelj ik u met deze mo gelijkheid rekening te willen houden. In gemeenten waar een keuringsdienst bestaat of in de nabijheid is, verdient het aanbeveling, het broodgewicht te bepalen naar de droge stof, waardoor de meeste juiste controle kan worden uitgeoefend. Koffie. De minister van landbouw enz. deelt mede, dat het noodzakelijk is wederom een gedeelte der koffie, welke hier te lande werd aangevoerd, zonder eenige beperkende bepaling ten aanzien van haar weder-uitvoer in consumtie te bren gen. Mitsdien worden zij.wien het aan reisden deftig eerste klas. En ook, zijt ge zeker, dat ze n-u niet meegekomen zijn en in Westka- .pelle afstapten Neen, neen, ze waren niet o.p de tra-ip. Zoo1N-u, merci voor je inlichtin gen. Wat nu bromde Brouwer. Hij zit -niet die Slum-je in Bnugge -en misschien ligt zin vader op sterven. Wat ge daan Bah, wat een karakter Voor den eersten keer dat ié weer wat cen ten heeft, moet ie ze weer wegsmijten, en zij is er van eigen rap bij. Maar wat n-u Brouwer dacht aan Amm'a- en' haar moeder... en aan den kra-nken vadey, die misschien; naar zijn zoon ver langde. lik zal naar Brugge gaa-n, besloot de jongeman. Ik zal hem daar gaan zoeken. De lantaarn van zijn fiets brandlde al ■:n de schilder sprong o.p liet zadel en reed heen. 't Was ee-n hteele reis nog langs den donkeren weg, voorbij Westkapetle en- Dudizeele en, ofschoon Brouwer sraef reed, was het alli weer negenen, toen biiij in d-e stteid -aankwam. W-aar zal ik hem n-u vinden vroeg hij zich af. Misschien aam de Viiscihnnarkt, dat is wel 't kantje voor dames als Trien. (Wordt vervolgd). DOOR jl. IBC-A-IiTS. 36) (Sains wiesen.) We g-aan n-aar de Schlapenbrug. En 'wanneer kom je weer Met de tram van adilt'k zal je Trientje netjes binnen brengen. En wat co-mm-issie's ga je doen O, doeken en verf 'k Ga nu te Knokke wonen. Ja, dat zei Trien. I-s 't weer goed thuis Ja, ja, al-les best Odh, als ik hier woon, heb ik geen ru-zie met den oude. Ja- groote tenders moe,ten 't nest u't, anders is er altijd botsing... Zeg eens, wat Tri-en zei van Gust, den twever, is maar diwaze klap. Ze is al leen naar hiu-i-s gekomen en ze moet fan een ander niets hebben. De deerne kwam -half gekleed van boven gelooipen. Ze voltooide li-aar toilet in de herbergkamer voor den spiegel. Willem kneep haar in de mioüge ar- sten en zei Een pracht van een meid Wat zijm de stadsjiufvrouwtjes daar bij En toen Tri-en haar haar uitkamde, vervolgde de schilder Lokken al-s zijde. En zoo la-n-g Trien, zoo -moet ik je portret eens ma ken, eöh-t n-aar de natuur. En hij streelde de lange vlechten, maar de kroe-gdochter zei, -hem afwerend Laat nne n-u gerust, of 'k ben niet gereed 'k He-b geen goesting o,m sef fens ais eein paard té knopen en in d-a:mp en zweet aan den fra-m te ko men Moeder, haal m'in ho-e-d en m'n handschoenen eens Willem 'k heb voor je kermisgeld soboo-n-e liand- saho-cnen gekoaht. Zoo Itk zie liever je m-ooie han den bloot. Dat is b-oeirenimode 't Is de natuur. Maar ja, m-eisjes zijn mei-sjes, ik draag geen handschoe nen o-f manchetten of hooge boorden. Trien was spoedig gereed. Alle-z, de göe reize zei' vrouw Laat. En Willem, zorg voor m'n doch ter Wees maar gerust Tof 't avond, moeder, groette de meid. Ze greep WMleins arm en l,iep~ zwie rig n-aast he,m, om andere deernen., die in den Sitail o-f op den a.kke-r werkten, jaloersdii te maten. Bn zoo stapten Hagens en zij-n vriendin naar Sch'apenlbi'U'g, waar de tram van Sluis stopte om dan te West- na 15 Maart, zou h:et noodig zij-n zoo wondt in de „note verbale" d-d. 8 Februari- va-n ons gezantschap te Ber lijn aam het Duitsdh-e ministerie van buitenla-ndscli'e zaken gezegd dat de Nederlandsehe commissie zonder uitstel, in staat gesteld worde haar ries te aanvaarden. Zoolang niet onweerlegbaar bewe zen is, dat de doorgevoerde hoeveel heden zand en grind zijn em worden gebezigd, voor nietrm-ilitai-re doelein den, meent onze regeering, gezien de. belangstelling voo-r deze zaak in Ne derland gewekt, niet, liet recht te heb ben de-n. doorvoor toe te staan. Belhteilvc de veranf .voond-elijiklheid te genover ons volk noopt ook de neu- traBeitsplichf onze regeering dien waarborg te eischen. Het wóórd- eener be-Higeren-te regee ring is op zichzelf door onze regeering als waarborg beschouwd, maar, hier staat de stellige verzekering der Duit sdhe re-ge-er-ing, tegenover een niet minder stellige ontkenning door de Britsdhe. Hier is dus geen andere op lossing mogelijk dan ee-n die d-e goed keuring heeft van beide in 't geding betrokken partijen. Alleen, wanneer een van beide parlije-n Itaa-r medewer king voor een dergelijke oplossing zou weiigere-n, zo-u aan o-nze re-geering niets anders over-bliiven, dan haar vrijheid van handelen te hernemen. N-u van Britsche zijde in den brief van den secretaris van Staat voor de buitentanidsche aangelegenheden aan onzen gezant te L-onden is êrkend, dat er over den neutraliteits re-gel, d-ie in dit geval behoort te wor-den toegepast, geen verschil van opvatting bestaat e-n aldus de basis van de quaestie on aangetast is, blijft over ha# vraagstuk van een effectieve controle. V/af o-nze regeering daarover aan de Duitsche regeering heeft medegedeeld is even zeer duidelijk. Wanneer d-e Duitsche regeer-ln-g du-s thans weer zand en grind, o-f geklopte steen wenscht door te voeren, heeft zij- zelf -het mi-ddei in de hand h-et aan onze regeeri-n-g mo gelijk te maken dien dc-o-rvoer toe te staan. Over de wij-ze, waarop die controle mogelijk zou kunnen worden gemaakt, zal een oplos-si,rag toch wel te vinden zijn. Blijkt dat onverhoopt niet het ge val, da-n zou onze regtering bóar vrij heid van- hand-eten ook Sn dit opzicht herkrijgen. -Ginder ihet opschrift „Oniderhan-de- Huig-en tussdhen D-u-itschianid -e-n Neder land" schrijft de „N-o-rddeu'tsche Allg. Z'tg.": Volgens 'die „-Evening Standard-" zou Buitsehlland een ultimatum aan Nederland ihe-btoen -gesteld en da-ariin zijn ei'sch om zanid en grind door te I-aten hebben iherlhiaald. Het zou daarin teven-s hebben beweerd, dat Ned-er-land zijn -onzijdigheid' heeft -prijisge,gveen door -den igealli-eenden niet onvoor waardelijk sc-hepen te ihebbe-n gewei gerd. Verder zou. Diuitsdh-land als nieu wen eisch den doorvoer vam man schappen en munitie door Nederland naar België hebban verlangd. Het Eragelsche artikel, dat zonder opgave van bron is verschenen, zegt voo-rts, dat Du-todhland er baat bij zou hebben, als de -onzijdige grens wat werd- verlegd, -ornidat zij zi'ch zooals zij tlhans is niet leent voor een Duit- sehe-n terugtocht, en -dat de Neder landsehe kust een heel goede basis voor diui-klbooten zou zijn. Niaia-r m-en weet zijn o-p ihet oogenblik tusschan de Duitsohe en de Nederland sehe regeering onderhandelingen gaande over een economische overeen komst en bovendien over een regeling, waarbij Nederland-sche schepen onge hinderd -naar buitenta-ndscbe havens kunnen -uitvaren en teru-gkeere-n. Deze endehhlanidielliiragen, welker moeil-ijfkhe- den -men -wegens d-e uiteenloopende be langen d-er betrokkenen aan weerszij den inziet, vorderen goed. Het o-og- menk -van de „Evening Standard" om wantrouwen- itussch-e-n de -onderhande laars te zaaien is te duidelijk om n-i-et dlaidelijlk doorzien te -worden. Wel -heeft Dui-tsch-l-and bepaalde, op d-e bestaande Verdragen gegronde wensch-en -geuit, welker .rechtmatigheid, de Nederland- sche regeering -niet onbekend ka-n zijn. De bewering va-n de „-Evening Stan dard", dat Du-ifechiland een ultimatum aan Nederland ih-eeft gesteld is het top punt van Eragelsche vinding. Reuter verneemt van zeer gezag hebbende Briit-sche zij-de, dat -de Duil- schers--opnieuw zwaren -d-ruk 10-p de Ne derlandsehe regeering hebben uitge oefend ten einde van haar verschillen de oo-ncesaiês l-os te -krijgen, w-aa-r-bij ze aan -de hervatti-ng van het zand- e-n gfiinidvervioer' van Duitschland- n-aar België -door Nederland 'het meeste be lang bilijiken te hechten. Dreigementen va-n DuitscMa-ndfs kant .zijn niets nieuws, maar -bij -deze .gelegenheid -hebben ze -een krasser -vorm d-ain ge woonlijk aangenomen. Het Bri.tsche ministerie van -bu-iteralanidscbe zaken weet niet van iets ais een -werkelijk ul timatum, im-aar -er is geen twijfel aan, of de taai! van den Duitsdh-en gezant in Den Haag Ln -zijn -m-eedeeling -aan de Nederlandsehe regeering -was van den meest dreigand-en aard 'ofschoon -de be woordingen zelf n-i-et openba-ar zij-n ge maakt. Wat Dui-tschiland's v-erlangen naar een hervatting van het zand- en grimtvervoef aangaat, mem zal zich herinneren, -dat de Nederlandsehe re geering 'het een tijd geleden deed sta ken tengevolge van Brits-dh-e vertoogen en de algemèene -Engelsch-Nederlan-d- sch-e londenhandelingen. De laatste fee- kenen wijzen er op, dat de toestand -iets -minder gespan-nen is d-an hij giste ren was. De Rijksmiddelen. 'De opbrengst va-n 's Rijlk-s middelen over de afge-loop-eo maand Maart was 19.157.708.52. Vergeleken bij, d-ie over Maart 1917 kan weer v-an eenflink accrès" gesproten wiorden, ai vloeien de b-ro-nine-n van inkomst, die verband houden met onze economische toe standen, steeds trager. De stijging van ƒ1.335.304.64 i-s d-a-n ook voornamelijk een gevolg van hoogere opbrengst der directe belastingen, die-r accijnzen o-p de suiker en het geslacht en der zegel en registratierechten. De invoerrech ten, het statistiekrecht en de loodsgel den wijz-en al. we-der lager cijfers aa-n, dan reeds i-n Maart van het vorig jaar wenden bereikt, terwijl- ditmaal ook-het wisselvallige successierecht aanzienlijk beneden de opbrengst van het vorig jaar bleef. Toch we-rd ljl2 der raming nog met ƒ1.092.375.29 overschreden. Van d-e directe belastingen bracht de grondbelasting 15.000 meer in de schatkist en het personeel 6000 meer, doch de inkomstenbelasting steeg met 1.241.655.33'/2 en d-e vermogensbe lasting met een bedrag va-n 166.937.86 (4. Bij de groep der accijnzen wijst die op -d-e suiker een vermeerdering aan va-n ƒ610.758.45, die op den wijn van ƒ62.219.29, die o-p ih-et zout van 28.664.53 en die op het geslacht van 365.208.93'/2terwijl 'het gedistilleerd roet 1.266.727,23 en het bier met ƒ35.394.41 achteruit gingen. De zegelrechten vertoon-en 'n accrès

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 1