flissiegselie M BIJVOEGSEL IMk 30 Mtart ISIS. - is. 10. Brieven uit de Hofstad Vervolg Binnenland. iüBMENGl) NIEUWS Burgerlijke Stand VAN DE VAN Volkswil en volksuiting. In de parlementen schermt men eraag met groote wootndien en vooral Soet men dat graag wanneer men aan ijn eigen ideeën kracht wil bijzetten. jVten weet diaar altijd precies te zeggen hoe het geitoeele volk er over denkt en aangezien het volk als zoodanig geen gelegenheid heeft otn zich uit te spre ien neemt men maar aan, dat .wie zwijgt ook toiestemd. Het geheele Ne- deriandsëhe volk heeft verléden week weer groote en grootsche cling&i ge daan. Het is verontwaardigd geweest, het heeft zijn eendracht getoond, het heeft zich geschaard achter de regee- fjmg, het heeft zich bereid verklaard aan het recht te zullen vastbonden tot 'aan dien bedelstaf. Bewijs behoeven zulke (Stellingen in het parlement gelukkig niet anders zöiu er Wel eens een enkele blijken bij gebrek aan voldoend bewijsmateriaal- niet geheel juist te zijn. Hoe heeft de overgroote miassa ge reageerd oip de „strui'krooverpolitiek" het woord is uit de Eerste Kamer, dus parlementair die verleden week op ons land is toegepast? Is er niet veel eer sprake van gemis aan reactie op deze daad De oorlogstoestand heelt alle spontaan uiten al lang ver moord er iis eein niudhitertheid over de menschen-zielen gevaren, die kil en koud aandoet. Hoewel duizenden dingen in dezen tijd geschieden, die verbazingwekkend zijn, behoeft toidh niets je meer te ver bazen, aldus luidde toet oer-nuahtere antwoord van een man, die in Augus tus 1914 bijlkans het hoofd itoad verlo ren van de schrik. En zien wij goed en beluisteren wij den toon die herhaal delijk valt fie hooren, goed, dan is dit i wel zoo ongeveer de algemeen gang bare opvatting geworden, die de ge moedsgesteldheid in breede kringen weergeeft. Men wacht geduldiig- af en is wooitnereidi .op de vreeselijkste din gen, met die eigenaardige berusting waarover in zeemansverhalen steeds met zooweel ophef wordt geschreven en giespnolken. De HoJilandsche jan maat, die miah beklaagt dat z'oowaar zijn mooie pijip iis gebroken, op het zelfde- moment dat zijin schip in levens gevaar ziwtaiilkit op "de woeste golven. Wij leven hiler in Nederland als op een zwalkend schip dat ten prooi is aan de wilde baren. En 'bij ieder on heil dat de positie benarder maakt, be- houidie zij die hooggeroemde nuchter heid, diiie onweerstaanbare kalmte, wel ke het befaamde geheim immers is vain den Nederlandschen zeeman Men zou zoo verwadhfen dat hier in Den Haag de polsslag van het Neder- bindsohe leven" iets harder zou slaan, omdat wij hier dichter bij het hart van het land zijn. Maar wie heeft daar ver- ledlen week iets van bespeurd O, mie.n heeft liuidrudhtiig voor die bulletins zijn boosheid geuit, vijftig Delftsclre kwa jongens hebben gefloten en gejouwd, waar heit groote publiek Wie heeft kunnen oonstateeren wat dat oordeelt? In de Tweede Kamer heeft men weer de oude fictie 'gesteld in plaats van de nieuwe realiteit. Het volk kiest zijn vertegenwoordigers wat deze dus be waren, is de meening van het volk. Met barsdhe stenweitheffiing is het gezegd,, dat de regeering overleg had moeten plagen met de volksvertegenwoordi ging, opdat het lin contact ware ge komen niet het volk en de volksstem ming ihad, toeren kennen. Dat klinkt, niet waar Maar klinkt het ook zui ver Bewijs heeft men er niet voor. Afc bewijs wiordt alleen het absurde van het tegendeel aangevoerd. Indien zoo redeneert men, de Kamer niet d,e uilffimg is va-n den volkswil dian was de Kamer iin strijd met zichzelf, omdat zij gekozen is als vertegenwoordigster van biet volk. Heeft men het nuchtere woord van den heer Notens gehoord Indien de regeering bolt weg had geweigerd en er zou over dirie maanden geen brood meer geweest zijn, boe zou dan de stemming van het volk geweest -zijn De regeeiriog nam dit woord1 gauw over. Geeft toet een volksuiting weer Resumieerende zouden wij deze stel ling w.iiten paneeren het is een be lachelijke dwaasheid te willen zeggen Hat er een volksmeening bestaat die a's een omlijnd, positief beginsel ooit tan kunnen gelden >3,Is richtsnoer voor rege eri nigsih and elimgan Wie luistert naar 'alle personen die ™j ontmoet, hoort even vele opvattin gen als er personen zijn. Het is onmo gelijk in die allen één punt van over eenkomst te vinden. Een deel van liet ™''k is pro-dfl, een ander pro-dat. Zoucfon er van de eene soort niet eens omzwaaien naar de andere Ongetwij feld, even zeker als liet is datteen deel Wijff volharden ibij zijn pro-ditteriigjherd pro-dafterighieid. Hebben wij hier in ooiland bij de verkiezingen niet ge teerd dat er één diiing niet toestaat nl. een tijin-getrouwe volkswil. In 1901 wierd het liberale katoinet-Boirgesius omgeworpen itn 1905 tuimelde het an ti revolutóomnaire kabinet-'Kuyper im 1909 inroest de vrijzinnige meerderheid er weer geducht aan gelooven in 1913 werden Heemskerk met de zijnen weer utgeworpe/n Zoek nu eens den gang van den volkswil in cleze opeenvolging van tegenstrijdigheden 1 De eenège op vatting die aannemelijk lijkt i,s deze, diat een deel wel positief ,is in zijn op vattingen, maar dat een deel zuiver oppointumist is en van de eene opvat ting /naar die amdere zwalkt, hetgeen er toe leidt dat van een volkswil, die todh door een meerderheidisbepaling moet w'ordien vastgesteld, geen sprake kan zijin. Alles te-samen lijkt het oins raad zaam, dat men dat argument van den volkswil maar liever thuis moest laten. En< iwlanneer men het ook verleden week had thuis gelaten was misschien een beter (beeld van den toestand ge geven dan thans het geval is. 'Dart is onze opvatting, uit Haagsche bronnen gepuf. EIBER. BUREAU VOOR RECHTSKUNDIG ADVIES. Aan het verslag van /het Bureau voor Rechtskundig advies aan arbeiders, uitgaande van den Ohristelijken Bestu renbond te V'li'ssin,g«v over het jaar 1917, iis het volgende ontleend Gök thans is er weer een jaar voor bij, en w/el het jaar 1917, al/zoo' het zes de jaar sinds de oprichting van het bovengenoemde Bureau. /Evenals voorheen rijst de vraag weer of ocfk dit jaar deze inrichting aan de gestelde verwachtingen heeft beantwoord, en ook dan weer kan men mei voldoening zeggen „J:a". Im het af/giekropen jaar is er zoo'n ruim gebruik van het Bureau gemaakt, als door niemand, zelfs miet door de oprichters, van te voren was veron dersteld. Ee/n en ander vindt natuurlijk oolk zijin oorzaak, i,n den nioig steeds woe denden wereldoorlog, waarvan de druk «jet alleen in 't buitenland;, maar oolk hier te lande danig gevoeld wordt. Oo/k in ons geliefkoosd Nederland heb ben vele onaangenaamheden in-ver- band daarmede plaats, voornamelijk wat betreft de distributie, huurcom- miilssie, militie, belastingen e.d. De meeste kwesties- werden zooveel mogelijk langs minnelijken weg beëin digd. lm niet im/i/nder dan 46 gevallen mocht dit met goied resultaat gelukken. Het toewijs, dat zoovele kwesties, hetzij langs gerechte-lijken, hetzij' langs minnelijken weg tot een goed einde gebracht werden, mag van veel belang geaaht worden. En ook niet minder van beteekenis is het, dat het Bureau door de arivie- zan die het ,ga,f, menigmaal een kwes tie voorkwam. De resultaten van dit deel van dien arbeid van het Bureau tomen het mi/mst naar buiten uit en zijn oolk moeiijk onder cijfers te brengen, miaar zijn toch daarom van niet min der belang. Gedurende toet jaar 1917 werden miert minder dan 347 gevallen behan deld, welke onder de navolgende ru brieken waren te rangschikken Zaken betreffende de wet op de ar beidsovereenkomst 60 huur 55 hu welijken 7 echtscheidingen en, schei dingen van tafel en bed 8 levenson derhoud 6 testament- en erfrecht 14 burgerrechtelijke Iciindenwette/n en voogdij 8 faillissement 2 overige za ken van civielén aard 39 Invaliditeits wet 4 Arbeidswetgeving en Hinder wet 4 Woningwet 3 Leerplichtwet 1 Militie-, Landweer- en Landstorm wet 37 belastingen ,29 andere dan genoemde rijkswetten (geen strat'za- gen) 10 strafzaken 12 veireemiiigiiags- zalken 1 kwesties betreffende de zie ken- en andere fondsen 2 Distributie- wet 4 invorderingen 37 en diversen 3. Van de 417 personen die om a,dvi.es kwamen en 41 beroepen vertegen woordigden, behoorden er 235 tot le den van aangesloten vereeni gingen en waren er 182 die niet tot de "aangeslo tenen behoorden. Ef werden 483 conferenties gehou den. 46 kwesties werd/en langs minnelij ken weg beëindigd. Dit had tot resultaat dat aan schuld vorderingen geïnd werd ƒ214.36 en aan arbeidsloon ƒ24. Langs gerechte- lijken iweg w'erd aan schrnldinvorderin- gien geïnd nihil en aan arbeidsloon 44. Totaal was de geïindie som aan sdhulidvordUringen ƒ214.36 en aan ar beidsloon 68. Voor den kantonrechter werden 2 zaken gewonnen, 2 gevallen, werden afgewezen. 4 gevallen krachtens de Invaliditeitswet werden gebracht voor den Cent,ralen Raad van Beroep te Utrecht tegen de beslissing van de Rijksverzekeringsbank en den Raad van Beroep, terwijl er nog 3 zaken bij dien Raad van Beroep te 's-Hertogen- 'bosdh" afarihangig z-ijin. Uitspraken ten onzen, gunste verkre gen wij voor de arrondissements- reidhfbanik. Verschillende aanslagen aangaande gemeente^ en rijksbelastingen werden door onze bemiddeling door de be voegde overheid verminderd. 4 gevallen van vergoeding wegens ko'stwiinin'ersdli'ap hadden 't gewensch- -te resultaat. Maar bij dit alles kamt nog, dut men inotoiit eern juist overzicht van de geïnde vorderingen, of ten onzen gunste afge-' loope.n zlaiken kan geven, aan/gezien er steeds personeln zijn, die, ook al wordt een door hen ingestelde zaak met suc ces bekroond, zij hef nog niet eens de moeite waard vi/nden het den adviseur van het Bureau mede te dieelen. Dat is treurig en ondankbaar. Dit staat natuurlijk op hen, die rechtstreeks bericht of gelden ontvan gen van personen of instellingen, wel ke door ons zijn aangeschreven, maar waarvan, door ons gieen bericht is ont- vfê/Ugen. .Moge het daarom voor ieder een leer zijn, om, indien men een za^k in handen, geeft v.an toet bovengenoemd Bureau, men bij eventueel suoces van eén dioor het Bureau verrichte hande ling, het even den adviseur mede te dieelen. ledereen zal toch wel kunnen, en wiillen begrijpen, dat tedere goede uitstag van een zaak een bekroning voor het Bureau is. Uit het bovenstaande blijkt dus, dat het Bureau wederom met vertrouwen het jaar 1918 mag tegemoet zien. Moge het jaar 1918 wederom getui gen, dia,t het Bureau den arbeider zeer tot steun zal, zijn. Tóch lijnzaadbrood. Biimraeln eenigen tijd zullen de bakke rijen m todh lijnzaadtorood gaan leve ren, zegt de „Haagsche Ct.". De omstaindiiglhedien leiden er nu een maal toe, dat we opeten wlait we eet baars hebban, en met het lijnbrood zuil- ten. wie,nog lang zoo slecht niet af blij ken te zijn 1 Gisteren heeft het blad bakproieven er van gezien. Het brooid 'Ziet bruin, en toet riekt en smaakt sterk maar rogge. Ook rogge toch is er véél in verwerkt. De 'indruk ook van, bakkers is, dat wie wel eens minder hrood dan het tijnlhrooid/je hebben gehad. En ook mi nister Posttoioma, de 'keurmeester ten slotte, sdhïjnt <er zoo over te denken. 'Hoe tang nu diat lijmbroodje zal kun nen worden verstrekt, vait voor het oogenfoltiik nog moeilijk te zeggen. Voorlóópi'g kan 'men er echter weer mee verder. Kaderlandstorm. Leerlingian van inrichtingen van hoo- ger-, middelbaar en meer uitgebreid lager onderwijs, die den leeftijd van 17 jaar bereikt hebben, kunnen een ver bintenis bij den kaderlandstorm aan gaan. 'Zij oefenen enkele uren per wieek en verder im. de vacanfie en krij gen dan een kostelooze opleiding voor verschillende rangen. De behaalde ran gen behouden 'zij bij overgang naar het reservekader, militie of verplichte land storm. De getoeéle uitrusting wordt'' kosteloos door het legerbestuur ver strekt. Verdere iniohtingqn worden schrif telijk gegeven ten bureele van dan in specteur van den fand/storm te 's-Gra- ventoage. Omtrent die arrestatie van den va der te 'Amsterdam, wiens beide zoon tjes na. het gebruik van jam zijin over leden, wordt nog gemektVoor enkele weken meldden, wij, dat twee kinderen, wonende op de Lauriergracht, tenge volge van hert gebruik wan jam, welke de vader gebodht had op het Water- iooplieiin,, ziek wier,den, en, spoedig daar na overleden. De vader der béide kin deren, diie destijds door de politie werd verhoord, verklaarde dat hij hert potje jam in de Lauriergracht had gegooid. Er wierd toen eeniige dagen gedregd, nnaar niet gevonden. Dit bemoeilijkte begrijpelijkerwijze het onderzoek. De politie Het het er echter niet bij. 'De sectie van die lijken der slachtoffers wees uit, dat zich Ln het lidtnaam phos phorus bevond, waardoor wellicht d-e kinderen om het leven zijn gekomien, De zaak werd steeds imgjewiilkkekter en het geval kwam de politie zeer ver- daüht' voor. Derhalve zette de justitie verder het onderzoek voort. De vader werd meermalen, door den snbst.-officier van justitie, mr. Van Beynsbergen, im verhoor genonven. Zijn verklaringen waren, echter van d/ien aa,rd, dart de justitie bevel gaf tot zijn arrestatie. Twee rijwielhandelaren te 8arne- veld hadden aan een paar Haagsche grossiers, tegen contante betaling van f 7000^fietsen verkocht. Toen de ma chines echter in den Haag waren aan gekomen, trachtten de kooplui ®p alle mogelijke manieren deze goederen zon der betaling machtig te worden. Later vernamen de verkoopers, dat zij met een paar bekende oplichters haddc-n te doen gehad. De kleeren van een 32-jarige vrouw wonende in de Borgerstraat te.Amster- dam vatten vlam. Zij was te dicht bij de kachel gekomen. Op haar geroep kwanien buren, die de vlammen met een dekèn wisten te dooven. Zij werd met "braudwonden naar 't Wiihelmina- Gasthuis vervoerd. Te Amersfoort viel een 19-jarige loodgieter van een dakgoot en overleed den volgenden dag. Een mijnwerker uit de kolonie .Run- nekirch" te 'Hcerlerhcide, is tusschen mijnkooi (die te hoog werd opgetrok ken) en een uitstekende bint doodge drukt. Te Utreabt ontstond tusschen twee schippers twist-over het betalen vam, een lading zaad ter waterde van 17.000. De kooper wilde eerst in het bezüt van het zaad zijn, alvorens te be talen. De vterkoopar op zijn beurt wil de eerst centen zien. De ruzie ISep zoo hootg, dat de poli tie tusschenlbeide kwam an... het zaad im beslag nam Niettegenstaande de heidevelden in ons land ontgonnen worden, zou men nog tien tallen jaren kunnen doorwer ken, voordat alle heide verdwenen zou zijn. Ie Drente zijn nog 128.000 hectaren heide. Groningen en Friesland, elk met ongeveer 25.000, Overijsel 100 000, Gel derland 102.000, Limburg 35.000 en Noord-Brabant 120000 heetaren. De animo voor de ontginning is tegen woordig veel grooter dan voor den oorlog. 'Hert zou zeker zeer imferessanrt en leerrijk zijin sahrijfit TwtelJs Brey ln de „Daily Mail" het doen en laten der bewoners van de Lomttensche dier gaarde tijdens luchtaanvallen na te gaan. Wianimeer evenwel des nachts hoog botven ons de vHegmlaichines snorren en de Iudhrt triltt van de ontploffingen, der bommen, dan zoeken zelfs de meest beilanigstelfende oppassers u/i't den die rentuin ee/n goed heen/komen onder stevig beschermende daken, liever dan hun pensiionmaires gade te slaan. Zoodoende kan. mem alleen vaststel len, welke dieren door brullen of schreeuwen hun angst gedurende de luehtaanvalfen uiten. Hier moeten bo venal de voor zoo moedig doorgaande leeuwen genoemd wo/rden en verder de wolven en de jakhalzen. Een buitengewoon dierkundige op passer beweert, dat alleen de wolven en de jakhalzen schreeuwen van angst, terwijl de leeuw uirt ijverzucht brult, om/dait hij zich gekrenkt voelt, dart die dreun,endë ontploffingen en het gebul der van het afweergeschut zijn konink lijk orgaan overste/mimen. Niettemin brullen de leeuwen tijdens de luchtaan vallen zóó lifid, dat men hem zelfs eani/ge straten ver buiten, de omlheiinTng van, de diergaarde duidelijk hooren kan. Ondier de. vogels schreeuwen en krijschen het luidst de kraanvogels. De uitwerking van de luchtaanval len op die d/iergaarde^bewaners kan men ook herkennen aan den zemiw- achtiigen toestand, dien sommige die ren ook nog dem volgenden morgen aan dien dag leggen. Deze laing-aainhoudendie zenuwach tigheid wordt het duidelijkst waarge nomen bij de "apen en bij de gazellen. Van de olifanten wordt getuigd, dat een omiweder hen veel angstiger maakt dam die hevigste luchtaanval. Bij de luchtaanvallen oip klaarlich ten dlag toornen die meeste dieren, zidh minder angstig, maar zij geven van een opvallende nieuwsgierigheid blijk. De meeste vrees omdërvindem inrtus- schen de nachtwakers van, de dier gaarde. wien is opgedragen gedurende een luchtaanval dem geheelen tuiin te doorkruisen om te zien of niet een der kooien door de vallende bommen is beschadigd. De musschen. Aangezien het in dezen tijd gewenscht is, dat in ons land zoo veel mogelijk graan wordt geteeld, is het ook naodig, dat zooveel doenlijk alle schadelijke invloeden, welke de opbrengst der graanakkers gerisger maken, werden geweerd en de phyto- pathelogische dienst aebt daarom bestrij ding van aie musschen zeer gewenscht. Daar de musschen (huismusch zoowel als ringmusch) niet.tot de beschermde vogels behooren, kunnen de eigenaars of gebruikers van bepaalde gronden daar vrijelijk deze vogels laten vangen or dooden en ook hunne nesten doen uithalen. Verstoring van de nesten en uithalen van de eieren is wel verreweg het beste middel om rnunsehenschade te voor komen. Op verzoek van de eigenaren of ge bruikers van gronden, waar de mus schen schade doen, aan den burgemees ter waar die gronden gelegen zijn, kan bij uitzondering aan hen of aan hun lasthebbers vergunning worden verleend, gebruik te maken van middelen om mus schen te vangen, welke in 't algemeen voor de vogelvangsi ongeoorloofd zijn. Zoowel hei vangen van musschen als het uithalen van hare nesten moet zoo veel mogelijk worden opgedragen aan bepaalde betrouwbare personen, die mus schen voldoende van andere vogels kun nen onderscheiden. Voorjaarsblouses zijn dit jaar meestal van voile gemaakt in goede kwaliteiten, terwijl ook de gewone soor ten veel gebruikt zijn. Wat de model len aangaat, valt er niet veel nieuws van te zeggen, tenzij men het gedeelte kraag er van in aanmerking neemt, want in dit artikel heerscht een zeer groote verscheidenheid. De smalle, van ach teren gerolde kraag, de diep uitgesne den kraag, breede punten van voren, zullen waarschijnlijk het meest worden gezien, maar het meerendeel heeft een eigenaardigen vorm, zijn ingesneden, en hebben aardige, ingezette medaillons van borduursels of kant en kantomran- ding. Imitatie filet wordt nog steeds druk gevraagd en lersche gehaakte kant evenais de fijnere soorten zooals Va lenciennes er, Malthezer soorten wor den ook gebruikt. Een aardige blo'use van dwars geruite voile heeft een vlugge rolkraag en manchetten van organdie, gegarneerd met filet. Een andere blouse van fijne voile heeft voorpanden, die in kleine fijne plooitjes zijn isgelegd, ter- ■wijl de voorpandea van weer andere blouses in groepjes van twee en drie plooitjes zijn gearrangeerd. VLISSINGEN Van 26 tot 30 Maart. ONDERTROUWD: C. de Wolff, jm. 28 j. en E. M. L. Melehier, jd. 24 j. J. Davidse, jm. 25 j. en J. jaziasse, jd. 24 j. P. Heij- len, jm. 21 j. en J. C. L. van Camp, jd. 24 j. P. M. W. j. van der Shkke, jm. 22 j. en E. Bijleveld, jd. 23 j. P. Ree, jm. 42 j. en M. C. Latenstein, jd. 40 j. GETROUWD: H. F. Goessen, jm. 26 j. en J. de Nooijer, jd. 18 j. W. P. Pelkman, jm. 24 j. en A. H. de Hooge, jd. 27 j. BEVALLEN: J. P. M. Rabou, geb. Henskens, d. G. H. van Es, geb Quaeters, d. C. Kerbert, geb. Siverdink, d. M. For- rer, geb. Krijnen, z P. E. Pihl, geb. Verwijs, d. P. Fiiers, geb. de Ridder, z. OVERLEDEN: P. Verhage, d. 7 w. M. Louwerse, wed. van G. Gabrieise, 81 j. J. C. Geerts, z. 14 m. SOUBURG. Van 20 tot 27 Maart. GEHUWD: 27 Maart. W. A. J. Middelkoop, 26 j. en J. Bostelaar, 20 j. GEBOREN: 26 Maart. Pieter Johannes, z. v. J. G. Contant en B. Baardolf. OVERLEDEN: 20 Maart. Magrieta Izeboud, 73 j. vrouw van W. Sanderse. 20 Maart. Levina van Sorge, 79 j., wed. P. Pol derman. Te Middelburg 21 Maart. Dingeman de Visser, 21 jaar. GEVONDEN GEDEPONEERD. De Oommissanis van potótle te Vlis- silrigën maakt bekend, dat aan zijn. bu reau als gevanidien is gedeponeerd een Ih/uissleutel en dait nadere inlichtingen, zijin te toekomen omitrenrt de navolgende 'voorwerpen een 'huissleutel bij P. Franks, Oude Station 14 bril met étui bij C. Gitdie, Caltenfelssteatt 12 ro zenkrans met Ihiuisje bij P. Srniit, Spui straat 70 toieerénhandsdhoen bij C. Bu'ijs, Hobeinstr. 38 irozienkrans bij R. Verloidt, Molenstr. 3 huissleutel bij A. Hofman, Gasthuis liederenbundel bij C. Wever, Groote Markt 3 zwart le deren idamesportemoninaie inh. ƒ0.98 bij W. Maais, Kanaaiistr. 42 tomssleu- itei bij Tavenier, Nieuwstr. 8 ihiuAssleu- tel bij" Piehl, B. Ewoutstr. 44 bedel- ikettiing met 3 st. 'bij mej. Hendriks, Paard/enstr. 24 paar wouwiepantoffels /mij Beniest, Breewiaiterstr. 35 rozen krans ibij P. Rozsenlberig, Gnoenewoud 60 ibruinlederen damesschoen bij P. Blomme, Breewaterstr. 1 eenige Ibraadvetbomnen bij M. Steurtet, Groe- .newoud' 60 broche bij mej. de Jonge, Ba'dhiuisstr. 74 gouden oorbelletje m. rooden steentje bij mej. Sdtaman, Bur gerweeshuis, zaksoh,aartje bij Harder, St. Jacotostr. 24 mariinemuits bij J. dé Keijzer, Tuindorp, Souburg watte zak into, witte zakdoek bij F. Kroon, Gla- cisstr, 63. MARKTBERICHTEN. Vfesin.gen, 30 Maart 1918. Bij de 'gisterem/gehouidien groente- ea fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Kervel 58 ct. melsiia 1.31 selderie 8 a 11 ct. andijvie 66 ct. veldsla 60 a 61 ct. zuniinig 24 a 35 crt. peter selie 14 a 25 ct. tooerekool 67 cL, alles per mand raapstelen 11/2 ct. radijs 8 a 9 crt. prei 8i/2 a 14>/2. ot. kervel 6 ct. rhalbarber 16 a 18J/2 ct. selderie 3'/2 a 6y2 ct., .alles per bos ikropsla 91/2 a 13)4 ct. sa-voye kool A/2 a 54J^ berden pier stuk spruiten 44J4 a 54'/2 ct. 'witlof 54 a 67 ot. kroten 6 a 6/2 ct. ikoolrapen 2'/2 a 3 ct. uien 4</2 a iy2 ct. peen 5y2 ot. spinazie 6l>/2 ct., alles per KG. Veilingsvereemiging „Walcheren" Middelburg, 30 Maart 1918. 0,p de veiling zijn de volgende prij zen besteed goudirei'netten 30 a 47 ct.; ibe'llefteur 30 a 37 ct. zoete bellefleur 22 a 28 dt. meilgroen 34 ct. touis- imiamaoef 30 ct. rood-baklker 34 ct. sjalotten 14 a 10 ct. peen 6 a 13 ct. kroten 8 a 9 ct. rapen 3 ct. koolra pen 3 a 4 ct. spruiten 41 ct. spinazie 21 a 37 ct., alles per K.G. savoye kool 7 ct. 'boerenkool 5 ct., beiden per stuk molsla 135 a 145 crt. veldsla 43 a 70 ct. haksla 58 a 82 ct. Fransche postelein. 40 a 46 ct. andijvie 63 ct. zuring 25 a 66 ct. stetrekes 7 a 8 ct. postelein, 21 a 23 ct., alles per mandje prei 10 a 16 ct. itoabarb'er 14 a 21 ct. radijs 5 a 9 ot. raapstelen 4 a. 5 ct. sdhorseneeren 10 a 11 ct. selderie 4 a 10 at. /peterselie 4 ct., alles per bos. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 31 Maart is de Apotheek ge- ocend van den heer A. J. VAN OCKEN- BURG, GroenewoudMaandag 1 April (2e Paaschdag) die van Mevr. Wed. A. J. VAN OCKENBURG, Bad huisstraat.

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 5